Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
1 maja dzień jeden na tysiąclecie!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:28, 27 Kwi 2011    Temat postu:

Specjalne pociągi Paryż-Rzym na beatyfikację

Dwoma specjalnymi pociągami pojedzie na beatyfikację Jana Pawła II z Paryża do Rzymu około 1800 młodych osób. W sumie ze stolicy Francji pojedzie na ceremonię kilka tysięcy osób, w tym miejscowa Polonia.

Biuro prasowe diecezji paryskiej poinformowało, że na prośbę francuskich władz kościelnych koleje państwowe wprowadziły do rozkładu dwa specjalne pociągi dla młodych pielgrzymów, pragnących udać się z Paryża na uroczystości w Rzymie. Każdy z tych składów, które ruszą do Wiecznego Miasta 29 kwietnia, może pomieścić 900 osób; wszystkie miejsca z pociągach zarezerwowano dla uczestników ceremonii.

Według nieoficjalnych szacunków, z samej tylko aglomeracji paryskiej wyjedzie w zorganizowanych przez struktury kościelne grupach w sumie ponad 5 tys. wiernych. Dotrą oni do Rzymu różnymi środkami transportu - młodzi pielgrzymi przede wszystkim pociągami, starsi - samolotami.

Według Konferencji Episkopatu Francji (CEF), niezwykle trudno jest ustalić nawet przybliżoną całkowitą liczbę Francuzów, którzy przyjadą 1 maja na ceremonię w Rzymie. Francuskie diecezje przygotowują około 20 specjalnych pielgrzymek do Rzymu z okazji beatyfikacji polskiego papieża. Najwięcej chętnych - oprócz regionu paryskiego - jest na zachodzie kraju, zwłaszcza w okolicach Rennes i Nantes.

Współorganizatorka wyjazdu z paryskich parafii, Gaelle Petit, powiedziała, że beatyfikacja polskiego papieża jest "bardzo ważnym znakiem" dla młodych francuskich katolików".

- Jan Paweł II, mówiąc "Nie lękajcie się" pozwolił, przynajmniej młodym Francuzom, pozbyć się kompleksu związanego z faktem bycia chrześcijaninem - zaznaczyła Petit. Określiła się sama jako należąca do urodzonego w latach 70. "pokolenia JP II", dodając, że uczestniczyła osobiście we wszystkich wydarzeniach związanych z polskim papieżem we Francji, w tym Światowych Dniach Młodzieży w Paryżu.

Trudno jest oszacować, jak wiele osób polskiej narodowości mieszkających we Francji, dołączy do grup francuskich udających się do Rzymu na uroczystości beatyfikacyjne.

Tylko nieliczni z miejscowych Polaków - około 120 osób - pojadą do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II w ramach autokarowych pielgrzymek zorganizowanych przez Polską Misję Katolicką (PMK) w Paryżu. Przygotowała ona dwa wyjazdy: pierwszy dłuższy - tygodniowy, trwający od poniedziałku wielkanocnego do 2 maja, drugi krótszy - trzydniowy, bez noclegu na miejscu.

Jak poinformował ks. Eugeniusz Szyszka, sekretarz generalny paryskiej PMK, wiele osób z Polonii francuskiej planuje dotrzeć na beatyfikację na własną rękę: pociągiem, autobusem czy samolotem. - Zgłaszało się do nas wielu miejscowych Polaków, którzy chcą pojechać indywidualnie, ale pragną pozostać z nami w kontakcie po przybyciu na miejscu - dodał ks. Szyszka.

Dla Polonii francuskiej, która zostanie 1 maja w kraju swojego zamieszkania, przygotowano specjalne msze święte w hołdzie Janowi Pawłowi II. Takie nabożeństwo odbędzie się w dniu beatyfikacji m.in. w znanym kościele polskim Millennium w Lens, położonym w dużym skupisku polskiej emigracji na północy Francji, w regionie Nord-Pas de Calais. W świątyni tej zostaną wyświetlone zdjęcia przypominające polskiego papieża, a polonijne zespoły folklorystyczne z okolic Lens wykonają pieśni ludowe z Podhala - regionu, związanego mocno z życiem Jana Pawła II.

>>>>>>

No tak Francja ! Jak wiemy nie przypadkiem cud dotyczyl tego kraju tak duchowo zniszczonego !!!! Mistyczna pustynia! Az wrecz to jest nieludzkie aby ludzie tak nie mysleli o swych duszach jak we Francji... Stad tam trzeba wody życia SZCZEGÓLNIE !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:05, 28 Kwi 2011    Temat postu:

Inicjatywy sa rozne:

"Włosi, zapalcie świeczki w oknach!"

Niech mieszkańcy Rzymu, Lacjum i Włoch zapalą wieczorem w sobotę świeczki w oknach, by "duchowo uczestniczyć" w czuwaniu modlitewnym w Wiecznym Mieście przed beatyfikacją Jana Pawła II - zaapelował ksiądz Liberio Andreatta z rzymskiego biura pielgrzymkowego.

Ksiądz Andreatta, który jest szefem biura Opera Romana Pellegrinaggi, działającego przy wikariacie Rzymu wezwał wiernych: - Zachęcamy wszystkich rzymian, mieszkańców Lacjum i Włochów - o godzinie 21.30 zapalcie świeczki na parapetach w waszych domach.

W tym czasie 30 kwietnia z udziałem setek tysięcy ludzi z całego świata będzie trwało czuwanie modlitewne na terenie antycznego Circus Maximus.

Prezes biura pielgrzymkowego diecezji rzymskiej zapewnił zarazem, że przygotowania do uroczystości beatyfikacyjnych przebiegają sprawnie. - Jesteśmy gotowi przyjąć wszystkich pielgrzymów - oświadczył ksiądz Andreatta.

- Rzym ma możliwości udzielenia gościny, nieograniczone z racji swej historii, swej wielkości i swej szczodrobliwości - dodał ks. Andreatta.

>>>>>>

Francuzi postawią pomnik Janowi Pawłowi II

Przed bazyliką Notre Dame de Fourviere w Lyonie zostanie wzniesiony za kilka miesięcy pomnik Jana Pawła II - poinformowały lokalne media. Monument ma uczcić 25. rocznicę wizyty polskiego papieża w tej metropolii południowo-wschodniej Francji.

Według lokalnej gazety "Le Progres", wykuta w brązie figura Jana Pawła II, wysokości ponad 3 metrów (wraz z cokołem - około 4,5 metra) stanie 5 października na wzgórzu przed słynną lyońską bazyliką maryjną. Rzeźbę będzie można dostrzec z dużej odległości, stojąc u stóp wzgórza.

Z inicjatywą postawienia pomnika papieżowi wystąpiła zarządzająca terenem lyońskiej bazyliki Fundacja Fourviere.

Jej przewodniczący Jean-Dominique Durand wyjaśnił gazecie, że chciał w ten sposób upamiętnić przypadającą w tym roku 25. rocznicę wizyty papieża w Lyonie oraz jego zapowiedzi, w trakcie tego pobytu, pierwszego spotkania międzyreligijnego w Asyżu.

Jury pod wodzą miejscowych władz kościelnych w wyniku konkursu powierzyło realizację pomnika francuskiej rzeźbiarce Elisabeth Cibot. Pokonała ona siedmiu konkurentów.

Według "Le Progres" praca nad pomnikiem w paryskim warsztacie zakończy się na początku maja. Jak podkreślił Durand, projekt monumentu zrobił na jurorach ogromne wrażenie, gdyż "uchwycił on bardzo dobrze dynamizm Jana Pawła II".

Sama Cibot, twórczyni m.in. monumentu Charles'a de Gaulle'a w podparyskim Drancy, wyjawiła lokalnej prasie, że podjęła się ambitnego projektu m.in. dlatego, że jej babka była Polką i wielbicielką Jana Pawła II.

Inicjatorzy podkreślają, że rzeźba papieża stanie na terenie kościelnym, więc nie była konieczna zgoda władz miejskich na jej wzniesienie.

Koszty pomnika, szacowane na 200 tys. euro, mają być, według Fundacji Fourviere, pokryte wyłącznie dzięki darom prywatnych donatorów we Francji i na całym świecie.

>>>>>

Oczywiscie pomnik to njaczestsze ,,wyjscie'' w sumie najlatwiej!!!
Ale pomnik pomnikowi nie rowny i da sie poznac czy wyplywa z sreca...
Na przyklad :
:O)))))))))))))))))


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 17:10, 28 Kwi 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:13, 28 Kwi 2011    Temat postu:

Do Rzymu tylko na beatyfikację !

Beatyfikacja tuż za progiem. Władze miasta Rzym informują, że są gotowe do przyjęcia licznych pielgrzymów i zapewniają, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Konsulaty deklarują swoją gotowość do udzielenia całodobowej pomocy w nagłych przypadkach dla pielgrzymów i turystów.

Zostań fanem Polonii na Facebooku

Przydrożni sklepikarze są zaopatrzeni w pamiątki oraz przeróżne publikacje w języku polskim związane z beatyfikacją. Liczne muzea, obiekty zabytkowe i wystawy artystyczne wydłużyły swoje godziny otwarcia. Wstępy do państwowych muzeów będą kosztować tylko symboliczne 1 euro. Komunikacja miejska zwiększyła ilość środków lokomocji i ich kursów. Praktycznie od miesiąca miasto żyje tylko tym. Jednak w pierwsze dni maja Rzym będzie też miejscem, gdzie odbędą się inne imprezy warte zobaczenia.

Megakoncert

1 maja odbędzie się tradycyjny koncert organizowany przez włoskie związki zawodowe z okazji Święta Pracy. Jest to jedna z najważniejszych imprez muzycznych, na którą co roku, od 11 lat zjeżdżają się Włosi z całego kraju.

Koncert, określony jako “włoski Woodstock ”, będzie gościł znane gwiazdy muzyki, m.in. Ennio Morricone, Gino Paoli, Daniele Silvestri, Marlene Kuntz, Litfiba, Almamegretta z Raiz, Modena City Rammlers, Caparezza i Bandabardo. Początek przewidziany jest o godzinie 14.00. Wstęp jest darmowy.

1 maja rozpocznie się też Światowe Spotkanie Polonii, na które przybędą delegacje polonijne z całego świata. W niektórych spotkaniach będą uczestniczyć prezydenta Bronisław Komorowskiego i kardynała Stanisława Dziwisza. Drugiego dnia spotkania odbędzie się msza muzyczna jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej Michała Lorenca - “Wielka Msza Beatyfikacyjna” .

Więcej informacji związanych z uroczystościami Beatyfikacji i nie tylko, polscy pielgrzymi będą mogli znaleźć w specjalnym wydaniu polonijnej gazety "Nasz Świat" zawierająca vademecum pielgrzyma. Będzie w nim szereg praktycznych wskazówek dla przyjezdnych, począwszy od szczegółowego programu uroczystości, poprzez informacje o połączeniach miejskiej komunikacji, wstępach, godzinach otwarcia i cenach biletów do muzeów oraz zabytków oraz niezbędne numery telefonów, przydatne w nagłych wypadkach.

Ponadto znajdą się też wspomnienia ludzi, którzy mieli okazje poznać Jana Pawła II oraz wywiad z Izabelą Kopeć, polską śpiewaczka, która nagrała na beatyfikację piosenkę "Un uomo venuto da molto lontano" (Człowiek, który przyszedł z daleka). Gazeta będzie dostępna w kioskach w pobliżu Watykanu i stacji kolejowych w cenie 1 euro. Ponadto będzie też rozdawana gratis w wybranych punktach informacyjnych.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:16, 28 Kwi 2011    Temat postu:

A relikwie :

Relikwia z krwią papieża na beatyfikacji

W czasie beatyfikacji Jana Pawła II zostanie wystawiona mała ampułka z krwią papieża - ogłosił we wtorek Watykan. W nocie wyjaśniono, że relikwiarz, któremu cześć będą oddawać wierni, zawiera krew Jana Pawła II, pobraną w ostatnich dniach jego życia.

Ampułka będzie umieszczona w "cennym relikwiarzu, przygotowanym specjalnie przez Papieski Urząd Celebracji Liturgicznych" - poinformowano.

Nota głosi: "Stosowne jest krótkie, ale precyzyjne wyjaśnienie w sprawie pochodzenia tej relikwii. W ostatnich dniach choroby Ojca Świętego personel lekarski pobierał krew do dyspozycji Centrum Transfuzji Krwi szpitala Bambino Gesu w celu ewentualnej transfuzji".

"Ośrodek ten, kierowany przez profesora Isacchiego, był odpowiedzialny za ten rodzaj zabiegu medycznego wobec papieża. Jednak później nie nastąpiła żadna transfuzja, a pobrana krew była przechowywana w czterech małych pojemnikach. Dwa z nich pozostały w dyspozycji prywatnego sekretarza papieża Jana Pawła II, kardynała Dziwisza; dwa inne zostały w szpitalu Bambino Gesu, wiernie strzeżone przez tamtejsze siostry" - poinformował Watykan.

Dalej podkreślono: "Z okazji beatyfikacji te dwa pojemniki zostały umieszczone w dwóch relikwiarzach. Pierwszy z nich zostanie zaprezentowany w celu oddania przez wiernych czci z okazji beatyfikacji 1 maja, a potem będzie przechowywany w sanktuarium Urzędu Papieskich Celebracji Liturgicznych, wraz z innymi ważnymi relikwiami".

"Drugi zostanie zwrócony szpitalowi Bambino Gesu, gdzie siostry wiernie strzegły cennej relikwii w minionych latach. Krew Jana Pawła II znajduje się w stanie płynnym, co tłumaczy się obecnością antykoagulantu, który był obecny w probówkach w momencie pobierania krwi" - dodał Watykan.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:53, 29 Kwi 2011    Temat postu:

Szykują się do beatyfikacji jak do do wielkiej bitwy

Przygotowania do uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II ruszyły pełną parą. Organizatorzy podkreślają, że uroczystości będą zorganizowane skromnie i bez zbytku. Burmistrz Rzymu Gianni Alemanno zapewniał, że władze miejskie robią wszystko, by przybywający na beatyfikację pielgrzymi odczuli gościnność i otwartość Wiecznego Miasta.

Bezpieczeństwo i opieka medyczna

W związku z tym, nad bezpieczeństwem i zdrowiem przyjezdnych będzie czuwać straż miejska, specjalnie, mobilne posterunki policji i pogotowia oraz wolontariusze obrony cywilnej. Na czas uroczystości beatyfikacyjnych zostaną stworzone dwa szpitale polowe, udostępnionych będzie 47 dodatkowych karetek oraz liczne punkty medyczne, do dyspozycji turystów i pielgrzymów.

Polscy turyści będą mogli również liczyć na opiekę Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie, która już teraz udziela informacji dotyczących organizacji uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II pod numerami telefonów: 0039 06 80660233; 0039 06 36204302; 0039 345 7593864. Natomiast specjalnie na okres kilku dni uroczystości beatyfikacyjnych infolinia będzie czynna 24 godziny na dobę, udzielając niezbędnych informacji oraz pomocy w wypadkach losowych.

Infolinie w języku polskim w dniach od 26 do 30 kwietnia i od 2do 6 maja 2011 zapewni również Konsulat Honorowy RP w Wenecji, pod numerami: 0039 347 4437492. Konsulat w Mediolanie będzie udzielał informacji Polakom przebywającym na Północy Włoch, pod telefonem dyżurnym.

Biuro Informacji dla Pielgrzymów, mieszczące się przy kościele św. Stanisława w Rzymie (ul. Botteghe Oscure), również udziela informacji grupom pielgrzymkowym oraz indywidualnym pielgrzymom pod numerami: tel./fax. 0039 06 97746340; 0039 380 7967559

Jak informuje na swoich stronach Ambasada RP w Rzymie, w siedzibie Szkoły Polskiej przy Vicolo Doria 6 B (przy Placu Weneckim - Piazza Venezia), powstanie również punkt kontaktowy dla osób, które się zgubią. Numer kontaktowy ze szkołą: 0039 06 6797429.

Z inicjatywy urzędu miasta Rzymu będzie uruchomiona całodobowa infolinia w dziewięciu językach, w tym również w języku polskim, w godzinach między 16, a 19, pod numerami: 060606, bądź:060608. Pod podanymi numerami będzie można uzyskać informacje organizacyjne, typu: jak poruszać się po Rzymie bądź spytać się o godziny otwarcia muzeów i galerii podczas uroczystości beatyfikacyjnych.

Kolejną infolinią, (prawdopodobnie wyłącznie w języku włoskim i angielskim), która udziela informacji na temat uroczystości beatyfikacyjnych, jest linia telefoniczna uruchomiona z inicjatywy Opera Romana Pellegrinaggi. Numer telefonu to:+39 06 888.1 61.86 i jest aktywny od poniedziałku do niedzieli, od godziny 9 do19.

Polacy we Włoszech

Polonia włoska również czynnie uczestniczy w przygotowaniach do beatyfikacji papieża Polaka. Przekazują informacje poprzez portale polonijne, m.in. PolskaItalia, Rzym, jak i drogą mailową, funkcjonując jako swego rodzaju punkt wymiany informacji np. o wolnych miejscach noclegowych, czy jak poruszać się po Wiecznym Mieście.

Polska gazeta "Nasz Świat", zadedykowała cały numer gazety Janowi Pawłowi II, przygotowaniom beatyfikacyjnym i praktycznym informacjom dla pielgrzymów. Jak zapewniła Wirtualna Polskę wiceszefowi "Naszego Świata" - Anna Malczewska, większość nakładu gazety będzie bezpłatnie udostępniona polskim pielgrzymom, przybywającym na beatyfikację. Gazety będą prawdopodobnie rozdawane w punktach obrony cywilnej, rozmieszczonych na terenie Rzymu.

Radio Watykańskie

Jak informuje ks. Andrzej Koprowski z Radia Watykańskiego, w dniach między 30 kwietnia (od godziny 16) do 2 maja, Radio watykańskie we współpracy z Pierwszym Programem Polskiego Radia, będzie nadawało transmisje z uroczystości beatyfikacyjnych w języku polskim. Słuchając radia na rzymskich falach FM93,3 będzie również można usłyszeć informacje dotyczące tego, jak poruszać się po Rzymie i dowiedzieć się, co na bieżąco dzieje się w wiecznym mieście.

Miasteczka namiotowe

By wspomóc bazę noclegową i móc ugościć wszystkich przybyłych na beatyfikację gości, między 28 kwietnia i 3 maja, powstaną miasteczka namiotowe w okolicach Civitavecchia i Fiumicino - na przedmieściach stolicy Włoch. Miasteczka namiotowe będą nadzorowane przez ok. 2000 wolontariuszy z obrony cywilnej. Na kempingach będą udostępnione kuchnie oraz szpitale polowe.

Jak pisze "Nasz Świat", władze Lacjum zapewniły, że miasteczka namiotowe będą czynne do dnia 3 maja, jako ukłon w stronę wiernych z Polski, którzy będą mogli zatrzymać się w Rzymie na dłużej ze względu na dzień wolny z okazji Święta 3 maja.

Punkty informacyjne

Jak poinformował burmistrz Gianni Alemanno, z okazji uroczystości 1 maja, w okolicach Circo Massimo, rzymskiego metra, na lotniskach, aż do Civitavecchia, zostaną rozmieszczone dodatkowe, tymczasowe punkty informacyjne. W newralgicznych punktach w centrum Rzymu zostaną również rozlokowane multimedialne ekrany dotykowe z przewodnikami i praktycznymi informacjami dla turystów. Poza tym, ci, którzy nie zdołają dostać się na mszę beatyfikacyjną na plac św. Piotra, na którym zmieści się jedynie 150 tysięcy wiernych, będą mogli śledzić transmisję na żywo na ogromnych telebimach rozmieszczonych w okolicach placu św. Piotra, ale też w innych częściach miasta, m.in. na Circo Massimo.

Biała noc w kościołach

W dniu 30 kwietnia, po czuwaniu na terenie Circo Massimo, które zakończy się o godzinie 22.30, Wikariat Rzymski zorganizuje białą noc modlitwy w ośmiu kościołach, w centrum miasta. Jak informuje Opera Romana Pellegrinaggi, lista kościołów uczestniczących w białej nocy modlitwy, podczas, której odbędzie się adoracja eucharystyczna i możliwość przystąpienia do spowiedzi, jest następująca: kościół św. Anastazji niedaleko Circo Massimo, kościół św. Bartłomieja na Wyspie Tiberinie, kościół św. Marka przy Placu Weneckim, kościół św. Agnieszki in Agone przy placu Navona, kościół św. Andrzeja della Valle na placu Vidoni, kościół św. Maryji in Vallicella ( V.del Governo Vecchio - Corso Vittorio Emanuele), kościół św. Józefa dei Fiorentini na ulicy Acciaioli, kościół Jezusa na placu Jezusa.

Program uroczystości beatyfikacyjnych

Uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II rozpoczną się już 30 kwietnia czuwaniem modlitewnym na Circo Massimo, któremu przewodniczyć będzie kardynał Agostino Vallini, wraz z m.in. kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Podczas czuwania zostanie nawiązane połączenie video z pięcioma innymi sanktuariami na całym świecie, m.in. z sanktuarium w Łagiewnikach. Modlitwy rozpoczną się o godzinie 20 i zakończą o godzinie 22.30. Jak pisze "Nasz Świat", W czuwaniu udział prawdopodobnie weźmie udział także prezydent RP Bronisław Komorowski. Tej nocy 8 kościołów z centrum będzie uczestniczyło w wyżej wspomnianej białej nocy modlitwy.

1 maja na placu św. Piotra, o godzinie 10 odbędzie się msza beatyfikacyjna Jana Pawła II, pod przewodnictwem papieża Benedykta XVI. Wierni będą wpuszczani na plac św. Piotra już od godziny 5 rano, według kolejności przybycia. Jednak, jak informuje Rzymskie biuro pielgrzymkowe - Opera Romana Pellegrinaggi, mimo że nie są przewidziane bilety wstępu, na placu zdoła pomieścić się, zaledwie 150 tysięcy osób. Przygotowanie do mszy beatyfikacyjnej rozpocznie się modlitwą do kultu Miłosierdzia Bożego o godzinie 9.

Po mszy zostanie odsłonięty grób Jana Pawła II, tak, aby wierni mogli złożyć hołd nowemu błogosławionemu. Jednak, jak informuje prasa, trumna z ciałem papieża nie zostanie otwarta.

2 maja o godzinie 10.30 zostanie odprawiona przez kardynała Tarcisio Bertone msza dziękczynna za beatyfikację polskiego papieża. Podczas nabożeństwa wystąpi chór z Warszawy oraz Orkiestra Symfoniczna z Wadowic.

3 maja w bazylice Santa Maria Maggiore na ulicy Liberiana 27, o godzinie 10 odbędzie się msza dziękczynna Polaków, z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski, informuje Ambasada RP w Rzymie.

Prawdopodobnie 5 maja szczątki błogosławionego Papieża zostaną przeniesione do grobu w kaplicy św. Sebastiana w bazylice św. Piotra.

Transport

Władze miasta obiecują, że w okresie uroczystości beatyfikacyjnych turyści i pielgrzymi nie będą mieli żadnych problemów z przemieszczaniem się po mieście. Z tej okazji przygotowano specjalny plan, dotyczący transportu publicznego. I tak, rzymskie metro linii A i B w dniu 30 kwietnia będzie funkcjonować do godziny 2 i będzie ponownie otwarte już od godziny 4 nad ranem 1 maja.

W niedzielę 1 maja zorganizowane zostaną dodatkowe połączenia autobusowe z dworca Termini na plac św. Piotra oraz z lotniska Ciampino na dworzec metra A Anagnina. W tym dniu autobusy będą jeździć od godziny 6, a tramwaje od 5.30 do 24. Zostaną też podstawione dodatkowe autobusy na trasie Circo Massimo - plac św. Piotra, które będą kursować od 6.30 do 17.

Antonello Aurigemma - odpowiedzialny za transport publiczny Rzymu, zapewnił, że przygotowywany jest plan zarządzania ponad 300 tysiącami osób, jednak nawet, gdyby miało przyjechać do Rzymu milion pielgrzymów, władze miasta będą gotowe stawić czoła i temu wyzwaniu.

Muzea Watykańskie

Organizatorzy uroczystości beatyfikacyjnych pomyśleli również o innych atrakcjach dla turystów przybywających do Rzymu. Jak informuje ks. Andrzej Koprowski z Radia Watykańskiego, w dniach od 26 do 29 kwietnia oraz 2 maja 2011 roku, Muzea Watykańskie będą otwarte również wieczorem od godziny 19 do 24. Ostatnie wejście będzie możliwe o godzinie 22.

Zniżkowe bilety będą oferowane po niższej cenie 8 euro dla wszystkich pielgrzymów, którzy będą mieli list polecający z parafii, czy jakiejkolwiek instytucji kościelnej. Dodatkowe informacje będą dostępne pod numerami Muzeów Watykańskich: 00390669883145 oraz 00390669884676.

Podsumowując, władze miasta Rzymu, wraz z kościelnymi organizatorami uroczystości beatyfikacyjnych, dokładają wszelkich starań, by zapewnić odpowiednią opiekę, bezpieczeństwo i okazać gościnność przybywającym do Rzymu pielgrzymom. Służby medyczne, porządkowe, straż miejska i transport publiczny zostaną postawione w stan gotowości.

Okres kilku dni od 30 kwietnia do 3 maja będzie sprawdzianem dla organizatorów uroczystości beatyfikacyjnych, tym bardziej, że do tej pory nie jest jasne, ile tak naprawdę pielgrzymów z Włoch i z zagranicy przybędzie na beatyfikację Jana Pawła II.

Monika Zakrzewska

>>>>>

A wiec faktycznie organizacja wyglada na dobra. Zreszta Maja doswiadczenie !

Pamiątki nieco siermiężne - no ale nie one sa istota:


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:10, 29 Kwi 2011    Temat postu:

To wydarzenie przyciągnie 2200 dziennikarzy

2200 dziennikarzy, operatorów kamer telewizyjnych, reporterów agencji prasowych, radia i telewizji z całego świata akredytowało się dotychczas na niedzielną beatyfikację Jana Pawła II - poinformowano w Watykanie.

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej wyjaśniło, że to na razie wstępne dane, ponieważ w dalszym ciągu trwa procedura wydawania akredytacji dla przedstawicieli mediów, przybywających do Rzymu.

Zorganizowano dla nich osobne biuro prasowe, ponieważ stała jego siedziba nie byłaby w stanie pomieścić wszystkich dziennikarzy.

To trzeba wiedzieć przed wyjazdem na beatyfikację

Dla autokarów, którymi pielgrzymi z Polski przyjadą na beatyfikację Jana Pawła II, wyznaczono specjalny parking przy Stadionie Olimpijskim (Stadio Olimpico). Aby z niego skorzystać, należy wykupić przepustkę G (PASS G).

Można ją zamówić na stronie internetowej [link widoczny dla zalogowanych] Koszt to 24 euro za dobę. Organizatorzy grup autokarowych, którzy nie wykupili jeszcze pozwolenia G, będą mogli to zrobić po przyjeździe na parking przy stadionie. 1 maja wieczorem autokary z Polski muszą opuścić parking, ponieważ następnego dnia na stadionie odbędzie się mecz.

Pozwolenie G nie uprawnia do wjazdu do części historycznej miasta objętej elektronicznym ograniczeniem ruchu.

Dla pielgrzymów z naszego kraju ma zostać uruchomiona specjalna infolinia rzymskiego urzędu miasta (czynna przez całą dobę) - numery 060606 lub 060608. Język polski będzie jednym z siedmiu języków, w którym będzie można uzyskać informacje na temat pobytu w Rzymie podczas uroczystości beatyfikacyjnych. Informacje można uzyskać również w Biurze Informacji dla Pielgrzymów z Polski.

W nocy z 30 kwietnia na 1 maja linie metra A i B będą kursować do godz. 2 i następnie od 4 nad ranem. Wzmożone będzie też kursowanie linii autobusowych w okolicach Circo Massimo - do godz. 24.

Specjalna karta JPII

Za pomocą strony [link widoczny dla zalogowanych] można kupić za 18 euro kartę JP II special pass. Zapewnia ona m.in. korzystanie w dniach od 30 kwietnia do 2 maja ze środków komunikacji miejskiej: metra, kolejki Rzym-Ostia, tramwajów, autobusów miejskich i specjalnych łączących parkingi przy obwodnicy Rzymu z centrum; karta zapewnia też opiekę medyczną w nagłych wypadkach w okresie uroczystości; prowiant i informator o wydarzeniach podczas beatyfikacji wydawane w wyznaczonych punktach miasta tylko 1 maja.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:47, 30 Kwi 2011    Temat postu:

Z grobu Jana Pawła II wyjęto trumnę z jego szczątkami

Z grobu Jana Pawła II w Grotach Watykańskich wyjęto podczas specjalnej ceremonii trumnę z jego szczątkami - ogłosił Watykan.

Rzecznik Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi poinformował na konferencji prasowej, że ceremonia wyjęcia trumny i przewiezienia jej przed grób świętego Piotra w Grotach odbyła się rano.

W ceremonii uczestniczyło kilkadziesiąt osób, wśród nich watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone, metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz oraz arcybiskup Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa pracowników służby zdrowia, arcyprezbiter bazyliki watykańskiej kardynał Angelo Comastri.

Byli również obecni siostra Tobiana, która pracowała w apartamencie polskiego papieża i kamerdyner Angelo Gugel.

Podczas ceremonii wyjęcia trumny ze szczątkami polskiego papieża odmawiano modlitwy, śpiewano litanię. Po części modlitewnej trumna została przewieziona w pobliże grobu świętego Piotra, gdzie stać będzie do niedzielnego poranka, a więc dnia mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II. Wtedy zostanie przeniesiona do bazyliki świętego Piotra, gdzie od popołudnia wierni będą mogli oddawać hołd papieżowi. Do tego czasu, a więc od piątku do niedzieli, Groty Watykańskie będą zamknięte.

Metropolita krakowski kard. Dziwisz mówił później dziennikarzom, że wydobycie trumny Jana Pawła II z grobu było dla niego wielkim przeżyciem. - Żegnałem go z żalem, teraz witam z radością jako błogosławionego - dodał.

Płyta z grobu Jana Pawła II w podziemiach bazyliki zostanie przewieziona do Krakowa i trafi do nowego kościoła pod wezwaniem błogosławionego Jana Pawła II.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:54, 30 Kwi 2011    Temat postu:

Tysiące pielgrzymów na placu św. Piotra

Tysiące pielgrzymów, którzy przyjechali do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II, od rana w piątek przychodzą na plac św. Piotra. Wierni ustawiają się w gigantycznej kolejce do Bazyliki - wśród nich obecne są liczne grupy z Polski.

Na placu przed bazyliką stoi już ołtarz polowy; wyznaczone są sektory dla gości. Po lewej stronie kolumnady Berniniego wisi olbrzymi portret Jana Pawła II i hasło jego pontyfikatu "Otwórzcie drzwi Chrystusowi!". Na jednym z telebimów pielgrzymi przez całą dobę mogą oglądać filmy przypominające papieskie podróże zagraniczne.

Na miejskich autobusach umieszczono plakaty zapowiadające niedzielne uroczystości. Na latarniach przy ulicach prowadzących do placu św. Piotra umieszczone zostały wizerunki polskiego papieża z cytatami z jego przemówień. W niektórych pizzeriach i restauracjach w pobliżu Watykanu wywieszone są portrety Jana Pawła II.

W sklepach z pamiątkami można kupić talerzyki, breloczki i koszulki z podobizną Jana Pawła II. Są także za 0,5 euro pocztówki wydane z okazji beatyfikacji.

Przed wejściem do Bazyliki św. Piotra stoi gigantyczna kolejka. Grupy pielgrzymów - w tym wierni z Warszawy, Wałbrzycha i Krakowa niosący polskie i papieski flagi - zmierzają też do Muzeów Watykańskich, które w piątek będą otwarte aż do północy.

Z Leśnicy Opolskiej do Rzymu przyjechały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej. - Chcemy podziękować za pontyfikat Ojca Świętego, za to, co zrobił dla Kościoła i świata i dla nas osobiście jako osób konsekrowanych. Zawsze z wielką mocą zauważał w Kościele osoby konsekrowane, zawsze spotykał się z nimi podczas pielgrzymek. Dużą wagę przywiązywał do tego, co osoby konsekrowane mogą wnieść do Kościoła. Każda z nas miała też osobiste przeżycia związane ze spotkaniami z Ojcem Świętym - mówiła siostra Ewelina.

Na placu św. Piotra przed południem była też grupa młodzieży z Duszpasterstwa Akademickiego oo. Dominikanów w Poznaniu z ojcem Janem Górą. To osoby zaangażowane w organizację Spotkań Młodych w Lednicy. - Przyjazd na beatyfikację to w pewien sposób zbliżenie się poprzez wspólnotę i nauki Jana Pawła II do Boga. To ma dla nas największe znaczenie. Przyjechaliśmy podziękować Janowi Pawłowi II - mówiła Sonia Maczurek. - Trzeba pamiętać, że Lednica powstała z inspiracji Jana Pawła II i jest jego wielkim dziełem. W pewnym sensie jesteśmy zobowiązani, żeby tutaj być i dać świadectwo - dodał Franek Wołoch.

Wśród pielgrzymów dziennikarze spotkali grupę z Chorwacji prowadzoną przez polską siostrę zakonną; byli to czciciele Miłosierdzia Bożego, którzy w drodze na plac św. Piotra odmawiali koronkę do Miłosierdzia Bożego.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:59, 30 Kwi 2011    Temat postu:

Siostry przyniosą do ołtarza relikwiarz z krwią Jana Pawła II

W czasie mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II relikwiarz z ampułką jego krwi przyniosą do ołtarza siostra Tobiana, która pracowała w apartamencie papieża i towarzyszyła do ostatnich chwil jego życia i francuska zakonnica Marie Simon-Pierre - poinformował Watykan.

Niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia uzdrowienie siostry Marie Simon-Pierre z zaawansowanej choroby Parkinsona uznano za cud, wybrany do beatyfikacji polskiego papieża. Razem z dwiema zakonnicami z relikwiarzem do ołtarza podejdzie w czasie mszy również czworo młodych ludzi.

To jeden ze szczegółów uroczystości beatyfikacyjnych na Placu świętego Piotra pod przewodnictwem Benedykta XVI, o których powiadomiono dziennikarzy w biurze prasowym Watykanu w piątek. Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi podkreślił, że umieszczona w relikwiarzu ampułka z krwią papieża będzie dobrze widoczna.

Na konferencji prasowej ksiądz Lombardi ogłosił, że z grobu Jana Pawła II w Grotach Watykańskich wyjęto podczas specjalnej ceremonii trumnę z jego szczątkami.

W ceremonii uczestniczyło kilkadziesiąt osób, wśród nich watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone, metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz oraz arcybiskup Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa pracowników służby zdrowia, arcyprezbiter bazyliki watykańskiej kardynał Angelo Comastri.

Byli również obecni siostra Tobiana i papieski kamerdyner Angelo Gugel.

Podczas ceremonii wyjęcia trumny ze szczątkami polskiego papieża odmawiano modlitwy, śpiewano litanię. Po części modlitewnej trumna została przewieziona przed grób świętego Piotra, gdzie stać będzie do niedzielnego poranka, a więc dnia mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II. Wtedy zostanie przeniesiona do bazyliki, gdzie od popołudnia 1 maja wierni będą mogli oddawać hołd polskiemu papieżowi. Trumna będzie stać przed Ołtarzem Konfesji. Pierwszy po zakończeniu mszy beatyfikacyjnej podejdzie do niej Benedykt XVI.

Od piątku do niedzieli Groty Watykańskie będą zamknięte.

Na konferencji prasowej podano istotny nowy szczegół. Według ogłoszonych informacji złożenie trumny ze szczątkami Jana Pawła II w grobie w Kaplicy świętego Sebastiana bazyliki watykańskiej nastąpi prawdopodobnie - jak podkreślono - wieczorem 2 maja po zamknięciu świątyni. Wcześniej jako datę tej ceremonii podawano 5 maja.

Ksiądz Lombardi powiedział, że podniesiona podczas piątkowej ceremonii płyta z grobu papieża w Grotach Watykańskich zostanie przewieziona do Krakowa i trafi do nowego kościoła pod wezwaniem błogosławionego Jana Pawła II.

Sylwia Wysocka



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:10, 30 Kwi 2011    Temat postu:

Prognozy mowia ze ma byc jakis starszliwy deszcz wrecz burza !!! No to zobaczymy jak to wyjdzie:

Pielgrzymi już na placu św. Piotra, deszcz im niestraszny

Specjalne sektory VIP, telebimy, punkty medyczne i zamknięte ulice - plac św. Piotra jest już przygotowany na niedzielne uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II. Mimo deszczu przychodzą tam pielgrzymi, którzy przyjechali do Rzymu. Kończą się przygotowania do ceremonii, na którą może przyjechać nawet milion osób.

Na placu św. Piotra zaplanowano na dzisiaj generalną próbę przed uroczystościami beatyfikacyjnymi Jana Pawła II. Dla zwiedzających zamknięto Groty Watykańskie, a trumnę z ciałem Jana Pawła II przeniesiono do Bazyliki świętego Piotra, w pobliże grobu świętego Piotra. Trumna zostanie wystawiona w czasie niedzielnych uroczystości, a następnie złożona do kaplicy świętego Sebastiana. Sama kaplica została w ostatnich tygodniach odnowiona przez konserwatorów zabytków.

Na pl. św. Piotra wyznaczono specjalne sektory, ustawione są tam telebimy, przygotowano toalety. Wzdłuż Via della Conciliazione rozstawiono barierki i palety z butelkami wody. Na placu i w jego okolicach obecne są służby porządkowe i medyczne. Niektóre ulice prowadzące do Watykanu zostały wyłączone z ruchu. W Rzymie pada niewielki deszcz i jest 14 st. C, mimo tego pielgrzymi niemal z całego świata od radna gromadzą się na pl. św. Piotra. Większość z nich oczekuje w kolejce do watykańskich muzeów.

Na placu przed bazyliką stoi ołtarz polowy. Po lewej stronie kolumnady Berniniego wisi olbrzymi portret Jana Pawła II i hasło jego pontyfikatu "Otwórzcie drzwi Chrystusowi!". Na jednym z telebimów pielgrzymi przez całą dobę mogą oglądać filmy przypominające papieskie podróże zagraniczne. Podobne telebimy rozmieszone są w różnych punktach miasta. O beatyfikacji polskiego papieża informują plakaty z jego wizerunkiem, wywieszone na latarniach. Informacje o uroczystości wyświetlane są także w metrze.

"To była wyjątkowa osoba"

Grupy pielgrzymów można spotkać także na ulicach Rzymu, w restauracjach i pizzeriach. Noszą narodowe flagi, śpiewają, pozdrawiają się, kupują pamiątki. Czas przed uroczystościami beatyfikacyjnymi wykorzystują na odwiedzanie zabytkowych miejsc, uczestniczą także w mszach i nabożeństwach. - Przyjechałam tu z rodzicami, ponieważ Jan Paweł II był dla nas wyjątkową osobą. Nie chodzi tylko o autorytet moralny, ale przede wszystkim o świadectwo wiary, chrześcijaństwa. Może nie jest to popularne w dzisiejszym świecie, ale dla mnie są to najważniejsze wartości - powiedziała Katarzyna, studentka z Warszawy.

Z kolei Evandro, kleryk z Brazylii podkreślał, że dzięki słowom Jana Pawła II: "Wypłyń na głębię!", wypowiedzianym podczas światowych dni młodzieży, wstąpił do seminarium. - Świadectwo życia Jana Pawła II jest dla mnie inspiracją - dodał.

Piłkarz, były reprezentant Polski i zawodnik m.in. warszawskiej Legii, Cezary Kucharski powiedział, że przyjechał do Rzymu, aby "oddać hołd wielkiemu i świętemu człowiekowi". - Miałem ogromne szczęście być blisko papieża, rozmawiałem z nim. Uznaliśmy z żoną, że powinniśmy uczestniczyć w tak szczególnym wydarzeniu, jakim jest beatyfikacja Jana Pawła II - podkreślił Kucharski.

Po południu znaczna część pielgrzymów zamierza udać się do Circo Massimo, by uczestniczyć tam w wieczornym czuwaniu modlitewnym przed beatyfikacją. W niektórych rzymskich kościołach czuwania modlitewne będą trwały przez całą noc. - To nie jest czas na sen. Przyjechaliśmy tu, żeby się modlić i dawać świadectwo wiary. Do tego wzywał Jan Paweł II. Będę uczestniczył w czuwaniu, po nim pójdziemy na plac św. Piotra - mówił Darek Szczerbiński z Poznania, który należy do ruchu Światło-Życie.

Wiemy, gdzie trafi płyta z grobu Jana Pawła II

Płyta z grobu Jana Pawła II w podziemiach bazyliki zostanie przewieziona do Krakowa, może już nawet w przyszłym tygodniu i trafi do Łagiewnik - poinformował metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który w piątek uczestniczył w Grotach Watykańskich w ceremonii wyjęcia trumny ze szczątkami polskiego papieża z grobu.

Ostatnia "podróż" Jana Pawła II - zdjęcia.

W piątek podczas specjalnej ceremonii wyjęto trumnę Jana Pawła II z grobu w Grotach Watykańskich. Na ceremonię beatyfikacji, która odbędzie się pierwszego maja, zostanie przeniesiona do bazyliki św. Piotra.

Metropolita krakowski kard. Dziwisz mówił później dziennikarzom, że wydobycie trumny Jana Pawła II z grobu było dla niego wielkim przeżyciem. - Żegnałem go z żalem, teraz witam z radością jako błogosławionego - stwierdził.

W ceremonii uczestniczyło kilkadziesiąt osób, wśród nich watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone oraz arcybiskup Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa pracowników służby zdrowia. Była również obecna siostra Tobiana, która pracowała w apartamencie polskiego papieża i kamerdyner Angelo Gugel.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:11, 30 Kwi 2011    Temat postu:

Niezwykli pielgrzymi z Płocka już dotarli do Rzymu

Sześcioosobowa pielgrzymka rowerowa z Płocka dotarła na plac św. Piotra w Rzymie. Jej uczestnicy - członkowie Parafialno - Uczniowskiego Klubu Sportowego "Viktoria" pokonali 2200 km, by dojechać na beatyfikację Jana Pawła II.

Rowerzyści wyruszyli z Polski 20 kwietnia, Święta Wielkanocne spędzili w Niemczech, goszcząc u polskich ojców paulinów. Trasę do Rzymu pokonali sztafetowo.

- Mimo wszystko pokonać te 2,2 tys. kilometrów jest ciężko, bo to i góry, i przeciwny wiatr, a czasem deszcz. Trzeba mieć kondycję, sprawne rowery, no i wiarę, która nas tu doprowadziła - powiedział Leszek Brzeski, opiekun grupy.

- Tysiące ludzi przyjechało tu różnymi środkami komunikacji: samolotami, autobusami - my rowerami. Myślę, że Jan Paweł II zasługuje na to, żebyśmy tu byli. Jak tylko się dowiedzieliśmy, że beatyfikacja będzie 1 maja od razu zapadła decyzja o wyjeździe i ruszyły przygotowania - dodał.

Najmłodszy uczestnik wyprawy ma 16 lat, najstarszy 48. - Jechało się dobrze. Deszcz, wiatr to nie są trudności nie do pokonania. Dla mnie Jan Paweł II już za życia był świętym człowiekiem i bardzo go szanowałem. Kochał młodych ludzi i sport - mówił Wojciech Opszyński, uczestnik wyprawy.

To już trzecia pielgrzymka Parafialno - Uczniowskiego Klub Sportowego "Viktoria" do Rzymu. Poprzednio byli w Wiecznym Mieście w 2003 r. na 25-lecie pontyfikatu Jana Pawła II, i w 2006 r. - rok po śmierci papieża.

Tymczasem ponad półtora tysiąca osób wyruszyło w 29 kwietnia z Warszawy z pielgrzymką do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II. Dwa specjalne pociągi z pielgrzymami odjechały z dworca Warszawa Gdańska. Na miejsce dotrą 1 maja w nocy.

Pielgrzymkę ludzi pracy poprzedziła msza w kościele św. Stanisława Kostki na stołecznym Żoliborzu. Pątników pożegnał proboszcz parafii św. Stanisława Kostki, ks. Tadeusz Bożełko. Prosił o modlitwę w intencji ojczyzny i zapewniał o wsparciu modlitewnym.

- To nie przypadek, że pielgrzymkę rozpoczynamy w kościele, obok którego spoczywa błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Był on kapelanem Solidarności, w swojej posłudze realizował wskazania Jana Pawła II - wyjaśnia Maria Sędek z Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność".

Po mszy pątnicy z transparentami i wizerunkami papieża Polaka udali się na stację Warszawa Gdańska. Objuczeni plecakami, torbami, ze składanymi krzesełkami w rękach wsiedli do pociągu o nazwie "Popiełuszko".

Odjeżdżających żegnali bliscy i znajomi ze wspólnot kościelnych, śpiewali pieśni, w tym ulubioną przez Jana Pawła II "Barkę". Do chóru dołączali pielgrzymi. Inni zgłodnieli rozkładali się już z kolacją. Częstowali się nawzajem.

- Dla mnie beatyfikacja to wielkie wydarzenie - zapewnia Barbara Gawkowska z Warszawy. Wspomina swoją pielgrzymkę do Rzymu w 2000 r. - Mam z tego czasu wspaniałą pamiątkę, fotografię z Janem Pawłem II. Zrobiłam ją sama swoim starym aparatem - podkreśla.

Nie ukrywa, że tak długa podróż pociągiem jest dla niej dużym wysiłkiem. - Mam chore nogi, bolą mnie kolana, ale z pomocą Ojca Świętego dam radę - mówi z przekonaniem. Zapewnia, że często modli się do papieża, a on jej pomaga.

Wśród pielgrzymów jest także siostra Konstancja z Ciechanowa, ze zgromadzenia sióstr pasjonatek. - Już wiele razy wybierałam się do Rzymu, ale jakoś nigdy się nie udało" - przyznaje. Papieża widziała jedynie podczas jego wizyt w Polsce i to z daleka. Teraz będzie uczestniczyła w jego beatyfikacji. - A może i uda się zobaczyć Wieczne Miasto - mówi i uśmiecha się.

Choć pielgrzymka wyruszyła z Warszawy, to uczestniczą w niej ludzie z całej Polski. Pociąg zatrzyma się w Katowicach, gdzie wsiądą pielgrzymi z południowej części kraju. Do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II jedzie też ok. 100 Polaków ze Wschodu. W większości są to polscy studenci pochodzący z krajów byłego ZSRR.

Pielgrzymi przyjadą do Rzymu 30 kwietnia około północy. Większość pątników uda się od razu w okolice placu św. Piotra, gdzie będą oczekiwać na wejście na miejsce celebry.

Organizatorami pielgrzymki są: Duszpasterstwo Ludzi Pracy Archidiecezji Warszawskiej, Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ "Solidarność" i Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

>>>>>

No i brawo ! To wszysrko musi wyplywac ze szczerego serca...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:15, 30 Kwi 2011    Temat postu:

Warszawa szykuje się na beatyfikację, telebimy już są

Na pl. Piłsudskiego trwają przygotowania związane z uroczystościami beatyfikacyjnymi Jana Pawła II. W niedzielę będą one tam transmitowane z Watykanu. Ustawiono już telebimy, trwa montowanie sceny.

Telebimy ustawiono po dwóch stronach placu, między nimi montowana jest scena. Po placu przechadzają się nieliczni spacerowicze, obecne są także ekipy telewizyjne.

Nie została otwarta - wbrew zapowiedziom organizatorów - wystawa "Błogosławiony Jan Paweł II", na której miały zostać zaprezentowane fotografie ilustrujące istotne momenty z życia Jana Pawła II. Namiot, w którym miały znajdować się zdjęcia, przed południem był zamknięty.

Wieczorem o godz. 20.30 na placu ma rozpocząć się wieczorne czuwanie przed beatyfikacją, zorganizowane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz Centrum Myśli Jana Pawła II. Modlitwę ma uświetnić Chór Centrum Myśli Jana Pawła II.

Z kolei w niedzielę o godz. 10 będą transmitowane uroczystości z Watykanu. Msza święta pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego odbędzie się na placu Piłsudskiego po transmisji - o godz. 12. Msza ma zakończyć się około godz. 14.30.

O godz. 21 na placu odbędzie się koncert "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Muzykę do tekstów Karola Wojtyły skomponował jazzman, kompozytor, pianista - Joachim Mencel. W trakcie koncertu wystąpią artyści z różnych stron świata, m.in.: Dino Saluzzi, Jorgos Skolias, Ewa Bem, Valerie Ekoume.

Wierni w Warszawie będą mogli obejrzeć relację z watykańskich uroczystości także m.in. przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie. Także tam odbędzie się msza święta.

>>>>>

No tak to miasto jest wyjatkowa duchowa pustynia ! Prawdiwy koszmar ! Takie duchowe odrodzenie by im sie przydalo ! ALE NIE CHCA ! Tak juz sa wykolejeni ... Ludzie nie chca dobra... DLA SIEBIE... Taki jest smutny fakt...



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 16:30, 05 Maj 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:12, 04 Maj 2011    Temat postu:

Przezyjmy to jeszcze raz:

Tuz przed beatyfikacja:

Wierni muszą już opuścić Plac świętego Piotra

Pielgrzymi, przebywający na Placu świętego Piotra, proszeni są już o jego opuszczenie. Rozpoczęła się operacja przygotowywania placu przed bazyliką watykańską do niedzielnej mszy beatyfikacyjnej. Ma być on pusty.

Przez cały dzień przez plac przewinęły się dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata. Siły porządkowe proszą pielgrzymów, by opuścili teren przed bazyliką oraz kolumnadę.

Plac w noc, poprzedzającą beatyfikację ma być zamknięty. Wierni będą wpuszczani od godziny 5.30 rano w niedzielę. Wielu ludzi zechce zapewne przeczekać ten czas w najbliższej okolicy Watykanu, by móc jak najwcześniej zająć miejsca przed mszą beatyfikacyjną, rozpoczynającą się o godzinie 10.00.

Pielgrzymi przeniesli sie na :

Pielgrzymi gromadzą się na wieczorne czuwanie

Na starożytnym stadionie Circo Massimo w Rzymie gromadzą się pielgrzymi, którzy będą uczestniczyć w wieczornym czuwaniu modlitewnym przed niedzielną beatyfikację Jana Pawła II.

Ustawiona została duża scena, po środku której znajduje się obraz z Madonną. Przebieg czuwania śledzić można będzie też na kilku telebimach.

Na Circo Massimo przybywają głównie młodzi ludzie, niemal z całego świata. Trzymają flagi i transparenty, śpiewają i grają na gitarach. Wśród nich jest obecnych wielu pielgrzymów z Polski. Przybyli na starożytny stadion rozkładają karimaty i folie. Niektórzy rozstawili namioty i zamierzają spędzić tutaj noc. W Rzymie przestał już padać deszcz.

Młodzi ludzie, m.in. z Hiszpanii, którzy zamierzają nocować w namiotach (w Rzymie w nocy ma być 11 st. C) mówili, że będą rozgrzewali się muzyką i tańcem.

Jak podkreślali, są tutaj ponieważ Jan Paweł II był człowiekiem "autentycznym, który pociągał ludzi swoją otwartością i szczerością". - Jan Paweł II był dla mnie wzorem, szczególnie kiedy, jako stary i chory człowiek, nie odsunął się, nie ukrył, ale był aktywny. Pokazał nam, że wiara może dać człowiekowi siłę - mówił Mosef z Hiszpanii.

Z kolei Anna Lipok z Niemiec podkreślała, że przyjechała na beatyfikację, by za wstawiennictwem Jana Pawła II prosić o uzdrowienie 16-letniego chłopca, pozostającego w śpiączce.

Pielgrzymi z Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech powiedzieli, że przybyli na Circo Massimo 30-osobową grupą. - Chcemy się modlić o pokój dla Polski i całego świata. Jan Paweł II dodawał nam otuchy, pomagał przetrwać trudne chwile tu, w tym kraju i nie odcinać się od korzeni - mówili.

Czuwanie ma rozpocząć się o godz. 20.00. Według szacunków reporterów PAP na Circo Massimo do tej pory zgromadziło się kilka tysięcy osób, przez cały czas dochodzą kolejne grupy.

Pielgrzymi wysłuchają świadectw trzech osób o Janie Pawle II: wieloletniego rzecznika prasowego Watykanu Joaquino Navarro -Vallsa, metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza i siostry Marie Simon-Pierre, której uzdrowienie zostało uznane za cud w procesie beatyfikacyjnym polskiego papieża.

Zabrzmi hymn o Janie Pawle II zatytułowany "Otwórzcie drzwi Chrystusowi!", a modlitwę różańcową poprowadzi wikariusz Rzymu kard. Agostino Vallini.

Poprzez łącza satelitarne dojdzie do połączenia z pięcioma sanktuariami na świecie, w których wierni także będą uczestniczyć we wspólnej modlitwie. Będą to sanktuaria: Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach, Kawekamo - Bugando w Tanzanii, sanktuarium Matki Bożej Notre Dame w libańskiej Harissie, Bazylika Matki Bożej w meksykańskiej Guadalupe i sanktuarium w Fatimie.

Zebrani usłyszą fragmenty homilii Jana Pawła II, które wygłosił odwiedzając te miejsca. Na zakończenie uczestnicy czuwania zaśpiewają hymn "Salve Regina". Zaplanowano też połączenie z papieżem Benedyktem XVI, który udzieli wiernym błogosławieństwa.

Po czuwaniu pielgrzymi mają przejść na Plac św. Piotra trasą przez centrum miasta. W ramach inicjatywy "Biała Noc Modlitwy" (La notte Bianca di Preghiera), przez całą noc otwartych będzie osiem kościołów w centrum Rzymu.

Według piątkowych szacunków Biura Pielgrzymkowego diecezji rzymskiej w czuwaniu ma uczestniczyć około 120 tys. osób.



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Śro 16:13, 04 Maj 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:33, 05 Maj 2011    Temat postu:

A tak wygladaly relacje z soboty:

Kiedy odszedł, nie płakaliśmy, ogarnął nas pokój"

Na starożytnym stadionie Circo Massimo w Rzymie trwa czuwanie modlitewne pielgrzymów przybyłych na beatyfikację Jana Pawła II. Zebrani w Circo Massimo wysłuchali już świadectw dwóch osób o Janie Pawle II: wieloletniego rzecznika prasowego Watykanu Joaquino Navarro-Vallsa, metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza i siostry Marie Simon-Pierre, której uzdrowienie zostało uznane za cud w procesie beatyfikacyjnym polskiego papieża. - Z chwilą jego odejścia ogarnął nas wielki pokój. Zamiast płakać nad śmiercią ukochanej osoby, wznieśliśmy do Boga pieśń chwały, ponieważ nauczył nas, jak należy iść w stronę pełni życia i jak umiera prawdziwy chrześcijanin - mówił kard. Dziwisz.

Modlił się z karteczkami

Joaquino Navarro-Valls przedstawił swoje świadectwo jako pierwszy. - Dzięki Ci, Janie Pawle II, za pracę, którą wykonałeś w ciągu swego życia - powiedział watykański rzecznik z czasów pontyfikatu papieża-Polaka. Joaquin Navarro-Valls przyznał, że dziś towarzyszą mu te same uczucia, których doświadczał po śmierci Jana Pawła II, a więc przede wszystkim wdzięczność papieżowi, który powiedział Bogu "tak".

- Mówił "tak" na wszystko, czego Bóg od niego chciał. To nie było mało - powiedział były rzecznik Watykanu. Jana Pawła II nazwał człowiekiem, który "wyrwał nas z pesymizmu".

- Myślę, że Kościół nie czyni świętym, ale rozpoznaje i potwierdza, że dana osoba była świętym już za życia; tak było w przypadku Jana Pawła II - powiedział. Joaquin Navarro-Valls mówił, że okrzyk "Santo subito", jaki rozbrzmiał po śmierci papieża, był spóźniony, bo święci, jeśli są świętymi, to są nimi już za życia - a Kościół tylko to potwierdza.

- On cały czas szukał dróg osiągnięcia Bożego miłosierdzia, ponieważ wiedział, że my ludzie, nawet jeśli jesteśmy piękni, dobrzy, czyści, nieustannie potrzebujemy Bożego miłosierdzia. W taki wieczór jak dziś musimy przypomnieć sobie jego przykład. I jeśli będziemy chcieli tak jak on zbliżyć się do tajemnicy Bożego miłosierdzia, to będziemy na pewno prawdziwie szczęśliwi - podkreślił Navarro-Valls.

Navarro-Valls podkreślił, że dla papieża - Polaka bardzo ważne było modlenie się. - On czuł, że to nie tylko jest konieczność, ale miał wewnętrzną potrzebę modlenia się - powiedział były rzecznik.

Wspomniał Jana Pawła II, modlącego się samotnie w swej prywatnej kaplicy, na kolanach, mając przed sobą małe karteczki. Jak się okazało - były to prośby od wiernych z całego świata o modlitwę. - To były prośby w różnych sprawach, dotyczyły wszystkich możliwych problemów tego świata, i on karmił swoją modlitwę potrzebami ludzi, którzy go o to prosili - dodał Navarro-Valls. Jak podkreślił, papież nie zostawiał w modlitwie miejsca dla swoich intencji, modlił się natomiast za wszystkich innych.

Nawiązując do spotkań Jana Pawła II z młodzieżą, Navarro-Valls podkreślił, że w centrum pontyfikatu było zachowanie szacunku dla ludzkiego życia i odkrywanie prawdziwego znaczenia miłości. - Pokazywał, że kochanie znaczy - "chcę Twojego dobra" - powiedział były watykański rzecznik, dodając, że papieżowi należy się ogromna wdzięczność za to, że "odkrył przed nami to prawdziwe znaczenie miłości".

- Do Jana Pawła II docierały wszystkie cierpienia świata - powiedział Joaquin Navarro-Valls.

Przypomniał, że papież otrzymywał wiele listów od zwykłych ludzi z całego świata - Wszystkie cierpienia świata docierały do Jana Pawła II w postaci tych listów, a on jakby karmił swoją modlitwę tym cierpieniem świata - powiedział Navarro-Valls.

Pytany o swoje osobiste wspomnienia i nauki związane z osobą Jana Pawła II Navarro-Valls powiedział, że nauczył się od papieża szacunku dla ludzi. - Wiele nauczyłem się od niego. Przede wszystkim szacunku do osoby ludzkiej, ponieważ widział w każdej osobie obraz Boży - powiedział Navarro-Valls.

"Jan Paweł II nie powiedział ostatniego słowa"

Jako druga świadectwo przedstawiła siostra Marie Simon-Pierre, której uzdrowienie zostało uznane za cud w procesie beatyfikacyjnym. Siostra powiedziała, że była wstrząśnięta łaską którą otrzymała i tym, że przyczyniło się to do beatyfikacji papieża.

- Kiedy zdiagnozowano u mnie chorobę Parkinsona, z wielkim trudem mogłam patrzeć na papieża w telewizji - mówiła. - Przypominał mi, co może się stać ze mną za jakiś czas, ale podziwiałam jego pokorę , siłę i odwagę - dodała.

- Chorobę zdiagnozowano w 2001 r, miałam 40 lat. Jan Paweł II był dla mnie pasterzem Bożym, był bliski wszystkim chorym. Kiedy zmarł poczułam wielką pustkę, jakby zmarł ktoś dla mnie bardzo bliski, kto mnie rozumiał - opowiadała.

Następnie siostra Marie Simon-Pierre relacjonowała kluczowe chwile swego uzdrowienia, opowiadając o wydarzeniach, które miały miejsce gdy jej choroba była bardzo zaawansowana.

- Spotkałam się z moją przełożoną i prosiłam o zwolnienie z obowiązków z braku sił, było to 2 czerwca - mówiła. Przełożona odpowiedziała mi na to: Jan Paweł II nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Przypomniała, że w sierpniu mam pojechać do Lourdes. Zrozumiałam, że bycie na wózku inwalidzkim nie przeszkodzi mojej służbie. W nocy z 2 na 3 czerwca weszłam do pokoju i zapragnęłam pisać - mówiła do zgromadzonych w Watykanie siostra Marie Simon-Pierre. - Zobaczyłam, że nie jestem w stanie i że moje pismo jest nieczytelne. Tej nocy po raz pierwszy nie mogłam spać, bo cierpiałam z bólu. Gdy obudziłam się na dobre o 4.30, nie czułam już choroby, czułam że wewnętrznie jestem kimś innym, że coś się zmieniło. Poczułam pragnienie modlitwy poszłam się modlić przed Najświętszym Sakramentem. Modliłam się do 6.00 rano, a potem poszłam na mszę św. do kaplicy, jak zwykle. W czasie Eucharystii zrozumiałam, że zostałam uzdrowiona - opowiadała.

- Chciałabym podziękować wszystkim, Jan Paweł II was widzi i jest szczęśliwy - zakończyła siostra a zgromadzeni odpowiedzieli jej owacjami.

Zdenerwował się dwa razy

- Jan Paweł II żył nieustannie komunią z Bogiem, to było właściwie całe jego życie - powiedział metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz.

- Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus - tak właśnie zaczynał wszystkie swoje wypowiedzi, i tak zaczął, kiedy został wybrany na Stolicę Piotrową - mówił o Janie Pawle II kardynał.

Dziwisz wspomniał lata przed wyborem Karola Wojtyły na papieża. - Miał dłuższe włosy i pamiętam, że widać było, jak opadały mu na twarz, kiedy się zamyślał, zapadał w głębię swojej modlitwy. Dla nas, młodych, było to coś, co nas bardzo poruszało - powiedział kardynał.

- Byliśmy przekonani, że umarł święty - powiedział kardynał Stanisław Dziwisz, wieloletni osobisty sekretarz Jana Pawła II, wspominając dzień śmierci papieża Polaka.

- Cały czas czuję jego obecność tu, na Circo Massimo - powiedział metropolita krakowski, zwracając się do uczestników czuwania. Wyznał, że podobne uczucie towarzyszyło mu wczoraj, kiedy brał udział w ceremonii otwarcia grobu Jana Pawła II.

- Jan Paweł II nauczył nas, jak należy iść w stronę pełni życia i jak umiera prawdziwy chrześcijanin - powiedział kard. Stanisław Dziwisz.

Metropolita krakowski mówił, że Jan Paweł II przygotował swoich bliskich na moment jego śmierci. - Z chwilą jego odejścia ogarnął nas wielki pokój. Zamiast płakać nad śmiercią ukochanej osoby, wznieśliśmy do Boga pieśń chwały, ponieważ nauczył nas, jak należy iść w stronę pełni życia i jak umiera prawdziwy chrześcijanin - mówił kard. Dziwisz.

Wspominał, że on i przyjaciele Jana Pawła II po jego śmierci śpiewali pieśń "Te Deum", ponieważ wiedzieli, że odszedł człowiek święty i dziękowali Bogu za jego świętość. - I jesteśmy tutaj przed wami świadkami tej chwili - dodał.

Podkreślił, że Jan Paweł II był autentyczny - zarówno wtedy, gdy został biskupem krakowskim, jak i po tym, jak został papieżem; postanowił niczego w swoim życiu nie zmieniać.

Kardynał Dziwisz podkreślił, że Karol Wojtyła nie zmienił się jako człowiek - nawet wówczas, gdy został papieżem. Jan Paweł II wzmocnił duchowość, stał się bardziej dojrzały, ale rozwijał to, co od początku było w jego duszy - miłość do Boga i miłość do człowieka. Wieloletni współpracownik papieża wspomina, że na początku pontyfikatu wszyscy mówili o nim papież-Polak, ale szybko zaczęli mówić: "nasz papież", także - jak podkreślił kardynał Dziwisz - rzymianie. - Wszyscy go lubili, rzymianie również, bo przekraczał granice, mury, także mur berliński. A teraz mamy Jana Pawła II błogosławionego - dodał metropolita krakowski.

Przyznał, że widział papieża dwa razy zdenerwowanego, ale "nie przeciwko człowiekowi, bo go szanował". Podkreślił, że po raz pierwszy Jan Paweł II podniósł głos przeciwko mafii, a po raz drugi, kiedy apelował o pokój przed zbliżającą się wojną w Iraku. Kardynał wspominał też przyjaźń papieża z prezydentem Włoch Alessandro Pertinim oraz dzień odejścia Jana Pawła II. - On nas przygotował do chwili swojej śmierci i przeżywał wielki pokój w tym momencie, ten sam, który z niego emanował, i którego nauczał - dodał Stanisław Dziwisz.



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 16:33, 05 Maj 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:35, 05 Maj 2011    Temat postu:

Kościoły otwarte przez całą noc

W czuwaniu uczestniczą głównie młodzi ludzie niemal z całego świata, trzymają flagi i transparenty, przynieśli instrumenty muzyczne. Liturgię rozpoczął śpiew "Jesus Christ you are my life".

Modlitwę różańcową prowadzi wikariusz Rzymu kard. Agostino Vallini. Poprzez łącza satelitarne Watykan łączy się z pięcioma sanktuariami na świecie, w których wierni także uczestniczą we wspólnej modlitwie. Są to sanktuaria: Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach, Kawekamo - Bugando w Tanzanii, sanktuarium Matki Bożej Notre Dame w libańskiej Harissie, Bazylika Matki Bożej w meksykańskiej Guadalupe i sanktuarium w Fatimie.

Papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini powiedział, że pamięć o polskim papieżu jest żywa w Kościele i na świecie.

W przemówieniu, wygłoszonym podczas czuwania kardynał Vallini mówił, nakreślając duchową sylwetkę Jana Pawła II: - Opatrzność daje nam tego wieczoru radość przeżycia wielkiego doświadczenia łaski i światła. Wraz z tym modlitewnym czuwaniem maryjnym pragniemy przygotować się do jutrzejszej uroczystości, podniosłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II.

- Sześć lat po pobożnej śmierci wielkiego papieża szczególnie żywa w Kościele i na świecie jest pamięć o Nim, który przez 27 lat był biskupem Rzymu i pasterzem Kościoła powszechnego. Do umiłowanego papieża odczuwamy cześć, miłość, podziw i głęboką wdzięczność - dodał papieski wikariusz.

- Z jego życia bierzemy przede wszystkim świadectwo wiary: wiary zagorzałej i silnej, wolnej od strachu i kompromisów, spójnej do ostatniego tchu, zahartowanej przez próby, wysiłek i chorobę, której dobroczynny wpływ szerzył się w całym Kościele, a raczej na całym świecie; świadectwo przyjęte wszędzie, w czasie jego podróży apostolskich, przez miliony mężczyzn i kobiet wszystkich ras i kultur - podkreślił.

Zebrani usłyszą fragmenty homilii Jana Pawła II, które wygłosił odwiedzając te miejsca. Na zakończenie zaśpiewają hymn "Salve Regina". Zaplanowano też połączenie z papieżem Benedyktem XVI, który udzieli wiernym błogosławieństwa.

Po zakończeniu czuwania pielgrzymi mają przejść na Plac św. Piotra trasą przez centrum miasta. W ramach inicjatywy "Biała Noc Modlitwy" (La notte Bianca di Preghiera), przez całą noc otwartych będzie osiem kościołów w centrum Rzymu.

Organizatorzy poinformowali, że w czuwaniu uczestniczy 200 tys. osób.

Czuwają także w Łagiewnikach

Nocne modlitewne czuwanie trwa także w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Sanktuarium jest jednym z pięciu miejsc na świecie, które łączą się telemostem z czuwającymi w Rzymie w przededniu beatyfikacji Jana Pawła II.

Modlitwy w łagiewnickim sanktuarium rozpoczęły się po godz. 20.00 od bezpośredniej transmisji z czuwania w rzymskim Circo Massimo. Za pośrednictwem telemostu wierni z krakowskiego sanktuarium pozdrowili zgromadzonych w Rzymie.

W czuwaniu uczestniczą wierni z całego kraju i z zagranicy, którzy przybyli na niedzielne uroczystości święta Miłosierdzia Bożego. Po godzinie 21.00 planowane jest ponowne połączenie telemostem z Rzymem, podczas którego wierni odmówią różańcową tajemnicę światła.

Jak podkreślali pielgrzymi przybyli na uroczystości w Łagiewnikach, z okazji tak wyjątkowego wydarzenia, jakim jest beatyfikacja Jana Pawła II, musieli modlić się w jednym z miejsc najbliższych sercu Ojca Świętego, jakim jest krakowskie sanktuarium.

Czuwanie w Warszawie

Nieszporami rozpoczęło się na stołecznym pl. Piłsudskiego czuwanie przed niedzielną beatyfikacją Jana Pawła II; uczestniczy w nim ok. 500 osób. Przed czuwaniem wyemitowano skierowane do Polaków przemówienie papieża Benedykta XVI.

- Kościół w Polsce i naród polski zyskuje nowego patrona i orędownika - powiedział papież i pobłogosławił wiernych.

Po nieszporach ma zostać odmówiona koronka do miłosierdzia Bożego. Beatyfikacja papieża Jana Pawła II odbędzie się w Święto Miłosierdzia Bożego, które przypada zawsze w pierwszą niedzielę po świętach Wielkiej Nocy. Ustanowił je Jan Paweł II.

O godz. 21.37, w godzinie śmierci papieża Polaka, przedstawicielom instytucji, organizacji i urzędów, m.in. Kancelarii Prezydenta RP, prezydent Warszawy, Caritasu i mediów, mają zostać przekazane zapalone lampiony. Światło zostało przywiezione z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

- Jan Paweł II chciałby przez swoją beatyfikację sprawić, by iskrę miłosierdzia Bożego rozpalić na całym świecie - powiedział ks. Jan Drob z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która razem z samorządowym Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowała czuwanie. Modlitwom towarzyszy chór Centrum Myśli Jana Pawła II.

W niedzielę na pl. Piłsudskiego odbędzie się transmisja odbywających się w Rzymie uroczystości beatyfikacyjnych.

Czuwanie na Śląsku

Popołudniową mszą św. i koncertem zainaugurowano w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla czuwanie przed beatyfikacją Jana Pawła II. Także w Zabrzu koncelebrowana była msza św., po niej odbędą się "Nieszpory Ludźmierskie" przed Krzyżem Papieskim.

- Miłosierdzie - tak akcentowane przez sługę bożego Jana Pawła II - to jest to miejsce, ta rzeczywistość, kiedy miłość Boga spotyka się z ludzkim grzechem, z ludzką słabością, gdy Pan Bóg na nowo wychodzi naprzeciw nam - inaczej byśmy totalnie zginęli - mówił podczas mszy inaugurującej czuwanie w katowickiej archikatedrze metropolita katowicki abp Damian Zimoń.

W kazaniu podkreślił, że miłosierdzie było istotą życia i posługi Jana Pawła II. Prosił, by wierni szczególnie w kontekście jego beatyfikacji rozważali tajemnicę Bożego Miłosierdzia i starali się ją zrozumieć i przełożyć na warunki codziennego życia. Zaznaczył też, że uroczystości beatyfikacyjne są głośne na całym świecie. - Świat potrzebuje miłosierdzia i dlatego tak bardzo kocha sługę bożego Jana Pawła II - zakończył kazanie abp Zimoń.

Po mszy w katedrze rozpoczął się koncert Filharmonii Śląskiej, która przygotowała m.in. dzieło Wojciecha Kilara. Po koncercie przewidziano dalszy ciąg czuwania.

Równolegle w Zabrzu rozpoczęła się wieczorem uroczystość "Początek wtajemniczenia". Mszy pod Krzyżem Papieskim przeniesionym w rejon zabrzańskiego Osiedla Kopernika z gliwickiego lotniska, gdzie stał podczas wizyty Jana Pawła II w 1999 r. przewodniczył biskup pomocniczy diecezji gliwickiej Gerard Kusz.

Na godz. 20.45 zaplanowano "Nieszpory Ludźmierskie" Jana Kantego Pawluśkiewicza z udziałem m.in. Beaty Rybotyckiej, Hanny Banaszak, Elżbiety Towarnickiej, Grzegorza Turnaua, Jacka Wójcickiego, Zbigniewa Wodeckiego i Filharmonii Zabrzańskiej. O godz. 21.37 przewidziano "Światełko dla Jana Pawła II".

W niedzielę transmisję uroczystości beatyfikacyjnych będzie można oglądać na telebimach ustawionych m.in. w Katowicach - pod Spodkiem, gdzie przewidziano miejsca siedzące - oraz w archikatedrze Chrystusa Króla. Transmisję zakończy msza odprawiona w południe przez abp Zimonia.

Telebimy staną też na jasnogórskich błoniach. O godz. 20.00 w tym samym miejscu wielkim plenerowym koncertem niemieckiego kontratenora Andreasa Scholia z towarzyszeniem Morphing Vienna Chamber Orchestra zainaugurowany zostanie 21. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej "Gaude Mater".

Mieszkańcy Sosnowca w niedzielę będą dziękować za beatyfikację Jana Pawła II na Placu Papieskim, gdzie w 1999 r. papież spotkał się z wiernymi tamtejszej diecezji. Od 20. przewidziano m.in. modlitwę do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski i słowo oraz błogosławieństwo przekazane z Rzymu przez bp. Grzegorza Kaszaka.

W niedzielę rano w Rudzie Śląskiej zakończy się Pokojowa Sztafeta Biegowa. Dwunastu biegaczy - byłych i obecnych górników, by uczcić beatyfikację papieża, od wtorkowego poranka okrążało Plac Jana Pawła II w centrum miasta. Do pokonania mieli 1498 km, czyli odległość dzielącą Rudę Śląską od Watykanu.

Innymi wydarzeniami towarzyszącymi beatyfikacji są m.in. otwarcie w niedzielę po południu w gliwickim Zamku Piastowskim wystawy dokumentującej wizytę Jana Pawła II w 1999 r. oraz niedzielny spektakl w rudzkim kościele św. Barbary "Wstańcie, chodźcie" w wykonaniu miejscowej młodzieży.

:O))))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:42, 05 Maj 2011    Temat postu:

A gdzie czekano na beatyfikację ?

,,Przyjść tu to obowiązek" - tysiąc osób na Pl. Piłsudskiego

Mimo chłodu i deszczu około tysiąca osób zebrało się na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Na dwóch telebimach oglądają transmisję beatyfikacji Jana Pawła II z Watykanu.

Beatyfikacja Jana Pawła II - relacja na żywo

Na placu widać morze parasoli, ludzie chowają się przed deszczem pod drzewami w Ogrodzie Saskim, kilkudziesięcioosobowe grupki stoją w parku w pobliżu placu. Gdzieniegdzie spod parasoli wystają biało-czerwone i żółto-białe flagi.

- Nie mogłem jechać na uroczystości beatyfikacyjne do Rzymu. Przyszedłem bezpośrednio po służbie, pracuję w ochronie. To dzień szczególny - powiedział mężczyzna w średnim wieku, który na Pl. Piłsudskiego z warszawskiej Wesołej.

- Przyjść tutaj to mój obowiązek - podkreśliła starsza pani z Warszawy. - Gdy papież odprawiał mszę św. 1979 r. stałam pod Zachętą, bo nie dało się podejść bliżej. Dlatego dzisiaj przyszłam z córkami już o godz. 7.00 - dodała.

Na placu, w pobliżu krzyża upamiętniającego msze święte, które w tym miejscu Jan Paweł II odprawił w 1979 i 1999 r., ustawione są dwa telebimy oraz scena. Jan Paweł II dwukrotnie odprawiał msze św. na Pl. Piłsudskiego w Warszawie. Do historii przeszło szczególnie nabożeństwo z pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r. To wtedy papież wypowiedział słowa: "Niech zstąpi Duch Twój i odmieni oblicze ziemi".

Na placu jest też replika papamobile z 1979 r. Pojazd przygotowany na podwoziu ciężarówki star stoi pod namiotem od strony hotelu Victoria. Tuż po beatyfikacji przystrojony białymi i żółtymi kwiatami ruszy Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie również w niedzielę odbędą się uroczystości związane z beatyfikacją.

W namiocie na Placu Piłsudskiego czynna jest wystawa "Błogosławiony Jan Paweł II". Są na niej fotografie ilustrujące istotne momenty z życia Jana Pawła II, m.in.: spotkanie z Matką Teresą, modlitwa nad grobem ks. Jerzego Popiełuszki, zamach na placu Świętego Piotra.

O godz. 21.00 na Placu Piłsudskiego odbędzie się koncert "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Muzykę do tekstów Karola Wojtyły skomponował jazzman, kompozytor, pianista Joachim Mencel. W trakcie koncertu wystąpią artyści z różnych stron świata, m.in.: Dino Saluzzi, Jorgos Skolias, Ewa Bem, Valerie Ekoume.

Przyjść tutaj to mój obowiązek !

Fatima i Braga czuwają przed beatyfikacją Jana Pawła II

Kilka tysięcy wiernych uczestniczy w nocnym czuwaniu z okazji beatyfikacji Jana Pawła II w Sanktuarium Matki Bożej Różańca Świętego w Fatimie oraz w Sanktuarium Matki Bożej z Sameiro w Bradze.

Pielgrzymi zgromadzeni w Fatimie przed kapliczką objawień, wśród których przeważają Portugalczycy, nadal modlą się w strugach deszczu.

Wieczorem w trakcie nocnego czuwania na placu przed bazyliką w Fatimie pielgrzymi odmawiali piątą, ostatnią część różańca w łączności z czterema innymi sanktuariami maryjnymi na świecie oraz rzymskim Circo Maximo.

Podczas uroczystości modlitewnej w portugalskim sanktuarium, której przewodniczył biskup Augusto Cesar, emerytowany ordynariusz diecezji Portoalegre-Castelo Branco, rozważane były słowa homilii Jana Pawła II wygłoszone podczas jego pierwszej wizyty w Fatimie 13 maja 1982 r. Papież mówił wówczas m.in. o swojej wdzięczności dla Matki Bożej Fatimskiej za wstawiennictwo w uratowaniu jego życia w zamachu w Rzymie w 1981 r. Powierzył również Jej opiece Kościół.

Nocne czuwanie prowadzone jest także w Sanktuarium Matki Bożej z Sameiro w Bradze, do którego o godz. 22.00 czasu polskiego wyruszyła pielgrzymka z innej świątyni tego miasta - kościoła Bom Jesus. Jak informuje lizbońska agencja Ecclesia, w modlitewnym czuwaniu przeważają młodzi ludzie.

Braga, udekorowana szarfami ze słowami Jana Pawła II, kontynuować będzie uroczystości ku czci papieża podczas całej niedzieli. Przewidziane jest m.in. otwarcie wystawy fotograficznej przedstawiającej pobyt Jana Pawła II w tym mieście 15 maja 1982 r., a także msza polowa w intencji dziękczynnej za beatyfikację Jana Pawła II.

Jan Paweł II odwiedził Portugalię trzy razy: w 1982, 1991 oraz 2000 r. Podczas każdej wizyty apostolskiej szlak jego pielgrzymki wiódł przez sanktuarium maryjne w Fatimie.

>>>>>

No tak Fatima i Jan Paweł II ! Papież i Nasza Matka ! Ścisłego związku między tymi wydarzeniami nie trzeba podkreslac!



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 16:43, 05 Maj 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:31, 06 Maj 2011    Temat postu:

A teraz czas na opis dokladnego przebiegu wydarzen:

09:19 Plac św. Piotra wypełniony jest pielgrzymami, ci którym nie udało się tam wejść, mogą śledzić przebieg uroczystości dzięki telebimom rozstawionym na ulicach prowadzących do Watykanu i w centralnych punktach Rzymu. Wśród tłumów widoczne są tysiące polskich flag i transparentów z nazwami miast. - Słychać przejeżdżającą karetkę, jest straszny ścisk - informuje korespondentka Wirtualnej Polski Monika Zakrzewska

09:20 Ogromny ścisk panuje w okolicach Zamku Świętego Anioła w Rzymie, spod którego wielki tłum pielgrzymów próbuje przedostać się w kierunku Placu świętego Piotra. Blokada dróg ewakuacyjnych utrudnia niesienie pomocy ludziom, którzy zemdleli. Właśnie w rejonie Zamku, tuż przy prowadzącej do Watykanu via della Conciliazione sytuacja jest najtrudniejsza. Ludzie popychają się nawzajem, a rosnący tłum naciera w stronę Placu. Ekipy medyczne mają z trudności z dotarciem z noszami do osób, które zemdlały. Pielgrzymi zablokowali wszystkie przejścia.

09:22 O godzinie 10.00 na Placu świętego Piotra rozpocznie się msza beatyfikacyjna Jana Pawła II. Wśród pielgrzymów z całego świata oczekuje się co najmniej 80 tys. Polaków z prezydentem Bronisławem Komorowskim, Aleksandrem Kwaśniewskim, Lechem Wałęsą i liczną delegacją polskiego Kościoła. Mszę koncelebrować będą z papieżem kardynałowie oraz jeden tylko arcybiskup - Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa. Uczyniono dla niego wyjątek jako dla byłego sekretarza polskiego papieża.

09:22 O godzinie 10.00 na Placu świętego Piotra rozpocznie się msza beatyfikacyjna Jana Pawła II. Wśród pielgrzymów z całego świata oczekuje się co najmniej 80 tys. Polaków z prezydentem Bronisławem Komorowskim, Aleksandrem Kwaśniewskim, Lechem Wałęsą i liczną delegacją polskiego Kościoła. Mszę koncelebrować będą z papieżem kardynałowie oraz jeden tylko arcybiskup - Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa. Uczyniono dla niego wyjątek jako dla byłego sekretarza polskiego papieża.

09:45 Kanclerz Niemiec Angela Merkel przybyła nieoczekiwanie na beatyfikację Jana Pawła II w niedzielę na placu świętego Piotra. Szefowej rządu w Berlinie nie wymieniano wcześniej wśród przywódców, wybierających się na beatyfikację papieża Polaka. Nie było jej nazwiska również na watykańskiej liście, rozpowszechnionej w tych dniach.

09:45 Kanclerz Niemiec Angela Merkel przybyła nieoczekiwanie na beatyfikację Jana Pawła II w niedzielę na placu świętego Piotra. Szefowej rządu w Berlinie nie wymieniano wcześniej wśród przywódców, wybierających się na beatyfikację papieża Polaka. Nie było jej nazwiska również na watykańskiej liście, rozpowszechnionej w tych dniach.

09:54 Prezydent Bronisław Komorowski wraz z polską delegacją przybył na plac św. Piotra, gdzie o godz. 10 rozpocznie się msza beatyfikacyjna Jana Pawła II. W uroczystościach udział bierze kilkadziesiąt delegacji z całego świata.

09:55 Wśród obecnych na placu są również prezydenci: Włoch Giorgio Napolitano, Meksyku Felipe Calderon, Bośni Bakir Izetbegović, Albanii Bamir Topi, Estonii Toomas Hendrik Ilves, Beninu Thomas Yayi Boni, Kamerunu Paul Biya, Demokratycznej Republiki Konga Denis Sassou Nguesso, Hondurasu Porfirio Lobo Sosa. We włoskiej delegacji jest również premier Silvio Berlusconi oraz przewodniczący obu izb parlamentu. Przybył uważany ze despotę przywódca Zimbabwe Robert Mugabe. Belgię reprezentuje rodzina królewska - król Albert II z królową Paolą, Francję - premier Francois Fillon, Litwę - premier Andrius Kubilius, Stany Zjednoczone - ambasador.

09:56 Na placu św. Piotra szczególnie widoczni są Polacy i polskie flagi, jest też dużo przedstawicieli Polonii. Niektórzy pielgrzymi narzekają na organizację i ścisk, zainteresowanie beatyfikacją jest ogromne. Działają punkty medyczne - informuje korespondentka Wirtualnej Polski Monika Zakrzewska.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:36, 06 Maj 2011    Temat postu:

10:06 Na placu św. Piotra pojawił się papież Benedykt XVI. Pozdrawia pielgrzymów przejeżdżając po całym placu, pocałował dziecko.

10:08 Wśród duchownych, którzy wraz z papieżem Benedyktem XVI będą koncelebrować mszę beatyfikacyjną, są kardynałowie m.in. sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej Tarcisio Bertone, metropolita krakowski Stanisław Dziwisz i jeden tylko arcybiskup - Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa. Uczyniono dla niego wyjątek jako dla byłego sekretarza polskiego papieża.

10:12 Podczas swojego pontyfikatu Jan Paweł II wygłosił 2400 przemówień, udzielił 1020 audiencji generalnych i przyjął w 1350 osobistości politycznych. Odbył 102 pielgrzymki zagraniczne. Jan Paweł II beatyfikował 1338 osób, w tym 154 Polaków. Kanonizował z kolei 482 osób, w tym 9 Polaków. Ostatnim błogosławionym, którego Jan Paweł II wyniósł na ołtarze, był ostatni cesarz Austrii bł. Karol I Habsburg. Nie wiadomo, czy ogłosił świętymi więcej osób niż jego poprzednicy, bo wiele zapisów wczesnych kanonizacji jest niekompletnych, zaginionych lub niedokładnych.

10:16 Papież Benedykt XVI z kadzidłem obchodzi dookoła ołtarz na placu świętego Piotra. Słychać dźwięk organów i podniosły śpiew chóru, wśród śpiewaków są dzieci i dorośli, stoją obok siedzących kardynałów. Tłum wita papieża oklaskami. Papież słowami łacińskimi zaczyna mszę świętą.

10:19 - Ty, który jesteś Alfą i Omegą, Chryste, zmiłuj się nad nami - śpiewa chór. Plac świętego Piotra jest wypełniony modlącym się. Prezydent Bronisław Komorowski stoi obok prezydenta Włoch Giorgio Napolitano i premiera Silvio Berlusconiego. Za chwilę zacznie się obrzęd beatyfikacji.

10:22 Do Benedykta XVI podchodzą papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini i postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II ksiądz Sławomir Oder. Kardynał Vallini wygłosił po łacinie następującą formułę: "Ojcze Święty, wikariusz generalny Waszej Świątobliwości dla diecezji Rzymu prosi uniżenie Waszą Świątobliwość, by zechciał wpisać w poczet błogosławionych Czcigodnego Sługę Bożego Jana Pawła II, papieża". Obecnie przedstawiana jest sylwetka kandydata na ołtarze.

10:25 Po raz pierwszy od ponad 1000 lat papież wyniesie na ołtarze swego bezpośredniego poprzednika. Na mszę - jak podała policja - przybyło około miliona osób, wśród nich kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Są obecni prezydenci: Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski oraz liczna delegacja polskiego episkopatu.

10:28 Komunii udzielać będzie 800 księży. Pielgrzymi szczelnie wypełnili plac świętego Piotra oraz wszystkie uliczki w promieniu 500 metrów od niego. Przed bazyliką watykańską powiewają dziesiątki polskich flag. - Liczba przybyłych jest zaskakująca - przyznał zastępca dyrektora biura prasowego Watykanu ojciec Ciro Benedettini, cytowany przez Ansę.

10:33 - Przyjaciel młodych, absolwent KUL-u, autor wielu encyklik, poeta i dramaturg, promieniujący zawsze optymizmem. Przeżył zamach na swoje życie, był świadkiem nadziei, zachęcał ludzi do przekraczania dzielących ich murów, odnawiania się duchowego i intelektualnego Kardynał. Spotykamy się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, święto, które Jan Paweł II Wielki ustanowił - mówił kardynał Agostino Vallini, przedstawiając niektóre zasługi Jana Pawła II. Benedykt XVI wygłasza po łacinie formułę beatyfikacji: "Spełniając pragnienie naszego brata Agostino kardynała Valliniego, naszego wikariusza generalnego dla diecezji Rzymu, wielu innych braci w episkopacie oraz licznych wiernych, po zasięgnięciu opinii Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych naszą władzą apostolską zgadzamy się, aby Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II, papież, od tej chwili nazywany był błogosławionym, a jego święto obchodzone mogło być w miejscach i zgodnie z regułami ustalonymi przez prawo 22 października każdego roku. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".

>>>>>

I jest błogosławiony ! O 10. 33 !!! Historyczna godzina :O)))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:52, 07 Maj 2011    Temat postu:

10:37 - Otwórzcie drzwi Chrystusowi, nie lękajcie się! - śpiewa chór z towarzyszeniem orkiestry. Kamery z całego świata robią zbliżenie na ampułkę z krwią Jana Pawła II, pokazują też trumnę z ciałem nowego błogosławionego Kościoła katolickiego, wystawioną w Bazylice św. Piotra.

10:46 Wierni modlą się w skupieniu, wyciszają się, nie klaszczą, niektórzy chowają flagi, na prośbę duchownych. Prośba wygłaszana jest m.in. w języku polskim. Najmłodszym polskim świętym jest Stanisław Kostka, który żył urodził się w 1550 r., a zmarł w 1568 r. Wbrew sprzeciwowi rodziców, Kostka wstąpił do zakonu Jezuitów. Zmarł na malarię. Został beatyfikowany w 1602 r. przez Pawła V, a kanonizowany w 1726 r. przez Benedykta XIV. Św. Stanisław Kostka jest m.in. patronem Polski.

10:57 Zaczyna się liturgia słowa. Dziennikarka polonijna, autorka wielu książek o papieżu Janie Pawle II, Aleksandra Zapotoczny czyta pierwsze czytanie. Polacy i pielgrzymi z całego świata są bardzo wzruszeni - informuje korespondentka Wirtualnej Polski. - Dziękujcie Panu, bo jego Łaska trwa na wieki - śpiewa po włosku chór.

11:01 Czytanie z pierwszego Listu św. Piotra odbywa się w języku angielskim. "Wy, choć nie widzieliście, miłujecie Go. Ucieszycie się radością niewymowną, gdy osiągnięcie cel waszej wiary - zbawienie dusz" - brzmi fragment. Chór śpiewa po łacinie sekwencję wielkanocną: "Zmartwychwstał Chrystus, Pan mój i nadzieja. Alleluja".

11:19 Agencje prasowe cytują obszerne przemówienie kard. Agostino Vallini dotyczące życiorysu Jana Pawła II. - Ceniony przez braci biskupów budził lęk u tych, którzy widzieli w nim swego przeciwnika - mówił wikariusz diecezji rzymskiej przedstawiając papieżowi Benedyktowi XVI życiorys Jana Pawła II i prosząc papieża o beatyfikację poprzednika. Przedstawiając skrócony życiorys bł. Jana Pawła II kard. Vallini podkreślił, że młody Karol Wojtyła, który jeszcze w dzieciństwie stracił matkę, "był wychowany w najlepszej tradycji patriotyczno-religijnej. - Od ojca nauczył się pobożności i miłości bliźniego - podkreślał wikariusz generalny Rzymu. W tym kontekście podkreślił on szczególną więź błogosławionego z Maryją. - Przeżywał to z czułością syna wobec matki oraz męstwem rycerza gotowego na wykonanie rozkazu swej Pani - mówił kardynał. Szczególnie podkreślone zostały "zalety intelektualne, moralne i duchowe" Karola Wojtyły oraz jego zamiłowanie do teatru i poezji, zapoczątkowane w latach gimnazjalnych, a kontynuowane także w czasach późniejszych. - Podczas nazistowskiej okupacji pracował (w latach 1940-44) jako robotnik w krakowskiej fabryce Solvay przeżywając od środka problemy świata pracy - mówił kard. Vallini.

11:21 - Jan Paweł II jest błogosławionym! - powiedział na początku kazania papież Benedykt XVI. Tłum zareagował na to oklaskami. - Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli - dodał papież.

11:22 Kard. Agostino Vallini wspomniał o okresie, gdy Karol Wojtyła "zyskał przekonanie o powołaniu wszystkich chrześcijan do świętości" i został kapłanem. Po ukończeniu w czasie wojny tajnego seminarium, już po wojnie wyjechał na studia teologiczne do Rzymu, gdzie - mając możliwość życia za "żelazną kurtyną", "przeżył pierwsze spotkanie z żywotnością i bogactwem Kościoła Powszechnego". Wtedy też poznał świętego Ojca Pio. Wrócił do Krakowa, niedługo później, w wieku 38 lat, został biskupem, a potem kardynałem. Aktywnie uczestniczył w Soborze Watykańskim II. - Ceniony przez braci biskupów, budził lęk u tych, którzy widzieli w nim przeciwnika - powiedział kard. Vallini. Podkreślił, że odkąd 16 października 1978 r. kard. Karol Wojtyła został papieżem Janem Pawłem II, "jego pasterskie serce całkowicie było oddane sprawie Królestwa Bożego rozszerzającego się na cały świat".

11:24 Rzymski wikariusz generalny podkreślał też "nadzwyczajny zapał misyjny papieża" i jego "szczególne umiłowanie do młodzieży", a także przypomniał liczne encykliki, adhortacje, nowy Kodeks prawa kanonicznego, nowe diecezje oraz ustanowienie Wielkiego Jubileuszu 2000 r. - Mimo przeżycia tragicznych doświadczeń dwóch dyktatur, wojny, zamachu na swe życie oraz choroby w ostatnich dniach - stale spoglądał naprzód z zaufaniem i zachęcał do burzenia murów - mówił kard. Vallini kończąc prezentację oficjalną prośbą do papieża Benedykta XVI o zezwolenie na wpisanie "czcigodnego sługi bożego Jana Pawła II - papieża, w poczet błogosławionych" .

11:25 - Już sześć lat minęło od dnia, w którym zebraliśmy się na tym placu, aby celebrować pogrzeb papieża Jana Pawła II. Ból utraty był głęboki, ale jeszcze większe było poczucie jakiejś ogromnej łaski, która otaczała Rzym i cały świat: łaski, która była owocem całego życia mojego ukochanego poprzednika, a szczególnie jego świadectwa w cierpieniu. Już tamtego dnia czuliśmy unoszącą się woń świętości, a Lud Boży na różne sposoby okazywał swoją cześć dla Jana Pawła II - mówi Benedykt XVI.

11:26 - Chciałem, aby - przy koniecznym poszanowaniu prawa Kościoła - jego proces beatyfikacyjny przebiegał w sposób możliwie najszybszy. I oto nadszedł oczekiwany dzień, przyszedł szybko, ponieważ tak podobało się Bogu: Jan Paweł II jest błogosławiony - dodaje papież. Benedykt XVI pozdrawia pielgrzymów przybyłych do Rzymu oraz tych, którzy śledzą uroczystości za pomocą telewizji i radia. Podkreślił, że data beatyfikacji została wyznaczona na Niedzielę Bożego Miłosierdzia, ponieważ Jan Paweł II zmarł w wigilię tego święta w 2005 r. Benedykt XVI przypomina także, iż rozpoczyna się maj - miesiąc, w którym Kościół szczególnie czci Maryję. 1 maja przypada także wspomnienie św. Józefa Robotnika.

11:27 - Karol Wojtyła w haśle "Totus Tuus" odnalazł sens całego życia. "Cały jestem Twój, o Maryjo." - mówi w kazaniu papież Benedykt XVI. - W swoim testamencie Jan Paweł II napisał: "Kardynał Wyszyński, gdy zostałem wybrany na papieża, powiedział do mnie: "Zadaniem nowego papieża będzie wprowadzenie Kościoła w trzecie tysiąclecie". Jan Paweł II otworzył dla Kościoła społeczeństwa. Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! - dodaje Benedykt XVI.

11:32 - Człowiek jest drogą Kościoła, a Chrystus jest drogą Kościoła. Te słowa przyświecały błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Papież ukierunkował Kościół ku przyszłości. Przywrócił mu autentyczne oblicze, aby mógł odnawiać się w duchu Adwentu, sprawiedliwości i pokoju. Chciałbym podziękować Bogu za osobiste doświadczenie długoletniej współpracy z Janem Pawłem II - mówi Benedykt XVI. Tłum nagradza go oklaskami. Papież wspomina także swoją długoletnią współpracę z Janem Paweł II. - Już wcześniej miałem możliwość poznania i docenienia jego osoby, lecz od 1982 r., gdy wezwał mnie do Rzymu na prefekta Kongregacji Nauki Wiary, przez kolejne 23 lata mogłem być przy nim i coraz bardziej go podziwiać. Moja posługa była wspierana jego głęboką duchowością i bogactwem jego intuicji. Zawsze uderzał mnie i budował przykład jego modlitwy (...). A potem świadectwo jego cierpienia. Pan pozbawiał go stopniowo wszystkiego, lecz on pozostawał skałą, zgodną z wolą Chrystusa - dodaje Benedykt XVI. Podkreśla, że "Karol Wojtyła zasiadł na Stolicy Piotrowej przynosząc ze sobą głęboką refleksję nad konfrontacją pomiędzy marksizmem i chrześcijaństwem, skupioną na człowieku.

11:37 - Jan Paweł II swoim świadectwem wiary, miłości i odwagi apostolskiej pomógł chrześcijanom na całym świecie, by nie lękali się być chrześcijanami, należeć do Kościoła, głosić Ewangelię - mówi Benedykt XVI. Ten fragment homilii papież wygłosił po polsku, co zgromadzeni na placu przyjęli brawami. Ojciec Święty przypomniał testament Jana Pawła II, w którym napisał on, że czuje się dłużnikiem Soboru Watykańskiego II. Benedykt XVI przywołał też słowa z inauguracji pontyfikatu swojego poprzednika "Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!" - To, o co nowo wybrany papież prosił wszystkich, sam wcześniej uczynił: otworzył dla Chrystusa społeczeństwo, kulturę, systemy polityczne i ekonomiczne, odwracając z siłą olbrzyma, z siłą, którą czerpał z Boga tendencję, która wydawała się być nieodwracalna - mówi w homilii Benedykt XVI.

11:39 - Swoim świadectwem wiary miłości, i odwagi apostolskiej, pełnym ludzkiej wrażliwości, ten znakomity syn narodu polskiego, pomógł chrześcijanom na całym świecie, by nie lękali się być chrześcijanami, należeć do Kościoła, głosić Ewangelię. Jednym słowem pomógł nam nie lękać się prawdy, gdyż prawda jest gwarancją wolności - mówi po polsku Benedykt XVI.

11:40 Jan Paweł II jest błogosławiony ze względu na swą wiarę, mocną i wielkoduszną, wiarę apostolską - mówi Benedykt XVI. - Bycie błogosławionym na wieki Jana Pawła II, które Kościół dziś z radością ogłasza, wpisane jest w te właśnie słowa Chrystusa: "Błogosławiony jesteś Szymonie" i "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. Jest to błogosławieństwo wiary, którą Jan Paweł II otrzymał w darze od Boga Ojca dla budowania Kościoła Chrystusowego" - podkreśla papież.

11:42 - Radujemy się wszyscy, że beatyfikacja Jana Pawła II ma miejsce w pierwszym dniu miesiąca maryjnego, pod matczynym spojrzeniem tej, która swoją wiarą podtrzymuje wiarę apostołów, i stale podtrzymuje wiarę ich następców, szczególnie tych, którzy są powołani, aby zasiąść na katedrze Piotrowej - dodaje Benedykt XVI.

11:43 Benedykt XVI dodaje, że Jan Paweł II jeszcze jako kard. Karol Wojtyła uczestniczył w Soborze Watykańskim II i zdawał sobie sprawę, że poświęcenie Maryi ostatniego rozdziału dokumentu o Kościele oznaczało wskazanie na nią, jako wzór dla każdego chrześcijanina. - Tę logiczną wizję błogosławiony Jan Paweł II odkrył już w młodości, a następnie pogłębiał i zachowywał przez całe życie" - powiedział . Papież przypomniał, że Jan Paweł II umieścił symbol maryjny w swoim herbie biskupim i zawołaniu: "Totus tuus" - "Cały Twój".

11:53 Prośbą o błogosławieństwo skierowaną do Jana Pawła II kończy swoją homilię papież Benedykt XVI. - Błogosławiony jesteś umiłowany papieżu Janie Pawle II, ponieważ uwierzyłeś. Prosimy, byś nadal umacniał wiarę Ludu Bożego. Tyle razy błogosławiłeś nas z tego placu. Dzisiaj prosimy Cię, Ojcze Święty, błogosław nas. Amen - mówi papież.

>>>>>

I tak zakonczyl pamietna homilie Benedykt XVI !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:00, 07 Maj 2011    Temat postu:

11:55 Do papieża podchodzą m.in. przedstawiciele Polaków - młoda para w strojach góralskich. Papież im błogosławi.

11:56 Wierni, którzy nie dostali się w pobliże placu św. Piotra uczestniczą w niedzielnej mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II na mostach na Tybrze i oglądają ją na dużych ekranach, ustawionych w różnych miejscach Rzymu. Pielgrzymi którzy starają się dostać w pobliże placu św. Piotra, gdzie odbywa się msza, nie mają na to żadnych szans. Ulice są zupełnie zablokowane przez tłumy wiernych. To z kolei potęguje uliczne korki. Na niektóre mosty na Tybrze można się dostać tylko z jednej strony.

12:09 Papież odmawia modlitwę po łacinie, towarzyszą mu kardynałowie. Jan Paweł II był pierwszym papieżem spoza Włoch od ponad czterech wieków, czyli od 1522 r. Wtedy to papieżem został pochodzący z Utrechtu Hadrian VI, który kierował Kościołem katolickim nieco ponad półtora roku.

12:11 Odmawiana jest modlitwa "Ojcze Nasz". Jan Paweł II podkreślał, że przybrał sobie imiona "Jan Paweł", gdyż uważał się za kontynuatora pontyfikatu swojego poprzednika, Jana Pawła I. Najczęstszym papieskim imieniem jest imię Jan - samodzielnie pojawia się ono 23 razy. Częste są również Grzegorz i Benedykt (po 16).

12:12 Nie tylko Jan Paweł II był papieżem związanym z Polską. Pius II, Włoch, był biskupem warmińskim. Z kolei Klemens X, również Włoch, pracował w nuncjaturze w Polsce. Później finansował antytureckie wyprawy Jana III Sobieskiego. Polskim papieżem nazywano Piusa XI, który w 1918 r. został pierwszym nuncjuszem w odrodzonej Rzeczypospolitej. Był on jedynym dyplomatą, oprócz ambasadora Turcji, który pozostał w Warszawie w czasie Bitwy Warszawskiej. Sam o sobie mówił, że czuje się polskim biskupem. Paweł VI był sekretarzem nuncjusza apostolskiego w Warszawie.

12:13 Wbrew złym prognozom pogody, w Rzymie rozpogodziło się - obecnie pogoda jest słoneczna.

Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

Jak zwykle w takich razach ! To Bóg decyduje jaka jest pogoda :O)))

Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

12:15 Wśród kandydatów na papieża znalazło się dwóch Polaków. Kard. Stanisław Hozjusz, sekretarz króla Zygmunta Augusta, w XVI wieku mógł zostać następcą Piusa IV, nie wziął jednak udziału w konklawe. Z opublikowanych fragmentów pamiętników kard. Stefana Wyszyńskiego wynika, że podczas konklawe w 1978 r. grupa kardynałów popierała jego kandydaturę. Prymas jednak odmówił, powiedział, że nie może opuścić kraju i że papieżem powinien zostać Włoch. Zasugerował konklawe wybór Karola Wojtyły.

!!!!!!!

SENSACJA !!!! Nasz Prymas wspieral wybor Karola Wojtyły i wygrał !
:O)))) Z Bogiem tylko sie zwycieza !

Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

12:21 Odbywa się komunia święta z udziałem 800 księży i samego papieża Benedykta XVI. Jan Paweł II będzie czwartym w historii biskupem Rzymu, któremu nadany zostanie przydomek "Wielki". Poprzedni to Leon I Wielki, Grzegorz Wielki i Mikołaj I Wielki.

12:24 13 maja 2005 papież Benedykt XVI zezwolił na natychmiastowe rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, udzielając dyspensy od pięcioletniego okresu oczekiwania od śmierci kandydata, jaki jest wymagany przez prawo kanoniczne. Formalnie proces rozpoczął się 28 czerwca 2005, kiedy zaprzysiężeni zostali członkowie trybunału beatyfikacyjnego. Postulatorem procesu został polski ksiądz Sławomir Oder.

12:38 Na zakończenie mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II Benedykt XVI odmawia modlitwę Regina coeli, po której pozdrowił w kilku językach, w tym po polsku, uczestników liturgii. Po polsku papież mówi: "Serdeczne pozdrowienie kieruję do Polaków biorących udział w tej beatyfikacji osobiście lub za pośrednictwem środków przekazu. Pozdrawiam kardynałów, biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane i wszystkich wiernych. Pozdrawiam przedstawicieli władz państwowych i terytorialnych, na czele z Panem Prezydentem. Wszystkich zawierzam wstawiennictwu waszego błogosławionego Rodaka, papieża Jana Pawła II. Niech wyprasza dla was i dla swej ziemskiej Ojczyzny dar pokoju, jedności i wszelkiej pomyślności".

>>>>>

I tak kończy się ta niezapomniana Msza Święta !

Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:09, 09 Maj 2011    Temat postu:

12:48 Benedykt XVI wchodzi do bazyliki, by pierwszy oddać hołd nowemu błogosławionemu Janowi Pawłowi przy jego trumnie. Następnie uczynić będą mogli to wszyscy wierni. Bazylika będzie prawdopodobnie otwarta przez całą noc.

12:53 Benedykt XVI modli się przy trumnie Jana Pawła II wystawionej przy Ołtarzu Konfesji. W Watykanie biją dzwony.

12:54 Benedykt XVI odmówił modlitwę Regina coeli, po której pozdrowił w kilku językach, w tym po polsku, uczestników liturgii. Dziękował organizatorom tego wydarzenia. Beatyfikację swego poprzednika nazwał "wielkim dniem".

13:11 Benedykt XVI zwrócił się po włosku: "Na koniec moje serdeczne pozdrowienie kieruję do prezydenta Republiki Włoskiej i osób towarzyszących, a szczególne podziękowanie do władz włoskich za cenną współpracę w organizacji tych świątecznych dni. Jak mógłbym też nie wspomnieć tych wszystkich, którzy od dłuższego czasu i z wielkim oddaniem przygotowywali to wydarzenie: mojej diecezji Rzymu z kardynałem Vallinim, władz miasta z jego burmistrzem, wszystkich sił porządkowych oraz rozmaitych organizacji, stowarzyszeń, licznych wolontariuszy oraz tych, którzy również samorzutnie wykazali gotowość włożenia własnego wkładu".

13:11 Po angielsku papież powiedział : "W sposób szczególny witam znamienitych przedstawicieli władz cywilnych i reprezentantów narodów świata, którzy przyłączają się do nas w oddawaniu czci błogosławionego Jana Pawła II. Niech jego przykład mocnej wiary w Chrystusa, Zbawiciela człowieka, inspiruje nas do tego, by żyć w pełni nowym życiem, które czcimy w Wielkanoc, by być ikonami Bożego Miłosierdzia i pracować dla świata, w którym godność i prawa każdego mężczyzny, kobiety i dziecka są szanowane i krzewione".

13:12 - Moją wdzięczną myśl kieruję także do instytucji i urzędów watykańskich. W tak wielkim zaangażowaniu widzę dowód wielkiej miłości do błogosławionego Jana Pawła II. Na koniec kieruję moje najserdeczniejsze pozdrowienie do wszystkich pielgrzymów - zgromadzonych tu, na Placu świętego Piotra, w pobliskich ulicach i w wielu innych miejscach Rzymu - oraz do tych, którzy łączą się z nami za pośrednictwem radia i telewizji, których kierownictwo i pracownicy nie szczędzili sił, by także tym, którzy są daleko, umożliwić udział w tym wielkim dniu - podkreśla Benedykt XVI.

13:16 Msza beatyfikacyjna została zakończona. Plac św. Piotra nadal jest wypełniony ludźmi. - To wielka radość, że mamy kolejnego błogosławionego z naszego kraju - mówili Polacy napotkani przez reporterów. Wyrażali też nadzieję, że Jan Paweł II zostanie szybko ogłoszony świętym. Pielgrzymi żegnali papieża Benedykta XVI oklaskami, wznosili okrzyki "Benedetto". Tysiące pielgrzymów stanęło w kolejce do bazyliki św. Piotra, by przed trumną Jana Pawła II oddać mu hołd.

13:26 Ponad milion ludzi uczestniczyło we mszy na placu świętego Piotra, podczas której Benedykt XVI ogłosił Jana Pawła II błogosławionym. Na mszy beatyfikacyjnej było kilkadziesiąt tysięcy Polaków z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

>>>>>

Ogolem 1,5 miliona bylo obecnych na beatyfikacji... A Polakow ...
Wedlug ostatecznych obliczen jednak 300 tysiecy ! 80 tysiecy bylo w grupach zorganizowanych i zgloszonych... Reszta czyli 75 % na wlasna reke :O))) Czyli typowo po polsku !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:28, 10 Maj 2011    Temat postu:

A jak zareagowali wierni na wiesc o beatyfikacji ?

,,Giovanni Paulo!" - euforia na placu św. Piotra !

Euforia zapanowała na placu św. Piotra w Rzymie po ogłoszeniu Jana Pawła II błogosławionym i odsłonięciu jego portretu. Wierni bili brawo i krzyczeli "Giovanni Paulo!". Nad głowami zebranych falowały setki tysięcy flag.

Na placu, gdzie trwa uroczysta msza beatyfikacyjna Jana Pawła II są wierni niemal z całego świata. Pielgrzymi stoją w sektorach.

Ci, którym nie udało się wejść na plac, śledzą przebieg mszy św. dzięki telebimom ustawionym przy pobliskich ulicach i w centralnych punktach Rzymu. Kilkanaście tysięcy wiernych jest w Circo Massimo.

Wcześniej, wierni oklaskami witali przejeżdżającego między sektorami papieża Benedykta XVI. Krzyczeli "Viva Papa" i "Benedetto".

Machali flagami i chustami w kolorach papieskich. Brawami powitany został także wchodzący na miejsce celebry metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni osobisty sekretarz Jana Pawła II.

>>>>

Tak to jest prawdziwy triumf bo ostateczny ! Tak juz zostanie na zawsze ! :O)))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:30, 10 Maj 2011    Temat postu:

Zdjęcie Jana Pawła II autorstwa Polaka ogląda cały świat

Podczas uroczystości beatyfikacyjnych w Watykanie na fasadzie bazyliki św. Piotra odsłonięte zostało zdjęcie portretowe papieża wykonane przez fotografa z Rzymu Grzegorza Gałązkę w 1989 r.

O czym Jan Paweł II pisał w encyklikach? - przeczytaj.

Zdjęcie pochodzi z czasów, gdy Jan Paweł II miał 69 lat, ubrany jest na nim w czerwony płaszcz, zostało zrobione podczas wizyty w jednej z rzymskich parafii. Zdaniem autora fotografii, oddaje ona osobowość papieża. - Ten płaszcz był bardzo charakterystycznym "rekwizytem" Jana Pawła II, używał go podczas podróży i wyprawiał z nim różne rzeczy, np. przykrywał nim dzieci" - wspominał Gałązka.

Fotograf mówił, że zaproponował przedstawicielom Watykanu kilka zdjęć do wyboru, miał nadzieję, że wybrane zostanie inne - z 1999 r. przedstawiające Jana Pawła II modlącego się na placu Hiszpańskim. Jak dodał, zostało ono jednak zauważone i trafiło m.in. na znaczek pocztowy wydany przez włoską pocztę oraz na plakaty informacyjne w Rzymie.

Gałązka dokumentował pontyfikat Jana Pawła II od końca 1985 r. Jak mówił, zrobił papieżowi ok. 1 mln zdjęć.

Zgodnie ze zwyczajem podczas mszy beatyfikacyjnej lub kanonizacyjnej na fasadzie bazyliki watykańskiej zawiesza się portret kandydata na ołtarze, który zostaje uroczyście odsłonięty po wygłoszeniu formuły o wpisaniu w poczet świętych lub błogosławionych.

>>>>>

Tak ! Bardzo piekne zdjecie - oddajace wnetrze Papieza :



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:35, 10 Maj 2011    Temat postu:

Beatyfikacaj odbila sie echem takze za oceanem:

Chcę prosić Jana Pawła II o pokój, przede wszystkim o to, żeby było mniej przestępczości, żeby nie było u nas każdego dnia tylu porwań i zabójstw.
Mieszkanka Salwadoru

Ulicami krąży papamobile; oni proszą: mniej zabójstw!

Z inicjatywy grupy wiernych papamobile, którym Jan Paweł II poruszał się ulicami stolicy Salwadoru podczas wizyt w tym kraju w 1983 i 1996 r., wyjechał na ulice miasta w asyście zmotoryzowanej procesji.

Na ulicach San Salvadoru procesję, która odbyła się w godzinach popołudniowych - nocnych czasu rzymskiego - witali zaskoczeni mieszkańcy miasta. Salwadorskie stacje telewizyjne nadawały w tym czasie krótkie rozmowy z ludźmi, którzy witali przejeżdżający wehikuł papieża.

"Aby nie było korupcji, aby nie było zabójstw i porwań"

Wielu mówiło, że chce prosić Jana Pawła II, który zostaje wyniesiony na ołtarze, o pokój dla swego kraju nękanego nadal po długiej wojnie domowej przez przestępczość i rozboje.

Hiszpańska agencja EFE cytuje te prośby Salwadorczyków. Kobieta w średnim wieku, Luisa, mówi:

- Chcę prosić Jana Pawła II o pokój, przede wszystkim o to, żeby było mniej przestępczości, żeby nie było u nas każdego dnia tylu porwań i zabójstw.

Dwoje piętnastolatków, dziewczyna imieniem Carol i chłopiec Rodrigo, powiedzieli, że będą modlić się do nowego błogosławionego, żeby w ich kraju nie było nędzy, a ich kolega, David, będzie modlił się, żeby znikła korupcja.

Zmotoryzowana procesja, towarzysząca papamobile, po przejeździe przez miasto dotarła do parafii San Jose de la Montana, Św. Józefa z Gór, znajdującej się trzy kilometry od miasta. Oczekiwał tam na nią tłum wiernych.

"To był papież młodzieży"

Była wśród nich grupa młodzieży, która utkała na cześć nowego błogosławionego tradycyjny dywan - takimi dywanami dekoruje się ulice salwadorskich miast podczas procesji Wielkiego Tygodnia.

- To był papież młodzieży, który walczył o nas i o to, w co wierzymy - powiedziała w imieniu tej grupy Claudia.

Dywan przedstawia sceny z życia Jana Pawła II, wśród nich jego spotkania z Matką Teresą z Kalkuty i modlitwę papieża w marcu 1983 roku przy ołtarzu w katedrze w San Salvador, w miejscu, gdzie na rozkaz jednego z dowódców wojskowych został zamordowany w czasie mszy arcybiskup Oscar Arnulfo Romero. Trwa obecnie proces jego beatyfikacji, rozpoczęty z inicjatywy Jana Pawła II.

Wikariusz archidiecezji San Salvador, Jesus Delgado, przypomniał podczas powitania papamobile w parafii San Jose de la Montana, że to Jan Paweł II utorował swą pierwszą wizytą drogę do pojednania w Salwadorze. Zakończyło ono wojnę domową trwającą od 1980 do 1992 roku, która pochłonęła 75 tys. ludzkich istnień.

>>>>>

Ciekawa inicjatywa !
To sa skutki rozwiazywania problemow w sposob ,,rewolucyjny'' - dzieki takim metodom problemy zamieniaja sie w pieklo na ziemi ...
Stad Jan Paweł II ostrzegal przed ,,teologia wyzwolenia'' za pomoca maksizmu... Widzimy ze mial racje...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:58, 11 Maj 2011    Temat postu:

Podczas beatyfikacji zaszlo niezwykle wydarzenie:

Kardynał zmarł na zawał tuż przed beatyfikacją

W Rzymie zmarł na zawał 80-letni, emerytowany arcybiskup Walencji Agustin Garcia-Gasco. Zasłabł tuż przed beatyfikacją i został zabrany do szpitala San Carlos de Nancy, gdzie stwierdzono zgon - informuje "El Pais".

Hiszpański kardynał Agustin Garcia-Gasco, emerytowany arcybiskup Walencji, miał brać udział w beatyfikacji Jana Pawła II. Dzień wcześniej był obecny na czuwaniu modlitewnym w rzymskim Circo Massimo. Purpurat zmarł w niedzielę nieopodal Watykanu, w szpitalu San Carlos de Nancy.

Duchowny urodził się 12 lutego 1931 r. w Corral de Almaguer w Toledo. Został księdzem w 1956 r. Absolwent wydziału teologii Uniwersytetu w Comillas Najpierw był biskupem tytularnym w archidiecezji Madryt-Alcalá. Jan Paweł II mianował go arcybiskupem Walencji 24 lipca 1992 r., urząd objął 3 października. W 2006 r. w Walencji gościł Benedykta XVI, gdy papież odbył pierwszą pielgrzymkę do Hiszpanii i przewodniczył V Międzynarodowemu Spotkaniu Rodzin.

Garcia-Gasco - dzięki mianowaniu Benedykta XVI - został kardynałem 24 listopada 2007 r. W 2009 ze względu na wiek zrezygnował z funkcji arcybiskupa, w 2011 r. stracił prawo wyboru papieża w konklawe z powodu ukończenia 80. roku życia.

Wśród hiszpańskich duchownych był jednym z najbardziej zaanagazowanych w walke z potwornosciami socjalistycznego rządu Jose Luisa Rodrigueza Zapatero. Szczególnie ostro wypowiadał się o instytucji małżeństw homoseksualnych i ułatwianiu rozwodów w Hiszpanii.

>>>>>>

A wiec przy takim zyciorysie oczywiste jest niebo ! Taki czas wybral Bóg aby dolaczyl do kolegi w niebie ktory tez swego czasu byl kardynalem :O))) Piekny dzien na pojscie do nieba :O))))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:24, 16 Maj 2011    Temat postu:

A co po beatyfikacji ?

Tysiące chcą oddać hołd bł. Janowi Pawłowi II.

Tysiące pielgrzymów z całego świata, wśród nich liczne grupy Polaków, stoją w kolejce do bazyliki świętego Piotra, by oddać hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II, którego trumnę wystawiono przed Ołtarzem Konfesji.

Przejście wiernych koło trumny papieża przebiega sprawnie. Ludzie robią zdjęcia, zatrzymują się na chwilę, modlą się.

Wartę przy trumnie pełni czterech członków Gwardii Szwajcarskiej z halabardami. W bazylice świętego Piotra są wolontariusze, gotowi pomóc w razie zasłabnięcia lub innych problemów zdrowotnych.

Jolanta Verheyen z Warszawy, która z cała rodziną czekała w kolejce, by oddać hołd papieżowi, powiedziała, że obawia się, że mogą dziś nie zdążyć. - Ale przynajmniej musimy spróbować - dodała. W niedzielę w nocy musi wraz z rodziną wracać do Polski.

- Boję się, że zanim dotrę do bazyliki, to będę musiała wracać, ale Ojciec Święty powiedział: "Nie lękajcie się", więc idę - przyznaje pani Ewa z podwarszawskiej Zielonki. Za to Edyta Życka z Warszawy powiedziała, że wróci tutaj w nocy. - Mamy czas. Wracamy do Polski dopiero 3 maja - dodała.

Bazylika watykańska ma być otwarta przez całą noc z niedzieli na poniedziałek, w zależności od napływu pielgrzymów.

Watykan zapowiedział, że w poniedziałek trumna ze szczątkami nowego błogosławionego zostanie złożona w grobie w Kaplicy Świętego Sebastiana bazyliki świętego Piotra, tuż za Pietą Michała Anioła. Będzie to prywatna ceremonia.

W niedzielę wczesnym popołudniem, aby przejść ostatni, liczący kilkaset metrów odcinek ulicy prowadzący do Watykanu, potrzeba było nawet około godziny. Pielgrzymi przeciskali się w ogromnym tłumie, a do tego brnęli w wielkiej ilości śmieci. Niemal cała Via Concilazione (ulica prowadząca do Watykanu) była zasłana gazetami, ulotkami, butelkami po wodzie mineralnej i resztkami jedzenia zostawionymi przez pielgrzymów.

Przez głośniki rozstawione w Watykanie i na pobliskich ulicach spikerzy zachęcali, aby pielgrzymi odłożyli wizytę przy trumnie Jana Pawła II na późniejsze godziny. Informowano, by wierni wzięli pod uwagę przynajmniej kilkugodzinne oczekiwanie w kolejce.

:O))))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:25, 16 Maj 2011    Temat postu:

Wiadomo, co stanie się z relikwiarzem z krwią Jana Pawła II !

Zaprezentowany podczas mszy beatyfikacyjnej relikwiarz z ampułką z krwią Jana Pawła II pozostanie w Watykanie, w Urzędzie Papieskich Celebracji Liturgicznych.

W ogłoszonym 26 kwietnia komunikacie Watykanu sprecyzowano informacje, dotyczące relikwii polskiego papieża, podkreślając, że jest to krew pobrana w ostatnich dniach jego życia na wypadek ewentualnej transfuzji.

Pobrana krew była przechowywana w czterech małych pojemnikach w watykańskim szpitalu Bambino Gesu. Watykan ogłosił, że dwie z tych fiolek pozostały w dyspozycji prywatnego sekretarza Jana Pawła II, kardynała Stanisława Dziwisza, a dwie inne znajdowały się w szpitalu Bambino Gesu, "wiernie strzeżone przez tamtejsze siostry".

Dalej podkreślono w nocie: "Z okazji beatyfikacji te dwa pojemniki zostały umieszczone w dwóch relikwiarzach. Pierwszy z nich zostanie zaprezentowany dla czci wiernych z okazji beatyfikacji 1 maja, a potem będzie przechowywany w 'sanktuarium' Urzędu Papieskich Celebracji Liturgicznych, wraz z innymi ważnymi relikwiami".

"Drugi zostanie zwrócony szpitalowi Bambino Gesu, gdzie siostry wiernie strzegły cennej relikwii w minionych latach. Krew Jana Pawła II znajduje się w stanie płynnym, co tłumaczy się obecnością antykoagulantu, który był obecny w probówkach w momencie pobierania krwi" - dodał Watykan.

Sylwia Wysocka



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:02, 17 Maj 2011    Temat postu:

Oczywiscie apetetyt rosnie w miare jedzenia - wobec tego nasuwa sie pytanie:

Kiedy Jan Paweł II zostanie świętym?

,,Są sygnały z Rzymu"

Bp Tadeusz Pieronek powiedział, że kanonizacja Jana Pawła II może nastąpić już za kilka lat.

Benedykt XVI zdradza, czemu chciał beatyfikacji Jana Pawła II - relacja z Watykanu.

- Mniej klaskać, a bardziej naśladować, takie przesłanie dla Polaków płynie z dzisiejszej uroczystości. Myślę, że Jan Paweł II zostanie szybko ogłoszony świętym. Sądzę, że to kwestia krótkiego czasu - powiedział bp Pieronek.

- Kościół pośpieszył się z beatyfikacją właśnie po to, żeby szybko można było doprowadzić do kanonizacji. Panuje powszechne przekonanie i z Rzymu płyną takie sygnały, że nastąpi to w ciągu dwóch, trzech lat - dodał.

Słowa te potwierdził watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone, który powiedział, że błogosławiony Jan Paweł II może zostać świętym "za kilka lat".

W wywiadzie dla włoskiej telewizji RAI watykański hierarcha przypomniał, że do kanonizacji wystarczy cud, uznany za niewytłumaczalny z naukowego punktu widzenia przez komisję medyczną, teologiczną i przez kardynałów oraz biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

- A zatem powiedziałbym, że na pewno za kilka lat - dodał kardynał Bertone.

Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Amato kilkakrotnie w ostatnim czasie dawał do zrozumienia, że na kanonizację trzeba będzie poczekać parę lat i zastrzegał zarazem, że nie można przewidzieć jej daty. Ponadto kardynał Amato informował, że już napływają z całego świata do Watykanu sygnały o doznanych łaskach. Będzie je sprawdzał postulator ksiądz Sławomir Oder.

O tym, że kilka lat to realny czas oczekiwania na kanonizację świadczy przypadek świętego Ojca Pio z Pietrelciny. Został on ogłoszony błogosławionym 2 maja 1999 roku, a kanonizowany już po trzech latach, 16 czerwca 2002 roku.

>>>>>>

Oczywiscie rok po roku bylo by to jednak jakies niewykorzystanie potencjalu... Najpierw trzeba wypelnic role jaka niesie tytul blogoslawionego i potem świętość ! :O))))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:34, 18 Maj 2011    Temat postu:

Warto przypomniec prace sluzb w tym dniu:

Zaczęło się wielkie sprzątanie po beatyfikacji

Mimo że pielgrzymi przybyli do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II nadal modlą się w tutejszych kościołach czy stoją w długiej kolejce do bazyliki św. Piotra, to służby miejskie rozpoczęły już wielkie sprzątanie.

Samochody z urządzeniami do sprzątania pojawiły się w okolicach Watykanu niemal zaraz po tym, jak Benedykt XVI wypowiedział ostatnie błogosławieństwo na zakończenie mszy beatyfikacyjnej. Pracownicy firm oczyszczania miasta zabrali się za zamiatanie ulic . Wczesnym popołudniem w niedzielę tony śmieci zaczęły jednak znikać z ulic. Do akcji wkroczyły maszyny sprzątające, ale też osoby ze zwykłymi miotłami.

2300 pielgrzymów otrzymało pomoc medyczną

Służby medyczne w Rzymie udzieliły pomocy lekarskiej 2329 uczestnikom mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II oraz osobom, które zemdlały w tłoku, zmierzając na nią. Do szpitala przewieziono 105 osób - to najnowsze dane służby zdrowia z Wiecznego Miasta.

Stwierdzono najwięcej przypadków omdleń, skoków ciśnienia z powodu upału oraz stanów gorączkowych.

Wśród ludzi, którym udzielono pomocy, było wielu cudzoziemców - wynika z przedstawionego raportu na temat pracy punktów medycznych w dniu masowego napływu pielgrzymów do Rzymu.

>>>>>

Suzby a wiec sluzba posluga ! I to nie ponizajaca niewolnicza . Wszak Syn Boży przyszedl aby SŁUŻYĆ A NIE ROZKAZYWAĆ ! Naśladował go nasz Papież ...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:38, 18 Maj 2011    Temat postu:

Tysiące wiernych na placu św. Piotra oczekuje w nocy z niedzieli na poniedziałek na wejście do Bazyliki i możliwość pokłonienia się przed trumną Jana Pawła II.

By wejść do świątyni, trzeba stać w kolejce około dwóch godzin. Pielgrzymi śpiewają pieśni, trzymają flagi. - Dziś jest radosny dzień beatyfikacji, a jednocześnie dzień bardzo trudny, bo znów wszystko się nam przypomniało. Czuję żal i złość, dlaczego ten człowiek już musiał odejść, przecież był jeszcze tak potrzebny - powiedziała Halina z Pułtuska.

Carmelita Than z Filipin przyjechała na beatyfikację Jana Pawła II, by dziękować za uzdrowienie. - Byłam sparaliżowana. Modliłam się do Jana Pawła II w ostatnich dniach jego życia: wstaw się za mną, kiedy trafisz do nieba. Dziękuję mu za wszystkie dobre rzeczy, które dla mnie zrobił. Nie mogłam powstrzymać łez stojąc przy jego trumnie - powiedziała.

- Towarzyszyły mi w bazylice szczególne emocje. Znałem papieża. Dla mnie był niezwykle charyzmatycznym człowiekiem i osobą, która miała olbrzymie serce. Podążał za Chrystusem i zawsze był z ludźmi - mówił Francesco Basile z Rzymu. Pielgrzymi wciąż zatrzymują się przed rozmieszczonymi na ulicach w pobliżu Watykanu telebimami, na których wyświetlane są filmy z podróży Jana Pawła II. Służby komunalne przystąpiły do sprzątania placów i ulic.

,,Czuję żal i złość, dlaczego już musiał odejść"

>>>>>

No to jest pojecie poganskie ! Skoro kochamy TAK BARDZO Papieża to cieszymy sie ze juz jest w niebie i nie cierpi... On nigdzie nie ,,odszedl'' ... ON TERAZ DOPIERO JEST NAPRAWDĘ NA CAŁOŚĆ ! Warto sobie to uswiadomic ! :O))))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy