Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Papież Franciszek mówi do nas .
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:53, 30 Mar 2014    Temat postu:

Papież przestrzegł przed wewnętrzną ślepotą

Papież Franciszek przestrzegł wiernych przed "wewnętrzną ślepotą". Podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański apelował, by otworzyć się na światło wiary i wyeliminować zachowania niezgodne z życiem chrześcijańskim.

Nawiązując do ewangelicznej historii o niewidomym od urodzenia, który za sprawą Jezusa odzyskuje wzrok, papież podkreślił, że faryzeusze "zamknięci w swej zarozumiałości", nie wierząc w to, coraz bardziej "pogrążali się w wewnętrznej ślepocie".

- Robią wszystko, by zaprzeczyć oczywistości i działaniu Boga w uzdrowieniu, szukając wymówki, że Bóg nie działa w sobotę – zauważył Franciszek. - Ich zamknięcie na światło staje się agresywne i kończy się wyrzuceniem uzdrowionego człowieka ze świątyni - dodał.

Franciszek mówił następnie, że wiele osób obecnie dotkniętych jest "wewnętrzną ślepotą".

- Nasze życie czasem przypomina życie niewidomego, który otworzył się na światło, na Boga i na jego łaskę - stwierdził.

Ale, jak podkreślił, niektórzy zachowują się jak faryzeusze. - Z wysokości naszej dumy osądzamy innych, a nawet Pana - mówił.

- Jesteśmy wezwani, by otworzyć się na światło Chrystusa, by uczynić nasze życie owocnym, wyeliminować zachowania, które nie są chrześcijańskie, by zdecydowanie podążać po drodze świętości - powiedział Franciszek.

- Dzieci światła - dodał - postępują z pokorą, cierpliwością i miłosierdziem.

...

Sa rozne rodzaje slepoty ducha a te niezawinione zawsze sa z grzechu .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:38, 01 Kwi 2014    Temat postu:

Papież: chrześcijanie często są smutni, leniwi i zgorzkniali

Pa­pież Fran­ci­szek po­wie­dział pod­czas mszy w Domu świę­tej Marty, że wielu chrze­ści­jan po­zba­wio­nych jest en­tu­zja­zmu. Są zgorzk­nia­li, ego­istycz­ni, smut­ni, le­ni­wi i ogar­nię­ci znie­czu­li­cą - pod­kre­ślił. A to - jak dodał pa­pież - szko­dzi Ko­ścio­ło­wi.

W ka­za­niu pod­czas po­ran­nej mszy Fran­ci­szek mówił: "Myślę o tylu chrze­ści­ja­nach, tylu ka­to­li­kach. Tak, oni są ka­to­li­ka­mi, ale bez en­tu­zja­zmu, nawet są zgorzk­nia­li". Pa­pież za­uwa­żył, że nie­któ­rzy wier­ni przy­zna­ją: "Ow­szem, cho­dzę w każdą nie­dzie­lę na mszę, ale nie będę się an­ga­żo­wać".

Tacy lu­dzie, jak pod­kre­ślił Fran­ci­szek, trzy­ma­ją wiarę dla sie­bie sa­mych, "dla wła­sne­go zdro­wia" i nie chcą dzie­lić się nią z in­ny­mi.

- Po­wia­da­ją: "tak le­piej, le­piej nie ry­zy­ko­wać". To cho­ro­ba le­ni­stwa, le­ni­stwo chrze­ści­jan. Taka po­sta­wa pa­ra­li­żu­je apo­stol­ski zapał, czy­niąc z chrze­ści­jan osoby bier­ne, spo­koj­ne, ale nie w do­brym tego słowa zna­cze­niu - po­wie­dział pa­pież. Tacy ka­to­li­cy - jego zda­niem - są zbyt le­ni­wi, by wyjść i gło­sić Ewan­ge­lię. - To osoby ogar­nię­te znie­czu­li­cą - oce­nił.

We­dług pa­pie­ża du­cho­we le­ni­stwo pro­wa­dzi do tego, że chrze­ści­ja­nie stają się smut­ni, są ne­ga­tyw­nie na­sta­wie­ni i nie chcą, żeby im prze­szka­dzać w życiu. - To jest cho­ro­ba nas chrze­ści­jan - za­uwa­żył Fran­ci­szek. - Tacy chrze­ści­ja­nie nie służą, nie czy­nią dobra Ko­ścio­ło­wi, są ego­ista­mi - dodał.

Jako ko­lej­ny grzech chrze­ści­jan pa­pież wy­mie­nił "for­ma­lizm". - Życie chrze­ści­jań­skie tych ludzi po­le­ga na tym, żeby mieć wszyst­kie do­ku­men­ty w po­rząd­ku, wszyst­kie świa­dec­twa - oce­nił. - To chrze­ści­ja­nie hi­po­kry­ci. Ich in­te­re­su­ją tylko for­mal­no­ści - po­wie­dział. Na­stęp­nie Fran­ci­szek przy­znał: "Tylu mamy ich w Ko­ście­le".

Pa­pież przy­po­mniał, że drogą życia chrze­ści­jań­skie­go jest zapał apo­stol­ski i tro­ska o wszyst­kich "ran­nych", któ­rzy znaj­du­ją się w "szpi­ta­lu po­lo­wym", jakim - jego zda­niem - po­wi­nien być Ko­ściół.

>>>

Oj tak . Zlu nie mozna dac sie przytloczyc .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:41, 02 Kwi 2014    Temat postu:

Papież: do pogodzenia się w małżeństwie nie trzeba wzywać ONZ

Pod­czas dzi­siej­szej au­dien­cji Pa­pież Fran­ci­szek po­wie­dział wier­nym, że mał­żeń­stwo mię­dzy męż­czy­zną a ko­bie­tą jest "ikoną mi­ło­ści Boga" do ludzi. Pod­czas au­dien­cji ge­ne­ral­nej przed­sta­wił re­cep­ty na mał­żeń­skie pro­ble­my oraz kłót­nie i dodał, że aby się po­go­dzić, nie trze­ba wzy­wać ONZ.

W ka­te­che­zie na temat sa­kra­men­tu mał­żeń­stwa Fran­ci­szek mówił: "Ob­ra­zem Boga jest para mał­żeń­ska; nie tylko męż­czy­zna, nie tylko ko­bie­ta, ale ich dwoje".

- Oto wi­ze­ru­nek Boga, z któ­rym przy­mie­rze wy­ra­ża zwią­zek mię­dzy męż­czy­zną a ko­bie­tą. To bar­dzo pięk­ne - stwier­dził pa­pież, który czę­ściej niż zwy­kle od­stę­po­wał od przy­go­to­wa­ne­go wcze­śniej tek­stu roz­wa­żań i im­pro­wi­zo­wał.

Pod­kre­ślił, że w mał­żeń­stwie ujaw­nia­ją się ludz­kie sła­bo­ści. "Wiemy do­brze, ile pro­ble­mów i prób nie­sie ze sobą życie mał­żon­ków" - za­uwa­żył Fran­ci­szek. Wśród trud­no­ści wy­mie­nił pro­ble­my fi­nan­so­we, kło­po­ty z dzieć­mi.

- Ileż kłót­ni jest w mał­żeń­stwie, sami przy­zna­cie, praw­da? - zwró­cił się do wier­nych. "Cza­sem la­ta­ją ta­le­rze" - za­żar­to­wał pa­pież.

Za­zna­czył za­ra­zem: "Ale nie po­win­ni­śmy być z tego po­wo­du smut­ni, takie jest życie ludz­kie".

- Se­kret po­le­ga na tym, że mi­łość jest sil­niej­sza od kłót­ni. Dla­te­go ja radzę wszyst­kim: nie kończ­cie dnia bez po­go­dze­nia się - po­wie­dział Fran­ci­szek. Dodał na­stęp­nie: "Aby się po­go­dzić, nie trze­ba ko­niecz­nie wzy­wać Na­ro­dów Zjed­no­czo­nych, wy­star­czy pro­sty gest".

Pa­pież przy­po­mniał, że są trzy "ma­gicz­ne słowa", któ­rych na­le­ży za­wsze uży­wać: "pro­szę, dzię­ku­je, prze­pra­szam".

W dzi­siej­szej au­dien­cji na placu Świę­te­go Pio­tra uczest­ni­czy­ło około 50 ty­się­cy osób.

:O))))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:00, 05 Kwi 2014    Temat postu:

Papież: burmistrz musi być jak Jezus, zawsze pośród ludzi

Papież Franciszek powiedział, że prezydent miasta czy burmistrz musi być jak Jezus: zawsze pośród ludzi i odpowiadać na potrzeby ludzi. Portret idealnego administratora nakreślił podczas audiencji dla delegacji burmistrzów włoskich miast w Watykanie.

W wygłoszonym przemówieniu Franciszek podkreślił, że burmistrzowie są "biedni" i często zmęczeni, gdyż tyle osób zwraca się do nich z różnymi sprawami. - Ale to jest właśnie ich praca- dodał.

- Przychodzi mi na myśl Jezus; nie był burmistrzem, ale właśnie ikoną, której potrzebujemy. Kiedy był pośród ludzi, tłum napierał na niego do tego stopnia, że nie mógł prawie oddychać - mówił Franciszek. - Taki właśnie powinien być burmistrz. Tego właśnie wam życzę; zmęczenia pośród waszego ludu i tego, by ludzie was szukali i wiedzieli, że zawsze umiecie odpowiedzieć na ich potrzeby - oświadczył zwracając się do przybyłych przedstawicieli krajowego stowarzyszenia włoskich gmin (Anci).

Papież położył nacisk na to, że burmistrz musi być zawsze mediatorem, nie może być stronniczy ani nie może czerpać żadnych korzyści dla siebie. Franciszek dodał, że rządzenie gminą czy miastem to nie prowadzenie sklepiku.

...

Tak Jezus wzorem dla wszystkich ! SmileSmile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:08, 06 Kwi 2014    Temat postu:

Prezent od papieża Franciszka: kieszonkowa Ewangelia

Kilkadziesiąt tysięcy osób przybyłych na modlitwę Anioł Pański w Watykanie otrzymało od papieża Franciszka kieszonkowe wydanie Ewangelii. Wcześniej zachęcał on wiernych, by zawsze mieli ją przy sobie.

Książeczka, wydana przez drukarnię watykańską, to inicjatywa przygotowana przez urząd papieskiego jałmużnika arcybiskupa Konrada Krajewskiego. Tomik zawiera cztery Ewangelie i Dzieje Apostolskie. Otwiera go cytat z adhortacji apostolskiej Franciszka "Evangelii gaudium": "Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem".

Książeczki rozdawali skauci w kilku punktach na placu Świętego Piotra.

Zwracając się do wiernych, papież powiedział: "Chciałbym uczynić prosty gest dla was". Przypomniał, że przy okazji poprzednich spotkań na niedzielnej modlitwie zachęcał wszystkich, aby nosili małe wydanie Ewangelii.

Poprosił zebranych na placu: "Weźcie ją, zabierzcie ze sobą i czytajcie każdego dnia. To Jezus do was mówi".

- Jak Jezus mówię wam: darmo dostaliście, darmo dawajcie - powiedział Franciszek. Następnie zapewniał wiernych, że książeczki są bezpłatne. Poprosił natomiast: "W zamian za ten dar uczyńcie akt miłosierdzia, bezinteresownej miłości". Np. wyjaśnił, "odmówcie modlitwę za wrogów, uczyńcie akt pojednania, cokolwiek".

- Dzisiaj można czytać Ewangelię także przy pomocy urządzeń technicznych. Można nosić ze sobą całą Biblię w telefonie komórkowym, w tablecie. Ważne jest, by czytać Słowo Boże przy pomocy wszystkich możliwych środków i przyjąć je z otwartym sercem - powiedział papież.

Kilka miesięcy wcześniej, również w czasie modlitwy Anioł Pański, z inicjatywy papieskiego jałmużnika rozdawano pochodzącą z Polski i przypominającą opakowanie lekarstwa miserykordynę - różaniec i obrazek Jezusa Miłosiernego.

Podczas niedzielnego spotkania z wiernymi Franciszek przypomniał o 20. rocznicy ludobójstwa w Rwandzie, dokonanego na plemieniu Tutsi. Papież zapewnił o swej bliskości naród tego kraju i zaapelował, by "z determinacją i nadzieją kontynuował proces pojednania".

Franciszek mówił też o piątej rocznicy trzęsienia ziemi w L'Aquili w Abruzji w środkowych Włoszech, w którym zginęło 309 osób. Modlił się za wszystkie ofiary. - Modlimy się za drogę odrodzenia ludności L'Aquili. Niech solidarność i odrodzenie duchowe będą siłą odbudowy materialnej - podkreślił.

Papież modlił się także za ofiary gorączki krwotocznej (Eboli), która szerzy się w Afryce. Wezwał do podjęcia wysiłków w walce z epidemią i zapewnienie opieki i pomocy wszystkim potrzebującym.

...

Tak Ewangelia jest Źródłem Życia ! NIGDY SIE OD NIEJ NIE ODRYWAJMY !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:53, 10 Kwi 2014    Temat postu:

Papież Franciszek przestrzegł przed dyktaturą "jedynego słusznego myślenia"

Papież Franciszek przestrzegł przed "dyktaturą" i kultem "jedynego słusznego myślenia". W kazaniu podczas mszy w watykańskim Domu świętej Marty mówił, że w ten sposób zabijana jest wolność narodów, ludzi i sumienia.

Franciszek zauważył, że istnieje sposób myślenia, które nie jest otwarte na dialog i na Boga. - To coś więcej niż upór, to kult własnego myślenia, które jest następujące: "ja tak myślę, tak powinno być i koniec" - dodał.

- Kiedy w historii ludzkości pojawia się zjawisko jednej myśli, dochodzi do tylu nieszczęść. W zeszłym wieku widzieliśmy wszyscy dyktatury jedynego słusznego myślenia, które doprowadziły do zabicia tylu ludzi - przypomniał papież.

- Kiedy oni uważali się za panów, nie można było myśleć inaczej - stwierdził. Obecnie jego zdaniem panuje "bałwochwalczy kult" takiego sposobu myślenia.
- Dzisiaj trzeba myśleć tak i tak, a jeśli ty tak nie myślisz, nie jesteś nowoczesny, nie jesteś otwarty albo gorzej. Tyle razy niektórzy rządzący mówią do tych, którzy proszą o pomoc finansową: jeśli chcesz tę pomoc, musisz tak myśleć i musisz uchwalić takie i takie prawo - powiedział Franciszek.

Jego zdaniem dyktatura jedynego myślenia ma na celu to, by "ukamienować wolność narodów, wolność ludzi, wolność sumienia, relacje ludzi z Bogiem".

Papież zaapelował o czujność. Nie można, argumentował, "być głupim", "nie można kupować rzeczy, które nie są potrzebne". Wskazał chrześcijanom, że muszą modlić się o wolność serca otwartego na Boga.

...

Na tym polegaja ideologie typu nazizm komunizm gender .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:18, 16 Kwi 2014    Temat postu:

Papież: Zmartwychwstanie to nie happy end pięknej bajki czy filmu

Pa­pież Fran­ci­szek po­wie­dział dzi­siaj, że Męka Pań­ska to nie "przy­pa­dek", a Zmar­twych­wsta­nie Je­zu­sa to nie "happy end pięk­nej bajki czy filmu". Mówił, że śmierć Je­zu­sa na krzy­żu była naj­gor­sza z moż­li­wych. "Uwa­ża­no go za pro­ro­ka, a umarł jak prze­stęp­ca"- dodał.

Pod­czas au­dien­cji ge­ne­ral­nej w Wa­ty­ka­nie w ka­te­che­zie po­świę­co­nej zna­cze­niu Wiel­kie­go Ty­go­dnia pa­pież mówił, że Jezus na krzy­żu "po­zwo­lił na to, by zło rzu­ci­ło się na niego i wziął je na sie­bie, by je prze­zwy­cię­żyć".

- Jego męka nie jest przy­pad­kiem, jego śmierć była za­pi­sa­na, na­praw­dę nie mamy wiele wy­tłu­ma­cze­nia - oświad­czył Fran­ci­szek. Za­chę­cił wier­nych, by w Wiel­kim Ty­go­dniu wiele my­śle­li o bólu Je­zu­sa i by po­wie­dzie­li sobie: "ten ból to i za mnie, nawet jeśli był­bym je­dy­nym czło­wie­kiem na świe­cie, on by to zro­bił, uczy­nił to dla mnie".

Ape­lo­wał do wie­rzą­cych, by ca­ło­wa­li krzyż i mó­wi­li "dzię­ku­ję".

- Jezus do­znał cał­ko­wi­te­go upo­ko­rze­nia śmier­cią na krzy­żu, to jest naj­gor­sza śmierć, za­re­zer­wo­wa­na dla nie­wol­ni­ków i prze­stęp­ców. Jezus był uwa­ża­ny za pro­ro­ka, ale umarł jak prze­stęp­ca - pod­kre­ślił pa­pież. Dodał, że w męce Je­zu­sa można do­strzec "cier­pie­nia całej ludz­ko­ści".

- W niej znaj­du­je­my boską od­po­wiedź na ta­jem­ni­cę zła, bólu, śmier­ci. Tyle razy od­czu­wa­my grozę z po­wo­du zła i bólu, jakie nas ota­cza­ją i sta­wia­my sobie py­ta­nie, dla­cze­go Bóg na to po­zwa­la - pod­kre­ślił Fran­ci­szek.

Przy­po­mniał, że mękę Chry­stu­sa za­po­cząt­ko­wa­ła zdra­da Ju­da­sza, który po­szedł tar­go­wać się z przy­wód­ca­mi San­he­dry­nu i za­py­tał ich: "Ile mi dacie, jeśli wam Go wydam?".

"Od tej chwi­li Jezus ma swoją cenę ryn­ko­wą" i kosz­tu­je 30 srebr­ni­ków - za­uwa­żył Fran­ci­szek.

Zwra­ca­jąc się do Po­la­ków po wło­sku pa­pież po­wie­dział: "Przed nami Tri­du­um Pas­chal­ne, które wpro­wa­dza nas w ta­jem­ni­cę męki, śmier­ci i zmar­twych­wsta­nia Chry­stu­sa. Przy­po­mi­na, że w ukrzy­żo­wa­nym Synu Czło­wie­czym; Bóg kocha nas wszyst­kich, prze­ba­cza, przy­gar­nia do sie­bie".

- Niech ra­dość wiel­ka­noc­ne­go po­ran­ka bę­dzie wa­szym udzia­łem, niech opro­mie­ni życie każ­de­go z was na­dzie­ją, uf­no­ścią i po­ko­jem. Na ra­do­sną chwi­lę spo­tka­nia ze Zmar­twych­wsta­łym Panem, z serca wam bło­go­sła­wię - dodał Fran­ci­szek.

Gdy pod ko­niec au­dien­cji, wło­ski ksiądz przed­sta­wia­jąc pa­pie­żo­wi grupy Wło­chów mu­siał prze­rwać pre­zen­ta­cję z po­wo­du ataku kasz­lu, Fran­ci­szek za­żar­to­wał : "Po­sta­rza­łeś się, co?". Wy­wo­łał tym roz­ba­wie­nie wier­nych.

Pa­pież tra­dy­cyj­nie długo ob­jeż­dżał w pa­pa­mo­bi­le plac Świę­te­go Pio­tra, na któ­rym zgro­ma­dzi­ło się ponad 25 ty­się­cy osób. Od chłop­ca, któ­re­go uści­snął, otrzy­mał pacz­kę chip­sów.

>>>

Tak to NIEPODWAZALNY FAKT !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:52, 18 Kwi 2014    Temat postu:

Papieska Msza Wieczerzy Pańskiej w ośrodku dla niepełnosprawnych

W Wielki Czwartek papież Franciszek odprawił Mszę Wieczerzy Pańskiej, inaugurującą Triduum Paschalne, w rzymskim ośrodku opieki nad niepełnosprawnymi. Papież dokonał obrzędu obmycia nóg 8 chorym mężczyznom i 4 kobietom. Był wśród nich muzułmanin z Libii.

W improwizowanym 2-minutowym kazaniu w kaplicy ośrodka opieki imienia błogosławionego księdza Carlo Gnocchiego na peryferiach Wiecznego Miasta Franciszek powiedział: "Spuścizną, jaką zostawia nam Jezus, jest to, by służyć innym". To - podkreślił - dziedzictwo dla całego Kościoła.

Papież tłumaczył znaczenie symbolicznego gestu obmycia nóg, przypominając: "czynili to niewolnicy, służący wobec biesiadników, którzy przychodzili na obiad czy kolację, bo w tamtych czasach drogi były z ziemi i kiedy wchodziło się do domu, trzeba było umyć nogi".

- Jezus czyni ten gest posługi, pracy służącego - mówił Franciszek. Dodał następnie: "My też musimy być sługami innych".

Następnie w geście pokory papież przyklękał po kolei przed 12 podopiecznymi ośrodka w wieku od 16 do 86 lat i obmywał im nogi, a następnie je całował.

Najmłodszą z tych osób był przykuty do wózka inwalidzkiego Osvaldinho pochodzący z Zielonego Przylądka. Doznał on ciężkiego porażenia czterech kończyn i kręgosłupa w rezultacie skoku do morza.

Przed rokiem w Wielki Czwartek Franciszek odprawił Mszę Wieczerzy Pańskiej przy tej samej via Casal del Marmo w zakładzie karnym dla nieletnich.

...

Tak . Jezus pokazal na czm polega Bóstwo ! W sposob jak zawsze wspanialy SmileSmileSmile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:10, 18 Kwi 2014    Temat postu:

Nabożeństwo Męki Pańskiej w Watykanie: pieniądz nowym wcieleniem szatana

W Wielki Piątek w bazylice Świętego Piotra papież Franciszek przewodniczył nabożeństwu Męki Pańskiej. Zgodnie z tradycją kazanie wygłosił kaznodzieja Domu Papieskiego ojciec Raniero Cantalamessa. Mówił, że nowym wcieleniem szatana jest pieniądz.

Przed rozpoczęciem nabożeństwa papież długo modlił się, leżąc przed Konfesją Świętego Piotra.

Ojciec Cantalamessa swe rozważania, wygłoszone w obecności Franciszka, rozpoczął od analizy zdrady Judasza, który wydał Jezusa oprawcom. Podkreślił, że nie urodził się on zdrajcą, lecz nim się stał. Dlatego, dodał, jego zdrada to "jeden z najbardziej ponurych dramatów wolności ludzkiej".

Papieski kaznodzieja przypomniał, że zdradę próbowano tłumaczyć powodami ideowymi w latach, gdy "modne" było przedstawianie Jezusa jako "rewolucjonisty", lub rozczarowaniem Judasza postępowaniem Jezusa.

- Taki jest Judasz ze słynnego musicalu "Jesus Christ Superstar" i innych najnowszych spektakli oraz powieści. To Judasz przypominający innego słynnego zdrajcę swego dobrodzieja, Brutusa, który zabił Juliusza Cezara, by uratować Republikę - mówił zakonnik.

Jego zdaniem taki literacki i artystyczny portret Judasza nie ma żadnych podstaw historycznych, gdyż w Ewangeliach wskazywany jest "bardziej przyziemny motyw". To pieniądze - podkreślił kaznodzieja, stwierdzając, że niektórym wydaje się on "zbyt banalny".

- Czyż nie było prawie tak zawsze w historii i czy nie jest tak wciąż i dzisiaj? - pytał.

Mamona - dodał mówca - jest bożkiem, "antybogiem", ponieważ "tworzy alternatywny wszechświat duchowy".

Przestrzegł: - Wiara, nadzieja i miłość nie są pokładane już w Bogu, ale w pieniądzu. Dochodzi do ponurego odwrócenia wszystkich wartości.

Przypomniał słowa z Ewangelii świętego Mateusza: - Nikt nie może dwóm panom służyć. Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

- Pieniądz jest "bogiem widzialnym" w przeciwieństwie do Boga prawdziwego, który jest niewidzialny - powiedział o. Cantalamessa.

Zauważył, że podczas gdy Pismo Święte mówi: "Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy", świat powiada: "Wszystko jest możliwe dla tego, kto ma pieniądze".

- I na pewnym poziomie wszystkie fakty zdają się przyznawać mu rację - stwierdził kaznodzieja. Ale zaznaczył również, że przywiązanie do pieniądza jest przyczyną całego zła.

- Za każdym złem w naszym społeczeństwie stoi pieniądz albo przynajmniej także pieniądz - dodał ojciec Raniero Cantalamessa. Zapytał: - Co stoi za handlem narkotykami, który niszczy życie ludzkie, za czerpaniem zysków z prostytucji, za zjawiskiem różnych mafii, korupcją polityczną, produkcją broni i handlem nią, a nawet - co strach powiedzieć - sprzedażą organów ludzkich, zabranych dzieciom?

Czyż obecny kryzys finansowy na świecie nie jest w dużej części rezultatem "ohydnej żądzy pieniądza?" - pytał.

- Judasz zaczął od wykradania pieniędzy ze wspólnej kasy. Czy nic to nie mówi pewnym zarządcom publicznych pieniędzy? - zauważył.

Następnie powiedział: - Ale nie myśląc o tych przestępczych metodach gromadzenia pieniędzy, nie jest już skandalem to, że niektórzy pobierają pensje i emerytury sto razy wyższe od tych, którzy są ich podwładnymi, i podnoszą głos, gdy tylko rysuje się taka możliwość, że będą musieli z czegoś zrezygnować dla dobra większej sprawiedliwości społecznej?

Papieski kaznodzieja podkreślił, że tak jak wszystkie bożki także pieniądz jest "oszustwem i kłamstwem", ponieważ "obiecuje bezpieczeństwo, a faktycznie je odbiera, obiecuje wolność, a ją niszczy".

O godzinie 21.15 w rzymskim Koloseum rozpocznie się Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieża. Krzyż, jak zapowiedziano w Watykanie, nieść będą między innymi biznesmen i robotnik, bezdomni, dzieci, chorzy i więźniowie. Rozważania napisał włoski arcybiskup Giancarlo Bregantini.
...

Tak chciwosc . Drugi grzech glowny ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:22, 19 Kwi 2014    Temat postu:

Papież: potrzebna jest nowa energia wiary

Papież Franciszek powiedział podczas mszy Wigilii Paschalnej w bazylice Św. Piotra, że każdy wierny powinien symbolicznie "pójść do Galilei", czyli początku wspólnej drogi z Jezusem. Potrzebna jest nowa energia wiary i chrześcijańskiego doświadczenia - dodał.

W homilii Franciszek podkreślił, że po śmierci ukrzyżowanego Jezusa jego uczniowie rozproszyli się, a ich wiara załamała się. - Wszystko zdawało się skończone, pewniki upadły, nadzieje zgasły - mówił.

Ale wtedy - dodał - "rozeszła się wieść, że Jezus zmartwychwstał, jak zapowiedział, a także to polecenie, aby pójść do Galilei", czyli do miejsca pierwszego powołania, gdzie wszystko się zaczęło.

- Powrót do Galilei oznacza ponowne odczytanie wszystkiego, wychodząc od krzyża i od zwycięstwa - przypomniał Franciszek.

Mówił wiernym: "Także dla każdego z nas u źródła drogi z Jezusem jest jakaś Galilea. Pójść do Galilei oznacza coś pięknego, oznacza dla nas odkrycie na nowo naszego chrztu jako żywego źródła, zaczerpnięcie nowej energii u korzeni naszej wiary i naszego doświadczenia chrześcijańskiego".

- Powrót do Galilei oznacza przede wszystkim powrót tam, do tego żywego punktu, w którym Boża łaska dotknęła mnie na początku drogi. To od tej iskry mogę rozpalić ogień na dzisiaj, na każdy dzień, i zanieść ciepło i światło do moich braci i sióstr - powiedział papież. Wskazał: to od tej iskry zapala się "pokorna radość, która nie uwłacza cierpieniu i rozpaczy, radość dobra i łagodna".

Franciszek zachęcił chrześcijan do tego, by zadali sobie pytania: "Co jest moją Galileą? Gdzie jest moja Galilea? Czy o niej pamiętam? Czy o niej zapomniałem? Czy poszedłem drogami i ścieżkami, które sprawiły, że o niej zapomniałem?".

Powrót do źródeł zmartwychwstania – tłumaczył papież - to nie jest "krok wstecz", to nie jest "nostalgia".

- Jest to powrót do pierwszej miłości, aby otrzymać ogień, który Jezus zapalił w świecie i zanieść go wszystkim, aż po krańce ziemi - podkreślił.

"Wyruszmy w drogę!" - zaapelował na zakończenie Franciszek.

...

Wiadomo ze sie zalamujemy . Ale trzeba powracac .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:52, 20 Kwi 2014    Temat postu:

Papież apeluje o pokój na Ukrainie

Papież Franciszek zaapelował w wielkanocnym orędziu o pokój i zapobieżenie przemocy na Ukrainie. Wezwał do budowy przyszłości kraju w duchu jedności i dialogu. Modlił się także o pokój w Syrii i wszystkich częściach świata.

Zwracając się do wiernych słowami modlitwy do Jezusa w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Franciszek powiedział: "Prosimy Cię, niech Twoje Zmartwychwstanie, które obchodzimy w tym roku wspólnie z Kościołami posługującymi się kalendarzem juliańskim, oświeci i natchnie pokojowe inicjatywy na Ukrainie, aby wszystkie zainteresowane strony, wspierane przez wspólnotę międzynarodową, pojęły każdy wysiłek mający na celu zapobieżenie przemocy i budowanie przyszłości kraju w duchu jedności i dialogu".

W orędziu wygłoszonym w południe z balkonu bazyliki świętego Piotra papież mówił: "W każdej ludzkiej sytuacji, naznaczonej słabością, grzechem i śmiercią, Dobra Nowina jest nie tylko słowem, ale jest świadectwem miłości bezinteresownej i wiernej".

Franciszek mówił o potrzebie wyjścia naprzeciw tym, którzy "zostali zranieni przez życie" i dzielenia się z tymi, którzy nie mają tego, co niezbędne do życia, trwania u boku tych, którzy są chorzy, starzy lub wykluczeni. - Miłość jest silniejsza, miłość daje życie, miłość sprawia, że na pustyni rozkwita nadzieja - dodał.

Papież modlił się do Zmartwychwstałego: "Pomóż nam w pokonaniu plagi głodu, spotęgowanej przez konflikty i ogromne marnotrawstwo, którego często jesteśmy współuczestnikami". - Uczyń nas zdolnymi do chronienia bezbronnych, zwłaszcza dzieci, kobiet i osób starszych, niekiedy uczynionych przedmiotem wyzysku i pozostawionych samymi sobie - wskazał.

- Spraw, abyśmy mogli uzdrowić braci dotkniętych epidemią wirusa Ebola w Gwinei, Sierra Leone i Liberii oraz dotkniętych wieloma innymi chorobami, które rozprzestrzeniają się także z powodu zaniedbań i skrajnego ubóstwa - wzywał Franciszek.

Modlił się za porwanych na świecie kapłanów i świeckich, a także uchodźców i imigrantów.

- Prosimy Ciebie, chwalebny Jezu, spraw, by ustały wszelkie wojny, wszystkie nienawiści małe i duże, stare lub nowe! - modlił się papież.

Następnie wygłosił słowa modlitwy za Syrię. "Błagamy cię - mówił - aby osoby cierpiące z powodu konfliktu mogły otrzymać niezbędną pomoc humanitarną, a jego strony nie używały już siły, by siać śmierć, zwłaszcza wobec bezbronnej ludności, ale aby miały odwagę wynegocjowania oczekiwanego nazbyt długo pokoju".

W papieskim orędziu mowa też była o ofiarach bratobójczej przemocy w Iraku i nadziejach rozbudzonych wznowieniem negocjacji między Izraelczykami a Palestyńczykami.

- Błagamy Ciebie, by nastał kres walk w Republice Środkowoafrykańskiej i ustały okrutne zamachy terrorystyczne w niektórych częściach Nigerii oraz przemoc w Sudanie Południowym. Prosimy Ciebie, aby w Wenezueli serca skłoniły się ku pojednaniu i braterskiej zgodzie - modlił się papież.

Orędzie wielkanocne zakończyły słowa: "Modlimy się, Panie, za wszystkie narody ziemi: Ty, który zwyciężyłeś śmierć, daj nam Twoje życie, obdarz nas Twoim pokojem!".

Franciszek złożył następnie po włosku świąteczne życzenia i udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi, miastu i światu.

Na placu Świętego Piotra zebrało się około 100 tysięcy osób, które wcześniej uczestniczyły we mszy odprawionej przez papieża.

...

Tak wiele jest nieszczescia ..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:03, 21 Kwi 2014    Temat postu:

Papież Franciszek: radość ze Zmartwychwstania to nie makijaż

Podczas spotkania z wiernymi w wielkanocny poniedziałek w Watykanie papież Franciszek powiedział, że radość ze Zmartwychwstania nie jest "makijażem". Ona płynie ze środka, prosto z serca - mówił papież przed południową maryjną modlitwą Regina coeli.

Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych na placu Świętego Piotra Franciszek zachęcił ich do tego, by radość Zmartwychwstania "odciskała się w sercach" i widoczna była w ich życiu.

- Pozwólmy, aby radosne zdumienie niedzieli wielkanocnej rozbłyskiwało w myślach, spojrzeniach, zachowaniu, w gestach i słowach - podkreślił papież.

Dodał, że ten, kto tego doświadcza, "zdolny jest, by nieść promień światła Zmartwychwstania w różnych życiowych sytuacjach; zarówno tych szczęśliwych, czyniąc je jeszcze piękniejszymi i chroniąc przed egoizmem, a także bolesnych niosąc pogodę ducha i nadzieję".

Franciszek polecił wiernym, aby w tym tygodniu codziennie czytali rozdziały Ewangelii na temat Zmartwychwstania. - Dobrze nam to zrobi - powiedział.

....

Tak niewielu pojmuje co to znaczy ZMARTWYCHWSTANIE ! SMIERC JEST POKONANA SmileSmileSmile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:09, 23 Kwi 2014    Temat postu:

Papież apeluje o działania na rzecz bezrobotnych

Pa­pież Fran­ci­szek za­ape­lo­wał dzi­siaj do rzą­dzą­cych i od­po­wie­dzial­nych za go­spo­dar­kę, by pod­ję­li wy­sił­ki na rzecz osób bez­ro­bot­nych i za­gro­żo­nych utra­tą pracy. - Otwórz­cie oczy i nie siedź­cie z za­ło­żo­ny­mi rę­ka­mi - mówił pod­czas au­dien­cji ge­ne­ral­nej w Wa­ty­ka­nie.

Słowa w obro­nie świa­ta pracy pa­pież skie­ro­wał w od­po­wie­dzi na prze­sła­nie wideo, jakie otrzy­mał od ro­bot­ni­ków z po­grą­żo­nej w kry­zy­sie fi­nan­so­wym huty Luc­chi­ni w por­to­wym mie­ście Piom­bi­no w To­ska­nii, gdzie wy­ga­szo­no wła­śnie wiel­ki piec. Fran­ci­szek wy­znał, że wia­do­mość od hut­ni­ków bar­dzo go za­smu­ci­ła i po­ru­szy­ła.

- Dro­dzy ro­bot­ni­cy, dro­dzy bra­cia, na wa­szych twa­rzach widać było głę­bo­ki smu­tek, za­nie­po­ko­je­nie ojców ro­dzin, któ­rzy pro­szą tylko o prawo do tego, by pra­co­wać, god­nie żyć, móc na­kar­mić i wy­kształ­cić swoje dzie­ci - mówił pa­pież za­pew­nia­jąc na­stęp­nie o swej bli­sko­ści i so­li­dar­no­ści.

- Wszyst­kich od­po­wie­dzial­nych pro­szę, by zdo­by­li się na twór­czy i wiel­ko­dusz­ny wy­si­łek, by roz­pa­lić na nowo na­dzie­ję w ser­cach tych na­szych braci oraz wszyst­kich osób bez­ro­bot­nych w re­zul­ta­cie mar­no­traw­stwa i kry­zy­su eko­no­micz­ne­go - po­wie­dział pa­pież.

W kilku ję­zy­kach, mię­dzy in­ny­mi po wło­sku, po pol­sku i hisz­pań­sku, zło­żo­no pa­pie­żo­wi w trak­cie au­dien­cji ży­cze­nia imie­ni­no­we w uro­czy­stość świę­te­go Je­rze­go.

Fran­ci­szek po­dzię­ko­wał za ży­cze­nia świą­tecz­ne i imie­ni­no­we, jakie – jak mówił - na­pły­nę­ły z ca­łe­go świa­ta od wier­nych, dzie­ci, ro­dzin, wspól­not pa­ra­fial­nych i re­li­gij­nych, sto­wa­rzy­szeń i ru­chów. -Pro­szę wszyst­kich, by dalej mo­dli­li się za mnie i za moją służ­bę Ko­ścio­ło­wi - po­wie­dział pa­pież w dniu swych imie­nin; dzień ten jest świę­tem w Wa­ty­ka­nie.

W ka­te­che­zie Fran­ci­szek mówił, że pie­nią­dze i suk­ces to "rze­czy mar­twe" i ape­lo­wał do wier­nych, by nie dali się "uwieść przez do­cze­sne siły tego świa­ta", przez ego­izm i próż­ność. Tam, jak pod­kre­ślił, nie znaj­dzie się życia.

Po­zdra­wia­jąc Po­la­ków pa­pież po­wie­dział: "Dro­dzy bra­cia i sio­stry, wobec pu­ste­go grobu Je­zu­sa Chry­stu­sa, uświa­da­mia­my sobie, że świa­tło Zmar­twych­wsta­nia prze­ni­ka całe nasze życie, po­ma­ga nam wyjść z na­szych prze­strze­ni smut­ku i otwie­ra per­spek­ty­wy na ra­dość i na­dzie­ję. Niech ta ra­dość i na­dzie­ja na­peł­nia za­wsze wasze serca!".

W au­dien­cji na Placu Świę­te­go Pio­tra uczest­ni­czy­ło kil­ka­dzie­siąt ty­się­cy wier­nych, wśród nich licz­ne grupy piel­grzy­mów, przy­by­łych już na nie­dziel­ną ka­no­ni­za­cję Jana Pawła II i Jana XXIII.

>>>

Tak najlepiej jak system ekonomiczny jest maksymalnie sprawiedliwy a na tej bazie mozna pomagac osobom pokrzywdzonym .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:50, 24 Kwi 2014    Temat postu:

Papież: chrześcijanie nie mogą być jak nietoperze, ich życie przypomina pogrzeb

Chrześcijanie nie mogą być jak "nietoperze", które żyją w ciemnościach i nie mogą bać się radości Zmartwychwstania - powiedział dzisiaj papież Franciszek podczas mszy w watykańskim Domu świętej Marty. Życie takich chrześcijan "przypomina pogrzeb" - dodał.

W kazaniu podczas porannej mszy papież podkreślił, przypominając słowa z Ewangelii, że uczniowie Jezusa zamiast cieszyć się ze Zmartwychwstania, pogrążyli się w strachu, myśląc, że widzą "ducha".

- Uczniowie nie wierzyli, nie mogli uwierzyć, bo obawiali się radości - mówił Franciszek.

Taka postawa to zdaniem papieża "choroba chrześcijan".

- Boimy się radości. Lepiej myśleć: tak, tak, Bóg istnieje, ale jest tam daleko, Jezus zmartwychwstał, ale jest tam, w pewnej odległości. Boimy się bliskości Jezusa - podkreślił papież.

Jego zdaniem takich wiernych można nazwać "chrześcijanami-żałobnikami".

- Ich życie przypomina niekończący się pogrzeb. Wolą smutek od radości. Poruszają się lepiej nie w świetle radości, ale w mrokach, jak zwierzęta, które wychodzą tylko w nocy, nie za dnia, bo nic nie widzą. Jak nietoperze - mówił papież w kazaniu.

- Z pewnym humorem - dodał - możemy powiedzieć, że są chrześcijanie-nietoperze, którzy wolą mroki od światła obecności Pana.

Franciszek przypomniał, że źródłem radości jest radość Zmartwychwstania i bliskość Jezusa.

- My zaś czasem jesteśmy wstrząśnięci, kiedy ogarnia nas taka radość albo jesteśmy pełni strachu bądź wierzymy, że widzimy ducha - stwierdził.

To jest postawa "chrześcijan przegranych" - ocenił papież.

Homilię zakończył modlitwą o łaskę tego, by nie bać się radości.

>>>

Tak trzeba przezywac Boga a nie ,,zaliczac" ceremonie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:21, 25 Kwi 2014    Temat postu:

Papież wygłosił orędzie do Polaków

Papież Franciszek zachęcił Polaków do głębokiego przeżycia kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. W specjalnym orędziu nadanym przez Pierwszy Program Polskiego Radia i TVP 1 papież podziękował narodowi polskiemu i Kościołowi w Polsce za dar Jana Pawła II.

- Jestem szczęśliwy, że przypadnie mi ogłoszenie jego świętości w niedzielę Miłosierdzia Bożego, na zakończenie Oktawy Wielkanocy. Jestem wdzięczny Janowi Pawłowi II, podobnie jak wszyscy członkowie Ludu Bożego, za jego wytrwałą służbę, za jego duchowe przywództwo, za wprowadzenie Kościoła w trzecie tysiąclecie wiary chrześcijańskiej i za jego nadzwyczajne świadectwo świętości - powiedział papież. Polakom życzył, by głęboko religijnie przeżyli dzień kanonizacji swego wielkiego rodaka.

Franciszek przypomniał słowa swojego poprzednika, Benedykta XVI, który podczas msz św. beatyfikacyjnej Jana Pawła II podkreślał, że czerpał on siłę z Boga. Benedykt XVI mówił wówczas, że Papież-Polak "swoim świadectwem wiary, miłości i odwagi apostolskiej, pełnym ludzkiej wrażliwości (...) pomógł chrześcijanom na całym świecie, by nie lękali się być chrześcijanami, należeć do Kościoła, głosić Ewangelię. Jednym słowem: pomógł nam nie lękać się prawdy, gdyż prawda jest gwarancją wolności". Franciszek powiedział, że utożsamia się w pełni z tymi słowami swego poprzednika.

Papież podkreślił, że Jan Paweł II nadal inspiruje Kościół. - Inspirują nas jego słowa, pisma, gesty, jego styl służby. Inspiruje nas jego cierpienie znoszone z heroiczną nadzieją. Inspiruje nas jego zawierzenie bez reszty Chrystusowi, Odkupicielowi człowieka, i Jego Najświętszej Matce - powiedział.

Franciszek wyraził nadzieję, że kanonizacja Jana Pawła II będzie nowym impulsem do codziennej i wytrwałej pracy Kościoła w Polsce. Jak przypomniał, podczas ostatniej wizyty polskich biskupów ad limina Apostolorum podkreślał, że Kościół w Polsce dysponuje ogromnym potencjałem wiary, modlitwy, miłosierdzia i praktyki chrześcijańskiej. - Wskazywałem również na wyzwania duszpasterskie, jakimi są rodzina, młodzi, ubodzy oraz powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego - przypomniał.

Papież wyraził też radość, że za dwa lata - jeśli Bóg pozwoli - odwiedzi po raz pierwszy nasz kraj z okazji Światowego Dnia Młodzieży.

Franciszek pozdrowił wszystkich Polaków, jak zaznaczył - również nie należących do Kościoła katolickiego. - Wszystkich noszę w sercu. Niech Bóg was błogosławi - zakończył.

...

Tak to wielki dzien SmileSmileSmile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:26, 29 Kwi 2014    Temat postu:

Franciszek: w Kościele nie ma miejsca na plotki, zawiść i kalumnie

- W Kościele nie ma miejsca na plotki, na zawiść, kalumnie i oszczerstwa - powiedział papież Franciszek podczas porannej mszy w Domu świętej Marty. Przypomniał o potrzebie zgody i troski o ubogich.

W kazaniu, przytoczonym przez Radio Watykańskie, papież podkreślił, że każda wspólnota chrześcijańska powinna żyć tak, jak Kościół u swego zarania; w zgodzie i w pokoju, by głosić świadectwo Chrystusa.

Pierwsza wspólnota chrześcijańska "miała jedno serce i jedną duszę, to była wspólnota pokoju; to znaczy, że nie było w niej miejsca na plotki, na zawiść, na kalumnie i oszczerstwa" - mówił Franciszek. - Był tam pokój i przebaczenie, a miłość dominowała nad wszystkim - dodał.

Papież wyraził opinię, że aby ocenić wspólnotę chrześcijan, należy zastanowić się nad ich postawą. - Czy są łagodni, pokorni? Czy w ich społeczności są kłótnie o władzę, kłótnie na tle zazdrości? Czy są plotki? - pytał Franciszek. "Jeśli tak - zauważył - to nie są na drodze Jezusa Chrystusa".

Zdaniem papieża należy zadać sobie pytanie: "Czy ta parafia, ta diecezja naprawdę wierzy w to, że Jezus Chrystus zmartwychwstał?".

Kryterium oceny wspólnoty chrześcijańskiej powinno być według Franciszka to, jak troszczy się ona o biednych, czy sama jest biedna czy też może "pokłada ufność w bogactwie i władzy".

We Włoszech ukazał się właśnie zbiór kazań Franciszka, wygłaszanych przez niego podczas porannych mszy w Domu świętej Marty. W tomie "Prawda jest spotkaniem" znajdują się kazania z pierwszego roku pontyfikatu papieża Bergoglio. Wiele z nich uznano za programowe. Franciszek w improwizowanych homiliach przedstawił swoją wizję Kościoła - ubogiego, pełnego optymizmu i radości, wolnego od hipokryzji i "salonowych teologów i moralistów". Jedyną drogą Kościoła, jak powiedział w jednym z kazań, "jest służba, a nie władza".

...

W zadnym wypadku !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:08, 30 Kwi 2014    Temat postu:

Papież Franciszek o świętym Janie Pawle II

Papież Franciszek skierował swoje słowa do Polaków podczas dzisiejszej audiencji generalnej w Watykanie, mówiąc, że wciąż żywe jest świadectwo wiary, nadziei i miłości, jakie głosił święty Jan Paweł II. Papież życzył pomyślności Kościołowi w Polsce i całemu krajowi.

Zwracając się po włosku do licznych polskich pielgrzymów, trzy dni po kanonizacji papieża Polaka, Franciszek powiedział: "Pozdrawiam serdecznie rodaków świętego Jana Pawła II. Bracia i Siostry, świadectwo jego wiary, nadziei, miłości i zawierzenia Bożemu Miłosierdziu, pozostaje w nas w tych dniach niezwykle żywe".

- Niech jego wstawiennictwo wspiera życie i dobre zamiary każdego z was, troski i radości waszych bliskich, rozwój i pomyślną przyszłość Kościoła w Polsce oraz całej waszej Ojczyzny - dodał papież.

>>>>

Tak czlowiek szuka wzorow . Oby tam gdzie powinien :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:35, 11 Maj 2014    Temat postu:

Papież do nowych księży: nie szczędźcie miłosierdzia

Papież Franciszek, który rano w bazylice watykańskiej udzielił święceń kapłańskim 13 diakonom, apelował do nich, by nie szczę­dzili wiernym miłosierdzia i by „nie okładali ich kijami” w konfe­sjonale. - Nie bądźcie panami doktryny - mówił papież.

W homilii, zwracając się do nowych księży, Franciszek prosił: "Miejcie dużo miłosierdzia, a jeśli będziecie mieć skrupuły, że przebaczacie za dużo, pomyślcie o świętym kapłanie, który cho­dził do tabernakulum i mówił: »Panie, przebacz mi, jeśli przeba­czyłem za dużo, ale to ty dałeś mi ten zły przykład«".

- Odczuwam ból, gdy spotykam ludzi, którzy nie chodzą już do spowiedzi, bo zostali tam obłożeni kijami, skrzyczani, widzieli, że drzwi kościoła zamykane są im przed nosem - podkreślił pa­pież. - Proszę, nie róbcie tego. Trzeba miłosierdzia, miłosierdzia - przypomniał.

- Nie bądźcie panami doktryny, doktryna jest Pana, a wy musicie być jej wierni - dodał.

Przestrzegł nowych księży przed pokusami "przepychu", "stroje­nia się" i "majestatu posłannictwa". Zadaniem księży, jak wska­zał, jest "zjednoczyć wiernych w jednej rodzinie".

Księża, których wyświęcił papież, pochodzą z Włoch, Pakistanu, Wietnamu, Wenezueli, Chile i Brazylii.

...

Oczywiscie ze liczy sie szczerosc . Chrystus nie powolal biurokracji ! Tylko prostych ludzi ! Bez sztywnych organizacji . Mieli isc w lud i glosic milosierdzie . PO PROSTU !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:37, 11 Maj 2014    Temat postu:

Papież: naprzykrzajcie się duszpasterzom, przeszkadzajcie im

Papież Franciszek powiedział podczas spotkania z wiernymi w Watykanie, że powinni oni "naprzykrzać się" swym duszpaste­rzom, "przeszkadzać" im i, "jak cielęta", prosić o "mleko łaski, na­uczania, przewodnictwa".

W rozważaniach przed południową modlitwą Regina coeli pa­pież przywołał słowa świętego Cezarego, który tłumaczył, jak Lud Boży powinien pomagać swemu duszpasterzowi. Porównał to do zachowania cielęcia, które gdy jest głodne upomina się o mleko.

- Święty ten pisze, że tacy powinniście być wobec swych pasterzy. Proszę was, naprzykrzajcie się i przeszkadzajcie nam duszpaste­rzom, byśmy dali wam mleko łaski, nauczania i przewodnictwa - mówił Franciszek.

Zauważył, że obecnie wiele osób chce występować jako przewod­nicy życia innych. Przypomniał chrześcijanom, że może być nim tylko Jezus.

Papież zachęcił wiernych do modlitwy za wszystkich biskupów i księży, by byli "mądrymi i oświeconymi przewodnikami Ludu Bożego, jaki został im powierzony".

Przypomniał, że każdy kapłan musi naśladować Jezusa. - Niekie­dy stanie z przodu, aby wskazać drogę i podtrzymać nadzieję ludu, innym razem zwyczajnie stanie pośród wszystkich ze swą prostą i miłosierną bliskością, a w pewnych okolicznościach powi­nien iść za ludem, aby pomóc tym, którzy zostali z tyłu - podkre­ślił papież.

...

Tak tylko to trzeba wlasciwie rozumiec . Bo np. tacy komunisci to dopiero ,,naprzykrzali sie" ksiezom jak ks. Jerzemu UBecy . To jest przenosnia . Tu chodzi o dobry sens tych slow .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:10, 12 Maj 2014    Temat postu:

Papież: wierni nie wybaczają księżom próżności

Pa­pież Fran­ci­szek po­wie­dział, że wier­ni nie wy­ba­cza­ją księ­żom próż­no­ści i przy­wią­za­nia do pie­nię­dzy. Pod­czas spo­tka­nia z wy­kła­dow­ca­mi i stu­den­ta­mi rzym­skich uczel­ni ko­ściel­nych pa­pież mówił, że przy­wódz­two księ­ży i bi­sku­pów po­le­ga na służ­bie.

- Tak trud­no uwol­nić księ­dza z próż­no­ści. Lud wy­ba­czy po­tknię­cie uczu­cio­we albo to, że ktoś pije tro­chę za dużo wina, ale nie prze­ba­czy przy­wią­za­nia do pie­nię­dzy i próż­no­ści - pod­kre­ślił pa­pież. Dodał, że próż­ny ksiądz nie trak­tu­je do­brze wier­nych.

- Mu­si­my wal­czyć o to, by w Ko­ście­le nie było tych dwóch zja­wisk - za­uwa­żył Fran­ci­szek. Wy­ra­ził prze­ko­na­nie, że prze­wo­dze­nie wspól­no­cie wier­nych ozna­cza służ­bę i mi­łość do ludzi. Ko­niecz­na są, jak dodał, "bli­skość, po­słu­ga, po­ko­ra, ubó­stwo i wy­rze­cze­nie".

Pa­pież mówił, że w cza­sach, gdy nie było te­le­fo­nów ko­mór­ko­wych, pro­bosz­czo­wie w jego ro­dzin­nym Bu­enos Aires mieli przy łóżku te­le­fon.

- Nikt nie umie­rał bez otrzy­ma­nia sa­kra­men­tów, bo można było za­dzwo­nić do księ­dza o każ­dej porze, on zaś wsta­wał i szedł na we­zwa­nie - wspo­mi­nał Fran­ci­szek, który ponad go­dzi­nę od­po­wia­dał na py­ta­nia.

- Bez służ­by nie ma mowy o przy­wódz­twie - wska­zał i za­py­tał re­to­rycz­nie: "Jak można pro­wa­dzić lud, jeśli mu się nie służy?".

W trak­cie spo­tka­nia z na­uczy­cie­la­mi i stu­den­ta­mi oraz se­mi­na­rzy­sta­mi z róż­nych kra­jów Fran­ci­szek za­pew­nił o swej bli­sko­ści wobec wszyst­kich po­cho­dzą­cych z kra­jów Bli­skie­go Wscho­du i Ukra­iny.

- Chcę wam po­wie­dzieć, że je­stem z wami bar­dzo bli­sko w tym mo­men­cie cier­pie­nia. Bar­dzo cier­pi Ko­ściół, a Ko­ściół cier­pią­cy to Ko­ściół prze­śla­do­wa­ny - po­wie­dział pa­pież.

>>>

Wierni to wybacza ale nie mozna zyc wedlug opinii ludzkich :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:11, 14 Maj 2014    Temat postu:

Papież: dar męstwa powszednich świętych

Pa­pież Fran­ci­szek po­wie­dział pod­czas śro­do­wej au­dien­cji ge­ne­ral­nej, że wszyst­kim chrze­ści­ja­nom po­trzeb­ny jest dar mę­stwa. Mówił, że jest wielu bez­i­mien­nych "po­wsze­dnich świę­tych", któ­rzy swym co­dzien­nym ży­ciem przy­no­szą honor Ko­ścio­ło­wi i służą spo­łe­czeń­stwu.

W ka­te­che­zie na temat daru mę­stwa pa­pież przy­po­mniał, że umac­nia on świę­tość, prze­ży­wa­ną w po­wsze­dnim życiu. To mę­stwo, dodał, uwal­nia serce od "odrę­twie­nia, nie­pew­no­ści i obaw".

Zwra­ca­jąc się do ponad 60 ty­się­cy osób ze­bra­nych na placu Świę­te­go Pio­tra Fran­ci­szek po­wie­dział, że Ko­ściół "ja­śnie­je" świa­dec­twem tych, któ­rzy od­da­li życie, by do­cho­wać wier­no­ści Bogu i Ewan­ge­lii.

- Rów­nież i dziś nie bra­ku­je chrze­ści­jan, któ­rzy w wielu czę­ściach świa­ta wciąż żyją swoją wiarą i gło­szą jej świa­dec­two z głę­bo­kim prze­ko­na­niem i po­ko­jem ducha, trwa­ją w niej i wtedy, gdy wie­dzą, że może to po­cią­gać za sobą bar­dzo wy­so­ką cenę - pod­kre­ślił pa­pież.

- Także i my wszy­scy znamy ludzi, któ­rzy do­świad­czy­li trud­nych sy­tu­acji, wiel­kie­go bólu. My­śli­my o męż­czy­znach i ko­bie­tach, bo­ry­ka­ją­cych się z ży­cio­wy­mi trud­no­ścia­mi, wal­czą­cy­mi o ro­dzi­nę, o to, by wy­kształ­cić dzie­ci - dodał pa­pież. Za­uwa­żył, że w zma­ga­niach tych po­ma­ga im mę­stwo.

- Nie znamy ich imion, lecz to oni przy­no­szą honor na­sze­mu Ko­ścio­ło­wi - stwier­dził. Ludzi tych Fran­ci­szek na­zwał "po­wsze­dni­mi świę­ty­mi, ukry­ty­mi po­śród nas".

- Dzię­ki da­ro­wi mę­stwa speł­nia­ją swe obo­wiąz­ki ojców, matek, braci, sióstr, oby­wa­te­li. Tylu ich jest - mówił pa­pież.

W krót­kim prze­mó­wie­niu do Po­la­ków Fran­ci­szek po­wie­dział: "Dro­dzy przy­ja­cie­le, przy­zy­waj­my Ducha Świę­te­go, aby umac­niał nasze serca i na­peł­niał nas mę­stwem i wier­no­ścią. W ten spo­sób bę­dzie­my prze­ży­wa­li co­dzien­ność w zjed­no­cze­niu z Chry­stu­sem i w świe­tle Jego Ewan­ge­lii, zwłasz­cza w chwi­lach prób i trud­no­ści".

W cza­sie au­dien­cji pa­pież przy­po­mniał, że w po­nie­dzia­łek na Morzu Śród­ziem­nym do­szło do ko­lej­nej ka­ta­stro­fy łodzi z imi­gran­ta­mi ucie­ka­ją­cy­mi do Włoch z Afry­ki, w któ­rej zgi­nę­ło co naj­mniej 17 osób. Mo­dlił się za ofia­ry, a na­stęp­nie we­zwał: "Niech na pierw­szym miej­scu będą prawa czło­wie­ka".

- Niech zjed­no­czą się siły, by za­po­bie­gać tym ha­nieb­nym ma­sa­krom - za­ape­lo­wał.

>>>

Otoz to . Sporo ludzi osiaga swietosc POD JAKIMS WZGLEDEM . Nie kazdy na sposob duchownego . I nie kazdy swiadomie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:34, 14 Maj 2014    Temat postu:

Watykan sprzeciwia się użyciu dronów na wojnie

Wa­ty­kan sprze­ci­wia się uży­ciu dro­nów i ro­bo­tów na woj­nie. Takie sta­no­wi­sko za­pre­zen­to­wał przed­sta­wi­ciel Sto­li­cy Apo­stol­skiej przy ONZ w Ge­ne­wie ar­cy­bi­skup Si­lva­no To­ma­si. Pod­kre­ślił, że nie da się za­stą­pić od­po­wie­dzial­no­ści spo­czy­wa­ją­cej na czło­wie­ku.

- Fun­da­men­tal­ną za­sa­dą jest to, że nie można sce­do­wać na ma­szy­ny de­cy­zji, która do­ty­czy życia i śmier­ci czło­wie­ka - wy­ja­śnił ar­cy­bi­skup To­ma­si w Radiu Wa­ty­kań­skim w środę. - Ele­ment ra­cjo­na­li­zmu i zdol­no­ści do osądu mo­ral­ne­go musi być za­wsze obec­ny, kiedy w grę wcho­dzi życie in­nych osób - pod­kre­ślił.

Wa­ty­kań­ski dy­plo­ma­ta za­uwa­żył, że ze swej na­tu­ry bar­dzo tech­no­lo­gicz­nie roz­wi­nię­ta i za­ra­zem cał­ko­wi­cie au­to­no­micz­na broń nie ma tej zdol­no­ści.

- Nawet jeśli za­ło­ży­my, że uda­ło­by się roz­wi­nąć ro­dzaj sztucz­nej in­te­li­gen­cji, nigdy nie osią­gnie się moż­li­wo­ści i zdol­no­ści do ana­li­zy sy­tu­acji, a zatem do­ko­na­nia osądu etycz­ne­go - oświad­czył abp To­ma­si.

Za­zna­czył, że drony na­le­ży w tym kon­tek­ście trak­to­wać tak jak cał­ko­wi­cie au­to­no­micz­ną broń. W ich przy­pad­ku - dodał - klu­czo­wą kwe­stią jest rów­nież osąd mo­ral­ny, któ­re­go może do­ko­nać tylko czło­wiek w oko­licz­no­ściach, w ja­kich się znaj­du­je. - Jest to tym bar­dziej ko­niecz­ne, gdy cho­dzi o kwe­stię życia i śmier­ci - po­wtó­rzył ar­cy­bi­skup To­ma­si.

Po­wie­dział też, że za­nie­po­ko­je­nie budzi to, iż roz­prze­strze­nia­nie się tego typu urzą­dzeń i uzbro­je­nia może pro­wa­dzić do no­we­go mię­dzy­na­ro­do­we­go wy­ści­gu po te, jak dodał, „za­bój­cze ro­bo­ty” i ry­wa­li­za­cji, która za­szko­dzi­ły­by re­la­cjom mię­dzy pań­stwa­mi.

>>>

Generalnie uzbrojenie jest od zabijania a roboty nie sa okrutne nie gwalaca nie pala to tylko programy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:41, 15 Maj 2014    Temat postu:

Papież: cynizmem jest głosić prawa człowieka i nie przyjmować imigrantów

Pa­pież Fran­ci­szek po­wie­dział, że "cy­ni­zmem" jest to, że głosi się prawa czło­wie­ka, ale nie udzie­la się go­ści­ny imi­gran­tom, zmu­szo­nym opu­ścić swoje kraje. Za­ape­lo­wał o po­waż­ne i od­po­wie­dzial­ne po­dej­ście do zja­wi­ska przy­mu­so­wej imi­gra­cji.

W prze­mó­wie­niu wy­gło­szo­nym do kilku no­wych am­ba­sa­do­rów przy Sto­li­cy Apo­stol­skiej Fran­ci­szek pod­kre­ślił, że wszy­scy muszą wy­ka­zać się od­po­wie­dzial­no­ścią, by za­pew­nić god­ność imi­gran­tom.

- By­ło­by w pew­nym sen­sie cy­nicz­ną po­sta­wą gło­sze­nie praw czło­wie­ka i jed­no­cze­sne lek­ce­wa­że­nie czy też uni­ka­nie od­po­wie­dzial­no­ści za męż­czy­zny i ko­bie­ty, któ­rzy zmu­sze­ni do opusz­cze­nia swych ziem umie­ra­ją w dro­dze lub nie spo­ty­ka­ją się z mię­dzy­na­ro­do­wą so­li­dar­no­ścią - mówił pa­pież.

Na­stęp­nie oświad­czył, że nie można ogra­ni­czać się do do­raź­nych dzia­łań kry­zy­so­wych w ob­li­czu przy­mu­so­wej imi­gra­cji na ma­so­wą skalę, którą na­zwał "epo­ko­wym zja­wi­skiem".

Fran­ci­szek wy­ra­ził prze­ko­na­nie, że jest naj­wyż­szy czas, by zmie­rzyć się z tym zja­wi­skiem. Po­trzeb­ne jest, dodał, "po­waż­ne i od­po­wie­dzial­ne spoj­rze­nie po­li­tycz­ne obej­mu­ją­ce wszyst­kie po­zio­my; glo­bal­ny, kon­ty­nen­tal­ny, w skali ma­kro­re­gio­nów, w wy­mia­rze re­la­cji mię­dzy na­ro­da­mi aż do po­zio­mu kra­jo­we­go i lo­kal­ne­go".

Pa­pież zwró­cił uwagę na to, że można spo­tkać się ze sto­ją­cy­mi ze sobą w sprzecz­no­ści opo­wie­ścia­mi o sto­sun­ku do imi­gran­tów. Jak po­wie­dział, z jed­nej stro­ny są "wspa­nia­łe do­świad­cze­nia pełne czło­wie­czeń­stwa, otwar­cia i go­ści­ny". - Ale z dru­giej są nie­ste­ty opo­wie­ści, które wy­wo­łu­ją płacz i za­wsty­dze­nie - dodał.

Fran­ci­szek stwier­dził też: "Wszy­scy mówią o po­ko­ju, de­kla­ru­ją jego wolę, ale nie­ste­ty roz­po­wszech­nia­nie wszel­kie­go ro­dza­ju uzbro­je­nia pro­wa­dzi do cze­goś prze­ciw­ne­go".

Za­ape­lo­wał do wspól­no­ty mię­dzy­na­ro­do­wej o za­an­ga­żo­wa­nie na rzecz re­duk­cji roz­bro­je­nia.

Pa­pie­skie­go wy­stą­pie­nia słu­cha­li nowi am­ba­sa­do­ro­wie Szwaj­ca­rii, Li­be­rii, Etio­pii, Su­da­nu, Ja­maj­ki, RPA i Indii.

>>>

I to jest wlasnie ohydna obluda zachodu .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:31, 21 Maj 2014    Temat postu:

Papież o powodzi na Bałkanach i swej pielgrzymce do Ziemi Świętej

Papież zachęca do przyłączenia się do mojej modlitwy za ofiary -
Papież Franciszek zaapelował w środę o pomoc dla Bałkanów, gdzie w powodziach zginęło około 50 osób. Podczas audiencji generalnej w Watykanie mówił również o swej zbliżającej się pielgrzymce do Ziemi Świętej, kładąc nacisk na jej religijny charakter.

Zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy osób obec­nych na placu Świętego Piotra, papież podkreślił, że sytuacja w dotkniętych żywiołem Bośni i Hercegowi­nie oraz Serbii jeszcze bardziej pogorszyła się w ostat­nich dniach, a zniszczenia są ogromne.

- Zachęcam was do przyłączenia się do mojej modli­twy za ofiary i za wszystkie osoby dotknięte tym kata­klizmem - prosił Franciszek.

Następnie dodał: "Niech naszym braciom nie zabrak­nie naszej solidarności i konkretnego wsparcia ze stro­ny wspólnoty międzynarodowej”.

Franciszek poprosił również wiernych o modlitwę w intencji swej pielgrzymki do Ziemi Świętej, w którą wyrusza w sobotę. Odwiedzi Jordanię, Autonomię Pa­lestyńską i Izrael.

- To będzie podróż ściśle religijna - oświadczył papież. Przypomniał, że najważniejszym jej celem jest spotka­nie z ekumenicznym patriarchą Konstantynopola Bar­tłomiejem I w 50. rocznicę historycznego, pojednaw­czego spotkania Pawła VI z prawosławnym patriar­chą Atenagorasem w Jerozolimie.

- Drugim powodem jest modlitwa o pokój na tej ziemi, która tak cierpi. Proszę was o modlitwę za tę podróż - podkreślił Franciszek.

Apelował do wiernych o modlitwę za katolików w Chinach w związku z przypadającą w sobotę uroczy­stością Matki Bożej, czczonej w sanktuarium Sheshan w Szanghaju.

W katechezie papież powiedział, że człowiek nie może traktować środowiska naturalnego jako swojej własności i dysponować nim tak, jak mu się podoba. - Jeśli my zniszczymy stworzenie, stworzenie zniszczy nas - ostrzegł. - Bóg przebacza zawsze, ludzie przeba­czają czasem, ale stworzenie nie przebacza nigdy - mówił papież, powtarzając słowa, jakie usłyszał na wsi od prostego człowieka.

- To nie jest własność niektórych, tylko nielicznych, to cudowny dar dany wszystkim po to, byśmy korzystali z niego wszyscy z wielkim szacunkiem i wdzięczno­ścią - zauważył papież.

- Jesteśmy najpiękniejszą i najlepszą częścią stworze­nia - powiedział Franciszek.

Przed audiencją podczas objazdu placu Świętego Pio­tra w papamobile papież zatrzymał się przy grupie In­dian z Ameryki Południowej i serdecznie ich pozdro­wił.

...

Tak . Dzis w potrzebie sa Balkany .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:55, 27 Maj 2014    Temat postu:

Papież: czyny pedofilii są jak czarne msze, zero tolerancji dla sprawców
Pa­pież Fran­ci­szek po­rów­nał czyny pe­do­fi­lii do czar­nych mszy - Reu­ters

Pa­pież Fran­ci­szek po­rów­nał czyny pe­do­fi­lii do czar­nych mszy. Pod­czas kon­fe­ren­cji pra­so­wej na po­kła­dzie sa­mo­lo­tu, w dro­dze z Tel Awiwu do Rzymu, za­po­wie­dział, że na po­cząt­ku czerw­ca od­pra­wi mszę w Wa­ty­ka­nie z udzia­łem ofiar księ­ży pe­do­fi­lów.

Pod­czas dłu­gie­go spo­tka­nia z dzien­ni­ka­rza­mi w późny po­nie­dział­ko­wy wie­czór, Fran­ci­szek oświad­czył od­no­sząc się do spra­wy pe­do­fi­lii: - Ksiądz po­wi­nien pro­wa­dzić chłop­ca, bądź dziew­czyn­kę, do świę­to­ści. Dziec­ko mu ufa. A on za­miast pro­wa­dzić do świę­to­ści, wy­ko­rzy­stu­je je. To coś nie­sły­cha­nie po­waż­ne­go. To tak, jakby od­pra­wić czar­ną mszę - oce­nił pa­pież.

Po­twier­dził za­po­wiedź ze­ro­wej to­le­ran­cji wobec spraw­ców ta­kich czy­nów i pod­kre­ślił, że nie bę­dzie mowy o żad­nym "uprzy­wi­le­jo­wa­nym" trak­to­wa­niu ka­pła­nów. - Dzi­siaj pro­wa­dzo­ne jest śledz­two wobec trzech bi­sku­pów. Wobec jed­ne­go, już ska­za­ne­go, roz­wa­ża się wy­miar kary - ujaw­nił Fran­ci­szek nie po­da­jąc szcze­gó­łów.

Wia­do­mo, że w Wa­ty­ka­nie trwa do­cho­dze­nie, mię­dzy in­ny­mi w spra­wie po­dej­rza­ne­go o pe­do­fi­lię by­łe­go nun­cju­sza na Do­mi­ni­ka­nie abp Jó­ze­fa We­so­łow­skie­go.

Pa­pież za­po­wie­dział, że 6 lub 7 czerw­ca od­pra­wi w wa­ty­kań­skim Domu świę­tej Marty mszę z grupą 8 ofiar pe­do­fi­lii z kilku kra­jów, mię­dzy in­ny­mi z Nie­miec, Wiel­kiej Bry­ta­nii i Ir­lan­dii. To­wa­rzy­szyć im bę­dzie prze­wod­ni­czą­cy po­wo­ła­nej nie­daw­no przez pa­pie­ża ko­mi­sji ds. obro­ny nie­let­nich ame­ry­kań­ski kar­dy­nał Sean Pa­trick O’Mal­ley.

Py­ta­ny o ce­li­bat ka­pła­nów, prze­ciw­ko któ­re­mu wy­stą­pi­ła nie­daw­no w li­ście grupa wło­skich ko­biet, pa­pież przy­po­mniał, że nie jest on do­gma­tem wiary. - To re­gu­ła życia, którą bar­dzo do­ce­niam. To dar dla Ko­ścio­ła - po­wie­dział. - Dla dys­ku­sji drzwi są otwar­te, ale obec­nie są inne te­ma­ty do omó­wie­nia - pod­kre­ślił pa­pież.

W trak­cie roz­mo­wy z dzien­ni­ka­rza­mi Fran­ci­szek wy­ra­ził prze­ko­na­nie, że jego po­przed­nik Be­ne­dykt XVI "otwo­rzył drzwi” dla in­nych eme­ry­to­wa­nych pa­pie­ży.

- Bi­skup Rzymu, który czuje, że opada z sił, po­wi­nien zadać sobie te same py­ta­nia co Be­ne­dykt XVI- stwier­dził pa­pież. Jego zda­niem ten przy­pa­dek nie bę­dzie je­dy­ny.

Za­py­ta­ny, czy on też byłby skłon­ny pod­jąć taką de­cy­zję, gdyby po­czuł, że nie ma już sił, od­parł: - Zro­bię to, co powie mi Pan, czyli mo­dlić się i szu­kać woli Boga.

Na py­ta­nie, dla­cze­go nie do­szło do be­aty­fi­ka­cji pa­pie­ża cza­sów wojny, czyli Piusa XII, któ­re­go pro­ces be­aty­fi­ka­cyj­ny był bar­dzo za­awan­so­wa­ny, Fran­ci­szek wy­ja­śnił, że nie na­tra­fio­no na wy­ma­ga­ny cud za jego wsta­wien­nic­twem.

Pa­pież po­wtó­rzył, że spo­tka­nie w Wa­ty­ka­nie, na jakie za­pro­sił pod­czas wi­zy­ty w Ziemi Świę­tej pre­zy­den­ta Izra­ela Szi­mo­na Pe­re­sa i prze­wod­ni­czą­ce­go Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej Mah­mu­da Ab­ba­sa, bę­dzie miało cha­rak­ter mo­dli­tew­ny. - Zbie­rze­my się na mo­dli­twie, potem każdy wróci do domu. Bę­dzie rabin, wy­znaw­ca is­la­mu, będę ja- po­wie­dział pa­pież.

Na­wią­zał też do skan­da­li fi­nan­so­wych ujaw­nia­nych za Spi­żo­wą Bramą i re­form wa­ty­kań­skie­go banku IOR mó­wiąc: - Pan Jezus po­wie­dział raz swym uczniom, że skan­da­le są nie­uchron­ne, wszy­scy je­ste­śmy ludź­mi i wszy­scy je­ste­śmy grzesz­ni­ka­mi.

- Cho­dzi o to, by nie do­pu­ścić do tego, by były nowe skan­da­le - dodał pa­pież. Za­pew­nił, że nowe in­sty­tu­cje po­wo­ła­ne przez niego w Wa­ty­ka­nie po­mo­gą unik­nąć dal­szych skan­da­li i pro­ble­mów.

Dzien­ni­ka­rze py­ta­li rów­nież pa­pie­ża, na­wią­zu­jąc do wy­bo­rów do Par­la­men­tu Eu­ro­pej­skie­go, o po­pu­lizm na Sta­rym Kon­ty­nen­cie. Fran­ci­szek wy­znał: - Mia­łem tylko czas na to, by od­mó­wić Ojcze Nasz, ale nie czy­ta­łem in­for­ma­cji o wy­bo­rach.

- Po­pu­lizm w Eu­ro­pie, za­ufa­nie czy brak za­ufa­nia, nie­któ­re kwe­stie do­ty­czą­ce euro, z tego zbyt dużo nie ro­zu­miem- mówił. Jako naj­po­waż­niej­szy pro­blem wska­zał bez­ro­bo­cie, zwłasz­cza wśród mło­dzie­ży. Fran­ci­szek wy­ra­ził ubo­le­wa­nie, że w cen­trum obec­ne­go świa­to­we­go sys­te­mu eko­no­micz­ne­go znaj­du­je się pie­niądz, a nie czło­wiek. - To nie­ludz­ki sys­tem eko­no­micz­ny, ten sys­tem za­bi­ja- dodał.

Py­ta­ny o kwe­stię Je­ro­zo­li­my Fran­ci­szek przy­po­mniał sta­no­wi­sko Ko­ścio­ła Ka­to­lic­kie­go, zgod­nie z któ­rym po­win­na być ona mia­stem po­ko­ju dla trzech wiel­kich re­li­gii. - Kon­kret­ne środ­ki na rzecz po­ko­ju na­le­ży wy­ne­go­cjo­wać. Może na przy­kład zde­cy­du­je się, że jedna część sta­nie się sto­li­cą jed­ne­go pań­stwa, a inna część - dru­gie­go- po­wie­dział.

Fran­ci­szek po­in­for­mo­wał, że na sty­czeń przy­szłe­go roku pla­no­wa­na jest jego po­dróż na Sri Lankę i Fi­li­pi­ny.

Od­no­sząc się do kwe­stii paź­dzier­ni­ko­we­go sy­no­du po­świę­co­ne­go ro­dzi­nie, pa­pież wy­ra­ził ubo­le­wa­nie, że dys­ku­sja przed tym wy­da­rze­niem zo­sta­ła spro­wa­dzo­na do spra­wy ko­mu­nii dla osób roz­wie­dzio­nych znaj­du­ją­cych się w no­wych związ­kach. Pod­kre­ślił, że pro­ble­my ro­dzi­ny są znacz­nie więk­sze i po­waż­niej­sze.

Fran­ci­szek za­pew­nił, że przy­go­to­wy­wa­na re­for­ma Kurii Rzym­skiej jest na do­brej dro­dze. Ko­niecz­ne, jego zda­niem, jest uczy­nie­nie jej struk­tu­ry lżej­szą i po­łą­cze­nie nie­któ­rych urzę­dów.

>>>>

To stanizm najwyzszego sortu .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:20, 28 Maj 2014    Temat postu:

Papież: nie ma "przemysłu pokoju", jest on dziełem pracy rąk

Pa­pież Fran­ci­szek po­wie­dział pod­czas au­dien­cji ge­ne­ral­nej w Wa­ty­ka­nie, że nie ma "prze­my­słu po­ko­ju". - Pokój jest dzie­łem co­dzien­nej pracy rąk - pod­kre­ślił pod­czas spo­tka­nia z ponad 35 ty­sią­ca­mi wier­nych.

Pod­su­mo­wu­jąc swą za­koń­czo­ną w po­nie­dzia­łek trzy­dnio­wą piel­grzym­kę do Ziemi Świę­tej pa­pież mówił, że pokój na­le­ży czy­nić z otwar­tym ser­cem. Na­ro­dy Bli­skie­go Wscho­du, które "zbyt długo muszą żyć w wa­run­kach wojny, mają prawo po­znać wresz­cie dni po­ko­ju" - oświad­czył Fran­ci­szek.

Przy­po­mniał, że w cza­sie swej wi­zy­ty w Jor­da­nii, Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej i Izra­elu za­chę­cał wła­dze kra­jów re­gio­nu bli­skow­schod­nie­go do pod­ję­cia wy­sił­ków, by "zła­go­dzić na­pię­cia", zwłasz­cza - jak dodał - w Syrii, i do­pro­wa­dzić do roz­wią­za­nia kon­flik­tu izra­el­sko-pa­le­styń­skie­go.

Pa­pież wy­ja­śnił, że także z tego po­wo­du za­pro­sił do Wa­ty­ka­nu na wspól­ną mo­dli­twę o pokój pre­zy­den­tów Izra­ela Szi­mo­na Pe­re­sa i Au­to­no­mii Mah­mu­da Ab­ba­sa. Na­zwał ich obu "rze­mieśl­ni­ka­mi po­ko­ju".

Fran­ci­szek we­zwał wier­nych: "Pro­szę nie zo­sta­wiaj­cie nas sa­mych, mó­dl­cie się go­rą­co, aby nad­szedł pokój, mó­dl­cie się, by Pan dał nam pokój na tej bło­go­sła­wio­nej ziemi". - Liczę na wasze żar­li­we mo­dli­twy - po­wie­dział.

Pa­pież zwró­cił rów­nież uwagę na sy­tu­ację chrze­ści­jan w Ziemi Świę­tej mó­wiąc, że "bar­dzo cier­pią". Na­zwał ich "od­waż­ny­mi świad­ka­mi na­dziei i mi­ło­ści".

Przy­wo­łał rów­nież eku­me­nicz­ne spo­tka­nie w Ba­zy­li­ce Grobu Pań­skie­go w Je­ro­zo­li­mie i pod­kre­ślił, że w jego trak­cie można było od­czuć "go­rycz cier­pień i po­dzia­łów ist­nie­ją­cych wciąż mię­dzy ucznia­mi Chry­stu­sa". - Po raz ko­lej­ny, tak jak czy­ni­li to moi po­przed­ni­cy, pro­szę o prze­ba­cze­nie za to, co uczy­ni­li­śmy, by spo­wo­do­wać ten po­dział - po­wie­dział Fran­ci­szek i za­pew­nił o pra­gnie­niu dą­że­nia do peł­nej jed­no­ści wszyst­kich chrze­ści­jan.

Zwra­ca­jąc się do Po­la­ków pa­pież pod­kre­ślił: "Pra­gnę szcze­gól­nie po­dzię­ko­wać wam za du­cho­we wspar­cie w dniach mego piel­grzy­mo­wa­nia do Ziemi Świę­tej. Pro­szę was nadal o mo­dli­twę za wszyst­kich, któ­rzy miesz­ka­ją w Ziemi Je­zu­sa i na całym Bli­skim Wscho­dzie. Niech ten re­gion świa­ta cie­szy się po­ko­jem i bra­ter­stwem, które nam wszyst­kim da­ro­wał nasz Pan, Jezus Chry­stus".

>>>

I pokoj to nie brak wojny TO POKOJ DUSZY WYNIKAJACY Z CZYSTEGO SUMIENIA !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:01, 01 Cze 2014    Temat postu:

Apel papieża o pokój na Ukrainie i w Republice Środkowoafrykańskiej

Papież Franciszek zaapelował o pokój i dialog na Ukrainie. Po­dobny apel podczas południowego spotkania z wiernymi w Waty­kanie wystosował również do stron konfliktu w Republice Środko­woafrykańskiej.

Zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy osób zebranych na modli­twie Regina coeli, papież powiedział: "Z zasmuconym sercem modlę się za ofiary napięć, do których wciąż dochodzi w niektó­rych regionach Ukrainy, a także w Republice Środkowoafrykań­skiej".

- Ponawiam mój stanowczy apel do wszystkich zaangażowanych stron o przezwyciężenie nieporozumień i cierpliwe poszukiwa­nie dialogu i pokoju - dodał Franciszek.

W rozważaniach przed modlitwą maryjną mówił, że Jezus jest blisko prześladowanych i dyskryminowanych chrześcijan oraz każdego, kto cierpi.

Przypomniał, że zgodnie ze wskazówkami Jezusa, Kościół musi zawsze wychodzić do ludzi. - To mandat precyzyjny, a nie nieobo­wiązkowy - podkreślił papież.

Nawiązując do obchodzonego w niedzielę przez Kościół w niektó­rych krajach Dnia Środków Społecznego Przekazu, Franciszek wy­raził pragnienie, aby media "sprzyjały poczuciu jedności rodziny ludzkiej, solidarności oraz zaangażowaniu na rzecz godnego życia wszystkich".

- Módlmy się, aby komunikowanie w każdej swej formie było na służbie spotkania między ludźmi, wspólnotami, narodami; spo­tkania opartego na wzajemnym szacunku i słuchaniu - powie­dział papież.

...

Tak jak zwykle swiat ma mnostwo problemow .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:50, 02 Cze 2014    Temat postu:

Papież był gościem Ruchu Odnowy w Duchu Świętym

Pa­pież Fran­ci­szek był po raz pierw­szy na Sta­dio­nie Olim­pij­skim w Rzy­mie, gdzie spo­tkał się z 50 ty­sią­ca­mi uczest­ni­ków kon­gre­su Ruchu Od­no­wy w Duchu Świę­tym. Mówił, że Duch Świę­ty za­chę­ca do mi­ło­ści, a nie do walki o wła­dzę.

Fran­ci­szek - za­pro­szo­ny na zjazd cha­ry­zma­tycz­ne­go ruchu ka­to­lic­kie­go, za­ło­żo­ne­go w 1967 roku i dzia­ła­ją­ce­go na całym świe­cie - mo­dlił się o łaskę "świę­te­go upo­je­nia się Du­chem Świę­tym". - Spra­wia ona, że mó­wi­my ję­zy­ka­mi mi­ło­ści, za­wsze je­ste­śmy bli­sko braci i sióstr, któ­rzy nas po­trze­bu­ją - po­wie­dział.

- Naucz nas, byśmy nie wal­czy­li mię­dzy sobą o więk­szy skra­wek wła­dzy, byśmy byli po­kor­ni, byśmy bar­dziej ko­cha­li Ko­ściół niż naszą par­tię - pod­kre­ślił pa­pież. Księ­ży pro­sił: "Ko­chaj­cie swój lud, bądź­cie bli­sko ludzi".

Fran­ci­szek cy­to­wał za­ło­ży­cie­li Ruchu Od­no­wy, któ­rzy pod­kre­śla­li: "Nikt nie może po­wie­dzieć: »ja je­stem sze­fem«" i ape­lo­wa­li: "Nie bądź­cie kon­tro­le­ra­mi wiary".

Przy­znał, że na po­cząt­ku nie był en­tu­zja­stą cha­ry­zma­ty­ków, ale potem po­znał ich i za­czął do­ce­niać ich ruch. - Nie po­do­ba­ło mi się to, jak się modlą - wy­ja­śnił Fran­ci­szek i stwier­dził, że przy­po­mi­na­ło mu to "szko­łę samby". - Tuż przed kon­kla­we zo­sta­łem ich asy­sten­tem w Ar­gen­ty­nie - dodał pa­pież.

W trak­cie swo­bod­nej wy­mia­ny zdań z re­pre­zen­tan­ta­mi Ruchu Od­no­wy w Duchu Świę­tym Fran­ci­szek upo­mniał jego li­de­ra Sa­lva­to­re Mar­ti­ne­za, że wśród osób wy­zna­czo­nych do za­bra­nia głosu nie było se­nio­rów. Star­si lu­dzie "są jak wino", "są mą­dro­ścią Ko­ścio­ła", "a my tak czę­sto ich od­rzu­ca­my" - mówił Fran­ci­szek.

Pa­pież prze­strze­gał mło­dzież przed "cho­wa­niem mło­do­ści w sej­fie", bo w ten spo­sób - jak tłu­ma­czył - "mło­dość sta­rze­je się i to w naj­gor­szym tego słowa zna­cze­niu i ni­cze­mu nie służy".

>>>

Wspanialy ruch :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:02, 02 Cze 2014    Temat postu:

Papież Franciszek skrytykował małżeństwa bezdzietne z wyboru

Papież Franciszek skrytykował małżeństwa bezdzietne z własnego wyboru. Podczas mszy w Domu świętej Marty powiedział, że to rezultat "mentalności dobrobytu", zgodnie z którą lepiej zwiedzać świat, mieć willę i psa niż dzieci.

W homilii w czasie mszy w Watykanie, w której uczestniczyły małżeństwa z 25-, 50- i 60-letnim stażem, papież podkreślił, że życie małżeńskie wymaga wytrwałości. Mówił, że małżonkowie wystawiani są na poważne próby, kiedy okazuje się, że nie mogą mieć dzieci lub kiedy one chorują.

- Ale są też rzeczy, które nie podobają się Jezusowi - stwierdził Franciszek wymieniając w tym kontekście "małżeństwa bezpłodne z wyboru". - To kultura dobrobytu sprzed 10 lat przekonała: lepiej nie mieć dzieci, dzięki temu można poznać świat, jechać na wakacje, mieć willę za miastem, mieć spokój. Może wygodniej jest mieć pieska, dwa koty i to je obdarzyć miłością - mówił papież w kazaniu, cytowanym przez Radio Watykańskie.

- A na koniec takie małżeństwo dożywa starości w samotności, w goryczy niedobrego osamotnienia - zauważył Franciszek. Jak mówił, nie tego chce Jezus.

>>>

Oczywiscie to sam egoizm . Bezdzietnosc jako taka nie ma w sobie nic zlego . Chodzi o osoby ktore oddaja sie przyjemnosciom seksualnym i innym a z gory nie chca dzieci bo to niewygoda .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:36, 04 Cze 2014    Temat postu:

Apel o wspólną modlitwę w intencji pokoju w Ziemi Świętej

Z ape­lem o włą­cze­nie się w mo­dli­twę za pokój w Ziemi Świę­tej, pod­czas spo­tka­nia pa­pie­ża Fran­cisz­ka z przy­wód­ca­mi Izra­ela i Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej, zwró­ci­li się do chrze­ści­jan, Żydów i mu­zuł­ma­nów przed­sta­wi­cie­le pol­skich or­ga­ni­za­cji zaj­mu­ją­cych się dia­lo­giem mię­dzy­re­li­gij­nym.

W nie­dzie­lę 8 czerw­ca w Wa­ty­ka­nie pa­pież Fran­ci­szek, pre­zy­dent Izra­ela Szi­mon Peres i przy­wód­ca Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej Mah­mud Abbas, mają razem mo­dlić się o pokój na Bli­skim Wscho­dzie.

"Świa­do­mi cią­żą­ce­go na nas zo­bo­wią­za­nia, w po­czu­ciu od­po­wie­dzial­no­ści za świę­te mia­sto, jakim jest dla nas Je­ro­zo­li­ma, pro­si­my wie­rzą­cych – Żydów i chrze­ści­jan i mu­zuł­ma­nów – o włą­cze­nie się w nie­dziel­ną mo­dli­twę w in­ten­cji po­ko­ju. Przy­naj­mniej tego dnia, w spo­sób wła­ści­wy dla wła­snej tra­dy­cji re­li­gij­nej, okaż­my so­li­dar­ność z miesz­kań­ca­mi Ziemi Świę­tej" - czy­ta­my w apelu chrze­ści­jań­skie­go współ­prze­wod­ni­czą­ce­go Pol­skiej Rady Chrze­ści­jan i Żydów, Bog­da­na Biał­ka.

Pod ape­lem pod­pi­sa­li się także: ży­dow­ski współ­prze­wod­ni­czą­cy rady Sta­ni­sław Kra­jew­ski, mu­zuł­mań­ski współ­prze­wod­ni­czą­cy Rady Wspól­nej Ka­to­li­ków i Mu­zuł­ma­nów An­drzej Sa­ra­mo­wicz, ka­to­lic­ka współ­prze­wod­ni­czą­ca rady Agaty Skow­ron-Na­lbor­czyk oraz pre­zes Klubu Chrze­ści­jan i Żydów „Przy­mie­rze” Ja­nusz Po­nie­wier­ski.

"Celem tego spo­tka­nia nie jest de­ba­ta na temat po­ko­ju ani usta­la­nie jego wa­run­ków. Jest nim na­to­miast proś­ba o pokój skie­ro­wa­na do Boga przez wy­znaw­ców trzech róż­nych re­li­gii, przy­zna­ją­cych się do Abra­ha­mo­we­go dzie­dzic­twa" - można prze­czy­tać w apelu.

Z ini­cja­ty­wą wspól­nej mo­dli­twy o pokój wy­stą­pił pa­pież Fran­ci­szek pod­czas mszy św., którą od­pra­wił 25 maja w Be­tle­jem, na te­re­nach Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej. Na­stęp­nie pa­pież po­no­wił to za­pro­sze­nie pod­czas wi­zy­ty w Izra­elu. Obaj przy­wód­cy na­tych­miast ogło­si­li, że je przyj­mu­ją.

Pod­czas au­dien­cji ge­ne­ral­nej 28 maja pa­pież Fran­ci­szek na­wią­zu­jąc do pla­no­wa­ne­go spo­tka­nia we­zwał wier­nych: "Pro­szę, nie zo­sta­wiaj­cie nas sa­mych, mó­dl­cie się go­rą­co, aby nad­szedł pokój, mó­dl­cie się, by Pan dał nam pokój na tej bło­go­sła­wio­nej ziemi". - Liczę na wasze żar­li­we mo­dli­twy - mówił.

>>>

Tak modlmy sie o wszystko :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 7 z 33

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy