Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Postawili na euro i padli ...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136682
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:56, 01 Lis 2011    Temat postu: Postawili na euro i padli ...

Coraz czesciej bedziemy slyszec takie historie :

MF Global składa wniosek o upadłość wskutek gry europejskim długiem

MF Global Holdings Ltd., czyli spółka do której należy firma brokerska kierowana przez byłego gubernatora stanu New Jersey i współprezesa banku Goldman Sachs Jona Corzine’a, złożyła wniosek o upadłość po przeszarżowaniu z inwestycjami w europejskie obligacje skarbowe.

-ShutterstockNowojorska spółka ujawniła we wniosku złożonym w poniedziałek w sądzie upadłościowym na Manhattanie zadłużenie na sumę 39,7 mld dol. oraz 41 mld dol. aktywów. Jej oddział finansowy Global Finance USA Inc. złożył odrębny wniosek, wymieniając 50 mln dol, długu i aktywa w wysokości 500 mln dol. “Zarządy obu spółek wyraziły zgodę na złożenie wniosku przewidzianego przez prawo upadłościowe, aby chronić ich aktywa” – głosi oficjalne oświadczenie.

Zarząd MF Global obradował w zeszły weekend w Nowym Jorku, aby rozważyć różne opcje uniknięcia upadłości, w tym sprzedaż – twierdzi dobrze poinformowane źródło. Wskutek rekordowej straty MF Global zawieszono prawo do zawierania nowych transakcji z nowojorskim oddziałem Rezerwy Federalnej, co ogłoszono na jej stronie internetowej. Zawieszono również obrót akcjami MF Global.

Ich kurs spadł w zeszłym tygodniu o 67% a obligacje MF Global również zaczęły być sprzedawane po bardzo zaniżonych cenach. Powodem było ujawnienie stopnia zaangażowania w europejskie obligacje skarbowe. Zarząd prowadził rozmowy z pięcioma potencjalnymi nabywcami całości albo części spółki. Według cytowanego źródła, które chciało zachować anonimowość, w grupie tej były banki, fundusze private equity oraz firmy brokerskie.

Jak wynika z danych Komisji ds. obrotu opcjami surowcowymi, firma handlująca surowcami, derywatami, akcjami oraz walutą miała na dzień 31 sierpnia 7,2 mld dol. funduszy klientów na wyodrębnionych rachunkach. MF Global należała do grupy 22 dealerów upoważnionych do prowadzenia transakcji bezpośrednio z nowojorskim oddziałem Fed. Jest też obecna na ponad 70 giełdach finansowych.

Według wniosku upadłościowego do niezabezpieczonych wierzycieli zalicza się bank JP Morgan Chase & Co będący powiernikiem dla posiadaczy 1,2 mld długu i Deutsche Bank AG jako powiernik dla posiadaczy wartych ponad 1 mld dol. obligacji zapadalnych w 2016 i 2018 r. Sam JP Morgan posiada mniej niż 100 mln dol,. długu, jak podaje anonimowe źródło zbliżone do banku. Rzecznik Deutsche Banku Armin Niedermeier odmówił komentarza.

Na ogół firmy brokerskie (czyli prowadzące działalność w imieniu klientów oraz na własny rachunek) nie mogą korzystać z ochrony prawa upadłościowego, muszą więc albo sprzedawać aktywa – jak uczynił Bear Stearns na rzecz JP Morgana w 2008 r. – albo się zlikwidować – jak oddział brokerski Lehman Brothers i firma Bernarda Madoffa. Likwidacje nadzoruje Urząd ds. ochrony inwestorów na rynku papierów wartościowych, który ubezpiecza straty do wysokości 500 tys. dol. na osobę.

Corzine, który współkierował bankiem Goldman Sachs w latach 1994-9, po przejściu do MF Global starał się przekształcić tę firmę w średniej wielkości bank inwestycyjny. Zwiększył ryzykowność transakcji i grał również własnymi pieniędzmi (w tym inwestował w dług europejskich państw).

Jak twierdzą dwa dobrze poinformowane źródła Corzine zwrócił się niedawno do Goldmana Sachsa w sprawie sprzedaży całej spółki albo części i dodają, że księgowość MF Global została poddana badaniu przez specjalistów Macquaire Group. Rzeczniczka oddziału Macquaire w Nowym Jorku Paula Chirhart odmówiła komentarza.

W październiku agencja Moody’s obniżyła rating MF Global z powodu obaw, że spółka nie osiągnie przewidywanych zysków i nieodpowiednio zarządza ryzykiem. Wśród głównych zarzutów agencja ratingowa wymieniła transakcje długiem europejskich państw, które najmocniej ucierpiały z powodu kryzysu zadłużenia publicznego w tym regionie.

>>>>>

A wiec mowli sobie - zainwestujemy w euro ! To jest pewne i nic nam sie nie stanie ... No i ? Zbankrutowali ! Nie tylko Grecja ! Kto stawia na Ue ginie . Takie sa prawa natury !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136682
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:14, 26 Lis 2011    Temat postu:

Amerykanie pogrążają inwestorów w Polsce

Amerykański broker MF Global umoczył w obligacjach krajów PIIGS i zbankrutował. To jednak nie koniec. Problemy firmy z zza oceanu pogrążają inwestorów w Polsce.

MF Global był jednym z czterech brokerów, z którymi współpracował fundusz zagraniczny Superfund SICAV Luksemburg. W tym to funduszu kilka superfunduszy wydzielonych w ramach Superfund SFIO (SFIO A; SFIO B, SFIO C i SFIO Gold Future) oraz Superfund Trend Plus Powiązany FIO, Superfund Trend Bis Powiązany FIO, Superfund Trend Podstawowy SFIO lokowało swoje aktywa.

Jak informuje serwis Analizy Online na koniec października środki w nich zgromadzone warte były 143,6 mln zł.

W efekcie Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na dalsze zawieszenie zbywania i odkupywania jednostek uczestnictwa funduszy zarządzanych przez Superfunds TFI. Tym razem do 15 grudnia. Wcześniej zawieszenie miało obowiązywać do 25 listopada.


Zgodnie z obowiązującymi przepisami do czasu wyjaśnienia niniejszej sytuacji niektóre subfundusze Superfund TFI nie mogą zostać wycenione, dlatego Superfunds został zobowiązany do zawieszenia notowań wspomnianych subfunduszy. Zgodnie z prawem w tym okresie nie można nabywać ani odkupywać jednostek uczestnictwa.

Pierwsze zawieszenie zostało ustalone na dwa tygodnie. Ewentualne przedłużenie tego terminu możliwe jest wyłącznie za zgodą i na warunkach określonych przez KNF, przy czym nie dłużej niż na dwa miesiące, czytamy w komunikacie Superfund.

Komisja zobowiązała też ww. fundusze do wznowienia zbywania i odkupywania jednostek uczestnictwa funduszy w następnym dniu roboczym po ustaniu przyczyn zawieszenia zbywania i odkupywania jednostek uczestnictwa.

- Problem z wyceną części aktywów może wynikać z różnych przyczyn. Jedną z nich jest odwołanie notowań na giełdzie. Tak było na przykład po zamachach terrorystycznych 11 września 2001 r., po których wstrzymano działalność giełd amerykańskich. Wówczas Pioneer Pekao TFI zawiesił wyceny aktywów oraz zbywania i odkupywania jednostek uczestnictwa Pioneer OFI Akcji Amerykańskich, a CA IB TFI (obecnie BPH TFI) podjął decyzję o czasowym zawieszeniu wyceny jednostek uczestnictwa CA IB OFI Top Ameryka. W lutym tego roku na skutek politycznej zawieruchy swoją działalność zawiesiła giełda w Egipcie, co miało wpływ m.in. na fundusz Noble Africa (Noble Funds FIO), a także kilka funduszy zagranicznych sprzedawanych w Polsce. Zawieszenie wyceny trwało 2 miesiące - czytamy w komentarzu serwisu Analizy Online.

Zdaniem Macieja Brysławskiego, prezesa zarządu Superfund TFI, Superfund SICAV w Luksemburgu miał w operacje przeprowadzane za pośrednictwem MF Global zaangażowane 67 mln dolarów. Jeżeli strata dotyczyłaby nawet 100 proc. tych środków dla inwestorów Superfund SICAV w Luksemburgu oznaczałoby to stratę w wysokości od -0,6 do -1,1 proc na stopie zwrotu z wybranego funduszu.

- W odniesieniu do funduszy zarządzanych przez Superfund TFI SA, ewentualna strata poniesiona w związku z lokowaniem środków w funduszu zagranicznym byłaby odpowiednio mniejsza. Jednakże brak precyzyjnych danych uniemożliwia przedstawienie dokładnych informacji do czasu zakończenia prac przez amerykańskie organy nadzoru - twierdzi prezes Brysławski.

>>>>

Pamietajmy jednak ze nie sa to ,,niewinne ofiary kryzysu '' . Oni uprawiali hazard . Wiedzieli ze te kraje leżą i kwiczą ALE kupowali BO ???
Bo skoro sa w UE to Bruksela nie pozwoli im upasc z przyczyn ideologicznych . To znaczy ze to byla by kompromitacja ideologii integracyjnej . Zatem rynki kieruja sie ideologia a nie ekonomia ...
Ale to nic dziwnego ! Ideolgie mozna WYCENIC no to rynki ja wyceniaja ! Rynki wszystko wyceniaja ... Glupota ? Jak na glupocie zarobic oto pytanie !!! Co ciekawe oni nic zlego nie robia ! Za zarabianie ida do nieba :O))) Zlo jest wtedy gdy robia piramide finansowa lub gdy ,,graja'' czyli staraja sie cos podbic cos obnizyc aby zarobic ... Jesli tylko inwestuja czynia dobrze ... Przy czym jesli slysza ze na cos jest ,,atak spekulacyjny'' to rzecz jasna moga sie wycofac ...
Zlem jest przylaczanie sie o ataku sekulacyjnego ale nie jest zlem wycoanie akcji z czegos co jest spekulacyjne albo ominiecie takiego czehos ... Nie jest zlem natomiast przewidywanie . Bedzie urodzaj pszenicy ? Nie bedziemy kupowac pszenicy bo pozniej kupimy ja tanio . Bedzie droga kupimy teraz . To jest roztropne gospodarowanie ...
Ale akcja typu zaczniemy wykupwac pszenic powstanie panika ceny skocza w gore wtedy sprzedamy . To jest oszustwo ... To jest zreszta atak spekulacyjny na pszenice ... Warto zatem rozrozniac co jest moralne co nie ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy