Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
PostWysłany: Wto 19:40, 07 Lip 2015    Temat postu:

Austria: parlament faktycznie zniósł tajemnicę bankową

- Shutterstock

Parlament Austrii dokonał faktycznego zniesienia tajemnicy bankowej, co według rządu zwiększy wpływy skarbu państwa o około 700 mln euro dzięki opodatkowaniu dochodów z ukrywanych dotąd przed fiskusem aktywów kapitałowych.

Regulująca sprawę tajemnicy bankowej ustawa o bankowości ma rangę konstytucyjną i dlatego dla jej znowelizowania niezbędna była kwalifikowana większość dwóch trzecich głosów. Rządząca koalicja Socjaldemokratycznej Partii Austrii (SPO) i konserwatywnej Austriackiej Partii Ludowej (OVP) uzyskała tę większość dzięki wsparciu ze strony opozycyjnych Zielonych.
REKLAMA


Nowelizacja da władzom skarbowym do dyspozycji centralny rejestr wszystkich prowadzonych przez austriackie instytucje finansowe kont, których jest łącznie około 20 mln.

"Nie chcemy, by tajemnicy bankowej nadal nadużywano" - oświadczył rzecznik SPO ds. finansowych Jan Krainer zaznaczając, iż oszustwa podatkowe są okradaniem społeczeństwa. Jak jednocześnie sprecyzował, warunkiem udostępnienia danych o kontach będą uzasadnione i potwierdzone przez sędziego Federalnego Trybunału Finansowego podejrzenia o nadużycia.

Zniesienia tajemnicy bankowej dokonano w ramach rozległej reformy podatkowej, która przewiduje między innymi zwiększenie stawki opodatkowania najwyższych, przekraczających milion euro rocznie dochodów z 50 do 55 proc. Podatek od dochodów kapitałowych wzrośnie do 27,5 proc., ale w przypadku odsetek od kont oszczędnościowych pozostanie na dotychczasowym poziomie 25 proc. Łącznie w następstwie reformy skarb państwa ma uzyskać dodatkowe wpływy w kwocie około 5 mld euro.

...

Niebezpieczne. Za chwilę zniosa lekarską. Bo coś tam. Ściganie malwersantow i bandytów nie wymaga znoszenia tej tajemnicy. Trzeba po prostu narzędzi.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Śro 20:13, 13 Lis 2013    Temat postu:

Maciej Jędrzejak
Saxo Bank
Draghi znacjonalizuje europejskie banki

Pro­jekt eu­ro­pej­skiej unii ban­ko­wej, który w ostat­nich dniach na­brał im­pe­tu, za­po­wia­da się nie­zwy­kle obie­cu­ją­co - nie­ste­ty tylko na pa­pie­rze. Do­głęb­na ana­li­za za­sto­so­wa­nych me­cha­ni­zmów w kon­tek­ście two­rze­nia jed­no­li­tych ram fi­nan­so­wych, po raz ko­lej­ny ujaw­nia ku­li­sy eu­ro­pej­skich wpły­wów i za­leż­no­ści, gdzie - co nie dziwi - karty roz­da­wa­ne są przez na­szych są­sia­dów zza Odry. Szcze­gól­nie gro­te­sko­wo wy­pa­da rów­nież Mario Dra­ghi, który w imię ra­to­wa­nia wia­ry­god­no­ści Unii Eu­ro­pej­skiej chce de facto zna­cjo­na­li­zo­wać banki w Eu­ro­stre­fie.

Na­gon­ka me­dial­na na eu­ro­scep­ty­ków tym razem zo­gni­sko­wa­ła się wokół prze­ciw­ni­ków unii ban­ko­wej, ze wzglę­du na ko­niecz­ność uzy­ska­nia le­gi­ty­mi­za­cji spo­łecz­nej dla dzia­łań ECB oraz po­zo­sta­łych or­ga­nów Unii Eu­ro­pej­skiej.

Mario Dra­ghi uspra­wie­dli­wia wdra­ża­ne re­for­my ko­niecz­no­ścią po­pra­wy stanu sek­to­ra ban­ko­we­go, co mia­ło­by się w re­zul­ta­cie prze­ło­żyć na uspo­ko­je­nie ryn­ków i na­stro­jów wśród in­we­sto­rów. Re­ali­za­cja planu obej­mu­je wy­ko­rzy­sta­nie trzech klu­czo­wych ele­men­tów: jed­no­li­te­go eu­ro­pej­skie­go sys­te­mu nad­zo­ru ban­ko­we­go, eu­ro­pej­skie­go sys­te­mu gwa­ran­to­wa­nia de­po­zy­tów oraz eu­ro­pej­skie­go sys­te­mu re­struk­tu­ry­za­cji i upo­rząd­ko­wa­nej li­kwi­da­cji ban­ków.

Na­tu­ral­nie, in­sty­tu­cją nad­zo­ru­ją­cą banki bę­dzie już od li­sto­pa­da 2014 roku ECB. Ozna­cza to, że w rę­kach Mario Dra­ghie­go i jego na­stęp­ców skupi się nie­ogra­ni­czo­na wręcz wła­dza umoż­li­wia­ją­ca de­cy­do­wa­nie o ist­nie­niu lub li­kwi­da­cji prak­tycz­nie wszyst­kich ban­ków w kra­jach uczest­ni­czą­cych w unii. Zapis, który za­kła­da bez­po­śred­ni nad­zór ECB nad tymi ob­ra­ca­ją­cy­mi ak­ty­wa­mi o war­to­ści ponad 30 mld euro wy­da­je się je­dy­nie mało wy­szu­ka­nym za­bie­giem PR - owym ma­ją­cym za za­da­nie uspo­ko­ić opi­nię pu­blicz­ną. Jak wy­ni­ka z no­wych re­gu­la­cji, Eu­ro­pej­ski Bank Cen­tral­ny bę­dzie mógł w do­wol­nej chwi­li prze­jąć nad­zór od kra­jo­wych re­gu­la­to­rów, w mo­men­cie gdy uzna takie dzia­ła­nia za ko­niecz­ne. Co ważne, to Eu­ro­pej­ski Urząd Nad­zo­ru Ban­ko­we­go bę­dzie de­cy­do­wał kiedy dana in­sty­tu­cja wy­ma­ga po­mo­cy i wsz­czę­cia po­stę­po­wa­nia w ra­mach SRM (Sin­gle Re­so­lu­tion Me­cha­nizm). Wtedy też opra­co­wy­wa­ny bę­dzie plan li­kwi­da­cji przy po­mo­cy no­wo­pow­sta­łe­go Wspól­ne­go Fun­du­szu Li­kwi­da­cji.

Co to ozna­cza dla Pol­ski? W mo­men­cie przy­stą­pie­nia Rzecz­po­spo­li­tej do unii ban­ko­wej, a pre­mier pol­skie­go rządu nie ukry­wa swo­je­go en­tu­zja­zmu dla tej idei, nasz kraj bę­dzie zmu­szo­ny przy­jąć wszyst­kie re­gu­la­cje wy­ni­ka­ją­ce z ak­ce­sji. Nie trud­no sobie wy­obra­zić w ob­li­czu braku sta­bil­no­ści eu­ro­pej­skiej le­gi­sla­cji, że za jakiś czas ECB uzna PKO S.A. za bank wy­ma­ga­ją­cy in­ter­wen­cji, co może skut­ko­wać jego re­struk­tu­ry­za­cją lub wręcz li­kwi­da­cją. W ta­kiej sy­tu­acji Rząd RP miał­by zwią­za­ne ręce i zo­stał­by zmu­szo­ny do uzna­nia sta­no­wi­ska "bank­ste­rów" z ECB. Pol­ski sys­tem ban­ko­wy radzi sobie sto­sun­ko­wo do­brze i nie ma po­wo­dów, dla któ­rych Po­la­cy mie­li­by oddać nad­zór nad kra­jo­wy­mi in­sty­tu­cja­mi lu­dziom nie­zna­ją­cym lo­kal­ne­go śro­do­wi­ska. Po­par­cie pre­mie­ra dla po­głę­bie­nia unii wy­da­je się nie­uza­sad­nio­ne, tym bar­dziej, że sam Dra­ghi jako były wi­ce­szef Gold­man Sachs na pewno w ja­kimś stop­niu przy­czy­nił się do roz­pę­ta­nia świa­to­we­go kry­zy­su. Czy na­praw­dę chce­my w tym uczest­ni­czyć?

....

Nacjonalizacja z nacjonalizmem ma tyle wspolnego co okragly stol z patriotyzmem . Chodzi o komunizacje czyli aby bankami zarzadzali towarzysze euro radzieccy . Od kolchozu do euro kolchozu .
BRMTvonUngern
PostWysłany: Pią 18:53, 12 Lip 2013    Temat postu:

KE broni swojej propozycji ws. banków po porównaniu do metod nazistów

KE broni swojej propozycji, w której przewidziała dla siebie ostateczne prawo głosu przy likwidacji banków. Szef bawarskiego związku banków miał porównać przyznanie sobie takiego uprawnienia do metod nazistowskich. KE nazwała porównanie "niestosownym".

Komisja Europejska zaproponowała w środę system wspólnej restrukturyzacji i likwidacji banków, który ma być drugim etapem unii bankowej. KE przyznała sobie ostateczne słowo przy ewentualnej likwidacji banków, co wywołuje sprzeciw Niemiec.
REKLAMA

Jak napisał w piątek dziennik "Financial Times" szef bawarskiego związku banków porównał plan KE przyznania sobie takiego uprawnienia do rodzaju prawa, które pozwoliło nazistom przejąć władzę.

Jak relacjonuje dziennik, szef bawarskiego związku banków spółdzielczych GVB Stephan Goetzl miał podczas środowej konwencji w Monachium powiedzieć, że plan Komisji można porównać do "ustawy o pełnomocnictwach", zdając się nawiązywać do poprawki konstytucyjnej z 1933 r. powierzającej nazistom prawo do przyjmowania ustaw bez zgody parlamentu.

Rzecznik Goetzla podkreślił jednak, że nie wspomniał on bezpośrednio o nazistach, czy Hitlerze.

"Komentarz Stephana Goetzla (...) unaocznia, jak silny jest niemiecki sprzeciw wobec propozycji przedstawionej przez komisarza UE ds. rynku wewnętrznego Michela Barniera" - skomentował "FT". Przytoczył też wypowiedź rzecznika kanclerz Niemiec Angeli Merkel, że "propozycja daje Komisji władzę, której nie posiada zgodnie z obecnym traktatem UE".

Choć początkowo komisarz Barnier odmówił skomentowania słów Goetzla, to w piątek Komisja wydała krótkie oświadczenie w tej sprawie.

"Komisja Europejska nie ma z pewnością zamiaru odpowiadania na tak niestosowne porównania, ani brać udziału w tego rodzaju polemice" - czytamy. Powtórzyła, że celem jej propozycji jest ochrona europejskich podatników w razie upadłości banku.

"Respektuje ona traktat, suwerenność i uprawnienia każdego z państw członkowskich. Rada Ministrów (UE) i Parlament Europejski będą teraz debatować nad tekstem zgodnie ze swoją rolą" - skwitowała KE.

Jak wcześniej wskazywały unijne źródła, KE nie będzie się upierać, by dysponować ostatecznym głosem w likwidacji banków i że może być ona - w razie oporu - przydzielona innej instytucji wspólnotowej np. Radzie UE (rządy). Jednak KE uważa, że jest ona najlepiej wyposażona do pełnienia tej roli.

Wspólna, kontrolowana likwidacja banków ma być drugim etapem unii bankowej, po wspólnym nadzorze Europejskiego Banku Centralnego (EBC), który ruszy w drugim półroczu 2014 roku. Nadzorem tym będą objęte banki ze strefy euro (ok. 6,4 tys. banków) oraz z krajów spoza eurolandu, które przyłączą się do nadzoru. Polska nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie ewentualnego przystąpienia.

Według Niemiec utworzenie centralnego organu ds. likwidacji banków i nowe uprawnienia KE wykraczają poza ramy obecnego traktatu UE.

>>>>

Hitler zalozycielem UE . Haslo znane nie od dzis . Ten sam sposb ,,rozumowania" i efekty te same .
BRMTvonUngern
PostWysłany: Pią 18:19, 28 Cze 2013    Temat postu:

Barroso: w ciągu dwóch tygodni propozycja wspólnej likwidacji banków

Prze­wod­ni­czą­cy KE Jose Bar­ro­so za­po­wie­dział, że w ciągu dwóch ty­go­dni za­pro­po­nu­je wspól­ny sys­tem kon­tro­lo­wa­nej li­kwi­da­cji ban­ków w UE. Ma ona za­kła­dać m.​in. utwo­rze­nie agen­cji, która bę­dzie współ­de­cy­do­wać o tym, czy dany bank w UE po­wi­nien być zli­kwi­do­wa­ny.

Bar­ro­so na kon­fe­ren­cji pra­so­wej po czwart­ko­wo-piąt­ko­wym szczy­cie UE po­świę­co­nym m.​in. unii ban­ko­wej za­zna­czył, że dużym kro­kiem na­przód w jej two­rze­niu są uzgod­nie­nia mi­ni­strów w spra­wie "wspól­ne­go po­dej­ścia do po­stę­po­wa­nia z upa­da­ją­cy­mi ban­ka­mi bez po­le­ga­nia na po­dat­ni­kach". Za­po­wie­dział, że fi­nal­ne uzgod­nie­nie tej kwe­stii mię­dzy Par­la­men­tem Eu­ro­pej­skim a mi­ni­stra­mi po­win­no naj­póź­niej na­stą­pić do końca roku.

Po­ro­zu­mie­nie to mi­ni­stro­wie osią­gnę­li w nocy z środy na czwar­tek. Za­kła­da ono m.​in., że w pierw­szym rzę­dzie za kło­po­ty ban­ków mają pła­cić ich udzia­łow­cy, inni in­we­sto­rzy, a na końcu wła­ści­cie­le du­żych de­po­zy­tów. Ma to uchro­nić po­dat­ni­ków przed kosz­ta­mi wspie­ra­nia ban­ków przez rządy. Na­stęp­nym kro­kiem ma być wspól­na, bar­dziej zcen­tra­li­zo­wa­na na­pra­wa lub li­kwi­da­cja upa­da­ją­cych ban­ków. De­cy­zja o tym, czy dany bank po­wi­nien być zli­kwi­do­wa­ny, bo np. za­gra­ża sta­bil­no­ści ca­łe­go sys­te­mu ban­ko­we­go, ma być w więk­szym stop­niu po­dej­mo­wa­na przez Ko­mi­sję Eu­ro­pej­ską i Eu­ro­pej­ski Bank Cen­tral­ny.

"Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska za­pre­zen­tu­je swoją pro­po­zy­cję me­cha­ni­zmu wspól­nej, upo­rząd­ko­wa­nej li­kwi­da­cji ban­ków w ciągu na­stęp­nych dwóch ty­go­dni. To za­pew­ni sku­tecz­ne po­dej­mo­wa­nie de­cy­zji wobec ban­ków w trud­no­ściach w ra­mach wspól­ne­go me­cha­ni­zmu" - po­wie­dział Bar­ro­so za­zna­cza­jąc, że za­po­bie­gnie to po­wta­rza­niu błę­dów z prze­szło­ści w po­stę­po­wa­niu z upa­da­ją­cy­mi ban­ka­mi.

Z kolei prze­wod­ni­czą­cy Rady Eu­ro­pej­skiej Her­man Van Rom­puy na tej samej kon­fe­ren­cji za­zna­czył, że da­ją­ca pew­ność unia ban­ko­wa i bar­dziej sko­or­dy­no­wa­na na­pra­wa ban­ków po­zwo­lą na przy­wró­ce­nie kre­dy­to­wa­nia go­spo­dar­ki przez banki. "Po­ro­zu­mie­nie mi­ni­strów jest na­stęp­nym waż­nym kro­kiem na­przód (w two­rze­niu unii ban­ko­wej) i jest waż­nym po­mo­stem dla wspól­nej li­kwi­da­cji ban­ków" - po­wie­dział za­zna­cza­jąc, że wszy­scy przy­wód­cy są głę­bo­ko do tego kroku prze­ko­na­ni. Wcze­śniej wąt­pli­wo­ści zgła­sza­ły Niem­cy.

"Cze­ka­my na pro­po­zy­cję Ko­mi­sji, która po­win­na być przy­ję­ta w ciągu roku, pod ko­niec obec­nej ka­den­cji PE" - po­wie­dział Van Rom­puy. Dodał, że dru­gim "po­mo­stem" w kie­run­ku unii ban­ko­wej jest uzgod­nie­nie przez eu­ro­gru­pę wa­run­ków bez­po­śred­niej re­ka­pi­ta­li­za­cji ban­ków w kło­po­tach z fun­du­szu ra­tun­ko­we­go stre­fy euro EMS.

>>>>

Ta jest towarzysze . Grunt to likwidowac !
BRMTvonUngern
PostWysłany: Czw 19:44, 06 Cze 2013    Temat postu:

KE przygotowuje propozycję unijnej agencji ds. likwidacji banków

Komisja Europejska przygotowuje propozycję ustanowienia wspólnej agencji i funduszu likwidacyjnego, by w razie potrzeby szybko przeprowadzić likwidację upadającego banku. Propozycja ma być gotowa latem.

Wspólnym systemem likwidacji banków mają być objęte kraje, które przystąpią do wspólnego nadzoru Europejskiego Banku Centralnego, czyli strefa euro i chętne kraje spoza eurolandu.

- Sieć (urzędów odpowiedzialnych za likwidację banków) jest niewystarczająca, potrzebujemy centralnego organu, który będzie w stanie podejmować szybkie i skuteczne decyzje - powiedziało w środę unijne źródło. Dodało, że w razie likwidacji banku decyzje są podejmowane "między zamknięciem giełdy w piątek a otwarciem w poniedziałek".

Nowy organ przyjąłby zapewne postać agencji, która miałaby dostęp do funduszu likwidacyjnego zasilanego składkami banków. Z funduszu tego miałyby być pokrywane głównie "operacyjne" koszty uporządkowanej likwidacji upadających banków. Mimo to źródło nie wykluczyło, że mogą się zdarzyć przypadki, gdy będzie potrzebna dodatkowa pomoc np. z funduszu ratunkowego strefy euro (EMS), który ma mieć możliwość bezpośredniej rekapitalizacji banków.

Alarm w razie kłopotów banku miałby podnosić nadzorca, rada wspólnej likwidacji miałaby ocenić, czy ryzyko jest "systemowe" i przedstawić instytucji wspólnotowej wniosek o uruchomienie likwidacji. Taką instytucją mogłaby być KE - wynika z wypowiedzi źródła.

W swojej propozycji Francja i Niemcy wezwały niedawno, by wspólna rada likwidacyjna skupiała przedstawicieli władz odpowiedzialnych za likwidację banków w poszczególnych krajach i pozwalała na szybkie decyzje na szczeblu centralnym.

Berlin i Paryż podkreśliły, że wspólny fundusz musi być finansowany składkami banków, ale w razie potrzeby, do czasu uzbierania odpowiednich funduszy ze składek banków, EMS miałby stanowić dodatkowe zabezpieczenie poprzez pożyczki lub rekapitalizację.

Francja i Niemcy poddały też pod rozwagę możliwe połączenie wspólnego mechanizmu likwidacji z EMS. Choć zasadniczo wstępne propozycje KE biorą najwyraźniej pod uwagę pomysły Francji i Niemiec, to na tym etapie - ze względu na komplikacje prawne - nie będzie proponowane połączenie tych instrumentów.

>>>>

Tak . Od likwidowania to sa wybitni fachowcy !
BRMTvonUngern
PostWysłany: Wto 21:12, 21 Maj 2013    Temat postu:

Komisja PE za ew. stratami właścicieli depozytów powyżej 100 tys. euro

Komisja PE ds. gospodarczych przyjęła w nocy z poniedziałku na wtorek stanowisko w sprawie naprawy upadających banków w UE. Uzgodniono, że w kosztach naprawy mogą brać udział właściciele depozytów powyżej 100 tys. euro, choć w ostateczności.

Podobnie uważa większość krajów członkowskich UE.

Aby możliwość strat na depozytach powyżej 100 tys. euro w przypadku upadku lub naprawy banków weszła w życie, odpowiednią dyrektywę musi przegłosować jeszcze Rada UE (rządy) i cały Parlament Europejski. PE zacznie negocjować zasady naprawy banków z krajami UE, gdy te przyjmą swoje stanowisko negocjacyjne w tej sprawie.

"Podatnicy i właściciele oszczędności powinni być ostatnimi osobami ponoszącymi koszty pomocy dla banków" - napisały we wtorkowym komunikacie po głosowaniu w komisji PE służby prasowe europarlamentu. Dodały, że w tekście stanowiska negocjacyjnego PE wykluczono udział w kosztach naprawy banków objętymi unijnymi gwarancjami właścicieli depozytów poniżej 100 tys. euro.

"Nawet depozyty powyżej 100 tys. euro powinny być uwzględnione w ostateczności (w kosztach naprawy banków)" - napisano.

Przyjęte przez komisję PE stanowisko określa też "restrykcyjne zasady wykorzystywania pieniędzy podatników" do ratowania banków. Podatnicy tracą, gdy koszty ratowania banków ponosi państwo.

- Jestem bardzo zadowolony, że komisja PE udzieliła szerokiego poparcia działaniom na rzecz uściślenia odpowiedzialności udziałowców i inwestorów (banków) jak również na rzecz środków zapewniających stabilność rynków finansowych w czasie kryzysu - powiedział cytowany w komunikacie sprawozdawca PE, chadek Gunnar Hoekmark.

Udziałowcy i inwestorzy mają być "pierwsi w kolejce" do pokrywania ewentualnych strat i kosztów naprawy upadających banków.

14 maja także większość ministrów finansów krajów UE poparła wstępnie uwzględnienie w kosztach naprawy upadających banków właścicieli depozytów powyżej 100 tys. euro, ale także w ostateczności. Taką ewentualność przewidziała w dyrektywie o harmonizacji systemów naprawczych banków w UE Komisja Europejska.

Również Europejski Bank Centralny jest zdania, że w przypadku niewypłacalności banków straty powinni ponosić najpierw udziałowcy banków, potem właściciele obligacji banków, a na końcu właściciele nieubezpieczonych depozytów. EBC naciska też na utworzenie wspólnego funduszu restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji banków w UE. Odpowiednią propozycję w tej sprawie KE ma przedstawić w czerwcu.

....

No to eurotowarzysze gladko zatwierdzaja straty . Jak wszyscy towarzysze .
BRMTvonUngern
PostWysłany: Wto 17:25, 14 Maj 2013    Temat postu:

Unijni ministrowie finansów o możliwych stratach deponentów

Ministrowie finansów UE debatują we wtorek m.in. o tym, czy w razie restrukturyzacji lub upadłości banków tracić mają właściciele depozytów powyżej 100 tys. euro. Jednym z tematów może też być ewentualne powołanie wspólnego funduszu naprawczego dla banków.

Wspólna restrukturyzacja lub likwidacja zagrożonych banków ma być drugim etapem unii bankowej, po wspólnym nadzorze bankowym, który od marca przyszłego roku ma sprawować Europejski Bank Centralny (EBC). Szybkiemu powstaniu wspólnego funduszu naprawczego dla banków objętych wspólnym nadzorem nie do końca sprzyjają Niemcy, które wykluczają też szybką zgodę na wspólne gwarantowanie depozytów bankowych w UE, wbrew m.in. Francji.

"Francja jest za kompleksowym podejściem do unii bankowej (...) wraz ze (wspólnym) gwarantowaniem depozytów. Wiemy, że to coś, czego oczekują obywatele" - powiedział wchodząc na wtorkowe spotkanie w Brukseli francuski minister finansów Pierre Moscovici. Dodał, że "absolutnie niezbędne" dla zwalczania ewentualnych kryzysów w sektorze bankowym jest wspólna naprawa banków oraz możliwość ich bezpośredniego dokapitalizowania z funduszu ratunkowego strefy euro.

Także holenderski minister finansów i szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem wyraził nadzieję na postęp w sprawie projektu unijnej dyrektywy o harmonizacji systemów naprawy banków w UE. Przewiduje ona w razie niewypłacalności banków straty inwestorów, a w ostateczności właścicieli dużych depozytów bankowych (powyżej 100 tys. euro). "Inwestorzy i deponenci (...) potrzebują jasnej hierarchii w strukturze ponoszenia strat" - powiedział Dijsselbloem, który sam w dużej mierze przyczynił się swoimi wypowiedziami do niejasności wokół strat deponentów na Cyprze.

Jak donosi we wtorek AFP, powołując się na niemiecki dziennik "Handelsblatt", po zamieszaniu na Cyprze Komisja Europejska chce podobno wprowadzić zmianę w projekcie dyrektywy, zupełnie wykluczając straty deponentów. W sprawie tej kraje członkowskie UE są jednak podzielone.

Według członka zarządu EBC Joerga Asmussena w przypadku niewypłacalności banków straty powinni ponosić najpierw udziałowcy banków, potem właściciele obligacji banków, a na końcu właściciele nieubezpieczonych depozytów.

Asmussen podkreślił też konieczność "wdrażania równolegle wszystkich elementów unii bankowej" wraz ze wspólną restrukturyzacją i likwidacją zagrożonych banków. "W naszej opinii unia bankowa jest nie tylko wspólnym mechanizmem nadzoru. Chcemy jednego, europejskiego systemu naprawy (banków) wraz ze wspólną agencją i funduszem, który będzie finansowany z opłat sektora bankowego" - podkreślił Asmussen.

Komisja Europejska zapowiedziała, że w czerwcu zaprezentuje propozycję mechanizmu wspólnej likwidacji banków dla instytucji objętych wspólnym nadzorem.

....

Euro towarzyszom spodobal sie warian cypryjski i juz debatuja w jakim zakresie maja przepadac oszczednosci . Popierajcie dalej UE .
BRMTvonUngern
PostWysłany: Sob 14:06, 27 Kwi 2013    Temat postu:

Austria ograniczy tajemnicę bankową

Po ponad 24-godzinnych, burzliwych negocjacjach, liderzy austriackiej koalicji porozumieli się w piątek wieczorem w sprawie ograniczenia tajemnicy bankowej. Austria nadal jednak będzie chronić konta swoich obywateli.

Austria była ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie zgadzał się na automatyczną wymianę informacji o klientach banków, ich rachunkach i prowadzonych na nich operacjach. Od kilku tygodni w Wiedniu trwała na ten temat ożywiona debata polityczna. Austriackich polityków motywowały silne naciski Brukseli i niedawne oświadczenie Luksemburga wykazującego ustępstwa w kierunku automatycznej wymiany informacji podatkowej.

We wspólnym oświadczeniu liderzy rządzącej koalicji: kanclerz Werner Faymann z Austriackiej Partii Socjaldemokratycznej(SPOe) i wicekanclerz Michael Spindelegger z konserwatywnej Austriackiej Partii Ludowej (OeVP) oznajmili w piątek, że tajemnica bankowa zostanie ograniczona, ale jedynie dla cudzoziemców, którzy mają w Austrii swoje konta i nie płacą w tym kraju podatków. Natomiast stan kont obywateli Austrii nie będzie nadal ujawniany, zwłaszcza anonimowych rachunków bankowych zarządzanych przy pomocy haseł.

Co więcej - uelastycznienie austriackiego stanowiska zostało uzależnione od kolejnych warunków. Ujawnienie tajemnicy musi być zgodne z wytycznymi Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), które na razie nie zakładają automatycznej wymiany informacji podatkowej w Unii Europejskiej. Po drugie - Austria będzie nadal respektowała umowy bilateralne jakie podpisała w roku 2012 ze Szwajcarią i w roku 2013 z Lichtensteinem. Na ich podstawie dojdzie do transferu podatków niezapłaconych przez Austriaków, którzy posiadają konta w tych państwach.

Z przebiegu negocjacji wyraziła zadowolenie minister finansów Maria Fekter (OeVP). To właśnie ona deklarowała, że "będzie bronić tajemnicy bankowej jak lwica" i nie zgodzi się na rewizję kont osobistych obywateli. Konserwatyści byli bowiem przeciwni jakimkolwiek kompromisom. "Oświadczenie respektuje zasadę zachowania prywatności i wolności osobistej austriackich obywateli" - stwierdziła pani minister.

Skrajnie prawicowa opozycja: Austriacka Partia Wolności (FPOe) zareagowała natomiast na koalicyjne oświadczenie z oburzeniem, określając je słowem "zdrada".

Stanowisko austriackiego rządu zostanie przedstawione na posiedzeniu ministrów finansów 14 maja podczas debaty w sprawach podatkowych. Na 22 maja zaplanowano natomiast unijny szczyt poświęcony walce z unikaniem podatków w Unii Europejskiej. Austria była ostatnim krajem Wspólnoty, który blokował zatwierdzenie mandatu KE do podpisania umowy w sprawie opodatkowania oszczędności między UE a Szwajcarią i czterema innymi krajami oraz wzmocnienia wymiany informacji podatkowych.

....

Bruksela zeszmacila kolejny kraj . Skapitulowali haniebnie . Zobaczymy do jakiej katastrofy doprowadzi Bruksela .
BRMTvonUngern
PostWysłany: Pią 18:26, 26 Kwi 2013    Temat postu:

Luksemburg: banki mogą upadać po zniesieniu tajemnicy bankowej

Ponad po­ło­wa ban­ków luk­sem­bur­skich ob­słu­gu­ją­cych osoby fi­zycz­ne może upaść po 2015 roku, gdy doj­dzie do zła­go­dze­nia ta­jem­ni­cy ban­ko­wej - po­wie­dział w pią­tek Alain Ste­ichen, jeden z naj­słyn­niej­szych w Luk­sem­bur­gu praw­ni­ków spe­cja­li­zu­ją­cych się w po­dat­kach.

Spo­śród 141 ban­ków luk­sem­bur­skich aż 120 zaj­mu­je się za­rzą­dza­niem ak­ty­wa­mi osób fi­zycz­nych. "Spo­dzie­wam się, że pej­zaż ban­ko­wy ule­gnie po­waż­nej zmia­nie, po­nie­waż na­stą­pi uciecz­ka klien­tów" - po­wie­dział Ste­ichen, do­da­jąc, że spra­wi to, iż nie­któ­re banki "stra­cą tę masę kry­tycz­ną (ka­pi­ta­łów), która po­zwa­la im funk­cjo­no­wać".

"Na­le­ży ocze­ki­wać, że prze­trwa tylko 60-70 ban­ków" - po­wie­dział praw­nik pod­czas kon­fe­ren­cji na temat skut­ków przy­stą­pie­nia Luk­sem­bur­ga do au­to­ma­tycz­nej wy­mia­ny da­nych ban­ko­wych mię­dzy kra­ja­mi UE, co na­stą­pi 1 stycz­nia 2015 roku.

Sto­wa­rzy­sze­nie luk­sem­bur­skich ban­ków ABBL oce­nia war­tość ak­ty­wów, które osoby fi­zycz­ne po­wie­rzy­ły tam­tej­szym in­sty­tu­cjom fi­nan­so­wym na około 300 mld euro, z czego ponad po­ło­wa na­le­ży do oby­wa­te­li kra­jów unij­nych, w któ­rych nie mogą już oni ko­rzy­stać z ta­jem­ni­cy ban­ko­wej, aby uciec przed fi­sku­sem.

Pre­mier Luk­sem­bur­ga Je­an-Clau­de Junc­ker za­po­wie­dział 10 kwiet­nia, że jego kraj jest przy­go­to­wa­ny na zła­go­dze­nie ta­jem­ni­cy ban­ko­wej.

AFP zwra­ca uwagę, że ocena sy­tu­acji przed­sta­wio­na przez Ste­iche­na różni się za­sad­ni­czo od opi­nii Junc­ke­ra, który po­wie­dział, że w ban­kach Luk­sem­bur­ga "nie zga­śnie świa­tło w 2015 roku", kiedy to zła­go­dzo­na zo­sta­nie ta­jem­ni­ca ban­ko­wa.

"Nasz sek­tor fi­nan­so­wy nie żyje z czar­nych pie­nię­dzy ani z oszustw fi­nan­so­wych" - za­pew­niał na po­cząt­ku kwiet­nia Junc­ker, do­da­jąc, że sek­tor fi­nan­so­wy kraju "nie za­le­ży w za­sad­ni­czy spo­sób od ta­jem­ni­cy ban­ko­wej".

>>>>

No i co z tego ? Caly Luksemburg moze upasc i Brukseli to nie wzruszy .
BRMTvonUngern
PostWysłany: Czw 18:35, 11 Kwi 2013    Temat postu:

Minister finansów Austrii przeciwna złagodzeniu tajemnicy bankowej

Austriacka minister finansów Maria Fekter oświadczyła w czwartek, że jest przeciwna złagodzeniu przepisów o obowiązującej w jej kraju tajemnicy bankowej; skrytykowała Wielką Brytanię, nazywając ją "Wyspami Szczęśliwymi dla uchylających się od podatków".

"Automatyczna wymiana wszystkich informacji oznaczałaby nie tylko głęboką ingerencję w sferę prywatną, lecz sprawiłaby, że tajemnica bankowa stałaby się przeszłością" - powiedziała Fekter w wywiadzie dla kilku austriackich gazet, o czym poinformował w czwartek "Der Spiegel". "Nie wezmę w tym udziału" - zastrzegła szefowa resortu finansów.

Jak podkreśla "Der Spiegel", Austria jest obecnie jedynym krajem w UE, który jest przeciwny automatycznej wymianie informacji o stanie kont zagranicznych inwestorów. Luksemburg zapowiedział w środę włączenie się do systemu obowiązującego w pozostałych krajach UE do 2015 roku. Dyskusja o zaostrzeniu kontroli podatkowej jest następstwem opublikowania w zeszłym tygodniu przez prasę informacji o masowym wyprowadzaniu przez obywateli krajów UE pieniędzy do rajów podatkowych i unikaniu w ten sposób płacenia podatków.

Zdaniem Fekter problemem nie jest Austria lecz Wielka Brytania. To tam znajdują się "prawdziwe raje podatkowe" - powiedziała minister gazetom "Kurier", "Die Presse" i "Kleine Zeitung". "Domagamy się, by zajęto się Wielką Brytanią, która ma możliwość działania jako miejsce do prania brudnych pieniędzy i raj podatkowy" - powiedziała Fekter. Zjednoczone Królestwo musi, podobnie jak Cypr, zlikwidować anonimowe fundacje - dodała.

"Domagamy się wprowadzenia rejestru fundacji na Wyspach Normandzkich, ale także tam, gdzie obowiązuje prawo brytyjskie: na Kajmanach, Wyspach Dziewiczych i Gibraltarze" - powiedziała Fekter.

Socjaldemokratyczny kanclerz Austrii Werner Faymann zasygnalizował we wtorek gotowość do złagodzenia tajemnicy bankowej, na co nalega KE. Jednak partner koalicyjny SPOe, konserwatywna Austriacka Partia Ludowa (OeVP) jest przeciwna kompromisom i chce zachować tajemnicę bankową przynajmniej dla obywateli Austrii.

...

Juz jak zwykle w UE najgorsza potwornosc przechodzi .
BRMTvonUngern
PostWysłany: Śro 16:36, 10 Kwi 2013    Temat postu:

Luksemburg gotów od 2015 r. automatycznie wymieniać dane bankowe


Premier Luksemburga Jean-Claude Juncker potwierdził w środę, że jego kraj jest gotów na złagodzenie tajemnicy bankowej, poprzez przystąpienie 1 stycznia 2015 roku do automatycznej wymiany danych bankowych między krajami UE.

"Możemy bezpiecznie wprowadzić automatyczną wymianę danych bankowych 1 stycznia 2015 roku" - oświadczył Juncker w luksemburskim parlamencie. "Nasz sektor finansowy jest w stanie to zrobić" - dodał.

Według premiera sektor finansowy jego kraju "nie zależy w zasadniczy sposób od tajemnicy bankowej". "Nasz sektor finansowy nie żyje z czarnych pieniędzy ani z oszustw finansowych" - zapewnił Juncker.

W niedzielę szef resortu finansów Luc Frieden powiedział, że jego kraj rozważa zerwanie z tradycją zachowywania tajemnicy bankowej.

Ocenił, że świat idzie w kierunku automatycznej wymiany danych bankowych. "Już się temu stanowczo nie sprzeciwiamy" - powiedział Frieden gazecie "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".

Luksemburg wcześniej sprzeciwiał się automatycznej wymianie informacji bankowej między urzędami skarbowymi państw Unii. Powodem zmiany stanowiska miał być rosnący nacisk ze strony innych państw unijnych, które wobec kryzysu finansów publicznych są tym bardziej zdeterminowane, by utrudnić swym obywatelom unikanie płacenia podatków i transfer pieniędzy za granicę.

Presja na kraje o bardzo rozbudowanych sektorach bankowych wzrosła jeszcze po załamaniu się systemu bankowego na Cyprze. Ponadto po ujawnieniu w zeszłym tygodniu przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Dziennikarzy Śledczych (ICIJ) informacji, według których 130 tys. osób z ponad 170 krajów ukryło przed fiskusem swój majątek w rajach podatkowych na całym świecie, w Unii ożyła dyskusja na temat zwalczania oszustw podatkowych.

...

I tak eurotowarzysze obalili kolejny przezytek kapitalizmu - tajemnice bankowa .
BRMTvonUngern
PostWysłany: Pon 16:18, 08 Kwi 2013    Temat postu:

KE: Austria powinna złagodzić tajemnicę bankową

Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska ocze­ku­je, że po de­kla­ra­cji Luk­sem­bur­ga, który wy­ra­ził go­to­wość do zła­go­dze­nia ta­jem­ni­cy ban­ko­wej, po­dob­ne kroki po­dej­mie Au­stria - po­in­for­mo­wa­ła w po­nie­dzia­łek Emer Tray­nor, rzecz­nicz­ka ko­mi­sa­rza UE ds. po­dat­ków.

"Jest nie do przy­ję­cia, by jeden kraj człon­kow­ski blo­ko­wał 26 po­zo­sta­łych" - po­wie­dzia­ła Tray­nor w po­nie­dzia­łek w Bruk­se­li. "Trud­no bę­dzie Au­strii utrzy­mać obec­ne sta­no­wi­sko. Cięż­ko zro­zu­mieć, dla­cze­go kraj ten sprze­ci­wia się przej­rzy­sto­ści, pod­czas gdy wszyst­kie po­zo­sta­łe kraje są go­to­we iść w tym kie­run­ku" - do­da­ła.

Au­stria i Luk­sem­burg sprze­ci­wia­ją się au­to­ma­tycz­nej wy­mia­nie in­for­ma­cji ban­ko­wej mię­dzy urzę­da­mi skar­bo­wy­mi państw Unii. Jed­nak w week­end luk­sem­bur­ski mi­ni­ster fi­nan­sów Luc Frie­den za­de­kla­ro­wał go­to­wość swego kraju do udzia­łu w sys­te­mie wy­mia­ny in­for­ma­cji ban­ko­wych w ra­mach UE w celu zwal­cza­nia oszustw po­dat­ko­wych. Dys­ku­sja na ten temat od­ży­ła w ze­szłym ty­go­dniu po ujaw­nie­niu przez Mię­dzy­na­ro­do­we Sto­wa­rzy­sze­nie Dzien­ni­ka­rzy Śled­czych (ICIJ) in­for­ma­cji, we­dług któ­rych 130 tys. osób z ponad 170 kra­jów ukry­ło przed fi­sku­sem swój ma­ją­tek w ra­jach po­dat­ko­wych na całym świe­cie.

Jak po­in­for­mo­wa­ła Tray­nor, KE z sa­tys­fak­cją przy­ję­ła de­kla­ra­cję luk­sem­bur­skie­go mi­ni­stra. Ko­mi­sarz UE ds. po­dat­ków Al­gir­das Sze­me­ta ma na­dzie­ję na "szyb­ki po­stęp" w spra­wie no­we­li­za­cji dy­rek­ty­wy o opo­dat­ko­wa­niu do­cho­dów z oszczęd­no­ści, która ma być jed­nym z na­rzę­dzi walki z uchy­la­niem się od pła­ce­nia po­dat­ków.

Au­stria sy­gna­li­zu­je jed­nak, że nie zła­go­dzi swo­jej ta­jem­ni­cy ban­ko­wej. Mi­ni­ster fi­nan­sów tego kraju Maria Fek­ter za­po­wie­dzia­ła w opu­bli­ko­wa­nym w nie­dzie­lę wy­wia­dzie dla wie­deń­skie­go ta­blo­idu "Oester­re­ich", że bę­dzie bro­nić ta­jem­ni­cy ban­ko­wej "jak lwica" i pod żad­nym po­zo­rem nie do­pu­ści do tego, by "pań­stwo grze­ba­ło w ra­chun­kach ban­ko­wych swych zwy­kłych oby­wa­te­li".

>>>>

Nie ma zmiłuj ! To UE !
BRMTvonUngern
PostWysłany: Pon 15:53, 08 Kwi 2013    Temat postu:

Austriacka minister będzie broniła "jak lwica" tajemnicy bankowej

Au­striac­ka mi­ni­ster fi­nan­sów Maria Fek­ter oświad­czy­ła w wy­wia­dzie pra­so­wym, że mimo naj­now­szych sen­sa­cji na temat uciecz­ki ka­pi­ta­łów do rajów po­dat­ko­wych bę­dzie "bro­ni­ła jak lwica" ta­jem­ni­cy ban­ko­wej w Au­strii.

W wy­wia­dzie dla wie­deń­skie­go ta­blo­idu "Oester­re­ich" za­pew­ni­ła, że pod żad­nym po­zo­rem nie do­pu­ści do tego, by "pań­stwo grze­ba­ło w ra­chun­kach ban­ko­wych swych zwy­kłych oby­wa­te­li".

Wy­po­wiedź Marii Fek­ter zbie­gła się w cza­sie z de­kla­ra­cja­mi jej luk­sem­bur­skie­go od­po­wied­ni­ka Luca Frie­de­na dla prasy nie­miec­kiej, w któ­rych za­pew­nia on o go­to­wo­ści rządu luk­sem­bur­skie­go do par­ty­cy­po­wa­nia w sys­te­mie wy­mia­ny in­for­ma­cji ban­ko­wych w ra­mach UE w celu zwal­cza­nia oszustw po­dat­ko­wych.

Luk­sem­burg i Au­stria od wielu lat blo­ko­wa­ły po­ro­zu­mie­nie w spra­wie au­to­ma­tycz­nej wy­mia­ny in­for­ma­cji ban­ko­wych mię­dzy urzę­da­mi skar­bo­wy­mi państw Unii Eu­ro­pej­skiej.

Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska (a także Niem­cy) na­le­ga­ła w ostat­nim ty­go­dniu na kraje UE, aby za­nie­cha­ły dal­sze­go blo­ko­wa­nia tego po­ro­zu­mie­nia.

Maria Fek­ter pod­kre­śla w cy­to­wa­nym wy­wia­dzie, że Wie­deń pod­pi­sał po­ro­zu­mie­nie ze Szwaj­ca­rią i Liech­ten­ste­inem, na mocy któ­re­go banki tych kra­jów prze­trans­fe­ru­ją pań­stwu au­striac­kie­mu po­dat­ki nie­za­pła­co­ne przez jego oby­wa­te­li, któ­rzy ulo­ko­wa­li tam (w Szwaj­ca­rii i Liech­ten­ste­inie) nie­za­de­kla­ro­wa­ne fun­du­sze.

"Je­stem tro­pi­ciel­ką prze­stępstw po­dat­ko­wych, ale rów­nież obroń­czy­nią oszczę­dza­ją­cych i dla­te­go wal­czę jak lwica o utrzy­ma­nie ta­jem­ni­cy ban­ko­wej" - pod­kre­śli­ła kon­ser­wa­tyw­na sze­fo­wa au­striac­kie­go mi­ni­ster­stwa fi­nan­sów.

"Jako mi­ni­ster będę zatem gło­so­wa­ła prze­ciw­ko całej Unii Eu­ro­pej­skiej, aby nie na­ra­ża­ła na nie­bez­pie­czeń­stwo na­szej ta­jem­ni­cy ban­ko­wej. Nie po­zwo­li­my, aby Unia Eu­ro­pej­ska roz­ne­gli­żo­wa­ła na­szych wła­ści­cie­li kont ban­ko­wych".

Za­py­ta­na, czy Au­stria bę­dzie w sta­nie ode­przeć na­ci­ski na re­zy­gna­cję z obro­ny se­kre­tu ban­ko­we­go, Maria Fek­ter od­par­ła: "Z pew­no­ścią ta­jem­ni­cę ban­ko­wą uda się utrzy­mać jesz­cze przez dłuż­szy czas".

>>>>

Zachod godzi sie juz na wszelkie formy modu . Aborcja eu tanzja in vitro dewiacje ... Ale gdy chodzi o kase to krzyk . Nic nie jest tam swiete oprocz kasy .
BRMTvonUngern
PostWysłany: Pon 18:33, 02 Lut 2009    Temat postu: Bruksela zaciska pętlę!

Tymczasem trwa zacisnianie petli!
Brukselscy tyrani chca aby z UE nie bylo nawet gdzie uciec:

Europejski podatnik nie będzie mógł uciec przed swoim fiskusem do Belgii, Luksemburga albo Austrii, licząc, że ochroni go tam tajemnica bankowa - to cel dyrektywy o współpracy administracyjnej krajów UE w egzekwowaniu podatków zaproponowanej w poniedziałek przez Komisję Europejską.
>>>>
TYLKO CIULE CO BEDZIE JAK UCIEKNA NA BAHAMA?KAJMANY?
PRZYJMIECIE ICH DO UE???
>>>

KE proponuje, by kraj członkowski nie mógł się powoływać na obowiązującą u niego tajemnicę bankową, jeśli urząd podatkowy z innego kraju UE poprosi go o dane na temat swojego podatnika.
>>>>
Przy okazji oczywiscie łamią tajemnicę bankową!A jakże!
>>>

Jest nie do zaakceptowania, że tajemnica bankowa stosowana w jednym kraju członkowskim stanowi przeszkodę dla poprawnego oszacowania przez władze innego kraju należnych podatków - powiedział komisarz ds. ceł i podatków Laszlo Kovacs.
>>>
NATOMIAST DO ZAAKCEPOTOWANIA SA DESPOTYCZNE RZADZY GRUPKI WSTRETNYCH I PODLYCH KOMISARZY-TYRANOW!!!!GLUPICH JAK NOGA STOLOWA!
>>>

W praktyce chodzi o trzy kraje UE: Austrię, Luksemburg, a także Belgię, które chcąc stworzyć atrakcyjne warunki do lokat i inwestycji, wywalczyły sobie w UE możliwość stosowania tajemnicy bankowej.

Najnowsza propozycja KE odnosi się do przypadków, gdy np. polski fiskus potrzebuje danych o rozliczającym się w Polsce Polaku, który ma konto w Luksemburgu. Obecnie luksemburskie władze mogłyby odmówić udzielenia informacji, powołując się na tajemnicę bankową. Według proponowanej dyrektywy - banki i inne instytucje finansowe będą musiały podzielić się danymi z fiskusem z innego kraju UE.

Oczywiście kraje będą mogły nadal zapewniać tajemnicę bankową wobec swoich rezydentów (co obejmuje też obcokrajowców na stałe mieszkających w danym kraju).

Udzielanie informacji miałoby się odbywać na prośbę zainteresowanego urzędu skarbowego. Propozycja dyrektywy przewiduje mechanizmy wymiany informacji, procedury i odpowiednie formularze. Zezwala też urzędnikom podatkowym z jednego kraju UE na aktywny udział, z takimi samymi uprawnieniami, w dochodzeniach prowadzonych w innym kraju.

Przyjęcie propozycji wymaga jednomyślnej zgody wszystkich 27 państw UE. KE liczy, że Belgia da się do niej przekonać, a Luksemburg i Austria nie będą blokowały decyzji wobec presji 25 państw. Laszlo Kovacs liczy na porozumienie do końca 2009 r., wierząc w zapewnienia czeskiego przewodnictwa, że sprawa będzie traktowana priorytetowo.

Dla KE propozycja jest ważna o tyle, że o zniesienie tajemnicy bankowej apeluje ona do rajów podatkowych poza UE (Szwajcaria, Liechtenstein, Monako etc.). Jeśli nie rozwiążemy problemu u nas, to jak możemy wymagać od innych, by dzielili się informacjami? - pytał retorycznie komisarz.
>>>
A JAK ZNIESIECIE TO TAMCI ROZWALA SOBIE GOSPODARKE NA WASZ APEL!!!SŁOŃ WAM NA MÓZGI NADEPNĄŁ!!!
>>>>

Już w listopadzie zeszłego roku KE zaproponowała nowelizację unijnej dyrektywy, której celem jest walka z unikaniem opodatkowania poprzez przenoszenie oszczędności i dochodów do rajów podatkowych. Wiedząc, że nie ma szans na całkowite odejście od tajemnicy bankowej w Luksemburgu, Austrii i Belgii, nie zaproponowała jednak włączenia tych krajów do systemu obowiązkowej wymiany informacji o posiadaczach kont, istniejącego pomiędzy pozostałymi 24 krajami UE.

W zamian za to, że banki w tych trzech krajach nie ujawniają informacji o swoich klientach-nierezydentach, są zobowiązane do odprowadzania do ich kraju pochodzenia podatku od odsetek, pobieranego z indywidualnych kont oszczędnościowych zagranicznych klientów.

By ograniczyć "ucieczkę podatkową", KE zaproponowała objęcie obowiązkiem opodatkowania nie tylko zysków ze zwykłych oszczędności, ale też zysków z inwestycji w niektóre innowacyjne produkty finansowe oraz pewne ubezpieczenia na życie.

Michał Kot
>>>>
Oczywiscie Euro-biurwy zakonczyly propozycja NOWYCH PODATKOW!Jakze by inaczej!
Widzimy tutaj wielka troske Brukselskich prostytut aby nie zbraklo pieniedzy w budzetach a wiec na wyplaty dla plugawych eurobiurew!
Zgodnie z bizantyjska zasada ze lepiej zawsze pobrac wiecej bo moze zabraknac.A jak zabrakanie pobrac wiecej!Grunt aby byla kasa na biurwy...
Ten system spowodowal to ze gdy ruszyla inwazja Arabow ludnosc otwierala przed nimi bramy i witala ich jak wyzwolicieli spod bizantyjskiej tyranii...Arabowie wygrali nie militarnie ale dlatego ze zapewniali WOLNOSC EKONOMICZNA!Brali tylko jeden podatek od ,,niemuzulmanow'' a poza tym zapewniali wolny rynek...
W ten sposob wyzsza pod wzgledem wolnosci cywilizacja koczownikow pokonala biurokratyczne zgnile imperium...
Jak widzimy historia powtarza sie do znudzenia...
Plugawa UE jest kopia Bizancjum...

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group