Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
PostWysłany: Wto 10:39, 28 Maj 2019    Temat postu:

Polski wynalazek do obsługi i wymiany walut w bilonie

DLA KOGO? 1. Przedsiębiorcy. Problemy z brakiem drobnych to notoryczna zmora sprzedawców, handlarzy, taksówkarzy i wszystkich wykonujących usługi za płatność gotówkową. Dzięki urządzeniu będą mieć możliwość w prosty sposób przesłać drobne...

...

Brawo! Nowa era gotowki nadchodzi! Polska gotowkowa to podstawowe haslo teraz! Gotowka to wolnosc i anonimowosc! I nie mowcie ze tylko bandyci maja cos do ukrycia. Uczciwi tez musza ukrywac. Co? Glupie pytanie! Majatek przed bandytami! Po co sa zamki w drzwiach? Czy ujawniamy ludziom wszem i wobec gdzie mamy pieniadze? To zaproszenie do grabiezy! Niestety uczciwi musza ukrywac pieniadze.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Sob 9:43, 06 Kwi 2019    Temat postu:

Alternatywa dla pieniędzy. Po co wprowadza się lokalne i alternatywne waluty?

Na całym świecie funkcjonuje kilka tysięcy alternatywnych walut i wciąż ich przybywa. Barcelona przygotowuje się do rozpoczęcia prawdopodobnie największego na świecie projektu dotyczącego wprowadzenia w obieg lokalnych pieniędzy. W Polsce także mamy już projekty takie jak Copernicoin czy Zielony.

...

I brawo! Sredniowiecze! To jest to! Tylko musi byc uczciwe.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Wto 21:13, 09 Cze 2015    Temat postu:

Za emisję alternatywnej waluty rolnik trafił do sądu

- Shutterstock

Za emisję alternatywnej waluty w swojej wsi Kolionowo w regionie moskiewskim rolnik trafił do sądu. Pozwał go rosyjski bank centralny, uznając miejscowe "koliony" za nielegalne skrypty dłużne, zagrażające rublowi.

Michaił Szlapnikow swoje kolorowe koliony stworzył na wzór skryptów dłużnych na potrzeby barterowej wymiany między rolnikami. W 2014 r. wypuścił 20 tys. kolionów. Jednostronnie drukowane "banknoty" z wizerunkiem drzewa mają zróżnicowane nominały od 1 do 100.
REKLAMA


Szlapnikow, któremu grozi postępowanie karne, jest zaskoczony tak ostrą reakcją prokuratury, która nakazała wycofanie kolionów z obiegu. Powstały one po części dlatego, że mieszkańcom wsi brakowało gotówki. Według rolnika były rodzajem zabawy i nie można z nich korzystać poza Kolionowem ani wypłacać w nich pensji czy płacić nimi w sklepach.

"Przecież jeden wieśniak nie może obalić systemu bankowego" - żalił się rosyjskiemu portalowi Meduza, wskazując, że koliony nie podlegają inflacji. Ustalono bowiem we wsi, że pięć kolionów ma wartość wiadra kartofli (10 kg).

Ale próba stworzenia społeczności posługującej się własnym systemem transakcji bezgotówkowych zaniepokoiła władze i bank centralny pozwał Szlapnikowa. O sprawie od tygodnia piszą rosyjskie portale.

Szlapnikow, zwolennik rosyjskiego teoretyka anarchizmu i działacza rewolucyjnego Michaiła Bakunina, wcześniej zajmował się handlem. W Kolionowie osiadł po wypadku samochodowym, w którym doznał ciężkiego urazu, i walce z rakiem. Nie wierzy, że skończy za kratkami.

Prokuratura moskiewska nie chce wypowiadać się w jego sprawie, ponieważ "proces jest w toku".

Pomysł na waluty lokalne znany był już XIX wieku w Ameryce, a jako środek wspierający rozwój lokalnych społeczności rozpowszechnił się po krachu na nowojorskiej giełdzie w roku 1929. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest lokalna waluta w tyrolskim Woergl. Była oficjalnym potwierdzeniem wykonania pracy. Dzięki niej czterotysięczne miasto osiągnęło błyskawicznie dynamiczny rozwój. Dalszemu jej funkcjonowaniu sprzeciwił się Narodowy Bank Austrii i postawił burmistrza miasteczka przed Trybunałem Konstytucyjnym za wejście w kompetencje banku centralnego (za przyjmowanie należności podatkowych w szylingach Woerlg).

W ostatnich latach w Europie Zachodniej rocznie powstaje po kilkadziesiąt nowych walut alternatywnych. W samej Hiszpanii, odkąd rozpoczął się tam kryzys, powstało ich ponad 30. Zawsze utrzymują się w obiegu lokalnym. Jedną z takich walut lokalnych jest funt mający od 2007 r. zastosowanie w Totnes w brytyjskim hrabstwie Devon.

Były prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej Alan Greenspan twierdził, że na świecie XXI wiek będzie stuleciem prywatnych walut.

...

Nu panie o malo nie obalil imperium. Madry czlowiek widze. Dlatego go chca zniszczyc. W Rosji jak widze tez im wyzej tym glupsi.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Wto 14:14, 07 Lut 2012    Temat postu:

Bristol wprowadza własną walutę

Bristol, miasto na południowym zachodzie Anglii, od maja wprowadza własną walutę. Jest to oddolna inicjatywa lokalnego biznesu, która znalazła poparcie u władz samorządowych i miejscowego towarzystwa kredytowego - podała w poniedziałek BBC.

Bristolski funt - o wartości równej wartości funta w ogólnokrajowym obiegu - będzie dostępny w banknotach o nominale 1, 5, 10 i 20 funtów. Lokalnej waluty będzie można używać do płacenia za towary i usługi, w obrocie elektronicznym, np. do opłacania rachunków, a także w rozliczeniach podatkowych z lokalnymi władzami samorządowymi. - Duże firmy wysysają gotówkę z naszego miasta. Pieniądze włączane są do ich systemu rozliczeń, najczęściej lądują na rachunkach w londyńskich bankach, skąd w formie zysków trafiają za granicę, poza zasięg urzędu podatkowego - wyjaśnia autor inicjatywy Ciaran Mundy.

Zdaniem Mundy'ego kluczowa w budowaniu zaufania do lokalnej waluty jest możliwość regulowania w niej lokalnych podatków i płacenia rachunków. Te cechy odróżniają bristolskiego funta od podobnych inicjatyw, których mimo początkowego sukcesu nie udało się rozwinąć na większą skalę.

Mundy jest przekonany, że jego inicjatywa będzie nie tylko deklaracją lokalnego patriotyzmu, lecz także wsparciem dla drobnego i średniego biznesu. U źródeł pomysłu leży założenie, że pieniądz zostaje w mieście. Lokalna waluta wydana w miejscowej piekarni oznacza, że piekarnia może jej użyć do opłacenia swych dostawców lub załogi. Ci z kolei będą zmuszeni wydać pieniądze w mieście.

Bristolski prawnik Stephen Clarke zaprzecza, jakoby inicjatywa była atakiem na duże sieci handlu detalicznego. - Chcemy zachować niezależność lokalnych sklepikarzy, zmagających się z dekoniunkturą. Tam, gdzie pada lokalny drobny handel, wprowadzają się supermarkety, przez co miasta upodabniają się do siebie nawzajem - zaznacza.

Pod inicjatywą lokalnej waluty podpisało się dotychczas ponad 100 firm. Bristolskim funtem będzie można płacić m.in. za przeprawę promem, bilet teatralny czy deser w kawiarni.

Towarzystwo Kredytowe BCU (Bristol Credit Union), operator inicjatywy, jest regulowane przez nadzorcę brytyjskiego rynku usług finansowych FSA. Oznacza to, że depozyty w bristolskich funtach są chronione jak każdy inny rachunek depozytowy. W BCU będzie można otworzyć rachunek w funtach, a towarzystwo wymieni je po kursie 1:1 na funt bristolski. BCU zaprojektowało logo nowej waluty i ogłosiło konkurs na projekt banknotów. Nie wiadomo jeszcze, czy ozdobi je oblicze ważnej osoby czy też charakterystyczny element kojarzony z miastem. Banknoty będą miały zabezpieczenia przed podrabianiem.

>>>>>

No i brawo ! To mozane znakomicie podniesc poziom zycia w tym okregu . Wlasan waluta amortyzuje kryzysy na rynku globalnym poprzez wahania kursowe i pozwala na wieksza stabilnosc ekonomiczna . Zreszta co oznacza brak wlasnej waluty przebraija w strefie euro i to jest koszmar , ktory mowi sam za siebie i ktorego nikomu nie nalezy zyczyc .
Brytyjczycy naleza do rozsadniejszych krajow Europy totez ich sytuacja jest nieporownanie lepsza co widac . I tak trzymac a najlepiej wyjsc z UE !
BRMTvonUngern
PostWysłany: Śro 18:23, 10 Wrz 2008    Temat postu: Nowa jednostka monetarna w Lewes!

W mieście Lewes, stolicy hrabstwa East Sussex w południowo-wschodniej Anglii, wprowadzono we wtorek odrębną jednostkę monetarną - "funta leweskiego", aby zachęcić mieszkańców do wydawania pieniędzy na miejscu i wspierania w ten sposób lokalnej gospodarki.
Mieszkańcy 16-tysięcznego Lewes zdecydowali, że chcieliby przywrócić funta leweskiego, funkcjonującego w ich regionie od roku 1789 do 1895. Wydrukowano już kilkanaście tysięcy nowych banknotów.

Akcja ta jest odpowiedzią na obecne spowolnienie gospodarcze w Wielkiej Brytanii. Ponad 70 sklepów i punktów usługowych obiecało traktować lokalną jednostkę płatniczą na równi z funtami szterlingami. - Nowy środek płatniczy ma zachęcić do robienia zakupów w małych sklepach, które są tutaj tradycją. W całym Lewes nie ma ani jednego supermarketu - powiedział burmistrz miasta Michael Chartier. Przez pierwszy rok będzie to projekt pilotażowy, a później zapadnie decyzja o ewentualnym utrzymaniu w obiegu funtów leweskich.

Mieszkańcy Lewes nie są odosobnieni w swym wyborze. Od ponad roku własnej jednostki płatniczej używają także mieszkańcy Totnes w hrabstwie Devon.
>>>>
Male jest piekne!
Jak milo poczytac takie wiadomosci!
Toz to czyste sredniowiecze z jego niepodleglymi miastami i wioskami bo pamietajmy ze owczesne miasta liczyly:
Np Polska za czasow Krzywoustego.
Ok. 200 osrodkow miejskich z ludnoscia 150 tys...
Czyli srednie miasto liczylo 750 ludzi...
A na zachodzie pewnie tysiac...
I mialy wlasna suwerennosc!
I zauwazmy ze przyczyna jest kryzys!Slaby rozwoj i zagrozenie lokalnego rynku przez markety!
Na to lekarstwem ma byc wlasna waluta!
Jest to logiczne.Aby przyspieszyc rozwoj jakiegos regionu warto wprowadzic wlasna walute tak aby prowadzac polityke pieniezna pro-rozwojowa przyspieszyc rozwoj...
Natomiast w ramach molocha wiadomo ze rzad nie bedzie zajmowal sie jakims tam regionem tylko powie MUSICIE ZWIEKSZYC MOBILNOSC SILY ROBOCZEJ.Czyli emigrujcie niech te dziury upadna...
I powstaja miasta molochy tupu Meksyk 40 milionow no bo ,,wiochy'' upadaja i wszyscy ciagna do duzego miasta...Taka jest Ameryka w USA tez mamy 2 miasta.Wielkie miasto wschodniego wybrzeza i zachodniego wybrzeza posrodku USA PUSTKI...Bo ,,wiochy'' padly a ludnosc sie przeniosla...Oczywiscie taki system koczowniczy jest rujnujacy dla kultury bo nie ma korzeni nie ma tradycji a Amerykanie sa wiecznie niedojrzali i dzieciecy...
Nie mowiac o Polsce kraju od tysiecy lat wrosnietym w ta ziemie od czasu praslowian...
A co w Polsce zapytacie?
Jak to co KOSZMAR I HORROR!
Plugawe bydlaki zwane rzadem i naczelny buc Tusku EURO w 2012!!!
Trzeba zbudowac druga Irlandie w Irlandii i wygonic ludzi z Polski niech beda ,,mobilni''...Zreszta nie wiadomo gdzie POlacy maja emigrowac bo strefa EURO jest rozlozona dokumantnie juz Irlandia lezy i Hiszpania ostatni ktorzy mieli wzrost PKB juz nie maja...
Widzimy ze polityka nie ocenia sie po tym co mowi po usmiechu ALE PO TYM CO ROBI...
Obiektywnie i na zimno trzeba powiedziec ze Tusk to wyjatkowo odrazajace i wstretne bydle...
Odkad pamietamy jeszcze z czasow KLD ZAWSZE wyslugiwali sie albo obcym albo bogatym.Zawsze na szkode Polski.To nie jest jakis super nowoczesny pomysl.Kazdy smiec ma taki pomysl aby podlizywac sie silnym a kopac slabszych.Troche w tym zwierzecia a reszta podszeptu Szatana bo to co naturalne u zwierzat u ludzi jest zboczeniem...
Tuskowskie bydlaki dla ludzi maja tylko propagande...
A ze wzrost PKB coraz nizszy?TO CO IM TAM.
Widzimy ze nie wolno takich tempakow i idiotow wybierac...
I pamietajmy ze zawdzieczamy te rzady innym bydlakom z PiS ktorzy usiedziec w spokoju nie mogli tylko musieli kombinowac jak tu oddac wladze Tuskowi.A przed oddaniem zdazyli wpieprzyc kraj w Traktat Lisbonski...
Juz naprawde sytuacja jest tragiczna a kraj jest skraju zaglady dlatego nie chce mi sie bawic juz w uprzejmosci.Bo to po prostu smierdzi...

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group