Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Światowe Dni Młodzieży w Polsce.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:44, 19 Lip 2016    Temat postu: Światowe Dni Młodzieży w Polsce.

Orędzie papieża Franciszka przed ŚDM dziś w TVP1 i TVP Info
wyślij
drukuj
ab, kaien | publikacja: 19.07.2016 | aktualizacja: 13:50 wyślij
drukuj
Papież Franciszek odwiedzi Polskę podczas Światowych Dni Młodzieży (fot. Lisa Maree Williams/Getty Images)
– Chcemy, by słowa papieża, dla którego spotkanie z Polakami jest wielkim darem, i który zapewnia, że bardzo na to spotkanie czeka, dotarło wszędzie – zapewnił ks. Adam Parszywka, szef biura prasowego Światowych Dni Młodzieży. Na papieskie orędzie zapraszamy do TVP1 i TVP Info o godzinie 19.57.
Orędzie papieża Franciszka do Polaków przed Światowymi Dniami Młodzieży i jego wizytą w Polsce zostanie wyemitowane w TVP1 i TVP Info. Przesłanie Ojca Świętego udostępnia mediom Komitet Organizacyjny ŚDM 2016.
#wieszwiecej | Polub nas
Po orędziu w TVP 1 o ostatnich przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży opowie w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem koordynator generalny wydarzenia bp Damian Muskus OFM.
TVP

...

Zaczynamy zatem te Dni juz nie jako ogolny temat ale te konkretne w Polsce Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 9:15, 20 Lip 2016    Temat postu:

Jesteście narodem, który w swojej historii przeszedł przez wiele prób"
az/
2016-07-19, 20:06
Bardzo pragnę spotkać się z Wami, aby dać światu nowy znak harmonii - powiedział papież Franciszek w przesłaniu skierowanym do młodych przed Światowymi Dniami Młodzieży. Podkreślił, że spotkanie z narodem polskim, to wielki dar.


Bardzo pragnę spotkać się z Wami, aby dać światu nowy znak harmonii - powiedział papież Franciszek w przesłaniu skierowanym do młodych przed Światowymi Dniami Młodzieży. Podkreślił, że spotkanie z narodem polskim, który w swojej historii przeszedł wiele prób, to wielki dar.



- Zbliża się już rozpoczęcie trzydziestego pierwszego Światowego Dnia Młodzieży, który wzywa mnie, aby spotkać młodych ludzi świata, zebranych w Krakowie, a także daje mi radosną okazję, aby spotkać ukochany naród polski - powiedział papież w przesłaniu wyemitowanym we wtorek wieczorem w polskich mediach.



"Pamięci św. Jana Pawła II, który był architektem Światowych Dni Młodzieży"



Przypomniał, że spotkanie odbywa się w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia oraz we "wdzięcznej i oddanej pamięci św. Jana Pawła II, który był architektem Światowych Dni Młodzieży i przewodnikiem narodu polskiego na jego niedawnej dziejowej drodze ku wolności".



Papież podziękował Polakom za przygotowania do tego wydarzenia, zwłaszcza przez modlitwę i błogosławił młodym, którzy przyjadą do Krakowa z różnych zakątków świata.



- Bardzo pragnę spotkać się z Wami, aby dać światu nowy znak harmonii, mozaikę różnych twarzy, tak wielu ras, języków, ludów i kultur, ale zjednoczonych w imię Jezusa, który jest Obliczem Miłosierdzia - podkreślił.



"Możliwość spotkania z narodem polskim to wielki dar od Pana"



- Czuję, że jest to wielki dar od Pana, by stanąć między wami, bo jesteście narodem, który w swojej historii przeszedł przez wiele prób, czasem bardzo ciężkich, i szedł naprzód z siłą wiary, wspierany matczyną dłonią Najświętszej Maryi Panny. Jestem pewien, że pielgrzymka do sanktuarium w Częstochowie będzie dla mnie zanurzeniem w tej wypróbowanej wierze i będzie to dla mnie bardzo dobre - mówił Franciszek.



Podziękował za modlitwy przed jego wizytą w Polsce. Szczególnie dziękował rodzinom. - To rodziny pokazują, jakie jest +zdrowie+ moralne i duchowe narodu: dlatego św. Janowi Pawłowi II tak bardzo zależało na narzeczonych, młodych małżonkach i rodzinach. Postępujcie dalej tą drogą! - mówił papież.



- Pozostańmy zjednoczeni w modlitwie. I do zobaczenia w Polsce! - powiedział.



Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się w Krakowie 26 lipca, od 27 lipca w Polsce będzie papież Franciszek.

PAP

.....

Kraj najbardziej podobny do Jezusa. Drugiego takiego nie ma... A skoro Polska to...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:07, 21 Lip 2016    Temat postu:

Koncerty znanych artystów podczas Dni w Diecezjach

am, kdm / sch, Warszawa, 2016-07-21
Tweetnij


Fot. Waldemar Sowiński - fotoKAI

Dziesiątki koncertów w całym kraju odbędą się od 20 do 25 lipca w ramach Dni w Diecezjach, czyli pierwszej części Światowych Dni Młodzieży.

Łącznie na scenie wystąpi ponad 100 zespołów i wokalistów z Polski i ze świata. Na koncerty zaproszeni są nie tylko pielgrzymi z zagranicy, ale i przyjmujące ich polskie rodziny.

Jednym z największych wydarzeń muzycznych będzie koncert „Wiara, Nadzieja, Miłość” organizowany przez Stołeczną Estradę 21 lipca na placu Piłsudskiego. Na scenie wystąpią m.in.: Zygmunt Staszczyk, Zbigniew Wodecki, Piotr Cugowski, Janusz Radek, Natalia Szroeder, Piotr Kupicha, Tomasz Szczepanik, Zofia Nowakowska, Olga Szomańska i Sound`n`Grace. Solistom towarzyszyć będą chóry pod batutą Piotra Rubika i Radosława Labahua. Pielgrzymi usłyszą, m.in. "Sen o Warszawie" i "Warszawski dzień". Ale nie zabraknie też takich hitów jak "Barka", "Abba Ojcze" czy "Hallelujah".

Także w Warszawie, 23 lipca, przy Świątyni Opatrzności Bożej od godz. 15.00 wystąpią Arka Noego, 2Tm 2,3 i Maleo Reggae Rockers.

Koncertem zorganizowanym z równie wielkim rozmachem będzie wrocławski „Singing Europe” , który zaplanowano na 23 lipca. Europejska Stolica Kultury zaprosiła na scenę muzyków ze wszystkich krajów Starego Kontynentu. Organizatorzy spodziewają się nawet 35 tysięcy osób. Gwiazda wieczoru to zwyciężczyni włoskiej edycji Voice of Italy, siostra Cristina Scuccia. Do projektu zgłosiły się także chóry z kilkunastu państw europejskich. Łącznie na scenie wystąpi 1100 artystów.

Katowice również stawiają na muzyczne mocne przeżycia. Kilkanaście tysięcy młodych ludzi z 55 krajów całego świata spotka się 23 lipca na katowickim lotnisku Muchowiec. Gwiazdą wieczoru będzie Steven Curtis Chapman uznany za jednego z najlepszych piosenkarzy muzyki chrześcijańskiej, który wydał ponad 20 albumów, które sprzedały się w ponad 10-tysięcznym nakładzie. Ma na swoim koncie 10 złotych i platynowych płyt. Wokalista zdobył 5 nagród Grammy, 58 nagród GMA Dove Awards oraz nagrodę American Music Awards, więcej niż jakikolwiek artysta w historii. Towarzyszyć mu będzie formacja Colony House.


MUZYCZNI AMBASADORZY ŚDM

W wielu miastach główną atrakcją będzie występ ambasadora ŚDM. Wśród nich dużą popularnością cieszy się m.in. Darek Malejonek, który razem z zespołem Maleo Reggae Rockers zagra np. w diecezji warszawskiej i po sąsiedzku w diecezji warszawsko-praskiej, a także w Katowicach. Muzyczni ambasadorzy to także Łukasz i Paweł z zespołu Golec uOrkiestra, których będzie można usłyszeć w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.


Z WIELKIEJ SCENY I REGIONALNIE

W Płocku zagra zespół Myslowitz, wystąpią też Mietek Szcześniak i Płocka Kapela Podwórkowa. Gliwice spędzą wieczór z zespołem Raz, Dwa, Trzy, a Lublin ugości pielgrzymów Mazowszem oraz Zespołem Pieśni i Tańca Lublin.

Diecezja świdnicka podczas Dnia Jedności zaprasza na biesiadę, gdzie będzie można posłuchać Gospel Yoy i obejrzeć występ zespołu pieśni i tańca Jubilat. Sandomierz z kolei zaprasza na koncert Piotra Rubika. Diecezja zielonogórsko-gorzowska zaprosiła do siebie Natalię Niemen i Mate.O. Ten ostatni wystąpi również w Łowiczu.


MUZYKA CHRZEŚCIJAŃSKA

Etap diecezjalny ŚDM to okazja do promowania muzyki chrześcijańskiej. Wśród wykonawców w poszczególnych miejscach są m.in. finaliści znanych programów takich jak np. „The Voic of...”. Jednym z nich jest Mykoł Bobryk z Ukrainy, który 24 lipca zaśpiewa w Biłgoraju, w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

W Pelplinie 23 lipca w ramach „Przystani – warsztatów dla duszy” będzie okazja, by usłyszeć takie zespoły jak Na cały Głos czy Nieboskłonni.

W Szczecinie dobrze zapowiada się kapela Clerboyz, złożona z kleryków. W Gdańsku podczas Festiwalu Młodych będzie okazja do spotkania z zespołem Kanaan, a w Wołominie z formacją Gospel Rain, który to zespół powstał po Światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie i dziś świętuje 25-lecie istnienia a przy okazji promuje nowy krążek „Ogień”.

Jasna Góra zaprosiła do siebie z nową płytą „Wracam do domu” uwielbieniowy skład Trzecia Godzina Dnia. Ten wystąpi jeszcze w kilku miastach.

W Zawierciu zagra zespół Testimonium. Zaś podczas Dnia Jedności 23 lipca promować się będzie rodzima 77 FM Formacja z Mocą. Drohiczyn zaprosił do siebie takie składy jak StronaB i Porozumienie.

W Białymstoku 23 lipca wystąpi Sirion - kapłańska formacja heavy metalowa, reaktywowana specjalnie z myślą o Światowych Dniach Młodzieży. Łowicka integracja odbędzie się z kolei w obecności zespołu Horeb.

Archidiecezja warmińska zaprosiła formację Mocni w wierze. W diecezji opolskiej będzie można również przy okazji ŚDM przenieść się na Lednicę, przy dźwiękach zespołu Siewcy Lednicy.

W diecezji toruńskiej 22 lipca zespół Lumen wystawi pop oratorium pt. „Miłosierdzie Boże”, wystąpi także zespół Bethel.
KAI

...

Ogladam koncert dzis w tv i poziom artystyczny wysoki duzo lepszy niz zwykle tego typu wydarzenia rozrywkowe o charakterze koncertu ogolnokrajowego.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:10, 21 Lip 2016    Temat postu:

Tłumy pielgrzymów, gwiazdy muzyki i świetna zabawa. Koncert z okazji ŚDM w Warszawie
wyślij
drukuj
pw, k | publikacja: 21.07.2016 | aktualizacja: 21:39 wyślij
drukuj
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
Tłumy warszawiaków oraz pielgrzymów, którzy przyjechali do Polski na Światowe Dni Młodzieży, bawili się w czwartek na pl. Piłsudskiego podczas koncertu „Wiara, nadzieja, miłość”. Na wielopoziomowej multimedialnej scenie wystąpiło ponad 200 wykonawców z całego świata.

Najazd pielgrzymów na Polskę. Już jest ich 60 tys.
Gości powitali metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser. – Witamy was i jednocześnie życzymy, żebyście się tutaj czuli dobrze. Bardzo wam dziękujemy za to, że nas ubogacacie młodością, radością, wiarą, ale także swoją kulturą i tradycją. Życzymy wam, żebyście poznawali Polskę, naszą stolicę, rodziny, u których będziecie mieszkać, parafie i polską młodzież. Bądźcie wszyscy pozdrowieni – powiedział kard. Nycz.

Wielka rodzina

– Rozpoczynamy wspólną drogę, każdy dzień przyniesie nowe doświadczenia i wrażenia. Każdy dzień nas ubogaci. Zaczynamy budować jedną wielką rodzinę, która już tu jest, która już się zgromadziła. Życzę wam, żeby pobyt w Polsce był niezapomnianym wspomnieniem w waszym życiu – powiedział abp Hoser.
#wieszwiecej | Polub nas
Plac wypełniał się pielgrzymami z wielu zakątków świata już od późnego popołudnia. Wiele osób przyniosło ze sobą flagi w narodowych barwach. W oczekiwaniu na rozpoczęcie koncertu ludzie tańczyli, śpiewali i robiloi sobie pamiątkowe zdjęcia. Dla pielgrzymów pobyt w Warszawie jest pierwszym etapem ich podróży po Polsce. W najbliższych dniach wybierają się do Krakowa, aby uczestniczyć w spotkaniach z papieżem Franciszkiem.

Zobaczyć papieża

– W poniedziałek jedziemy do Krakowa zobaczyć papieża i ludzi z innych krajów. To jest dla mnie bardzo ważne, bo to są moje pierwsze Światowe Dni Młodzieży. Jestem bardzo szczęśliwa i podekscytowana, że mogę tutaj być. Jest bardzo miło, ludzie są bardzo mili – powiedziała Grace z Hondurasu.

Pobyt w Polsce to szczególny czas także dla Carlosa, którego żona spodziewa się dziecka. – To już moje drugie Światowe Dni Młodzieży. Po raz pierwszy byłem w Brazylii. Teraz jestem z żoną i ludźmi z Grodziska Mazowieckiego, u których mieszkamy. Jest świetnie – powiedział Carlos.

„Mam szacunek do Polaków”. Pielgrzymi ŚDM w Muzeum im. Rodziny Ulmów
Koncert rozpoczął występ międzynarodowej grupy muzyków, solistów i tancerzy związanych ze „Wspólnotą Shalom”. Na scenie towarzyszył im zespół „Wiarygodni”. Artyści wspólnie zaprezentowali pieśni chwalebne (tzw. worship) w różnych gatunkach i stylach muzycznych. Śpiewali polskie utwory w językach obcych - m.in. włoskim, hiszpańskim i francuskim.

Wielu muzyków

Na scenie wystąpią także soliści wraz z chórami i orkiestrą. Muzycy - na tle ekranów multimedialnych, na których przybliżona zostanie historia i współczesność stolicy oraz jej mieszkańców - zaśpiewają piosenki o Warszawie, a także inne znane utwory - np. „Barkę”, „Abba Ojcze”, „Hallelujah”, „Wznieś serce” i „Nadzieję”.

Podczas trzeciej i czwartej części koncertu wybór swoich najpopularniejszych utworów - w tym m.in. „Świat się nie kończy”, „Zdumienie” i „Niezmienność” - zaprezentuje kompozytor Piotr Rubik. Premierowo zostanie wykonany także najnowszy utwór artysty - „Psalm o młodej Warszawie”.

Towarzyszy orkiestra

Podczas koncertu usłyszymy także m.in. Janusza Radka, Piotra Kupichę, Artura Gadowskiego i Tomasza Szczepanika. Solistom będzie towarzyszyła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Chór "Gaudium" Uniwersytetu Wrocławskiego, Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Chór Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Wystąpi także chór Sound'n'Grace. Światowe Dni Młodzieży zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy, czyli tzw. Dni w Diecezjach, rozpoczął się w środę (20 lipca) i potrwa do poniedziałku (25 lipca). Drugi to wydarzenia centralne w Krakowie i jego okolicach w dniach 25-31 lipca, w których od 27 do 31 lipca uczestniczyć będzie papież Franciszek.
PAP

...

Fakt wprowadzili dobry nastroj Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:58, 22 Lip 2016    Temat postu:

Słynny podróżnik razem z góralami powita papieża na Giewoncie
wyślij
drukuj
łz, bz | publikacja: 22.07.2016 | aktualizacja: 18:12 wyślij
drukuj
Marek Kamiński zamacha flagą ŚDM na Giewoncie (fot. FB/Marek Kamiński)
Polski podróżnik Marek Kamiński w symboliczny sposób przywita papieża Franciszka, który przyjedzie do Polski na Światowe Dni Młodzieży. 27 lipca Kamiński wzniesie na Giewont flagę ŚDM oraz kamienne tablice z Dekalogiem.

Papież na krakowskie Błonia pojedzie tramwajem
Po modlitwie i błogosławieństwie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem Kamiński przejedzie wraz z góralami dorożką do Kuźnic, a następnie wyruszy na Giewont. Gdy Ojciec Święty będzie przelatywał nad Tatrami, rozpostrze flagę ŚDM, a u stóp krzyża złoży tablice z Dekalogiem.

– Akcja odbędzie się w ramach projektu Decalogue, który w sposób nowy, artystycznym językiem słowa i muzyki, ma za zadanie przypomnieć światu, zwłaszcza ludziom młodym to, co jest niezmienne i aktualne mimo upływu lat – Prawo Boże, Dziesięć Prostych Słów – tłumaczy Anna Karpiel Semberecka z urzędu miasta w Zakopanem. Akcja Kamińskiego będzie nawiązywać do pielgrzymki św. Jana Pawła II, który podczas mszy w Zakopanem mówił o krzyżu na Giewoncie: „Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów. Rzec można, iż ten jubileuszowy krzyż patrzy w stronę Zakopanego i Krakowa, i dalej: w kierunku Warszawy i Gdańska. Ogarnia całą naszą ziemię od Tatr po Bałtyk. Chcieli wasi ojcowie, aby Chrystusowy krzyż królował w sposób szczególny na Giewoncie”.
#wieszwiecej | Polub nas
Flagi papieskie powiewały już na Giewoncie kilka razy, między innymi podczas pielgrzymki Jana Pawła II w 2002 roku.
KAI

....

Krzyz to Polska.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:02, 22 Lip 2016    Temat postu:

Kolejarze gotowi na ŚDM. Pielgrzymi mogą liczyć na udogodnienia
wyślij
drukuj
do, dmilo | publikacja: 22.07.2016 | aktualizacja: 11:01 wyślij
drukuj
Pociągi mają dojeżdżać jak najbliżej miejsc uroczystości (fot. Flickr/ Dariusz Sieczkowski)
Wydłużone godziny pracy kas biletowych oraz specjalna organizacja ruchu pociągów dowożących pielgrzymów na uroczystości. Kolejarze przygotowali wiele udogodnień dla uczestników Światowych Dni Młodzieży. Sprawdź zmiany wprowadzone przez PKP.

Kolej gotowa do obsługi ŚDM. W trasie dodatkowych 74 pociągów
Pociągi z pielgrzymami mają dojeżdżać do stacji położonych możliwie najbliżej miejsc uroczystości ŚDM – poinformowało PKP. Kolejarze przygotowali dla uczestników ŚDM masę udogodnień.

Pociągi z pielgrzymami udającymi się na ceremonię otwarcia ŚDM oraz na spotkania z papieżem Franciszkiem na Błoniach będą zatrzymywały się na sześciu stacjach. Zmierzający na czuwanie z papieżem w Brzegach pod Krakowem będą mogli dojechać do przystanków zlokalizowanych najbliżej miejsca wydarzeń. Na czas powrotu pielgrzymów kolejarze przygotowali specjalną organizację ruchu na dworcach w Krakowie.
#wieszwiecej | Polub nas

ŚDM w TVP: kamery w każdym miejscu, które odwiedzi papież
Kasy biletowe na czas ŚDM mają być czynne dłużej. Bilety będzie można kupić za dodatkową opłatą we wszystkich pociągach, z wyjątkiem pociągów Pendolino, jak również przez internet a także w biletomatach na dworcach.

Dodatkowo przy dworcach wielu polskich miast nie będą czynne parkingi – zostaną one przeznaczone dla karetek, pojazdów straży pożarnej oraz taksówek.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod numerem infolinii 19 757 (w przypadku połączeń międzynarodowych +48 22 39 19 757) oraz na stronach:
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

PAP

...

Cenne.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:55, 23 Lip 2016    Temat postu:

ŚDM: dla zarejestrowanych nie zabraknie noclegów
am/
2016-07-23, 18:39
Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży uspokaja, że dla wszystkich zarejestrowanych pielgrzymów, którzy wykupili pakiet z zakwaterowaniem, będą noclegi. Wcześniej istniała obawa, że miejsc może nie wystarczyć dla wszystkich.
PAP/Tomasz Gzell

Kraj
"Jesteście narodem, który w swojej historii...

„Kiedy szacowaliśmy, ile potrzeba miejsc, chcieliśmy mieć przygotowane ok. 350 tys., ale jak pokazał system rejestracji, aż tyle nie było potrzebne” - podała w komunikacie prasowym dla PAP Ewa Korbut z biura prasowego ŚDM.



Spośród zarejestrowanych w systemie pielgrzymów ponad 230 tys. wybrało pakiety z zakwaterowaniem, a Komitet Organizacyjny - głównie we współpracy z parafiami i gminami - przygotował prawie 237 tys. noclegów.



Pielgrzymi, którzy wybrali pakiet z zakwaterowaniem, będą spać w szkołach, domach kultury, domach rekolekcyjnych, domach zakonnych, a także u rodzin. Ponad 37 tys. miejsc przygotowano na polach namiotowych.


Poza Krakowem i jego okolicach młodzież będzie spać na terenie diecezji tarnowskiej, kieleckiej oraz na Śląsku.



Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i Brzegach k. Wieliczki potrwają sześć dni, rozpoczną się we wtorek. Za pomocą systemu internetowego na wydarzenia zarejestrowało się 356 tys. 294 pielgrzymów ze 187 krajów. Ci, którzy przyjadą do Krakowa, będą mogli zarejestrować się na miejscu w Centrach Informacyjno-Rejestracyjnych.

PAP

...

Zawsze sa jakies zbiorowe obiekty i w szkolach mozna rozlozyc noclegi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:02, 23 Lip 2016    Temat postu:

„Polska dobrze smakuje”. Pielgrzymi ŚDM poznają polskie jedzenie
wyślij
drukuj
adom, k | publikacja: 23.07.2016 | aktualizacja: 17:56 wyślij
drukuj
Na ŚDM może przyjechać ponad milion pielgrzymów (fot. PAP/Piotr Wittman)
– Polska żywność jest obecna w ponad 90 krajach na świecie, ale często ludzie mogą nie wiedzieć, że to nasza żywność. Dlatego Światowe Dni Młodzieży są bardzo dobrą okazją do jej promocji – powiedział tvp.info Łukasz Hołubowski, prezes Agencji Rynku Rolnego. W trakcie ŚDM będzie prowadzona akcja promocyjna polskiej żywności.

Jakość i smak na międzynarodowej arenie. Polska żywność w Mediolanie
W ramach akcji promocyjnej na Światowe Dni Młodzieży przygotowane zostały 4 kampanie, które w okresie od 20 do 31 lipca emitowane będą także w internecie. Celem jest poinformowanie pielgrzymów wybierających się na ŚDM, że w Polsce wytwarzane są produkty spożywcze wysokiej jakości.

– Oprócz działań w internecie powstanie pod Wawelem w Krakowie multimedialny pawilon o nazwie „Polska wita!”. Będą tam też dostępne próbki produktów, których promocję prowadzimy – poinformował Hołubowski. Dodatkowo w sferycznych namiotach, zaprezentowane zostaną osiągnięcia polskiej nauki, kultury, rolnictwa i gospodarki, a także historia i walory turystyczne kraju.



Kampanie zostały skonstruowane w oparciu o narracje dla 4 wybranych produktów reprezentatywnych dla polskiego rolnictwa: jabłko, marchew, mleko, drób.
#wieszwiecej | Polub nas
Dla każdego z produktów stworzona została niezależna narracja, której spoiwem, wspólnym hasłem jest angielska wersja promowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencję rynku rolnego hasła: „Poland Tastes Good”, czyli „Polska Smakuje”. Każda kampania produktowa otrzymała analogiczny tytuł: „Apple Tastes Good”, „Carrot Tastes Good”, „Milk Tastes Good”, „Poultry Tastes Good”.

Więcej na temat akcji na stronie „Poland Tastes Good” tvp.info

....

Zdecydowanie Polska smakuje dobrze Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:07, 23 Lip 2016    Temat postu:

Kard. Nycz do młodzieży: wszyscy jesteśmy posłani, by głosić Ewangelię
am/
2016-07-23, 20:50
Wszyscy jesteśmy posłani, by głosić ewangelię słowem i przykładem życia. To jest msza święta posłania was na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, w czasie której modlimy się o skuteczną nową ewangelizację - takimi słowami zwrócił się kard. Kazimierz Nycz do uczestników ŚDM.
PAP/Jakub Kamiński

Kraj
ŚDM: dla zarejestrowanych nie zabraknie...

Podczas sobotniej mszy w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej kard. Nycz przypomniał, że trzy lata temu, na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii, papież Franciszek ogłosił następne dni światowe w Polsce, w Krakowie, gdzie biskupem był kardynał Karol Wojtyła, późniejszy święty papież Jan Paweł II.



- To On Jan Paweł II ponad trzydzieści lat temu rozpoczął Światowe Dni Młodzieży. To on mówił często o was i o was młodych ludziach: "Jesteście nadzieją Kościoła, jesteście nadzieją świata, jesteście moją nadzieją". Zaprasza was papież Franciszek do Krakowa miasta św. Jana Pawła II i miasta, w którym w XX wieku żyła także Św. Siostra Faustyna - mówił w homilii kardynał Nycz.



Nawiązując do Świątyni Opatrzności Bożej kard. Nycz podkreślił, że jest to kościół dziękczynny za wszystko, co naród polski otrzymał od Boga. - Polska przeżyła wiele wspaniałych i ważnych wydarzeń, ważnych także dla Europy i świata. To polski król Jan III Sobieski w odsieczy wiedeńskiej w XVII wieku, w 1683 roku, obronił Europę przed zalewem tureckim islamu. Tu, w Wilanowie miał swój pałac, istniejący niedaleko stąd do dziś - przypomniał hierarcha.



Dodał, że z Warszawy uczestnicy Światowych Dni Młodzieży pojadą do Krakowa. - Pojedziecie od Bożej Opatrzności do stolicy Bożego Miłosierdzia. Pojedziecie do miasta św. Jana Pawła II na spotkanie z papieżem, którego kochacie, z papieżem Franciszkiem - zaznaczył hierarcha.



- To jest msza święta posłania was na ŚDM, to jest msza święta, w czasie której modlimy się o skuteczną nową ewangelizację. Wszyscy jesteśmy posłani, by głosić ewangelię słowem i przykładem życia - podkreślił metropolita warszawski.



Bądźcie "świadkami aż po krańce ziemi"



Zwracając się do licznie zgromadzonej młodzieży, kard. Nycz zaznaczył, że chce ona przynosić konkretne owoce miłości Boga i ludzi. - Do tego powołany jest przez Boga każdy człowiek. Do tego powołuje was Chrystus. Dni Młodzieży mają wam pomóc odkryć to powołanie, zobaczyć piękno bycia chrześcijaninem, uczniem Chrystusa. (...) Z pewnością wielu z was odkryje podczas tych dni drogę swojego życiowego powołania. Utwierdzi się co do wyboru, przyszłej szkoły, studiów, pracy. Może będą tacy, którzy zdecydują o swojej przyszłości w miłości, małżeństwie, czy powołaniu kapłańskim lub zakonnym - mówił hierarcha.



Na zakończenie kard. Nycz zwrócił się z apelem do młodych ze wszystkich krajów, aby byli "świadkami aż po krańce ziemi".



- Do takiego świadectwa posyła nas wszystkich Jezus. O takim świadectwie przypomina ciągle papież Franciszek - podkreślił metropolita warszawski.



Hierarcha zachęcił też młodzież różnych krajów do modlitwy za sprawy świata, Europy, Polski, sprawy całego Kościoła, a także w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz w intencji pokoju i sprawiedliwości. Zachęcał też do modlitwy za ludzi dotkniętych prześladowaniami, ginących w zamachach terrorystycznych, za rodziny dotknięte cierpieniami po stracie najbliższych.



PAP

...

To nie jest impreza rozrywkowa a swiadectwo Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:11, 24 Lip 2016    Temat postu:

Rozpoczęła się wojskowa część Światowych Dni Młodzieży
az/
2016-07-24, 10:11
Za dwa dni rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Do udziału w spotkaniach zgłosiło się ponad 350 tysięcy młodych katolików z niemal 190. krajów. Najwięcej zarejestrowanych to Polacy oraz Włosi. Kolejne największe grupy pochodzą z Francji i Hiszpanii. Wśród pielgrzymów jest 700 mundurowych z całego świata. Wojskowi złożyli dziś kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.


Organizatorzy spodziewają się, że do naszego kraju przyjedzie znacznie więcej ludzi niż wynika z deklaracji. Wielu może zdecydować się w ostatniej chwili na spontaniczny wyjazd do Krakowa. Oczekuje się, że 31 lipca na mszy świętej w Brzegach może być nawet półtora miliona osób. Dodatkowo w Światowych Dniach Młodzieży weźmie udział 700 mundurowych z całego świata.



Ordynariat polowy zaprosił na uroczystości wojskowych m.in z Nowej Zelandii, USA, Francji, Wielkiej Brytanii, krajów bałtyckich i Włoch. Dziś rano złożyli kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.



Oficjalnie wojskowa część diecezjalnych spotkań dla mundurowych rozpocznie się o 16. mszą świętą. Bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się krótka uroczystość przed pomnikiem Powstania Warszawskiego, tuż obok Katedry Polowej Wojska Polskiego.



W poniedziałek żołnierze pojadą do Częstochowy na Jasną Górę, po czym wrócą do stolicy. Wtorek zarezerwowano na zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Katyńskiego. Następnego dnia wszyscy pojadą do Krakowa, wcześniej odwiedzając Wieliczkę i obóz Auschwitz.



Wojskowej część ŚDM odbywa się od kilku lat a mundurowi nadzwyczaj chętnie uczestniczą w święcie młodych podkreślając ,że to szczególne przeżycia. Okazja do wyciszenia.



- Najbliższe dni to dla mnie czas na osobiste przemyślenia i refleksje: kim jestem? i kim Bóg chce bym się stał - powiedział reporterce Polsat News Olivier Sanderson porucznik nowozelandzkiej armii.



Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca.



Polsat News, ŚDM

....

Cenne.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:17, 24 Lip 2016    Temat postu:

Oszuści wyłudzają pieniądze na ŚDM. „Nie prowadzimy żadnej zbiórki”
wyślij
drukuj
zpk, k | publikacja: 24.07.2016 | aktualizacja: 09:57 wyślij
drukuj
Do Polski z okazji ŚDM przybyły setki tysięcy młodych ludzi (PAP/Jakub Kamiński)
– Nie prowadzimy żadnych zbiórek – informuje Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży i przestrzega przed oszustami, którzy chcą zarobić na ŚDM.

16 lat ze Światowymi Dniami Młodzieży. „Każdy dzień był wyjątkowy”
– Otrzymujemy od Was mnóstwo wiadomości o tym, że w różnych częściach Krakowa spotykacie ludzi w koszulkach z logo ‪ŚDM‬, zbierających pieniądze do puszek i rozdających naklejki z wizerunkiem papieża Franciszka. Wszystkie takie akcje w Krakowie lub innych miastach to oszustwo – ostrzega komitet organizacyjny. Organizatorzy ŚDM apelują o udostępnianie tej informacji w serwisach społecznościowych.

#wieszwiecej | Polub nasgazetakrakowska.pl

....

Szatan oczywiscie tez ma plan.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 9:25, 25 Lip 2016    Temat postu:

Do Krakowa zaczynają zjeżdżać pielgrzymi na Światowe Dni Młodzieży
az/
2016-07-25, 05:41
Do Krakowa zjeżdżają pielgrzymi, by uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, które potrwają niemal tydzień. Od środy w Polsce będzie gościł papież Franciszek, który spotka się z młodymi z całego świata, odprawi też mszę św. na Jasnej Górze oraz odwiedzi Auschwitz.
PAP/Jacek Bednarczyk

Kraj
Obraz Jezusa Miłosiernego z 15 tys....

Kraj
Rozpoczęła się wojskowa część Światowych Dni...

Światowe Dni Młodzieży odbywają się po raz trzydziesty pierwszy. Według Komitetu Organizacyjnego swój udział w tym wydarzeniu potwierdziło 356 tys. 294 uczestników ze 187 krajów. Oprócz grup zarejestrowanych organizatorzy spodziewają się wielu osób, które na ŚDM przyjadą spontanicznie; najwięcej na uroczystości z papieżem w Campusie Misericordiae w Brzegach, gdzie może być ok. 1,5 mln ludzi.



Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz wielokrotnie podkreślał międzynarodowy wymiar spotkania w Krakowie. - Przybywa młodzież z całego świata, z krajów tak odległych jak Filipiny, Korea, Japonia, Chiny- mówił. Na ŚDM przyjadą młodzi ludzie ze 187 krajów, po raz pierwszy będą pielgrzymi m.in. z Bangladeszu, Birmy, Gibraltaru, Kosowa, Palestyny i Sudanu Południowego.





"Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią"



Spotkanie młodych w Krakowie odbywa się pod hasłem "Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Poniedziałek i wtorek do południa to dla uczestników ŚDM czas na dojechanie do Krakowa i zakwaterowanie, odebranie tzw. pakietów pielgrzyma.



Msza św. oficjalnie rozpoczynająca ŚDM zacznie się we wtorek o godz. 17.30 na krakowskich Błoniach - będzie jej przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Od tego dnia do piątku poszczególne grupy, w wyznaczonych przez organizatorów godzinach, gdy nie ma wydarzeń centralnych, będą szły w pielgrzymkach z Sanktuarium św. Jana Pawła II do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.



W środę od rana do południa w różnych miejscach Krakowa odbywać się będą katechezy z biskupami dla poszczególnych grup pielgrzymów, działalność rozpocznie Centrum Powołaniowe, ruszy też Festiwal Młodych - a w nim 250 wydarzeń artystycznych. O godz. 16 na podkrakowskich Balicach wyląduje samolot z papieżem Franciszkiem. W środę zostanie oficjalnie powitany na Wawelu, spotka z prezydentem Andrzejem Dudą i polskimi biskupami. Wieczorem stanie w tzw. oknie papieskim, aby powitać młodzież. Ten punkt papieskiej wizyty będzie się powtarzał przez kolejne dni.



Czwartek: Jasna Góra



W czwartek przed południem wydarzenia przeniosą się do Częstochowy, gdzie odbędzie się narodowa msza św. z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski z udziałem polskiego prezydenta, premier i członków rządu. Do Krakowa papież wróci o godz. 17; otrzyma klucze do miasta i tramwajem, w towarzystwie niepełnosprawnej młodzieży, przejedzie na Błonia. Tu odbędzie się ceremonia powitania uczestników Światowych Dni Młodzieży.



W piątek rano Franciszek złoży wizytę w b. niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau, towarzyszyć mu będzie m.in. premier Beata Szydło. Papież pieszo przejdzie przez bramę z napisem "Arbeit macht frei", będzie się modlić przy bloku śmierci i w celi Maksymiliana Kolbego. Tego dnia po południu w szpitalu dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu spotka się z chorymi dziećmi i ich rodzicami, a wieczorem poprowadzi Drogę Krzyżową na krakowskich Błoniach.



Obiad Franciszka z młodzieżą



W sobotę 30 lipca Franciszek odwiedzi dwa sąsiadujące ze sobą sanktuaria w Łagiewnikach: Bożego Miłosierdzia oraz św. Jana Pawła II. Będzie spowiadał młodzież i odprawi mszę św. z duchowieństwem. Potem, zgodnie z tradycją ŚDM, zje obiad w towarzystwie 12 przedstawicieli młodzieży z różnych krajów: po jednym chłopcu i po jednej dziewczynie z każdego kontynentu oraz z Polski.





Wieczorem Franciszek przyjedzie na Campus Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki; pół godziny później rozpocznie się czuwanie modlitewne z młodzieżą. To jedno z głównych wydarzeń ŚDM - będą inscenizacje, świadectwa młodych, śpiew, modlitwy i papieskie błogosławieństwo. Czuwanie potrwa do godz. 21. Po nim Franciszek wróci do siedziby arcybiskupów krakowski, a młodzież zostanie w Brzegach i będzie czekać na wydarzenia niedzielne, kończące ŚDM.



W niedzielę najistotniejszym punktem jest msza św. posłania, która rozpocznie się o godz. 10. Franciszek ogłosi wówczas miejsce i rok kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Tego dnia spotka się jeszcze z organizatorami ŚDM i wolontariuszami. Wieczorem odleci do Rzymu.



31 lat temu rozpoczął ojciec św. Jan Paweł II



Światowe Dni Młodzieży powstały z inicjatywy św. Jana Pawła II 31 lat temu. Pierwsze wielkie spotkanie papieża z młodzieżą świata odbyło się w sobotę 30 marca 1985 r. wieczorem w Rzymie na placu na Lateranie. Punktem kulminacyjnym była msza w przypadającą dzień później w Niedzielę Palmową. Uczestniczyło w niej ponad 300 tysięcy młodych katolików z 70 krajów. Z Polski przyjechało 250 osób. Msza ta przeszła do historii jako pierwszy Światowy Dzień Młodzieży, a całe spotkanie uznano za otwarcie nowego rozdziału dialogu Kościoła z młodymi pokoleniami. W ich trakcie utrwalił się zwyczaj bezpośredniej, spontanicznej rozmowy z papieżem; zadawania pytań, dzielenia się rozterkami i wątpliwościami.



9 spotkań św Jana Pawła II



Jan Paweł II na stałe wprowadził spotkania z młodzieżą do kalendarza życia Kościoła. Zdecydował, że w Niedzielę Palmową Dzień Młodzieży będzie obchodzony jednego roku na szczeblu diecezjalnym, a co dwa-trzy lata w wymiarze światowym, w mieście przez niego wskazanym i z jego udziałem. Jan Paweł II spotykał się z młodzieżą na ŚDM 9 razy, m.in. w Argentynie, Hiszpanii, Polsce (w 1991 r. w Częstochowie), a Filipinach - gdzie uczestniczyła w nich rekordowa liczba, bo 4 mln osób. Ostatnie spotkanie z Jana Pawłem II odbyło się w 2002 roku w Toronto. Papież był już wówczas osłabiony i chory.



Zaprosił młodych do Kolonii, dokąd pojechał w sierpniu 2005 roku już jego następca, Benedykt XVI. On także uczestniczył 3 lata później w spotkaniu w Sydney. Następne spotkanie Benedykt XVI wyznaczył w Rio de Janeiro w Brazylii w 2013 roku. Po jego ustąpieniu z godności do młodzieży pojechał już Franciszek. Pod względem liczebności Rio zbliżyło się do rekordu z Filipin; przybyło tam 3,7 mln osób. Tam zapowiedziany został następny kraj ŚDM - Polska i Kraków w 2016 r. Dotychczas odbyło 13 ogólnoświatowych zlotów na różnych kontynentach. Kraków jest 14. miejscem Światowych Dni Młodzieży.



PAP

...

Tu sa tradycje...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:01, 25 Lip 2016    Temat postu:

„Graffiti pociąg” na Światowe Dni Młodzieży
wyślij
drukuj
msies, bz | publikacja: 25.07.2016 | aktualizacja: 17:40 wyślij
drukuj
– Najważniejszy jest przekaz – podkreślają autorzy graffiti (fot. TVP Info)
Dwa dni, kilkanaście godzin pracy, ponad 250 puszek sprayu potrzebowali krakowscy artyści, by nadać nowy wymiar jednemu z pociągów kursującemu podczas Światowych Dni Młodzieży na trasie Oświęcim – Tarnów– Oświęcim. Dzięki pogodnym barwom i uniwersalnym hasłom odnoszącym się do wzajemnego szacunku, grafficiarze pokazali, że sztuka ulicy może łączyć. Wyjątkowy pociąg obsługuje pasażerów już od poniedziałku.
#wieszwiecej | Polub nas
TVP Info

...

Bardzo ładnie Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:51, 25 Lip 2016    Temat postu:

Kempa o bezpieczeństwie na ŚDM: Zapewnią je służby i Jan Paweł II
Dodano dzisiaj 20:38 18

– Powiem tak, jasno i odważnie. Mamy zawarty pakt z ojcem świętym Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi i takich sytuacji nie będzie – stwierdziła, dopytywana o możliwe problemy przy ŚDM. Zapytana o to, czy to Jan Paweł II zapewni bezpieczeństwo na ŚDM, odpowiedziała: i służby, i Jan Paweł II.

...

franek IP dzisiaj 22:10
Glownie trzeba liczyc na Jana Pawla II-go.... i opatrznosc Boską....

...

Dobre! Wypowiedz co najmniej 25 lecia! Zdrowe niespotykane podejscie! Brawo!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:14, 26 Lip 2016    Temat postu:

Przewodniczący KEP zaprasza młodych na ŚDM. "Kościół i świat potrzebuje waszej żywej wiary"
Dodano wczoraj 21:44 7

Abp Stanisław Gądecki / Źródło: Newspix.pl / kuba bloszyk
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaprosił młodych ludzi na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Abp Gądecki napisał do młodych m.in., że "Kościół i świat potrzebuje ich żywej wiary".

"Razem z wszystkimi księżmi biskupami pragnę zaprosić każdego i każdą z was do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Zaprosić na niezwykłe i ogromnie ważne wydarzenie dla całego świata, Kościoła i naszej Ojczyzny" - czytamy w zaproszeniu opublikowanym na stronie KEP.

Jak pisze abp Gądecki, każdy chce należeć do wspólnoty, szuka bliskości i zaufania, gdyż "te doświadczenia otwierają na świat i drugiego człowieka". "Światowe Dni Młodzieży to doświadczenie wyjątkowej wspólnoty, które pozostanie z wami na całe życie" - stwierdza przewodniczący KEP.

"Gdy dzisiaj łatwo nam stracić punkty odniesienia, filary, na których pragniemy budować swoje życie, gdy młodość doświadcza niepewności i lęku, co często prowadzi do poczucia zagubienia i konformizmu, gdy doświadcza poczucia tymczasowości, chwilowych atrakcji, które nie dają prawdziwej radości i nie prowadzą nas do Boga i ludzi – w takiej sytuacji Światowe Dni Młodzieży są szansą na odnalezienie swego miejsca w Kościele i świecie, szansą na pogłębienie wiary, szansą na odnalezienie swego miejsca w miłosiernym sercu Jezusa" - pisze abp Gądecki.
Cały list abp Gądeckiego:


/ Źródło: KEP

....

Zapraszamy Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:24, 26 Lip 2016    Temat postu:

Msza na krakowskich Błoniach rozpocznie Światowe Dni Młodzieży
az/
2016-07-26, 05:53
W Krakowie oficjalnie rozpoczną się we wtorek Światowe Dni Młodzieży. Organizatorzy szacują, że w inauguracyjnej mszy na krakowskich Błoniach, której przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz, weźmie udział kilkaset tysięcy osób. Początek o godz. 17:30. Z kolei jutro do Polski przyleci papież Franciszek.
PAP/Stanisław Rozpędzik

Kraj
ŚDM: dla zarejestrowanych nie zabraknie...

Kraj
Do Krakowa zaczynają zjeżdżać pielgrzymi na...

Zmiany w ruchu



Wtorek będzie pierwszym dniem, kiedy w Krakowie zaczną obowiązywać zmiany w ruchu, a poruszanie się po mieście będzie utrudnione. Kierowcy powinni pamiętać, że teren wokół krakowskich Błoń oraz Sanktuarium w Łagiewnikach będzie całkowicie zamknięty. Jak zapewnia prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, miasto jest odpowiednio przygotowane na przyjęcie tysięcy pielgrzymów.



Symbole Światowych Dni Młodzieży



Jeszcze przed mszą na krakowskie Błonia z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach dotrze Ogień Miłosierdzia, który będzie płonął podczas wydarzeń centralnych ŚDM. Papież Franciszek w niedzielę przekaże go reprezentantom młodzieży ze wszystkich kontynentów.



- Będzie to szczególnie wymowny znak. Ogień daje ciepło, poczucie bezpieczeństwa, tak samo jak boża miłość, która rozgrzewa ludzkie serca, daje poczucie bezpieczeństwa i wewnętrznego pokoju. Pragniemy, by ten płomień, który nazywamy Ogniem Miłosierdzia młodzi ze sobą zabrali i nie tylko dbali, by to światło nie zgasło, ale dbali, by nie zgasło ono w ich sercach - mówił dziennikarzom bp Damian Muskus, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Jak dodał, na inauguracyjnej mszy może być kilkaset tysięcy pielgrzymów.



Z Rio do Krakowa



Zgodnie z tradycją ŚDM na Błonia w uroczystej procesji zostaną wniesione także symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, które od 2014 r. pielgrzymowały po wszystkich polskich diecezjach.



Symbole będą nieśli przedstawiciele tych miast, które do tej pory były gospodarzami 13 międzynarodowych spotkań młodych z papieżem m.in. Rzymu, Buenos Aires, Santiago de Compostela, Częstochowy, Denver, Paryża, Toronto, Sydney, Madrytu.



Na ołtarz krzyż i ikonę wniosą przedstawiciele Rio de Janeiro, które gościły ŚDM w 2013 r. i przekażą je młodzieży z Polski.



"Msza Jana Pawła II"



Młodych ludzi z całego świata powita metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który wygłosi także homilię podczas mszy.



Liturgia będzie sprawowana po łacinie, a ewangelia zostanie odczytana nie tylko w języku polskim, ale także staro-cerkiewno-słowiańskim. Oprawę muzyczną inauguracji stanowić będzie napisana specjalnie na ŚDM "Msza Jana Pawła II", skomponowana przez Henryka Jana Botora.



Podczas otwarcia spotkania zabrzmią także fragmenty hymnów z poprzednich edycji ŚDM oraz skomponowany przez Jakuba Blycharza hymn spotkania w Krakowie. Młodzież z całego świata usłyszy także kapelę góralską i "Syćka Se Wom Zycom" - pieśń, którą górale śpiewali Janowi Pawłowi II pod Wielką Krokwią w 1997 r.



Centrum Powołaniowe na stadionie Cracovii



Na stadionie Cracovii działalność rozpocznie Centrum Powołaniowe, w ramach którego prezentować się będą różne organizacje katolickie i wspólnoty, organizowane będą także spotkania mające pomóc młodym ludziom odnaleźć swoje powołanie. W Tauron Arenie Kraków będzie funkcjonować centrum katechez i modlitwy - Mercy Centre - dla pielgrzymów anglojęzycznych.



Mottem ŚDM jest jedno z ośmiu błogosławieństw: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".



Udział w Światowych Dniach Młodzieży potwierdziło rejestrując się ponad 350 tys. pielgrzymów; organizatorzy spodziewają się, że jak zawsze wiele osób przyjedzie spontanicznie. Najwięcej osób - jak szacują - może pojawić się w Campusie Misericordiae w Brzegach - nawet ok. 1,5 mln osób.



PAP

....

Roli Krakowa przedstawiac nie trzeba....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:53, 26 Lip 2016    Temat postu:

ŚDM tuż tuż. „Kraków jest w tej chwili centrum świata”
wyślij
drukuj
az, kaien | publikacja: 26.07.2016 | aktualizacja: 11:04 wyślij
drukuj
Grupy pielgrzymów są już w Krakowie. Część jeszcze jedzie do stolicy Małopolski (fot. PAP/Leszek Szymański )
– Z kolejnych pociągów wysiadają grupy pielgrzymów w jednakowych koszulkach i czapkach, z flagami państw i chorągiewkami z logo ŚDM – tak wygląda teraz Kraków – relacjonował na antenie TVP Info reporter z Krakowa. Wolontariusze rozstawieni na dworcu i ulicach miasta rozdają mapki i wyjaśniają, jak dotrzeć do celu pielgrzymki. We wtorek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. – Kraków jest w tej chwili centrum świata – ocenił dziennikarz.
#wieszwiecej | Polub nas
tvp.info

....

Znakomicie Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:59, 26 Lip 2016    Temat postu:

To już dziś! Ruszają Światowe Dni Młodzieży. Zobacz program
wyślij
drukuj
az, k, kaien | publikacja: 26.07.2016 | aktualizacja: 07:27 wyślij
drukuj
Pielgrzymi sa gotowi na Światowe Dni Młodzieży (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
W Krakowie oficjalnie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Organizatorzy szacują, że w inauguracyjnej mszy na krakowskich Błoniach, której przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz, weźmie udział kilkaset tysięcy osób.

Mobilne konsulaty w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Chętnych na przyjazd na ŚDM w Polsce już niemal 600 tys.
Jeszcze przed mszą na krakowskie Błonia z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach dotrze Ogień Miłosierdzia, który będzie płonął podczas wydarzeń centralnych ŚDM. Papież Franciszek w niedzielę przekaże go reprezentantom młodzieży ze wszystkich kontynentów.

Zgodnie z tradycją ŚDM na Błonia w uroczystej procesji zostaną wniesione także symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, które od 2014 r. pielgrzymowały po wszystkich polskich diecezjach.



Symbole będą nieśli przedstawiciele tych miast, które do tej pory były gospodarzami 13 międzynarodowych spotkań młodych z papieżem m.in. Rzymu, Buenos Aires, Santiago de Compostela, Częstochowy, Denver, Paryża, Toronto, Sydney, Madrytu.

Oto oficjalny program wizyty papieża Franciszka w Polsce i podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 Kraków – Jasna Góra – Auschwitz: 27−31 lipca 2016.

Środa, 27 lipca

16.00 – przylot na Lotnisko Międzynarodowe im. św. Jana Pawła II Kraków-Balice
17.00 – przyjazd na Wawel
17.40 – spotkanie z prezydentem Dudą
18.30 – katedra na Wawelu – spotkanie z biskupami polskimi
#wieszwiecej | Polub nas
Czwartek, 28 lipca

7.40 – przejazd do Balic
9.45 - przyjazd do klasztoru jasnogórskiego
10.30 – msza święta z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski
17.00 – przekazanie kluczy do Krakowa i przejazd tramwajem na Błonia
17.15 – przyjazd na Błonia
17.30 – powitanie

Inspekcja przed ŚDM 2016
Piątek, 29 lipca 2016

7.00 – msza święta prywatna w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich
9.30 – wizyta w Auschwitz
10.30 – wizyta w obozie Birkenau
16.30 – przyjazd do Prokocimia Wizyta w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym
18.00 – Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży na krakowskich Błoniach.

ŚDM w TVP: kamery w każdym miejscu, które odwiedzi papież
Sobota, 30 lipca 2016

8.30 – wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
8.45 – przejazd papamobile do Bazyliki Bożego Miłosierdzia
9.00 – przejście przez Bramę Miłosierdzia
9.15 – Liturgia Pojednania z udziałem młodzieży
10.30 – msza święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II z kapłanami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami z Polski.
13.00 – obiad z młodzieżą
19.00 – przyjazd na Campus Misericordiae
19.30 – czuwanie modlitewne z młodzieżą

Niedziela, 31 lipca 2016

8.45 – przyjazd na Campus Misericordiae
10.00 – Msza Święta Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży.Rozesłanie młodych świadków Bożego Miłosierdzia. Ogłoszenie miejsca i roku kolejnych Światowych Dni Młodzieży.
17.00 – przyjazd do Tauron Arena na spotkanie z wolontariuszami ŚDM oraz Komitetem Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016 i Dobroczyńcami spotkania młodych całego świata
18.15 – przyjazd do Balic (część wojskowa). Ceremonia pożegnania. TVP Info/ krakow2016.com

....

Taki program....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:25, 26 Lip 2016    Temat postu:

Policja o zasadach bezpieczeństwa przed ŚDM. „Jest spokojnie”
wyślij
drukuj
az, kaien | publikacja: 26.07.2016 | aktualizacja: 13:50 wyślij
drukuj
Policja zapewnia, że jest bezpiecznie (fot. PAP/Jacek Turczyk/tvp.info/Paweł Chrabąszcz)
– Do tej chwili nie zanotowaliśmy żadnych poważnych incydentów związanych z ŚDM. Wręcz jest bezpieczniej – uspokajał na konferencji prasowej przedstawiciel małopolskiej policji. – W całym kraju i w Małopolsce jest spokojnie – zapewnił. Oficjalna inauguracja Światowych Dni Młodzieży odbędzie się we wtorek.

„Zatrzymanie Irakijczyka to dowód skuteczności działania służb ”
Przy okazji ŚDM policja przypomina o obowiązujących zasadach, które ułatwiają funkcjonowanie i bezpieczeństwo pielgrzymów polskich i zagranicznych.

W Krakowie i w odległości do 100 km od miasta obowiązuje bezwzględny zakaz lotów dronami. Taki sam zakaz będzie obowiązywał w odległości 50 km od Częstochowy. Warto przypomnieć, że nieuprawnione używanie dronów podlega karze 5 lat pozbawienia wolności.



Obowiązuje również bezwzględny zakaz noszenia broni na terenie Małopolski i Śląska. Na drogach nie mogą się poruszać pojazdy przewożące niebezpieczne substancje. W miejscach, gdzie będą obywały się nabożeństwa, nie można wnosić ostrych narzędzi, materiałów pirotechnicznych i cieczy łatwopalnych.

Na terenie Krakowa policja będzie przeprowadzała również tzw. „kontrole selektywne”.
#wieszwiecej | Polub nasTVP Info

....

Tak sluzba jest potrzebna...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:56, 26 Lip 2016    Temat postu:

INAUGURACJA ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY
wyślij
drukuj
kf, dmilo, k | publikacja: 26.07.2016 | aktualizacja: 19:24 wyślij
drukuj
Homilia kard. Dziwisza podczas mszy św. inaugurującej ŚDM
Homilia kard. Dziwisza podczas mszy św. inaugurującej ŚDM
Wniesienie relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny
Powitanie młodzieży przez kard. Stanisława Dziwisza
Krzyż Roku Świetego stanął na ołtarzu
Kard. Stanisław Dziwisz już na Błoniach
Na Błoniach młodzież z całego świata
Rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży
Na krakowskich Błoniach przed godz. 18 oficjalnie rozpoczęła się liturgia będąca kulminacyjnym punktem ceremonii otwarcia Światowych Dni Młodzieży. Mszę koncelebrował kardynał Stanisław Dziwisz. Wzięło w niej udział kilkaset tysięcy wiernych. – Witam was w mieście Jana Pawła II, będziemy ze sobą rozmawiać językiem Ewangelii – powiedział do pielgrzymów metropolita krakowski.

To już dziś! Ruszają Światowe Dni Młodzieży. Zobacz program
Setki tysięcy pielgrzymów w pelerynach pod Wawelem, tłumy kolejnych na dworcach i wyłączone ulice wokół Błoń i świątyni w Łagiewnikach – tak wyglądał Kraków tuż przed mszą, która przed godz. 18 zainaugurowała Światowe Dni Młodzieży. Kropił deszcz, nieco wcześniej nad miastem przeszła burza.

– Witam was w mieście Jana Pawła II, będziemy ze sobą rozmawiać językiem Ewangelii – mówił metropolita krakowski do pielgrzymów. – Modlimy się za wszystkie ofiary zamachów terrorystycznych w ostatnim czasie, a w sposób szczególny módlmy się za kapłana, który poniósł dzisiaj śmierć i to podczas sprawowania Eucharystii – powiedział kardynał Dziwisz.
#wieszwiecej | Polub nas
– Módlmy się, aby doszła do głosu prawda, że wszyscy jesteśmy braćmi, siostrami, że jesteśmy dziećmi jednego Boga. W miłosiernym sercu Boga jest miejsce dla wszystkich. Pragniemy żyć w pokoju i modlimy się o pokój dla naszego niespokojnego świata, aby ustała w nim przemoc i niesprawiedliwość, aby nikt nie umierał w nim z głodu – podkreślił metropolita.

Skąd przychodzimy, gdzie jesteśmy w tym momencie naszego życia i dokąd dalej podążamy. To trzy pytania, które według kardynała powinni zadać sobie uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Metropolita nawiązał do dialogu zmartwychwstałego Jezusa z Szymonem Piotrem na brzegu Jeziora Tyberiadzkiego. Szymon Piotr zostawił wszystko – rodzinę, łódź i sieci, i stał się uczniem Jezusa. .

Wniesienie relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny na ołtarz
wyślij

Na ołtarz wniesiono relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny (fot. TVP Info)
Przy dużym krzyżu obok ołtarza na krakowskich Błoniach zapłonął Ogień Bożego Miłosierdzia. Iskrę wniosła Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wraz z wolontariuszami ŚDM. Do ołtarza przyniesione zostały także relikwie św. Jana Pawła II oraz św. Faustyny.

...

ZACZELO SIE JUZ OFICJALNIE SmileSmileSmile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 12:14, 27 Lip 2016    Temat postu:

ŚDM: awaryjne hamowanie pociągu z pielgrzymami i zablokowany dworzec w Krakowie po mszy na Błoniach
wjk/
2016-07-27, 10:39
Zablokowany na kilka godzin dworzec kolejowy w Krakowie i gwałtownie zaciągnięty hamulec ręczny w pociągu wypełnionym pielgrzymami to dwa niebezpieczne zdarzenia, jakie w pierwszej dobie Światowych Dni Młodzieży odnotowała policja.
PAP/Jacek Turczyk

Kraj
Magdalena Ogórek: przez Europę przetacza się...

Kraj
Błaszczak: nie ma zagrożenia. Zapraszam do...

Kraj
Policja: w Krakowie spokojnie; jedynie drobne...

Tłumy pielgrzymów wracające po mszy na Błoniach zablokowały we wtorek wieczorem dworzec kolejowy w Krakowie. Policja zapewniała bezpieczeństwo, wyprowadzając pielgrzymów na okoliczne place. W wyniku zatorów chwilowo stanęły również tramwaje.



"Sytuacja została szybko opanowana"



- Na krakowski dworzec natychmiast zostały skierowane dodatkowe siły policyjne. Funkcjonariusze rozładowywali tłok wskazując podróżnym miejsce oczekiwania na pociąg. Regulowali także ruchem drogowym przyspieszając odjazdy tramwajów. Na miejsce profilaktycznie wezwano również 15 załóg pogotowia. Sytuacja została szybko opanowana. Nie ma informacji, by ktoś odniósł poważniejsze obrażenia, 28 osobom udzielono jednak niewielkiej pomocy medycznej - powiedział rzecznik Centrum Medialnego Administracji Rządowej na czas ŚDM mł. insp. Mariusz Ciarka.



Według służb, prawdopodobną przyczyną zatorów mogły być opóźnienia w przyjeździe niektórych pociągów, spowodowane burzami w okolicznych województwach.



Jak poinformowano w punkcie informacji na dworcu, sytuacja systematycznie wracała do normy w miarę odjeżdżania kolejnych pociągów i zmniejszania się liczby oczekujących na wyjazd pielgrzymów.



Awaryjne hamowanie pociągu



Do kolejnego zdarzenia doszło po północy w pociągu w okolicach Podłęża, kiedy w wypełnionym pielgrzymami pociągu relacji Oświęcim - Tarnów ktoś zaciągnął hamulec awaryjny i doszło do gwałtownego zatrzymania pociągu.



- Na miejsce skierowano policję, straż pożarną i krakowskie pogotowie ratunkowe. Dziesięciu osobom udzielono pomocy w wyniku omdleń, jedna została przewieziona do dalszych badań, ponieważ uskarżała się na uraz kręgosłupa - powiedział mł. insp. Mariusz Ciarka.



Pociągu nie udało się uruchomić i uruchomiono transport zastępczy, który zapewnił burmistrz Wieliczki. Pasażerowie zostali przewiezieni autobusami do stacji Podłęże i tam przesiedli się w pociąg zastępczy.



Jak poinformowała w środę rzeczniczka pogotowia Joanna Sieradzka, sztab Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego koordynował akcją medyczną. - 16 osób było poszkodowanych i zostało zbadanych na miejscu. Wobec 10 podjęto decyzje o przewiezieniu do szpitali. Wśród nich nie było osób poważnie rannych - powiedziała Sieradzka.



Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało później, że wszystkie osoby, którym udzielano pomocy medycznej w obu zdarzeniach, nie przebywają już w szpitalach. - Były to drobne niegroźne obrażenia, spowodowane głównie niedogodnościami przebywania w zatłoczonych zamkniętych pomieszczeniach, głównie omdleniami - powiedział rzecznik wojewody małopolskiego Krzysztof Marcinkiewicz.



Policja ustala, kto i z jakich przyczyn zaciągnął hamulec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zaciągnięcia hamulca było spowodowane chęcią niesienia pomocy jednemu z pasażerów, który zasłabł. Apeluje także do pielgrzymów o zachowanie szczególnej ostrożności podczas transportu.



Poza tymi przypadkami policja w ciągu ostatniej doby nie odnotowała żadnych niebezpiecznych zdarzeń.



Około 200 tys. pielgrzymów uczestniczyło we wtorek po południu we mszy św. inaugurującej Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.



PAP

...

Takie przygody tez beda...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 12:37, 27 Lip 2016    Temat postu:

Papież Franciszek przylatuje do Polski. Pozdrowi wiernych z okna przy Franciszkańskiej 3
prz/luq/
2016-07-27, 10:59
W środę ok. godz. 16:00 samolot z papieżem Franciszkiem na pokładzie ma wylądować na wojskowej części lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach. Tam odbędzie się około 20-minutowa ceremonia powitania Ojca Świętego przez prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z delegacją państwową oraz metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza i towarzyszących mu biskupów.


Kraj
"Możemy stawić czoła wyzwaniom dzisiejszego...

Oficjalne powitanie papieża Franciszka na polskiej ziemi nastąpi o godz. 17:00 na Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie. Tam Ojciec Święty oraz prezydent Duda wygłoszą przemówienia. Obecny będzie Korpus Dyplomatyczny.


Czterdzieści minut później na Wawelu planowana jest kurtuazyjna wizyta papieża u prezydenta Andrzeja Dudy. Odbędzie się ona na drugim piętrze zamku, a równolegle premier Szydło spotka się z Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej Pietro Parolinem.


Franciszek w oknie papieskim


Po zakończeniu tej uroczystości, w katedrze wawelskiej o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie papieża z Konferencją Episkopatu Polski. Wcześniej Ojciec Święty modlić się będzie przy relikwiach św. Stanisława.


Wieczorem pierwszego dnia wizyty Ojciec Święty uda się do rezydencji arcybiskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 (przyjazd zaplanowano na godz. 19:45). Tam po kolacji Franciszek ma się pojawić w oknie papieskim, aby pozdrowić wiernych zebranych na placu.



polsatnews.pl, KAI

...

Tak. Dzis oczekujemy papieza Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:22, 27 Lip 2016    Temat postu:

Spotkanie pod Oknem Papieskim i wizyta na Wawelu. Program ŚDM na środę
wyślij
drukuj
zpk, kaien | publikacja: 27.07.2016 | aktualizacja: 08:42 wyślij
drukuj
Tłumy pielgrzymów oczekują na spotkanie z papieżem (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
W środę po południu do Polski przyleci papież Franciszek. Wieczorem w godzinach wieczornych pojawi się w Oknie Papieskim, z którego przemówi do kilkuset tysięcy pielgrzymów z całego świata. Franciszek pozostanie w naszym kraju do niedzieli. Zobacz plan ŚDM na dziś!

Papież Franciszek w Polsce! Papamobile na ulicach Krakowa witają tłumy
Oto oficjalny program wizyty papieża Franciszka i ŚDM w środę:

14.00 – wylot samolotu linii Alitalia z Papieżem Franciszkiem na pokładzie z lotniska Fiumicino

16.00 – przylot na Lotnisko Międzynarodowe im. św. Jana Pawła II Kraków-Balice (20-miutowa ceremonia powitalna. Papieża wita para prezydencja oraz kard. Stanisław Dziwisz)

17.00 – przyjazd papieża i pary prezydenckiej na Wawel

17.30 – oficjalne powitanie Franciszka na Zamku Królewskim na Wawelu (przemówienie Ojca Świętego i Prezydenta RP)
#wieszwiecej | Polub nas
17.40 – spotkanie papieża z prezydentem Dudą

18.30 – katedra na Wawelu – spotkanie Franciszka z biskupami polskimi

19.45 – przyjazd Ojca Świętego do rezydencji arcybiskupów krakowskich

21.00 – spotkanie papieża z młodzieżą pod Oknem Papieskim

Ponadto:

W godzinach popołudniowych w kilkudziesięciu miejscach w Krakowie rozpoczną się wydarzenia związane z Festiwalem Młodych. Na Rynku Głównym rozbrzmiewać będzie muzyka etniczna z najróżniejszych stron świata.

W centrum Com-Come Zone zaplanowano finał rozgrywek drużyn piłkarskich Copa Catolica, streetballu i break dance. Na stadionie Cracovii z młodymi ludźmi spotkają się m.in. prymas Polski abp Wojciech Polak, bp Grzegorz Ryś z Krakowa i biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.


Plan wizyty papieża w PolsceTVP

....

Kolejny dzien.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:30, 27 Lip 2016    Temat postu:

Franciszek już w Polsce. W czasie podróży powiedział, że "świat jest w stanie wojny"
jak/
2016-07-27, 15:54
Papież Franciszek przybył do Polski; samolot z Rzymu wylądował przed godz. 16. Papieża powitali na lotnisku w Balicach prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką oraz metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Franciszka powitała też premier Beata Szydło oraz członkowie rządu, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i duchowieństwa.


Kraj
Sekretarz episkopatu Francji: przemoc i...

Zaraz po tym, jak samolot z papieżem Franciszkiem na pokładzie zbliżył się do sektora dla wiernych, bliżej jego wejścia podeszła para prezydencka, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i nuncjusz apostolski Celestino Migliore oraz dzieci w krakowskich strojach.



Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda eleganccy i uśmiechnięci, trzymając się za ręce przeszli do wejścia samolotu i przywitali papieża.



Potem Franciszek w ich towarzystwie, po czerwonym dywanie i wzdłuż kampanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego przeszedł do ustawionego w pobliżu podium. Odegrano hymny Watykanu i Polski, a potem przywitała go premier Beata Szydło i przedstawiciele rządu oraz członkowie Episkopatu Polski.



Zgromadzeni na lotnisku ludzie początkowo czekali w skupieniu, dopiero gdy papież pojawił się w drzwiach samolotu zaczęli krzyczeć i machać chorągiewkami w barwach polskich i Watykanu; śpiewali "Bądź pozdrowiony gościu nasz". Skandowali: "Witamy w Krakowie!".





Jest trema. Na bank. #Balice #ŚDM #Franciszek pic.twitter.com/b5kj0tpfnM
— Marek Magierowski (@mmagierowski) 27 lipca 2016



"Świat zatracił pokój"



Zwracając się do ponad 70 wysłanników światowych mediów, Franciszek podkreślił, że ostatnio często powtarza się określenie "brak bezpieczeństwa". Ale zdaniem papieża najbardziej właściwym słowem, by opisać to, co się dzieje, jest "wojna".



"Od dawna mówimy, że świat jest w stanie wojny w kawałkach" - mówił papież, przywołując często powtarzane przez siebie słowa. Wskazał, że była pierwsza, druga wojna światowa, "a teraz jest ta wojna". Wyraził opinię, że obecna wojna "nie jest organiczna", to znaczy w pełnym tego słowa znaczeniu, "ale to jest wojna".



Nawiązał do wtorkowej zbrodni popełnionej na francuskim księdzu w kościele w Normandii. "Ten święty ksiądz zginął w chwili modlitwy" - zaznaczył papież. Zauważył, że wciąż ginie wielu chrześcijan, niewinnych, dzieci. W tym kontekście wymienił Nigerię i całą Afrykę. "Nie bójmy się powiedzieć tej prawdy, że świat jest w stanie wojny".



Brawa w samolocie



Nawiązując do głównego celu podróży do Krakowa, jakim jest udział w Światowych Dniach Młodzieży, papież powiedział, że młodzież to nadzieja. "Ufajmy, że młodzież powie nam coś, co napełni nas nadzieją" - dodał. Franciszek wyraził wdzięczność za słowa kondolencji, jakie napłynęły po tragicznej śmierci francuskiego proboszcza. Z uznaniem mówił o geście prezydenta Francji Francois Hollande'a, który do niego zadzwonił.



Po kilkunastu minutach osobistego powitania z każdym dziennikarzem, papież ponownie wziął mikrofon do ręki i powiedział, że chce coś wyjaśnić. Mówił, że trwa wojna interesów, o pieniądze, o zasoby, naturę, panowanie nad narodami. "Nie mówię o wojnie religijnej. To inni chcą, żeby to była wojna religijna" - zastrzegł papież. Po tych słowach w samolocie rozległy się brawa.



Reporterce Polsat News, Urszuli Rzepczak, w czasie podróży do Krakowa udało się porozmawiać z papieżem Franciszkiem. "Wielkie pozdrowienie z moim błogosławieństwem" - powiedział Franciszek zwracając się do widzów Polsatu.









Z golfa do papamobile



Po ceremonii powitania na lotnisku w podkrakowskich Balicach papież Franciszek wyruszył na Wawel, gdzie odbędzie się powitanie oficjalne. Odjeżdżając z lotniska papież przez otwarte okno samochodu pozdrawiał wiernych, pobłogosławił też małą dziewczynkę.



Military lined up awaiting Pope Francis at official Polish court pic.twitter.com/NQnUjCHuTL
— Joshua McElwee (@joshjmac) 27 lipca 2016



PAP

...

Bez Boga nie ma pokoju czyli jest wojna.
Papiez juz w Polsce!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:34, 27 Lip 2016    Temat postu:

„Benvenuto a Cracovia!” Gorące powitanie na lotnisku
wyślij
drukuj
kf, dmilo | publikacja: 27.07.2016 | aktualizacja: 16:30 wyślij
drukuj
Franciszek w Polsce (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Rozpoczęła się pierwsza pielgrzymka Franciszka do Polski. Papież przybył do naszego kraju na spotkanie z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Na lotnisku w Balicach przywitał go prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i przedstawiciele parlamentu, a także delegacja duchowieństwa z gospodarzem Światowych Dni Młodzieży kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

Dziennikarka TVP wręczyła papieżowi prezent od prezydenta
wyślij
drukuj
kf, dmilo | publikacja: 27.07.2016 | aktualizacja: 17:02 wyślij
drukuj
Podarunek dla papieża (fot. TVP)
Podczas podróży do Krakowa, na pokładzie samolotu, papież przywitał się z dziennikarzami. Magdalena Wolińska-Riedi, korespondentka TVP, przekazała Franciszkowi góralski kapelusz wykonany specjalnie na tę okazję przez górali. To podarunek od prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak powstawał wręczony @Pontifex_pl kapelusz i co symbolizują jego elementy?#ŚDM #WYDKrakow2016

>> VIDEO: [link widoczny dla zalogowanych]
— KancelariaPrezydenta (@prezydentpl) 27 lipca 2016

Błogosławieństwo z samochodu. Papież uściskał dziewczynkę
wyślij
drukuj
kawi, dmilo | publikacja: 27.07.2016 | aktualizacja: 17:15 wyślij
drukuj
Papież Franciszek pobłogosławił małą dziewczynkę (fot. TVP Info)
Papież w drodze z lotniska do klasztoru na Salwatorze pozdrawiał wiernych zgromadzonych na trasie. Samochód poruszał się dosyć wolno; na tyle, by przez otwarte okno auta można było podać dziecko. Jeden z ochroniarzy wziął na ręce małą dziewczynkę i podał ją Franciszkowi. Papież pobłogosławił dziecko i oddał z powrotem mamie.
#wieszwiecej | Polub nasTVP Info

...

Takie byly poczatki pierwszej wizyty Franciszka w pierwszym kraju Kosciola.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:49, 27 Lip 2016    Temat postu:

Papież na Wawelu o Janie Pawle II, polskiej tożsamości i migrantach
jak/
2016-07-27, 17:57
Po raz pierwszy odwiedzam Europę Środkowo-Wschodnią i cieszę się, że rozpoczynam od Polski, której synem był niezapomniany św. Jan Paweł II, inicjator i promotor Światowych Dni Młodzieży - powiedział papież Franciszek w środę rozpoczynając swoje wystąpienie na Wawelu. Publikujemy obszerne fragmenty przemówienia papieża Franciszka.


Kraj
Franciszek już w Polsce. W czasie podróży...

Mówiąc o Janie Pawle II, papież Franciszek, który w środę przybył do Krakowa, dodał: "Lubił on mówić o Europie, że oddycha ona swoimi dwoma płucami: marzenie o nowym europejskim humanizmie ożywione jest twórczym i harmonijnym oddechem tych dwóch płuc oraz wspólną kulturą, która znajduje w chrześcijaństwie swoje najsolidniejsze korzenie".



Papież Franciszek wchodzi na Wawel, wojsko salutuje! #krakow2016 #ŚDM #PontifexKrakow pic.twitter.com/Bigt88wGI9
— ŚDM PL (@sdm_pl) 27 lipca 2016



Papież o polskiej pamięci



"Cechą charakterystyczną narodu polskiego jest pamięć. Zawsze byłem pod wrażeniem żywego zmysłu historycznego papieża Jana Pawła II. Gdy mówił o narodach, wychodził od ich dziejów, aby podkreślić ich skarby humanizmu i duchowości. Świadomość tożsamości, wolna od manii wyższości, jest niezbędna dla zorganizowania wspólnoty narodowej na podstawie jej dziedzictwa humanistycznego, społecznego, politycznego, ekonomicznego i religijnego, aby inspirować społeczeństwo i kulturę, zachowując je wiernymi wobec tradycji, a jednocześnie otwartymi na odnowienie i na przyszłość. W tej perspektywie niedawno obchodziliście 1050. rocznicę Chrztu Polski. Było to z pewnością ważne wydarzenie jedności narodowej, które potwierdziło, że zgoda, pomimo różnorodności poglądów, jest pewną drogą do osiągnięcia dobra wspólnego całego narodu polskiego" - mówił papież.



Wawel teraz #Franciszek #SDM pic.twitter.com/XdqbpJ2ads
— Maciej Wąsik (@WasikMaciej) 27 lipca 2016





Szacunek do tożsamości



"Także owocna współpraca na płaszczyźnie międzynarodowej i wzajemny szacunek dojrzewają poprzez świadomość i poszanowanie tożsamości własnej oraz innych. Dialog nie jest możliwy, jeśli każdy nie wychodzi od swojej tożsamości. W codziennym życiu każdej osoby, podobnie jak każdego społeczeństwa istnieją jednak dwa rodzaje pamięci: dobra i zła, pozytywna i negatywna. Dobrą pamięcią jest ta, którą Biblia ukazuje nam w Magnificat, kantyku Maryi uwielbiającej Pana i Jego zbawcze dzieło. Pamięcią negatywną, jest natomiast ta, która spojrzenie umysłu i serca obsesyjnie koncentruje na złu, zwłaszcza popełnionym przez innych. Spoglądając na wasze najnowsze dzieje dziękuję Bogu, że potrafiliście sprawić, by przeważyła dobra pamięć: na przykład, obchodząc 50-lecie wzajemnie ofiarowanego i przyjętego przebaczenia pomiędzy episkopatami polskim i niemieckim po drugiej wojnie światowej. Inicjatywa, która początkowo angażowała wspólnoty kościelne, zapoczątkowała nieodwracalny proces społeczny, polityczny, kulturowy i religijny, zmieniając historię stosunków między oboma narodami. Przy tej okazji przypomnijmy także deklarację wspólną między Kościołem katolickim w Polsce a Kościołem prawosławnym Patriarchatu Moskiewskiego: jest to akt, który rozpoczął proces zbliżenia i braterstwa nie tylko między dwoma Kościołami, ale również pomiędzy dwoma narodami" - podkreślał Franciszek.



#Papież: Spoglądając na wasze najnowsze dzieje dziękuję Bogu, że potrafiliście sprawić, by przeważyła dobra pamięć pic.twitter.com/huxi1ie6qA
— KAI serwis krajowy (@KaiKraj) 27 lipca 2016



"Zarządzanie złożonym zjawiskiem migracyjnym"



"Trzeba zidentyfikować przyczyny emigracji z Polski, ułatwiając powrót osobom, które chcą wrócić. Jednocześnie potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu; solidarność z osobami pozbawionymi swoich praw podstawowych, w tym do swobodnego i bezpiecznego wyznawania swojej wiary. Równocześnie należy zabiegać o współpracę i koordynację na poziomie międzynarodowym, w celu znalezienia rozwiązania konfliktów i wojen, które zmuszają wielu ludzi do opuszczenia swoich domów i ojczyzny. Chodzi zatem o uczynienie tego, co w naszej mocy, aby ulżyć ich cierpieniom, niestrudzenie, inteligentnie i stale działać na rzecz sprawiedliwości i pokoju, świadcząc konkretnymi faktami o wartościach humanistycznych i chrześcijańskich" - zaznaczył w swoim przemówieniu na Wawelu.



"Z nadzieją w przyszłość"



"Zachęcam naród polski, aby w świetle swojej tysiącletniej historii patrzył z nadzieją w przyszłość i na problemy, którym musi stawić czoło. Taka postawa sprzyja klimatowi szacunku między wszystkimi środowiskami w społeczeństwie i konstruktywnemu dialogowi między różnymi stanowiskami; stwarza ponadto najlepsze warunki dla rozwoju obywatelskiego, gospodarczego, a nawet demograficznego, rodząc ufność w możliwość zapewnienia dobrej przyszłości swoim dzieciom. Nie będą one bowiem musiały borykać się jedynie z problemami, ale będą cieszyć się pięknem natury, dobrem, które będziemy umieli pełnić i szerzyć, nadzieją, jaką potrafimy im dać. Polityka społeczna na rzecz rodziny, pierwszej i podstawowej komórki społeczeństwa, aby wspierać te najsłabsze i najuboższe, pomagając im w odpowiedzialnym przyjęciu życia, stanie się w ten sposób jeszcze bardziej skuteczna. Życie musi być zawsze przyjęte i chronione - zarówno przyjęte jak i chronione - od poczęcia aż do naturalnej śmierci, i wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie. Z drugiej strony do zadań państwa, Kościoła i społeczeństwa należy towarzyszenie i konkretna pomoc wszystkim, którzy znajdują się w sytuacji poważnej trudności, aby dziecko nigdy nie było postrzegane jako ciężar, lecz jako dar, a osoby najsłabsze i najuboższe nigdy nie były pozostawiane samym sobie" - podkreślił.



Błogosławieństwo dla Polski



Zwracając się do prezydenta Andrzeja Dudy, papież Franciszek powiedział: "Panie Prezydencie, naród polski może liczyć, tak jak to było w całej jego długiej historii, na współpracę Kościoła katolickiego, aby w świetle zasad chrześcijańskich, które go inspirują i które ukształtowały dzieje i tożsamość Polski, umiał w zmienionych warunkach historycznych postępować na swej drodze, wierny swoim najlepszym tradycjom i pełen ufności i nadziei, także w chwilach trudnych. Ponawiając wyrazy mojej wdzięczności, życzę Panu i wszystkim tu obecnym spokojnej i owocnej służby dla dobra wspólnego. Niech Matka Boża Częstochowska błogosławi i ochrania Polskę" - zakończył.







Prezydent Duda o ŚDM: wydarzenie serca i ducha



"Światowe Dni Młodzieży to wielkie wydarzenie radości, wydarzenie serca i ducha; dla nas Polaków to niezwykłe, że odbywa się w Krakowie" - mówił w środę podczas powitania papieża Franciszka, prezydent Andrzej Duda.



"Jest to dla mnie niezwykły zaszczyt i radość, że mogę przywitać ojca świętego w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, w imieniu wszystkich moich rodaków, w imieniu gości, naszej młodzieży, która przybyła tutaj na spotkanie z ojcem świętym, że mogę przywitać na polskiej ziemi, w Krakowie, że mogę przywitać na tej wspaniałej, niebywałej uczcie duchowej, w święcie wielkiej radości, jaką są Światowe Dni Młodzieży" - podkreślał Duda.



Jak mówił, dla Polaków niezwykłym jest, że to "wielkie wydarzenie - wydarzenie radości, wydarzenie serca, a przede wszystkim wydarzenie ducha odbywa się w Krakowie - w mieście świętego Jana Pawła II".



Spotkanie prezydenta z papieżem



Po uroczystym powitaniu na Wawelu na Zamku Królewskim doszło do spotkania papieża Franciszka i prezydenta Andrzeja Dudy. Prywatna rozmowa papieża Franciszka z prezydentem Dudą odbyła się w zamkowej Sali Pod Ptakami.



Spotkanie @Pontifex_pl z @EpiskopatNews potrwa do 19. #ŚDM #Krakow2016 pic.twitter.com/p17kwqkKzR
— ŚDM PL (@sdm_pl) 27 lipca 2016







Później prezydent odprowadził papieża do wejścia do katedry wawelskiej, gdzie Franciszek ma się spotkać z Episkopatem Polski.



Papieża przed świątynią powitał dźwięk dzwonu Zygmunta, który rozlega się podczas świąt kościelnych i w najważniejszych dla Polaków chwilach.



Trwa spotkanie Papieża Franciszka @Pontifex_pl z biskupami polskimi #KEP#Krakow2016 pic.twitter.com/ek9spgWgpe
— EpiskopatNews (@EpiskopatNews) 27 lipca 2016

Zdjęcia dzięki uprzejmości TVP S.A.

PAP

..

Wyjatkowo dzieki Bogu ( jesli ja pisze ,,dzieki Bogu" TO NIE JEST ZWROT RETORYCZNY KTOREGO UZYWAJA NP ATEISCI TYLKO NAPRAWDE DZIEKUJEBOGU) mamy wzglednie dobra sytuacje. Prezydent mowil akurat to co mysli a nie ,,trzeba bo papiez". Gdzie indziej to jest oficjalne udawanie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:10, 27 Lip 2016    Temat postu:

Prezydent Duda witając papieża: chciałoby się znów wołać "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi"
jak/
2016-07-27, 18:55
Świat potrzebuje dzisiaj wartości, wiary i dobra, tego wszystkiego, co Wasza Świątobliwość ze sobą niesie - powiedział prezydent Andrzej Duda, witając papieża Franciszka. Jak mówił, patrząc na obecny świat, chciałoby się znów wołać: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi".
PAP/Grzegorz Momot

Kraj
Papież na Wawelu o Janie Pawle II, polskiej...

Kraj
Tłumy wiernych, wielkie emocje, atmosfera...

Zwracając się na Wawelu do papieża, który przybył do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, prezydent Duda podkreślił, że to wielkie wydarzenie radości, wydarzenie serca i ducha.



"Jest to dla mnie niezwykły zaszczyt i radość, że mogę przywitać Ojca Świętego w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, w imieniu wszystkich moich rodaków, w imieniu gości, naszej młodzieży, która przybyła tutaj na spotkanie z Ojcem Świętym, że mogę przywitać na polskiej ziemi, że mogę przywitać w Krakowie, że mogę przywitać na tej wspaniałej, niebywałej uczcie duchowej, w święcie wielkiej radości, jaką są Światowe Dni Młodzieży" - podkreślał Duda.





Miasto świętego Jana Pawła II



Jak mówił, dla Polaków niezwykłe jest, że to "wielkie wydarzenie - wydarzenie radości, wydarzenie serca, ale przede wszystkim wydarzenie ducha - odbywa się w tym mieście, w mieście świętego Jana Pawła II".



Prezydent podkreślił, że Kraków to historyczna stolica Polski, miasto polskich królów. Jak zaznaczył, na Wawelu "tylu tych królów, bohaterów naszego narodu, wielkich Polaków, wielkich przywódców znalazło miejsce swojego wiecznego spoczynku".



Wawel to dla Polaków miejsce święte - mówił. Jest to symbol wielkiej historii Polski i wielokrotnego odrodzenia naszego narodu i jego siły, która płynie dla nas z wiary chrześcijańskiej od 1050 lat - chrztu Polski, od którego liczymy naszą historię i istnienie naszego narodu - dodał prezydent.



Prezydent wyraził zadowolenie, że "to wielkie spotkanie młodzieży odbywa się w mieście wielkiego Polaka, jakim był Jan Paweł II". Jak mówił, "nasz ojciec święty" "z tego miasta poszedł na stolicę Piotrową po to, by służyć nie tylko Krakowowi jako jego pasterz, nie tylko Polsce jako kardynał, ale by służyć jako przywódca duchowy całemu światu".



Jak podkreślił, cieszy się, że w tym roku jubileuszu chrztu Polski to w Krakowie odbywają się Światowe Dni Młodzieży - spotkanie, którego tradycję zapoczątkował Jan Paweł II.



ŚDM "pozwalają być razem"



Według prezydenta, jest to "spotkanie, które łączy młodych ludzi z całego świata, niezależnie od ich pochodzenia, niezależnie od języka, w jakim mówią, łączy ich we wspólnej wierze, łączy ich w radości, łączy ich nawet w najtrudniejszych momentach". "Pozwala zawierać przyjaźnie, pozwala czasem znaleźć miłość, ale przede wszystkim pozwala poznać się, pozwala być razem, pozwala razem się modlić i razem się wzmacniać" - mówił Duda.





"I dziękuję Ojcze Święty za to przybycie. Bo obecność Waszej Świątobliwości jest dla nich najważniejsza. Bo to Wasza Świątobliwość jest dla nich duchowym wsparciem, jest dla nich drogowskazem, jest dla nich tą wielka radością, nadzieją i miłością, jaka płynie z religii chrześcijańskiej" - zwrócił się do papieża prezydent.



Dodał, że to spotkanie niesie "dobro, którego dzisiejszy świat tak ogromnie potrzebuje".



Potrzebne jest dobro, które papież "niesie"



Prezydent Duda przypomniał słowa Jana Pawła II, który gdy pierwszy raz jako papież przybył w 1979 r. do Polski, powiedział w Warszawie "słynne słowa, które zapadły w serce wszystkim Polakom": "Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi".



"I tak się stało" - mówił prezydent. "W 1989 r. i później oblicze polskiej ziemi się odnowiło poprzez wielką zmianę polityczną, poprzez odejście władzy, która była wrogo nastawiona do Kościoła katolickiego, była wrogo nastawiona do wiary, (...) często prześladowała ludzi wierzących, prześladowała w Polsce kapłanów i mordowała ich" - podkreślił. Jak dodał, udało się tę władzę odsunąć i Polacy uzyskali wolność.



"Ale dziś, patrząc na obecny świat, chciałoby się znów wołać +niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze ziemi+, ale nie tylko ziemi tej polskiej - całej ziemi. Tak bardzo dzisiaj ona potrzebuje wartości, tak bardzo ona dzisiaj potrzebuje wiary, tak bardzo ona potrzebuje dzisiaj dobra, czyli tego wszystkiego, co Wasza Świątobliwość ze sobą niesie" - mówił.



"Młodzi ludzie i my wszyscy Polacy jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, Ojcze Święty, że jesteś między nami. I czekamy na Twoje słowo" - zakończył prezydent, zwracając się do papieża Franciszka.



Prywatne spotkanie papieża i prezydenta



Po uroczystym powitaniu, także na Wawelu doszło do trwającego pół godziny spotkania papieża Franciszka z prezydentem Andrzejem Dudą. Później prezydent odprowadził papieża do wejścia do katedry wawelskiej, gdzie Franciszek spotkał się z Episkopatem Polski.



Franciszka powitał metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. "Ojcze Święty, witamy Cię z największą radością!" - mówił. "Tu bije serce Polski!" - dodał.



Kiedy papież wchodził do świątyni, nad Krakowem niósł się głos "Zygmunta", który bije w najważniejszych dla Polski chwilach.







Zabił Dzwon Zygmunta



"Ojcze Święty, witamy Cię z największą radością! Twoja obecność pośród nas pogłębia naszą świadomość przynależności do Kościoła powszechnego, przekraczającego granice narodów, kultur i języków. Będziemy wsłuchiwać się w Twoje słowa" - mówił kard. Dziwisz. "Będziemy się wpatrywać w Twoją przyjazną twarz. Będziemy się po prostu cieszyć Twoją obecnością, która inspiruje, wyzwala drzemiące w nas pokłady dobra i miłości, braterstwa i solidarności" - zapewnił.



Metropolita krakowski podziękował Franciszkowi. Przypomniał, że w murach królewskiej Katedry na Wawelu zapisana jest od tysiąca lat pamięć narodu polskiego, "pamięć o wielkich wydarzeniach naszej historii, o naszych zwycięstwach i przegranych, o naszych cierpieniach i nadziejach". "Tu bije serce Polski!" - podkreślił kard. Dziwisz.



Dodał, że w katedrze "spoczywa biskup krakowski i męczennik, święty Stanisław, nieustraszony obrońca praw człowieka, który w XI wieku oddał życie w obronie ludu i stał się patronem ładu moralnego w naszej ojczyźnie" i przypomniał, że w świątyni tej wielokrotnie sprawował Eucharystię metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła, który stąd w październiku 1978 roku wyruszył do Rzymu, a potem wielokrotnie powracał jako Jan Paweł II.



"Dzisiaj Biskup Rzymu przybywa do nas, by z młodymi całego świata przeżyć w tych dniach święto wiary, by utwierdzić nas wszystkich w wierze oraz odsłonić przed światem młode i miłosierne oblicze Kościoła. Jakże nie dziękować Wszechmogącemu za to wszystko, co nas spotyka w tysiąc pięćdziesiątą rocznicę Chrztu Polski i w Roku Świętym Miłosierdzia" - mówił metropolia krakowski.



PAP

....

Ten aukrat prezydent mowil szczerze. To nie sa oficjalne formulki. Nowa jakosc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 10:22, 28 Lip 2016    Temat postu:

Franciszek na "zamkniętym" spotkaniu z biskupami mówił o "działalności charytatywnej kościoła"
jak/
2016-07-27, 21:05
Papież Franciszek podczas spotkania z biskupami na Wawelu poruszył problem działalności charytatywnej Kościoła i zaznaczył, że ma się ona odbywać w duchu hasła ŚDM "Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią" - powiedział po spotkaniu kardynał Kazimierz Nycz.
PAP/Maciej Kulczyński

Kraj
Papież na Wawelu o Janie Pawle II, polskiej...

Jak dodał, papież oprócz wątków duszpasterskich poruszył też "problem emigracji". "Wskazał, że jest to także wielkie wyzwanie dla Kościoła" - zaznaczył Nycz.



Kardynał nie chciał ujawniać szczegółów rozmowy z Franciszkiem. Podkreślił jednak, że spotkanie odbyło się w "duchu dialogu".



Jak mówił, papież Franciszek podczas swojego powitalnego przemówienia powiedział, że "potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu oraz solidarność z osobami pozbawionymi swoich praw podstawowych, m.in. do bezpiecznego wyznawania swojej wiary".



"Trzeba zidentyfikować przyczyny emigracji z Polski, ułatwiając powrót osobom, które chcą wrócić. Jednocześnie potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu, solidarność z osobami pozbawionymi swoich praw podstawowych, w tym do swobodnego i bezpiecznego wyznawania swojej wiary" - przytaczał słowa papieża kard. Nycz. Jak mówił, Franciszek oceniał, że należy też zabiegać o współpracę i koordynację na poziomie międzynarodowym - w celu znalezienia rozwiązania konfliktów i wojen, które zmuszają wielu ludzi do opuszczenia swoich domów i ojczyzny.



Abp Gądecki: witamy Cię z największą radością



Na początku pielgrzymki - my polscy biskupi - pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność za Twoją troskę o ludzkość, o Kościół, o naszą Ojczyznę - powiedział w środę przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas spotkania hierarchów z Franciszkiem.



"Witamy Cię w Polsce z największą radością. Witamy w duchu głębokiej wiary, jako Piotra naszych czasów, którego zadaniem jest troska o jedność, całość i nierozerwalność nauki Chrystusa. Na początku tej pielgrzymki - my polscy biskupi - pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność za Twoją troskę o ludzkość, o Kościół, o naszą Ojczyznę" - powiedział abp Gądecki. Przemówienie zostało opublikowane na stronie internetowej KEP.



Duchowny wskazał, że wizyta papieża w Polsce przypada na czas Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. "Przypada w czasie łaski, w którym możemy jeszcze intensywniej skierować nasz wzrok ku miłosierdziu Boga po to, aby następnie stać się świadkami miłosierdzia, stać się skutecznym potwierdzeniem jego działania w świecie. Aby wyjść na spotkanie każdej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga wszystkim, tak wierzącym, jak i tym, którzy są daleko" - mówił hierarcha.



Zaznaczył, że Kościół w Polsce czuje szczególną odpowiedzialność w tym względzie. "Orędzie miłosierdzia jest bowiem mocno związane z córką naszego narodu, św. Faustyną Kowalską, a także ze świętym papieżem Janem Pawłem II, którzy - przez swoje życie i pisma - przybliżali nam jego wartość" - powiedział.

...

Iskra na przyjscie Jezusa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 10:25, 28 Lip 2016    Temat postu:

Dobry wieczór" przy Franciszkańskiej 3. Papież przywitał się z młodymi i wspomniał nieżyjącego wolontariusza
jak/
2016-07-27, 21:19
Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Papież przywitał się z nimi mówiąc po polsku "dobry wieczór". A potem opowiedział historię polskiego wolontariusza Światowych Dni Młodzieży, który nie doczekał spotkania z papieżem.


Kraj
Papież na Wawelu o Janie Pawle II, polskiej...

Takie jest życie, musimy się przyzwyczaić do dobrych i do złych rzeczy - mówił papież Franciszek z okna papieskiego na Franciszkańskiej 3 wspominając zmarłego na początku lipca wolontariusza, autora graficznej oprawy ŚDM Macieja Szymona Cieślę. Wraz z młodzieżą modlił się za niego.



"Muszę powiedzieć jedną rzecz, która zasmuci wasze serca. Proszę o ciszę. To coś o jednym z was. Miał 22 lata, studiował grafikę i porzucił pracę, by być wolontariuszem ŚDM. I wszystkie te rysunki na flagach są jego. Obrazy świętych patronów, odznaki pielgrzymów, które ozdabiają miasto. Właśnie w tej pracy odnalazł swoją wiarę" - mówił papież o Macieju Szymonie Cieśli.



Przypomniał, że w listopadzie u wolontariusza lekarze zdiagnozowali raka. "Nie mogli nic zrobić. Jedynie amputować nogę. Chciał żyć podczas przyjazdu papieża. Miał zarezerwowane miejsce w tramwaju papieża. Zmarł 2 lipca" - powiedział Franciszek.



Poprosił o chwilę ciszy i modlitwę za "za przyjaciela z drogi życia". "Musimy przyzwyczaić się zarówno do rzeczy dobrych, jak i do złych. Życie takie jest, kochani młodzi" - dodał papież Franciszek.





"Hałasujcie całą noc"



Bądźcie szczęśliwi i radośni, to obowiązek tych, którzy idą za Jezusem - powiedział papież Franciszek do zebranych tam tłumnie młodych ludzi.



"Jutro się zobaczymy, teraz was żegnam. Bądźcie szczęśliwi i radośni, to jest nasz obowiązek, tych, którzy idą za Jezusem" - dodał kończąc spotkanie.



"Hałasujcie całą noc, to przywilej waszego wieku" - dodał. Następnie pobłogosławił zebranych i modlił się z nimi prosząc, by każdy w swoim języku odmówił modlitwę do Matki Bożej.



Na zakończenie Franciszek życzył zebranym dobrej nocy. "Dobrej nocy. I módlcie się za mnie" - poprosił. Pielgrzymi przyjęli słowa papieża okrzykiem: "Zostań z nami".



Okno papieskie otwarte dla wiernych



Okno Papieskie - w którym podczas swoich pielgrzymek do Polski pojawiał się papież Jan Paweł II, nieformalnie spotykając się z wiernymi - znajduje się na pierwszym piętrze Domu Arcybiskupów, gdzie znajduje się też kaplica, w której Karol Wojtyła przyjął święcenia kapłańskie.



Wierni, którzy chcieli się spotkać z papieżem Franciszkiem, gromadzili się na Franciszkańskiej 3 już wczesnym popołudniem. Wyposażeni w karimaty zajmowali miejsca na pobliskim skwerze.



Papieża, który przyjechał do Domu Arcybiskupów Krakowskich powitał kolorowy, rozśpiewany tłum. Pielgrzymi śpiewali m.in. "Abba Ojcze" i "Barkę". Wiwatowali: "Papa Francesco". Niektórzy tańczyli. W tłumie powiewały flagi różnych krajów. Na miejscu jest dużo rodzin z dziećmi; wiele osób nagrywa spotkanie z papieżem przy pomocy smartfonów.



Tradycję spotkań przy oknie na Franciszkańskiej zapoczątkował Jan Paweł II podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r. To w tym miejscu do późnych godzin nocnych prowadził dialog z rozśpiewaną, rozmodloną młodzieżą. To tutaj rozbrzmiewała ulubiona pieśń Jana Pawła II "Barka" - śpiewał ją razem z wiernymi. Pod oknem papieskim tłumnie gromadzili się też mieszkańcy Krakowa w czasie ciężkiej choroby Jana Pawła II i w chwili jego śmierci - 2 kwietnia 2005 r.



Tradycję spotkań z wiernymi na Franciszkańskiej 3 kontynuował papież Benedykt XVI podczas swej wizyty w Polsce w 2006 r.



Zdjęcia dzięki uprzejmości TVP S.A.


PAP

...

Ten mlodzieniec mial dobra smierc. Trudno o lepsza sytuacje.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136620
Przeczytał: 64 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 10:31, 28 Lip 2016    Temat postu:

Papież chce odwiedzić chorego kardynała Macharskiego. "Wydaje się oczywiste, że to zrobi"
jak/
2016-07-27, 22:16
Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi powiedział w środę w Krakowie, że nie wiadomo jeszcze, kiedy papież Franciszek odwiedzi ciężko chorego kardynała Franciszka Macharskiego. "Wydaje się oczywiste, że to zrobi" - dodał.
Polsat News

Kraj
"Dobry wieczór" przy Franciszkańskiej 3....

Kraj
Franciszek już w Polsce. W czasie podróży...

Ksiądz Lombardi zapytany o to, czy zapadła już decyzja o tym, kiedy dokładnie papież mógłby odwiedzić kardynała Macharskiego, wyjaśnił, że nie ma jeszcze żadnej daty ani godziny. Podkreślił, że należy pozwolić Franciszkowi zdecydować, kiedy to zrobi.



Jak zauważył rzecznik Watykanu, papież wyraził pragnienie, by udać się do szpitala, dlatego jego zdaniem należy uznać za oczywiste to, że uczyni taki gest.



Wcześniej o zamiarach Franciszka mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.



W środę, podczas wieczornej konferencji po spotkaniu papieża z polskimi biskupami, abp Gądecki zdradził, że Franciszek wyraził chęć, by odwiedzić kard. Macharskiego lub "choćby dotknąć ścian w geście solidarności".

Kard. Macharski w połowie czerwca trafił do szpitala po tym, jak w wyniku upadku w swoim mieszkaniu stracił przytomność i doznał urazu.

Był metropolitą krakowskim w latach 1979-2005. Jego poprzednikiem i wielkim przyjacielem był Karol Wojtyła.



PAP

...

Kolejne wydarzenie...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy