Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
,,Genialne pomysly" nowej wladzy.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:35, 25 Kwi 2016    Temat postu: ,,Genialne pomysly" nowej wladzy.

Mielismy oglupiajaca propagande ze PiS to ,,prawica". Jakie zatem ta ,,prawica" ma ,,prawicowe" pomysly.
1. Nie masz karty rowerowej nie jezdzisz rowerem. Chodzi o doroslych bynajmniej nie dzieci. A hulajnogi deskorolki wrotki? Dzieciak na desce wyciaga 5x tyle predkosci co 50 letnia kobieta na wsi na starym rowerze. To w trosce o nasze zycie.
2. Nie placisz na media narodowe (narodu smolenskiego) wylaczaja ci prad...
3. Nie podasz danych osobowych za SIM nie masz telefonu.
4. Nie jestes magistrem to nie mozesz zatrudniac farmaceutow. Nie masz apteki.
Pomysly te sa w duch UE i zachodniej ,,lewicy". Niech panstwo zrobi czyli nakaz i kara. Typowo socjalistyczne myslenie. Bo PiS to z ducha lewica laicka a mowienie o nich prawica to oszustwo. Dawniej przeciez chcieli 6 latki do szkol.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:44, 29 Kwi 2016    Temat postu:

Zaradkiewicz poproszony o odejście z TK. Powód? Krytyczne wypowiedzi
Dodano dzisiaj 10:22
TK duże zdjęcie / Źródło: flickr / Lukas Plewnia
Najpierw zakazano mu medialnych wypowiedzi, później poproszono o odejście ze stanowiska. Takie konsekwencje miały spotkać Kamila Zaradkiewicza dyrektora Zespołu Orzecznictwa i Studiów Trybunału Konstytucyjnego, po tym jak udzielił on wywiadu TVP Info. PiS zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka o interwencję w tej sprawie.

Z informacji TVP wynika, że szef Biura Trybunału Konstytucyjnego zaproponował Kamilowi Zaradkiewiczowi rezygnację z pracy 21 kwietnia, czyli dzień po udzielonej przez niego wypowiedzi dla tej telewizji.

Dyrektor Zespołu Orzecznictwa i Studiów Trybunału Konstytucyjnego wyraził wówczas przekonanie, że wyroki sądu konstytucyjnego mogą być uznane za ostateczne dopiero po analizie prawnej, dokonanej przez niezależny organ. Jego zdaniem Trybunał Konstytucyjny, jak każdy sąd, musi orzekać wedle reguł, które ustala ustawodawca. Konstytucja RP, w opinii Zaradkiewicza, nie wskazuje organu kompetentnego do analizy wyroków TK.

Kamil Zaradkiewicz po tej wypowiedzi wezwany miał zostać przez dziesięciu sędziów, również prezesa Rzeplińskiego, którzy stwierdzili, że nie mają do niego zaufania i zakazali mu dalszych medialnych wystąpień. Ponadto Zaradkiewicz nie otrzymał premii, która należała mu się po piętnastu latach pracy.
PiS prosi o interwencję

Poseł Małgorzata Wassermann poinformowała za pośrednictwem Facebooka, że w związku z informacjami TVP Info, Prawo i Sprawiedliwość zwróciło się do Rzecznika Praw Obywatelskich i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka o interwencję.


/ Źródło: TVP Info.

...

PiS zwrocil sie do helsinskich czyli nazistowskich pedofilow od mordowania nienarodzonych w aborcji in vitro a jakby sie urodzily to oddawaniu ich zboczencom. Dziecko jako maskotka do zabawy. Pamietajmy caly czas ze PiS to zło.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:14, 02 Maj 2016    Temat postu:

Prezes znowu nas ,,oswiecil":

Awanturnicy

Prezes PiS odniósł się również do podejrzeń opozycji, która twierdzi, że obecna władza chce wyprowadzić nasz kraj w Unii Europejskiej. Osoby, które mają twierdzić, że szykowane jest w tej sprawie referendum, nazwał „awanturnikami”.

– Dziś być w Europie, to być w Unii Europejskiej. Nasze członkostwo w Unii Europejskiej jest trwałe, ale być w Unii nie oznacza zgadzać się na wszystko. Nie zgodzimy się na sytuacje naruszające bezpieczeństwo Polek i Polaków – podkreślił.

...

Tak jak Komorwski. Popieram in vitro (do satnistow) bo popieram rodzine(to dla katolikow).
DOKLADNIE ODWROTNIE! UE TO NIE JEST EUROPA! TO NISZCZENIE EUROPY! ANTYEUROPA! INTELEKTUALNA MORALNA EKONOMICZNA! Dalsze tam sie trzymanie to pojscie droga Grecji. Widzimy tu brak zrozumienia polityki prezesa. Co on wlasciwie robi w polityce? Szkodzi. Propaganda ze UE to Europa to dokladnie propaganda Brukseli i Wyborczej. Klamliwa. Generalnie to jest jedno srodowisko gryzace sie o stanowiska. Ale plusem jest to ze jedna grupa oszustow rzuca hasla narodowe niz mialy by sie gryzc dwie kliki o haslach antynarodowych. Bo rzucajac hasla narodowe mniej moga szkodzic Polsce bo jawne wprowadzanie np. in vitro zdemaskowalo by oszustow.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:44, 09 Maj 2016    Temat postu:

Szef MSZ o kolejnej kadencji Tuska: będziemy popierać Polaków na stanowiskach międzynarodowych
am/
2016-05-09, 17:39


Skomentuj
0
- Dziś jest za wcześnie, by deklarować poparcie rządu dla drugiej kadencji Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Zapewnił przy tym, że polska dyplomacja popierała i będzie popierać Polaków na stanowiskach międzynarodowych.
PAP/Paweł Supernak

Kraj
Czarnecki: PiS poprze Tuska

- Polska dyplomacja popiera Polaków i będzie popierała nadal. Natomiast dzisiaj jeszcze za wcześnie jest deklarować, ponieważ wybory na następną kadencję będą gdzieś chyba za rok, więc jeszcze wiele może się zdarzyć. Natomiast my oczywiście zawsze deklarujemy poparcie dla Polaków na wysokich stanowiskach międzynarodowych - zapewnił minister spraw zagranicznych.



Wcześniej w kwestii ewentualnego poparcia dla Tuska na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej wypowiedziała się także rzecznik klubu PiS Beata Mazurek. Według niej były premier uzyska poparcie Prawa i Sprawiedliwości, jeżeli swoją postawą nie będzie szkodził Polsce.



W czerwcu 2017 roku mija pierwsza 2,5-letnia kadencja Donalda Tuska na stanowisku szefa RE. Były premier może ponownie zostać wybrany na tę funkcję na kolejne 2,5 roku, jeśli poparcia udzielą mu wszystkie państwa członkowskie, reprezentowane przez prezydentów lub premierów.



PAP

...

Wiemy. ,,Polak" prezes popiera ,,Polakow". Jaki ,,Polak" takich popiera...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:59, 10 Maj 2016    Temat postu:

DGP": kto odejdzie z partii, ten straci mandat posła
po/
2016-05-10, 07:49



Skomentuj
4
Do końca czerwca PiS zamierza przedstawić projekt zmian w kodeksie wyborczym. Jeśli wejdą one w życie, zmiana przynależności partyjnej posła będzie jednoznaczna z opuszczeniem parlamentu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Flickr.com/Lukas Plewnia

Kraj
Mazurek: w środę audyt nt. funkcjonowania...

"Oficjalnie głównym celem nowelizacji kodeksu jest uregulowanie kwestii ciszy przedwyborczej w internecie i sprawa montażu kamer w lokalach wyborczych. Wszystko wskazuje jednak na to, że przy okazji PiS zajmie się również wprowadzeniem mandatu związanego (imperatywnego)" - ujawnia dziennik.



Przyjęcie tej zasady będzie oznaczać, że odejście lub wykluczenie z partii będzie oznaczać automatyczną utratę statusu parlamentarzysty.



Nowy typ mandatu z pewnością scementuje władzę partii, ale nie wszystkim się to podoba. Posłanka Marta Golbik z Nowoczesnej uważa, że przechodzenie z jednego ugrupowania do drugiego może być uznane za coś godnego pochwały przez tych wyborców, którzy się rozczarowali.



Innego zdania są parlamentarzyści z PiS. Wyobraźmy sobie sytuację, w której naród powierza władzę określonej formacji, a ta ją traci tylko dlatego, że kilku posłów przechodzi do innego ugrupowania - wskazuje Jacek Sasin.



PAP

...

A moze lepiej kary za utworzenie kliki na szczycie partii jak jest w PiS? Mafia chce karac za protesty przeciw niej..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:35, 03 Cze 2016    Temat postu:

Komisja Wenecka negatywnie na temat ustawy o policji
jak/hlk/
2016-06-03, 18:52



Skomentuj
0
Projekt opinii Komisji Weneckiej na temat ustawy o policji został wysłany do Warszawy pod koniec maja - poinformował rzecznik Rady Europy Panos Kakaviatos. 10 czerwca Komisja, która jest organem doradczym Rady Europy, przyjmie opinię na sesji plenarnej. Z informacji RMF FM wynika, że stanowisko Komisji Weneckiej jest bardzo krytyczne.
Council of Europe

Kraj
Drugi dzień wizyty Komisji Weneckiej w...

Kraj
RPO zaskarżył do TK nowelizację przepisów o...

Zgodnie z procedurą projekt opinii na temat ustawy, sporządzony po kwietniowej wizycie delegacji Komisji Weneckiej w Polsce, na prawie dwa tygodnie przed posiedzeniem plenarnym został przekazany stronie polskiej. Jest on poufny. Przed obradami w Wenecji zapoznają się z nim też członkowie tej Komisji, która następnie przyjmie opinię, z poprawkami lub bez nich.



"Opinia została wysłana tydzień temu" - poinformował w piątek rzecznik Rady Europy.



Kontrowersyjne zapisy



Zgodnie z nowelą ustawy o policji "doprecyzowwała" zasady stosowania kontroli operacyjnej przez służby mundurowe. Zgodnie z jej założeniami, kontrola operacyjna - po uprzedniej zgodzie sądu - polega na: podsłuchu, podglądzie osób w "pomieszczeniach, środkach transportu lub miejscach innych niż publiczne", kontroli korespondencji (w tym elektronicznej), kontroli przesyłek, uzyskiwaniu danych z "informatycznych nośników danych, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, systemów informatycznych i teleinformatycznych". Łączny okres kontroli nie może przekroczyć 18 miesięcy (nie dotyczy to kontrwywiadu).



Najwięcej kontrowersji wywołało pozyskiwanie przez służby danych internetowych. Wcześniej po te dane do operatorów i firm internetowych służby występowały "na potrzeby prowadzonych postępowań" pisemnie - i taką drogą je dostawały. Nowela wprowadziła dostęp on line - przez tzw. bezpieczne połączenie internetowe. Po te dane służby mogą sięgać nie tylko na potrzeby postępowań, ale także w celu "zapobiegania lub wykrywania przestępstw", "ratowania życia lub zdrowia ludzkiego bądź wsparcia działań poszukiwawczych" czy "realizacji zadań ustawowych". Na pozyskanie treści np. e-maila czy zapisu czatu nadal potrzebna jest uprzednia zgoda sądu.



Nowelę krytykowały: opozycja, a także: Rzecznik Praw Obywatelskich, Główny Inspektor Danych Osobowych, Krajowa Rada Sądownictwa, Rada ds. Cyfryzacji, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych oraz organizacje pozarządowe.



Sprawa TK powraca



10 czerwca, w pierwszym dniu sesji plenarnej Komisja Wenecka powróci także do sprawy Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. Z ogłoszonego programu obrad wynika, że członkowie KW zostaną poinformowani o dalszym rozwoju wydarzeń wokół Trybunału po tym, gdy w marcu na poprzedniej sesji gremium to przyjęło krytyczną opinię na temat zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym.



Komisja zaapelowała wtedy o publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego z początku marca i rozwiązanie kryzysu wokół TK.



W programie obrad Komisji 10 czerwca jest też wybór jej nowego pierwszego wiceprzewodniczącego, czyli następcy Hanny Suchockiej, której mandat w tym organie wygasł z końcem kwietnia. Była premier nie została ponownie zgłoszona przez stronę polską. W skład Komisji Weneckiej weszli nowi przedstawiciele naszego kraju: profesorowie - Bogusław Banaszak i Mariusz Muszyński. Zastąpili oni Hannę Suchocką i prof. Krzysztofa Drzewickiego.



PAP

...

To super! Mamy nowy superrzad. Wenecki. I kto temu winien? PiS. Potrzebowali recenzentow to maja. Glupki z pseudoopozycji na to nie wpadly.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 12:27, 14 Cze 2016    Temat postu:

Opinia nt. ustawy o policji dostępna. Komisja Wenecka opublikowała tekst
wyślij
drukuj
adom, kaien | publikacja: 13.06.2016 | aktualizacja: 22:15 wyślij
drukuj
KW uznała, że ustawa przyznaje służbom zbyt szerokie uprawnienia do inwigilacji (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)
Komisja Wenecka opublikowała w poniedziałek tekst opinii na temat polskiej ustawy o policji, zmieniającej zasady inwigilacji. Opinię tę organ doradczy Rady Europy przyjął na sesji plenarnej 10 czerwca.

Rząd o projekcie Komisji Weneckiej w sprawie policji. „Bardziej powściągliwy”
W wydanej opinii oceniono, że ustawa przyznaje służbom zbyt szerokie uprawnienia do inwigilacji i dlatego potrzebna jest jej korekta. Początkowy projekt opinii, sporządzony po kwietniowej wizycie delegacji Komisji w Warszawie, został uzupełniony o około 20 poprawek i w takim kształcie przyjęty po rozmowach z polską delegacją rządową.

Według ekspertów Komisji Weneckiej za pozytywne należy uznać to, że w nowelizacji ustawy, która weszła w życie na początku lutego tego roku, zastosowano się do rekomendacji Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r. Wtedy TK uznał część przepisów o inwigilacji za niezgodne z konstytucją.

Komisja stwierdziła następnie: „Jednak proceduralna ochrona i warunki wyznaczone w ustawie o policji, dotyczące prowadzenia tajnej inwigilacji, są wciąż niewystarczające, by zapobiegać nadużyciom i nieusprawiedliwionej ingerencji w prywatność”.

Dostęp do metadanych

W opinii podkreślono, że niektóre tzw. metadane, czyli dane internetowe i telekomunikacyjne, są tak wrażliwe, że ich pozyskiwanie powinno wymagać wydania zgody przez sąd, przez analogię - jak podkreślono – do „klasycznej” inwigilacji, takiej jak podsłuch.

Komisja Wenecka: uprawnienia policji do inwigilacji „zbyt szerokie”
W przypadku danych „mniej wrażliwych” taka zgoda nie jest konieczna, ale - twierdzi Komisja - ustawa powinna wprowadzić skuteczny system kontrolowania służb monitorujących, prowadzony przez - jak stwierdziła - „niezależny organ”. Powinien on mieć niezbędne uprawnienia i doświadczenie oraz być w stanie stosować odpowiednie środki prawne - dodaje Komisja.

Obowiązujący obecnie system, polegający na składaniu w sądzie sprawozdań co pół roku, uznano za nieskuteczny.

Komisja, zalecając poprawę ustawy o policji, położyła nacisk na konieczność „umocnienia zasady proporcjonalności” po to, by tajny nadzór i pozyskiwanie tzw. metadanych nakazywano jedynie w najpoważniejszych przypadkach, zwłaszcza w pilnych procedurach.

Ograniczenie czasu monitoringu

Ponadto rekomenduje się ograniczenie czasu monitorowania danych internetowych i telekomunikacyjnych i prowadzenie przez policję dokumentacji, która umożliwi skuteczną kontrolę działań inwigilacyjnych.
Wśród zaleceń jest też zapewnienie tego, aby nadzór nie naruszył tajemnicy komunikacji między prawnikiem a klientem.

Po przyjęciu przez Komisję Wenecką opinii rzecznik rządu Rafał Bochenek podkreślił, że uwzględniła ona ponad 20 uwag zgłoszonych przez stronę polską. Dodał, że z wielu zapisów Komisja Wenecka po rozmowach się wycofała.

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński oświadczył wówczas, że rząd przeanalizuje opinię Komisji, ale – jak dodał – opinii tej nie podziela.
PAP

...

Teraz Komunistia Wynecka wyplynela na szerokie wody. Trafilo sie slepiej kurze ziarno. Nikt o nich nie slyszal az w koncu PiS ich odgrzebal i weszli na szklo. Beda celebrycic na recenzowaniu Polski!
Ale PiS to glupki. Niewiarygodne, Strach ze tacy rzadza. Nie wiedza co robia. I GDZIE WY CIULE SIE PCHACIE DO STANOWISK GDY W GLOWIE PUSTO!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135910
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 9:58, 25 Lip 2016    Temat postu:

Ważne zmiany dla użytkowników telefonów na kartę. W życie wchodzą nowe przepisy
Dodano wczoraj 18:51
telefon fot. LoloStock/Fotolia.pl
Od poniedziałku 25 lipca zaczynają obowiązywać niektóre przepisy ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Wśród nich znalazły się regulacje, które obligują do podania danych osobowych przy zakupie kart przedpłaconych.

W związku z wejściem w życie przepisów ustawy antyterrorystycznej, na dostawców usług telekomunikacyjnych został nałożony obowiązek weryfikacji tożsamości kupujących. Oznacza to, że przy zakupie karty telefonicznej pre-paid trzeba będzie podać swoje dane.

Operatorzy będą wymagać od klientów podania imienia, nazwiska i numeru PESEL albo serii i numeru dokumentu tożsamości. W przypadku cudzoziemców spoza Unii Europejskiej potrzebny będzie numer paszportu lub karty pobytu. W przypadku firm konieczny będzie numer identyfikacyjny REGON lub NIP lub numer w Krajowym Rejestrze Sądowym albo ewidencji działalności gospodarczej, lub innym właściwym rejestrze.

Do czasu, dostawca usług nie potwierdzi tożsamości danej osoby lub danych firmy, nie będzie mógł rozpocząć świadczenia usług.

Osoby, którzy nabyły karty pre-paid przed 25 lipca 2016 roku, będą miały czas do 1 lutego lutego 2017 roku, by zarejestrować je u operatora. Po tym czasie użytkownikom, którzy nie podali swoich danych, zostaną wyłączone karty. Jak podają operatorzy, w Polsce jest około 20 mln kart przedpłaconych.
/ Źródło: RMF FM, isap.sejm.gov.pl

...

20 milionow ludzi straci karty! Kto to bedzie sprawdzal? A samobojca bardzo sie zmartwi jak po smierci jego karte... A we Francji jest rejestracja.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy