BRMTvonUngern |
Wysłany: Pią 13:52, 24 Cze 2011 Temat postu: |
|
Ostre oskarżenia USA pod adresem sojusznika
Francuska firma Aerotechnic, jej prezes i przedstawiciel handlowy zostali oskarżeni w Stanach Zjednoczonych o sprzedaż broni do Iranu - podało amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości. Oskarżonych jest łącznie siedem osób i pięć firm.
Oskarżono ich o "nielegalne nabycie w Stanach Zjednoczonych wyposażenia wojskowego przeznaczonego do śmigłowców bojowych i myśliwców i wyekspediowanie go do Iranu" - powiedział rzecznik ministerstwa Dean Boyd. Chodzi o nielegalny eksport części wyposażenia śmigłowców Bell AH-1 i UH-1 Huey oraz myśliwców F-5 i F-4.
Sąd w stanie Georgia uznał za winnych "pogwałcenia ustawy o kontroli i eksporcie broni i reglamentacji transakcji z Iranem, spisek przeciwko USA, pranie pieniędzy i składanie fałszywych oświadczeń" łącznie siedem osób i pięć firm mających siedziby w Stanach Zjednoczonych, Francji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Iranie.
Obu Francuzów, Philippe'a Sancheza z Aerotechnic z Pinsaguel we Francji i przedstawiciela handlowego Luca Teuly'ego nie ma na terytorium Stanów - dodał rzecznik.
Jednego z oskarżonych, Amerykanina irańskiego pochodzenia Hamida Seifiego, znanego też pod imieniem Hanka Seifiego z firmy Galaxy Aviation Services z Illinois, aresztowano na początku roku w Atlancie. Uznany został za winnego i skazany w środę na pięć lat więzienia w zawieszeniu na trzy lata - podało ministerstwo.
Drugiego Amerykanina, Michaela Edwarda Todda z firmy The Parts Guys z Florydy aresztowano w zeszłym roku również w Atlancie. Uznany został za winnego w maju i oczekuje na wyrok.
Oskarżona jest też firma handlowa z Emiratów, Aletra General Trading, i pracujący dla niej Irańczyk Sajed Amir Ahmed Nadżfi.
Na liście oskarżonych jest także irańska spółka Sabanican z Teheranu, jej prezes Hassan Seifi i dyrektor generalny Reza Seifi.
>>>>>
Kreml Iran oto sa partnerzy Paryza ! Zrszta ten kraj pada z powodu euro ... Tonacy brzydko brzytwy sie chwyta... |
|
BRMTvonUngern |
Wysłany: Pią 14:57, 10 Cze 2011 Temat postu: |
|
Ian Brzeziński: Europa zbroi Rosję
Europejskie firmy zbrojeniowe w dążeniu do zdobycia nowych rynków i powetowania sobie cięć wydatków na obronność sprzedają Rosji sprzęt wojskowy, broń i awionikę. NATO musi zapanować nad tym procesem - ostrzega Ian Brzeziński na blogu "New Atlanticist".
Ian Brzeziński jest synem doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego za prezydentury Jimmy'ego Cartera (1977-81), Zbigniewa Brzezińskiego. W latach 2001-2005 był wicedyrektorem departamentu Europy i NATO w Pentagonie, a obecnie kieruje firmą konsultingową Brzezinski Group.
- Byłoby głęboką ironią, gdyby kolejne rosyjskie manewry "Zapad" obejmowały ćwiczenia w zbudowanym przez Niemców ośrodku treningowym, z wykorzystaniem ciężkiej broni zmodernizowanej z użyciem niemieckiej technologii, włoskich pojazdów wojskowych, samolotów wyposażonych we francuską awionikę i nowiutkich francuskich okrętów klasy Mistral - napisał.
?????
Alle o co chodzi ? Stany zbudowaly fabryki i uzbroily Stalina wyszkolily Talibow itp.
To euro-jelopom nie wolno zbroic bestii z Kremla ! Przyganial kociol garnkowi ! ŻĄDZA ZYSKU NIE MA GRANIC ! ( św. Tomasz z Akwinu XIII wiek )
Autor nawiązuje do manewrów "Zapad" z 2008 roku wzdłuż zachodnich granic Rosji. Manewry obejmowały desant morski i symulowany nuklearny atak na kraj geograficznie przypominający Polskę.
>>>>> My sie ich nie boimy bo z Polską zawsze przegrywali chyba ze im ktos pomagal - najczesciej Niemcy ale i Turcy Szwedzi Austriacy czy Kozacy Chmielnickiego...
Nad nami czuwa Nasza Matka...
Powołując się na dane Fundacji Jamestown, Brzeziński wylicza zaaprobowane w ostatnich miesiącach transakcje sprzedaży Rosji sprzętu wojskowego, w tym czterech francuskich okrętów desantowych i dowodzenia typu Mistral dla rosyjskiej marynarki wojennej, zdolnych do przewożenia śmigłowców bojowych.
Rosja prowadzi z Francją rozmowy w sprawie zakupu sprzętu bojowego piechoty (system FELIN) oraz awioniki dla samolotów wojskowych produkowanej przez Safran-Sagem. Włoski koncern Iveco porozumiał się z Rosjanami w sprawie sprzedaży lekkich, wielozadaniowych pojazdów opancerzonych, zaś niemiecki Rheinmetall zaprojektuje i wyposaży ośrodek treningowy dla rosyjskiej brygady, realistycznie symulujący warunki bojowe i pozwalający ocenić, jak spisało się dowództwo i żołnierze.
- Międzynarodowa sprzedaż sprzętu bojowego to normalny i słuszny sposób wsparcia krajowych przemysłów obronnych (...), ale nie na wszystkie rynki - zaznaczył Brzeziński.
Autor przestrzega przed "niekontrolowanym wyścigiem" koncernów zbrojeniowych na nowych rynkach. Wskazuje, że koncerny te, na skutek cięć wydatków na obronność, mają mniej rządowych zamówień i dążą do wyrównania tego ubytku wzmożonym eksportem.
- Jeśli Rosja z jej tragicznym dorobkiem w dziedzinie praw człowieka, utwierdzaniem strefy wpływów w państwach ościennych i siłami zbrojnymi wciąż okupującymi części Gruzji może nabyć sprzęt wojskowy od państw NATO, to można się zastanawiać, na jakie jeszcze inne rynki skieruje się europejski przemysł obronny - zaznaczył.
W tym kontekście Brzeziński pyta, czy następnym rynkiem dla zachodnioeuropejskich koncernów zbrojeniowych będą Chiny.
>>>>>
No a co ! Przeciez im wieksze bestie tym wiecej morduja i potrzebuja wiecej broni ! A zreszta z Chinami to przeciez glownie USA wchodza w konszachty... Sprzedaja im swoje papiery...
Zachod to szambo po obu stronach Atlantyku... |
|