Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Go ! Win !

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:44, 10 Wrz 2013    Temat postu:

"Rzeczpospolita": Jarosław Gowin zakłada nową partię?

Jarosław Gowin po opuszczeniu Platformy Obywatelskiej zakłada nową partię? Według "Rzeczpospolitej" miałaby ona popierać interesy przedsiębiorców, wolny rynek i rodzine. Jej liderami będą, oprócz Gowina, także Paweł Kowal oraz Przemysław Wipler.

- Doszedłem do granicy, za którą lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków - tłumaczył podczas wczorajszej konferencji prasowej Jarosław Gowin. Zapowiedział, że będzie posłem niezrzeszonym. Jak dodał, o swoich planach politycznych poinformuje za miesiąc.

Były minister sprawiedliwości przekonywał, że w najbliższych dniach zamierza kontynuować podróże po Polsce po to, aby "konsultować swoje plany". - Plany te przedstawię w ciągu miesiąca, powiem z kim i jak chcę zmieniać Polskę - zadeklarował. Zapowiedział, że chce tworzyć "ruch sprzeciwu" wobec zadłużania Polaków i podnoszenia podatków.

Jak ustaliła "Rz", w ubiegłym tygodniu Gowin spotkał się z Przemysławem Wiplerem oraz Pawłem Kowalem. Spotkanie to dotyczyło zawiązania nowego ugrupowania politycznego. Ustalono m.in., że dojdzie do likwidacji PJN, a sojusz tych trzech polityków ma funkcjonować pod nowym szyldem.

Co więcej, według informacji dziennika, "ciche wsparcie" dla nowej inicjatywy byłego polityka PO zapowiedziała także jedna z organizacji zrzeszających przedsiębiorców. Właśnie plany zmian w OFE, jakie zapowiedział Donald Tusk były jednym z powodów odejścia Gowina z tej partii.

Jak zaznaczył, rządowym pomysłom zmian w OFE "przyklasnęli" prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef SLD Leszek Miller. - Jest jedna rzecz, która łączy Tuska, Kaczyńskiego i Millera - chęć podnoszenia podatków i sięgania do portfeli Polaków - ocenił polityk.

Sam Gowin pytany przez Bogdana Rymanowskiego w programie "Jeden na jeden" nie chciał potwierdzić informacji o tym, że tworzy nowe ugrupowanie. Jak mówił, jest "za wcześnie", by odpowiadać na tak postawione pytanie. - Nie jednak żadną tajemnicą, że przyjaźnię się z Pawełem Kowalem czy Pawłem Poncyljuszem. Cenię również Przemysława Wiplera - dodał gość TVN 24.

>>>>

Zobaczymy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:44, 10 Wrz 2013    Temat postu:

John Godson: nie wykluczam, że założymy partię z Jarosławem Gowinem

Łódzki poseł John Godson - do niedawna z Platformy Obywatelskiej, a obecnie niezrzeszony - nie jest zaskoczony odejściem Jarosława Gowina z partii. John Godson liczy na współpracę z byłym ministrem sprawiedliwości, nie wyklucza założenia wspólnej partii.

Jego zdaniem, potrzeba partii o programie konserwatywnym pod względem etycznym, a liberalnym ekonomicznie. - To ugrupowanie nie byłoby tak zacietrzewione, jak PiS - dodał Godson. Jak mówił, taka partia jest potrzebna zwłaszcza obecnie, gdy PO skręca w lewo.

Poseł John Godson dodał, że - jego zdaniem - po opuszczeniu PO przez trzech członków - partia straci część sympatyków, ale w sumie - jej to nie zaszkodzi. Według niego, od PO odpłynie jednak elektorat konserwatywny, który nie zaakceptuje pomysłów na legalizację związków partnerskich i liberalizację przepisów aborcyjnych.


Jarosław Gowin ogłosił decyzję o odejściu z Platformy Obywatelskiej i klubu tej partii i zapowiedział, że będzie posłem niezrzeszonym.

>>>

Slusznie prawi !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:01, 20 Wrz 2013    Temat postu:

Zaskakujący sondaż. Partia Gowina z dużym poparciem

Gdyby b. minister sprawiedliwości i b. poseł PO Jarosław Gowin założył nową partię, to oddałoby na nią głos 7 proc. ankietowanych - wynika z sondażu CBOS. PO uzyskałaby wówczas 24 proc. poparcia, a PiS - 20 procent.

Ośrodek zwraca uwagę, że - jeśli porównamy aktualne preferencje partyjne z deklaracjami poparcia dla partii przy uwzględnieniu na liście hipotetycznego ugrupowania Gowina - to okazuje się, że na jego powstaniu relatywnie więcej może stracić PiS niż PO. Według CBOS, chęć ewentualnego głosowania na partię Jarosława Gowina zadeklarowało 7 proc. obecnych zwolenników PiS i 3 proc. dzisiejszych sympatyków PO.

Jednocześnie CBOS zaznacza, że przedstawione dane pokazują jedynie potencjał poparcia dla hipotetycznej partii, którą firmowałby swoim nazwiskiem Gowin.

Gowin wystąpił z Platformy Obywatelskiej 9 września. Badanie CBOS przeprowadzono w dniach 5-12 września. Ankietowanym w sondażu zadano pytanie: "Gdyby doszło do odejścia z Platformy Obywatelskiej Jarosława Gowina i utworzenia przez tego polityka nowej partii, to na kandydata której partii lub ugrupowania by Pan/i głosował?".

"Aby oszacować potencjał wyborczy hipotetycznej partii Jarosława Gowina, uwzględniliśmy ją na liście badanych ugrupowań politycznych" - wskazał CBOS.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 5–12 września na liczącej 911 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. Odpowiedzi dotyczące preferencji partyjnych dotyczą osób deklarujących udział w potencjalnych wyborach parlamentarnych (N=497) - podkreśla CBOS.

....

Jak widzicie wbrew klamstwom tuskoidow Gowin zyskuje nowy
ektorat a nie zabiera PO . Biorac pod uwage ze to niestniejaca partia to wynik cieszy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:52, 23 Wrz 2013    Temat postu:

Jarosław Gowin: Polacy mają dość takiej polityki

"Dwie główne partie, które podzieliły między siebie scenę polityczną, traktują programy w kategoriach czystego PR-u. Są gotowe co kilka miesięcy zmieniać te programy pod kątem sondaży, czy pod presją oczekiwań mediów. Polacy mają dość takiej polityki" – pisze na stronie program2015.pl Jarosław Gowin. Były polityk Platformy Obywatelskiej zdradza, co zamierza zrobić w najbliższych latach.

Były minister sprawiedliwości pisze, iż w kampanii na przewodniczącego Platformy przedstawił "pakiet konkretnych reform, które można by przeprowadzić do roku 2015". "Teraz jest pora na rozpoczęcie prac nad programem rządzenia Polską w latach 2015-2019. Zaprosiłem do tych prac grono wybitnych ekspertów – ludzi z doświadczeniem w biznesie, w organizacjach pozarządowych, ludzi piastujących najwyższe stanowiska państwowe" – zaznacza poseł.

W pracach nad programem współpracować będą prof. Sylwia Sysko-Romańczuk, wiceminister edukacji w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza; prof. Stanisław Gomułka, wiceminister finansów w pierwszym rządzie Donalda Tuska; prof. Stanisław Karpiński, b.wiceminister nauki; prof. Zygmunt Franckewicz, prezydent Gliwic oraz Paweł Dobrowolski prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju.

>>>

Gomulka to wampir i bym go w ogole nie bral .

Prace programowe będzie koordynował dr Stanisław Tyszka, który poinformował, że punktem wyjścia w pracach programowych jest program "Przedsiębiorczość. Rodzina. Obywatelskość", który Gowin przedstawił w ramach kampanii na szefa PO.

Polityk podkreśla także, iż zaprosił ekspertów po to, żeby "wspólnie wypracować rozwiązania, które spowodują, że małym i średnim przedsiębiorcom będzie łatwiej funkcjonować, że będzie więcej miejsc pracy, że te miejsca pracy będą lepiej płatne, że polskie uniwersytety będą wyżej w światowych rankingach".

Jarosław Gowin odszedł z PO na początku września; argumentował, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO Gowin wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE.

Polityk zapowiedział wówczas, że ruszy w Polskę, a w ciągu miesiąca przedstawi plany na przyszłość - "jak i z kim chce zmieniać Polskę". Gowin latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.

>>>>

Czekamy zatem na efekty .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:15, 25 Wrz 2013    Temat postu:

Balcerowicz gani za współpracę z Gowinem

Bal­ce­ro­wicz gani swo­je­go współ­pra­cow­ni­ka za wspie­ra­nie Go­wi­na i za­po­wia­da kon­se­kwen­cje.

Paweł Do­bro­wol­ski, pre­zes fun­da­cji Forum Oby­wa­tel­skie­go Roz­wo­ju, w któ­rej dzia­ła Le­szek Bal­ce­ro­wicz, za­po­wie­dział ostat­nio, że bę­dzie współ­pra­co­wał jako eks­pert z Ja­ro­sła­wem Go­wi­nem i jego oto­cze­niem.

Le­szek Bal­ce­ro­wicz po­wie­dział w ra­dio­wej Je­dyn­ce, że jest za­sko­czo­ny de­cy­zją Do­bro­wol­skie­go, która może spra­wiać fał­szy­we wra­że­nie, że FOR jest po­wią­za­ny z jakąś par­tią po­li­tycz­ną. W związ­ku z tym Bal­ce­ro­wicz po­pro­si go, żeby ustą­pił ze sta­no­wi­ska pre­ze­sa fun­da­cji. We­dług wcze­śniej­szych pla­nów miał on kie­ro­wać FOR do końca tego roku.

Były mi­ni­ster fi­nan­sów i pre­zes Na­ro­do­we­go Banku Pol­skie­go za­pew­nił, że nie jest za­an­ga­żo­wa­ny w po­li­ty­kę par­tyj­ną. Dodał, że woli dzia­łać w ra­mach po­li­ty­ki oby­wa­tel­skiej, po­le­ga­ją­cej mię­dzy in­ny­mi na kon­tro­lo­wa­niu dzia­łań rzą­dzą­cych.

Po­ni­żej oświad­cze­nie Lesz­ka Bal­ce­ro­wi­cza:

W związ­ku z nie­ocze­ki­wa­nym dla mnie przy­stą­pie­niem Pawła Do­bro­wol­skie­go do ze­spo­łu kon­sul­tan­tów posła Ja­ro­sła­wa Go­wi­na, pra­gnę po­in­for­mo­wać, że już kilka mie­się­cy temu pod­ję­li­śmy wspól­ną de­cy­zję, że Paweł Do­bro­wol­ski do końca 2013 r. odej­dzie z funk­cji pre­ze­sa Forum Oby­wa­tel­skie­go Roz­wo­ju w celu re­ali­za­cji swo­ich wcze­śniej­szych pla­nów. Paweł Do­bro­wol­ski wniósł ważny wkład na rzecz roz­wo­ju FOR. W za­ist­nia­łej sy­tu­acji zwró­ci­łem się jed­nak do niego o przy­spie­sze­nie re­ali­za­cji wcze­śniej­sze­go po­sta­no­wie­nia. Ta de­cy­zja nie ma nic wspól­ne­go z me­ry­to­rycz­ną oceną pro­gra­mów róż­nych par­tii po­li­tycz­nych, w tym two­rzo­nej przez Ja­ro­sła­wa Go­wi­na, lecz z kwe­stią ochro­ny pu­blicz­ne­go wi­ze­run­ku FOR.

FOR nie było, nie jest i nie bę­dzie or­ga­ni­za­cyj­nie po­wią­za­ne z żadną par­tią po­li­tycz­ną, a dzia­ła­nia człon­ków jego Za­rzą­du nie mogą two­rzyć fał­szy­we­go wra­że­nia, że jest prze­ciw­nie. Sku­pia­jąc się na swo­jej misji: wy­pra­co­wy­wa­niu roz­wią­zań na rzecz sta­bil­no­ści i roz­wo­ju pol­skiej go­spo­dar­ki oraz wzro­stu pra­wo­rząd­no­ści w na­szym pań­stwie, FOR bę­dzie nadal z za­do­wo­le­niem przyj­mo­wać za­in­te­re­so­wa­nie roz­ma­itych ośrod­ków jego opra­co­wa­nia­mi i dzia­ła­nia­mi. Bę­dzie też wspie­rać ini­cja­ty­wy zmie­rza­ją­ce w tych kie­run­kach, nie wią­żąc się jed­nak z ja­ką­kol­wiek par­tią po­li­tycz­ną.

>>>

Jesli ten potwor atakuje TO NIE MA LEPSZEJ REKOMENDACJI DLA NOWEJ PARTII !

GO ! WIN ! :O))))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:39, 28 Wrz 2013    Temat postu:

Gowin: najpierw ruch społeczny, potem partia .

Utworzenie ruchu społecznego, a dopiero potem powołanie nowej partii zapowiedział w Krakowie Jarosław Gowin. Termin utworzenia partii związany będzie z wyborami. Przyjdzie taki moment i ta partia zmieni kształt sceny politycznej – mówił były polityk PO.

W Krakowie Jarosław Gowin zorganizował pierwszą ze swoich konwencji regionalnych, które będą organizowane w całej Polsce. Zaprezentował pięć wartości, ważnych dla Polaków, wokół których będzie koncentrował się jego program: praca, rodzina, wolność, tradycja, solidarność. Zaproszeni przez niego mówcy prezentowali swoje osiągnięcia w poszczególnych dziedzinach.

Zainicjował także kampanię społeczną "Godzina dla Polski", która ma skupić ludzi chętnych do pracy dla dobra wspólnego. Na portalu [link widoczny dla zalogowanych] zainteresowani mogą się zarejestrować i zadeklarować, ile czasu mogą poświęcić na taką pracę. Portal będzie służył zgłaszaniu inicjatyw, umożliwiał współpracę i wymianę doświadczeń, będzie też okazją do konsultacji w sprawie inicjatyw ustawodawczych. Pierwsza będzie inicjatywa dotycząca urlopów macierzyńskich dla wszystkich matek, niezależnie czy pracują.

- Dzisiaj rozpoczęliśmy pewną kampanię społeczną - akcję "Godzina dla Polski". Poprzez tę akcję na pewno wyłonimy w całym kraju rzesze nowych liderów, setki, tysiące nowych przyszłych przywódców. I pewnie kiedyś przyjdzie pora na partię polityczną, ale tę partię będą tworzyli nie tylko politycy znani z pierwszych stron gazet i ekranów telewizyjnych – powiedział Gowin dziennikarzom po konwencji.

Jak podkreślił, "jeżeli ma być nowa jakość w polskiej polityce, to muszą do tego być też nowi ludzie".

- I jestem przekonany, że poprzez konwencję w Krakowie i następne w całej Polsce my tych nowych liderów politycznych pokażemy Polakom – podkreślił.

Pytany o termin utworzenia nowej partii powiedział: "Partie polityczne potrzebne są wtedy, kiedy są wybory. Wybory parlamentarne w Polsce są w roku 2015; jeżeli ktoś przyspieszy termin tych wyborów, to oczywiście ja też przyspieszę swoje plany, ale na razie dla mnie ważne jest to, żeby gromadzić wokół siebie ludzi, którzy chcą zmieniać Polskę". Przyznał, że w jego otoczeniu będą pojawiać się politycy.

- Ale najpierw akcja społeczna "Godzina dla Polski", potem ruch społeczny, a dopiero potem przyjdzie pora na partię - podkreślił.

Krakowska konwencja zgromadziła bardzo wiele osób, w tym samorządowców z całej Małopolski.

- Myślę o tym, co mówią o mnie w Warszawie. Często mówią, że jestem sam, że nikogo wokół mnie nie ma. Czy mówią prawdę? – pytał Gowin na początku konwencji uczestników szczelnie wypełniających salę. "Nie!" – odkrzyknęli zebrani. - Teraz usłyszeli – powiedział Gowin. Dodał, że politycy warszawscy tak mówią, "bo od lat siedzą w swoich gabinetach, stracili kontakt z życiem normalnych Polaków, przestali rozumieć Polskę". Zebrani odpowiadali mu brawami.

- Właśnie dlatego potrzebna jest nowa polityka, do tej nowej polityki potrzebni są nowi ludzie, tacy jak wy. Na tej sali jest kilkaset osób. Kolejne setki są poza tą salą, bo już się nie zmieściły. Ale ludzi takich jak my, chcących tworzyć nową politykę, chcących zmieniać Polskę, przywracać Polakom nadzieję na sprawne i uczciwe państwo, są tysiące i dziesiątki tysięcy. Trzeba ich tylko zorganizować. Będziemy organizować energię tych ludzi, ich zapał, ich miłość do Polski, ich przywiązanie do współobywateli – mówił Gowin.

- Dziennikarze pytają mnie i spekulują, kiedy założę własną partię. Przyjdzie taki moment, będzie partia i ta partia zmieni kształt sceny politycznej – mówił Gowin.

Obecny na konwencji były poseł PO John Godson zachęcał zebranych do zaangażowania się. Europoseł Marek Migalski wyjaśniał dziennikarzom, że jego ugrupowanie PJN "z zainteresowaniem patrzy na to, co robi Jarosław Gowin, dlatego że mówi on o tych sprawach, które PJN przez ostatnie dwa lata poruszała". - I byłoby bardzo niezrozumiałe dla wyborców, gdybyśmy tych środowisk nie scalali, gdybyśmy ze sobą nie rozmawiali - mówił Migalski.

....

Prawidlowa kolejnosc .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:26, 10 Paź 2013
PRZENIESIONY
Pią 21:22, 29 Lis 2013    Temat postu:

Przemysław Henzel | Onet
Żalek: chcemy zbudować ruch społeczny w oparciu o współprace programową

- Chcemy zbudować ruch społeczny w oparciu o współpracę programową. Chcemy stworzyć przestrzeń, zwłaszcza dla młodych Polaków, by skutecznie upominać się o ich interesy, które są zaniedbywane przez państwo – mówi w rozmowie z Onetem Jacek Żalek. Były poseł PO w rozmowie z Onetem ujawnia, dlaczego zdecydował się na nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Republikanie.

Wczoraj byli posłowie Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin, Jacek Żalek i John Godson podpisali z Republikanami Przemysława Wiplera porozumienie o współpracy programowej.

- Chcemy zbudować ruch społeczny w oparciu o współpracę programową. Nawiązaliśmy już współpracę m.in. ze środowiskiem PJN, teraz chcemy poszerzyć ją o reprezentantów innych środowisk – akademickich, samorządowych oraz organizacji pozarządowych – zadeklarował w rozmowie z Onetem Jacek Żalek. – Wraz z Republikanami chcemy stworzyć przestrzeń, zwłaszcza dla młodych Polaków, by skutecznie upominać się o ich interesy, które są obecnie zaniedbywane przez państwo – dodał.

Żalek, zapytany czy możliwe są kolejne transfery polityczne z PO do Stowarzyszenia Republikanie, odpowiedział twierdząco. – Posłów niezadowolonych z obecnej polityki rządu Donalda Tuska jest znacznie więcej. To wynik m.in. fiaska polityki gospodarczej tego rządu, objawiającej się podnoszeniem podatków – ocenił.

Były poseł Platformy stwierdził również, że jeśli ruch społeczny, w tworzenie którego się zaangażował, uzyskałby „znaczną dynamikę”, to doszłoby do jego rozwoju instytucjonalnego, na bazie którego, w przyszłości, mogłoby powstać ugrupowanie polityczne. Jak dodał, ruch społeczny powstający obecnie wokół Stowarzyszenia Republikanie i byłych polityków PO, chce przyciągnąć ludzi młodych, którzy „nie są reprezentowani w obecnym parlamencie”.

- Około 40 procent Polaków nie identyfikuje się z żadnym ugrupowaniem politycznym zasiadającym w Sejmie. To sygnał do przebudzenia i politycznego otrzeźwienia dla rządzących – podkreślił Żalek. – Młodzi Polacy nie mają reprezentacji politycznej w parlamencie, bo partie nadające ton polityce swoje korzenie wywodzą jeszcze z czasów stanu wojennego, a swoje spory z okresu PRL-u przeniosły na czasy obecne – dodał.

W ocenie posła, wszystkie ugrupowania polityczne proponują "socjalizm gospodarczy", choć "państwo nie ma już czego rozdawać". – Powstaje pytanie: "Kto zapłaci za to wszystko?". A odpowiedź brzmi: "Zapłaci młode pokolenie Polaków, bo obecna władza teraz żyje na ich koszt" – powiedział Żalek. Jak dodał, świadczy o tym próba faktycznej likwidacji OFE i tragiczna sytuacja w ZUS czyli niewydolność systemu emerytalnego.

- Ten system już zbankrutował, ZUS nie wypłaci tym ludziom emerytur, bo oni pracują nie na swoje emerytury, ale na emerytury starszych pokoleń. To znaczy, że młodzi Polacy przez całe życie będą spłacać czyjeś długi. To chory system – zaznaczył były poseł PO.

Według Żalka, "antidotum" na obecne problemy młodego pokolenia powinno być obniżenie podatków i oddanie pieniędzy obywatelom. Jak zauważył, to nie państwo powinno być bogate, ale Polacy. – Proponujemy bardzo prosty mechanizm polegający na obniżeniu podatków. Niższe podatki oznaczają pozostawienie rodzinom większych pieniędzy w ich kieszeniach. To umożliwi robienie większych zakupów, większe zakupy to większa produkcja. A wzrost produkcja to nowe miejsca pracy, czyli spadek bezrobocia – tłumaczy w rozmowie z Onetem.

>>>>

Brawo czekamy . Nie musze mowic ze coraz wieksze dno w tzw. ,,polityce" .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:36, 14 Paź 2013
PRZENIESIONY
Pią 21:23, 29 Lis 2013    Temat postu:

Gowin: Tusk boi się kontaktu ze zwykłymi ludźmi

- Do­nald Tusk boi się już kon­tak­tu ze zwy­kły­mi ludź­mi. Oto­czył się dwo­rem po­chleb­ców, bo tak jest wy­god­niej - mówi ty­go­dni­ko­wi "Uwa­żam Rze" Ja­ro­sław Gowin. Były mi­ni­ster uważa też, że w 2015 roku Plat­for­ma prze­gra z PiS w wy­bo­rach par­la­men­tar­nych.

- Rządy Plat­for­my przy­nio­sły wiel­kie roz­cza­ro­wa­nie nie tylko rze­szom Po­la­ków, ale także par­la­men­ta­rzy­stom i człon­kom tej par­tii. Wielu z nich jest za­wsty­dzo­nych tym, że pro­gram, z któ­rym szli do wy­bo­rów, leży w szu­fla­dzie - mówi były mi­ni­ster rządu Do­nal­da Tuska.

Jak do­da­je, jest dla niego "dość oczy­wi­ste", że PO prze­gra wy­bo­ry par­la­men­tar­ne w 2015 roku. - Wpraw­dzie Do­nald Tusk jest już umó­wio­ny z Lesz­kiem Mil­le­rem, że utwo­rzą wtedy rząd i uda­rem­nią PiS prze­ję­cie wła­dzy, ale nie sądzę, by ten sce­na­riusz był re­al­ny - mówi Gowin w roz­mo­wie z ty­go­dni­kiem "Uwa­żam Rze".

- Pre­mier nie bie­rze pod uwagę, że spa­dek po­par­cia dla Plat­for­my bę­dzie o wiele głęb­szy, niż on za­kła­da. Już dziś spora grupa uczci­wych po­słów, rad­nych i sze­re­go­wych człon­ków PO bije się z my­śla­mi, czy nie opu­ścić sze­re­gów par­tii, po­nie­waż mają świa­do­mość, że pod dal­szym kie­row­nic­twem Do­nal­da Tuska bę­dzie ona coraz bar­dziej ja­ło­wa - prze­ko­nu­je.

Były kan­dy­dat na szefa PO zdra­dza też, że Do­nald Tusk "naj­chęt­niej" fi­nan­so­wał kam­pa­nie wy­bor­cze, PR i "wsty­dli­we wy­dat­ki" takie jak zakup wina i cygar. - Tusk jest głów­nie so­cjo­tech­ni­kiem. I to wy­bit­nym. Mój pro­blem z nim po­le­ga na tym, że ta jego so­cjo­tech­ni­ka to para, która idzie w gwiz­dek. Nie służy żad­nym celom, nie prze­kła­da się na żadne war­to­ści - mówi Gowin.

Zda­niem Go­wi­na, Do­nald Tusk obec­nie oto­czył się "dwo­rem po­chleb­ców", bo jest mu tak wy­god­nej. Do­dat­ko­wo "boi się już kon­tak­tów ze zwy­kły­mi ludź­mi". - Już w trak­cie we­wnętrz­nych wy­bo­rów w Plat­for­mie było bar­dzo cha­rak­te­ry­stycz­ne, że nie spo­ty­kał się z sze­re­go­wy­mi człon­ka­mi par­tii. Na wy­bor­cze spo­tka­nia za­pra­szał wy­łącz­nie apa­rat par­tyj­ny. I dzi­siaj jest za­kład­ni­kiem tego apa­ra­tu - prze­ko­nu­je.

Cały wy­wiad w ty­go­dni­ku "Uwa­żam Rze".

>>>>

Polecamy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:32, 16 Paź 2013
PRZENIESIONY
Pią 21:24, 29 Lis 2013    Temat postu:

Jarosław Gowin w Nowym Targu. Maciej Jachymiak i Jan Smarduch wracają do polityki

Po lutowym rozstaniu się z Platformą Obywatelską, wicestarosta oraz wójt nowotarskiej gminy tworzyć będą na Podhalu podwaliny nowego ruchu, liderem którego jest również były już "peowiec" Jarosław Gowin.

Przypomnijmy, gdy na początku roku w Nowym Targu powstało drugie koło Platformy, skupione wokół senatora Stanisława Hodorowicza i pod przewodnictwem wiceburmistrza Eugeniusza Zajączkowskiego, powiatowe struktury partii przestały istnieć, a większość działaczy z niej odeszła.

Wśród nich - w pierwszej kolejności wicestarosta Maciej Jachymiak, szef nowotarskich struktur PO i główny antagonista burmistrza Marka Fryźlewicza - w nowym kole znaleźli się ludzie z otoczenia tego ostatniego, oraz szef struktur powiatowych, wójt nowotarskiej gminy Jan Smarduch. Nowe koło stworzono bowiem odgórnie, pomimo sprzeciwu zarządu powiatowego partii.

We wtorek, podczas otwartego spotkania z byłym ministrem sprawiedliwości, posłem Jarosławem Gowinem, który we wrześniu również opuścił szeregi PO, obaj panowie zasiedli obok niego.

Więcej w czwartkowym "Tygodniku Podhalańskim".

.....

Ciekawe bo np. w Lodzi nie znamy sytuacji w innych regionach .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:18, 24 Paź 2013
PRZENIESIONY
Pią 21:24, 29 Lis 2013    Temat postu:

Kontrowersje wokół przymusowego leczenia dla przestępców. Gowin: słyszałem, że wyjdzie na wolność i zabije .

- Jako minister sprawiedliwości byłem w tych więzieniach, gdzie zostali osadzeni seryjni zabójcy, pedofile. Od dyrektorów więzień i psychoterapeutów słyszałem: "Panie Ministrze, on wyjdzie na wolność i zabije pierwsze napotkane dziecko" - mówił Jarosław Gowin w rozmowie z RMF FM. Były minister odniósł się tym samym do ustawy o przymusowym leczeniu w ośrodkach zamkniętych osób po wyrokach za ciężkie przestępstwa.

Prace nad przepisami dot. przymusowego leczenia dla przestępców podjęto wobec zbliżających się terminów zakończenia wyroków więzienia odbywanych przez seryjnych zabójców, którym kary śmierci zamieniono po 1989 r. na kary 25 lat więzienia.

Gowin, który przywołał słowa psychoterapeutów i dyrektorów więzień, jakoby najgroźniejsi przestępcy po wyjściu na wolność mieli "zabijać pierwsze napotkane dziecko", dodał: - To nie jest możliwość, to jest pewność. Przeciwko tego typu sytuacjom państwo musi działać bardzo zdecydowanie - powiedział były poseł PO.

- W każdym przypadku decyzja ma należeć do sądu. Nie chodzi o kolejne wyroki skazujące dla przestępców, tylko o tzw. środek zapobiegawczy, który polega na przymusowym leczeniu. Co rok ci ludzie będą badani przez biegłych - tlumaczył Jarosław Gowin.

Seremet: ta ustawa powinna trafić do TK

Prokurator generalny Andrzej Seremet uważa, że ustawa o przymusowym leczeniu w ośrodkach zamkniętych osób po wyrokach za ciężkie przestępstwa powinna trafić do Trybunału Konstytucyjnego. Dodał jednocześnie, że "państwo ma prawo się przed takimi osobami bronić".

- Mam wątpliwości konstytucyjne co do tego rozwiązania. Byłoby dobrze, gdyby ta ustawa przeszła test konstytucyjności przed Trybunałem Konstytucyjnym - powiedział Seremet w Polsat News.

- Jednocześnie nie bagatelizuję problemu społecznego, rzeczywiście jest kategoria, na szczęście niezbyt liczna, osób, przestępców, skazanych, których kary dobiegają końca i co do których można mieć graniczące z pewnością - albo przynajmniej wysoce uprawdopodobnione - przekonanie, że wrócą oni do tego samego przestępstwa, za które odbywali karę - podkreślił prokurator generalny.

...

Ohyda . Wszyscy wiedzieli co zrobi i zrobil . Tak dzia
a ,,prawo".


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:58, 25 Paź 2013
PRZENIESIONY
Pią 21:25, 29 Lis 2013    Temat postu:

Jarosław Gowin: Grzegorza Schetynę czeka luksusowe wygnanie w Parlamencie Europejskim


- Tusk potrafi uprawiać tylko politykę ciepłej wody w kranie. A reforma OFE? To skok stulecia! W PO to Schetyna jest rzeczywistym reformatorem. Z nim można się porozumieć. Ze Schetyną trudniej było mi się rozstać niż z Tuskiem. Jeśli Schetyna przegra partyjne wybory w regionach, czeka go luksusowe wygnanie w Parlamencie Europejskim - mówi Jarosław Gowin gość Kontrwywiadu RMF FM.

- Byłem w więzieniach, gdzie siedzą pedofile. Lekarze mówili mi: oni wyjdą i zabiją pierwsze spotkane dziecko”- tłumaczy. „Izolowanie niebezpiecznych przestępców to jest mój projekt. Wraz z nim położyłem na szali cały swój polityczny autorytet. Proponowana ustawa nie daje możliwości nadużyć”- zapewnia Gowin.

Odrzucił zarzut, że ustawa, stworzona z myślą o kilkunastu osobach, którym karę śmierci zmieniono na 25 lat więzienia, rodzi pole do nadużyć. - Te wątpliwości podnoszone przez część opozycji (...) po pierwsze są w mojej ocenie bezzasadne, po drugie, można je uczynić całkowicie bezzasadnymi poprzez drobne korekty, które wprowadzi Senat - zapewniał Gowin.

Podkreślał, że w każdym przypadku decydował będzie sąd, a sami skazani będą badani przez biegłych. - Bylem jako minister sprawiedliwości w tych więzieniach, gdzie są osadzeni seryjni zabójcy, pedofile, i słyszałem od dyrektorów więzienia czy psychoterapeutów: "Panie ministrze, on wyjdzie i zabije pierwsze napotkane dziecko." To nie jest możliwość, to jest pewność - stwierdził Gowin.

- Smoleńsk? Państwo polskie zawiodło. Eksperci z komisji Laska i Macierewicza powinni się spotkać. Składowe emocji smoleńskich to dziś trauma milionów Polaków, ale także perfidna gra Rosjan i polityczna rozgrywka w Polsce - tłumaczy Gowin w RMF FM.

- Jestem za referendum w sprawie 6-latków i pełnym kursem historii w szkole. Uważam też, że należy zlikwidować Kartę Nauczyciela”- mówi Gowin. „Głosowałbym nawet za referendum w sprawie aborcji. Jeśli coś podpisało milion osób, należy to wziąć pod uwagę. Demokracja polega na tym, że decyduje ogół, nawet jeśli ten ogół nie ma w danej sprawie pełnej wiedzy - tłumaczy gość RMF FM.

...

Poglady Gowina na pare tematow .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:47, 26 Paź 2013
PRZENIESIONY
Pią 21:25, 29 Lis 2013    Temat postu:

Piotr Ogórek | Onet
"Tajne" spotkanie Gowina w Krakowie

Jarosław Gowin organizuje zamknięte spotkania z radnymi dzielnicowymi w Krakowie. Ci, zwłaszcza z PO, postanowili to upublicznić. Gowin chce rozmawiać nt. szykowanych zmian dotyczących statutów dzielnic. Nie wykluczone także, że będzie rozmawiał o wystawieniu list samorządowych przez jego ruch w Krakowie.

Radni PO przygotowują projekt zmian dot. statutów dzielnic. Proponowane zmiany zakładają m.in., że rady dzielnic mogłyby swobodnie dysponować swoimi budżetami, mieszkańcy mogliby partycypować w budżecie oraz że do rad dzielnic mogłyby kandydować osoby niezameldowane w danej dzielnicy, ale mieszkające tam na stałe (zakłada się bowiem wykreślenie obowiązku meldunkowego).

List Gowina do radnych

I właśnie ta ostatnie kwestia budzi najwięcej wątpliwości. Temu zapisowi sprzeciwiają się radni PiS. Zaniepokojony tym jest także Jarosław Gowin, który chce spotkać się z radnymi dzielnicowymi.

- Wielu radnych dzielnicowych zwróciło się do mnie zaniepokojonych propozycją nowych statutów dla dzielnic Krakowa – napisał Gowin w liście do radnych dzielnicowych. – Zmiany mogą prowadzić do upartyjnienia rad dzielnic. Nowe zapisy ułatwiają bowiem start osobom niezwiązanym z konkretną społecznością, ale oddelegowanymi do startu przez konkretną partię – pisze dalej Gowin.

- Z inicjatywą takiego spotkania do Jarosława Gowina zwrócili się radni dzielnicowi, którzy m.in. zaangażowali się w jego inicjatywę Godzina dla Polski – mówi Onetowi Sławomir Ptaszkiewicz, radny miejski, który odszedł z PO i jest kojarzony z Gowinem.

Były minister chce się w związku z tym spotkać z radnymi dzielnicowymi i poznać ich zdanie, ponieważ jego zdaniem to rady dzielnic mają największe kompetencje, by ocenić zmiany. Problem w tym, że rady w większości popierają zmiany (na razie tylko Rada Dzielnicy 5 wydała negatywną opinię – red.), a Gowin organizuje spotkanie zamknięte, co od razu wytknęli mu dawni koledzy z PO.

- Tego się nie spodziewałem nawet po Jarosławie Gowinie. Pan poseł organizuje zamknięte spotkanie konsultacyjne w sprawie reformy dzielnic! Pytam się więc skoro ma to być spotkanie konsultacyjne dlaczego nie mogą w nim wziąć udziału pozostali mieszkańcy Krakowa? Dlaczego o reformie dzielnic mamy rozmawiać tylko z radnymi? Głos pozostałych krakowian ma się nie liczyć? – pyta się oburzony radny miejski Dominik Jaśkowiec.

Gowin szuka chętnych na listy wyborcze?

Radny dziwi się stanowisku Gowina, bowiem jego zdaniem projekt zakłada "deregulację" prawa wyborczego w dzielnicach, a to przecież ulubione słowo byłego ministra.

Gdy zapytaliśmy się Jarosława Gowina, dlaczego spotkanie jest zamknięte, ten odpowiedział w SMS-ie, że "dotyczy ono wystawienia przez mój ruch list samorządowych w Krakowie, dlatego ma charakter zamkniętej debaty". Dopytywany, Gowin potwierdza jednak, że spotkanie odbędzie się z radnymi dzielnicowymi i dotyczy zmian w statutach dzielnic.

Zapytany o listy samorządowe Gowina, Dominik Jaśkowiec odpowiada, że nic o tym nie wie. – W mailu, który otrzymałem, nie ma słowa o listach, tylko o nowym statucie dzielnic – mówi. Sławomir Ptaszkiewicz też nie wie nic o listach, ale nie wyklucza, że Gowin będzie chciał o nich porozmawiać, gdy już zostanie omówiona kwestia dzielnic.

Zamknięte spotkanie vs. Konsultacje społeczne

Dominik Jaśkowiec przypomina, że ws. zmian w dzielnicach toczą się konsultacje społeczne i w ich ramach odbędzie się spotkanie otwarte dla wszystkich (we wtorek 29 października o godz. 16 w UMK), które było zapowiedziane wcześniej niż spotkanie Gowina. Na tym spotkaniu nie pojawi się jednak były minister, bo w tym czasie będzie w Warszawie.

Na otwarte konsultacje zaprasza także radny Prądnika Czerwonego Łukasz Wantuch, który też został zaproszony na spotkanie Gowina. - Znając realia krakowskie, na każdego chętnego radnego będzie przypadało dwóch radnych wysłanych na szpiegowanie – mówi Wantuch. Do spotkania z Gowinem podchodzi jednak pozytywnie.

- Proponowane zmiany w statutach dzielnic są dobre, ale ze dwa punkty warto poprawić. Dobrze, że odbędzie się takie spotkanie – mówi radny z Prądnika. Jednocześnie nie wierzy, że Gowin będzie ustalał jakieś listy samorządowe na tym spotkaniu. – To musi być jakaś pomyłka, może Gowin ma drugie spotkanie – zastanawia się.

...

Nie znam sytuacji Krakowa ale Gowin ja na pewno rozumie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:49, 27 Paź 2013
PRZENIESIONY
Pią 21:25, 29 Lis 2013    Temat postu:

Macierewicz bardziej szkodzi PiS niż pomaga, ale to zmartwienie innego Jarosława, nie moje - powiedział Jarosław Gowin w RMF FM, odpowiadając na pytania słuchaczy.

Pytany, co zrobiłby na miejscu prezesa PiS Gowin przyznał, że na czele zespołu parlamentarnego postawiłby kogoś innego. - ,Macierewicz nie ma kwalifikacji, żeby kierować zespołem. Popełnia elementarne błędy jak przyjmowanie w skład zespołu ekspertów takich jak profesor Rońda - ocenił Gowin.

Paweł Deresz, wdowiec po Jolancie Szymanek-Deresz, zaapelował do Ewy Kopacz o zakończenie prac zespołu kierowanego przez Antoniego Macierewicza. Marszałek sejmu przyznała, że "w pełni rozumie emocje" Deresza. Poinformowała, że w poniedziałek odbędzie się posiedzenie prezydium sejmu w obecności specjalistów z prawa konstytucyjnego, etyków i socjologów. Kopacz powiedziała, że "chce ocenić pracę i ramy prawne zespołów, które funkcjonują w tej kadencji". Jak zaznaczyła, ramy prawne dotyczące funkcjonowania zespołów parlamentarnych zostały nakreślone 20 lat temu.

Gowin w RMF FM nie wskazał, kto powinien kierować zespołem badającym przyczyny katastrofy smoleńskiej. - Mimo iż jestem politykiem, to nie jestem aż taką świnią żeby komuś wysyłać pocałunek śmierci - tłumaczy pytany, kogo postawiłby na czele zespołu badającego przyczyny katastrofy. - Nie jestem pensjonarką, wiem, że polityka to też arena ostrej walki, ale wciąż mam wrażenie, że politykę można traktować, jako walkę o dobro wspólne - dodaje.

Plany polityczne i opinie

Pytany o swoje polityczne plany Gowin ujawnił, że nie wyklucza sejmowego koła w w składzie: Godson, Gowin, Żalek, Wipler, Jagiełło. - Ale na razie nie mam takich planów - zastrzegł. Każdy z nas jest samodzielnym politykiem. Są punkty rozbieżne, ale rozmawiamy - mówił Gowin. Klub parlamentarny? "Obserwowałem to, co działo się z PJN czy Solidarną Polską. Po stworzeniu klubu parlamentarnego większa cześć energii liderów pochłonięta była tym, żeby trzymać posłów w kupie, żeby nie dać sobie nikogo podebrać. Ja mam inne zadanie. Trzeba zbudować nowy obóz polityczny w oparciu o nowe środowiska, nowych ludzi i nowych liderów - powiedział Gowin w RMF FM.

Wyborców ujmę uczciwością

Zapowiedział także, że wyborców zamierza ująć uczciwością. - Moich poglądów nie ukrywałem nawet wtedy, kiedy było to niepopularne i kosztowało mnie stanowisko ministra. Ludzie zapisują się do nas i aktywnie działają. To, co dzieje się wokół ruchu społecznego "1 godzina dla Polski" napawa optymizmem - mówi pytany, czy nie boi się, że ewentualna nowa inicjatywa polityczna np.: partia, będzie z góry skazana na poparcie rzędu tylko 1-3 procent.

Gowin był także pytany o postulaty Ruchu Autonomii Śląska. Przyznał, że jest ich zdecydowanym przeciwnikiem. Czym innym jest decentralizacja, czym innym regionalizacja Polski - tłumaczył.

....

Bardzo ciekawe ma plany !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:16, 16 Lis 2013
PRZENIESIONY
Pią 21:27, 29 Lis 2013    Temat postu:

Europoseł Artur Zasada opuścił Platformę Obywatelską

Poseł Artur Zasada, który w akcie solidarności z Jarosławem Gowinem, Johnem Godsonem i Jackiem Żalkiem zawiesił przed kilkoma miesiącami swoje członkostwo w PO, zdecydował się opuścić szeregi partii. Wkrótce zasili ugrupowanie tworzone przez Gowina - informuje "Rzeczpospolita".

"To jest godzina dla Polski. Platformo żegnaj" - napisał na Twitterze europoseł PO Artur Zasada. Polityk wczoraj uczestniczył w konwencji regionalnej Jarosława Gowina.

Pytany przez "Rz" o powody swojej decyzji, unika odpowiedzi. - Świadomie wystosowałem jedynie krótki komunikat. W tej partii spędziłem wiele lat i nie chcę być nieuczciwy wobec ludzi, którzy tam zostali - tłumaczy.

Dodaje, że okres zawieszenia miał minąć za dwa tygodnie, co byłoby równoznaczne z wykluczeniem go z partii. - Wolałem zachować się po męsku i samemu zrezygnować - wyjaśnia.

Praca i rodzina będą podstawowymi filarami nowego ruchu politycznego – zapowiedział Jarosław Gowin podczas swojej konwencji regionalnej w Lublinie. Ogólnokrajowa konferencja tworzonej przez niego organizacji ma odbyć się w grudniu.

Gowin podkreślił, że powstający ruch będzie opierał się na pięciu wartościach: pracy, rodzinie, wolności, tradycji i solidarności. Podstawowymi filarami mają być praca i rodzina.

Więcej pracy i lepiej płatnej, będzie wtedy, gdy stworzone zostaną lepsze warunki do działania dla polskich przedsiębiorców, którzy dziś – mówił Gowin – traktowani są jak "obywatele drugiej kategorii we własnym kraju".

- Ten obóz polityczny, który budujemy, będzie obozem dumy z przedsiębiorców, przedsiębiorcy są siłą Polski - podkreślił Gowin. Zapowiedział m.in. dążenie do uproszczenia systemu podatkowego, obniżenia podatków, ograniczenia sprawozdawczości oraz zmian w prawie budowlanym i ustawie o zamówieniach publicznych.

...

Posel Zasada ma zasady jak widac ! A nie za kwasy jak tuskowcy ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:42, 18 Lis 2013
PRZENIESIONY
Pią 21:28, 29 Lis 2013    Temat postu:

Gowin o rekonstrukcji rządu: nie ma znaczenia, kto zostanie wymieniony

Nie ma zna­cze­nia, kto zo­sta­nie wy­mie­nio­ny w rzą­dzie, bo re­kon­struk­cja po­win­na być kon­se­kwen­cją no­we­go pro­gra­mu po­li­tycz­ne­go; za­po­wia­da­ne zmia­ny są próbą przy­kry­cia braku ta­kie­go pro­gra­mu i kło­po­tów we­wnątrz PO – uważa b. mi­ni­ster spra­wie­dli­wo­ści, dziś poseł nie­zrze­szo­ny Ja­ro­sław Gowin.

Jego zda­niem roz­po­czę­cie no­we­go etapu w pol­skiej po­li­ty­ce by­ło­by moż­li­we tylko wtedy, gdyby na­stą­pi­ła zmia­na na sta­no­wi­sku pre­mie­ra.

- Nie da się rzą­dzić w at­mos­fe­rze cią­głej re­kon­struk­cji. Pre­mier od wielu mie­się­cy ją za­po­wia­da, co ozna­cza, że ani mi­ni­stro­wie nie są w sta­nie re­ali­zo­wać śmiel­szych, da­le­ko­sięż­nych pla­nów, ani urzęd­ni­cy nie wy­ko­nu­ją nor­mal­nej pracy – po­wie­dział Gowin w po­nie­dzia­łek w Kra­ko­wie.

Wy­ra­ził też prze­ko­na­nie, że we wszyst­kich re­sor­tach "za­miast rzą­dze­nia Pol­ską trwa takie ad­mi­ni­stro­wa­nie".

W oce­nie Go­wi­na w rzą­dzie jest wielu do­brych mi­ni­strów, np. Elż­bie­ta Bień­kow­ska, To­masz Sie­mo­niak, Marek Bier­nac­ki, jed­nak z po­wo­du braku pro­gra­mu cier­pi po­li­ty­ka go­spo­dar­cza. Jak mówił, ten pro­blem jest tu­szo­wa­ny roz­wią­za­nia­mi eme­ry­tal­ny­mi, które do­tkną 16 mln Po­la­ków, a które pro­po­nu­je mi­ni­ster fi­nan­sów Jacek Ro­stow­ski.

- Je­że­li roz­wią­za­nie do­ty­czą­ce OFE jest tak ko­rzyst­ne, to dla­cze­go mi­ni­ster Ro­stow­ski nie prze­no­si pry­wat­nych oszczęd­no­ści z Lon­dy­nu do ZUS-u? – pytał Gowin.

Na po­nie­dział­ko­wej kon­fe­ren­cji pra­so­wej po­li­tyk prze­ka­zał dzien­ni­ka­rzom wy­ni­ki son­da­żu prze­pro­wa­dzo­ne­go przez Dom Wy­daw­ni­czy Ma­ison na zle­ce­nie Związ­ku Przed­się­bior­ców i Pra­co­daw­ców. Zgod­nie z ba­da­niem, w któ­rym uczest­ni­czy­ło 501 osób, nie­ist­nie­ją­ca jesz­cze par­tia Go­wi­na może li­czyć na 19 proc. po­par­cia. Wy­prze­dza ją PO o 10 punk­tów proc. i SLD o 1 punkt proc. 17 proc. re­spon­den­tów za­de­kla­ro­wa­ło po­par­cie dla PiS.

Gowin po­wie­dział, że sy­tu­acja pol­skich przed­się­bior­ców, mu­szą­cych kon­ku­ro­wać z du­ży­mi za­gra­nicz­ny­mi fir­ma­mi, jest tak trud­na, że de­kla­ru­ją oni po­par­cie dla par­tii jesz­cze nie­ist­nie­ją­cej. - Po tym, gdy par­tia po­wsta­nie, w krót­kim cza­sie do­pro­wa­dzi­my do tego, by wśród przed­się­bior­ców zaj­mo­wać miej­sce nr 1 - za­po­wie­dział.

Gowin po­in­for­mo­wał też, że grupa nie­za­leż­nych sa­mo­rzą­dow­ców z wo­je­wódz­twa ma­ło­pol­skie­go i lu­bu­skie­go, we współ­pra­cy z nim, wy­sta­wi do przy­szło­rocz­nych wy­bo­rów sa­mo­rzą­do­wych bez­par­tyj­ną sa­mo­rzą­do­wą listę do sej­mi­ku wo­je­wódz­twa.

>>>

Jedne marionetki zastapia inne ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:23, 27 Lis 2013
PRZENIESIONY
Pią 21:28, 29 Lis 2013    Temat postu:

Komentując ostatnie przedwyborcze sondaże "Gazety Wyborczej", w których Jarosław Gowin otrzymuje 18 proc. poparcia, europoseł Bogusław Sonik powiedział, że z Jackiem Majchrowskim ma realne szanse tylko ten kandydat, który w drugiej turze potrafi skupić wszystkie głosy obywateli. Głosy krakowian, którzy sądzą, że nastał czas na zmianę.

- Musi być to kandydat, który ma takie zdolności koalicyjne, że potrafi przyciągać do siebie głosy z różnych środowisk, czasem nieprzepadających za sobą. Według mnie, w obecnej sytuacji Gowin nie ma takiej zdolności – stwierdził Sonik w rozmowie z Onetem.

Europoseł zauważył, że wysokie poparcie dla Gowina wynika z tego, że ten zbudował sobie własną pozycję i ma swoich zwolenników niezależnie od tego, do jakiej partii należy. - To jego osobisty kapitał. Są takie zjawiska na skalę ogólnopolską jak np. Włodzimierz Cimoszewicz – wskazał Sonik.

Najnowszy sondaż "Gazety Wyborczej" wskazuje, że ankietowani najchętniej na fotelu prezydenta Krakowa widzieliby obecnego prezydenta Jacka Majchrowskiego (29 proc.). Na Jarosława Gowina zagłosowałoby 18 proc. respondentów, a kolejne miejsca w sondażu zajmują: Andrzej Duda (12 proc.), Ireneusz Raś (6 proc.), Małgorzata Jantos (5 proc.), Łukasz Gibała (4 proc.). Niemal jedna czwarta badanych nie wskazała żadnego kandydata.

Zdecydowanym zaskoczeniem tego sondażu jest Jarosław Gowin. Jako kandydat niezależny, bez poparcia żadnej partii politycznej zdobył blisko jedną piątą głosów. Gowin deklaruje, że z wyniku jest zadowolony, mimo że nie podjął jeszcze decyzji o starcie w wyborach. Wskazuje, że wynik dowodzi, że krakowianie potrafią docenić niezależność polityczną. Dalsze plany polityczne Gowina zależeć będą od poparcia dla budowanej przez niego nowej siły politycznej.

- Co do swojej przyszłości, to szczegółowych planów nie przesądzam dzisiaj. Jest dla mnie zaszczytem, że tak wielu krakowian obdarzyło mnie zaufaniem – skomentował swoje wyniki Jarosław Gowin w rozmowie z Onetem.

Były minister sprawiedliwości pytany, czy wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa, zapowiedział, że decyzję w tej sprawie podejmie na wiosnę przyszłego roku.

- Mogę powiedzieć, że środowisko, które tworzę w Krakowie i Małopolsce, na pewno wystawi swojego kandydata na prezydenta, swoich kandydatów do rady miasta i do sejmiku wojewódzkiego. Wystawimy listy w wielu powiatach Małopolski. Nie przesądzam dzisiaj, kto będzie kandydatem na prezydenta Krakowa, ale na pewno to będzie najlepszy kandydat – powiedział.

...

O to super ! Ale uwaga to moze byc pulapka Wyborczej aby odstrzeoic Gowina ! Trzeba zbadac sytuacje .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 23:50, 28 Lis 2013
PRZENIESIONY
Pią 21:28, 29 Lis 2013    Temat postu:

Gowin: w grudniu decyzja o przekształceniu w partię polityczną

Jarosław Gowin zapowiedział, że na początku grudnia odbędzie się w Warszawie zjazd krajowy jego akcji Godzina dla Polski, podczas którego zapadnie decyzja, czy ruch przekształci się w partię polityczną. Zostanie też przedstawiony program.

- Zjazd krajowy będzie podsumowaniem konwencji regionalnych, tam ogłosimy nasze plany polityczne, tam podejmiemy decyzję, czy wyłonić z siebie partię, czy wystawić listę do PE, tam pokażemy także program, którym będziemy się starali przekonać do siebie Polaków - poinformował Gowin podczas konferencji prasowej w Krakowie.

Jak przyznał, przeprowadzona została ankieta wśród sympatyków ruchu na temat przekształcenia go w partię polityczną, z której wynika, że „zdania są różne”.

Według zapowiedzi Gowina podczas zjazdu krajowego zostanie przedstawiony program ugrupowania.

- Pokażemy 10-15 najważniejszych spraw, które trzeba zmienić po to, żeby ułatwić ludziom życie. To czasami nie są wielkie sprawy - zapowiedział poseł.

- My chcemy doprowadzić do tego, żeby państwo było sprawne, ograniczone, żeby pozostawiało jak najwięcej przestrzeni do działania, dla jednostek, rodzin, samorządów, stowarzyszeń - kontynuował.

Gowin postulował m.in. uproszczenie systemu podatkowego, zmianę ustawy o zamówieniach publicznych, zmianę prawa budowlanego, które – jego zdaniem - jest obecnie głównym hamulcem inwestycji w Polsce.

- Chcemy też doprowadzić do tego, żeby ustawa o przetargach publicznych wyglądała tak, żeby przetargi w Polsce wreszcie zaczęły wygrywać polskie firmy - dodał.

Były minister sprawiedliwości był też pytany przez dziennikarzy, czy wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa. Zapowiedział, że decyzję w tej sprawie podejmie na wiosnę przyszłego roku.

....

Bardzo ciekawa informacja ! Sytuacja sie rozwija .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:31, 29 Lis 2013    Temat postu:

, Piotr Ogórek | Onet
Gowin: Krakowa na to nie stać, radni obiecują Inflanty

Jarosław Gowin nie wyklucza, że wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa. Możliwe, że kandydatem jego inicjatywy będzie radny Sławomir Ptaszkiewicz. - Trzeba do tej kandydatury podchodzić z powagą. Decyzja zapadnie na wiosnę – mówi były minister w wywiadzie dla Onetu. Gowin mówi także, że zakaz palenia drewnem jest absurdalny, a Krakowa nie stać na program osłonowy. - Radni obiecują Inflanty – mówi.

Z Jarosławem Gowinem rozmawia Piotr Ogórek.

Piotr Ogórek: W ostatnim sondażu dla krakowskiej "Gazety Wyborczej" zajął pan drugie miejsce jako kandydat na prezydenta miasta z wynikiem 18 proc. Zamierza pan powalczyć z Jackiem Majchrowskim o Kraków?

Jarosław Gowin: Jest dla mnie zaszczytem, że tak wielu krakowian obdarzyło mnie zaufaniem. Mogę powiedzieć, że środowisko, które tworzę w Krakowie i Małopolsce, na pewno wystawi swojego kandydata na prezydenta, swoich kandydatów do rady miasta i do sejmiku wojewódzkiego. Wystawimy listy w wielu powiatach Małopolski. Co do kandydata na prezydenta, to nie przesądzam dzisiaj, kto nim będzie. Oprócz mnie są też rozpatrywane inne, co najmniej równie dobre kandydatury.

Czyli zakłada pan, że może wystartować w wyborach na prezydenta Krakowa?
Biorę to poważnie pod uwagę, ale decyzja zapadnie dopiero wiosną.

Pojawiają się też głosy, że z ramienia pańskiej inicjatywy politycznej na prezydenta miasta mógłby startować radny Sławomir Ptaszkiewicz, który opuścił PO niedługo po panu.

Jest jednym z kandydatów, których wskazują komentatorzy. Jest młodym, bardzo aktywnym radnym, z dużym doświadczeniem biznesowym, co jest przydatne w działalności samorządowej. Trzeba do tej kandydatury podchodzić z powagą.

Co z listami wyborczymi w wyborach samorządowych? Bierze pan pod uwagę jakąś koalicję wyborczą? Ostatnio Janusz Korwin-Mikke mówił w Krakowie, że Jarosław Gowin to naturalny sojusznik Nowej Prawicy.

Niezależnie od tego czy założymy partię, czy nie, to w wyborach samorządowych będę chciał wystawiać listy bezpartyjne czy też ponadpartyjne. Kongres Nowej Prawicy również jest tutaj dla mnie jednym z naturalnych partnerów przy wyborach samorządowych.

Listy samorządowe wystawi pan w całej Polsce, czy tylko w niektórych regionach?

Na pewno wystawimy w Małopolsce i wielu innych regionach. Ludzie tworzący inicjatywę Godzina dla Polski już sygnalizują, że wystawią takie listy, chociażby w Wielkopolsce czy Kujawsko-Pomorskim. O planach politycznych będziemy dyskutowali na ogólnopolskiej konwencji w Warszawie w połowie grudnia.

W Krakowie toczy się walka o deregulację zawodu taksówkarza. Początkowo prezydent Majchrowski chciał, aby kandydaci na taksówkarzy zdawali nadal egzaminy. Potem się z tego wycofał i zdecydowano się przeprowadzić konsultacje społeczne. Jak pan ocenia tę sytuację?

Wycofał się, bo uczestnicy akcji Godzina dla Polski wysłali do krakowskich radnych 13 tys. maili w tej sprawie! To pokazuje, że działania, które prowadzimy, choć może nie dorównują spektakularnym kłótniom w telewizji, mają dużo większy wpływ na rzeczywistość niż to, co w medialnej rzeczywistości dominuje. Mam nadzieję, że uda się uniknąć regulacji. Pytanie, co jest ważniejsze: interes mieszkańców Krakowa, klientów, czy interes korporacji taksówkarskich. Wiadomo, że egzamin jest mechanizmem ograniczającym dostęp do zawodu. Zawodu, który mogą wykonywać np. studenci, emeryci. Jeżeli ponownie wprowadzone zostaną egzaminy, to kształt tylko po to, żeby radykalnie utrudniać wejście do tego zawodu nowym osobom.
Ustawa deregulacyjna to pańskie główne dzieło jako ministra sprawiedliwości. Czemu zatem zostawił pan w tej ustawie lukę, która ostateczną decyzję o uwolnieniu zawodów pozostawia w gestii władz lokalnych dużych ośrodków miejskich?

Przekonywali mnie do tego samorządowcy, prezydenci dużych miast, tacy jak Rafał Dutkiewicz czy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zgadzam się, że lepiej jest, gdy jak najwięcej decyzji jest podejmowanych właśnie na szczeblu samorządowym, dlatego przyjąłem to rozwiązanie. Ostatecznie obywatelom dużo łatwiej przekonać do jakiejś decyzji samorządowców niż polityków w Sejmie. Ludzie skupieni w akcji Godzina dla Polski skutecznie dziś protestują przeciwko próbom ograniczenia wolności gospodarczej w kolejnych miastach.
W tym momencie radni wojewódzcy decydują, czy w Krakowie będzie obowiązywał zakaz palenia węglem i drewnem (rozmowa z Jarosławem Gowinem odbywała się w dniu głosowania, jeszcze przed uchwaleniem zakazu – red.). Jakie jest pańskie stanowisko w tej sprawie?

Jeżeli chodzi o zakaz palenia drewnem, to uważam to za pomysł absurdalny. Drewno jest stosunkowo ekologicznym paliwem. Wiele domów jednorodzinnych jest ogrzewanych przez kominki, w których pali się drewnem. Natomiast co do palenia węglem, to wprowadzenie zakazu doprowadzi budżety tysięcy rodzin w Krakowie do bankructwa.

Miasto przygotowało program osłonowy, który ma wyrównywać różnice w opłatach za ogrzewanie dla najbiedniejszych, który ma obowiązywać do 2022 r. Do tego dochodzi dofinansowanie wymiany palenisk węglowych na bardziej ekologiczne.

Moim zdaniem radni miejscy obiecują Inflanty. Stan budżetu Krakowa jest opłakany i tych środków będzie zbyt mało. Walka ze smogiem w Krakowie jest bardzo ważna, ale nie możemy przed uboższą częścią mieszkańców Krakowa stawiać zadań, które są dla nich niewykonalne. Bardzo wiele rodzin nie będzie stać na remonty, na instalacje innych form ogrzewania mieszkań.

Nie wierzy pan, że wspomniane opłaty pomogą?

Nie, Krakowa nie stać na taką skalę dopłat przez tyle lat. Niech radni posłuchają zwykłych mieszkańców. Jak mają żyć te rodziny, którym już teraz często nie starcza do pierwszego, gdy radni nałożą na nich dodatkowe koszty? Trzeba konsekwentnie kierować się dobrem człowieka, a nie wychodzić z projektami, które dobrze wyglądają przed wyborami samorządowymi, ale przyniosą masę ludzkich kłopotów, a nawet nieszczęść.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Krakowie w 2022 roku – powinny być organizowane czy nie?

Na razie czekam na szczegóły. Obawiam się, że to działanie propagandowe, ale jeśli rząd podszedłby do tego zadania poważnie, to oczywiście byłaby wielka szansa dla Krakowa i całej Małopolski. Ale trudno traktować zapowiedzi rządowe poważnie, jeżeli równocześnie premier podejmuje decyzje o przesunięciu środków z budowy S7 na obwodnice warszawskie. Coś takiego Donald Tusk zapowiedział przy okazji referendum w stolicy. To oznacza, że sam Tusk zgłoszenie kandydatury Krakowa traktuje jako chwyt PR-owy.

Kraków i Małopolska mają problem z drogami. Politycy z regionu od lat nie potrafią skutecznie zawalczyć np. o środki na obwodnicę Krakowa.

Byliśmy dużo skuteczniejsi, jeśli chodzi o budowę np. infrastruktury naukowej. Środowisko akademickie Krakowa doświadczyło m.in. mojej skuteczności, gdy udało mi się doprowadzić do ulokowania tutaj Narodowego Centrum Nauki, bardzo ważnej i prestiżowej instytucji. Natomiast infrastruktura drogowa jest rzeczywiście główną bolączką Małopolski, nasz region jest tutaj traktowany po macoszemu przez kolejnych ministrów transportu.

Jak pan zapatruje się na pomysł radnych, aby ograniczyć handel w Wigilię i Wielki Piątek – co zaproponowali radni PO, oraz w każdą niedzielę – co natomiast dorzucili ich koledzy z PiS? W tej chwili trwają konsultacje społeczne na ten temat.

Na pewno nie ma sensu ograniczać drobnego handlu – małych i średnich sklepów osiedlowych. Tam właściciel, przedsiębiorca w porozumieniu z pracownikami podejmuje decyzję czy warto pracować w święto, czy niedzielę. Ewentualne ograniczenie handlu w sklepach wielkopowierzchniowych, czyli głównie galeriach handlowych, wymaga zaś poważnej dyskusji. W nich pracownik nie ma nic do gadania – decyduje centrala sieci handlowej, która w praktyce zwykle nie płaci nawet w Polsce podatków. Te sieci nie tylko nie liczą się z pracownikami, ale też, gdy zdobywają pozycję monopolistyczną, narzucają zaniżone ceny polskim dostawcom – rolnikom czy przedsiębiorcom. Na postulat ograniczenia handlu w sklepach wielkopowierzchniowych w niedziele nie patrzę więc z perspektywy religijnej, tylko od strony chłodnej kalkulacji ekonomicznej. To po prostu opłaciłoby się polskim przedsiębiorcom.

Podobną kwestią jest sprawa sklepów z alkoholem w Krakowie. Prezydent Majchrowski mówi, że jest ich za dużo. Niektórzy chcieliby też wprowadzenia czasowego zakazu sprzedaży, głównie w nocy.

Do walki z alkoholizmem lepsza jest edukacja niż represja. Jak ktoś chce kupić alkohol, to kupi go zawsze. Do tych propozycji prezydenta Majchrowskiego podchodzę sceptycznie.

...

Ciekawy wywiad z Gowinem .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:51, 05 Gru 2013    Temat postu:

Gowin: są posłowie zainteresowani Godziną dla Polski

Niektórzy posłowie Platformy, PSL i z partii opozycyjnych sondują możliwość przyłączenia się do Godziny dla Polski - przekonywał lider ruchu, Jarosław Gowin dziś w Szczecinie podczas regionalnej konwencji swej inicjatywy.

Gowin powtórzył także, że w pierwszej dekadzie grudnia odbędzie się zjazd zwolenników inicjatywy.

- Jedno jest jasne, wystawimy listę w wyborach samorządowych, natomiast w grudniu w Warszawie podejmiemy decyzję, czy tworzymy nową partię i czy wystawiamy listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego - powiedział.

- Są posłowie i Platformy, i PSL, i niektórzy posłowie z partii opozycyjnych, którzy sondują możliwość przyłączenia się do nas, ale o wszystkich decyzjach personalnych będziecie państwo w odpowiednim momencie informowani - mówił Gowin.

- Proszę pamiętać też o jeszcze jednej rzeczy, odłączenie się zaledwie dwóch posłów od koalicji rządzącej musiałoby doprowadzić do przedterminowych wyborów. My też stoimy przed trudnym dylematem, czy w tak złożonej sytuacji gospodarczej, w jakiej się znajdujemy, przedterminowe wybory to jest najlepsze rozwiązanie dla Polski - dodał.

Pytany przez dziennikarzy, ilu posłów jest zainteresowanych jego inicjatywą, Gowin odpowiedział:

- Przyszłość pokaże. Jak państwo wiecie, notowania Platformy nie wyglądają optymistycznie. My się dziś nie oglądamy na słupki poparcia dla poszczególnych partii, nie zajmujemy się też przyciąganiem posłów z Platformy czy innych ugrupowań. Budujemy nowy obóz polityczny - powiedział.

Na pytanie czy europoseł PO Sławomir Nitras jest zainteresowany Godziną dla Polski, Gowin odpowiedział, że Nitras jest "rozczarowany" PO, ale "jednocześnie zapowiada, że poziom jego rozczarowania nie jest aż tak wysoki, żeby chciał - przynajmniej na razie - odchodzić z Platformy".

Na początku października Nitras zrezygnował z kierowania szczecińską PO. Swoim przeciwnikom, w tym szefowi struktur regionalnych partii Stanisławowi Gawłowskiemu zarzucił "pompowanie" kół w Szczecinie i napisał o tym list do premiera. Donald Tusk uznał list za "demonstrację rozżalenia", a nie "problem do załatwienia".

...

Kolejni zainteresowani ! Prosze prosze !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:13, 06 Gru 2013    Temat postu:

Tusk: przed Gowinem trudna droga, jego inicjatywie brakuje energii

- Przed Jarosławem Gowinem trudna droga, nie będzie mu łatwo o sukces czy zbudowanie nawet kilkuprocentowego poparcia - tak premier Donald Tusk odniósł się do planów powołania nowej formacji politycznej przez b. polityka PO, działaczy PJN oraz Republikanów.

Premier ocenił w piątek w rozmowie z dziennikarzami, że inicjatywa Gowina "nie ma jakiegoś nadzwyczajnego impetu". - Mamy wszyscy wrażenie, że startuje od wielu, wielu miesięcy, także to jest restart, albo któryś z kolei start tej inicjatywy. Widać, że chyba trochę brakuje tam energii i autentycznego, spontanicznego zaangażowania - powiedział szef rządu.

- Ja też parę razy w życiu startowałem od zera, więc nikomu nie chcę odbierać nadziei na sukces. Chociaż mówiąc zupełnie serio, mam wrażenie, że trochę znam się na tych sprawach - przed nim naprawdę ciężka droga. Łatwo o sukces czy zbudowanie nawet kilkuprocentowego poparcia na pewno nie będzie - dodał Tusk.

W sobotę w warszawskim centrum Expo ma nastąpić zwieńczenie ogólnopolskiej akcji Gowina "Godzina dla Polski". Zostanie przedstawiona nazwa nowej formacji, jej logo oraz zarys programowy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, podczas sobotniej konwencji Gowin, działacze PJN i Republikanie planują powołanie nowej partii. Warunkiem jest ostateczne dojście do porozumienia polityków zaangażowanych w tworzenie inicjatywy.

Gowin odszedł z PO na początku września. Uzasadniał, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO były minister sprawiedliwości wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE. Polityk latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.

Po odejściu z PO Gowin zainicjował kampanię społeczną "Godzina dla Polski", która ma skupić ludzi chętnych do pracy dla dobra wspólnego. Na portalu [link widoczny dla zalogowanych] zainteresowani mogą się zarejestrować i zadeklarować, ile czasu mogą poświęcić na taką pracę. Portal służy zgłaszaniu inicjatyw, umożliwia współpracę i wymianę doświadczeń.

....

Taaa Donio maza to energie !

Sialala sialala Sa LA LA !
I w prawo i w lewo i w ogre i w dol !
Donio laduje glowa po stół !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:59, 06 Gru 2013    Temat postu:

Jarosław Gowin promował swoją akcję społeczną

Praca, rodzina, wolność, tradycja, solidarność. Jarosław Gowin, lider ruchu Godzina dla Polski, promował w Olsztynie założenia swej akcji społecznej.

Podkreślał, że siła Polski zależy od prężnej gospodarki, przestrzegał przed skutkami niżu demograficznego i polityką rządu dotyczącą systemu emerytalnego, zachęcał do codziennego angażowania się w przyszłość.

Jarosław Gowin nie ukrywał, że konwencja w Olsztynie to również poszukiwanie lokalnych liderów. - Polacy oczekują zmian, również pojawienia się nowych twarzy. Szukam ludzi z samorządów, środowisk akademickich, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców, lokalnych liderów, którymi chciałbym się otaczać – mówił założyciel Godziny dla Polski.

Liderem ruchu na Warmii i Mazurach jest prof. Wojciech Maksymowicz, były minister zdrowia. Podkreślił on, że ruch chce wystawić swoich przedstawicieli już w najbliższych wyborach samorządowych.

W stolicy Warmii i Mazur kandydaci ruchu mieliby stworzyć ugrupowanie Nowy Olsztyn. Analogiczne ugrupowania miałyby powstawać w innych miastach regionu: Elblągu, Ełku, Ostródzie czy Szczytnie.

Konwencja Godziny dla Polski w Olsztynie zgromadziła około stu osób. 7 grudnia ma się odbyć w Warszawie pierwszy ogólnopolski zjazd, podczas którego zapadną decyzje dotyczące ewentualnego przekształcenia ruchu w partię.

....

Sluszny program . Popieram .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:55, 07 Gru 2013    Temat postu:

Czy w sobotę powstanie nowa partia?

Podczas sobotniej konwencji w Warszawie Jarosław Gowin, działacze PJN i Republikanie planują powołanie nowej partii - wynika z nieoficjalnych informacji. Warunkiem jest to, że politycy zaangażowani w tworzenie inicjatywy dojdą ostatecznie do porozumienia.

W sobotę o godz. 12 w warszawskim centrum Expo ma nastąpić zwieńczenie ogólnopolskiej akcji Gowina Godzina dla Polski. Zostanie tam przedstawiona nazwa nowej formacji, jej logo oraz zarys programowy.

- Na pewno będziemy blisko współpracować, jednak formułę tej współpracy jeszcze szykujemy, a szczegóły ogłosimy w sobotę. Przede wszystkim myślimy o tym, żeby pokazać to, co jest najważniejsze, a więc program naszego obozu politycznego. Czy to będzie partia, czy mniej sformalizowana płaszczyzna współpracy, to na pewno będziemy działali wspólnie i najważniejsze będzie dla nas gospodarka i wspieranie rodziny. Będzie nazwa, będzie logo; ujawnimy to w sobotę - powiedział Gowin.

Na sobotniej imprezie spodziewanych jest blisko 1,5 tys. osób. Podczas niej liderzy przyszłego ugrupowania m.in. Gowin, Paweł Kowal i Przemysław Wipler mają zdecydować także o wystawieniu list wyborczych do parlamentu europejskiego i w wyborach samorządowych. W konwencji udział wezmą także m.in. byli konserwatywni posłowie PO John Godson i Jacek Żalek.

Wiceszef PJN Paweł Poncyljusz poinformował PAP, że w sobotę jeszcze przed konwencją inicjatywy Gowina odbędzie się Rada Krajowa PJN, na której zapadnie formalna decyzja nt. przyszłej współpracy.

Szef PJN Paweł Kowal powiedział, że "PJN jeszcze nie skończył rozmów przygotowujących tę inicjatywę". - Jeszcze czeka nas sporo spotkań; myślę dziś, jutro, pojutrze. Nie wiem na chwilę obecną, czy powstanie jedna partia, czy jeden ruch, ale jedno wiem na pewno: powinniśmy występować pod jednym szyldem, gdyż mamy bardzo podobne wartości i podobne rzeczy chcemy zmienić - podkreślił Kowal.

Jak dodał, środowiska biorące udział w tym projekcie powinny powiedzieć Polakom, "jakie rzeczy są do zrobienia na dziś i na najbliższe lata", bo - jak zaznaczył - "tylko to może pociągnąć ludzi do czegoś nowego". Jak mówił, chodzi mu o "konkretne zadania, konkretne zobowiązanie wobec społeczeństwa".

- Będzie bardzo wiele osób z całego kraju uczestniczyło w konwencji założycielskiej, ponieważ wielu członków Republikanów jest w chwili obecnej zaangażowanych we współpracę polityczną z Jarosławem Gowinem. Brali udział w organizacji lokalnych konwencji prowadzonych w ramach projektu Godzina dla Polski i teraz bardzo wielu republikanów chce brać udział w bezpośredniej części politycznej tj. w budowaniu nowej formacji - powiedział lider Republikanów Przemysław Wipler.

W jego ocenie Polacy potrzebują obecnie alternatywy między rządzącą koalicją a opozycją, która "przedstawi ofertę umiarkowanego konserwatyzmu i zdroworozsądkowej polityki wolnorynkowej".

Gowin odszedł z PO na początku września. Uzasadniał, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO były minister sprawiedliwości wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE. Polityk latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.

Gowin po odejściu z PO zainicjował kampanię społeczną "Godzina dla Polski", która ma skupić ludzi chętnych do pracy dla dobra wspólnego. Na portalu [link widoczny dla zalogowanych] zainteresowani mogą się zarejestrować i zadeklarować, ile czasu mogą poświęcić na taką pracę. Portal służy zgłaszaniu inicjatyw, umożliwia współpracę i wymianę doświadczeń.

....

To rewelacyjna wiadomosc ! Wszystkie rozsadne sily polacza sie ! Wreszcie ! SmileSmileSmile Wspanialy dzien w polityce !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:49, 07 Gru 2013    Temat postu:

Jarosław Gowin: ponad 50 młodych działaczy PO przyłącza się do mnie, będą kolejni

Jarosław Gowin poinformował, że ponad 50 dotychczasowych działaczy Młodych Demokratów, młodzieżówki PO, z Mazowsza i Podkarpacia zdecydowało się poprzeć jego nową inicjatywę polityczną. Wyraził nadzieję, że za ich przykładem pójdą inni "wątpiący w PO".

- Podczas mojej kampanii "Godzina dla Polski" poparcia udzieliła mi duża grupa młodych działaczy Platformy skupionych w Stowarzyszeniu Młodzi Demokraci. Dzisiaj, kiedy rozpoczynam nową inicjatywę polityczną, ci młodzi działacze Platformy podjęli decyzję o przyłączeniu się do tej inicjatywy - powiedział Gowin na konferencji prasowej w sejmie. Były polityk PO i były minister sprawiedliwości wystąpił na niej w towarzystwie kilku dotychczasowych działaczy młodzieżówki PO, którzy zadeklarowali chęć wsparcia jego inicjatywy.

W sobotę w warszawskim centrum Expo ma nastąpić zwieńczenie ogólnopolskiej akcji Gowina "Godzina dla Polski". Zostanie tam przedstawiona nazwa nowej formacji, jej logo oraz zarys programowy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, podczas sobotniej konwencji Gowin, działacze PJN i Republikanie planują powołanie nowej partii. Warunkiem jest ostateczne dojście do porozumienia polityków zaangażowanych w tworzenie inicjatywy.

"Ci ludzie bronią honoru PO"

Według Gowina to, że kilkudziesięciu działaczy Młodych Demokratów zdecydowało się poprzeć jego projekt, jest dowodem na to, że w polityce liczą się nie tylko interesy i kariera, ale że najważniejsza jest wierność programowi.

- Muszę powiedzieć, że to ci młodzi ludzie, którzy są dzisiaj ze mną, bronią honoru PO, reprezentują te rzesze uczciwych, bezinteresownych ludzi Platformy, którzy do dzisiaj zastanawiają się, czy pozostać w tej partii, czy raczej zachować wierność nie tyle bossom partyjnym, co programowi, przesłaniu i wartościom - mówił Gowin. Wyraził nadzieję, że przykład tych młodych ludzi podziała na wątpiących w PO i że w ślad za nimi pójdzie coraz więcej ludzi Platformy.

Dotychczasowy wiceszef regionu mazowieckiego Młodych Demokratów Łukasz Skarżyński poinformował, że w czwartek rezygnację z członkostwa w stowarzyszeniu Młodzi Demokraci złożyło 50 działaczy z województwa mazowieckiego oraz podkarpackiego. - Na Mazowszu pozostawiamy strukturę Młodych Demokratów w rozsypce. Odchodzą członkowie zarządu, komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego - dodał.

Według niego, ci młodzi ludzie porzucają Platformę, dlatego że "PO wyrzekła się swojej deklaracji założycielskiej, czyli wyrzekła się działaczy-społeczników, którzy próbowali budować partię centroprawicową o liberalnych, wolnorynkowych poglądach". - Nasi starsi koledzy zapomnieli o tym, czym jest nowoczesny patriotyzm, czyli nie tylko tradycja i historia, ale również nasz narodowy kapitał; powinniśmy wspierać przedsiębiorców, banki i różne inicjatywy, które zawierają polski kapitał - przekonywał.

Reprezentujący dotychczas podkarpackich Młodych Demokratów Arkadiusz Opoń zarzucił PO, że nie współpracuje z samorządowcami. - Rzesze młodych samorządowców z województw podkarpackiego i z całego kraju dziś mówią jednym głosem - chcemy współpracować z kimś, kto chce dalej modernizować lokalny samorząd, chce współpracować z lokalnymi samorządowcami - powiedział. Wyraził przekonanie, że w ślad za nimi pójdą działacze Młodych Demokratów z innych regionów i że wspólnie z Gowinem "nie będą szli drogą na skróty, ale będą budować nowoczesną Polskę i nowoczesny samorząd".

Szef Młodych Demokratów Bartosz Domaszewicz poinformował, że kierowaną przez niego organizację opuściło w ostatnim czasie około 30 osób, m.in. z Mazowsza. - Żałujemy, ale nie jest to duża skala odejść. Młodzi Demokraci mają 4 tysiące członków, zatem liczba tych, którzy odeszli to mniej niż 1 proc. - zaznaczył Domaszewicz.

Według niego, część z tych osób zamierza przyłączyć się do Jarosława Gowina, bo "zmieniła optykę". Domaszewicz powiedział też, że kilku spośród 30 działaczy zostało usuniętych z organizacji ze względu na udowodnione im fałszowanie protokołów zarządu regionu mazowieckiego MD.

Tusk: Gowinowi nie będzie łatwo

- Przed Jarosławem Gowinem trudna droga, nie będzie mu łatwo o sukces czy zbudowanie nawet kilkuprocentowego poparcia - tak premier Donald Tusk odniósł się do planów powołania nowej formacji politycznej przez b. polityka PO, działaczy PJN oraz Republikanów.

Premier ocenił w rozmowie z dziennikarzami, że inicjatywa Gowina "nie ma jakiegoś nadzwyczajnego impetu". - Mamy wszyscy wrażenie, że startuje od wielu, wielu miesięcy, także to jest restart, albo któryś z kolei start tej inicjatywy. Widać, że chyba trochę brakuje tam energii i autentycznego, spontanicznego zaangażowania - powiedział szef rządu.

- Ja też parę razy w życiu startowałem od zera, więc nikomu nie chcę odbierać nadziei na sukces. Chociaż mówiąc zupełnie serio, mam wrażenie, że trochę znam się na tych sprawach - przed nim naprawdę ciężka droga. Łatwo o sukces czy zbudowanie nawet kilkuprocentowego poparcia na pewno nie będzie - dodał Tusk.

Gowin odszedł z PO na początku września. Uzasadniał, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO były minister sprawiedliwości wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE. Polityk latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.

Po odejściu z PO Gowin zainicjował kampanię społeczną "Godzina dla Polski", która ma skupić ludzi chętnych do pracy dla dobra wspólnego. Na portalu [link widoczny dla zalogowanych] zainteresowani mogą się zarejestrować i zadeklarować, ile czasu mogą poświęcić na taką pracę. Portal służy zgłaszaniu inicjatyw, umożliwia współpracę i wymianę doświadczeń.

...

To zaczyna sie doplyw ludzi do Gowina SmileSmileSmile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:58, 17 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Gowin niezorientowany ws. ustawy o SN. "Zajmowałem się ręką w gipsie mojego wnuka"
Gowin niezorientowany ws. ustawy o SN. "Zajmowałem się ręką w gipsie mojego wnuka"

Dzisiaj, 17 lipca (12:04)
Aktualizacja: 1 godz. 22 minuty temu

​Wicepremier Jarosław Gowin niezorientowany... Prezes Polski Razem i były minister sprawiedliwości jak ognia unika pytań, dotyczących projektu ustawy o Sądzie Najwyższym i protestów opozycji w tej sprawie. Gowin podpisał dziś rozporządzenie o konsolidacji dwóch uczelni, odpowiadał też na pytania dziennikarzy, ale tylko niektóre.
Jarosław Gowin
/Paweł Supernak /PAP


Wypowiedzi Jarosława Gowina były dziś najogólniej mówiąc wymijające. Wypowiadam się tylko na tematy akademickie - kwitował wicepremier, zaskakująco niezorientowany w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym.
Posłuchaj fragmentu wypowiedzi Jarosława Gowina

Jestem pierwszego dnia po urlopie, jak się zorientuję, zapoznam z tym projektem - będę do pańskiej dyspozycji - mówił w rozmowie z naszym dziennikarzem.

Projekt ustawy o SN jest rzeczywiście obszerny, a pochopne opinie nie są wskazane. Gorzej, że wicepremier nie ma też zdania w sprawie demonstracji, nazywanych przez rząd "puczem".

Do wczoraj się zajmowałem ręką w gipsie mojego wnuka, ale jak rozpoznam sytuację, tak jak powiedziałem, będę do pana dyspozycji - zapewniał Gowin.

...

To juz jest dno. Udaje glupka bo sie boi powiedziec co naprawde mysli o tej glupocie, Czy to warto sie tak ponizac? W imie czego jakiegos stanowiska?

Przypominam filme reklamowy z czasow 2005-7. To jest ewidentnie o prezesie...
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:07, 21 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Gowin usunięty z zespołu miesięcznika "Znak". Przez działania rządu
Gowin usunięty z zespołu miesięcznika "Znak". Przez działania rządu

Dzisiaj, 21 lipca (14:07)

Jarosław Gowin usunięty z zespołu redakcyjnego miesięcznika "Znak". To przez ostatnie działania obozu rządzącego, w tym m.in. reformę sądownictwa.
Jarosław Gowin po głosowaniu nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym
/Jacek Turczyk /PAP


Ostatnie działania obozu rządzącego, wspierane przez wicepremiera Jarosława Gowina, zmierzające do pozbawienia niezależności władzy sądowniczej, stoją w sprzeczności z imponderabiliami, którym środowisko "Znaku" było i pozostaje wierne - czytamy w oświadczeniu redakcji

W latach 1995-2005 Jarosław Gowin był redaktorem naczelnym miesięcznika "Znak".

"Znak" jest miesięcznikiem założonym w 1946 roku w Krakowie przez grupę intelektualistów katolickich skupionych wokół ówczesnego "Tygodnika Powszechnego". Należeli do niej m.in.: Hanna Malewska, Jerzy Turowicz i Stefan Swieżawski. Redaktorami naczelnymi pisma byli: Jerzy Radkowski, Hanna Malewska, Stanisław Stomma, Jacek Woźniakowski, Bohdan Cywiński, Stefan Wilkanowicz, Jarosław Gowin, Michał Bardel, a obecnie - Dominika Kozłowska.

Misją miesięcznika jest "kształtowanie pogłębionych diagnoz dotyczących współczesnych problemów człowieka, społeczeństwa, religii i kultury oraz formułowanie idei, w mniejszym zaś stopniu - wyrażanie bieżącej opinii". Wydawcą "Znaku" jest od 1959 r. Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak".

...

Istotnie wystep Gowina w PiSie to absurd i horror. O co mu chodzi? Co mu to daje?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:30, 24 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Nieoficjalnie: Partia Jarosława Gowina stoi murem za Andrzejem Dudą
Nieoficjalnie: Partia Jarosława Gowina stoi murem za Andrzejem Dudą

Dzisiaj, 24 lipca (17:5Cool
Aktualizacja: 1 godz. 42 minuty temu

Ugrupowanie Jarosława Gowina Polska Razem - koalicjant PiS w rządzie i w ramach Zjednoczonej Prawicy - popiera decyzję prezydenta o zawetowaniu dwóch PiS-owskich ustaw wprowadzających zmiany w sądownictwie - ustalił nieoficjalnie dziennikarz RMF FM Patryk Michalski. Przypomnijmy, w swoim przedpołudniowym wystąpieniu Andrzej Duda zapowiedział nieoczekiwanie, że zawetuje dwie z trzech ustaw, które PiS w ekspresowym tempie przeforsował w parlamencie: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa.
Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w Sejmie
/Marcin Obara /PAP


Prezydent ma natomiast podpisać inną kontrowersyjną ustawę: o ustroju sądów powszechnych - kontrowersyjną, bowiem daje ona ministrowi sprawiedliwości ogromny wpływ na funkcjonowanie sądów.

Decyzja Andrzeja Dudy oznacza, że ustawy o SN i KRS wrócą do Sejmu, gdzie PiS - by prezydenckie weta przełamać - potrzebowałby większości 3/5 głosów. Tej zaś - jak wskazuje sejmowa arytmetyka - może nie uzyskać.

Tym bardziej, że - jak ustalił nieoficjalnie nasz dziennikarz Patryk Michalski - murem za prezydentem stoi partia Jarosława Gowina.

Polska Razem, która w Sejmie ma 9 posłów, jest koalicjantem PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy i należy do klubu PiS w Sejmie. Sam Gowin jest wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Beaty Szydło.

W czasie sejmowego głosowania nad ustawą o Sądzie Najwyższym Gowin - jak przypomina na swych stronach internetowych "Dziennik Gazeta Prawna", który również donosił o poparciu Polski Razem dla decyzji Andrzeja Dudy - "opowiedział się za, jednak już po podaniu wyników jako jedyny z ław rządowych nie wstał i nie klaskał".

Po ogłoszeniu przez prezydenta decyzji o zawetowaniu dwóch PiS-owskich ustaw Andrzeja Dudę poparła publicznie wiceminister rozwoju z Polski Razem Jadwiga Emilewicz.

Andrzej Duda wetuje ustawy o SN i KRS. Inicjatywa ustawodawcza w polu Prezydenta. To dobre rozwiązanie dla Polski - napisała na Twitterze:

Na godzinę 20:00 polityk Polski Razem Jacek Żalek zapowiedział spotkanie władz ugrupowania.

...

Stali murem za ustawka teraz murem za Duda, Az sie chce zaspiewac A MURY RUNĄ!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:36, 25 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Jarosław Gowin: Wylano na mnie morze hejtu, wytrzymałem. Dobra Zmiana trwa
Jarosław Gowin: Wylano na mnie morze hejtu, wytrzymałem. Dobra Zmiana trwa

40 minut temu

Jarosław Gowin komentuje wymownym tweetem ostatnie wydarzenia na scenie politycznej. We wpisie na Twitterze wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego napisał, że "wylano" na niego "morze hejtu", i podkreślił, że "Dobra Zmiana trwa".
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin
/Marcin Obara /PAP


Wylano tu na mnie morze hejtu. Liczono, że ulegnę presji, rząd się rozpadnie, establishment wróci do władzy. Wytrzymałem. Dobra Zmiana trwa - napisał Gowin na Twitterze:
Nieoficjalne ustalenia RMF FM. Kaczyński do polityków: Nikt nikogo nie trzyma w PiS-ie na siłę

Tweet, a w szczególności jego ostatnie zdanie, może być odczytane jako deklaracja lojalności wobec Prawa i Sprawiedliwości, z którym ugrupowanie Gowina - Polska Razem - szło do wyborów pod wspólnym szyldem Zjednoczonej Prawicy, a teraz współtworzy koalicję rządową. Sam Gowin jest w rządzie Beaty Szydło wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

Wczoraj jednak, po ogłoszeniu przez prezydenta Andrzeja Dudę decyzji o wecie wobec dwóch z trzech PiS-owskich ustaw wprowadzających zmiany w sądownictwie, pojawiły się doniesienia - o swoich nieoficjalnych ustaleniach w tej sprawie informował dziennikarz RMF FM Patryk Michalski - że Gowin i jego partia stoją murem za prezydentem.

Potwierdzeniem wydawał się tweet opublikowany przez wiceminister rozwoju Jadwigę Emilewicz. Andrzej Duda wetuje ustawy o SN i KRS. Inicjatywa ustawodawcza w polu Prezydenta. To dobre rozwiązanie dla Polski - napisała polityk Polski Razem:

W ostatnich dniach zwracano również uwagę, że w czasie środowego głosowania w Sejmie nad ustawą o Sądzie Najwyższym Gowin opowiedział się wprawdzie za ustawą, ale po ogłoszeniu, że została ona przyjęta przez Sejm, jako jedyny w ławach rządowych nie wstał z miejsca i nie przywitał wyników głosowania oklaskami.

...

Ciszej nad ta trumna. Na Gownina patrzec nie mozna takie to zalosne.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:14, 10 Paź 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Gowin zakłada nową partię. "Wkrótce poszerzy się koalicja rządowa"
Gowin zakłada nową partię. "Wkrótce poszerzy się koalicja rządowa"

Dzisiaj, 10 października (08:14)
Aktualizacja: Dzisiaj, 10 października (11:03)

Wkrótce koalicja rządowa się poszerzy; Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, które będzie częścią obozu Zjednoczonej Prawicy - powiedział wicepremier Jarosław Gowin we wtorek w TVN24.
Jarosław Gowin
/Piotr Polak /PAP


Wicepremier powiedział we wtorek, że "wkrótce rzeczywiście koalicja rządowa się poszerzy". Mam na myśli nie tylko poszerzenie się o kolejnych posłów, ale o kolejne ważne środowiska. Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, ale to nowe ugrupowanie będzie częścią obozu Zjednoczonej Prawicy - zapowiedział Gowin.

Gowin zastrzegł, że - choć nazwa została już wybrana - na razie nie chce jej ujawniać, ani zdradzać konkretnych nazwisk, ponieważ jest na to za wcześnie. Skoro dołączają do nas nowe środowiska, polityczne i samorządowe, to rzeczą naturalną jest także zmiana szyldu - zaznaczył.

Myślę, że już wkrótce ogłosimy powstanie tej partii, natomiast jej kongres odbędzie się jeszcze jesienią - powiedział wicepremier. Dodał, że do partii może dołączyć każdy, kto zgadza się z jej programem - a będzie to partia wolnorynkowa i jednocześnie konserwatywna w sprawach kulturowych i obyczajowych.
Plany pana wicepremiera Gowina znaliśmy. Nie jest to dla nas zaskoczenie

Zaznaczył, że najważniejsze osoby w PiS o tym wiedzą i "są tym faktem usatysfakcjonowani". Dodał, że prawdopodobnie kongres nowego ugrupowania odbędzie się "bliżej listopada niż grudnia". Mimo tego, że jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, to każda formacja działa odrębnie. Pan wicepremier wybrał taką drogę, my realizujemy się jako Prawo i Sprawiedliwość i mam nadzieję, że będziemy dalej współpracować razem. I jestem o tym głęboko przekonana - mówiła rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.

Plany pana wicepremiera Gowina znaliśmy. Nie jest to dla nas zaskoczenie. Każde rozszerzenie klubu, a mam nadzieję, że tak się stanie, jest czymś pożytecznym, ważnym i potrzebnym dla naszego klubu i środowiska zjednoczonej prawicy - stwierdziła Beata Mazurek.
Mazurek o nowej partii: Znaliśmy plany Gowina. To nie jest zaskoczenie
/TVN24/x-news

Wicepremier odniósł się też do słów szefa klubu PiS i wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, który komentując zgłoszony przez Gowina projekt ustawy ws. szkolnictwa wyższego - powiedział, że "rząd nie zna pomysłu wicepremiera Gowina" i jest on w części "w poważnym konflikcie" z programem PiS". Gowin odpowiedział, że obóz Zjednoczonej Prawicy jest zróżnicowany a Terlecki wypowiedział te słowa "nie znając projektu ustawy".

Dla mnie jest rzeczą wzruszającą, kiedy słyszę - nie tylko od władz uczelni, ale (kiedy) zwłaszcza młodzi naukowcy mówią: "to jest nasza ustawa". Nasza, czyli wypracowana wspólnie przez ministerstwo i środowisko akademickie - podkreślił Gowin. Zaproszę Terleckiego na dobrą kawę, przedyskutujemy to i jestem przekonany, że go przekonam - zaznaczył.

Wicepremier odniósł się także do sprawy kandydatury Jadwigi Emilewicz na prezydenta Krakowa. O kandydaturze Emilewicz Gowin poinformował na konferencji prasowej w Krakowie. Zapowiedział wówczas, że Polska Razem rekomenduje, by wspólnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Krakowa, była właśnie wiceminister rozwoju. Dodał, że rekomendacja ta została już oficjalnie zgłoszona prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

W reakcji na tę konferencję, Terlecki oświadczył, że ogłoszona przez Gowina kandydatura Jadwigi Emilewicz na prezydent Krakowa nie jest uzgodniona z PiS.

Już dawno, wiele miesięcy temu przedstawiliśmy władzom PiS-u kandydaturę Jadwigi Emilewicz jako potencjalnego, wspólnego kandydata Zjednoczonej Prawicy w Krakowie. Ale też deklarowaliśmy, że jesteśmy otwarci na kandydaturę zgłoszoną przez PiS, zwłaszcza, gdyby była to Małgorzata Wassermann - powiedział Gowin.

...

Nazwa juz jest ZSL.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136596
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:35, 13 Paź 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Gowin zapowiada prezentację nowej partii. "Wiara w wolny rynek i niskie podatki"
Gowin zapowiada prezentację nowej partii. "Wiara w wolny rynek i niskie podatki"

Dzisiaj, 13 października (13:00)

4 listopada podczas kongresu Polski Razem zostanie zaprezentowana nowa formacja polityczna - zapowiedział szef partii Jarosław Gowin. Obóz Zjednoczonej Prawicy poszerza się o nowe środowiska, które podjęły współpracę z Polską Razem, m.in. o Republikanów - podkreślił.
Jarosław Gowin
/Kamil Młodawski /RMF FM

Na piątkowej konferencji w Sejmie Gowin powiedział, że poza Republikanami, jego ugrupowanie będzie współpracowało ze środowiskami wolnościowymi i samorządowymi.

Łączy nas wiara w wolny rynek, w niskie podatki, w prywatną własność, a równocześnie przywiązanie do tradycyjnych wartości, takich jak naród, patriotyzm i wiara chrześcijańska - podkreślił wicepremier. Wszystkich nas łączy też przekonanie, że w polityce najważniejsza jest gospodarka - dodał Gowin.

Jak mówił, środowiska samorządowe są "ważne", ponieważ "nacisk" w programie nowej partii zostanie położony właśnie na samorząd.

We wcześniejszych wypowiedziach, Gowin mówił, że prezes PiS Jarosław Kaczyński "wyrażał radość z tego poszerzenia".

...

Witamy towarzyszynz ZSLu! Wiernosc Partii nasza religia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy