Autor |
Wiadomość |
BRMTvonUngern |
Wysłany: Śro 14:31, 12 Sie 2015 Temat postu: |
|
"Dziennik Gazeta Prawna": seniorzy już płacą za reformę emerytalną
Z roku na rok wydłuża się powszechny wiek emerytalny - Shutterstock
O ile w czerwcu zarejestrowanych bezrobotnych było o 290 tys. mniej niż przed rokiem, o tyle w grupie wiekowej 60 lat (i więcej) przybyło ich w ciągu roku 7 tys. (8,5 proc.) - do 88,9 tys. Powód: podwyższony wiek emerytalny - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Z roku na rok wydłuża się powszechny wiek emerytalny. W czerwcu br. kobiety mogły przechodzić na emeryturę nie tak jak do 2013 r. – w wieku 60 lat, ale mając 60 lat i 8 miesięcy. W ewidencji pośredniaków liczba pań 60+ wzrosła w ciągu roku o 3,8 tys., przy równoczesnym wzroście liczby bezrobotnych mężczyzn w tym wieku.
REKLAMA
Dziennik zauważa, że mimo to sytuacja seniorów na rynku pracy i tak jest zdecydowanie lepsza niż młodzieży – w I kw. stopa bezrobocia osób w wieku 55-64 lata wynosiła, uwzględniając szarą strefę, 6,6 proc., a wśród młodych do 24 lat ponad 23 proc.
Kłopot w tym, że bezrobocie wśród młodych systematycznie spada, a wśród seniorów – systematycznie rośnie.
- Naszym celem jest zablokowanie skokowego wzrostu bezrobocia w tej grupie. Jeśli osoba traci zajęcie kilka miesięcy przed osiągnięciem wieku emerytalnego, jej aktywizacja jest trudna – mówi "DGP" Małgorzata Sarzalska z resortu pracy.
Więcej w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej".
...
A wieksze bezrobocie to obnizenie pensji i emigracja. I wygaszanie Polski, Emigranci i bezrobotni ZUSu nie placa. Takie sa zasady ekonomii. Ale u nas ekonomie wykladaja mediole z Wyborczej. To nic sie nie da zrobic. |
|
|
BRMTvonUngern |
Wysłany: Wto 16:45, 10 Lut 2015 Temat postu: |
|
"Dziennik Gazeta Prawna": na bruk tuż przed emeryturą
Zdaniem ekspertów, bezrobotnych po sześćdziesiątce będzie przybywać
Szybko przybywa bezrobotnych seniorów – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
W końcu ubiegłego roku w urzędach pracy w całym kraju było łącznie niemal 84 tys. bezrobotnych w wieku 60 lat i więcej. W ciągu 12 miesięcy przybyło ich aż 15 proc. To najgorszy wynik od 2000 r. Tymczasem w pozostałych grupach wiekowych bezrobocie spada.
Zdaniem cytowanej przez gazetę prof. Elżbiety Kryńskiej, eksperta rynku pracy z Uniwersytetu Łódzkiego, to efekt podwyższenia wieku emerytalnego do 67 roku życia. Obecnie seniorów jest więcej, gdyż firmy pozbywają się ich w pierwszej kolejności.
Zdaniem ekspertów, bezrobotnych po sześćdziesiątce będzie nadal przybywać.
...
Skutki zbrodni tuskowcow . Przy wódca juz zwial na Zachod wzorem tyranow . |
|
|
BRMTvonUngern |
Wysłany: Pon 13:03, 15 Kwi 2013 Temat postu: |
|
Rostowski ws. OFE: trzeba wyprowadzić Polskę z tej pułapki
- 13 lat temu tworząc OFE , przeprowadzono eksperyment bez przemyślenia, w jaki sposób przyszłym emerytom będą wypłacane pieniądze. Dziś trzeba wyprowadzić Polskę z tej pułapki. OFE nie chcą wypłacać prawdziwych emerytur, dlatego przegląd funkcjonowania systemu emerytalnego będzie szerszy niż do tej pory zakładaliśmy - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski.
Rostowski wyjaśnił też, że propozycja dotyczyła "stopniowego przekazywania w ciągu 10 lat środków do ZUS-u, bo ktoś w końcu musi (wypłacać - red.) te emerytury, które wbrew temu, co mówią OFE, muszą być dożywotnie".
- Tak zawsze było zakładane i rząd w żaden sposób nie zaakceptuje, że jakakolwiek instytucja, która zgromadziła przymusowe składki, będzie wypłacała cokolwiek, co by było inne od dożywotniej emerytury - podkreślił. - Te środki muszą być przekazywane, aby dożywotnia emerytura była wypłacana. Same OFE tego nie mogą robić i nawet w ich propozycji chciały przekazywać środki zakładom ubezpieczeniowym - dodał.
"Rządy tak działać nie mogą"
Wicepremier zaznaczył też, że w - Czas na wielkie, szokowe, gigantyczne programy już dawno się skończył. Balcerowiczowi, który postuluje kolejne cięcia przywilejów emerytalnych, chcę powiedzieć wyraźnie: w dojrzałej demokracji rządy tak działać nie mogą - zaznaczył w RMF FM polityk PO.
Minister podkreślił także, że to właśnie ten rząd wprowadził emerytury pomostowe, zreformował emerytury mundurowe, bardzo znacząco podwyższając minimalny wiek emerytalny dla mundurowych.
...
Cala transformacja to nazistowski eksperyment na Polakach . Ktorego pacjent nie wytrzymal .
A OFE podobnie jak PPP to przyklad jak kretyni potrafia zniczyc najsluszniejsza idee chorym wykonaniem . Idee nie wystarcza trzeba jeszcze ludzi na poziomie aby je wykonac . |
|
|
BRMTvonUngern |
Wysłany: Czw 14:32, 06 Sie 2009 Temat postu: Okraglostolowcy szykuja katastrofe emerytalna! |
|
Już w przyszłym roku dla 50-letnich kobiet i 55-letnich mężczyzn, którzy są członkami OFE, powstaną bezpieczne fundusze typu B. Zmienić ma się też sposób zapisywania do funduszy - nie będą tego robić akwizytorzy.
Między innymi takie propozycje przewiduje projekt zmian w II filarze przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej do którego dotarła GP. W tym miesiącu będą konsultowane m.in. z Komisją Nadzoru Finansowego i Izbą Gospodarczą Towarzystw Emerytalnych. Jesienią odpowiedni projekt ustawy ma przyjąć rząd.
Resort pracy proponuje, aby do bezpiecznych subfunduszy (tzw. fundusze typu B będą lokować aktywa wyłącznie w bezpieczne papiery wartościowe)
>>>>
Lehman Brothers Fany and Mac Goldman Sachs Enron Madof and co. i tym podobne bezpiecze bo zachodnoe ,,instytucje finansowe''.
>>>>>
swoje oszczędności przenosiły osoby, którym do ukończenia wieku emerytalnego brakuje dziesięć lat.
Przez pierwsze pięć lat będą to robić samodzielnie, choć z zastrzeżeniem, że do funduszy typu B trafia co roku 20 proc. oszczędności, które są ulokowane w funduszu podstawowym (typu A). Ten obowiązek będzie więc dotyczyć 50-letnich kobiet i 55-letnich mężczyzn.
Gdy skończą odpowiednio 55 i 60 lat, nie będą już w ogóle mogli oszczędzać w funduszu typu A. Takie rozwiązanie ma uchronić osoby, które w niedługim czasie mają odejść na emeryturę, przed skutkami ewentualnej dekoniunktury na giełdzie. A dla nich spadki mogą być szczególnie dotkliwe.
Jak wyliczyła Fundacja FOR, gdyby od 2005 roku funkcjonowały fundusze typu B i osobom w wieku przedemerytalnym sukcesywnie redukowano dopuszczalny udział akcji z 40 do 0 proc., miesięczna emerytura okresowa z OFE dla osób o przeciętnych zarobkach wyniosłaby o ponad 20 proc. więcej niż obecnie.
W jaki sposób będzie można zapisywać się do OFE? Dlaczego PTE będą musiały ponieść wyższe koszty reklam w mediach? Jakie rozwiązania mają ułatwić zmianę OFE?
Bartosz Marczuk
Gazeta Prawna
>>>>
A wiec kolejna katastrofa.Mielismy ich 4 reformy schladzanie terapie szokowe i programy powszechnej prywatyzacji.ale to malo!Trzeba wiecej rozwalic! |
|
|