Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
O Skrzypku...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135950
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:13, 12 Kwi 2010    Temat postu: O Skrzypku...

Jedna z nielicznych osob z tzw. ,,politykow'' ktorzy zgineli a ktora mozna ocenic pozytwnie i ktorego smierc moze doprowadzic do RZECZYWISTEJ KATASTROFY w kraju jest Sławomir Skrzypek...
I ukazalo sie o nim takie np. wspomnienie:
>>>>
On walczył o złotego
>>>>
Sławomir Skrzypek miał 47 lat. Były wiceprezydent Warszawy, były członek rady nadzorczej DM BOŚ, były członek zarządu PKP SA, były wiceprezes zarządu PKO BP. A przede wszystkim były prezes NBP. Swoją funkcję miał pełnić do 2013 roku.
Za jego kandydaturą głosowali posłowie koalicji PiS, Samoobrony i LPR.
Jego kadencja minęła pod znakiem wielu konfliktów, na linii NBP - Ministerstwo Finansów.
Bank centralny interweniował na rynku walutowym, by osłabić złotego, który w ostatnim czasie zyskiwał na wartości. Prezesowi udało się osłabić o kilka groszy polską walutę.
>>>>>
Czyli pomoc gospodarce wbrew bredzeniom mediow ze jak Zloty slabnie to jest zle...
>>>>>



Na przełomie marca i kwietnia głośno też było o konflikcie w sprawie wyliczania zysku NBP, który rząd chciał przeznaczyć na zmniejszenie deficytu budżetu. Prezes Skrzypek twardo bronił pieniędzy narodowego banku. A chodziło o niebagatelną sumę 4 mld zł.Sławomir Skrzypek bronił swoich racji nie tylko przed rządem, ale i przed niektórymi członkami RPP. Prezes, w imię zasady „prawo nie działa wstecz”, kwestionował m.in. fakt, że zmiany miały być wprowadzone wstecznie od 2009 roku.



Prezes NBP nie popierał również otworzenia, w maju 2009 roku, wartej 20,5 mld zł, elastycznej linii kredytowej. W tym przypadku pokazał twarz przeciwnika interweniowania w gospodarkę. Uznawał, że taka linia kredytowa nie jest Polsce potrzebna.W ostatnich dniach zyskał niespodziewane poparcie wicepremiera Waldemara Pawlaka. Członek rządu stwierdził, że na razie nie ma potrzeby wystąpienia o przedłużenie elastycznej linii kredytowej.




Kilka miesięcy temu prestiżowy miesięcznik "Global Finance" wyróżnił Sławomira Skrzypka spośród 30 prezesów banków centralnych. Magazyn uznał go za szefa banku centralnego, który w 2008 r. radził sobie lepiej niż sam szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej - Ben Bernanke. Prezes NBP został doceniony za niechęć do podnoszenia stóp (nomen omen za którą był krytykowany-przez balcerowiczowcow ktorych obecnie Tusk wepchnal do RPP). "Global Finance" ocenił, że była to prorocza ocena.

Jego zdanie ”Inflacja spadnie bez kiwnięcia palcem przez Bank Centralny”, zrobiło międzynarodową karierę.



Sławomir Skrzypek jasno określał się również w sprawie wejścia Polski do strefy euro. Uważał, że Polska nie powinna spieszyć się zbytnio z przyjmowaniem europejskiej waluty. Nieoczekiwanie (przez kogo?przez media i ,,ekspertow'' ) ten niezbyt popularny pogląd zdobywa coraz większą popularność wśród członków UE z naszego regionu Europy.




Przed Narodowym Bankiem Polski leżą kwiaty, palą się znicze. W bramie głównej banku centralnego przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie wystawiono w sobotę księgę kondolencyjną. Księga będzie wystawiona do poniedziałkowych godzin wieczornych. Obok nakrytego zielonym suknem stołu, na którym leży księga, stoi zdjęcie prezesa Skrzypka.

>>>>>

Dodajmy ze uformowal sie w mlodosci w KPN i mimo ze przeszedl do Lecha to jednak jak widac formacja zostala i pomogla.
Oczywiscie to nie jakas laurka bez wad.NBP to potezna instytucja.Naciski bylo olbrzymie.Skrzypek czesto nie wytrzymywal.No ale jesli przesledzimy jego poczynania ktore sa wymienione to widzimy ze byly dobre a przeciez nie wymagamy idealu!Ukierunkowanie na dobro juz nas cieszy!
I zwrocmy uwage ZE COKOLWIEK robil dobrego robil WBREW tzw. swiatu.Zawsze ,,na zachodzie robili odwrotnie''.,,Eksperci'' atakowali po chamsku.Winiecki nawet przegral proces A I TAK TUSK GO WEPCHNAL DO RPP...Czyli WBREW MEDIOM ZACHODOWI EKSPERTOM!
I wszystko co mowimy to sa kwestie MERYTORYCZNE nie jakies karczemne awantury obliczone na sondaze!
Jeden z nielicznych w polityce ktorzy czynili dobro i nie sadze aby w niebie byly klopoty z nim aby tam sie znalazl.Bo Bóg nie żada wbrew pozorom krysztalowych ideałów.Chce tylko zwrocenia sie ku Miłości!I za to jest Niebo.A to jest najwyzsza przeciez pochwala i nagroda!



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135950
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:48, 20 Kwi 2010    Temat postu:

Wczoraj [tzn.13.04] artykuł tragicznie zmarłego prezesa NBP Sławomira Skrzypka opublikował ”Financial Times” (za zgodą jego żony i władz banku). Sławomir Skrzypek napisał w nim, że Polska dobrze poradziła sobie w kryzysie i była jedynym krajem Unii Europejskiej, który w ostatnim roku zanotował wzrost gospodarczy.

Były prezes banku centralnego przypomniał, że polski produkt krajowy brutto zwiększył się w 2009 r. o 1,7 proc. wobec skurczenia się średnio gospodarek państw Unii o ponad 4 proc. Skrzypek podkreślił, że w przypadku Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch spadek PKB wyniósł około 5 proc.
(..)
Zdaniem byłego prezesa NBP Polska skorzystała na tym, że nie jest członkiem strefy euro i posiada płynny kurs walutowy, ”co wspiera wzrost gospodarczy i obniża deficyt na rachunku bieżącym bez importu inflacji”. ”Polska jest zdecydowana na przyjęcie wspólnej waluty. Ale ostatnie doświadczenia – zarówno problemy eurostrefy, jak i pozytywne uwarunkowania panujące poza nią – skłaniają nas do pytania, czy powinniśmy szybko starać się o sztywny kurs walutowy jako warunek wstępny akcesji” – ocenił w ”FT” Sławomir Skrzypek.

Były prezes NBP napisał, że należy wyciągnąć wnioski z doświadczeń ”peryferyjnych członków strefy euro”, których konkurencyjność znacznie się zmniejszyła. ”Inny wniosek płynący z greckich powikłań to fakt, że nie ma innej drogi dla krajów niż własne starania o poprawę konkurencyjności i zwiększanie elastyczności rynków towarów i pracy – niezależnie, czy są one członkiem eurostrefy czy też nie. Ciężka praca przynosi efekty. Rentowności dziesięcioletnich obligacji rządowych denominowanych w złotych sięgają obecnie 5,6 proc. w porównaniu z około 7 proc. w przypadku podobnych papierów Grecji” – stwierdził Sławomir Skrzypek.
(..)

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy