Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 94, 95, 96 ... 130, 131, 132  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:32, 22 Kwi 2016    Temat postu:

Edyta Żemła
Dzieci syryjskich uchodźców w Libanie muszą pracować
Dodano dzisiaj 06:40
Dzielnica Bejrutu, w której mieszkają uchodźcy / Źródło: Wprost / Edyta Żemła
Organizacje humanitarne alarmują, że ponad połowa dzieci syryjskich uchodźców znajdujących się w Libanie musi pracować, by pomóc utrzymać rodziny. Często są to sieroty lub półsieroty. Aby zarobić na życie, pracują nawet w kamieniołomach.

Widok kilkulatka ciągnącego wózek z workami ziemniaków czy cebuli to na ulicach Trypolisu, drugiego co do wielkości miasta w Libanie, standard. Takiego małego syryjskiego pracownika zatrudnia lokalny sprzedawca warzyw. Sam zostaje w sklepie, a dziecko z wózkiem wysyła na tzw. handel obwoźny. Wózek jest drewniany, nieporęczny, a warzywa ważą co najmniej kilkanaście kilogramów. Taka praca jest bardzo ciężka nawet dla dorosłego, a co dopiero kilku- czy kilkunastolatka.




Mali pracownicy zatrudniani są też w restauracjach. Myją naczynia, sprzątają, wynoszą śmieci. Ich praca często trwa kilkanaście godzin i kończy się późno w nocy wraz z zamknięciem lokalu. Syryjskie dzieci można też spotkać na polach i plantacjach Libanu. Zatrudniane są w rolnictwie przy zbiorach warzyw i owoców. Inne powszechne obrazki – szczególnie na północy, w prowincji Akkar, tuż przy granicy z Syrią, gdzie jest najwięcej uchodźców – to dzieciaki, czasem bardzo małe, kilkuletnie, stojące przy drogach i próbujące sprzedawać słodycze, chusteczki czy płyty.

Liban liczy ponad cztery miliony mieszkańców. Od wybuchu wojny domowej w Syrii w 2011 roku schroniło się w tym kraju już ponad milion Syryjczyków. Dziś co czwarty mieszkaniec Libanu to uchodźca. Ogromna część z nich to dzieci. Według szacunków organizacji humanitarnych na 400 tysięcy syryjskich dzieci w wieku szkolnym tylko 90 tysięcy chodzi do szkoły. Powodów jest kilka. Wiele z nich przebywa w Libanie nielegalnie, nigdzie też nie zostały zarejestrowane. Rodzice nie posyłają ich do szkół, bo często sami przebywają w tym kraju bez dokumentów pobytowych i boją się aresztowania albo wydalenia do Syrii. W Libanie nie ma też wystarczającej liczby szkół do przyjęcia syryjskich dzieci. Ostatnio sytuacja się trochę poprawia. Coraz więcej placówek tworzy drugie zmiany i po południu organizuje lekcje dla uchodźców.

Kolejnym powodem niechodzenia dzieci do szkoły jest to, że mali Syryjczycy są jedynymi żywicielami rodziny. Tak jest często, gdy w rodzinie brakuje mężczyzny, bo na przykład zginął na wojnie. W społecznościach muzułmańskich znalezienie pracy przez kobietę jest bardzo trudne. Bardziej tolerowana jest już praca dzieci. Pracodawcy chętnie je też zatrudniają ze względu na stawki. Dziecko zarabia zaledwie kilka dolarów dziennie, podczas gdy dorosły Syryjczyk dostaje tyle za godzinę. Libańczyk zaś co najmniej dwukrotnie więcej.

Przykładem może być rodzina Saafy. Syryjka mieszka w garażu przystosowanym do celów mieszkalnych, za który czynsz płaci Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, jedyna polska organizacja, która pomaga syryjskim uchodźcom w prowincji Akkar. Projekt PCPM polega na zapewnieniu potrzebującym rodzinom dachu nad głową. Rodzina Saffy jest bardzo biedna. Choć dzięki pomocy polskiej fundacji ma gdzie mieszkać, to brakuje im nadal na wszystko – nawet na jedzenie. Dlatego, mimo że jej synowie nie skończyli nawet 15 lat, obaj pracują w pobliskim kamieniołomie.

– Dzieci nie powinny pracować. To oczywiste, ale z drugiej strony, jeśli nie będą tego robić, ta rodzina będzie głodować – mówią pracownicy PCPM, którzy codziennie stają przed takim dylematem, gdy jeżdżą po okolicy i monitorują sytuację uchodźców. Zwykle zgłaszają takie przypadki do lokalnego oddziału agendy ONZ zajmującej się Programem Żywnościowym. Chodzi o to, by rodzina dostała kupony na jedzenie z WFP.

W połączeniu z pomocą PCPM, które opłaca mieszkanie, uchodźcy mają dach nad głową i trochę jedzenia. Kolejnym krokiem powinno być posłanie dzieci do szkoły. Tym bardziej że ta sprawa nie ma wyłącznie wymiaru humanitarnego. Za kilka lat, jeśli utrzyma się taka sytuacja jak obecnie, w Libanie będzie pół miliona nastolatków analfabetów bez perspektyw na przyszłość. Idealny materiał werbunkowy dla terrorystów.

...

Niestety...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:37, 23 Kwi 2016    Temat postu:

Syria: Co najmniej 31 ofiar śmiertelnych w ciągu dwóch dni
az/
2016-04-23, 21:32
Skomentuj
0
Syryjskie siły rządowe atakują tereny pod kontrolą opozycji w pobliżu stolicy kraju Damaszku i Aleppo, rebelianci użyli moździerzy; liczba ofiar śmiertelnych wyniosła co najmniej 31 w ciągu dwóch dni - pisze w sobotę agencja Associated Press.
PAP/EPA/YOUSSEF BADAWI

Świat
ONZ: w Syrii zginęło już 400 tys. ludzi....

Przedstawiciele Zachodu, w tym wysłannik ONZ prowadzący negocjacje ze skonfliktowanymi stronami w Syrii, ostrzegają, że zawarty w lutym rozejm może się całkowicie załamać z powodu narastającej przemocy, a także wycofania się z rozmów w poniedziałek głównej grupy opozycyjnej. Syryjska opozycja zarzuciła rządowi, że rujnuje rozmowy prowadząc atakami, rząd zaś twierdzi, że atakuje jedynie grupy terrorystyczne, których nie objęło porozumienie o zaprzestaniu działań bojowych.



W proteście przeciwko naruszeniom zawieszenia broni z rozmów wycofali się przedstawiciele Wysokiego Komitetu Negocjacyjnego (HNC) - najważniejszego ugrupowania opozycyjnego.



Konflikt bez rozwiązania



Wysłannik ONZ do Syrii Staffan de Mistura powiedział, że rozmowy będą kontynuowane do środy, jak planowano, lecz zaznaczył, że strony są "skrajnie spolaryzowane", co, jak pisze AP, budzi wątpliwości, czy uda się uratować negocjacje, które miały służyć znalezieniu politycznego rozwiązania konfliktu trwającego w Syrii od 2011 roku.



Sobota była drugim z rzędu dniem ostrzału z powietrza okolic Aleppo kontrolowanych przez opozycję; zginęło co najmniej 12 osób, w tym dzieci. W piątek wokół Aleppo w następstwie nalotów zginęło 18 ludzi.



Wysłannik ONZ mówił w piątek, że "zawieszenie broni będzie mocno zagrożone, jeśli nie zaczniemy szybko działać". Wezwał do pilnego zwołania na szczeblu ministerialnym spotkania Międzynarodowej Grupy Wsparcia Syrii (ISSG). W jej skład wchodzą USA, Rosja, Unia Europejska, Iran, Turcja i kraje arabskie.

PAP

...

Takie numery ze atakuja WAS udajac ze to terrorysci sa zalosne. Assad jest skonczony bo przeciez Ruscy nie wroca skoro sie ,,wycofali". Bylo by to przyznanie sie ze nic to nie dalo co robili. Co zatem ma dac drugi raz?
Liczymy dni do konca Asssada.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:51, 24 Kwi 2016    Temat postu:

Załamanie rozejmu w Syrii. Oblężenie Damaszku i Aleppo
wyślij
drukuj
bz, rs | publikacja: 24.04.2016 | aktualizacja: 08:59 wyślij
drukuj
Stare miasto w Damaszku (fot. PAP/EPA/YOUSSEF BADAWI)
Syryjskie siły rządowe atakują tereny pod kontrolą opozycji w pobliżu stolicy kraju Damaszku i Aleppo, rebelianci użyli moździerzy. W ciągu dwóch dni zginęło co najmniej 31 osób – informuje agencja Associated Press.

W Syrii więcej ofiar niż przypuszczano. „Przerwać tę tragedię”
Przedstawiciele Zachodu, w tym wysłannik ONZ prowadzący negocjacje ze skonfliktowanymi stronami w Syrii, ostrzegają, że zawarty w lutym rozejm może się całkowicie załamać z powodu narastającej przemocy, a także wycofania się z rozmów w poniedziałek głównej grupy opozycyjnej.

Zarzuciła ona rządowi, że rujnuje rozmowy prowadząc ataki, rząd zaś twierdzi, że atakuje jedynie grupy terrorystyczne, których nie objęło porozumienie o zaprzestaniu działań bojowych.

Wysłannik ONZ się nie poddaje

W proteście przeciwko naruszeniom zawieszenia broni z rozmów wycofali się przedstawiciele Wysokiego Komitetu Negocjacyjnego (HNC) – najważniejszego ugrupowania opozycyjnego.

Palmira odbita. Islamiści wycofali się ze starożytnego miasta
Wysłannik ONZ do Syrii Staffan de Mistura powiedział, że rozmowy będą kontynuowane do środy, jak planowano, lecz zaznaczył, że strony są „skrajnie spolaryzowane”, co, jak pisze AP, budzi wątpliwości, czy uda się uratować negocjacje, które miały służyć znalezieniu politycznego rozwiązania konfliktu trwającego w Syrii od 2011 roku.

Oblężenie Aleppo

Sobota była drugim z rzędu dniem ostrzału z powietrza okolic Aleppo kontrolowanych przez opozycję; zginęło co najmniej 12 osób, w tym dzieci. W piątek wokół Aleppo w następstwie nalotów zginęło 18 ludzi.

Wysłannik ONZ mówił w piątek, że „zawieszenie broni będzie mocno zagrożone, jeśli nie zaczniemy szybko działać”. Wezwał do pilnego zwołania na szczeblu ministerialnym spotkania Międzynarodowej Grupy Wsparcia Syrii (ISSG). W jej skład wchodzą USA, Rosja, Unia Europejska, Iran, Turcja i kraje arabskie.
PAP

...

BRONI DLA WOLNEJ SYRII! AGRESOR MUSI BYC ZMIAZDZONY!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:02, 24 Kwi 2016    Temat postu:

Merkel za utworzeniem stref bezpieczeństwa przy granicy z Turcją
az/
2016-04-23, 20:29
Skomentuj
0
"Apeluję o utworzenie stref, gdzie zawieszenie broni jest szczególnie egzekwowane i gdzie można zagwarantować znaczny stopień bezpieczeństwa" - oświadczyła kanclerz Niemiec na konferencji prasowej w Gaziantep. Merkel mówiła o tym na konferencji prasowej z przedstawicielami UE i Turcji.
PAP/EPA/STEFFEN KUGLER

Świat
Erdogan: UE bardziej potrzebuje Turcji niż...

Merkel wraz z przewodniczący Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem i w towarzystwie szefa tureckiego rządu Ahmeta Davutoglu odwiedziła w sobotę w Gaziantep na południowym wschodzie Turcji obóz dla uchodźców z Syrii.



W Gaziantepie, znajdującym się niedaleko granicy syryjskiego terytorium kontrolowanego przez Państwo Islamskie, z okazji wizyty zaostrzono środki bezpieczeństwa. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział na wspólnej konferencji z szefem tureckiego rządu Ahmetem Davutoglu, że Turcja pod względem traktowania uchodźców jest najlepszym przykładem na świecie.



- Nikt nie ma prawa pouczać Turcji w sprawie tego, co powinna zrobić - oświadczył Tusk na wspólnej z Davutoglu konferencji prasowej w Gaziantepie



"Witamy w Turcji"



Z Gaziantepu politycy udali się autokarem do 100-tysięcznego miasta Nizip, by złożyć wizytę w położonym 30 km od miasta obozie dla syryjskich uchodźców.



Merkel i jej towarzyszy powitały syryjskie dzieci. Całe powitanie transmitowane było na żywo przez turecką telewizję.



Obóz Nizip 2, w którym mieszka blisko 5 tys. uchodźców, w tym 1900 dzieci, został otwarty w 2013 roku.



Nad bramą do obozu widniał transparent z napisem: "Witamy w Turcji, kraju, który przyjmuje najwięcej uchodźców na całym świecie". W Turcji schronienie znalazło 2,7 mln uchodźców i migrantów.



Wizyta da Merkel okazję bezpośredniego poznania sytuacji uchodźców syryjskich w Turcji, na których UE chce przeznaczyć zgodnie z porozumieniem zawartym 18 marca w Brukseli 6 mld euro. Ankara zgodziła się na deportację do Turcji z powrotem tych wszystkich uchodźców i migrantów, którzy po 20 marca przyjechali na greckie wyspy, i wysłanie z obozów w Turcji analogicznej liczby (ograniczonej do 72 tys.) do krajów europejskich.



Mniej łodzi z uchodźcami



Początkowo liczba łodzi z uchodźcami przybijających do greckich wysp spadła, ale co dzień i tak przybywa około 150 osób, co wskazuje, że trasa morska nie jest aż tak hermetycznie zablokowana - podała Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji.



We własnym kraju Merkel jest krytykowana za prześladowanie niemieckiego satyryka, który obraził prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. Kwestia ta może pojawić się podczas wizyty, ale jej głównym tematem są stosunki Turcji z UE i wdrażanie porozumienia w sprawie migrantów.



Jak podała Komisja Europejska, wizyta ma pokazać, "w jaki sposób Turcja i UE połączą siły, by stawić czoło kryzysowi uchodźców syryjskich". KE jak dotąd wydała na różne projekty w Turcji 77 mln euro, do których wkrótce dojdzie kwota 110 mln euro.



PAP

...

Najlepiej jak cala Syria bedzie strefa bezpieczna...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:14, 24 Kwi 2016    Temat postu:

Turcja: jedna osoba zginęła, ponad 20 rannych od pocisków w Kilis
az/
2016-04-24, 19:09



Skomentuj
0
Pociski rakietowe spadły w niedzielę w tureckim mieście Kilis przy granicy z Syrią; jedna osoba zginęła, ponad dwadzieścia zostało rannych - powiadomiły media. W sobotę rząd zapowiedział obronę terenu przed ustawicznymi atakami bojowników Państwa Islamskiego.
Flickr/Nico Kaiser/CC BY 2.0

Świat
Merkel za utworzeniem stref bezpieczeństwa...

Źródła w służbach bezpieczeństwa twierdzą, że najpierw dwa pociski uderzyły w dwa domy w biednej dzielnicy niedaleko centrum Kilis. Potwierdzono, że rannych zostało 16 ludzi, a żołnierze odpowiedzieli ogniem w kierunku Syrii.



W kilka godzin po tym incydencie "Hurriyet Daily News" poinformował na stronie internetowej, że na Kilis spadła jeszcze jedna rakieta, a telewizja CNN Turk pokazała ludzi uciekających z budynku, nad którym unosił się dym. W tym ataku, wg "Hurriyet Daily News", zginęła jedna osoba, a 10 zostało rannych.



"Nie jesteśmy bezpieczni"



W miejscu, gdzie spadły dwa pociski, zebrali się mieszkańcy; niektórzy domagali się ustąpienia lokalnych władz, inni wykrzykiwali hasła antyrządowe. Obecna była policja do tłumienia zamieszek.



- Nie mogę spać, mój syn budzi się, bo ma koszmary senne, też nie może spać. Nie jesteśmy tu bezpieczni. Obawiamy się pozostawania w domach - powiedziała informatorowi agencji Reuters 46-letnia Ayse.



W sobotę premier Turcji Ahmet Davutoglu obiecał, że zostaną podjęte niezbędne środki w celu zapobieżenia ostrzałom rakietowym Kilis. Miasto stało się w ostatnich tygodniach celem licznych takich ostrzałów.



Merkel chce strefy bezpieczeństwa



W sobotę Davutoglu wraz z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem odwiedzili obóz syryjskich uchodźców w prowincji Gaziantep, a później położone ok. 55 km od Kilis miasto Gaziantep.



Merkel, która zaapelowała o utworzenie w Syrii stref bezpieczeństwa przy granicy z Turcją, gdzie uchodźcy mogliby znaleźć schronienie, miała wraz z Tuskiem i wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem odwiedzić Kilis w poprzedni weekend, lecz ostatecznie zmieniono czas i miejsce wizyty.



W zeszłym tygodniu w Kilis ponad 20 osób zostało rannych w ciągu trzech dni ostrzału rakietowego miasta, w którym przebywa ok. 110 tys. syryjskich uchodźców.



Przedstawiciele władz utrzymują, że Turcja może zwrócić się do sojuszników z dowodzonej przez USA koalicji o intensywniejsze działania przeciwko Państwu Islamskiemu wzdłuż granicy z Syrią.



PAP

...

Znowu ostrzal.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:56, 25 Kwi 2016    Temat postu:

Amerykanie wyślą do Syrii dodatkowo 250 żołnierzy. Dziś deklaracja Obamy
wjk/
2016-04-25, 05:24



Skomentuj
0
Prezydent Barack Obama ogłosi w poniedziałek w Hanowerze decyzję o wysłaniu dodatkowego kontyngentu do Syrii złożonego z 250 żołnierzy - podał w niedzielę "Wall Street Journal". Informacja została potwierdzona przez wysoko postawionego urzędnika Białego Domu.
PAP/EPA/CHRISTIAN CHARISIUS

Świat
Syria: Co najmniej 31 ofiar śmiertelnych w...

Świat
Obama z pożegnalną wizytą w Niemczech

Świat
Obama: zepchnęliśmy ISIS do defensywy

- Intencją prezydenta jest wzmocnienie amerykańskiego personelu w Syrii złożonego z 50 żołnierzy jednostek specjalnych o dodatkowe 250 osób - zaznaczył przedstawiciel administracji. Podkreślił, że nie jest w stanie powiedzieć, jaki będzie skład tego kontyngentu, tj. ilu komandosów, a ilu żołnierzy służących w jednostkach pomocniczych - takich jak służby wywiadowcze, zaopatrzenie czy służby medyczne - ostatecznie wyjedzie do Syrii.



Decyzja zostanie oficjalnie ogłoszona przez Obamę w poniedziałek podczas wystąpienia w Hanowerze, gdzie odbędzie się miniszczyt, w którym oprócz prezydenta Obamy i kanclerz Angeli Merkel będą też uczestniczyć przywódcy Francji, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.



"Podniesienie ryzyka operacji"



Jak podaje "Wall Street Journal" chociaż zadaniem amerykańskiego kontyngentu wojskowego w Syrii nie ma być uczestnictwo w bojach, "będzie on jednak dyslokowany blisko linii frontu, co znacznie podnosi ryzyko prowadzonych przezeń operacji".



Zwiększenie zaangażowania wojskowego USA w Syrii należy wiązać z niedawaną wizytą Obamy w Arabii Saudyjskiej - zauważa w komentarzu agencja Reutera. Biały Dom uznał za konieczne wzmocnienie obecności wojskowej w Syrii, aby wspomóc ofensywę przeciw Państwu Islamskiemu - pisze.



Pogłębona współpraca



Podczas spotkania z przywódcami krajów Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC): Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Kataru, Bahrajnu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu 21 kwietnia prezydent Obama zapowiedział pogłębienie współpracy wojskowej między Waszyngtonem a krajami arabskimi. Jej zwiększenie miałoby rozwiać ich obawy związane ze wzrostem znaczenia Iranu.



- Biały Dom dał też zielone światło na zakup amerykańskiego uzbrojenia przez kraje Zatoki Perskiej. Kontrakty opiewają na sumę 33 mld dolarów. Do Iraku zostanie też wysłany dodatkowy kontyngent USA , który ma wesprzeć armię irakijską w walkach o odbicie Mosulu, drugiego co do wielkości miasta w tym kraju, aktualnie kontrolowanego przez IS - podała agencja AFP bezpośrednio po zakończeniu tego spotkania.



Prezydent USA Barack Obama od niedzieli przebywa w Niemczech, dokąd przybył z pożegnalną wizytą. W niedzielę po południu spotkał się z kanclerz Angelą Merkel, a następnie otworzył Targi Przemysłowe w Hanowerze.


PAP

...

Trzeba obalic rezim i utorowac droge Wolnej Syrii... Nie moze znowu powtorzyc sie prawo socjologii ze zryw zaczynaja najszlachetniejsi po czym gina a wygrywaja najgorsze bestie bez skrupulow! CZLOWIEK MA PRZEZWYCIEZAC PRAWA SOCJOLOGII!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:39, 25 Kwi 2016    Temat postu:

Kim są uchodźcy, których papież zabrał do Watykanu
am/kan
2016-04-18, 17:31
Skomentuj
0
- Franciszek dał nam nowe życie – powiedziała Syryjka, matka dwójki dzieci, której rodzinę papież zabrał z greckiej wyspy Lesbos do Watykanu. Franciszek, składając 16 kwietnia wizytę na greckiej wyspie Lesbos, powiedział uchodźcom, że przybył tam, by zwrócić uwagę świata na poważny kryzys humanitarny i modlić się o jego rozwiązanie. Wracając zabrał ze sobą 12 imigrantów.
Franciszek z syryjskimi rodzinami po wylądowaniu na lotnisku w Rzymie fot. PAP/EPA/Filippo Monteforte

Świat
Papież do uchodźców na Lesbos: nie jesteście...

Świat
Papież z wizytą na Lesbos. "Lecimy na...

Do Watykanu przyleciały 3 rodziny muzułmańskie, w sumie 6 dzieci. Wszyscy przebywali w obozie dla uchodźców na Lesbos.



Ich pobyt sfinansuje Watykan, a na początku gościny udziela im w Rzymie katolicka dobroczynna Wspólnota Świętego Idziego.



"Nie mieliśmy żadnej nadziei"


- Widzieliśmy, jak bliscy i przyjaciele umierają w gruzach. Uciekliśmy z Syrii, bo nie mieliśmy już żadnej nadziei - powiedział włoskiemu dziennikowi "La Stampa" Hassan, inżynier z Damaszku, który do Włoch trafił z żoną Norą i dwuletnim synem.


Wraz z rodziną Hassan przedostał się z Syrii do Turcji, a następnie wyruszył droga morską, na przeciążonej gumowej tratwie ratunkowej, w kierunku Grecji.


- Na Lesbos zrozumieliśmy, że jesteśmy w miejscu, którego nie możemy opuścić; w pułapce, więzieniu – powiedział. Opisał papieża, jako wybawiciela, który zabrał jego rodzinę z wyspy, z której migranci wysyłani są z powrotem do Turcji, na podstawie umowy między UE a Turcją.



"Od czasu bombardowania nasz syn się prawie nie odzywa"


Wafa, matka ośmioletniej córki i sześcioletniego syna, która wraz z dziećmi i mężem trafiła na pokład papieskiego samolotu, opowiedziała o tym, jak bardzo jej syn do dziś przeżywa nieustanne bombardowanie, którego doświadczyli w pobliżu ich domu w Damaszku.


- Od tego czasu mój syn właściwie się nie odzywa. Budzi się każdej nocy z płaczem i nie chce w ogóle bawić się z siostrą - powiedziała "La Stampie" Wafa. - Teraz wiemy, ucieczka z Syrii była dobrą decyzją. Po pobycie na Lesbos, który jak się wydawało mógłby trwać nie wiadomo jak długo, Franciszek dał nam nowe życie - komentowała decyzję papieża o przeniesieniu jej i rodziny do Watykanu.



"Nie wiemy, jak potoczy się nasze życie"


51-letni Ramy, nauczyciel z miasta Dajr az-Zaur, okupowanego przez Państwo Islamskie, uciekł z Syrii razem z żoną Suhilą i trójką dzieci, po tym jak ich dom został zniszczony podczas wojny.


- Trudno nam sobie wyobrazić nasze życie w przyszłości. Nie wiemy, czy zaczniemy od nowa w Europie, czy może któregoś dnia będziemy w stanie wrócić do Syrii wolnej od wojny i przemocy - powiedział Ramy włoskiej gazecie.


W zeszłym roku papież zaapelował do wszystkich europejskich diecezji, by przyjęły po jednej rodzinie uchodźców.


Podczas wizyty na Lesbos Franciszek wraz z towarzyszącymi mu prawosławnymi dostojnikami: ekumenicznym patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem i arcybiskupem Aten i całej Grecji Hieronimem odwiedził obóz uchodźców Moria, gdzie przebywa około 2,5 tys. osób, oczekujących na azyl.

...

Syryjczycy sa wychowani w komunie i nie spodziewajcie sie nie wiadomo czego. Kretactwo oszustwo klamstwo to metody przetrwania tam... Niestety. Walka jest o to aby z tym skonczyc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:51, 26 Kwi 2016    Temat postu:

Ewa K.Czaczkowska
Gest papieża
Dodano przedwczoraj 20:00
Felieton

Ale jak oni zostali wybrani? Czy to była jakaś selekcja? No i dlaczego nie było wśród nich chrześcijan? Moja przyjaciółka – notabene dziennikarka – mnożyła pytania, próbując dociec, co sprawiło, że z tysięcy uchodźców papież zabrał do Rzymu właśnie te, a nie inne osoby. Bez wątpienia zaproszenie przez Franciszka do Watykanu trzech rodzin uchodźców z Syrii było mocnym gestem. Papież doskonale wie, że gesty przemawiają bardziej niż ważkie słowa, których w czasie tej wizyty też padło wiele. Znaków też było więcej, jak choćby sama wizyta na Lesbos, która miała charakter ekumeniczny. Po raz pierwszy w historii papież uczestniczył w podróży, która miała innych równorzędnych uczestników, a byli to patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I oraz prawosławny arcybiskup Aten i całej Grecji Hieronim II.

Wspólnie podpisali apel skierowany do wspólnoty międzynarodowej o odważną reakcję, aby stawić czoła wywołanemu przez wojnę i prześladowania „gigantycznemu kryzysowi humanitarnemu”. Ale bardziej niż apel poszła w świat informacja, iż papież zabrał do Rzymu trzy rodziny, które uciekając z Syrii, znalazły się na Lesbos. W ten sposób Franciszek realizuje to, do czego wezwał we wrześniu, a mianowicie, aby każda parafia przyjęła jedną rodzinę uchodźców. Watykan przyjął wówczas dwie rodziny, do których teraz dołączyły trzy kolejne. Rodzinami zajmuje się w Rzymie Wspólnota św. Idziego, a ich pobyt finansuje Watykan. Uchodźcy przybyli z papieżem z Lesbos to muzułmanie, co podkreślały wszystkie światowe serwisy informacyjne.

Franciszek pytany w samolocie przez dziennikarzy, dlaczego nie zabrał choć jednej rodziny chrześcijańskiej, tłumaczył, że inicjatywa narodziła się tydzień przed wizytą na wyspie; że wybór rodzin nastąpił w rokowaniach między Sekretariatem Stanu a władzami greckimi i włoskimi oraz że rodziny chrześcijańskie nie miały odpowiednich dokumentów... Mojej przyjaciółce trudno przyjąć, że wśród tysięcy uchodźców w Grecji nie ma rodzin chrześcijańskich, które mają odpowiednie dokumenty, albo że w ciągu tygodnia nie można było ich im wyrobić. Jasne, w obliczu zagrożenia życia spowodowanego wojną i prześladowaniami każdy uchodźca jest taki sam, niezależnie od pochodzenia czy wiary. Ale skoro dzisiaj najbardziej prześladowaną religią na świecie jest chrześcijaństwo, skoro rocznie z powodu wiary w Chrystusa ginie ponad 100 tys. osób, skoro są oni tak okrutnie mordowani w konflikcie na Bliskim Wschodzie, nie jest bez znaczenia, jaką treścią wypełniony był gest głowy Kościoła katolickiego.

I dlatego bardzo szkoda, że wśród 12 osób zabranych z Lesbos nie było ani jednego chrześcijanina albo jazydy. To bowiem zamiast zrozumienia rodzi wiele pytań.
/ Źródło: Wprost

....

Zeby nie bylo szoku jak uciekna czy cos...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:12, 26 Kwi 2016    Temat postu:

Rosja zbroi Iran. I wyprzedza kalendarz
wyślij
drukuj
łz, pszl | publikacja: 26.04.2016 | aktualizacja: 18:25 wyślij
drukuj
Systemy przeciwrakietowe S-300 należą do najnowocześniejszych na świecie (fot. Vitaliy Kuzmin)
Rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej S-300 trafiają do Iranu znacznie wyprzedzając grafik – oświadczył Alexander Fomin, szef FSVTS, rosyjskiej służby odpowiedzialnej za eksport broni.

Rosyjskie systemy przeciwrakietowe dotarły do Iranu
Cytowany przez agencję Reutera Fomin oświadczył, że Moskwa cały czas rozmawia z Teheranem na temat rozszerzenia kontraktu na dostawę broni. – Negocjacje dotyczą jedynie uzbrojenia nie znajdującego się na ONZ-owskiej liście broni, której zakup przez Iran objęto zakazem – zapewnił.

Rosja podpisała z Iranem kontrakt na dostawę broni już w 2008 roku, ale trzy lata temu ówczesny prezydent Dmitrij Miedwiediew go anulował wobec międzynarodowych sankcji nałożonych na Teheran. W ubiegłym roku prezydent Władimir Putin postanowił go wznowić, co spotkało się z krytyką ze strony Zachodu.

Iran ma otrzymać kilka zestawów. Każdy kosztuje około 180 mln dolarów.

Technologia przyszłości

S-300 to jedne z najnowocześniejszych systemów przeciwrakietowych dalekiego zasięgu. Potrafią zwalczać cele powietrzne odległe nawet o około 200 km i strącać kilkanaście obiektów jednocześnie.

Wprawdzie Rosja opracowała już nowocześniejsze zestawy S-400 to jednak nie chce ich sprzedawać za granicę. Wyjątek uczyniono jedynie dla Chin, które mają otrzymać je w przyszłym roku.
Reuters

...

A co w Iranie to w Syrii...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:30, 26 Kwi 2016    Temat postu:

19 cywilów zginęło w ostrzale artyleryjskim Aleppo
mr/
2016-04-25, 18:45


Skomentuj
0
Co najmniej 19 cywilów zginęło, a 120 zostało rannych w przeprowadzonym w poniedziałek przez rebeliantów ostrzale zajętych przez siły rządowe dzielnic Aleppo w północno-zachodniej Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Associated Press

Świat
Syria: Co najmniej 31 ofiar śmiertelnych w...

Świat
Państwo Islamskie odbiło strategiczną...

Według tego samego źródła cztery osoby, w tym dziecko, zginęły w wyniku ostrzału sił rządowych, którego celem były dzielnice Aleppo opanowane przez rebeliantów. Tamtejsza ludność pozbawiona jest dostaw prądu i wody, a szkoły są zamknięte.



3 dni, 60 ofiar



Wcześniej, od piątku do niedzieli, w wyniku walk w Aleppo zginęło co najmniej 60 osób, w tym siedmioro dzieci. Agencje piszą o coraz intensywniejszej fali przemocy w mieście: nalotach prowadzonych przez lotnictwo rządowe, ostrzale artyleryjskim rebeliantów a także o bezpośrednich walkach oddziałów w różnych dzielnicach miasta.



Przedstawiciele Zachodu, w tym wysłannik ONZ prowadzący negocjacje ze skonfliktowanymi stronami w Syrii Staffan de Mistura, ostrzegają, że zawarty w lutym rozejm może się całkowicie załamać z powodu narastającej przemocy, a także wycofania się z rozmów w ubiegłym tygodniu głównej grupy opozycyjnej - Wysokiego Komitetu Negocjacyjnego (HNC). Syryjska opozycja zarzuciła rządowi, że rujnuje rozmowy prowadząc ataki, rząd zaś twierdzi, że atakuje jedynie grupy terrorystyczne, których nie objęło porozumienie o zaprzestaniu działań bojowych, czyli Państwo Islamskie oraz Front al-Nusra, lokalny odłam Al-Kaidy.



Protest złożony do ONZ



Rządowa agencja prasowa SANA podała, że syryjskie MSZ skierowało do Rady Bezpieczeństwa ONZ protest przeciwko "terrorystycznym atakom" prowadzonym na zamieszkane przez ludność cywilną dzielnice Aleppo oraz stolicy kraju Damaszku.



Mistura powiedział, że strony są "skrajnie spolaryzowane", co budzi wątpliwości, czy uda się uratować negocjacje, które miały służyć znalezieniu politycznego rozwiązania konfliktu trwającego w Syrii od 2011 roku. Zginęło w nim dotąd ponad 250 tys. osób.



PAP

...

Trzeba skonczyc z As sadyzmem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:38, 27 Kwi 2016    Temat postu:

Czechy postanowiły przyjąć pierwszych uchodźców w ramach kwot UE
mr/
2016-04-26, 21:25
Skomentuj
0
Pierwszych siedmiu syryjskich uchodźców na podstawie kwot ich rozdzielania, uchwalonych w ubiegłym roku przez Unię Europejską, postanowiły przyjąć Czechy - poinformowała we wtorek czeska agencja CTK.
PAP/EPA/Kostas Tsironis

Świat
Czechy: rząd nie wyklucza zaskarżenia systemu...

Świat
Czechy wstrzymają przyjmowanie uchodźców z...

Powołała się ona na wydawany regularnie przez ministerstwo spraw wewnętrznych raport na temat migracji. Według niego ludzie ci zostali sprawdzeni pod względem bezpieczeństwa. Trzej z nich opuścili jednak ośrodki w Grecji, gdzie oczekiwali na transfer, uchylając się w ten sposób przed przesiedleniem do Czech.



2691 uchodźców do Czech



Czechy miałyby do końca 2017 roku przyjąć 2691 ludzi z tych państw śródziemnomorskich, które kryzys migracyjny dotknął najbardziej. Najpierw w ramach kwot rozdzielenia zobowiązały się dobrowolnie do przyjęcia 1100 uchodźców z Włoch i Grecji. Potem w trakcie rokowań wewnątrzunijnych uchwalono zwiększenie tej liczby o dalszych 1591 uchodźców, choć Czechy i kilka innych państw głosowało przeciwko podwyższeniu wcześniejszych kwot.



W lutym br. Czechy w ramach kwot zaoferowały przyjęcie najpierw 20 uchodźców z Grecji oraz dziesięciu z Włoch. Sprawdzenie pod względem bezpieczeństwa przeszło z wynikiem pozytywnym siedmiu przebywających w Grecji Syryjczyków.



Pozostałych poddanych badaniu 13 uchodźców z Grecji i 10 z Włoch Czechy nie chcą przyjąć. "A to z powodu, że w udostępnionych Republice Czeskiej przez Grecję i Włochy aktach tych osób nie było dostatecznej liczby kopii dokumentów osobistych, które potwierdzałyby ich tożsamość" - zaznacza raport MSW.



PAP

..

A za chwile odnajda sie w Niemczech...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:28, 27 Kwi 2016    Temat postu:

Państwo Islamskie tnie koszty. Obniża pensje dżihadystom
Dodano dzisiaj 15:08 /2 1
/625
Dżihadyści z Państwa Islamskiego (fot. Islamic State/wikipedia/domena publiczna)
Z ujawnionych wewnętrznych dokumentów tzw. Państwa Islamskiego wynika, że organizacja ma problemy finansowe i obniża pensje swoim żołnierzom.

Powodem problemów finansowych Państwa Islamskiego są m.in. bombardowania Amerykanów oraz ofensywa lądowa Kurdów i Irakijczyków. W ostatnich miesiącach IS straciło cenne złoża, jedną czwartą terytorium oraz jedną trzecią populacji. Zmniejszyła się liczba zagranicznych bojowników organizacji. Wynagrodzenie żołnierzy w ostatnich miesiącach miało spaść o połowę - z 500 do 250 dolarów.

Dokument wskazuje, że Państwo Islamskie wzywa dżihadystów np. do zużywania mniejszej ilości prądu czy zaprzestania jazdy służbowymi samochodami w celach prywatnych.
Państwo Islamskie

Islamskie Państwo w Iraku (pierwsza nazwa Państwa Islamskiego – red.) powstało na początku XXI wieku po wyodrębnieniu się z Al-Kaidy na terenie Iraku. Po wybuchu wojny domowej w Syrii, terroryści dołączyli się do walki z armią prezydenta Baszara al-Asada, ale również z innymi, mniej radykalnymi, ugrupowaniami opozycyjnymi. W 2013 roku, po ekspansji terytorialnej i poszerzeniu swoich wpływów nazwa ugrupowania zmieniła się na Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ang. ISIL).

Terroryści z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu ogłosili powstanie kalifatu islamskiego 29 czerwca 2014 r., którego kalifem został Abu Bakr al-Bagdadi. Wtedy też zmienili nazwę i proklamowali powstanie "Państwa Islamskiego". Terroryści od początku swojego istnienia informowali, że celem działania jest utworzenie kalifatu, który będzie rządzony w oparciu o najbardziej konserwatywną wersję szariatu.

Tzw. Państwo Islamskie jest uznawane za jedną z najbogatszych organizacji terrorystycznych na świecie. Majątek, którym dysponują jest szacowany na ponad 2 miliardy dolarów. Głównym źródłem dochodów dżihadystów pochodzi z handlu ropą naftową. Mimo tego, że w wyniku amerykańskich nalotów środki ze sprzedaży ropy spadły ostatnio o niemal 3 procent, nadal jest to najważniejsze źródło utrzymania bojowników. Ponadto, na podległą ludność członkowie IS nałożyli specjalne podatki. Cennym źródłem dochodów jest również działalność przestępcza oraz darowizny.

Po ekspansji IS na terytoria Syrii i Iraku, Stany Zjednoczone podjęły 8 sierpnia 2014 roku na terenie Iraku interwencję lotniczą przeciwko dżihadystom. 23 września 2014 roku, po ogłoszeniu „strategii Obamy” i uformowaniu koalicji międzynarodowej, rozszerzono operację lotniczą na Syrię.
/ Źródło: CNN, TVN24

...

Satanizm przeminie jak nazizm i komunizm.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 12:54, 28 Kwi 2016    Temat postu:

ONZ: rozmowy pokojowe i rozejm w Syriii "w wielkim niebezpieczeństwie"
po/
2016-04-28, 05:49



Skomentuj
0
Specjalny mediator ONZ ds. Syrii Staffan de Mistura zaapelował na konferencji prasowej w Genewie w nocy ze środy na czwartek do USA i Rosji aby pomogły ożywić rozmowy pokojowe, które utknęły w martwym punkcie i wzmocnić znajdujący się "w wielkim niebezpieczeństwie" rozejm.
Staffan de Mistura, foto.: PAP/EPA/Martial Trezzini

Świat
Amerykański generał: liczba zagranicznych...

De Mistura rozmawiał z dziennikarzami po poinformowaniu podczas wideokonferencji o stanie rokowań Rady Bezpieczeństwa ONZ. Podkreślił, że w ostatnim okresie nastąpiło znaczne nasilenie walk, zwłaszcza w rejonie największego syryjskiego miasta Aleppo.



- W ciągu ostatnich 48 godzin co 25 minut ginie jeden Syryjczyk a ranny zostaje co 13 minut. Ostatni pediatra w Aleppo został zabity podczas bombardowań. Jak można prowadzić poważne rozmowy kiedy mamy tylko informacje o bombardowaniach i ostrzeliwaniach?" - mówił de Mistura.



Niezbędna szybka współpraca USA-Rosja



Zdaniem mediatora ożywienie rozmów i uratowanie rozejmu wymaga zwołania w najbliższym czasie spotkania Międzynarodowej Grupy Wsparcia Syrii złożonej z 17 krajów, której współprzewodniczą Rosja i USA.



De Mistura przyznał, że rozejm, który obowiązuje formalnie od 27 lutego z inicjatywy USA i Rosji, w pierwszym okresie doprowadził do znacznego osłabienia walk, ale ostatnio nasiliły się one ponownie i rozejm "znalazł się w wielkim niebezpieczeństwie". - Potrzebna jest amerykańsko-rosyjska inicjatywa na najwyższym szczeblu - powiedział.



Zdaniem syryjskiej opozycji i rebeliantów rozejm w praktyce już nie funkcjonuje, gdyż jest łamany przez siły wierne reżimowi prezydenta Baszara el-Asada.



Opozycja nie wierzy w dobrą wolę syryjskiego rządu



W toczących się przy pośrednictwie de Mistury pośrednich rozmowach pokojowych w Genewie uczestniczyła opozycja popierana przez Zachód i Arabię Saudyjską i wysłannicy rządu prezydenta Baszara el-Asada popieranego przez Moskwę.



Jednak 19 kwietnia opozycyjny Wysoki Komitet Negocjacyjny (HNC) zawiesił udział w rozmowach. HNC uzależnia wznowienie rokowań od wydarzeń w terenie i "poprawy kierunku negocjacji". Opozycja twierdzi, że strona rządowa nie spełniła warunków prowadzenia rozmów, m. in. umożliwienia dostarczenia potrzebującym zagranicznej pomocy humanitarnej, powstrzymania się od atakowania obszarów zamieszkanych przez ludność cywilną oraz uwolnienia niektórych więźniów.



De Mistura wyraził nadzieję na wznowienie rozmów w maju i kontynuowanie ich - tak jak zakładano - do lipca. Nie wymienił jednak żadnych dat oświadczając, że uniemożliwia to obecna sytuacja w Syrii.

PAP

...

Wirus sie niszczy a nie robi z nim rozejm.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:50, 28 Kwi 2016    Temat postu:

Amerykański generał: liczba zagranicznych bojowników w Iraku i Syrii spada
wjk/
2016-04-26, 19:12
Skomentuj
0
Od roku obserwuje się silny spadek liczby zagranicznych bojowników, przybywających do Iraku i Syrii, żeby wstąpić do szeregów Państwa Islamskiego (IS) - oświadczył we wtorek amerykański generał Peter Gersten.
Flickr/The U.S. Army/CC BY 2.0

Świat
12 ofiar zamachu bombowego w Bagdadzie

Świat
29 ofiar samobójczych ataków w Iraku

Powiedział on dziennikarzom, że kiedy przyjechał do Bagdadu rok temu każdego miesiąca do IS przyłączało się od 1,5 tys. do 2 tys. zagranicznych bojowników. Obecne szacunki mówią o spadku do ok. 200 miesięcznie - poinformował wojskowy. Dodał, że obserwuje się także "więcej dezercji wśród bojowników".



Jak tłumaczył Gersten, ten silny spadek należy tłumaczyć m.in. atakami międzynarodowej koalicji na kryjówki z gotówką Państwa Islamskiego. Przeprowadzono ok. 20 takich operacji, w których zniszczono ok. 800 mln dolarów.



- Jesteśmy świadkami osłabienia ich morale, widać, że nie mogą już płacić ani walczyć - ocenił amerykański generał. Odmówił jednak podania szacunków na temat obecnej liczby członków IS.



Waszyngton oceniał kilka miesięcy temu, że ich liczba wynosi między 20 tys. a 31,5 tys. Jednak Departament Stanu USA niedawno podawał, że liczebność organizacji spadła do najniższego poziomu, od kiedy zaczęto ją monitorować w 2014 roku.



Poza rezerwami pieniężnymi międzynarodowa koalicja zniszczyła także samochodowe cysterny i szyby naftowe będące w posiadaniu dżihadystów.



Stany Zjednoczone stoją na czele koalicji, która rozpoczęła ataki na cele IS w sierpniu 2014 roku.



PAP

...

Impreza o nazwie IS konczy sie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:13, 29 Kwi 2016    Temat postu:

Zbombardowano szpital w Aleppo. Zginął ostatni pediatra w mieście
Dodano dzisiaj 13:53 /0 12
/
4
/418
Flaga Syrii (fot.filipefrazao/fotolia.pl)
Co najmniej 20 osób zginęło w ataku sił rządowych na szpital w Aleppo.

Atak z powietrza na szpital Al Quds miał miejsce w środę w nocy. Wiadomo, że zginęło kilku członków personelu, m.in. dr Wasem Maaz, który prawdopodobnie był ostatnim pediatrą pracującym w mieście.

Od piątku w atakach sił Baszara al-Asada na Aleppo zginęło co najmniej 100 cywili. Tylko we wtorek zginęło 35 cywili, w tym ośmioro dzieci.

W Syrii formalnie obowiązuje zawieszenie broni, jednak nie jest ono respektowane.
Międzynarodowa interwencja przeciwko Państwu Islamskiemu

Operacja lotnicza autoryzowana 7 sierpnia 2014 roku przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamę. Jest wymierzona w ekstremistów z Państwa Islamskiego. Równocześnie prowadzona jest operacja humanitarna polegająca na pomocy uchodźcom. Interwencje zbrojne prowadzone są od 7 sierpnia 2014 roku na terytorium Iraku, od 23 września 2014 roku na terytorium Syrii, natomiast od lutego 2015 roku na terytorium Nigerii i Libii.

W interwencjach militarnych przeciwko Państwu Islamskiemu oprócz Stanów Zjednoczonych udział biorą m.in. Wielka Brytania, Turcja, Francja, Dania, Holandia, Australia, Irak, Kanada, Libia, Egipt, Kamerun, Niger, Czad, Nigeria, czy Włochy.
/ Źródło: Al Jazeera, Wprost.pl

...

Ostatni lekarz w Aleppo zamordowany.
Wiadomo ze lekarze byli mordowani celowo. NAWET ISLAMISCI JAK SLYSZYMY NIE ROBILI TEGO BO MIELI SWOICH PACJENTOW! Zrobili to rusko as sadysci sojusznicy Zachodu w walce z ,,terroryzmem". To jednak musieli byc wspaniali ludzie ci wszyscy zamordowani lekarze. TO SĄ WSPANIALI LUDZIE! TERAZ U BOGA SĄ MĘCZENNIKAMI! WZOREM DLA WSZYSTKICH! W LECZENIU CHODZI O MILOSC BLIZNIEGO NIGDY O BIZNES!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:35, 29 Kwi 2016    Temat postu:

Obama: przyjmiemy 10 tys. uchodźców z Syrii zgodnie z planem
prz/
2016-04-29, 05:23
Skomentuj
0
- Oczekuję, że niezależnie od opóźnień i głosów krytyki USA przyjmą do końca tego roku 10 tys. uchodźców z Syrii zgodnie z planem przyjętym we wrześniu 2015 r. - powiedział w czwartek prezydent Barack Obama podczas spotkania ze studentami dziennikarstwa.
PAP/EPA/Shawn Thew

Świat
Starcia w obozie dla migrantów na Lesbos

Świat
Obama pod wrażeniem "odwagi" swojej...

Obama wyraził nadzieję, że proces przyjmowania uchodźców uda się przyspieszyć od strony administracyjnej.


- Naszym celem jest przekonanie Kongresu oraz społeczeństwa, że przyjęcie uchodźców jest słusznym krokiem. Wierzę, że uda się nam to zrealizować przed końcem tego roku kalendarzowego - zaznaczył. Jak podkreślił, dokładne sprawdzenie i analiza profilu każdego z uchodźców jest obowiązkiem administracji wobec opinii publicznej w USA.


Prezydent USA ogłosił swój plan przyjęcia co najmniej 10 tys. uchodźców z Syrii we wrześniu 2015 r. w obliczu narastającego kryzysu migracyjnego w Europie. Przedstawiciele Białego Domu od początku sygnalizowali, że przyjęcie uchodźców z ogarniętej wojną Syrii będzie wymagało zwiększenia wydatków publicznych oraz liczby urzędników, którzy będą analizować wnioski osób ubiegających się o azyl, aby wykluczyć, że do kraju dostaną się osoby powiązane z Państwem Islamskim.


Proces przyjmowania uchodźców miał zostać zakończony w grudniu 2016 r. W marcu okazało się jednak, że na przybycie do Stanów Zjednoczonych zezwolono zaledwie 1285 Syryjczykom.


Republikanie mówią: nie


Plany Białego Domu dotyczące przyznania azylu tak dużej grupie osób z Syrii wywołały falę krytyki ze strony 30 gubernatorów wywodzących się z Partii Republikańskiej, którzy ogłosili, że kierowane przez nich stany nie przyjmą do siebie uchodźców. Przeciw byli też republikańscy kandydaci ubiegający się o fotel prezydenta USA, jak np. Donald Trump czy John Kasich.


Republikański gubernator New Jersey Chris Christie, rządzący w stanie uchodzącym za stan Demokratów, powiedział w jednym z wywiadów radiowych bezpośrednio po ogłoszeniu planu Obamy, że nie wpuściłby do USA z Syrii nawet "sierot poniżej 5. roku życia".


Obawy te zostały dodatkowo pogłębione po listopadowych zamachach w Paryżu, gdy okazało się, że jeden ze sprawców przedostał się do Francji przez Grecję wraz z falą uchodźców uciekających przed wojną domową w Syrii.


USA największym dawcą pomocy uchodźcom


W myśl ustawy o uchodźcach z 1980 roku gubernatorzy nie mogą jednak prawnie uniemożliwić uchodźcom osiedlania się w ich stanach, ani tym bardziej zabronić im korzystać z federalnych funduszy przeznaczonych na ten cel. W 2012 roku Sąd Najwyższy potwierdził w wyroku pełne kompetencje w tej sprawie rządu federalnego.


USA są największym na świecie dawcą pomocy dla uchodźców, w tym poprzez fundusz Urzędu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) czy Światowy Program Żywnościowy. Od początku wojny domowej w Syrii USA przekazały na pomoc humanitarną w tym kraju ponad 4 mld dolarów, z czego 1 mld w tym roku. Co roku, głównie za pośrednictwem oenzetowskiej agencji ds. uchodźców, amerykańskie władze przyznają pozwolenia na pobyt w USA około 70 tys. uchodźców z całego świata.


Trwająca od ponad czterech lat wojna w Syrii zmusiła do ucieczki z domów ponad 4 mln Syryjczyków.



PAP

..
A co z milionami Syryjczykow w kraju?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:09, 29 Kwi 2016    Temat postu:

USA i ONZ potępiają naloty na szpital w Aleppo. Rosja zaprzecza, że to jej atak
am/
2016-04-28, 22:14
Skomentuj
0
Władze USA potępiły ostatnie ataki w Aleppo na zachodzie Syrii, podkreślając, że są "szczególnie zbulwersowane" nalotem na szpital w tym mieście, gdzie zginęło kilkadziesiąt osób. Rosja zaprzeczyła, jakoby to jej samoloty były odpowiedzialne za ten nalot.
PAP/EPA/ZOUHIR AL SHIMALE

Świat
Syria: zabici i ranni w zamachu w Damaszku....

Świat
Syria: Co najmniej 31 ofiar śmiertelnych w...

W nalotach i bombardowaniach w mieście Aleppo zginęło w ciągu ostatniej doby ponad 60 osób, w tym co najmniej 27 osób w ataku na szpital w dzielnicy Al-Kuds zajętej przez syryjskich rebeliantów.



Specjalny wysłannik ONZ ds. konfliktu syryjskiego Staffan de Mistura uważa, że atak lotniczy na szpital nie był dokonany przez pomyłkę, lecz wydaje się, że był celowy - podała arabska telewizja Al-Arabija. W wywiadzie dla niej de Mistura nie wskazał jednak, kto może być odpowiedzialny za ten nalot.



- Stanowczo potępiamy falę ataków z powietrza i ostrzał, w których zginęło ponad 60 osób w Aleppo w ciągu ostatnich 24 godzin - oświadczył rzecznik Białego Domu Josh Earnest.



Nalot "naganny" i "niewybaczalny"



Departament Stanu USA nazwał nalot na szpital "nagannym" i zaapelował do Rosji o użycie swych wpływów, aby wywarła nacisk na rząd prezydenta Syrii Baszara el-Asada w celu zaprzestania ataków. Rzecznik Departamentu Stanu John Kirby powiedział, że Waszyngton wciąż dowiaduje się szczegółów na temat nalotu na szpital, ale wydaje się, że ofiar jest kilkadziesiąt. - Jeszcze raz zwracamy się do reżimu o zaprzestanie tych całkowicie bezsensownych ataków, które naruszają zawieszenie nieprzyjaznych działań - powiedział Kirby.



Syryjska armia zdementowała informacje, jakoby szpital miał być celem jej nalotów.



Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun mówił, że atak na szpital w Aleppo jest "niewybaczalny". Wezwał USA i Rosję, aby wywierały nacisk na walczące w Syrii strony, by wstrzymały działania zbrojne i zapewniły wiarygodne śledztwo w sprawie ataku na szpital. "Zamiast bombardować obszary zamieszkane przez cywilów, wszystkie strony (syryjskiego konfliktu) muszą na nowo skoncentrować się na procesie politycznym" - wzywał w oświadczeniu rzecznik Bana, Stephane Dujarric.



Rosja zaprzecza



Tymczasem władze Rosji zaprzeczyły, jakoby to jej samoloty były odpowiedzialne za naloty, które m.in. zniszczyły szpital w Aleppo. Moskwa oświadczyła, że w ostatnich dniach nie przeprowadzała nalotów na tym obszarze.



Rosyjskie ministerstwo obrony sugerowało, że za atak na szpital odpowiedzialny jest inny kraj - pisze agencja Reutera. "Według naszych informacji wieczorem 27 kwietnia (w środę) po raz pierwszy po długiej przerwie nad Aleppo pojawił się samolot, który należał do jednego z państw tzw. koalicji walczącej z Państwem Islamskim" - oświadczył resort, nie precyzując, o jaki kraj chodzi.



Nalot na szpital w Aleppo miał miejsce w nocy ze środy na czwartek. Bombardowanie pozycji w mieście, którego część jest kontrolowana przez siły rządowe, a część - przez rebeliantów, trwało także w czwartek. Organizacja Lekarze bez Granic, która wraz z Czerwonym Krzyżem wspierała ten szpital, twierdzi, że wśród ofiar śmiertelnych jest personel medyczny i co najmniej 14 pacjentów. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka zginęło m.in. troje dzieci i ostatni pediatra, który pracował w opanowanej przez rebeliantów części miasta. W ciągu dnia po obu stronach zginęło co najmniej 38 cywilów.



Katastrofalna sytuacja w Aleppo



Szef grupy roboczej ds. pomocy humanitarnej ONZ Jan Egeland ocenił, że sytuacja humanitarna w Aleppo jest katastrofalna.



W Syrii utrzymuje się kruchy rozejm między siłami reżimu Asada a oddziałami zbrojnej opozycji.



Według de Mistury wynegocjowane w lutym za pośrednictwem USA i Rosji zawieszenie broni w konflikcie syryjskim nadal formalnie obowiązuje i należy uczynić wszystko, aby było przestrzegane. Zdaniem syryjskiej opozycji i rebeliantów ten rozejm w praktyce już nie funkcjonuje, gdyż jest łamany przez siły wierne reżimowi.



PAP

...

UDAJECIE GLUPICH? PRZECIEZ WIADOMO ZE WASI SOJUSZNICY W SYRII MORDUJA LEKARZY! CO DADZA WASZE NIEZADOWOLENIA JAK ZA CHWILE Z RUSKIMI BEDZIECIE KONFEROWAC!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:38, 30 Kwi 2016    Temat postu:

Rosja przeciwna wstrzymaniu walk w regionie Aleppo
po/
2016-04-30, 17:19



Skomentuj
1
Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Giennadij Gatiłow wypowiedział się w sobotę przeciwko rychłemu wstrzymaniu walk w regionie syryjskiego miasta Aleppo, mówiąc, że walka z obecnymi tam islamistami musi być kontynuowana.
PAP/EPA/Zouhir Al. Shimale

Świat
USA i ONZ potępiają naloty na szpital w...

Świat
Obama: przyjmiemy 10 tys. uchodźców z Syrii...

- Nie będziemy wywierać nacisków na syryjskie władze, bo należy zrozumieć, że trwa walka z terroryzmem, a sytuacja w Aleppo jest z tą walką powiązana - powiedział Gatiłow w Moskwie, cytowany przez agencję Interfax.



Wiceszef moskiewskiej dyplomacji potwierdził, że rosyjskie wojsko wspiera działania syryjskich sił rządowych w regionie Aleppo.



- Oczywiście nie atakujemy tych opozycyjnych ugrupowań, które są umiarkowane i uczestniczą w procesie pokojowym - zapewnił. Podkreślił, że celem ataków jest dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (ISIS), a "opozycja nie powinna przeszkadzać w tych działaniach".



Totalna wojna domowa



Aleppo, położone na południowym zachodzie kraju największe miasto Syrii, jest obecnie najważniejszym polem bitewnym w syryjskiej wojnie domowej - zaznacza agencja dpa.



Metropolia jest kontrolowana w części przez syryjskie siły rządowe, a w części przez ugrupowania rebelianckie. Obecni są również bojownicy powiązanej z Al-Kaidą organizacji Front al-Nusra, a ISIS według Rosji nie ma w regionie bojowników, ale zawarł sojusz z innymi ugrupowaniami.



Od lutego w Syrii oficjalnie obowiązuje rozejm wynegocjowany przez USA i Rosję, jednak wyłączone są z niego terrorystyczne ugrupowania takie jak Front al-Nusra czy ISIS.



Allepo wyłączone z zawieszenia broni



Dodatkowo w piątek syryjska armia ogłosiła, zgodnie z porozumieniem USA-Rosja, tzw. reżim ciszy - czyli przerwanie wszelkich działań bojowych - w Damaszku, Latakii i ich okolicach. Według obrońców praw człowieka reżim ciszy, który zaczął obowiązywać w nocy z piątku na sobotę i ma obowiązywać przez 24 godziny w Damaszku oraz przez 72 godziny w Latakii, jest w większości przestrzegany. Nowa umowa nie obejmuje Aleppo.



Amerykański Departament Obrony poinformował, że będzie starał się uzgodnić z Moskwą działania w celu stopniowego osłabienia walk w regionie tego miasta. Gatiłow oświadczył w sobotę, że Rosja i USA będą codziennie na bieżąco omawiały sytuację w Aleppo; podkreślił, że sytuacja jest skomplikowana ze względu na zawarty tam sojusz ISIS z innymi islamistami.



Opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że w ciągu ostatnich ośmiu dni w atakach sił rządowych i rebeliantów w Aleppo zginęło 244 cywilów.



Według Lekarzy bez Granic (MsF) tylko w środę ponad 50 osób straciło życie w nalocie na szpital położony na terenach kontrolowanych przez opozycję.



PAP
...

Ruscy popieraja ludobojstwo w Syrii.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:17, 30 Kwi 2016    Temat postu:

Syria: zabici i ranni w zamachu w Damaszku. Rozejm wisi na włosku
az/
2016-04-26, 05:38
Skomentuj
0
Co najmniej sześć osób zginęło, a 48 zostało rannych w poniedziałek w wyniku eksplozji samochodu pułapki w stolicy Syrii, Damaszku - poinformowała agencja Reutera, powołując się na źródła zbliżone do Państwa Islamskiego (IS), które przyznało się do ataku.
PAP/EPA/SANA HANDOUT

Świat
Syria: Co najmniej 31 ofiar śmiertelnych w...

Syryjskie media podały, że do zamachu doszło na obrzeżach dzielnicy Saida Zeinab na południowym wschodzie Damaszku, która jest ważnym miejscem pielgrzymek szyitów z Iranu, Libanu i innych części świata muzułmańskiego.



Według informacji przekazanych przez Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka w ataku zginęło osiem osób; bilans ofiar śmiertelnych może jednak jeszcze wzrosnąć, ponieważ wiele osób jest w stanie ciężkim.



Kolejny zamach w Aleppo



Także w poniedziałek rebelianci przeprowadzili ostrzał artyleryjski dzielnic Aleppo w północno-zachodniej Syrii, które pozostają pod kontrolą sił rządowych. W ich wyniku zginęło co najmniej 19 cywilów, a 120 osób zostało rannych.



Zdaniem przedstawicieli Zachodu, w tym wysłannika ONZ prowadzącego negocjacje ze skonfliktowanymi stronami w Syrii Staffana de Mistury narastająca przemoc, jak również wycofanie się z rozmów głównej grupy opozycyjnej - Wysokiego Komitetu Negocjacyjnego (HNC)- może doprowadzić do załamania się zawartego w lutym rozejmu między siłami rządowymi a syryjską opozycją.



PAP

...

Problemy trzeba rozwiazywac a nie rozejmowac.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:21, 01 Maj 2016    Temat postu:

Turcja przyjęła 20 Syryjczyków. Do relokacji w UE trafiło 110 migrantów
Dodano dzisiaj 07:51 /0 1
/
4
/323
Uchodźcy (fot. Vito Manzari/Wikipedia)
Premier Turcji Ahmet Davutoglu powiedział w sobotę, że Turcja przyjęła około 20 Syryjczyków w ramach porozumienia z Unią Europejską.

Według tekstu przemówienia do narodu, które dostarczono mediom, Davutoglu powiedział, że w zamian za odesłanych z Europy wysłano do relokacji w krajach unijnych 110 Syryjczyków.

– Włożyliśmy bardzo dużo wysiłku, aby pokazać naszym braciom, uchodźcom z Syrii odpowiednią drogę, jeśli chcą dostać się do Europy – stwierdził Davutoglu.
Porozumienie

Zgodnie z porozumieniem zawartym między Unią Europejską i Turcją na szczycie w Brukseli 18 marca, wszyscy uchodźcy, którzy po 20 marca przybędą nielegalnie do Grecji, będą ponownie odsyłani do Turcji. Unia zobowiązała się z kolei do przyjęcia z tego kraju 72 tys. uchodźców syryjskich. Ponadto UE zobowiązała się przekazać szybciej obiecane 3 mld euro na pomoc dla syryjskich uchodźców przebywających w Turcji. Porozumienie zakładało także o przyspieszenie prac nad liberalizacją wizową. UE i Turcja w tym półroczu otworzyć mają również nowy rozdział negocjacji akcesyjnych.
Donald Tusk chwali Turcję

– Turcja w kwestii traktowania uchodźców jest najlepszym przykładem na świecie – powiedział Donald Tusk po rozmowach przedstawicieli UE z władzami Turcji, których tematem był kryzys migracyjny. Dodał, że "nikt nie ma prawa, by pouczać Turcję w sprawie tego, co powinna zrobić".

Tusk i Merkel u uchodźców. "Nikt nie ma prawa pouczać Turcji"
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans i kanclerz Niemiec Angela Merkel wspólnie odwiedzili Turcję. Europejska delegacja rozmawiała z premierem Turcji Ahmetem Davutoglu. Politycy...
WPROST.pl
Tusk i Merkel u uchodźców. "Nikt nie ma prawa pouczać Turcji"
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans i kanclerz Niemiec Angela Merkel wspólnie odwiedzili Turcję. Europejska delegacja rozmawiała z premierem Turcji Ahmetem Davutoglu. Politycy...
WPROST.pl

Milion migrantów w Europie

Z danych biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. uchodźców wynika, że w 2015 roku drogą morską do Europy przybyło ponad milion migrantów. 84 procent przybyszów pochodzi z 10 krajów. 49 procent przybyłych do Europy stanowią Syryjczycy. 21 procent stanowią Afgańczycy, a 8 procent Irakijczycy. Pozostali imigranci pochodzą z: Pakistanu, Somalii, Nigerii, Sudanu, Gambii, Mali i Erytrei. 58 proc. migrantów to mężczyźni, 17 proc. kobiety, a 25 proc. stanowią dzieci - podał UNHCR
/ Źródło: Reuters

...

Te ustalenia...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:27, 01 Maj 2016    Temat postu:

Kolejny zamach w Turcji. Jedna ofiara, 13 osób rannych
pr/
2016-05-01, 10:33
Skomentuj
0
Jeden policjant zginął, a 13 osób zostało rannych w wyniku zamachu bombowego w niedzielę na siedzibę policji w mieście Gaziantep na południowym wschodzie Turcji, w pobliżu granicy z Syrią - poinformował gubernator prowincji o tej samej nazwie Ali Yerlikaya.
Gaziantep, fot. Verity Cridland/Flickr.com

Świat
Turcja: zatrzymano 15 osób w związku z...

Według kanału NTV samochód wypełniony ładunkami wybuchowymi eksplodował przed główną siedzibą policji w mieście. Wśród osób rannych dziewięciu to właśnie funkcjonariusze.



Gaziantep, liczące półtora miliona mieszkańców, jedno z głównych miast w południowo-wschodniej części Turcji, stanowi schronienie dla wielkiej liczby uchodźców, którzy uciekli przed wojną w Syrii.



Do zamachu doszło w czasie dużych napięć w kraju po dwóch atakach w Stambule przypisywanych dżihadystom i dwóch innych w Ankarze, których sprawcami byli bojownicy kurdyjscy.



W niedzielę policja rozmieściła znaczne siły w kraju przed tradycyjnymi demonstracjami organizowanymi 1 maja przez turecką lewicę i związki zawodowe. Demonstracje te często kończą się starciami z policją.



PAP

...

Kto tym razem?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:32, 02 Maj 2016    Temat postu:

USA liczą, że Syria będzie słuchać Rosji
mr/
2016-05-02, 06:14
Skomentuj
0
- W tym krytycznym momencie oczekujemy współpracy od Rosji, a od reżimu w Damaszku, że posłucha jej wskazówek i zareaguje - powiedział w Genewie szef dyplomacji USA John Kerry, który przybył w niedzielę do stolicy Szwajcarii na rozmowy ws. Syrii.
PAP/EPA/Denis Balibouse

Świat
USA i ONZ potępiają naloty na szpital w...

Świat
Kerry: Rosja powinna wywrzeć presję na Asada...

Świat
ONZ: rozmowy pokojowe i rozejm w Syriii "w...

Kerry, który bezpośrednio po wylądowaniu na lotnisku w Genewie, udał się na spotkanie z wicepremierem, a zarazem ministrem spraw zagranicznych Jordanii Nasirem Dżudehem, powiedział przed rozpoczęciem rozmów, że "są pewne przesłanki pozwalające wierzyć, iż uda nam się poczynić postępy" w rozmowach na temat wstrzymania nowej fali przemocy w konflikcie syryjskim.



Szef dyplomacji USA rozmawiał o tym w piątek przez telefon z ministrem spraw zagranicznym Rosji Siergiejem Ławrowem. Wyraził wówczas nadzieję, że uda mu się wkrótce z nim zobaczyć- poinformował Biały Dom.



"Ławrowa w Genewie jednak nie będzie, a Stany Zjednoczone po raz kolejny są zmuszone zwracać się do Rosji z prośbą o pomoc. Przy czym nadzieja, że uda się osiągnąć cele pożądane przez Biały Dom, jest oparta na kruchych podstawach" - zauważa agencja Reutera.



Przerwanie krwawych działań wojennych w Aleppo



Spotkanie z ministrem spraw zagranicznych Jordanii jest pierwszym spośród kilku spotkań, jakie Kerry odbędzie w Genewie w trakcie dwudniowej wizyty. W poniedziałek sekretarz stanu USA spotka się z ministrem spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej Adilem ibn Ahmadem ad-Dżubeirem oraz ze specjalnym mediatorem ds. Syrii z ramienia ONZ Staffanem de Misturą.



To właśnie apel tego ostatniego do władz Stanów Zjednoczonych oraz Rosji o podjęcie działań, które pozwoliłby przerwać krwawe działania wojenne w Aleppo, które zagrażają wprowadzaniu w życie wypracowanego 27 lutego porozumienia o rozejmie w zachodniej Syrii, sprawił, że Kerry zdecydował się na przyjazd do Genewy.



Szef dyplomacji Jordanii Nasir Dżudeh powiedział przed spotkaniem z Kerrym, że spodziewa się, iż "podczas rozmów prowadzonych w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek - przy wydatnym wsparciu grup roboczych - uda się znaleźć wspólny mianownik i tym samym wymusić ponowne zaakceptowania warunków rozejmu". Dżudeh zwrócił przy tym uwagę na sytuację w Aleppo, która "budzi bardzo poważny niepokój".



Setki ofiar śmiertelnych



Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało w niedzielę, że w ciągu ostatnich dziewięciu dni w Aleppo zginęły 253 osoby.



- Musimy zająć się w pierwszej kolejności sytuacją tam, na miejscu, dbając przy tym, aby porozumienie o przerwaniu działań wojennych dotyczyło całej Syrii, co stworzy lepsze i bardziej sprzyjające warunki dla uregulowania politycznego - zaznaczył Kerry.



Podkreślił też, że chodzi o cały pakiet powiązanych ze sobą warunków rozejmu: "zawieszenie działań zbrojnych, kontynuacja negocjacji oraz umożliwienie dostępu dla pomocy humanitarnej". - Wszystkie te sfery są dziś poważnie zagrożone i o tym właśnie będziemy tutaj rozmawiać - powiedział.



Wskazał również na konieczność równoległego "wypracowania mechanizmów pozwalających na podjęcie rozmów o uregulowaniu konfliktu izraelsko-palestyńskiego". John Kerry potwierdził, że konflikt ten będzie przedmiotem niedzielnych rozmów amerykańsko-jordańskich.



Rozmowy o uregulowaniu sytuacji w Syrii i przerwaniu działań wojennych, w których uczestniczyli przedstawiciele reżimu prezydenta Baszara el-Asada i reprezentanci opozycji syryjskiej rozpoczęły się na początku marca. Były one następstwem porozumienia o wstrzymaniu działań militarnych w Syrii, które zawarto 27 lutego. Rozejm ten zmniejszył skalę przemocy, lecz nie wstrzymał całkowicie walk. Wyłączono z niego z góry działania zbrojne przeciwko IS i Frontowi al-Nusra.



PAP

...

RUSCY POMOGO! NA PEWNO! Ze takie barany rzadza w USA!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:23, 02 Maj 2016    Temat postu:

Brytyjczycy zabili prawie tysiąc terrorystów. RAF: nie zginął żaden cywil
wyślij
drukuj
mw, kaien | publikacja: 01.05.2016 | aktualizacja: 09:17 wyślij
drukuj
W nalotach na Państwo Islamskie wykorzystywane są m.in. myśliwce Typhoon (fot. Facebook/RAF)
W czasie trwających od półtora roku brytyjskich nalotów na pozycje organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie w Syrii i Iraku zginęło 996 bojowników – podało brytyjskie ministerstwo obrony. Jak przekonuje Londyn, w prowadzonych przez RAF atakach nie zginął żaden cywil.

Źle się dzieje w Państwie Islamskim. Terroryści tracą pieniądze i terytoria
Wielka Brytania prowadzi bombardowania w Iraku od września 2014 roku. Z kolei w grudniu zeszłego roku piloci RAF zaczęli wykonywać misje w Syrii. W Iraku zrzucone przez nich bomby i wystrzelone pociski zabiły 974 bojowników. Kolejnych 22 zginęło w Syrii.

Resort obrony zastrzega, że podane liczby nie są stuprocentowo pewne, ponieważ nie odwiedzano zbombardowanych miejsc.

Trzykrotnie więcej zabitych

Brytyjczycy do ataków na obszarach kontrolowanych przez terrorystów wykorzystują myśliwce Typhoon i Tornado oraz drony Reaper. Celami ataków są m.in. pola naftowe i miejsca, w których przetwarzana jest ropa, pozycje snajperów i moździerzy oraz punkty dowodzenia Państwa Islamskiego. Brytyjczykom udało się także zniszczyć fabrykę broni i warsztat, w którym wytwarzano ładunki wybuchowe.

Jak zwraca uwagę BBC, w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku w brytyjskich nalotach zginęło 318 terrorystów. W analogicznym okresie zeszłego roku ta liczba była ponad trzykrotnie niższa.
BBC, Vice News

...

To brawo jesli brak ofiar cywilnych.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:21, 02 Maj 2016    Temat postu:

Tak wyglądał atak na szpital w Aleppo
jak/kan/
2016-05-02, 13:18
Skomentuj
0
Szpital al-Kuds położony w kontrolowanej przez syryjskich rebeliantów części Aleppo, w ubiegłym tygodniu, w ciągu ledwie jednej nocy, był czterokrotnie atakowany z powietrza. W wyniku nalotów zginęło 27 osób, w tym 14 pacjentów i personel medyczny. Stacja Channel 4 dotarła do nagrania w monitoringu, które zarejestrowało sam moment jednego z ataków na szpital.


Świat
USA i ONZ potępiają naloty na szpital w...

Świat
Naloty na szpital w Aleppo. Zginęło 27 osób

Na nagraniu widać, jak szpital funkcjonował tuż przed atakiem. Jedna z kamer zarejestrowała też, jak dr Mohammed Wassem Maaz wychodzi z gabinetu, a jego drzwi zamyka na klucz. Chwilę później następuje wybuch, w wyniku którego lekarz ginie.



Historię ostatniego pediatry w Aleppo, który został zabity, opisały media na całym świecie, a hołd lekarzowi oddały międzynarodowe organizacje, m.in. UNICEF, który zwrócił uwagę, że lekarz "był tak oddany swoim małym pacjentom, że został w mieście, mimo że jego rodzina znalazła schronienie w Turcji".

...

BESTIE! W OGOLE JAK MOZNA Z TAKIMI ROZMAWIAC!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:27, 03 Maj 2016    Temat postu:

Kerry ostrzega: sytuacja w Syrii zaczyna wymykać się spod kontroli
az/
2016-05-02, 20:12
Skomentuj
0
- Pod wieloma względami konflikt zaczyna wymykać się spod kontroli. Obie strony: i reżim i opozycja przyczyniły się do chaosu - powiedział amerykański sekretarz stanu John Kerry, który w poniedziałek odbył serię rozmów mających przyczynić się do uratowania zawieszenia broni w konflikcie syryjskim.
PAP/EPA/ZOUHIR AL SHIMALE

Świat
USA liczą, że Syria będzie słuchać Rosji

Kerry spotkał się w Genewie z oenzetowskim wysłannikiem ds. Syrii Staffanem de Misturą, a także szefem saudyjskiej dyplomacji Adilem ibn Ahmadem ad-Dżubeirem.



Po spotkaniu z Misturą Kerry powiedział, że w rozmowach padają różne propozycje, którą mają zmniejszyć skalę przemocy w Syrii, ale nie sprecyzował, na czym konkretnie one polegają. Celem ma być przede wszystkim powstrzymanie rozlewu krwi w Aleppo, gdzie trwają krwawe walki między siłami rządowymi wiernymi prezydentowi Baszarowi al-Asadowi a zbrojnymi ugrupowaniami rebeliantów.



Kerry zapowiedział, że wspólnie z Rosją ustalił, że w Genewie nad zapewnieniem wdrożenia rozejmu w życie będzie pracował dodatkowy personel. Dodał - nie precyzując szczegółów - że chodzi mu także o powstanie mechanizmu, który będzie przestrzegany przez strony konfliktu.



Czy powstaną "bezpieczne strefy"?



AP pisze, powołując się na anonimowe źródła amerykańskie, że USA planowały wyznaczenie w Aleppo mapy "bezpiecznych stref", gdzie cywile i umiarkowana opozycja przestrzegająca rozejmu mogliby znaleźć schronienie przed armią Asada, która - jak twierdzi reżim w Damaszku - atakuje tylko terrorystów.



Jednak rzecznik Białego Domu Josh Earnest powiedział na poniedziałkowym briefingu dla dziennikarzy, że zdaniem prezydenta USA Baracka Obamy "bezpieczne strefy" nie są obecnie "praktyczną alternatywą w Syrii" i nie zakłada się ich w dyskusjach o wdrożeniu zawieszenia broni. Jednocześnie Biały Dom wezwał reżim Assada do realizacji poczynionych zobowiązań co do powstrzymania się od działań zbrojnych, zaś Rosję - do wywarcia wpływu na reżim w Damaszku.



Według AP pomysł "bezpiecznych stref" w Aleppo miał być tematem poniedziałkowej rozmowy telefonicznej Kerry'ego i szefa rosyjskiej dyplomacji Sergieja Ławrowa. Nic nie wspomina o tym komunikat MSZ w Moskwie wydany po rozmowie obu ministrów. Napisano, że obaj wezwali strony konfliktu w Syrii do powstrzymania się od działań zbrojnych i zgodzili się w sprawie dalszych kroków w ramach Międzynarodowej Grupy Wsparcia Syrii. Rozmowa odbyła się z inicjatywy Kerry'ego.



"Zbrodnia przeciwko międzynarodowemu prawu humanitarnemu"



Minister Dżubeir ocenił, że trwające naloty syryjskich samolotów na Aleppo to zbrodnia przeciwko międzynarodowemu prawu humanitarnemu. Dodał, że Asad zostanie z tego powodu pociągnięty do odpowiedzialności i że nieuchronnie zostanie odsunięty od władzy albo w wyniku zmian politycznych, albo siłą.



Siły syryjskie "są odpowiedzialne za masakrę kobiet, dzieci i osób starszych. Są odpowiedzialne za zamordowanie lekarzy i personelu medycznego. Taka sytuacja trwać nie może. Świat nie pozwoli, by udało im się uniknąć odpowiedzialności" - powiedział saudyjski minister.



Mistura z kolei wezwał USA i Rosję do działania na rzecz ponownego wdrożenia rozejmu. "Nie może byćżadnego postępu w procesie politycznym, jeśli Syryjczycy nie odczują natychmiast wymiernych korzyści" - oświadczył w komunikacie.



We wtorek Mistura leci do Moskwy na spotkanie z Ławrowem.



PAP

...

A to do tej pory byla pod kontrola? Czyja?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:54, 03 Maj 2016    Temat postu:

Turcja: w atakach w Syrii zabito 34 islamistów
mr/
2016-05-02, 10:07
Skomentuj
0
34 osoby zginęły w niedzielę w Syrii w rezultacie ostrzału prowadzonego przez turecką artylerię i ataków startujących z południowej Turcji samolotów bezzałogowych - poinformowały w poniedziałek tureckie władze wojskowe.
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay/WikimediaImages

Świat
USA i ONZ potępiają naloty na szpital w...

Świat
Syria: zabici i ranni w zamachu w Damaszku....

Według nich była to odpowiedź na ustawiczne ostrzeliwanie w ciągu ostatnich miesięcy przygranicznego tureckiego miasta Kilis i jego okolic pociskami rakietowymi z opanowanego przez Państwo Islamskie terytorium Syrii, co powodowało ofiary śmiertelne wśród cywilów. Kilis jest stolicą prowincji o tej samej nazwie.



Jak głosi wojskowy komunikat, w trakcie niedzielnego kontruderzenia zniszczono sześć pojazdów i pięć stanowisk artyleryjskich Państwa Islamskiego. Najpierw z haubic i wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych ostrzelano obiekty Państwa Islamskiego około 12 kilometrów na południe od granicy, a potem startujące z bazy lotniczej Incirlik samoloty bezzałogowe zniszczyły dalsze cele.



W ramach własnych reguł postępowania Turcja systematycznie odpowiada ogniem na ostrzał prowadzony przez Państwo Islamskie, ale twierdzi, że potrzebuje przy tym większego wsparcia ze strony swych zachodnich sojuszników - między innymi ze względu na trudności z dosięgnięciem celów ruchomych pociskami haubic.



Minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu oświadczył w ubiegłym tygodniu, że Stany Zjednoczone rozmieszczą artyleryjskie wyrzutnie rakietowe w pobliżu ostrzeliwanego odcinka granicy. Wyższy przedstawiciel władz wojskowych USA potwierdził, że sprawa ta jest dyskutowana, ale uchylił się przed dalszym komentarzem.



PAP

...

Najrozsadniej po prostu zakonczyc mordowanie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:46, 04 Maj 2016    Temat postu:

Walki o Aleppo

We wtorek kilkanaście osób zginęło w Aleppo, na północnym zachodzie Syrii, w wyniku ostrzału tych części miasta, które są pod kontrolą władz. Celem ataku był m.in. szpital. Opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało w niedzielę, że w ciągu dziewięciu dni w Aleppo zginęły 253 osoby.

Zachodnia część Aleppo jest kontrolowana przez syryjskie siły rządowe, a wschodnia przez ugrupowania rebelianckie. Armia od miesięcy próbuje odbić dzielnice kontrolowane przez opozycję i odciąć ją od dostaw. W regionie obecni są również bojownicy powiązanej z Al-Kaidą organizacji Front al-Nusra, a IS według Rosji nie ma w regionie bojowników, ale zawarło sojusz z innymi ugrupowaniami.
PAP

...

Biedna Syria. Nikt im nie pomoze... TYLKO BÓG!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:54, 04 Maj 2016    Temat postu:

Turcja szykuje się do otwartej wojny z Syrią. Reakcja na ataki
wyślij
drukuj
bz, pszl | publikacja: 04.05.2016 | aktualizacja: 19:00 wyślij
drukuj
Turcja odpowie na wszystkie ataki rakietowe Państwa Islamskiego z terytorium Syrii (fot. Stringer / Getty Images)
Turcja gotowa jest, jeśli zajdzie potrzeba, wysłać wojska lądowe do Syrii do walki z Państwem Islamskim (IS) – oświadczył premier Ahmet Davutoglu. Wcześniej dwie kolejne rakiety uderzyły w tureckie miasto przygraniczne Kilis.

Syryjskie pociski spadły na turecką stronę. Ankara odpowiada ogniem
Davutoglu podkreślił w wywiadzie dla telewizji Al-Dżazira, że Turcja odpowie na wszystkie ataki rakietowe Państwa Islamskiego z terytorium Syrii, i zapewnił, że dżihadyści poniosą wielkie straty, jeśli będą kontynuować agresywne działania.

Premier Turcji oświadczył, że rezolucje ONZ dają Turcji „prawo” do wkroczenia do Syrii i walki w samoobronie przeciwko Państwu Islamskiemu.

Turcja za interwencją lądową w Syrii. Jest gotowa atakować, ale z sojusznikami
„Będziemy się bronić”

– Jeśli siły lądowe będą potrzebne, wyślemy je. Jesteśmy gotowi podjąć wszelkie działania zarówno wewnątrz, jak i poza Turcją, aby się bronić – podkreślił Davutoglu w wywiadzie, który wyemitowany został we wtorek późnym wieczorem.

Jego komentarze ukazały się na kilka godzin przed kolejnym atakiem rakietowym na Kilis, miasto na granicy z Syrią, gdzie do tej pory w nalotach Państwa Islamskiego zginęło 19 osób. W środowym ataku nikt nie zginął, bo pociski spadły na puste pole w pobliżu centrum miasta.

– Ostatnio nasze miasto Kilis zostało zaatakowane przez uporczywy ogień, wielu naszych obywateli straciło życie. Na każdy atak będzie nasza odpowiedź. Daesz (arabski akronim nazwy Państwa Islamskiego) poniósł wielkie straty w operacjach podejmowanych przeciwko miastu Kilis. Jeśli będzie kontynuować ataki, jego straty będą jeszcze większe – dodał turecki premier.

W ubiegłym tygodniu szef tureckiej dyplomacji Mevlut Cavusoglu oświadczył, że USA rozmieszczą artyleryjskie wyrzutnie rakietowe w pobliżu ostrzeliwanego odcinka granicy, aby Turcja mogła skuteczniej atakować IS.
PAP

...

Czyli do walki z komuchami kurdyjskimi bo przeciez nie o pomoc Syrii chodzi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:10, 05 Maj 2016    Temat postu:

USA i Rosja uzgodniły rozejm w prowincji i mieście Aleppo
prz/
2016-05-04, 22:11
Stany Zjednoczone i Rosja uzgodniły rozszerzenie zawieszenia działań zbrojnych na prowincję i miasto Aleppo na północnym zachodzie Syrii - podał w środę Departament Stanu USA. Trwały tam zacięte walki między siłami rządowymi a rebeliantami prowadzące do ofiar wśród cywili.
Aleppo, Fot. PAP/EPA/SANA HANDOUT
Świat
ONZ: syryjskie władze blokują dostęp do...
Świat
Niemcy: syryjska opozycja apeluje o rozejm w...

W komunikacie sprecyzowano, że zawieszenie broni w Aleppo weszło w życie w środę o godz. 00.01 czasu lokalnego. Dotychczasowe porozumienia o rozejmie nie obejmowało prowincji Aleppo ze stolicą w mieście o tej samej nazwie.


"Zaobserwowaliśmy generalne zmniejszenie (skali) przemocy w tych strefach, nawet jeśli napływają informacje mówiące o kontynuowaniu walk w pewnych miejscach" - głosi oświadczenie.


Celem "ogólnokrajowe zawieszenie działań zbrojnych"


Rzecznik Departamentu Stanu Mark Toner sprecyzował, że Stany Zjednoczone oczekują, że Rosja podwoi nacisk na reżim prezydenta Baszara el-Asada, by wdrożył nowe porozumienie. Waszyngton ze swej strony zobowiązał się do przekonania do rozejmu ugrupowań rebelianckich.


- Naszym celem zawsze było i pozostaje jedno ogólnokrajowe zawieszenie działań zbrojnych obowiązujące w całej Syrii - a nie seria lokalnych rozejmów - oświadczył Toner.



- Oczekujemy od wszystkich stron zawieszenia działań zbrojnych, pełnego respektowania zawieszenia działań w Aleppo. Odnosi się to zarówno do reżimu, jak i do opozycji - powiedział szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry.


Reżim w Damaszku ogłosił za pośrednictwem oficjalnej agencji prasowej Sana i państwowej telewizji, że ma zamiar respektować zawieszenie broni w mieście Aleppo przez 48 godzin począwszy od godziny 1 w czwartek (od północy czasu polskiego).



Ofiar przybywa


Pod koniec lutego USA i Rosja ustaliły wprowadzenie w Syrii zawieszenia broni, ale nie obowiązywało ono w stosunku do Frontu al-Nusra, syryjskiego odłamu Al-Kaidy, który jest aktywny w Aleppo, ani wobec dżihadystów z Państwa Islamskiego.


Wcześniej w środę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie informowało, że w mieście Aleppo w walkach od wtorku zginęło kilkadziesiąt osób.



PAP

>>>

USA i Ruski uzogodnily pokoj ... W SYRII!!! LUDZIE TO NIE JEST KABRET! TAM JEST MASAKRA!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 137098
Przeczytał: 40 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:03, 05 Maj 2016    Temat postu:

ONZ: syryjskie władze blokują dostęp do pomocy humanitarnej
pr/
2016-05-04, 18:11
Skomentuj
0
Syryjskie władze utrudniają dotarcie z pomocą humanitarną do mieszkańców wschodnich dzielnic Aleppo opanowanych przez rebeliantów wrogich reżimowi w Damaszku - podał w środę przedstawiciel ONZ ds. pomocy humanitarnej Jan Egeland.
Aleppo, fot. PAP/EPA/Zouhir Al Shimale

Świat
Kerry ostrzega: sytuacja w Syrii zaczyna...

- Nie potrzebujemy deklaracji. Potrzebujemy zakończenia bombardowań i walk. To katastrofa. Lekarze i pielęgniarki giną, podczas gdy ludność się wykrwawia - powiedział Egeland w Genewie. Dodał, że setki pracowników humanitarnych nie mogą przedostać się do Aleppo z powodu braku zielonego światła ze strony rządu w Damaszku.



- Mamy nadzieję, że sytuacja szybko się zmieni, bo jeśli nie, to Aleppo może zamienić się w strefę oblężoną - podkreślił szef oenzetowskiej grupy roboczej ds. pomocy humanitarnej.



W kwietniu ONZ zwróciła się do rządu w Damaszku z prośbą o zapewnienie dostępu agend pomocowych do 35 syryjskich miejscowości zamieszkanych w sumie przez 905 tys. osób.



Problemy nie tylko w Aleppo



- Dostaliśmy odpowiedź i wieści nie są dobre - powiedział Egeland, dodając, że reżim nie zgodził się na dostarczanie pomocy żywnościowej w przypadku połowy miejscowości z listy, w tym do wschodniej części Aleppo, miasta podzielonego między siły rządowe i opozycji. Trwają w nim krwawe walki, w których giną cywile.



- Ucieczka z Aleppo jest teraz tak trudna, jak nigdy dotąd - ocenił Egeland.



Jednak ONZ podaje, że w kwietniu udało się dostarczyć pomoc dla 40 proc. mieszkańców oblężonych miast i terenów w Syrii, wobec zaledwie 5 proc. w roku 2015.



PAP

...

TO NIE SA WLADZE SYRYJSKIE TO LUDOBOJCY MORDERCY DZIECI!
WYSLUGUJA SOBIE PIEKLO PO SMIERCI! A JUZ DLUGO NIE POCIAGNA!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 94, 95, 96 ... 130, 131, 132  Następny
Strona 95 z 132

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy