Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Czw 19:26, 24 Kwi 2014 Temat postu: |
|
|
Przemysław Henzel | Onet
Rosja i Chiny zablokowały plan Zachodu ws. Republiki Środkowoafrykańskiej
Rosja i Chiny zablokowały na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ propozycję Stanów Zjednoczonych i Francji dotyczącą nałożenia sankcji na byłego prezydenta Republiki Środkowoafrykańskiej oraz jego dwóch współpracowników. Zachód obarcza ich odpowiedzialnością za konflikt, którego dalszy rozwój może doprowadzić do ludobójstwa na tle etnicznym i religijnym oraz do pogłębienia ostrego kryzysu humanitarnego.
Kulisy klinczu w Radzie Bezpieczeństwa ONZ opisała agencja Reutera, która dotarła do pisma oskarżającego Francoisa Bozizego o zapewnianie "wsparcia dla działań, które mogą stanowić zagrożenie dla pokoju, stabilności i bezpieczeństwa Republiki Środkowoafrykańskiej". Według agencji, Moskwa i Pekin zdecydowały się na zablokowanie planu nałożenia sankcji “w ostatniej minucie”.
Zachodni dyplomaci podkreślają, że nie wiedzą, czy oznacza to "definitywną śmierć" pomysłu nałożenia sankcji, czy sprawę tę będzie można jednak rozwiązać w drodze dodatkowych negocjacji. Rosja i Chiny uzasadniły wstępnie, że nałożenie sankcji na Bozizego nie przyczyni się, w ich opinii, do uspokojenia sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej.
Pomimo klinczu zachodni dyplomaci, cytowani przez Reutera podkreślają, że nie sądzą, by decyzja Rosji miała jakikolwiek związek z napięciem, jakie powstało w wyniku aneksji Krymu, do której doszło 16 marca. Kilka dni później krok ten zdecydowanie potępiło w swojej uchwale Zgromadzenie Ogólne ONZ; za jego przyjęciem zagłosowało wtedy 100 państw, a tylko 11 było przeciw.
We wrześniu do Republiki Środkowoafrykańskiej mają zostać wysłane siły pokojowe ONZ; jak na razie, przebywa tu 6 tysięcy żołnierzy przysłanych przez Unię Afrykańską oraz 2 tysiące żołnierzy z Francji. Niewykluczone, że misja sił pokojowych ONZ będzie odbywać się na zasadzie poszerzonego mandatu, tak jak ma to miejsce w przypadku misji w Demokratycznej Republice Konga, co zwiastuje zmianę w sposobie działania Organizacji w ciągu najbliższych miesięcy.
Siły MONUSCO, które uzyskały pozwolenie na przeprowadzenie misji "wymuszania pokoju" w Demokratycznej Republice Konga, zdołały doprowadzić do zażegnania walk pomiędzy stroną rządową a zbrojną opozycją w tym kraju. O "siłach pokojowych wersja 2.0" w wywiadzie dla Onetu mówił Yasuomi Sawa, japoński dziennikarz akredytowany przy ONZ. Jak ujawnił, mandat MONUSCO jest uważany za model dla przyszłych operacji pokojowych realizowanych przez ONZ. Według dziennikarza, możliwość użycia "sił pokojowych wersja 2.0", mogłaby być początkiem rewolucji w zakresie przywracania pokoju przez ONZ.
- To będzie dopiero początek, wymagający podjęcia kolejnych kroków. Oceniam jednak, że to ważna decyzja w zakresie przesunięcia inicjatywy od krajów zmagających się z poważnymi konfliktami zbrojnymi do społeczności międzynarodowej - podkreślił Sawa w wywiadzie dla Onetu. - Stopniowo zaczynamy przezwyciężać egocentryczne ograniczenia poszczególnych rządów, próbując znaleźć sposób działania oparty na międzynarodowej współpracy i poszanowaniu wartości humanitarnych - dodał.
Spiralę przemocy w Republice Środkowoafrykańskiej nakręciła wojna domowa, która wybuchła w 2012 roku pomiędzy rządem a rebeliantami skupionymi w organizacji Seleka. Oskarżyli oni prezydenta Francoisa Bozizego o sabotowanie porozumień pokojowych, które podpisano w celu zakończenia poprzedniej wojny domowej toczącej się w latach 2004-2007. Udział w walkach biorą teraz byli bojownicy Seleki, oddziały lojalne wobec Bozizego i lokalne milicje. W wyniku kryzysu 1,6 mln ludzi musiało opuścić swoje domy, a prawie 500 tysiącom grozi śmierć głodowa. "Znakiem rozpoznawczym tragedii" stało się przymusowe wcielanie, wbrew międzynarodowym konwencjom, dzieci do partyzanckich oddziałów zbrojnych.
- Republika Środkowoafrykańska jest na granicy upadku, nie możemy się bezczynnie przyglądać, jak kraj się rozpada. Mamy tam do czynienia z falą przemocy, masakrami i kryzysem humanitarnym - w taki sposób potrzebę misji wojskowej cztery miesiące temu uzasadniał francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian.
>>>>
ZBRODNIARZE PEKISKOMOSKIEWSCY POPIERAJA GLOD I LUDOBOJSTWO W AFRYCE ! AFRYKANCZYCY PRZESTANCIE WPUSZCZAC ICH FIRMY !
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Śro 18:38, 21 Maj 2014 Temat postu: |
|
|
Gazprom i CNPC podpisały kontrakt na dostawy gazu z Rosji do Chin
Rosyjski Gazprom i chiński koncern CNPC podpisały w środę w Szanghaju kontrakt na dostawę gazu z Rosji do Chin - poinformowała agencja Interfax, według której dokument dotyczy dostaw 38 mld metrów sześciennych surowca rocznie przez 30 lat.
Kontrakt podpisano w obecności prezydentów Rosji i Chin, Władimira Putina i Xi Jinpinga. Nie podano ceny gazu zapisanej w kontrakcie.
Putin zakończył w środę dwudniową wizytę w Chinach. Była to jego pierwsza podróż zagraniczna od czasu wprowadzenia przez Zachód sankcji przeciwko Rosji za jej interwencję militarną na Ukrainie i zaanektowanie Krymu. W zamyśle Kremla wizyta ta miała zademonstrować, że w obliczu presji ze strony USA i Unii Europejskiej Rosja może liczyć na swoich partnerów w Azji.
Moskwa i Pekin prowadziły negocjacje w sprawie dostaw gazu od ponad 10 lat. W 2013 roku strony uzgodniły zawarcie 30-letniego kontraktu na dostawę do 38 mld metrów sześciennych paliwa rocznie. Kontrakt miał być podpisany do końca zeszłego roku, potem w styczniu 2014 roku jako datę złożenia podpisów pod dokumentem Gazprom podawał luty. Przed rozpoczęciem wizyty Putina w Chinach media rosyjskie przekazały, że jest niemal pewne, iż w jej trakcie kontrakt zostanie podpisany.
Rosja chciała połączyć ceny gazu dla Chin z cenami ropy, podobnie jak czyni to wobec importerów europejskich; Pekin twierdził, że ceny te są wygórowane. Dotychczas CNPC gotów był płacić nie więcej niż 250 dolarów za 1000 metrów sześciennych paliwa, natomiast Gazprom żądał cen porównywalnych do tych, jakie uzyskuje w Europie. Jednocześnie dopuszczał przyznanie chińskim partnerom rabatu.
Powołując się na źródło w Gazpromie, dziennik "Izwiestija" napisał w poniedziałek, że kontrakt będzie przewidywać dostarczenie Chinom w ciągu 30 lat 1,14 bln metrów gazu, którego cena bazowa wyniesie 350-380 USD za 1000 metrów sześciennych. Moskiewska gazeta wyliczyła, że Rosja może w ten sposób otrzymać 400 mld dolarów.
Na razie nie wiadomo, jaką cenę bazową zapisano w dokumencie. Pytany o to po uroczystości w Szanghaju prezes Gazpromu Aleksiej Miller odmówił odpowiedzi, zasłaniając się tajemnicą handlową.
Gaz do Chin popłynie gazociągiem Siła Syberii, który połączy pola gazowe we Wschodniej Syberii z Oceanem Spokojnym. Długość magistrali wyniesie 3,5 tys. km. W rejonie Błagowieszczeńska zostanie wybudowane odgałęzienie prowadzące do Chin.
Główna nitka Siły Syberii ma dotrzeć do okolic Władywostoku. Zakończy swój bieg w terminalu LNG, który zamierza wybudować tam Gazprom. Corocznie 10-15 mld metrów sześciennych surowca ma być tam skraplane, ładowane na statki i wysyłane do krajów nad Pacyfikiem.
Siła Syberii zostanie ułożona wzdłuż istniejącego rurociągu Syberia Wschodnia-Ocean Spokojny (ros. WSTO, ang. ESPO), transportującego ropę naftową, w tym także do Chin. Koszty inwestycji szacowane są na 80-90 mld dolarów (gazociąg łącznie z terminalem).
Gazprom zapowiadał, że po zakończeniu negocjacji o dostawach gazu do Chin ze złóż na Syberii Wschodniej rozpocznie rozmowy na temat eksportu na chiński rynek surowca z Syberii Zachodniej, skąd dotychczas błękitne paliwo płynęło tylko do Europy. Będzie to wymagało ułożenia gazociągu przez Ałtaj.
...
Dziwka bedzie dziwka i trudno od pekinskich komuchow wymagac przyzwoitosci .
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pon 19:18, 02 Cze 2014 Temat postu: |
|
|
Rosja znosi embargo na broń dla Pakistanu
Rosja zniosła embargo na dostawy broni dla Pakistanu i negocjuje sprzedaż śmigłowców Mi-35 dla Islamabadu - poinformował w poniedziałek szef rosyjskiej spółki zbrojeniowo-przemysłowej Rostech Siergiej Czemiezow. Informację podała agencja ITAR-TASS.
"Decyzja została podjęta i jesteśmy w trakcie negocjowania dostawy śmigłowców" - powiedział Czemiezow, precyzując, że chodzi o śmigłowce bojowe Mi-35 (Hind).
Według ITAR-TASS wcześniej źródło wojskowe poinformowało o zniesieniu embarga na dostawy broni do Pakistanu i zainteresowaniu tego kraju zakupem śmigłowców transportowych Mi-26 (Halo).
Zdaniem rosyjskiego analityka wojskowego Pawła Felgenhauera zniesienie embarga obowiązującego od czasów Związku Radzieckiego oznacza istotną zmianę w rosyjskiej polityce sprzedaży broni do rejonu naznaczonego trudnymi stosunkami między Delhi a Islamabadem.
"Sprzedaż broni do Pakistanu istotnie zaważy na naszych stosunkach z Indiami. Pakistan dokonuje zakupów w Chinach, na Ukrainie, ale nigdy jeszcze nie kupował w Rosji" - podkreślił Felgenhauer w odpowiedzi na pytanie AFP.
"Indie odmówiły zakupu naszych śmigłowców, wolą kupić je w USA. Być może Rosja zdecyduje się również wywrzeć presję na Indie" - zastanawia się analityk, według którego sytuacja "grozi rozpadem" współpracy między Rosją a Indiami.
"Delhi może potraktować to jak zdradę. A to grozi wywołaniem geopolitycznego trzęsienia na subkontynencie" - ostrzegł.
Indie i Pakistan stoczyły ze sobą trzy wojny od czasu uzyskania niepodległości przez Indie Brytyjskie w 1947 roku i łączą je skomplikowane stosunki dwojga "wrogich sobie braci".
Rosja historycznie jest największym dostawcą broni dla Indii, które są w ogóle największym nabywcą broni na świecie. Delhi, które stara się zmodernizować swoją armię, zwróciło się ostatnio również do Izraela, Francji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.
>>>
Ale odlot . Zniesli embargo na wlasna bron .
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Wto 18:46, 03 Cze 2014 Temat postu: |
|
|
Rosja i Chiny stworzą wspólną agencję ratingową
Rosja i Chiny porozumiały się w sprawie stworzenia wspólnej agencji ratingowej, która rozpocznie działalność od oceny rosyjsko-chińskich projektów inwestycyjnych - zapowiedział we wtorek rosyjski minister finansów Anton Siłuanow.
Szef rosyjskiego resortu finansów podkreślił podczas podróży do Chin, że agencja powstanie na bazie istniejących już instytucji. "Chcemy aby ratingi (agencji) były apolityczne" - podkreślił Siłuanow w oświadczeniu wysłanym przez jego biuro prasowe.
To kolejny w ostatnim czasie przykład wzmacniania współpracy między Moskwą a Pekinem. W drugiej połowie maja podpisano kontrakt na dostawy rosyjskiego gazu do Chin, który jest obliczony na 30 lat.
Pod koniec kwietnia agencja ratingowa Standard and Poor's obniżyła, po raz pierwszy od ponad pięciu lat, rating Rosji z poziomu BBB do BBB minus, tłumacząc swą decyzję rosnącym napięciem w stosunkach rosyjsko-ukraińskich. Zaniepokojeni zagraniczni inwestorzy wycofali w pierwszym kwartale 2014 roku z Rosji około 70 mld dolarów, więcej niż w całym roku 2013. Według Banku Światowego w całym 2014 roku inwestorzy mogą wycofać z Rosji łącznie 150 mld dolarów.
Standard and Poor's przypomina, że gospodarka rosyjska w 2013 roku wzrosła tylko o 1,3 proc. MFW prognozuje, że w tym roku wzrost PKB Rosji wyniesie zaledwie 0,2 proc.
>>>
To dopiero bedzie Monty Puthing !
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pią 16:47, 13 Cze 2014 Temat postu: |
|
|
Francja liczy w 2014 roku na zysk ze sprzedaży broni rzędu 8 mld euro
Francuski rząd liczy na to, że na sprzedaży broni w 2014 roku Francja zarobi 8 mld euro - powiedział w piątek francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian.
W roku 2012 Francja sprzedała broń za 4,7 mld euro, a rok później za prawie 7 mld euro. Minister obrony wypowiadał się w Rennes, na zachodzie kraju podczas spotkania z przemysłowcami z sektora zbrojeniowego.
Le Drian zalecił francuskim producentom broni zachować daleko posuniętą dyskrecję, ponieważ "konkurencja słucha" i może wykorzystać nieopatrznie ujawnione informacje, by "storpedować" francuskie oferty podczas przetargów.
Rywalizacja o rynek broni jest zaciekła; w roku ubiegłym największym eksporterem broni były Stany Zjednoczone, które miały 29 proc. rynku, na drugim miejscu znalazła się Rosja (27 proc. rynku), a na kolejnych Niemcy, Chiny i Francja.
Niemcy konsekwentnie usiłują podbić rynki azjatyckie i Bliski Wschód; do roli poważnych rywali zachodnich eksporterów urosła Rosja, która zrestrukturyzowała swój sektor zbrojeniowy oraz Chiny.
...
Do Rosji . Os zla .
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pią 18:59, 20 Cze 2014 Temat postu: |
|
|
Ashton: Rozpoczęły się prace nad długofalowym porozumieniem z Iranem
Sześć światowych mocarstw rozpoczęło wraz z Iranem prace nad projektem długoterminowego porozumienia w sprawie programu nuklearnego Teheranu - poinformowała w piątek w Wiedniu szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton. Strony spotkają się ponownie 2 lipca.
W komunikacie przekazanym przez swego rzecznika Michaela Manna Ashton podsumowała wyniki rozmów trwających w stolicy Austrii od 16 czerwca. "Przedstawiliśmy sobie wzajemnie szereg pomysłów w poszczególnych kwestiach i rozpoczęliśmy proces szkicowania (dokumentu)" - głosi oświadczenie.
26 czerwca spotkają się w Brukseli wyżsi rangą dyplomaci sześciu mocarstw (USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Chin i Niemiec), by omówić dalsze negocjacje. Kolejna runda rozmów w Wiedniu zacznie się 2 lipca - powiadomiła Ashton.
Również szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif oświadczył, że strony "zaczęły pracę nad brudnopisem porozumienia". Zastrzegł przy tym, że pięciodniowe rozmowy nie przyniosły przełomu w głównych punktach spornych. Zarif wezwał "szóstkę", by "zrezygnowała z "nadmiernych żądań, których Iran nie zaakceptuje".
Tym, co wciąż dzieli obie strony jest, jak zauważa agencja Reutera, dopuszczalny przyszły zasięg prac nuklearnych prowadzonych przez Iran.
Zakończone w piątek rozmowy były piątą w tym roku rundą negocjacji dotyczących zniesienia międzynarodowych sankcji wobec Iranu w zamian za ograniczenie jego programu nuklearnego. Strony wyznaczyły sobie termin 20 lipca na osiągnięcie długoterminowego porozumienia w tej sprawie.
Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) przesłała do państw członkowskich poufny raport na temat realizacji przez Iran dotychczasowych ustaleń z sześcioma mocarstwami. Z dokumentu, do którego dotarł w piątek Reuters wynika, że Teheran wywiązuje się z podjętych zobowiązań dotyczących redukcji zapasów wzbogaconego uranu.
W listopadzie 2013 roku zawarto w Genewie wstępne porozumienie, zakładające ograniczenie przez Irańczyków ich programu nuklearnego w zamian za czasowe zniesienie części sankcji międzynarodowych. Umowa weszła w życie 20 stycznia i ma obowiązywać przez pół roku.
Zachód podejrzewa, że Iran dąży do uzyskania broni nuklearnej, czemu władze w Teheranie zaprzeczają. Zgodnie ze swymi zobowiązaniami z Genewy Iran m.in. zaprzestał wzbogacania uranu do 20 proc. W odpowiedzi USA i UE zniosły niektóre sankcje.
>>>
Os zla musi sie dogadac. Zeby Ashton czy Obama zrobili jakies dobro tu musialby byc film fantastyczny ...
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Wto 10:40, 01 Lip 2014 Temat postu: |
|
|
Irak się zbroi
Samolot transportowy dostarczył pierwszą turę rosyjskich myśliwców na lotnisko w Bagdadzie. Samoloty będą wykorzystywane w walce z siłami ISIL na północy kraju.
Iracki premier Nouri al-Maliki powiedział, że rząd podpisał umowę z Rosją i Białorusią, Umowa obejmuje dostawę myśliwców za 500 mln dolarów. Siły rządowe wspierane przez helikoptery bojowe rozpoczęły ofensywę mającą na celu odbicie miasta Tikrit na północy kraju z rąk sunnickich rebeliantów. Skuteczna akcja, której celem jest odbicie terytorium w Tikricie będzie najdotkliwszym jak dotąd ciosem wymierzonym rebeliantom.
...
CO TO MA ZNACZYĆ, ,!!!GDZIE ONI KUPUJĄ!!! TO NIE MA INNYCH MIEJSC TYLKO ZBRODNIARZE, ???!!!A POZA TYM DEBILE SPRZĘT TEN NIE PASUJE DO AMERYKAŃSKIEGO JAKI MACIE! WSZĘDZIE ZŁO!
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 23:23, 12 Lip 2014 Temat postu: |
|
|
Władimir Putin zakończył wizytę na Kubie
Władimir Putin zakończył wczoraj wieczorem czasu lokalnego krótką wizytę na Kubie, podczas której spotkał się m.in. z Fidelem Castro. Z Hawany prezydent Rosji odleciał do Buenos Aires.
Putin odwiedził 87-letniego przywódcę kubańskiej rewolucji Fidela Castro w jego domu w Hawanie. Zdjęcia z tego spotkania pokazała kubańska telewizja państwowa.
Prezydent Rosji rozmawiał także z obecnym szefem państwa, Raulem Castro. Najważniejszym celem zaledwie kilkugodzinnej wizyty Putina w Hawanie było pogłębienie współpracy gospodarczej między Kubą i Rosją. Według kubańskich mediów, obie strony podpisały około dziesięciu umów.
Jeszcze przed odlotem do Hawany prezydent Rosji powiedział kubańskiej agencji prasowej Prensa Latina, że Moskwa zamierza zacieśnić współpracę z Kubą. Tydzień temu rosyjski parlament zgodził się na umorzenie 90 proc. gigantycznego zadłużenia Kuby z czasów ZSRR, czyli ok. 31 mld dolarów. Resztę długu - blisko 3,5 mld dolarów - Hawana ma spłacić w ciągu 10 lat.
Ze stolicy Kuby Władimir Putin odleciał do Buenos Aires, gdzie w sobotę spotka się z prezydent Argentyny Cristiną Fernandez de Kirchner. Dzień później obejrzy w brazylijskim Rio de Janeiro finałowy mecz mundialu.
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że w Brazylii prezydent Rosji spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, która także wybiera się finał mundialu. Tematem rozmowy, według Pieskowa, będzie konflikt ukraiński.
Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert powiedział jedynie, że rozmowa Merkel z Putinem w Rio de Janeiro jest "możliwa".
15 i 16 lipca w brazylijskim mieście Fortaleza Władimir Putin weźmie udział w szczycie bloku BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA).
...
Super pozycja Putin zwiększa znaczenie Rosji
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Śro 21:54, 16 Lip 2014 Temat postu: |
|
|
"Kommiersant": Rosja przywraca do życia swoją stację nasłuchu na Kubie
Kreml wraca na pozycje z czasu "zimnej wojny". Rosja i Kuba uzgodniły, że Moskwa znów będzie korzystać ze stacji nasłuchu elektronicznego w Lourdes pod Hawaną, z czego zrezygnowała w roku 2001, tłumacząc to brakiem środków i wychodząc naprzeciw apelom Waszyngtonu - pisze dziennik "Kommiersant".
Zaznacza, że "obecnie władze Rosji uznały za konieczne wrócić do położonego zaledwie 250 km od wybrzeży USA ośrodka, który w czasach ZSRR pozwalał na kontrolowanie łączności radiowej i telefonicznej na znacznej części terytorium »potencjalnego przeciwnika«".
Informację o powrocie Rosjan do Lourdes pod Hawaną potwierdziło dziennikowi kilka źródeł we władzach Rosji.
Jeden z rozmówców twierdzi, że Moskwa rozpoczęła rozmowy z Hawaną na ten temat już kilka lat temu, lecz zintensyfikowała je wyraźnie na początku tego roku; rosyjscy wojskowi przeprowadzili kilka spotkań z kubańskimi kolegami i w ciągu kilku miesięcy stronom udało się załatwić wszystkie kwestie.
Sprawę sfinalizowano, jak pisze "Kommiersant", w czasie piątkowej wizyty prezydenta Rosji Władimira Putina w Hawanie. Przypomina, że wówczas też ogłoszono, że Moskwa umorzyła 90 proc. zadłużenia Kuby z czasów ZSRR, czyli ok. 32 mld dolarów.
Według jednego z rozmówców dziennika znaczenie umowy ws. centrum w Lourdes trudno przecenić. - Mogę powiedzieć jedynie: nareszcie! - powiedział.
Ośrodek nasłuchu w kubańskim Lourdes zaczął działać w roku 1967 i był wykorzystywany najpierw przez ZSRR, a następnie przez Federację Rosyjską do roku 2001, gdy Rosji zabrakło środków na jego utrzymanie i chciała wyjść naprzeciw żądaniom USA - pisze gazeta.
Decyzję o powrocie na Kubę informator dziennika "Kommiersant" objaśnia finansowym okrzepnięciem Rosji, a także ochłodzeniem stosunków z USA.
"Nasze stosunki popsuły się na długo przed Ukrainą - cytuje "Kommiersant" wysokiego urzędnika. Wg niego "tak naprawdę to te stosunki w ogóle się nie poprawiały z wyjątkiem pewnych okresów, które były raczej wyjątkiem".
Inny rozmówca dziennika motywację Moskwy charakteryzuje następująco: "Naszego gestu dobrej woli nie doceniono", toteż "Moskwa miała wszelkie podstawy, by reanimować projekt wzmacniając w ten sposób możliwości wywiadowcze".
....
Będą bulic kasę na nonsens ... Aby pokazać rzekomy powrót do sowietyzmu . Ale to tylko teatrzyk bo historia powtarza się jako farsa o czym czerwoni powinni wiedziec .
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Czw 17:55, 17 Lip 2014 Temat postu: |
|
|
Zamieszanie wokół rosyjskiej bazy na Kubie
Rosyjska baza wojskowa na Kubie - AFP
Pojawiają się sprzeczne informacje w sprawie odbudowy na Kubie rosyjskiej stacji nasłuchowej. Wczoraj agencja RIA Novosti poinformowała, że Moskwa podpisała już z Hawaną porozumienie w tej sprawie. Miało do tego dojść w trakcie wizyty Władimira Putina na Kubie. Dziś telewizja "Zwiezda" wyemitowała nieoczekiwaną wypowiedź prezydenta Putina, który twierdzi, że to nieprawda.
Według rosyjskiej agencji, porozumienie o wznowieniu działalności rosyjskiej stacji nasłuchowej na Kubie zostało podpisane w ubiegłym tygodniu, gdy w Hawanie gościł prezydent Władimir Putin. Potwierdza tę informację w dzisiejszym wydaniu rządowy dziennik "Rossijskaja Gazieta". Z tekstu pod tytułem "Będziemy podsłuchiwać USA" wynika, że do dawnej radzieckiej bazy wracają funkcjonariusze rosyjskiego wywiadu, a Sztab Generalny rosyjskiej armii bardzo się z tego cieszy.
Tymczasem telewizja "Zwiezda" opublikowała wypowiedź prezydenta Władimira Putina, który zaprzecza tym informacjom.
- Nieprawda, nie rozmawialiśmy na ten temat. Jesteśmy w stanie sami realizować zadania związane z obronnością, bez tego elementu. Kiedyś zamknęliśmy tę bazę i nie rozważamy ponownego otwarcia - powiedział prezydent Rosji.
Ośrodek nasłuchu w kubańskim Lourdes zaczął działać w roku 1967 i był wykorzystywany najpierw przez ZSRR, a następnie przez Federację Rosyjską do roku 2001, gdy Rosji zabrakło środków na jego utrzymanie i chciała wyjść naprzeciw żądaniom USA.
...
Już się zamotali w tych kłamstwach .
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 18:20, 19 Lip 2014 Temat postu: |
|
|
Kuba i Wenezuela bronią Rosji. "To bezczelna prowokacja pragnącego wojny rządu Poroszenki"
Nie tylko Moskwa próbuje przekonać świat, że z katastrofą malezyjskiego boeinga nad Ukrainą prorosyjscy separatyści nie mają nic wspólnego. Podobną wersję forsują też rządy niektórych, zaprzyjaźnionych z Rosją państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów.
Wenezuela oskarża USA i kraje NATO
Jednym z pierwszych państw świata, które bez najmniejszego wahania oczyściły Rosję i jej sympatyków na Ukrainie z jakichkolwiek podejrzeń o odpowiedzialność za katastrofę malezyjskiego boeinga, była Wenezuela. Rząd w Caracas wydał komunikat jednoznacznie oskarżający za to, co się stało, Stany Zjednoczone i pozostałe państwa NATO.
To właśnie one - według wenezuelskiego Ministerstwa Władzy Ludowej ds. Spraw Zagranicznych - wywołały na Ukrainie "psią wojnę", doprowadzając do chaosu i destabilizacji, której bezpośrednią konsekwencją była śmierć prawie 300 osób znajdujących się na pokładzie samolotu.
"To bezczelna prowokacja pragnącego wojny rządu Poroszenki"
Jeszcze odważniejszy w swych sądach okazał się lider kubańskiej rewolucji, Fidel Castro, który na łamach rządowego dziennika "Granma" orzekł, że zestrzelenie samolotu jest, cytuję, "bezczelną prowokacją antyrosyjskiego, antyukraińskiego, proimperialistycznego i pragnącego wojny rządu czekoladowego króla, Petra Poroszenki".
Po prawie dwóch dobach od katastrofy na wschodniej Ukrainie malezyjskiego samolotu pasażerskiego działającym w miejscu zdarzenia ratownikom udało się dotychczas odnaleźć tylko 186 ciał jego pasażerów – podały rano ukraińskie władze.
Samolotem podróżowało 298 osób. Wszyscy zginęli. W piątek Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy informowała o 181 ciałach, znalezionych w rejonie, gdzie spadła maszyna.
...
Koalicja najgorszego łajna czele. Nawet Kim ich nie popiera .
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Nie 16:20, 10 Sie 2014 Temat postu: |
|
|
Kto nakarmi teraz Rosjan? Roszady na rynku eksportu żywności
Po ogłoszeniu rosyjskiego embarga na produkty rolne i mięso z Zachodu kraje o gospodarkach wschodzących mają nadzieję na zwiększenie eksportu żywności na rynek rosyjski. Dla Niemców alternatywą jest rynek azjatycki.
Producenci mięsa w Argentynie i Brazylii być może najbardziej skorzystają na wprowadzeniu przez Kreml zakazu importu żywności z krajów zachodnich w odwecie za zachodnie sankcje. Argentyńskie i brazylijskie mięso ma w Rosji zastąpić wieprzowinę z Niemiec i drób z USA. Szef resortu rolnictwa Brazylii mówił w ubiegłym tygodniu o "rewolucji" w brazylijskim eksporcie. Dla Brazylii otwiera się "wielkie okno", powiedział Senerii Paludo. Brazylijscy producenci drobiu sygnalizowali, że są gotowi wyprodukować na dostawy do Rosji 150 tys. ton drobiu więcej. W południowoamerykańskich krajach, które dotychczas były głównie producentami soi na paszę, sektor hodowli i tuczu zwierząt rozwija się szybko od kilku lat.
...
NIECH WAS RĘKĄ BOGA BRONI PRZED WSPIERANIEM NAZIZMU ! JUŻ RAZ ŻEŚCIE RATOWALI NAZISTÓW PO II WOJNIE ! TYM RAZEM MUSI BYĆ KARA !
ZA DUŻO ZŁA ZROBILISCIE !
Także Turcja, jeden z największych producentów owoców i orzechów chce zapełnić luki w zaopatrzeniu rosyjskiego rynku i zająć miejsce Polski, Węgier i Włoch. Prezes organizacji tureckich eksporterów Mehmet Buyukeksi mówił w wywiadzie dla tureckich mediów, że wprowadzone przez Moskwę embargo na żywność "otwiera nowe możliwości“ dla tureckich producentów owoców, jajek i drobiu. Gruzja i Armenia też nastawiają się na zwiększenie eksportów do Rosji.
!!!
OŚWIADCZAM ŻE JEŚLI TURCJA OŚMIELI SIĘ KARMIĆ POTWORÓW TO NIGDY NIE POPRZE TEGO KRAJU PRZY JAKICHKOLWIEK PROBLEMACH ! TAKŻE Z ROSJA ! JAKIM TRZEBA KRETYNIEM ŻEBY WSPIERAĆ GŁÓWNEGO WROGA !
Trudniej będzie Rosji znaleźć dostawców holenderskich, niemieckich, francuskich i włoskich serów, twierdzą znawcy branży. Puste miejsca po nich na półkach sklepowych mają zapełnić importy z Białorusi, podobno tej samej jakości, co budzi zdumienie wśród zachodnich ekspertów, pisze w sobotnim wydaniu (9.08.2014) Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Analitycy z holenderskiego Uniwersytetu Wageningen, cytowani przez gazetę, nie widzą natomiast szansy na zwiększenie eksportu wieprzowiny do Rosji z Serbii, która mogłaby być beneficjentem tej wojny handlowej. Jednak w Serbii brakuje nowoczesnych chlewni, infrastruktury służącej do magazynowania oraz spełniania wymogów higienicznej produkcji.
!!!!
TRZEBA JASNO STAWIAĆ SPRAWĘ ! KTO SIĘ OŚMIELI WSPIERAC NAZIZM BĘDZIE TRAKTOWANY JAK NAZISTA ! Holendrzy już mieli nauczkę gdy wykorzystywali embargo na Polskę . Mało było ? Chcecie więcej ?
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Śro 12:25, 13 Sie 2014 Temat postu: |
|
|
Niemcy: sprzęt wojskowy dla Kurdów tak, ale broń - nie
Minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen (CDU) zasygnalizowała gotowość władz w Berlinie do wysłania sprzętu wojskowego irackim Kurdom, którzy walczą z sunnickimi dżihadystami. Według minister dostawy broni nie wchodzą obecnie w rachubę.
Po spotkaniu z brytyjskim ministrem obrony Michaelem Fallonem von der Leyen zapowiedziała, że chce wykorzystać "wszystkie będące do dyspozycji możliwości" poza bronią. Zaznaczyła, że Bundeswehra jest też gotowa dostarczać sprzęt wojskom irackim.
Pomoc dla Iraku - zdaniem von der Leyen - powinna zostać uzgodniona na forum Unii Europejskiej. Jak zaznaczyła, konieczny jest "duży pośpiech". "Mówimy o dniach" - podkreśliła szefowa niemieckiego resortu obrony.
Von der Leyen powiedziała dziennikarzom, że jeżeli w terminie późniejszym pojawi się groźba ludobójstwa, to w Niemczech trzeba będzie podjąć temat pomocy wojskowej, jednak "obecnie analizujemy jedynie dostawy sprzętu, który nie powoduje śmierci".
Deklaracja von der Leyen idzie dalej niż dotychczasowe oświadczenia przedstawicieli władz w Berlinie.
Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert oświadczył w poniedziałek, że jego kraj "z zasady" nie wysyła broni w rejony, gdzie toczy się wojna. Seibert zapewniał, że władze niemieckie ograniczą się do pomocy humanitarnej dla ludności w połnocnym Iraku. Dotychczas Berlin obiecał na ten cel środki finansowe w wysokości 4,4 mln euro.
Poseł CDU Karl-Georg Wellmann jako pierwszy niemiecki polityk powiedział wcześniej w wywiadzie dla rozgłośni radiowej Deutschlandfunk, że Niemcy powinny wesprzeć Kurdów dostawami broni.
Von der Leyen jest zwolenniczką bardziej aktywnej roli Niemiec w polityce międzynarodowej. Minister obrony uważa, podobnie jak prezydent Joachim Gauck, że Berlin powinien bardziej angażować się w rozwiązywanie konfliktów na świecie. Poglądy obojga polityków uważane są w społeczeństwie niemieckim za bardzo kontrowersyjne.
....
Broń tylko dla Rosji . Znamy was ...
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Śro 12:32, 13 Sie 2014 Temat postu: |
|
|
Chilijscy producenci negocjują eksport łososia i owoców do Rosji
Chilijscy producenci żywności negocjują sprzedaż owoców i łososia do Rosji, licząc na to, że skorzystają z sytuacji powstałej po wprowadzenia przez Moskwę embarga na produkty rolno-spożywcze m.in. z UE, USA i Norwegii - podali przedstawiciele tych sektorów.
"Rosjanie poprosili nas o pomoc w znalezieniu dostawców. Teraz trwają negocjacje i poszukiwanie producentów" - powiedział we wtorek agencji AFP Diego Vicente z Business Development Platform (BDP). Platforma ta została utworzona przez Krajowe Stowarzyszenie Rolnicze w celu ułatwienia i zwiększenia eksportu chilijskiej żywności do Rosji.
Vicente dodał, że konkretyzuje się zwłaszcza sprzedaż łososia i suszonych owoców. "Mieliśmy jeszcze zapasy jabłek, trwa ich redystrybucja do Rosji", która dotychczas sprowadzała te owoce z Polski - powiedział przedstawiciel BDP.
Także chilijscy producenci łososia potwierdzili prośbę Rosji. "Przekazaliśmy ją członkom naszego stowarzyszenia" - powiedział szef organizacji skupiającej eksporterów chilijskiego łososia Felipe Sandoval.
Według danych chilijskiego rządu w 2013 r. eksport z Chile do Rosji wart był 643 mln dolarów, czyli o 52 proc. więcej niż rok wcześniej. W ub. r. Chile sprzedawało do Rosji głównie świeże i suszone owoce, ryby, owoce morza, mięso i konserwy.
Dyrektor Generalny Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Andres Rebolledo przyznał, że Chile traktuje rosyjskie embargo na produkty rolno-spożywcze m.in. z UE, USA i Norwegii jako "szansę". "Chodzi wyłącznie o kwestię handlową. Nasza polityka zagraniczna jest jasna i to są oddzielne sprawy" - dodał.
Obecnie Rosja jest szóstym rynkiem dla eksportu chilijskich produktów spożywczych.
"Przywiązujemy dużą wagę do tego rynku", gdyż główny eksport do Rosji "nie obejmuje górnictwa, lecz produkty rolno-spożywcze, w momencie, gdy handel spożywczy jest kluczowym sektorem na świecie" - mówił podczas czerwcowej wizyty w Moskwie chilijski minister rolnictwa Carlos Furche. Szefowi resortu podczas podróży, mającej na celu rozwinięcie stosunków handlowych między obu krajami, towarzyszyli chilijscy biznesmeni.
Na początku sierpnia Rosja wprowadziła zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, UE, Australii, Kanady i Norwegii. W ten sposób odpowiedziała na sankcje zastosowane wobec niej przez Zachód w związku z rolą Moskwy w konflikcie na Ukrainie.
...
Kolejni do ukarania . Takie podłe wspieranie nazizmu nie może być tolerowane . Trzeba rejestru zbójców którzy się kumaja z Putlerkami ...
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pią 19:19, 22 Sie 2014 Temat postu: |
|
|
Merkel: Niemcy nie wyślą żołnierzy ani do Iraku ani na Ukrainę
Kanclerz Angela Merkel oświadczyła dzisiaj, że Niemcy nie wyślą ani do Iraku, ani też na Ukrainę żołnierzy przeznaczonych do udziału w operacjach wojskowych, rozważają natomiast wysłanie do Iraku instruktorów wojskowych.
Szefowa niemieckiego rządu, która jest równocześnie przewodniczącą partii rządzącej CDU, zabrała głos na wiecu przedwyborczym w Grimma w Saksonii. 31 sierpnia w Saksonii odbędą się wybory do lokalnego parlamentu w tym kraju związkowym.
Niemiecki rząd w środę wyraził gotowość do przekazania broni i amunicji kurdyjskim bojownikom w północnym Iraku, walczącym z islamskimi dżihadystami. Dotychczas Niemcy nie godziły się na eksport broni do krajów, w których toczy się wojna, ograniczając się do pomocy humanitarnej.
Merkel powiedziała w Grimma, że Niemcy "nie wyślą żołnierzy, by rozwiązać konflikt na Ukrainie". Rząd chce dać szansę dyplomacji - wyjaśniła niemiecka kanclerz. O pomoc wojskową dla swego kraju apelował w niemieckich mediach szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin. - Logiczne byłoby udzielenie Ukrainie technicznego i militarnego wsparcia do walki z terroryzmem, tak jak ma to miejsce w przypadku Iraku - powiedział Klimkin dziennikowi "Express". Wezwał Zachód do stworzenia "Planu Marshalla" dla Ukrainy.
Merkel złoży w sobotę wizytę w Kijowie. Będzie to jej pierwsza podroż na Ukrainę od wybuchu konfliktu w grudniu zeszłego roku.
>>>
Oczywiscie wy nigdy w historii nic dobrego nie zrobicie . Wysylacie wojska talko na rozboj ...
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Wto 15:11, 09 Wrz 2014 Temat postu: |
|
|
Francja: wzrost eksportu broni w 2013 roku aż o 43%
Zagraniczne zamówienia na broń wzrosły w 2013 r. o 43 proc. i opiewały na 6,87 mld euro; eksport broni daje zatrudnienie blisko 40 tys. osób, co stanowi prawie jedną czwartą zatrudnionych w sektorze obronnym - poinformował we wtorek francuski resort obrony.
Francuskie ministerstwo obrony przygotowało raport na temat znaczenia eksportu broni dla gospodarki we współpracy ze stowarzyszeniem zrzeszającym firmy z sektora obronnego (Cidef) i firmą McKinsey.
Resort podkreśla, że - pośrednio i bezpośrednio - eksport broni daje zatrudnienie ponad 27 tys. osób, a także powoduje, że w pokrewnych gałęziach przemysłu pracę znajduje 11-13 tys. osób. Cały sektor obronności generuje obroty rzędu 17 mld euro i zatrudnia 165 tys. ludzi.
"W 2013 roku 669 francuskich firm eksportowało ekwipunek wojskowy, z czego połowa to przedsiębiorstwa małe lub średnie" - głosi raport. Z dokumentu wynika też, że bez dochodów z eksportu broni deficyt handlowy Francji w latach 2008 - 2013 byłby wyższy o 5-8 pkt. procentowych.
Największym eksporterem broni na świecie są Stany Zjednoczone, które mają 29 proc. globalnego rynku zbrojeniowego; na drugim miejscu jest Rosja (27 proc.), a po niej Niemcy, Chiny i Francja.
...
W tym Mistrale . Os zła !
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Wto 15:53, 09 Wrz 2014 Temat postu: |
|
|
”Handelsblatt” będzie publikować dodatek robiony na zlecenie Kremla
Od połowy września do niemieckiego dziennika gospodarczego "Handelsblatt" będzie załączany sponsorowany przez Kreml dodatek "Russia Beyond the Headlines". Wcześniej z jego publikacji zrezygnował dziennik "Süddeutsche Zeitung".
Dodatek wraz z "Handelsblattem" będzie publikowany raz w miesiącu. W lutym z wydawania i dystrybucji magazynu na zlecenie Kremla zrezygnował dziennik "Süddeutsche Zeitung", który dołączał go pod tytułem "Russland Heute" od 2010 roku.
Obecnie sponsorowany przez rosyjskie władze dodatek jest dołączany również do "The New York Times" i "El Pais".
...
Zachodnie przekaziory za kasę rozpowszechniania kłamstwa ... To nie są media tylko dziwki ...
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Śro 21:17, 17 Wrz 2014 Temat postu: |
|
|
Egipt i Rosja podpisały umowę na sprzedaż broni za 3,5 mld dolarów
egipsko-rosyjska umowa w sprawie sprzedaży broni za 3,5 mld dolarów
Kair i Moskwa podpisały wstępną, opiewającą na 3,5 mld dol. umowę na sprzedaż broni - poinformował dziś dyrektor Federalnej Służby ds. Współpracy Wojskowo-Technicznej FR Aleksandr Fomin, który uczestniczy w targach broni w RPA.
Fomin nie ujawnił żadnych dodatkowych szczegółów egipsko-rosyjskiej umowy.
Anatolij Isajkin, szef Rosoboroneksportu, rosyjskiego monopolisty zajmującego się sprzedażą broni i sprzętu wojskowego, powiedział na tych samych targach broni w Afryce Południowej, że jego agencja, mimo zachodnich sankcji, ma rekordową liczbę zamówień, których wartość sięga obecnie 38,7 mld dol.
- To jeden z najlepszych portfeli zamówień, jakimi mogliśmy się pochwalić w ostatnich latach - dodał.
Moskwa - drugi po USA najważniejszy eksporter broni - zabiega o zacieśnienie współpracy z Kairem, odkąd jego relacje z wieloletnim sojusznikiem Waszyngtonem znacznie się ochłodziły, co spowodowało częściowe zamrożenie amerykańskiej pomocy wojskowej dla Egiptu.
Europejskie i amerykańskie sankcje gospodarcze nałożone na Rosję w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie wymierzone są między innymi w przemysł zbrojeniowy.
...
Pupile Waszyngtonu i Brukseli kumajasie z Moskwa ! SANKCJE NA SISISTOW !
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pon 20:51, 22 Wrz 2014 Temat postu: |
|
|
Rosatom bliżej budowy elektrowni jądrowych w RPA i Jordanii
Rosyjski państwowy koncern Rosatom podpisał w poniedziałek dwie umowy - z RPA i Jordanią, które przybliżają budowę w tych krajach elektrowni jądrowych w rosyjskiej technologii. Wartość kontraktu z RPA może sięgnąć 50 mld dol.
Umowy podpisano w Wiedniu przy okazji dorocznego posiedzenia Konferencji Generalnej Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA).
Pierwsza dotyczy strategicznego partnerstwa w dziedzinie energii jądrowej i przemysłu Rosji i RPA. W imieniu rosyjskiego rządu prezes Rosatomu Siergiej Kirijenko podpisał ją z południowoafrykańską minister energii Tiną Joemat-Pettersson.
Jak poinformował Rosatom, umowa ustanawia ramy dla programu budowy w RPA elektrowni jądrowych o łącznej zainstalowanej mocy 9,6 GW, co oznacza osiem najnowszych bloków jądrowych z rosyjskimi reaktorami WWER-1200. Umowa przewiduje też m.in. budowę w RPA reaktora badawczego w rosyjskiej technologii, pomoc w rozwijaniu zaplecza dla energii jądrowej w RPA, szkolenie specjalistów w Rosji itp.
Realizacja tych planów umożliwi rozwój nowych gałęzi przemysłu i zaawansowanych technologii w RPA, a firmy z tego kraju będą mogły uczestniczyć w projektach Rosatomu w innych państwach - podkreślił rosyjski koncern.
Kirijenko ocenił, że towarzyszące całemu programowi inwestycje przyniosą lokalnym firmom w RPA zamówienia na ok. 10 mld dol. "Jeden reaktor kosztuje ok. pięciu mld dol. Biorąc pod uwagę różne uwarunkowania, koszt ośmiu bloków może więc wynosić 40-50 mld dol." - powiedział Kirijenko agencji ITAR-TASS.
Tina Joemat-Pettersson mówiła z kolei, że dziś RPA bardziej niż kiedykolwiek jest zainteresowana szerokim wykorzystaniem energii jądrowej do celów pokojowych, a władze tego kraju są pewne, że współpraca z Rosją pozwoli spełnić ambitny program zbudowania do 2030 r. elektrowni jądrowych o mocy 9,6 GW. "Porozumienie otwiera dla Afryki Południowej dostęp do rosyjskiej technologii, infrastruktury, zasobów, finansowania" - podkreśliła minister.
Rosatom podpisał również w Wiedniu umowę o rozpoczęciu fazy projektowej kontraktu na budowę elektrowni jądrowej w Jordanii. Dokument obliguje obie strony do rozpoczęcia prac projektowych dla składającej się z dwóch bloków siłowni o mocy 2 GW. Faza, która właśnie się zaczęła, w ciągu półtora do dwóch lat ma doprowadzić do podpisania kontraktu na budowę siłowni.
Rosjanie budują lub planują budowę elektrowni jądrowych w wielu krajach, w większości przypadków oferując również rozwiązania finansowe: dostęp do kredytów rosyjskich banków i agencji kredytów eksportowych czy wręcz sfinansowanie budowy w zamian za kontrakt długoterminowy.
W Chinach rozbudowują elektrownię Tianwan - jedyną w rosyjskiej technologii WWER w tym kraju. W Indiach latem 2014 r. ruszył rosyjski reaktor w Kudankulam, drugi ma zostać uruchomiony w ciągu kilku miesięcy. Jednak w tych dwóch krajach, uważanych za największe rynki dla atomu, Rosjanie mają stosunkowo niewielkie udziały.
Rosatom rozpoczął już pierwsze prace nad pierwszą elektrownią jądrową w Wietnamie, kończą się przygotowania do budowy elektrowni Ruppur w Bangladeszu i wielkiej siłowni Akkuyu w Turcji. Rosatom będzie też rozbudowywał o dwa reaktory węgierską elektrownię Paks i budował nowy reaktor w Finlandii.
...
Będą mieli czarnobyle barany . Potępiony tych gnoi ...
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 19:41, 27 Wrz 2014 Temat postu: |
|
|
Siergiej Ławrow kpi: według Obamy Rosja jest na drugim miejscu wśród zagrożeń pokoju, zaraz po Eboli
- Prezydent USA wymienił Rosję na drugim miejscu wśród zagrożeń dla pokoju i bezpieczeństwa. Na pierwszym - wirus Ebola, na drugim, według prezydenta Obamy - rosyjska agresja w Europie. Dopiero na trzecim znalazło się ISIL, Al-Kaida i inne grupy terrorystyczne działające na Bliskim Wschodzie - tak Siergiej Ławrow skomentował słowa prezydenta USA podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział, że wydało mu się dziwne, że prezydent USA kilka razy powiedział, że na świecie zapanowała większa wolność i bezpieczeństwo. - Nie zorientowałem się, czy mówił to na serio - dodał.
Przemawiając podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, Obama potępił "agresję" Rosji w Europie. Oświadczył, że jeśli FR wejdzie na drogę pokoju i demokracji w stosunkach z Ukrainą, to USA zniosą sankcje nałożone na Rosję z powodu jej polityki wobec Kijowa.
...
To jest gleboko niesprawiedliwe . Ebola zabil 100 ludzi a putinizm setki tysiecy i tylko drugie miejsce . PIERWSZE ! BEZAPELACYJNIE ! Fizycznie to najwieksze zlo . Bo moralnie to Zachod ...
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 18:49, 11 Paź 2014 Temat postu: |
|
|
Niemcy i Chiny podpisały umowy handlowe na ponad 2 mld euro
W Hongkongu od trzech tygodni protestują tysiące studentów
Niemcy i Chiny podpisały dziś przy okazji konsultacji międzyrządowych umowy handlowe na ponad 2 mld euro. Kanclerz Angela Merkel wyraziła nadzieję na pokojowe zakończenie demonstracji w Hongkongu; dla premiera Li Keqianga konflikt to sprawa wewnętrzna.
Na konferencji prasowej z Li Merkel podkreśliła, że "uczciwe zasady" - zarówno w kwestiach dostępu do rynku i patentów, jak i warunków pracy dziennikarzy i praw człowieka - są dla Niemiec "oczywiście bardzo ważne". Jak dodała, liczy na znalezienie "w warunkach swobodnej wymiany poglądów" kompromisu, który zadowoli mieszkańców Hongkongu.
Tysiące studentów w należącym do Chin Hongkongu protestują od trzech tygodni przeciw narzuconym przez Pekin zasadom wybierania szefa lokalnej administracji. Ich zdaniem ograniczają one demokrację w tej byłej brytyjskiej kolonii.
Li zastrzegł, że sytuacja w Hongkongu jest elementem polityki wewnętrznej Chin. - Wszystkie kraje muszą to zaakceptować - powiedział. Zapewnił, że Pekin zabezpieczy interesy gospodarcze zagranicznych inwestorów w specjalnej strefie.
Przedstawiciele firm z obu krajów podpisali około 30 porozumień gospodarczych opiewających na łączną kwotę ponad 2 mld euro.
Koncern motoryzacyjny Daimler uzgodnił ze swoim chińskim partnerem rozszerzenie współpracy w dziedzinie produkcji samochodów. Volkswagen podpisał umowę o kontynuowaniu współpracy z firmami chińskimi do 2041 roku. Kontrakty podpisały także Deutsche Telekom, Airbus i Siemens.
Chiny będą w 2015 roku krajem partnerskim targów komputerowych CeBIT w Hanowerze. Oba rządy podpisały szereg porozumień dotyczących współpracy w dziedzinie ochrony zdrowia, rolnictwa, wymiany naukowej i wspólnych prac nad rozwojem nowych technologii silników samochodowych.
W sobotę Li weźmie udział w forum gospodarczym w Hamburgu. Niemcy są największym partnerem gospodarczym Chin w UE.
Niemcy są jedynym krajem na świecie, z którym Chiny organizują konsultacje międzyrządowe - podkreśla agencja dpa. Wizyta Li to już trzecie niemiecko-chińskie spotkanie w tym roku na wysokim szczeblu. W marcu w Niemczech przebywał z wizytą prezydent Chin. W lipcu Merkel odwiedziła Pekin.
W ramach kilkudniowej podróży po Europie chiński premier odwiedzi jeszcze Rosję i Włochy.
....
Os zla ...
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pon 18:20, 13 Paź 2014 Temat postu: |
|
|
Rosja zawarła porozumienia z Chinami, mają jej pomóc przetrwać sankcje
Rosja i Chiny podpisały w poniedziałek szereg umów, w tym o gazie, które Moskwa uważa za dowód na zmianę kierunku polityki w stronę Azji i które mają jej pomóc poradzić sobie z następstwami zachodnich sankcji nałożonych w związku z kryzysem ukraińskim.
Porozumienie o dostawach do Chin rosyjskiego gazu przez tzw. trasę wschodnią - gazociąg Siła Syberii - podpisano w Moskwie w obecności szefów rządów Rosji i Chińskiej Republiki Ludowej: Dmitrija Miedwiediewa i Li Keqianga (wym. Li ke-cienga).
Podpisanie tego porozumienia było warunkiem koniecznym do wejścia w życie kontraktu zawartego przez Moskwę i Pekin w maju. Ten 30-letni megakontrakt o wartości szacowanej na 400 mld dolarów przewiduje dostarczenie Chinom 38 mld metrów sześciennych gazu rocznie.
Poza tym numer jeden rosyjskiego resortu naftowego, kontrolowany przez państwo koncern Rosnieft, i chińska korporacja naftowa CNPC porozumiały się w sprawie umocnienia strategicznego współdziałania.
Podczas wizyty premiera ChRL w Moskwie podpisano wiele porozumień, w tym z dziedzinie telefonii komórkowej i budowy kolei - poinformowały rosyjskie media. Wg nich ogółem podpisano 38 umów.
Za ważne uznał porozumienia z Chinami premier Rosji Dmitrij Miedwiediew, który oświadczył, że poziom relacji między Chinami a Rosją jest "bardzo wysoki" i może zostać uznany za "partnerstwo strategiczne".
"Nadajemy nowy impuls rozwojowi współpracy rosyjsko-chińskiej we wszystkich dziedzinach" - podkreślił ze swej strony Li Keqiang, który we wtorek ma zostać przyjęty przez prezydenta Rosji Władimira Putina.
Do wizyty szefa chińskiego rządu dochodzi w czasie, gdy z racji zaangażowania Rosji w kryzys ukraiński doszło do największej od zakończenia zimnej wojny jej konfrontacji z Zachodem - pisze AFP.
Brak oznak, by UE i USA miały uchylić sankcje nałożone na Rosję za zaanektowanie przez nią Krymu i za wpieranie separatystów, którzy wszczęli walki na wschodniej Ukrainie.
....
Os zla a co z sankcjami na Pekin ?
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Śro 18:28, 15 Paź 2014 Temat postu: |
|
|
Kerry: USA i Rosja porozumiały się ws. szerokiej współpracy
Szefowie dyplomacji USA i Rosji, John Kerry i Siergiej Ławrow, porozumieli się ws. poszerzenia współpracy w kwestiach o globalnym znaczeniu, m.in. ws. Państwa Islamskiego (IS) i atomowych ambicji Iranu, mimo dzielących kraje poglądów na sytuację na Ukrainie. Szef amerykańskiej dyplomacji wymienił też główne kryteria, które Rosja musi spełnić, by Zachód zniósł sankcje.
Kerry i Ławrow spotkali się w Paryżu. Ich rozmowa trwała ponad trzy godziny.
Po spotkaniu amerykański sekretarz stanu powiedział, że oba kraje postanowiły pogłębić współpracę m.in. w kwestii zwalczania islamistów na Bliskim Wschodzie oraz w sprawie programów atomowych Iranu i Korei Północnej.
Agencja AP zwraca uwagę, że choć w wypowiedzi Kerry'ego nie padło słowo "reset" - jak brzmiała porzucona obecnie doktryna przyjęta przez USA w relacjach z Rosją - to używał on podobnych słów, mówiąc o pokonywaniu przez oba kraje dzielących je różnic i współpracy w dziedzinach, gdzie ich interesy są zbieżne.
Rosja i USA zgodziły się m.in. poszerzyć współpracę swych służb wywiadowczych w celu zwalczania ekstremistów z organizacji Państwo Islamskie (IS). To obecnie najbogatsze i najsilniejsze ugrupowanie dżihadystyczne na świecie, które w ostatnich miesiącach opanowało znaczne obszary w Iraku i Syrii.
Ławrow powiedział, że nawet 500 bojowników z Rosji mogło przyłączyć się do IS.
Szef amerykańskiej dyplomacji podkreślił też, że "nie ma żadnych rozbieżności" między stanowiskami USA i Turcji w kwestii strategii zwalczania IS. Dodał, że władze w Ankarze same i w wybranym przez siebie momencie zdefiniują swoją rolę w tym procesie.
Islamiści od września oblegają kurdyjskie miasto Kobane (Ajn al-Arab), położone w Syrii przy granicy tureckiej. Turcja dotychczas nie zdecydowała się na interwencję ani na przyłączenie się do międzynarodowej koalicji pod wodzą USA, która prowadzi naloty na pozycje IS.
Innym tematem poruszonym na spotkaniu była Ukraina. USA i społeczność międzynarodowa nie uznają żadnych referendów, jakie na okupowanych obszarach wschodniej Ukrainy mogliby przeprowadzić prorosyjscy separatyści - powiedział Kerry. Ławrow się z nim nie zgodził.
Szef amerykańskiej dyplomacji wymienił główne kryteria, które Rosja musi spełnić, by Zachód zniósł sankcje wprowadzone wobec tego kraju. Jest to m.in. uwolnienie zakładników i wszystkich jeńców, wycofanie oddziałów i sprzętu z Ukrainy, "zamknięcie granic", a także przywrócenie suwerenności kraju wzdłuż granicy ukraińsko-rosyjskiej pod egidą OBWE.
- Na tym etapie niektóre z tych rzeczy się dzieją. Żołnierze się wycofują, wycofany musi jeszcze zostać ciężki sprzęt, a granica musi być naprawdę kontrolowana i zabezpieczona - oświadczył Kerry.
Decyzję w sprawie wycofania wojsk Rosji do ich baz wydał prezydent Władimir Putin po sobotniej naradzie z członkami Rady Bezpieczeństwa FR. - Chodzi o 17,6 tys. żołnierzy, którzy latem przechodzili przeszkolenie na poligonach obwodu rostowskiego - podał sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.
Kerry odniósł się również do toczących się negocjacji ws. irańskiego programu atomowego. Jego zdaniem wyznaczony na 24 listopada termin na osiągnięcie długoterminowego porozumienia między szóstką mocarstw (Wielka Brytania, USA, Francja, Chiny, Rosja i Niemcy) a Iranem "nie jest poza zasięgiem". Przyznał jednak, że wiele kwestii nie zostało jeszcze uregulowanych.
???
CO ZNOWU ? MALO BYLO RESETOW BARANY ! CO ZA DEBILE NIC ROZUM NIE DZIALA ! GLUPKI Z USA !
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Czw 22:02, 16 Paź 2014 Temat postu: |
|
|
Prezydent Putin przyleciał do Mediolanu
Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał dzisiaj wieczorem do Mediolanu na szczyt Azja - Europa (ASEM). Ze znacznym opóźnieniem rosyjski przywódca przybył do stolicy Lombardii z Belgradu.
Putin pojechał do Pałacu Królewskiego na kolację z udziałem szefów państw i rządów, uczestników dwudniowego szczytu ASEM. Polskę reprezentuje na nim premier Ewa Kopacz.
Być może prezydent Rosji spotka się także w cztery oczy z przywódcą Ukrainy Petro Poroszenką.
Szczyt przywódców Azji i Europy
W Mediolanie rozpoczął się dzisiaj szczyt ponad 50 przywódców Azji i Europy (ASEM). Polskę reprezentuje premier Ewa Kopacz. Na marginesie spotkania na temat finansów, gospodarki i bezpieczeństwa odbędą się wielostronne rozmowy o konflikcie na Ukrainie.
Do stolicy Lombardii przyjechali szefowie państw i rządów krajów reprezentujących ponad połowę światowego PKB i prawie 60 procent globalnego handlu. Oprócz 28 przywódców państw UE wśród uczestników jest także 16 prezydentów i premierów krajów azjatyckich na czele z szefem chińskiego rządu Li Keqiangiem. Gospodarzem spotkania jest premier Włoch Matteo Renzi.
Pierwsza popołudniowa sesja dwudniowego szczytu poświęcona będzie kwestiom gospodarczym.
Media zwracają uwagę na globalne znaczenie obrad, ale i podkreślają, że oczy obserwatorów skupione będą na wszystkich spotkaniach dotyczących kryzysu na Ukrainie, a zwłaszcza na piątkowej porannej naradzie, której gospodarzem będzie Renzi. Do stołu zasiądą wówczas prezydenci Rosji, Ukrainy i Francji - Władimir Putin, Petro Poroszenko i Francois Hollande, kanclerz Niemiec Angela Merkel i brytyjski premier David Cameron, a także przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy i szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.
...
Os zla . Sami widzicie co robi Zahut ...
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Czw 22:06, 16 Paź 2014 Temat postu: |
|
|
Mediolan: Putin nie dotarł na spotkanie
Prezydent Ukrainy i kanclerz Niemiec spotkali się podczas szczytu Unia Europejska - Azja w Mediolanie. W rozmowach miał wziąć udział Władimir Putin, jednak nie udało mu się dotrzeć na czas po wizycie w Belgradzie.
Prezydenci Ukrainy i Rosji spotkają się jutro (o 8:00). W rozmowach o kryzysie na Ukrainie mają uczestniczyć także między innymi przywódcy Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii.
...
No paczcie nie przylecial . Os zla bedzie krotsza ...
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Śro 18:41, 29 Paź 2014 Temat postu: |
|
|
Rogozin: Rosja może odebrać od Francji pierwszego Mistrala 14 listopada
Rosja otrzymała od Francji informację w sprawie odebrania 14 listopada pierwszego okrętu desantowego typu Mistral o nazwie "Władywostok" - powiedział dzisiaj wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin, cytowany przez agencję RIA Nowosti.
Druga jednostka tego typu o nazwie "Sewastopol" ma - według słów Rogozina - tego samego dnia zostać zwodowana, chociaż francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian powiedział wczoraj, że Paryż poczeka do listopada z decyzją, czy dostarczyć pierwszy z dwóch okrętów.
Główny rosyjski eksporter broni "Rosoboroneksport otrzymał zaproszenie na 14 listopada do Saint-Nazaire na przekazanie Rosji pierwszego okrętu »Władywostok« i zwodowanie drugiego - oświadczył Rogozin.
Na początku września Francja zapowiedziała, że zawiesza do listopada dostarczenie Rosji pierwszego Mistrala z powodu działań Moskwy na Ukrainie. Na marginesie szczytu NATO w Walii prezydent Francois Hollande wyjaśnił, że kontrakt na dostarczenie Rosji dwóch Mistrali nie został zerwany ani zawieszony, ale nie dojrzały warunki do planowanego na październik dostarczenia pierwszego okrętu. Hollande podkreślał po raz kolejny w październiku, że warunkami przekazania Rosji tych okrętów są rozejm i polityczne rozwiązanie na Ukrainie.
Rosja oba Mistrale kupiła za 1,2 mld euro na podstawie kontraktu zawartego w 2011 roku za prezydentury Nicolasa Sarkozy'ego. Była to pierwsza tak duża umowa na import sprzętu wojskowego zawarta przez Moskwę od upadku ZSRR.
"Władywostok" miał trafić do Rosji w październiku br., a "Sewastopol" - w listopadzie 2015 r. We francuskim porcie atlantyckim Saint-Nazaire, gdzie budowane są Mistrale, od kilku tygodni szkolonych jest stu kilkudziesięciu rosyjskich marynarzy do obsługi okrętu "Władywostok". Jednostka ta może zabrać na pokład 700 żołnierzy, 16 śmigłowców bojowych i 50 pojazdów opancerzonych.
...
Os zla ...
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 20:05, 01 Lis 2014 Temat postu: |
|
|
Gazeta Finansowa
Szwajcarski bank w kieszeni oligarchy
Reuters
W pogoni za zyskiem zachodnie firmy pomagają Rosji realizować jej geopolityczne cele. Boleśnie przekonał się o tym urodzony w Gruzji biznesmen i dyplomata Zaur Leszkaszeli, który w 2008 r. zaufał Credit Suisse w kwestii sprzedaży udziałów w największym azerskim złożu ropy naftowej. Dzisiaj oskarża swoich dawnych partnerów o złamanie umowy w imię własnych interesów finansowych. W poniedziałek 20 października w Londynie, gdzie mieszka poszkodowany, rozpoczął się proces w tej sprawie.
Żyła czarnego złota
Pracujący niegdyś w rosyjskiej ambasadzie w Hawanie, a obecnie kierujący Mayfair Energy Group Leszkaszeli otrzymał w 1995 r. za darmo udziały w położonym na południowy zachód od Baku złożu Kyurovdag. Pomogły mu w tym koneksje, m.in. nawiązana w czasie studiów w Moskwie znajomość z Ilhamem Alijewem, późniejszym prezydentem Azerbejdżanu. Przez następne jedenaście lat przedsiębiorca włożył w zaniedbaną inwestycję ok. 100 mln dol. Dużą część tej sumy pochłonęły precyzyjne pomiary ilości znajdującego się tam surowca.
Z pozwu można dowiedzieć się, że brytyjska firma konsultingowa RPS Energy Ltd. wyceniała wartość akcji Leszkaszelego na 536 mln dol. Po pół roku cena wzrosła do 966 mln dol. Wyliczenia te kwestionuje Credit Suisse, którego eksperci uważają, że odpowiadałyby one prawdzie dopiero po przeprowadzeniu kolejnych inwestycji, które mogłyby kosztować nawet ok. 800 mln dol. Właścicielem pozostałych udziałów Kyurovdag pozostaje azerbejdżański państwowy koncern paliwowy Socar.
Współpraca z aferzystą
Credit Suisse nawiązał kontakt z Leszkaszelim w połowie 2006 r. Pomógł w tym skądinąd zamieszany w nieprawidłowości przy prywatyzacji rumuńskich strategicznych spółek dyrektor banku na Europę Środkową i Wschodnią Wadim Bieniatow. Szwajcarzy pozwolili Gruzinowi na zaciągnięcie pożyczki w wysokości 127 mln dol., którą musiał spłacić do grudnia. Środki na spłatę kolejnej miały pochodzić ze sprzedaży akcji należącej do niego Kaspijskiej Grupy Energetycznej. Bieniatow miał ze swoimi współpracownikami pośredniczyć w tej transakcji. Ich wynagrodzenie było uzależnione od wysokości wynegocjowanej ceny.
Poszukiwania nabywcy spowolniły sądowe perypetie Bieniatowa. Wyszedł on z rumuńskiego aresztu dopiero w sierpniu 2007 r., kiedy dobiegał końca termin spłaty długu Leszkaszelego. Gruzin obwinia byłego współpracownika o odrzucenie korzystnych ofert kompanii naftowych z Indii i Wietnamu. Jedna z nich rzekomo oferowała za udziały w Kyurovdag nawet 1,2 mld dol. Bieniatow odrzuca te zarzuty, a Credit Suisse twierdzi, że przekazał prowadzenie interesów kaukaskiego przedsiębiorcy innemu pracownikowi - Igorowi Ukrasinowi.
Pojawia się Guceriew
Po fiasku pierwszej rundy poszukiwań w kolejnej uaktywnił się urzędnik, który podpisał decyzję o przyznaniu pożyczki Leszkaszelemu - Peter Firmin z bankowego oddziału stałych dochodów. Jemu również nie udało się znaleźć kupca na akcje. Trzeba jednak odnotować, że możliwość ich nabycia sondowała już wtedy m.in. związana z rosyjskim oligarchą Michaiłem Guceriewem firma Hecton Investments Ltd., która oferowała za nie 500 mln dol. Wyższą cenę proponował Gazprom Neft, jednak właściciel udziałów zabiegał o niesprzedawanie ich rosyjskim spółkom.
Credit Suisse ma do Leszkaszelego pretensje o częste zrywanie umówionych spotkań i brak odpowiedzi na telefony. Podobnie miał traktować Socar. Niezrażeni jego postawą Firmin i Bieniatow próbowali sprzedać akcje spółce BSG Energy Holdings, za którą stoi izraelski handlarz diamentami Beny Steinmetz. Szwajcarom zależało na transakcji z tym kontrahentem, ponieważ aby ją sfinalizować, musiałby zaciągnąć u nich kredyt. Ostatecznie miliarder zaproponował 200 mln dol. - o 20 mln mniej niż spodziewała się druga strona.
Gra na dwa fronty
Wydawałoby się, że odyseja udziałów Kyurovdag zakończyła się ostatecznym fiaskiem. Kiedy jednak negocjatorzy żegnali się ze Steinmetzem, pojawiła się inna, atrakcyjniejsza dla nich opcja. Bez konsultacji z Leszkaszelim Firmin sprzedał akcje za 240 mln dol. właścicielowi dziesiątej największej spółki naftowej w Rosji - Russnieftu. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że szef koncernu Michaił Guceriew to pracodawca Szwajcara. Firmin pracował w latach 2009-2011 w jego firmie GCM Global Energy, a obecnie wspiera należący do oligarchy bank VTB Capital.
Zarówno Rosjanin, jak i Steinmetz odmawiają komentarza dla mediów. Credit Suisse stoi na stanowisku, że Leszkaszeli znacznie przecenił wartość swoich zasobów i zadośćuczynienie jego żądaniom nie było możliwe. Słuszność pretensji Gruzina oceni sąd. Na razie nie ulega wątpliwości co innego - wykup akcji Kyurovdag przez Guceriewa może stanowić przyczynek do dalszego zainteresowania Rosji azerskimi złożami ropy naftowej, co stawia pod znakiem zapytania obecność tego kraju w strategiach dywersyfikacyjnych państw europejskich. Po raz kolejny okazało się, że kontakty tamtejszych firm z Zachodem nie służą włączaniu w obieg światowej gospodarki, lecz realizacji strategicznych celów Kremla.
Kordian Kuczma
Autor jest doktorem nauk politycznych PAN
...
Nie tylko smierdziele z Izraela sprzedali Moskwie tajemnice . KAZDE ŁAJNO Z ZACHODU MOZE TO ZROBIC !
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Czw 21:06, 06 Lis 2014 Temat postu: |
|
|
Grzywna za zakaz wstępu Rosjan do hotelu
Właściciel hotelu w Ostrawie, który w proteście przeciwko polityce Rosji wobec Ukrainy przestał przyjmować Rosjan, dopuścił się dyskryminacji i musi zapłacić (w przeliczeniu) 1,8 tys. euro grzywny - orzekła w czwartek czeska Inspekcja Handlowa.
Tomasz Krczmar chciał w taki sposób zaprotestować przeciwko aneksji Krymu przez Rosję. Po fali krytyki, jaką wywołało jego działanie, złagodził nieco swe "sankcje" wobec Rosjan - znów zaczął ich wpuszczać do swego hotelu, ale tylko pod warunkiem, że oświadczą na piśmie, iż potępiają aneksję Krymu.
Nie wystarczyło to Inspekcji Handlowej. Hotelarz nie wyklucza skierowania sprawy do sądu.
...
Gnojki podlizuja sie Putinowi . Tfu !
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Nie 20:10, 09 Lis 2014 Temat postu: |
|
|
Chiny i Rosja podpisały ramowe porozumienie ws. drugiej trasy gazowej
W obecności przywódców Rosji i Chin, Władimira Putina i Xi Jinpinga, podpisano dzisiaj w Pekinie szereg porozumień o współpracy obu państw w dziedzinie energetycznej, w tym ramowe porozumienie ws. drugiej, zachodniej drogi zaopatrzenia Chin w rosyjski gaz.
W maju 2014 roku Moskwa i Pekin po wieloletnich negocjacjach zawarły już 30-letni kontrakt na dostawy rosyjskiego gazu do Chin. Od 2018 roku Rosja ma dostarczać stronie chińskiej 38 mld metrów sześciennych surowca rocznie.
Podpisane dziś porozumienie ramowe przewiduje dostawy "trasą zachodnią" 30 mld metrów sześciennych gazu rocznie ze złóż w Zachodniej Syberii gazociągiem Ałtaj.
Współpraca z Chinami to zastrzyk dla Rosji w chwili, gdy Waszyngton i Unia Europejska nałożyły na Moskwę sankcje z powodu jej działań na Ukrainie - pisze agencja Associated Press.
Putin i Xi Jinping zapewniali dzisiaj w Pekinie o chęci umacniania współpracy.
To dziesiąte w ciągu niespełna dwóch lat spotkanie przywódców Chin i Rosji odbyło się w przededniu otwarcia szczytu APEC (Współpraca Ekonomiczna Azji i Pacyfiku), na którym będzie także prezydent USA Barack Obama.
Putin podkreślił znaczenie współpracy rosyjsko-chińskiej na arenie międzynarodowej. - Nadzwyczaj ważne jest współdziałanie Rosji i Chin dla utrzymywania świata w ramach prawa międzynarodowego, czynienie go stabilniejszym i mniej nieprzewidywalnym - powiedział.
- Razem dbaliśmy o wiecznozielone drzewo rosyjsko-chińskiej przyjaźni - zadeklarował z kolei przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL). Zaznaczył, że przyszła jesień i nadszedł czas zbioru owoców.
Obaj politycy byli obecni przy podpisaniu 17 porozumień, w tym w dziedzinie energetycznej między rosyjskim gigantem naftowym Rosnieft a chińską korporacją naftową CNPC. Jedno z tych porozumień pozwoli CNPC przejąć 10-procentowy pakiet mniejszościowy w gigantycznym złożu ropy Wankor we wschodniej Syberii.
...
Os zla . Ale Pekin potepiamy bardziej okryli sie hanba dla paru dolarow . Glupcy .
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
BRMTvonUngern
Administrator
Dołączył: 31 Lip 2007 Posty: 136468
Przeczytał: 53 tematy
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pon 19:45, 10 Lis 2014 Temat postu: |
|
|
Szczyt APEC: krótkie spotkanie Obamy i Putina, ale bez rozmowy
Pierwsze od czerwca spotkanie twarzą w twarz prezydentów USA i Rosji, Baracka Obamy i Władimira Putina, do którego doszło na szczycie organizacji APEC w Pekinie, było przelotne i obyło się bez wymiany zdań - powiedziało źródło we władzach USA.
Teoretycznie przywódcy USA i Rosji mieli krótką chwilę na zamienienie paru zdań, gdy przez kilka minut czekali na wspólne zdjęcie szefów państw i rządów uczestniczących w szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) - relacjonował dziennikarz, który z bliska przyglądał się całej scenie.
Jednak wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji uciął spekulacje o rozmowie prezydentów, podkreślając, że było to jedynie "przelotne spotkanie, podczas którego nie było czasu na dyskusję o (jakichkolwiek) kwestiach".
Agencja dpa podała, że źródła w amerykańskiej delegacji na szczyt nie wykluczają spotkania Obamy i Putina we wtorek.
Prezydenci USA i Rosji spotkali się twarzą w twarz w Pekinie po raz pierwszy od czerwca, gdy obaj uczestniczyli w obchodach 70. rocznicy lądowania sił alianckich w Normandii.
Media zastanawiały się, czy przywódcy wykorzystają tę okazję, by porozmawiać o kryzysie na wschodniej Ukrainie, gdzie wspierani przez Moskwę separatyści walczą z siłami ukraińskimi, wysłanymi przez cieszący się poparciem Zachodu rząd w Kijowie.
...
Potwor spotyka potwora . Nie ma wymiany to po co ?
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Możesz pisać nowe tematy Możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group cbx v1.2 //
Theme created by Sopel &
Programy
|
|