BRMTvonUngern |
Wysłany: Pią 13:52, 27 Sie 2010 Temat postu: |
|
Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz podtrzymał stanowisko, że krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego powinien zostać przeniesiony. W miejscu, w którym krzyż obecnie stoi, jest bezczeszczony - uważa.
- Podtrzymuję nadal stanowisko, że ten krzyż powinien być przeniesiony w inne miejsce, i tam powinien zostać, jako pamiątka tych dni żałoby i modlitwy - mówił metropolita krakowski.
Według niego
obecnie krzyż stoi, jest bezczeszczony. - Jedni przychodzą się modlić, drudzy zachowują się niepoprawnie wobec krzyża.
>>>>>
Jest to skutek nieposluszenstwa decyzji ktora byla jedyna madra.Grzech nieposluszenstwa spowoduje zawsze grzech profanacji.Trzeba sie liczyc z tym ze jesli krzyz stanie sie partyjnym rekwizytem to partia przeciwna bedzie go opluwac i niszczyc.Taka jest ,,logika'' walki miedzy partiami.Zawsze bylo to plugawe widowisko a smiertelne przestalo byc od niedawna...
>>>
Jak zaznaczył metropolita, jego stanowisko jest zbieżne ze stanowiskiem Prezydium Episkopatu, które zostało poparte na konferencji Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze.
Kard. Dziwisz dodał, że krzyż przed Pałacem Prezydenckim jest własnością harcerzy i "to oni mają do niego prawo".
Zdaniem metropolity krakowskiego w sprawie krzyża wszystkie strony popełniły uchybienia.
>>>>>>
A to przecież jest więcej niż symbol wiary katolickiej. To jest znak ogromnej miłości Chrystusa do człowieka - podkreślił kard. Dziwisz.
>>>>
Nistety jak widzimy akurat to co najwazniejsze w ogole nie jest przedmiotem zainteresowania.Tylko wydarzenia glupie i prymitywne.
Ten swiat pelen jest grzechu...Dlatego smierc Jezusa musiala byc TAK STRASZNA!Macie odpowiedz dlaczego Jezus musial cierpiec TAK STRASZNIE!Bo tak wielkie byly i sa grzechy !
|
|
BRMTvonUngern |
Wysłany: Czw 19:13, 26 Sie 2010 Temat postu: Biskupi o awanturze przed Pałacem. |
|
- Apelujemy, by zauważyć, że nie jest to konflikt o krzyż, ale konflikt o sposób czy formę upamiętnienia wydarzeń smoleńskich - podkreślał wczoraj przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Józef Michalik. - Problemu nie rozwiążemy jako biskupi, bo nie jesteśmy władni. Nie można tego zrzucać na Kościół. Sprawę muszą rozwiązać bezpośrednio zaangażowani w sprawę upamiętnienia katastrofy - dodał. Stąd też Rada Biskupów Diecezjalnych zaapelowała do prezydenta Rzeczypospolitej, marszałków Sejmu i Senatu, premiera rządu, pani prezydent Warszawy oraz przewodniczących partii politycznych - koalicyjnych i opozycyjnych, o powołanie komitetu i powierzenie mu sprawy miejsca i formy upamiętnienia w Warszawie ofiar katastrofy smoleńskiej.
W przerwie wczorajszych obrad Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch podkreślił, że księża biskupi włączają się w trwającą dyskusję jako jedna ze stron, ponieważ rzecz dotyczy znaku chrześcijańskiego. Tuż po zakończeniu spotkania ks. abp Józef Michalik, przewodniczący KEP, mówił, że krzyż nigdy nie powinien dzielić ani być narzędziem używanym dla osiągnięcia nawet najszczytniejszych ludzkich celów. Podkreślił, że kluczem do rozwiązania przedłużającego się konfliktu jest godne upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej. Księża biskupi na zakończenie obrad wydali wspólny komunikat, w którym podtrzymują treść Oświadczenia Prezydium Konferencji Episkopatu Polski i Metropolity Warszawskiego z dnia 12 sierpnia 2010 roku. Proszą też, by w sporze politycznym, którego zakładnikiem stał się krzyż, oddzielić sprawę samego krzyża od słusznego postulatu upamiętnienia wszystkich ofiar godnym pomnikiem. Hierarchowie bardzo krytycznie wypowiadali się wczoraj także o sposobie relacjonowania w niektórych mediach wydarzeń sprzed Pałacu Prezydenckiego, co przyczyniało się do podsycania konfliktu. Także część komunikatu odnosiła się do środków przekazu, wzywając je, aby relacjonując wydarzenia z Krakowskiego Przedmieścia, zachowywały zasadę ważności spraw dziejących się w Polsce i unikały jednostronności oraz sensacyjności.
- Sprawę trzeba rozwiązać, bo doszło do zlekceważenia krzyża, a z drugiej strony - do zlekceważenia pamięci ofiar - podkreślił ks. abp Stanisław Gądecki, wiceprzewodniczący KEP. W czasie spotkania księża biskupi zwrócili uwagę, że znak krzyża nie może być przedmiotem szykan, krytyk czy jakichkolwiek przetargów. Bardzo negatywnie o sposobie odnoszenia się do osób modlących się pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu wypowiedział się ks. bp Alojzy Mering, który zwrócił uwagę, że rozmawiano z nimi bez szacunku. - Nie można określać kogoś mianem oszołoma, fanatyka czy kogoś nienormalnego. Tolerancja, demokracja musi oznaczać próbę zrozumienia stanowiska drugiego człowieka - mówił w wypowiedzi dla KAI ordynariusz włocławski.
W czasie obrad Rady Biskupów Diecezjalnych przypomniano także o 20. rocznicy podjęcia decyzji o powrocie lekcji religii do szkół i przedszkoli oraz o jej pozytywnych skutkach. Rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch przytoczył dane Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, według których młodzież pozytywnie ocenia fakt prowadzenia katechezy w szkołach, a także jej poziom. Specjalny list Episkopatu podkreślający wartość katechezy oraz współpracy rodziców, katechetów i nauczycieli zostanie odczytany w kościołach 5 września.
Jednym z tematów obrad była też modlitwa w intencji życia. Według postanowienia Rady Biskupów Diecezjalnych w pierwszą niedzielę Adwentu we wszystkich kościołach Polski odbędą się nabożeństwa w intencji życia. Księża biskupi dyskutowali również nad statutem prawnym Rodziny Radia Maryja. W komunikacie z obrad wspomnieli też o przypadającej w najbliższych dniach 30. rocznicy podpisania umów sierpniowych i powstania "Solidarności", a także podziękowali wszystkim, którzy przyszli z pomocą ludziom poszkodowanym w wyniku tegorocznych powodzi.
Dziś księża biskupi wezmą udział w uroczystościach ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. abp Józef Kowalczyk, Prymas Polski, a homilię wygłosi ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.
>>>>>
No tak oswiadczenie jest lagodzace ale oczywiscie nie zalagodzi bo nie o to chodzi tym ktorzy daja do pieca!Gdyby im o to szlo po prostu by nie rozrabiali.I czesc duchownych w tym i Biskupow nadal bedzie bełkotać ze tam pod Palacem chodzi o ,,obrone krzyza'' tego prawdziwego,ze to jest dalszy ciag tego co bylo w PRL itp. itp. brednie bedace jawnym bluznierstwem.Niestety.Skutek prania mozgu mediow O.Rydzyka... |
|