Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Dziennikarz krytykował organy bezpieczeństwa i zniknął !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:07, 12 Maj 2012    Temat postu:

Grybauskaite ostrzega Janukowycza przed izolacją


Dalia Grybauskaite i Wiktor Janukowycz, fot. PAP/EPA
Ukraina zagwarantuje sobie izolację międzynarodową, jeśli nie będzie przestrzegać praw osób uwięzionych, w tym przedstawicieli opozycji - oświadczyła w piątek po spotkaniu z prezydentem Wiktorem Janukowyczem w Kijowie prezydent Litwy Dalia Grybauskaite.

Dalia Grybauskaite i Wiktor Janukowycz, fot. PAP/EPA
- Mówiłam (Janukowyczowi), że jeśli nie zapadną decyzje dotyczące gwarancji leczenia, oraz gwarancji przestrzegania praw wszystkich uwięzionych przedstawicieli opozycji, oraz zwykłych ludzi, to stosunek wobec takiego kraju będzie krytyczny i, oczywiście, ten, czy inny poziom izolacji zostanie (takiemu krajowi) zagwarantowany - powiedziała Grybauskaite dziennikarzom opuszczając późnym wieczorem siedzibę prezydenta Ukrainy.

Administracja Janukowycza nie podała ze swej strony żadnych szczegółów rozmów szefa państwa z litewską przywódczynią. Opublikowała jedynie krótki komunikat, iż ich spotkanie w cztery oczy trwało 2,5 godziny.

Grybauskaite poinformowała tymczasem dziennikarzy, że głównym wynikiem jej wizyty było spotkanie z odbywającą karę siedmiu lat więzienia byłą premier Julią Tymoszenko, oraz przekazanie Ukrainie stanowiska UE w jej sprawie. Do rozmów litewskiej prezydent z byłą premier doszło wcześniej w szpitalu w Charkowie, gdzie Tymoszenko jest leczona po zakończeniu prowadzonej w więzieniu głodówki i przygotowywana do kuracji przewlekłego schorzenia kręgosłupa.

- Głównym wynikiem jest to, że mogłyśmy się spotkać, że mogłam zobaczyć w Charkowie byłą premier Tymoszenko i mogłam przekazać opinię UE dotyczącą zaistniałej sytuacji, oraz jej ocenę ze strony UE - powiedziała.

Grybauskaite wyraziła nadzieję, że przesłanie, które przywiozła, usłyszał także prezydent Janukowycz, choć - jak podkreśliła - przesłanie to "było ciężkie".

- Mam nadzieję, że informacje przekazywane przez zaprzyjaźnione (z Ukrainą) państwo (Litwę), informacje od przyjaciela, powinny być usłyszane. Mam nadzieję, że mogłam te informacje donieść - powiedziała prezydent Litwy.

Grybauskaite i prezydent Polski Bronisław Komorowski należeli do niewielu przywódców, którzy nie zrezygnowali z udziału w planowanym na 11-12 maja szczycie państw Europy Środkowej w Jałcie.

W związku z głodówką Tymoszenko, którą ogłosiła ona w więzieniu 20 kwietnia oświadczając, iż protestuje przeciwko pobiciu jej przez funkcjonariuszy służby penitencjarnej, większość zaproszonych na szczyt prezydentów odmówiło przyjazdu na Ukrainę.

51-letnia Tymoszenko została w ubiegłym roku skazana na siedem lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu przez jej rząd kontraktów gazowych z Rosją. Była premier, najważniejsza przeciwniczka prezydenta Janukowycza, uważa, że skazano ją z motywów politycznych. Podobnego zdania jest Unia Europejska.

Julia Tymoszenko przerwała głodówkę 9 maja.

>>>>

Tym razem glos wladz Litwy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:19, 12 Maj 2012    Temat postu:

Ukraińska opozycja zapowiada: obalimy Janukowycza

Obalenie "oligarchicznego reżimu" prezydenta Wiktora Janukowycza, uwolnienie więźniów politycznych i powrót Ukrainy na drogę integracji europejskiej - to główne zadania, którymi zajmie się ukraińska opozycja po zwycięstwie jesiennych wyborów parlamentarnych.

W sobotę na placu Michajłowskim w Kijowie odbyło się Forum Zjednoczonej Opozycji, na którym ogłoszono program jej działań o nazwie "Sprawiedliwe państwo, uczciwa władza, godne życie". Na spotkanie przybyło ok. 3 tysięcy osób.

- Nasze zjednoczenie jest historyczne! Pozostawiliśmy w przeszłości wszelkie polityczne swary i wzajemną wrogość, by zająć się sprawą wyzwolenia Ukrainy spod kryminalnej okupacji - zwróciła się do uczestników Forum znajdująca się w więzieniu była premier Julia Tymoszenko w liście, odczytanym przez jej córkę Jewheniję.

- Jeśli nie będziemy w stanie dokonać tego wraz z aktywną częścią naszego społeczeństwa teraz, na wyborach parlamentarnych, okupanci będą coraz silniejsi, bogatsi, bardziej cyniczni, a ich usunięcie będzie coraz to bardziej trudne - ostrzegła była premier.

Program opozycji przed zaplanowanymi w październiku wyborami do Rady Najwyższej Ukrainy odczytał przywódca partii Front Zmian Arsenij Jaceniuk. W kwietniu jego ugrupowanie zdecydowało, że pójdzie do wyborów wspólnie z partią Batkiwszyna (Ojczyzna), na czele której stoi Julia Tymoszenko.

Prócz obietnic usunięcia obecnej ekipy rządzącej opozycja zadeklarowała, że po dojściu do władzy zapewni ludziom "możliwość pracy za godną zapłatę", zwiększy płace minimalne, oraz wprowadzi ułatwienia podatkowe i łatwiejsze warunki prowadzenia biznesu.

Zapowiedziano walkę z korupcją wraz z lustracją mienia urzędników i członków ich rodzin, reformę sądownictwa i ograniczenie liczebności milicji. "wykorzystywanej dziś przeciwko zwykłym obywatelom".

Zamiast drogiego rosyjskiego gazu opozycja zaplanowała zwiększenie wykorzystania energii uzyskiwanej ze źródeł ukraińskich, oraz zapewniła, że nie odda w obce ręce ukraińskiego systemu przesyłania surowców energetycznych. "Zdejmiemy z państwa ciężar dostarczania gazu przedsiębiorstwom kontrolowanym przez oligarchów. Niech kupują gaz za własne pieniądze" - mówił Jaceniuk.

"Ukraina będzie członkiem Unii Europejskiej, bo Ukraina należy do Europy" - podkreślił polityk pod koniec swego wystąpienia.

Forum Zjednoczonej Opozycji to platforma, której podstawą są dwie najwyżej notowane w sondażach opozycyjne partie Ukrainy, Batkiwszczyna Tymoszenko i Front Zmian byłego przewodniczącego parlamentu Jaceniuka. Ugrupowania te połączyły się 23 kwietnia.

Wraz z nimi na wspólnych listach wyborczych znajdą się także mniejsze formacje polityczne: kierowany przez byłego szefa MSZ Borysa Tarasiuka Ludowy Ruch Ukrainy, Ludowa Samoobrona znajdującego się w więzieniu byłego szefa MSW Jurija Łucenki, partia Za Ukrainę oraz Partia Reformy i Porządek.

>>>>

Zjednoczenie cieszy ! W jednosci sila .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:03, 13 Maj 2012    Temat postu:

Julii Tymoszenko grozi kalectwo? Córka ostrzega

"Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko może być kaleką do końca życia - obawia się jej córka Jewhenija. Apeluje do brytyjskiego rządu o nacisk dyplomatyczny na władze w Kijowie i bojkot Euro 2012 na Ukrainie przez VIP-ów.

51-letnia Tymoszenko została skazana w zeszłym roku na karę 7 lat pozbawienia wolności pod zarzutem nadużyć przy zawieraniu umów gazowych z Rosją. Obecnie po zakończeniu 20-dniowej głodówki przebywa w szpitalu. Cierpi m.in. na schorzenia kręgosłupa.

- Byłam zaszokowana, gdy odwiedziłam matkę w szpitalu w czwartek. Straciła 10 kg i teraz nie waży nawet 50 kg - powiedziała Jewhenija Tymoszenko tygodnikowi "Mail on Sunday". Córka opozycjonistki apeluje, by brytyjski rząd zajął wyraźne stanowisko wobec rządu Ukrainy.

- Przy matce jest teraz lekarz z Niemiec, ponieważ nie ma ona zaufania do personelu szpitalnego będącego na usługach władz. Powoli zaczyna przyzwyczajać się do normalnego odżywiania. Co godzinę przyjmuje łyżeczkę pokarmu. Przedtem piła tylko sok i wodę - mówi córka.

- Najbardziej niepokojące jest to, że przez najbliższe 10 dni lekarze nie będą mogli przystąpić do właściwego leczenia, ponieważ matka jest zbyt osłabiona. Najpierw musi odzyskać siły i uregulować przemianę materii. Doktor powiedział, że jeśli nie przystąpi do kuracji od razu, może zostać kaleką na resztę życia - dodaje.

Tymoszenko cierpi na przepuklinę kręgosłupa. Potrzebuje zabiegów chiropraktycznych, leków, zastrzyków i być może operacji. Według jej córki za pogorszenie stanu matki odpowiada służba więzienna, ponieważ Tymoszenko nie była leczona przez pół roku. Ukraińskiemu lekarzowi, któremu ufała, nie zezwolono na kontakt z nią.

- W szpitalu matka czuje się tak, jak w więzieniu, ponieważ jest poddana tej samej presji psychologicznej. Powiedziano jej, że wszędzie są ukryte kamery (...) Nie może się odprężyć nawet na chwilę - opisuje jej stan córka.

Możliwość leczenia w Niemczech zaoferowała Julii Tymoszenko kanclerz Angela Merkel, która wysłała do niej lekarza.

W ramach Euro 2012 drużyna piłkarska Anglii rozgrywa na Ukrainie trzy mecze grupowe. Minister spraw zagranicznych William Hague nie chciał powiedzieć, czy pójdzie w ślad przedstawicieli Austrii, Holandii i przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, którzy zapowiedzieli, że nie pojadą na Ukrainę.

- Mamy nadzieję na poparcie Londynu. Występujemy o pomoc w rozwiązaniu tej zupełnie niesprawiedliwej sytuacji, w której doszło nawet do użycia przemocy (Tymoszenko miała być w więzieniu pobita - PAP). Liczymy na to, że brytyjski rząd będzie miał coś do powiedzenia - zaznacza Jewhenija Tymoszenko.

Córka byłej premier nie chce międzynarodowych sankcji wobec Ukrainy, lecz dochodzenia wobec osób winnych represji. Obawia się, że Ukrainie grozi dyktatura, a po październikowych wyborach parlamentarnych UE może stracić "potencjalny kraj europejski".

Rząd brytyjski nie wypowiedział się jak dotąd oficjalnie w kwestii Tymoszenko, stwierdzając jedynie, że "przygląda się sprawie". Wiadomo już, że na Ukrainę nie pojedzie książę William, pełniący funkcję prezesa angielskiego Związku Piłki Nożnej (Football Association).

>>>>

Coraz lepiej ...

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite z Julią Tymoszenko, fot. AFP -HO


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:58, 15 Maj 2012    Temat postu:

Ukraina: celowe przedłużanie sprawy Tymoszenko


Julia Tymoszenko, fot.AFP -SERGEI SUPINSKY
Sąd Najwyższy Ukrainy odłożył we wtorek do 26 czerwca rozpatrywanie skargi kasacyjnej w sprawie skazania na siedem lat więzienia byłej premier Julii Tymoszenko. O odroczenie wnioskowało oskarżenie, powołując się na nieobecność Tymoszenko w sądzie. Wcześniej we wtorek obrona opozycyjnej polityk, która znajduje się obecnie w szpitalu zapowiadała, że rozprawa zostanie przełożona na termin późniejszy.

Julia Tymoszenko, fot.AFP -SERGEI SUPINSKY
- Wiemy, że oni (władze Ukrainy - przyp. red.) chcą skierować sprawę do powtórnego rozpatrzenia w sądzie apelacyjnym, przy czym Julia Tymoszenko nadal będzie pozostawać za kratkami. Wszystko to zajmie około dwóch-trzech miesięcy, by przenieść to na czas po Euro 2012, żeby pokazać, że coś się (w sprawie Tymoszenko - PAP) na Ukrainie dzieje - oświadczył dziennikarzom adwokat Tymoszenko Serhij Własenko.

Po rozprawie obrońca oświadczył, że mimo wtorkowej decyzji Sądu Najwyższego prawnicy byłej premier Ukrainy skierują jej sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

- Zwracam się do (prezydenta Ukrainy Wiktora) Janukowycza: jeśli sądzicie, że dzisiejszą decyzją zamknęliście nam drogę do Europejskiego Trybunału, to jesteście w błędzie. Dzisiejszą rozprawę uznajemy za ostateczną i zwracamy się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - oznajmił Własenko.

Podobną opinię wyraził zastępca Tymoszenko w jej partii Batkiwszczyna (Ojczyzna) Ołeksandr Turczynow.

- Oni (władze Ukrainy) zaczęli działać na rzecz przeciągania procesu. Ich głównym celem jest utrudnienie drogi do rozpatrzenia tej sprawy przez Europejski Trybunał Praw Człowieka - powiedział.

Zdaniem Turczynowa Sąd Najwyższy otrzymał instrukcje dotyczące odłożenia rozpatrzenia skargi kasacyjnej Tymoszenko od administracji prezydenta Janukowycza. Była premier była najważniejszą konkurentką Janukowycza w wyborach prezydenckich w 2010 r.

- Według naszych informacji administracja prezydencka wydała tym lokajom w czarnych togach polecenie przełożenia rozprawy pod jakimkolwiek pretekstem - podkreślił współpracownik byłej premier.

Julia Tymoszenko została skazana w ub. roku za nadużycia, których dopuściła się podczas zawierania umów gazowych z Rosją w 2009 r. Wyrok wywołał niezadowolenie na Zachodzie, który uważa, że była premier została ukarana za podjęcie decyzji politycznej.

Gdy w kwietniu Tymoszenko oświadczyła, że w więzieniu zastosowano wobec niej siłę i ogłosiła głodówkę przedstawiciele krajów zachodnich zaczęli mówić o bojkocie ukraińskiej części Euro 2012. Sprzeciwia się temu m.in. Polska, która organizuje te mistrzostwa wraz z Ukrainą.

W poniedziałek prezydent Janukowycz oświadczył, że Ukraina przysłuchuje się międzynarodowym opiniom w sprawie Tymoszenko, jednak nie chce być poniżana. Szef państwa zapewnił wówczas także, że bez względu na apele o bojkot Euro 2012 rozgrywki piłkarskich mistrzostw Europy w jego kraju zostaną przeprowadzone.

- To zaniepokojenie (wspólnoty międzynarodowej - PAP), które istnieje, jest obecne także w nas - powiedział.

"Bardzo ważne jest jednak, by nas nie poniżano" - podkreślił Janukowycz, który oznajmił, że na to nie pozwoli.

>>>>

Widzimy tu upadalnie czlowieka typu sowieckiego . A oczywiscie sad ma sadzic nie upadlac . Tego nie mozna by robic nawet Hitlerowi ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:45, 15 Maj 2012    Temat postu:

Amerykańscy politycy z wizytą u Julii Tymoszenko

Przedstawiciel Departamentu Stanu USA Thomas Melia i amerykański ambasador na Ukrainie John Tefft spotkali się w poniedziałek z byłą premier tego kraju Julią Tymoszenko, odbywającą karę siedmiu lat więzienia w Charkowie na wschodzie kraju. To już drugie w ostatnich dniach widzenie opozycyjnej polityk z przedstawicielami obcego państwa. W piątek Tymoszenko rozmawiała z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite.

Po opuszczeniu szpitala, w którym Tymoszenko leczona jest pod strażą z przewlekłego schorzenia kręgosłupa ambasador Tefft powtórzył stanowisko Waszyngtonu, zgodnie z którym była ukraińska premier padła ofiarą wybiórczego zastosowania prawa.

- Nasze stanowisko od samego początku było takie, że stosowanie represji wobec Tymoszenko i członków jej partii jest niedopuszczalne. Niejednokrotnie apelowaliśmy, by ją uwolnić - powiedział Tefft dziennikarzom. Ambasador nie poinformował, co było przedmiotem rozmów z byłą premier.

- Wydamy oficjalne oświadczenie (...) Przekażemy to, czego dowiedzieliśmy się w wyniku tego spotkania naszemu rządowi w Waszyngtonie - zaznaczył dyplomata. Poinformował przy tym, że przekazał Tymoszenko pozdrowienia od amerykańskiej sekretarz stanu Hillary Clinton.

Towarzyszący Tefftowi Melia mówił dziennikarzom, że podczas spotkania Julia Tymoszenko była w dobrej formie, a na głowie miała charakterystycznie upięty warkocz.

- Muszę powiedzieć, że wyglądała dziś na bardzo energiczną i silną. (...) Powiedziała, że jest zadowolona z pomocy medycznej, którą otrzymuje - relacjonował.

Tymoszenko została skazana w ub. roku za nadużycia, których dopuściła się podczas zawierania umów gazowych z Rosją w 2009 r. Wyrok wywołał niezadowolenie na Zachodzie, który uważa, że była premier została ukarana za podjęcie decyzji politycznej.

Gdy w kwietniu Tymoszenko oświadczyła, że w więzieniu zastosowano wobec niej siłę i ogłosiła głodówkę przedstawiciele krajów zachodnich zaczęli mówić o bojkocie ukraińskiej części Euro 2012. Sprzeciwia się temu m.in. Polska, która organizuje te mistrzostwa wraz z Ukrainą.

>>>>

Kolejni ktorzy ja odwiedzaja .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:39, 16 Maj 2012    Temat postu:

Uwolnić Tymoszenko! - protest w Kijowie

Sąd okrę­go­wy w Ki­jo­wie prze­ło­żył prze­słu­cha­nia w spra­wie od­wo­ła­nia zło­żo­ne­go przez Julię Ty­mo­szen­ko prze­ciw­ko orze­czo­ne­mu w paź­dzier­ni­ku wy­ro­ko­wi ska­zu­ją­ce­mu ją na sie­dem lat wię­zie­nia. Roz­pra­wa zo­sta­ła prze­ło­żo­na na 26 lipca. Pod bu­dyn­kiem sądu zgro­ma­dzi­li się zwo­len­ni­cy byłej pre­mier pro­te­stu­ją­cy prze­ciw­ko nie­spra­wie­dli­we­mu ich zda­niem wy­ro­ko­wi. W spra­wie Ty­mo­szen­ko i jej złego trak­to­wa­nia w za­kła­dzie kar­nym kry­tycz­nie wobec ukra­iń­skich władz wy­po­wie­dzie­li się sze­fo­wie in­sty­tu­cji UE, część z nich za­po­wie­dzia­ła boj­kot od­by­wa­ją­cych się na Ukra­inie me­czów Euro 2012.

>>>>

Kolejny protest ...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:59, 16 Maj 2012    Temat postu:

Ukraina: Tymoszenko oskarża władze o łamanie jej praw, przerywa kurację

Ska­za­na na sie­dem lat wię­zie­nia była pre­mier Ukra­iny Julia Ty­mo­szen­ko po raz ko­lej­ny oskar­ży­ła wła­dze swego kraju o ła­ma­nie jej praw i prze­rwa­ła le­cze­nie prze­wle­kłej cho­ro­by krę­go­słu­pa, które prze­cho­dzi w szpi­ta­lu ko­le­jo­wym w Char­ko­wie.

Nie­miec­ki le­karz Lutz Harms, który nad­zo­ru­je jej ku­ra­cję, oświad­czył ze swej stro­ny, że ma wąt­pli­wo­ści co do sensu le­cze­nia Ty­mo­szen­ko w wa­run­kach stre­su, któ­re­mu pod­da­wa­na jest jego pa­cjent­ka. Wska­zał, że cho­dzi m.​in. o pro­wa­dzo­ną przez ka­me­ry stałą ob­ser­wa­cję sali, w któ­rej prze­by­wa była pre­mier.

De­cy­zja Ty­mo­szen­ko o prze­rwa­niu le­cze­nia to wynik opu­bli­ko­wa­nia przez media har­mo­no­gra­mu za­bie­gów, któ­rym jest pod­da­wa­na. Do­ku­ment udo­stęp­ni­ła pra­sie służ­ba pe­ni­ten­cjar­na. Córka Ty­mo­szen­ko Je­whe­ni­ja za­po­wie­dzia­ła, że ad­wo­ka­ci matki złożą w tej spra­wie skar­gę do Eu­ro­pej­skie­go Try­bu­na­łu Praw Czło­wie­ka.

- Te in­for­ma­cje do­ty­czą le­cze­nia i stanu zdro­wia mojej mamy. (...) Skie­ru­je­my skar­gę do Eu­ro­pej­skie­go Try­bu­na­łu Praw Czło­wie­ka. Bę­dzie ona do­ty­czyć zła­ma­nia ar­ty­ku­łu 8. Eu­ro­pej­skiej Kon­wen­cji Praw Czło­wie­ka, który do­ty­czy po­sza­no­wa­nia życia pry­wat­ne­go - oświad­czy­ła Je­whe­ni­ja Ty­mo­szen­ko.

Zda­niem dok­to­ra Harm­sa opu­bli­ko­wa­nie har­mo­no­gra­mu le­cze­nia pa­cjen­ta w pra­sie jest nie­do­pusz­czal­ne. - Jest to sy­tu­acja, któ­rej w więk­szo­ści państw nie można sobie wy­obra­zić. Wza­jem­ne za­ufa­nie, które (z Ty­mo­szen­ko) osią­gnę­li­śmy, zo­sta­ło istot­nie nad­szarp­nię­te. Do­szło do sy­tu­acji, w któ­rej na­le­ży się za­sta­no­wić, czy kon­ty­nu­acja le­cze­nia ma sens - po­wie­dział dzien­ni­ka­rzom.

Julia Ty­mo­szen­ko "za­koń­czy­ła gło­dów­kę. Są po­stę­py w przyj­mo­wa­niu po­sił­ków. Z dru­giej stro­ny w związ­ku z wa­run­ka­mi sta­łej (pro­wa­dzo­nej przez ka­me­ry) ob­ser­wa­cji le­cze­nie stało się pro­ble­ma­tycz­ne, gdyż trud­no jest bu­do­wać re­la­cje mię­dzy le­ka­rzem i pa­cjen­tem. Nie można po­zo­stać z pa­cjen­tem sam na sam" - pod­kre­ślił nie­miec­ki le­karz.

Jak do­no­si z Char­ko­wa agen­cja In­ter­fax-Ukra­ina, Harms nie chciał od­po­wie­dzieć na py­ta­nie le­ka­rzy, z kim mu się trud­niej współ­pra­cu­je - z Ty­mo­szen­ko czy ze służ­bą wię­zien­ną. - Tu dzia­ła­ją prawa wię­zie­nia i cięż­ko mi czuć się w ta­kich wa­run­kach swo­bod­nie - po­wie­dział.

Ty­mo­szen­ko, ska­za­na za za­war­cie w 2009 r. umów ga­zo­wych z Rosją, w kwiet­niu oskar­ży­ła straż­ni­ków wię­zien­nych o po­bi­cie, po czym ogło­si­ła gło­dów­kę. Trwa­ła ona 19 dni. In­for­ma­cja ta wy­wo­ła­ła obu­rze­nie na Za­cho­dzie, co za­owo­co­wa­ło m.​in. ape­la­mi o boj­kot ukra­iń­skiej czę­ści or­ga­ni­zo­wa­nych wraz z Pol­ską pił­kar­skich mi­strzostw Eu­ro­py.

Ty­mo­szen­ko, ry­wal­ka pre­zy­den­ta Ukra­iny Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza, oskar­ża go o chęć usu­nię­cia jej ze sceny po­li­tycz­nej. Na Ukra­inie osoba ska­za­na nie może star­to­wać ani w wy­bo­rach pre­zy­denc­kich, ani par­la­men­tar­nych.

>>>>

Oczywiscie ! Jest to nekanie !




Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:35, 16 Maj 2012    Temat postu:

Tymoszenko wznowiła kurację

Odbywająca wyrok siedmiu lat więzienia była ukraińska premier Julia Tymoszenko wznowiła kurację szpitalną, którą przerwała dzień wcześniej w proteście, m.in. przeciwko zainstalowanym w jej sali kamerom. Informację tę przekazała służba więzienna, która przyznała, że w sali Tymoszenko rzeczywiście zainstalowana jest kamera, zaprzeczyła jednak, że była premier jest obserwowana w pomieszczeniach, gdzie przechodzi zabiegi.

"W innych pomieszczeniach, w tym również tam, gdzie prowadzone są zabiegi, kamery nie są zainstalowane" - czytamy w komunikacie.

We wtorek niemiecki lekarz Lutz Harms, który nadzoruje leczenie Tymoszenko z przewlekłej choroby kręgosłupa, wyraził wątpliwość, czy jej dalsza kuracja ma sens, skoro odbywa się w warunkach stresujących jego pacjentkę.

Sama Tymoszenko oskarżyła władze o łamanie jej praw, gdyż wbrew jej woli służby więzienne udostępniły mediom harmonogram zabiegów, którym jest poddawana.

Córka Tymoszenko, Jewhenija, zapowiedziała, że adwokaci matki złożą w tej sprawie skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Zdaniem Jewhenii, przekazując prasie te informacje, ukraińskie władze naruszyły zasadę poszanowania prywatności.

Tymoszenko, skazana za zawarcie w 2009 r. umów gazowych z Rosją, w kwietniu oskarżyła strażników więziennych o pobicie, po czym ogłosiła głodówkę. Trwała ona 19 dni. Informacja ta wywołała oburzenie na Zachodzie, co zaowocowało m.in. apelami o bojkot ukraińskiej części organizowanych wraz z Polską piłkarskich mistrzostw Europy.

Tymoszenko, rywalka prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza w wyborach prezydenckich w 2010 r., oskarża go o chęć usunięcia jej ze sceny politycznej.

Jesienią na Ukrainie odbędą się wybory parlamentarne. Była premier jest przewodniczącą partii Batkiwszczyna (Ojczyzna), która jest głównym ugrupowaniem największego klubu opozycyjnego w ukraińskim parlamencie, Bloku Julii Tymoszenko.

>>>>

Przynajmniej cos pozytywnego ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:16, 17 Maj 2012    Temat postu:

Ukraina: wniosek o amnestię Tymoszenko odrzucony

Ukra­iń­ski par­la­ment od­rzu­cił w środę opo­zy­cyj­ny pro­jekt usta­wy o amne­stii, która mia­ła­by objąć m.​in. wię­zio­nych po­li­ty­ków opo­zy­cji, byłą pre­mier Julię Ty­mo­szen­ko oraz by­łe­go szefa MSW w jej rzą­dzie Ju­ri­ja Łu­cen­kę.

- Ta usta­wa daje Ukra­inie moż­li­wość unik­nię­cia po­li­tycz­nej i go­spo­dar­czej izo­la­cji, która grozi na­sze­mu pań­stwu. (...) Po­przyj­cie ten pro­jekt, jeśli chce­cie, by nasz kraj tej izo­la­cji unik­nął - ape­lo­wał przed gło­so­wa­niem w Ra­dzie Naj­wyż­szej Ukra­iny de­pu­to­wa­ny Ar­se­nij Ja­ce­niuk, zwra­ca­jąc się do po­słów rzą­dzą­cej pre­zy­denc­kiej Par­tii Re­gio­nów.

Jego apele nie zo­sta­ły wy­słu­cha­ne; pro­jekt po­par­ło je­dy­nie 142 de­pu­to­wa­nych w 450-oso­bo­wej Izbie.

Ja­ce­niuk, prze­wod­ni­czą­cy par­tii Front Zmian, która nie­daw­no zde­cy­do­wa­ła, że pój­dzie do za­pla­no­wa­nych na je­sień wy­bo­rów par­la­men­tar­nych wspól­nie z Blo­kiem Julii Ty­mo­szen­ko, zaj­mie naj­waż­niej­sze miej­sce na li­stach wy­bor­czych zjed­no­czo­nej opo­zy­cji. Choć nu­me­rem jeden bę­dzie na nich była pre­mier, ze wzglę­du na to, że jest ona osobą ka­ra­ną, nie może kan­dy­do­wać w wy­bo­rach.

Julia Ty­mo­szen­ko zo­sta­ła ska­za­na w ubie­głym roku na sie­dem lat wię­zie­nia za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu przed ponad trze­ma laty umów ga­zo­wych z Rosją. Jej pod­wład­ny, były szef MSW Jurij Łu­cen­ko w lutym usły­szał wyrok czte­rech lat po­zba­wie­nia wol­no­ści za sprze­nie­wie­rze­nie pie­nię­dzy pań­stwo­wych. Przy­znał m.​in. swemu kie­row­cy do­da­tek eme­ry­tal­ny o rów­no­war­to­ści 16 ty­się­cy zło­tych.

Zda­niem opo­zy­cji wy­ro­ki na Ty­mo­szen­ko i Łu­cen­kę mają cha­rak­ter po­li­tycz­ny i są wy­ra­zem wy­biór­cze­go sto­so­wa­nia prawa na Ukra­inie. Po­dob­ną opi­nię wy­ra­ża­ją pań­stwa za­chod­nie.

Za­rów­no Ty­mo­szen­ko, jak i Łu­cen­ko są za­cie­kły­mi prze­ciw­ni­ka­mi pre­zy­den­ta Ukra­iny Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza. W 2004 r. wraz z ów­cze­snym kan­dy­da­tem opo­zy­cji w wy­bo­rach pre­zy­denc­kich Wik­to­rem Jusz­czen­ką stali oni na czele po­ma­rań­czo­wej re­wo­lu­cji, która była wy­mie­rzo­na m.​in. w Ja­nu­ko­wy­cza, ów­cze­sne­go pre­mie­ra i kan­dy­da­ta na pre­zy­den­ta z obozu wła­dzy.

Re­wo­lu­cja - ma­so­we pro­te­sty w Ki­jo­wie i więk­szych mia­stach Ukra­iny - wy­bu­chła, gdy Cen­tral­na Ko­mi­sja Wy­bor­cza w Ki­jo­wie uzna­ła, że drugą turę wy­bo­rów pre­zy­denc­kich wy­grał Ja­nu­ko­wycz. W re­zul­ta­cie w po­wtó­rzo­nym gło­so­wa­niu zwy­cię­żył Jusz­czen­ko. Po­ma­rań­czo­wy był ko­lo­rem jego kam­pa­nii wy­bor­czej.

>>>>

Bez zludzen ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:06, 18 Maj 2012    Temat postu:

Ukraina: Była rzeczniczka praw człowieka schroniła się w Rosji

Nina Kar­pa­czo­wa, do nie­daw­na rzecz­nik praw czło­wie­ka Ukra­iny, która udo­stęp­ni­ła pra­sie zdję­cia po­bi­tej w wię­zie­niu byłej pre­mier Julii Ty­mo­szen­ko, opu­ści­ła swój kraj i schro­ni­ła się w Mo­skwie - po­da­ła ga­ze­ta in­ter­ne­to­wa "Ukra­in­ska Praw­da".

Kar­pa­czo­wa wy­je­cha­ła do Rosji, gdy pro­ku­ra­tu­ra za­czę­ła do­cho­dzić, w jaki spo­sób pra­cow­ni­cy biura rzecz­ni­ka praw czło­wie­ka zro­bi­li w wię­zie­niu zdję­cia Ty­mo­szen­ko, które na­stęp­nie prze­ka­za­no me­diom - twier­dzi ga­ze­ta.

In­for­ma­cję o wy­jeź­dzie Kar­pa­czo­wej z Ukra­iny po­twier­dzi­ły dwa pro­szą­ce o ano­ni­mo­wość źró­dła dy­plo­ma­tycz­ne. We­dług jed­ne­go z nich przed uda­niem się do Rosji Kar­pa­czo­wa miała także szu­kać po­mo­cy w za­chod­nich pla­ców­kach dy­plo­ma­tycz­nych w Ki­jo­wie.

Wcze­śniej szef klubu par­la­men­tar­ne­go opo­zy­cyj­ne­go Bloku Julii Ty­mo­szen­ko An­drij Ko­że­mia­kin oświad­czył, że Kar­pa­czo­wa ucie­kła z Ukra­iny w związ­ku ze śledz­twem, które wsz­czę­ła prze­ciw­ko niej pro­ku­ra­tu­ra. Miało ono do­ty­czyć zdjęć Ty­mo­szen­ko. Pro­ku­ra­tu­ra ge­ne­ral­na Ukra­iny za­prze­czy­ła na­stęp­nie, ja­ko­by takie śledz­two pro­wa­dzi­ła.

Nina Kar­pa­czo­wa udo­stęp­ni­ła me­diom zdję­cia Ty­mo­szen­ko, na któ­rej ciele wid­nie­ją sińce, 27 kwiet­nia, w ostat­nim dniu spra­wo­wa­nia funk­cji rzecz­ni­ka praw czło­wie­ka. Na sta­no­wi­sku tym za­stą­pi­ła ją wów­czas Wa­łe­ri­ja Łut­kow­ska.

Wcze­śniej Ty­mo­szen­ko oświad­czy­ła, że w nocy z 20 na 21 kwiet­nia zo­sta­ła po­bi­ta przez straż­ni­ków wię­zien­nych, któ­rzy bez jej zgody trans­por­to­wa­li ją z ko­lo­nii kar­nej w Char­ko­wie, gdzie od­sia­du­je swój wyrok, do miej­sco­we­go szpi­ta­la ko­le­jo­we­go. Była pre­mier po­in­for­mo­wa­ła, że kon­wo­jen­ci, któ­rzy przy­szli po nią do celi, bez żad­nych wy­ja­śnień na­rzu­ci­li na nią prze­ście­ra­dło, po czym "wy­wle­kli ją na dwór".

20 kwiet­nia, pro­te­stu­jąc prze­ciw­ko ta­kie­mu trak­to­wa­niu, Ty­mo­szen­ko ogło­si­ła gło­dów­kę, którą pro­wa­dzi­ła 19 dni.

Gdy in­for­ma­cja o jej pro­te­ście do­tar­ła za gra­ni­cę, na Za­cho­dzie za­czę­to mówić o boj­ko­cie ukra­iń­skiej czę­ści or­ga­ni­zo­wa­nych wraz z Pol­ską pił­kar­skich mi­strzostw Eu­ro­py Euro 2012. Ukra­iń­skie wła­dze zmu­szo­ne były także od­wo­łać za­pla­no­wa­ny na 11-12 maja szczyt państw Eu­ro­py Środ­ko­wej w Jał­cie na Kry­mie, gdyż po do­nie­sie­niach o Ty­mo­szen­ko więk­szość za­pro­szo­nych pre­zy­den­tów od­mó­wi­ło udzia­łu w nim.

51-let­nia Julia Ty­mo­szen­ko zo­sta­ła w ubie­głym roku ska­za­na na sie­dem lat wię­zie­nia za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu przez jej rząd kon­trak­tów ga­zo­wych z Rosją. Była pre­mier, naj­waż­niej­sza prze­ciw­nicz­ka pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza, uważa, że ska­za­no ją z mo­ty­wów po­li­tycz­nych. Po­dob­ne­go zda­nia jest Unia Eu­ro­pej­ska.

>>>>

Nie jest to raczej dobry kierunek schronienia sie ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:33, 21 Maj 2012    Temat postu:

Ukraina: proces Tymoszenko znowu odroczony

Sąd re­jo­no­wy w Char­ko­wie od­ro­czył w po­nie­dzia­łek do 25 czerw­ca drugi pro­ces byłej pre­mier Ukra­iny Julii Ty­mo­szen­ko, ska­za­nej już w ubie­głym roku w innym po­stę­po­wa­niu kar­nym na sie­dem lat wię­zie­nia.

Wnio­sko­wa­ła o to pro­ku­ra­tu­ra wska­zu­jąc, że stan zdro­wia opo­zy­cyj­nej po­li­tyk nie po­zwa­la na jej udział w roz­pra­wie. Była pre­mier znaj­du­je się obec­nie w szpi­ta­lu ko­le­jo­wym w Char­ko­wie, gdzie pod kon­tro­lą nie­miec­kich le­ka­rzy prze­cho­dzi le­cze­nie krę­go­słu­pa.

- Ukra­iń­skie wła­dze po raz ko­lej­ny chcą oszu­kać eu­ro­pej­ską opi­nię pu­blicz­ną - oświad­czył w od­po­wie­dzi obroń­ca Ty­mo­szen­ko, Ser­hij Wła­sen­ko. Jego zda­niem prze­ło­że­nie pro­ce­su zwią­za­ne jest z za­pla­no­wa­nym w dniach 25-26 czerw­ca po­sie­dze­niem Zgro­ma­dze­nia Par­la­men­tar­ne­go Rady Eu­ro­py, na któ­rym ocze­ki­wa­na jest dys­ku­sja na temat sy­tu­acji na Ukra­inie.

W nowym pro­ce­sie Ty­mo­szen­ko oskar­żo­na jest o ma­chi­na­cje fi­nan­so­we z lat 90., gdy kie­ro­wa­ła firmą han­dlu­ją­cą gazem Jed­no­li­te Sys­te­my Ener­ge­tycz­ne Ukra­iny (JSEU).

Pro­ku­ra­tu­ra za­rzu­ca jej m.​in. "or­ga­ni­zo­wa­nie uchy­la­nia się od spła­ty po­dat­ków na ogól­ną sumę prze­kra­cza­ją­cą 4,7 mln hry­wien (ok. 1,95 mln zło­tych), kra­dzież oraz próbę kra­dzie­ży środ­ków bu­dże­to­wych drogą wy­łu­dze­nia ponad 25 mln hry­wien (ok. 10,4 mln zło­tych) w ra­mach zwro­tu po­dat­ku VAT, fał­szo­wa­nie do­ku­men­tów służ­bo­wych, a także uchy­la­nie się od spła­ty 681 tys. hry­wien (ok. 283 tys. zło­tych) po­dat­ku do­cho­do­we­go".

W ubie­głym ty­go­dniu Sąd Naj­wyż­szy Ukra­iny odło­żył do 26 czerw­ca roz­pa­try­wa­nie skar­gi ka­sa­cyj­nej w spra­wie ska­za­nia Ty­mo­szen­ko na sie­dem lat wię­zie­nia. Wów­czas także o od­ro­cze­nie wnio­sko­wa­ło oskar­że­nie, po­wo­łu­jąc się na nie­obec­ność Ty­mo­szen­ko w są­dzie.

Obro­na byłej pre­mier oce­ni­ła wów­czas, że wła­dze chcą odło­żyć roz­pa­trze­nie ka­sa­cji, gdyż chcą unik­nąć ha­ła­su wokół spra­wy Ty­mo­szen­ko pod­czas Euro 2012. Ukra­ina or­ga­ni­zu­je pił­kar­skie mi­strzo­stwa Eu­ro­py wraz z Pol­ską.

Julia Ty­mo­szen­ko zo­sta­ła ska­za­na w ubie­głym roku za nad­uży­cia, któ­rych do­pu­ści­ła się pod­czas za­wie­ra­nia umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku. Wyrok wy­wo­łał nie­za­do­wo­le­nie na Za­cho­dzie, który uważa, że była pre­mier zo­sta­ła uka­ra­na za pod­ję­cie de­cy­zji po­li­tycz­nej.

Gdy w kwiet­niu Ty­mo­szen­ko oświad­czy­ła, że w wię­zie­niu za­sto­so­wa­no wobec niej siłę i ogło­si­ła gło­dów­kę przed­sta­wi­cie­le kra­jów za­chod­nich za­czę­li mówić o boj­ko­cie ukra­iń­skiej czę­ści Euro 2012. Sprze­ci­wia się temu m.​in. Pol­ska.

>>>>

Dalsze tortury ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:43, 25 Maj 2012    Temat postu:

Wielka bójka w ukraińskim parlamencie. Poszło o język rosyjski

Przed­sta­wi­ciel Bloku Julii Ty­mo­szen­ko, My­ko­ła Pe­truk tra­fił do szpi­ta­la, a znany z pro­ro­syj­skich po­glą­dów de­pu­to­wa­ny Par­tii Re­gio­nów, Wadym Ko­łe­sni­czen­ko zo­stał po­tur­bo­wa­ny pod­czas bójki, do ja­kiej do­szło w ukra­iń­skim par­la­men­cie. Star­cia unie­moż­li­wi­ły w czwar­tek gło­so­wa­nie nad usta­wą ję­zy­ko­wą, która zda­niem opo­zy­cji mo­gła­by otwo­rzyć drogę do zrów­na­nia sta­tu­su ję­zy­ka ro­syj­skie­go z urzę­do­wym ję­zy­kiem ukra­iń­skim. Bójkę wsz­czę­li opo­zy­cyj­ni po­li­ty­cy, któ­rzy po de­ba­cie rzu­ci­li się w kie­run­ku try­bu­ny oto­czo­nej przez po­słów rzą­dzą­cej Par­tii Re­gio­nów.

iątkowe posiedzenie Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy nie odbędzie się z powodu zablokowania przez opozycję trybuny parlamentarnej - poinformował na briefingu przewodniczący parlamentu Wołodymyr Łytwyn.

- Dziś nic się nie będzie dziać, bo Rada Najwyższa jest zablokowana, a biegania z kąta w kąt i wykrzykiwania tego, co powinien zrobić przewodniczący parlamentu, nie uważam za właściwe - oświadczył Łytwyn.

W piątek miała być kontynuowana debata nad projektem ustawy o podstawach polityki językowej, który zakłada, że w instytucjach państwowych na terenach z dużymi skupiskami mniejszości narodowych dopuszcza się także używanie języka tych mniejszości. W praktyce oznacza to, że ustawa da preferencje językowi rosyjskiemu, którym posługuje się większość mieszkańców wschodniej Ukrainy.

Takim regionalnym językiem, jak pisze ITAR-TASS, byłby język rosyjski w 13 z 27 regionów Ukrainy.

Wcześniej w piątek na posiedzeniu Rady Najwyższej frakcje opozycyjne wyraziły oburzenie projektem ustawy, co - jak piszą media - przekształciło się w masową bijatykę. Przewodniczący zamknął posiedzenie i opuścił salę.

Podczas spotkania rady porozumiewawczej liderów grup i frakcji parlamentarnych próbowano znaleźć rozwiązanie kompromisowe, lecz - jak powiedział Łytwyn - żadna jego propozycja nie znalazła poparcia zebranych.

Deputowany frakcji "BJuT (Blok Julii Tymoszenko) Batkiwszczyna" Wołodymyr Jaworiwski powiedział w piątek, że opozycja ma zamiar przeciwdziałać przyjęciu tej ustawy. Wyraził nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni, gdy nie będzie sesji plenarnych parlamentu, siłom politycznym uda się wypracować kompromis.

Miejsce języka rosyjskiego w życiu publicznym na Ukrainie jest problemem zarówno społecznym, jak i politycznym. Znaczna grupa obywateli średniego i starszego pokolenia (głównie na wschodzie i południu kraju) nie włada językiem ukraińskim ani nie potrafi używać go w piśmie.

Dla środowisk narodowo-demokratycznych eliminacja języka rosyjskiego jest pierwszoplanowym celem politycznym, natomiast środowiska komunistyczne i rusofilskie dążą do nadania rosyjskiemu statusu równorzędnego języka państwowego, otwarcie deklarując, że ma to być krok wymierzony w "ukraiński nacjonalizm".

>>>>>

No tak ale rosyjskojezycznosc jest faktem . Co gorsza na wlasne zyczenie . Pamietajmy ze Ukraina jest JEDYNYM panstwem ktorego Rosja nie podbila sila a ktory SAM SIE IM PODDAL W NIEWOLE DOBROWOLNIE ! Zrobil to bandyta Chmielnicki w haniebnym akcie w roku 1654 . I nie byla to zgoda wymuszona typu Kraje Baltyckie . Zupelnie dobrowolna . Skutki jak widac ... To dedykuja wszystkim ,,giedrojciowcom'' produkujacym falszywy obraz tego kraju . Jest to bagno i to na zyczenie miejscowych . Oni sami je zrobili i jeszcze wezwali Moskwe . Takie sa realia ...

Parlament ukraiński, fot. AFP -SERGEI SUPINSKY


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:07, 26 Maj 2012    Temat postu:

Młodzież z Poddębic w obronie Tymoszenko

Kilkadziesiąt listów w obronie Julii Tymoszenko wysłała poddębicka młodzież do prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Akcję zorganizowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego - podało Radio Łódź.

Licealiści sprzeciwiają się działaniom władz tego kraju - uważają jednak, że polityka nie powinna mieć wpływu na zbliżające się mistrzostwa euro 2012.

>>>>

O no prosze ! To mile ! Takie praktyczne zajecia z WOS ! Popieramy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:15, 30 Maj 2012    Temat postu:

Media: Julia Tymoszenko zostanie oskarżona o zabójstwo

Pro­ku­ra­tu­ra Ge­ne­ral­na Ukra­iny jest go­to­wa, by oskar­żyć byłą pre­mier Julię Ty­mo­szen­ko o zor­ga­ni­zo­wa­nie za­bój­stwa de­pu­to­wa­ne­go Je­whe­na Szczer­ba­nia - pisze "Kom­mier­sant-Ukra­ina".

We­dług ga­ze­ty, śled­czy nie zro­bi­li tego dotąd z "po­wo­dów tech­nicz­nych". Źró­dło dzien­ni­ka w pro­ku­ra­tu­rze mówi, że jest ona w po­sia­da­niu "do­wo­dów, które po­twier­dza­ją bez­po­śred­ni udział Julii Ty­mo­szen­ko w za­bój­stwie Je­whe­na Szczer­ba­nia".

- Nie mo­że­my przed­sta­wić za­rzu­tów Ty­mo­szen­ko, po­nie­waż ofi­cjal­nie jest ona chora. Jak tylko wy­zdro­wie­je, to zro­bi­my to. Ocze­ku­je­my, że na­stą­pi to pod ko­niec czerw­ca lub na po­cząt­ku lipca - po­wie­dzia­ło źró­dło ga­ze­ty.

Cho­dzi o za­bój­stwo w 1996 roku ukra­iń­skie­go de­pu­to­wa­ne­go Je­whe­na Szczer­ba­nia. Akt oskar­że­nia ma opie­rać się na ze­zna­niach świad­ków.

Wi­ce­szef Pro­ku­ra­tu­ry Ge­ne­ral­nej Rinat Ku­zmin mówił 10 maja, że jego pod­wład­ni mają ze­zna­nia świad­ków, któ­rzy mówią, że za­bój­stwo fi­nan­so­wa­ła Julia Ty­mo­szen­ko, kie­ru­ją­ca wów­czas firmą Zjed­no­czo­ne Sys­te­my Ener­ge­tycz­ne oraz ów­cze­sny pre­mier Pawło Ła­za­ren­ko. Ten ostat­ni od­by­wa karę wię­zie­nia w Sta­nach Zjed­no­czo­nych za pra­nie brud­nych pie­nię­dzy.

Ad­wo­kat Julii Ty­mo­szen­ko Ser­hij Wła­sen­ko okre­ślił te za­rzu­ty mia­nem ab­sur­dal­nych bo­wiem - we­dług jego in­for­ma­cji - są one opar­te na ze­zna­niach syna Szczer­ba­nia, Ru­sła­na oraz kie­ru­ją­ce­go grupą za­bój­ców Wa­di­ma Bo­ło­to­skich.

Była pre­mier Ukra­iny Julia Ty­mo­szen­ko zo­sta­ła ska­za­na w paź­dzier­ni­ku na 7 lat po­zba­wie­nia wol­no­ści za na­ru­sze­nia pro­ce­du­ral­ne przy za­wie­ra­niu umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku. Pod ko­niec grud­nia sąd ape­la­cyj­ny od­rzu­cił od­wo­ła­nie od tej de­cy­zji. Pod ko­niec czerw­ca ma się roz­po­cząć roz­pra­wa ka­sa­cyj­na w tej spra­wie.

>>>>

No tak zabojstwo ludobojstwo . Przy takich metach to juz nic nie dziwi ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:16, 01 Cze 2012    Temat postu:

Aleksander Kwaśniewski: ciężko być adwokatem Ukrainy.

- Ciężko jest być adwokatem Ukrainy. Teraz Zachód jest zmęczony Ukrainą. Zachodni politycy mówią: "Dajcie spokój – my mamy własne problemy" – mówi w specjalnym wywiadzie dla Wirtualnej Polski Aleksander Kwaśniewski. – Adwokat powinien dostać od klienta silne argumenty. Dziś Ukraina takich nie daje - mówi były prezydent RP.

Aleksander Kwaśniewski jest jednym z uczestników panelu Wrocław Global Forum, poświęconego trudnym stosunkom Ukrainy i UE. Zasiadł u boku Witalija Kliczki, byłego boksera, a obecnie polityka ukraińskiej opozycji oraz Hanny Herman głównej doradczyni Wiktora Janukowycza, minister w kancelarii prezydenta Ukrainy.

Rozmawiał Aleh Barcewicz

>>>>

Dziki kraj ? Nie jest tak fajnie jak to opisywal Giedroyc w Kulturze co ?
Ano wlasnie to sa realia . Jest to bardzo trudny lud stad mial tak straszna historie . Ale naprawde to ich grzechy to spowodowaly . Przeciez w 1648 roku to oni mieli niemal raj ! Zyli w kraju wolnym demokratycznym jeszcze ich budzet oplacal zeby nie rozrabiali tzw. rejestr . I co ? Bunt Chmielnickiego ! No to poznali co to znaczy twarda reka ...
Niestety bylo to konieczne bo niedoceniali co im Unia z Polska przyniosla . Duzo bardziej nalezy zalowac Bialorus ! Oni zawsze doceniali zawsze byli wierni ! Naprawde narod meczennikow . Moskwa nawet jezyk zniszczyla...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:57, 03 Cze 2012    Temat postu:

Julia Tymoszenko: Euro 2012 okazją do korupcji. Oskarża ekipę prezydenta Janukowycza.

Julia Tymoszenko oskarżyła ekipę prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza o to, że finansując inwestycje w ramach Euro 2012, zawyżała koszty i odprowadziła państwowe pieniądze do kieszeni biznesmenów, cieszących się jej względami, w zamian otrzymując łapówki.

Według tygodnika "Sunday Times" była premier Ukrainy zwróciła się do grupy roboczej FATF (Financial Action Task Force), zajmującej się m.in. walką z procederem prania pieniędzy, o wszczęcie dochodzenia w tej sprawie. Ukraina nie jest członkiem FATF.

Tymoszenko przedstawiła grupie dokumenty, przygotowane przez jej partię Batkiwszczyna, które wskazują m.in., że państwowe pieniądze na piłkarski turniej zostały przeznaczone na budowę lądowiska dla helikopterów w miejscu, w którym ukraińscy oligarchowie chętnie polują. Ok. 200 km dzieli je od najbliższego stadionu w Kijowie. Lądowisko kosztowało ponad 20 mln USD.

Inny zarzut dotyczy rachunku za zainstalowanie 10 ławek w charkowskim metrze, jednym z czterech ukraińskich miast-gospodarzy Euro, za sumę ponad 90 tys. USD.

"Matka napisała do FATF, nalegając na wszczęcie dochodzenia, ponieważ zgodnie z naszymi ocenami koszty, które Ukraina poniosła z tytułu piłkarskich mistrzostw w okresie dwóch lat rządów prezydenta Janukowycza, wzrosły z ok. 850 mln USD do blisko 10 mld USD" - twierdzi córka ukraińskiej polityk Eugenia Tymoszenko cytowana przez "Sunday Timesa".

"Podejrzewamy, że fundusze państwowe zostały odprowadzone i że firmom budowlanym przyznano publiczne kontrakty wyłącznie dlatego, że są blisko powiązane z ludźmi władzy" - dodaje.

Za pośrednictwem brytyjskiej gazety i swojej córki była premier Ukrainy, przebywająca obecnie w szpitalu w Charkowie, zaapelowała do zagranicznych dygnitarzy uczestniczących w Euro 2012 na Ukrainie, by stosowali ostracyzm wobec prezydenta Janukowycza.

Ukraińska prasa opozycyjna sugeruje, że na piłkarskich mistrzostwach wzbogaci się syn Janukowycza, 39-letni Ołeksandr, który ma powiązania z holdingiem hotelarskim. Wkrótce po objęciu urzędu jego ojciec wprowadził prawo na 10 lat zwalniające z podatku dochodowego hotele wybudowane lub odrestaurowane z myślą o turnieju.

Tymoszenko została skazana w ubiegłym roku na 7 lat pozbawienia wolności za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 r. Skargę kasacyjną od tego wyroku Sąd Najwyższy Ukrainy rozpatrzy 26 czerwca.

Pod koniec czerwca ma się rozpocząć drugi proces przeciwko niej, w którym oskarżona jest o machinacje finansowe z lat 90., gdy kierowała firmą handlującą gazem Jednolite Systemy Energetyczne Ukrainy (JSEU).

>>>>

No tak przy okazji euro nakradli . Nic nowego stare metody ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:59, 04 Cze 2012    Temat postu:

Białoruś: procesy działaczy ZPB odroczone

Pro­ce­sy ośmior­ga dzia­ła­czy nie­uzna­wa­ne­go przez wła­dze w Miń­sku Związ­ku Po­la­ków na Bia­ło­ru­si (ZPB), któ­rym na­ka­za­no w po­nie­dzia­łek sta­wić się w są­dzie w Grod­nie, zo­sta­ły od­ro­czo­ne - po­in­for­mo­wał PAP pre­zes Rady Na­czel­nej ZPB An­drzej Po­czo­but.

"W są­dzie po­wie­dzia­no nam, że mi­li­cja nie do­star­czy­ła do sądu pro­to­ko­łów. Jeden z na­szych dzia­ła­czy po­szedł na mi­li­cję i tam z kolei po­wie­dzia­no mu, że jak bę­dzie trze­ba się sta­wić, zo­sta­nie o tym po­in­for­mo­wa­ny" - po­wie­dział Po­czo­but. Jak dodał, mi­li­cja ma na do­star­cze­nie pro­to­ko­łów dwa mie­sią­ce.

Nie­uzna­wa­ny przez wła­dze w Miń­sku ZPB zor­ga­ni­zo­wał w pią­tek w Grod­nie pi­kie­tę prze­ciw­ko wpro­wa­dze­niu do szko­ły pol­skiej w tym mie­ście klas ro­syj­sko­ję­zycz­nych. Jesz­cze przed jej roz­po­czę­ciem, a potem w jej trak­cie za­trzy­ma­no 20 osób, w tym dwoje wi­ce­pre­ze­sów Związ­ku, Mie­czy­sła­wa Jaś­kie­wi­cza i Re­na­tę Dzie­miań­czuk. Dzia­łacz ZPB Igor Ban­cer jesz­cze tego sa­me­go dnia zo­stał ska­za­ny na 13 dni aresz­tu. Osoby za­trzy­ma­ne przed roz­po­czę­ciem pi­kie­ty, w tym Jaś­kie­wi­cza, zwol­nio­no bez spi­sy­wa­nia pro­to­ko­łu. Po­zo­sta­łym na­ka­za­no sta­wie­nie się w są­dzie w po­nie­dzia­łek i wto­rek.

Po­czo­but uznał od­ro­cze­nie pro­ce­sów za sy­tu­ację nie­zwy­kłą. "Wi­docz­nie wła­dze z ja­kie­goś po­wo­du uzna­ły, że le­piej nie or­ga­ni­zo­wać tego pro­ce­su teraz. Być może do­szły do wnio­sku, że roz­głos piąt­ko­wych za­trzy­mań i bru­tal­ne­go roz­pę­dze­nia wiecu był nad­mier­ny i le­piej prze­pro­wa­dzić te pro­ce­sy osob­no" - su­ge­ru­je Po­czo­but.

Piąt­ko­wa pi­kie­ta, która od­by­wa­ła się bez zgody władz, zo­sta­ła roz­bi­ta przez mi­li­cję. „Ludzi za­bie­ra­no do au­to­ka­rów, wy­no­szo­no (trzy­ma­jąc) za ręce i za nogi, rwano ubra­nie. Było sporo osób star­szych, w wieku 60-70 lat” - opo­wia­da­ła pre­zes ZPB An­dże­li­ka Ore­chwo. We­dług Po­czo­bu­ta Zwią­zek zło­żył czte­ry wnio­ski o zgodę na zor­ga­ni­zo­wa­nie pi­kie­ty, ale wszyst­kie zo­sta­ły przez wła­dze od­rzu­co­ne.

Ore­chwo na po­cząt­ku maja in­for­mo­wa­ła, że wła­dze Grod­na pod­ję­ły de­cy­zję o ulo­ko­wa­niu w pol­skiej szko­le nr 36 klas ro­syj­sko­ję­zycz­nych ze szko­ły nr 27 w tej samej dziel­ni­cy. Pod­kre­śla­ła, że byłby to "pierw­szy krok ku li­kwi­da­cji szko­ły".

Szef wy­dzia­łu oświa­ty urzę­du dziel­ni­co­we­go w Grod­nie Siar­hiej Ła­mie­ka uza­sad­niał w roz­mo­wie z PAP po­trze­bę prze­nie­sie­nia klas ro­syj­sko­ję­zycz­nych do pol­skiej szko­ły znacz­nym wzro­stem licz­by klas w szko­le nr 27, które już nie miesz­czą się we wła­snym bu­dyn­ku.

"Dla­te­go po­my­śle­li­śmy o ewen­tu­al­no­ści ulo­ko­wa­nia dwóch klas pierw­szych w innej pla­ców­ce edu­ka­cyj­nej” - po­wie­dział. Jak za­pew­nił, by­ło­by to roz­wią­za­nie tym­cza­so­we, które ma od­cią­żyć szko­łę nr 27 do czasu wy­bu­do­wa­nia nowej szko­ły w dziel­ni­cy. Pod­kre­ślił, że kwe­stia zmia­ny sta­tu­su szko­ły z pol­skim ję­zy­kiem na­ucza­nia „nie była, nie jest i nie bę­dzie pod­no­szo­na”.

Klas ro­syj­sko­ję­zycz­nych nie można w szko­le umie­ścić bez zgody wła­ści­cie­la bu­dyn­ku, czyli uzna­wa­ne­go przez wła­dze w Miń­sku Związ­ku Po­la­ków na Bia­ło­ru­si, który jesz­cze nie pod­jął de­cy­zji w tej spra­wie.

Ore­chwo po­wie­dzia­ła PAP, że nie­uzna­wa­ny przez wła­dze ZPB oba­wia się, że je­że­li de­cy­zja nie zo­sta­nie pod­ję­ta i ogło­szo­na teraz, to może dojść do próby wpro­wa­dze­nia klas „po cichu”.

„Ofi­cjal­ny ZPB za­po­wia­da cały czas, że po­dej­mie de­cy­zję na swo­jej Ra­dzie. Ale mamy już ko­niec roku szkol­ne­go. Wszy­scy liczą pew­nie na to, że spra­wa ucich­nie, a na je­sie­ni dzie­ci przyj­dą do szko­ły i zo­ba­czą, że są też klasy ro­syj­sko­ję­zycz­ne” – po­wie­dzia­ła.

Am­ba­sa­da RP na Bia­ło­ru­si w maju wy­sto­so­wa­ła do bia­ło­ru­skie­go MSZ notę z py­ta­niem o za­mia­ry do­ty­czą­ce pol­skiej szko­ły w Grod­nie. "Chce­my znać ofi­cjal­ne sta­no­wi­sko władz" - pod­kre­ślał w roz­mo­wie z PAP kon­sul pol­ski w Grod­nie An­drzej Chod­kie­wicz. Jak dodał, wy­po­wie­dzi w tej spra­wie dziel­ni­co­we­go ku­ra­to­ra w Grod­nie Siar­hie­ja Ła­mie­ki nie mają ofi­cjal­ne­go cha­rak­te­ru.

W szko­le pol­skiej w Grod­nie uczy się 383 dzie­ci.

>>>>

I znow ohydne represje ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:03, 05 Cze 2012    Temat postu:

Lekarze: Tymoszenko chce do szpitala w Kijowie
albo aresztu domowego
Skazana na siedem lat więzienia była premier Ukra­
iny Julia Tymoszenko życzy sobie przeniesienia z
Charkowa do szpitala w Kijowie, albo umieszcze­
nia w areszcie domowym - poinformowali leczący
ją niemieccy lekarze.

- To poprawiłoby jej ogólną sytuację i znacznie
uprościłoby możliwość terapii - ocenił szef berliń­
skiej kliniki uniwersyteckiej Charite Karl Max Einha­
eupl, cytowany przez agencję dpa. Twierdzi on, że
w szpitalu w Charkowie, gdzie obecnie przebywa
Tymoszenko, okna są zaklejone i nie przepuszcza­
ją dziennego światła.
Według lekarza stan zdrowia Tymoszenko popra­
wił się. Jednak panujące w charkowskim szpitalu
warunki niekorzystnie wpływają na stan jej psychi­
ki. Tymoszenko jest w szpitalu pod stałą obserwa­
cją strażników.
Jesienią zeszłego roku Tymoszenko została skaza­
na na siedem lat więzienia za nadużycia przy za­
wieraniu kontraktów gazowych z Rosją. Była pre­
mier Ukrainy uważa jednak, że wyrok wydano z po­
wodów politycznych i oskarża ukraińskiego prezy­
denta Wiktora Janukowycza o próbę wyeliminowa­
nia jej z walki politycznej.
Cierpiącej na przepuklinę kręgosłupa Tymoszenko
przez wiele miesięcy odmawiano należytej opieki
lekarskiej. Pod międzynarodową presją ukraińskie
władze zgodziły się, by leczeniem byłej premier za­
jęli się niemieccy lekarze z renomowanego berliń­
skiego szpitala.
Postępowanie władz ukraińskich wobec Julii Tymo­
szenko wywołało protesty w wielu krajach europej­
skich, a nawet apele o bojkot zbliżających się pił­
karskich mistrzostw Europy, które Ukraina współor­
ganizuje z Polską.

....

Istotnie to jedyny sposob na leczenie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:24, 06 Cze 2012    Temat postu:

Aleksander Kwaśniewski będzie obserwatorem na procesie Julii Tymoszenko.
2012-06-06 (14:06)
RMF FM


(fot. PAP / Bartłomiej Zborowski)

Aleksander Kwaśniewski będzie obserwatorem z ramienia Unii Europejskiej na procesie kasacyjnym Julii Tymoszenko - informuje RMF FM.

Aleksander Kwaśniewski pojedzie do Kijowa w najbliższych dniach w towarzystwie byłego szefa Europarlamentu Pata Coxa.

Szef ukraińskiej dyplomacji Mykoła Azarow 16 maja zgodził się na udział obserwatora z ramienia Parlamentu Europejskiego w rozprawie kasacyjnej Julii Tymoszenko.

Jesienią zeszłego roku Tymoszenko została skazana na siedem lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją. Była premier Ukrainy uważa jednak, że wyrok wydano z powodów politycznych i oskarża ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza o próbę wyeliminowania jej z walki politycznej.

>>>>

Ciekawe . Obserwatorstwo nam sie rozwija ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:36, 11 Cze 2012    Temat postu:

Deutsche Welle: Afera Tymoszenko rzuca cień na EURO 2012

Do Nie­miec przy­jeż­dża Eu­ge­nia Ty­mo­szen­ko, córka Julii Ty­mo­szen­ko, byłej pre­mier Ukra­iny, prze­by­wa­ją­cej w wię­zie­niu.

Mi­ni­stro­wie spra­wie­dli­wo­ści nie­miec­kich kra­jów związ­ko­wych – jak do­no­si ty­go­dnik SPIE­GEL – przyj­mą na śro­do­wej kon­fe­ren­cji córkę Eu­ge­nię prze­by­wa­ją­cej w wię­zie­niu li­der­ki ukra­iń­skiej opo­zy­cji, Julii Ty­mo­szen­ko. In­for­ma­cję tę podał Der Spie­gel w swym in­ter­ne­to­wym wy­da­niu w nie­dzie­lę. Eu­ge­nię Ty­mo­szen­ko za­pro­sił mi­ni­ster spra­wie­dli­wo­ści w Hesji, Jörg-Uwe Hahn (FDP), aby z mi­ni­stra­mi spra­wie­dli­wo­ści omó­wić ak­tu­al­ną sy­tu­ację byłej sze­fo­wej rządu Ukra­iny.

Ty­mo­szen­ko sym­bo­lem wąt­pli­wych pro­ce­sów

Bez­po­śred­nim po­wo­dem spo­tka­nia jest roz­gry­wa­ny w Char­ko­wie mecz nie­miec­kiej je­de­nast­ki na­ro­do­wej z Ho­lan­dią. Wła­śnie w char­kow­skim wię­zie­niu prze­by­wa była pre­mier Ukra­iny, Ty­mo­szen­ko. Hahn stwier­dził na ła­mach Spie­gla, że ra­dość z roz­gry­wek i walka o prawa czło­wie­ka nie sta­no­wią sprzecz­no­ści. Zda­niem li­be­ral­ne­go po­li­ty­ka losy Julii Ty­mo­szen­ko są sym­bo­lem wielu wąt­pli­wych pro­ce­sów i losów ludz­kich. - Mam na­dzie­ję, że kon­fe­ren­cja mi­ni­strów spra­wie­dli­wo­ści sta­nie się m.​in. sy­gna­łem do po­pra­wy wa­run­ków w za­kła­dach kar­nych w Eu­ro­pie - oświad­czył heski mi­ni­ster spra­wie­dli­wo­ści.

Za­chód: to pro­ces po­li­tycz­ny

Julia Ty­mo­szen­ko od­by­wa od paź­dzier­ni­ka 2011 roku karę sied­miu lat po­zba­wie­nia wol­no­ści orze­czo­ną z po­wo­du nad­uży­cia wła­dzy. Będąc sze­fo­wą rządu Ukra­iny za­war­ła z Rosją nie­ko­rzyst­ną dla Ki­jo­wa umowę na do­sta­wy gazu, stwier­dza wyrok. Na Za­cho­dzie po­strze­ga się tę karę jako umo­ty­wo­wa­ną po­li­tycz­nie. Ty­mo­szen­ko z uwagi na dys­ko­pa­tię krę­go­słu­pa prze­by­wa ak­tu­al­nie w szpi­ta­lu w Char­ko­wie. Z tego po­wo­du prze­ło­żo­no w maju po raz drugi ter­min ko­lej­ne­go pro­ce­su. Bę­dzie on kon­ty­nu­owa­ny pod­czas EURO 2012.

ag / An­drzej Pa­przy­ca

red. odp.:Ale­xan­dra Ja­rec­ka / me

>>>>

Trudno aby to nie rzucalo cienia ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:12, 18 Cze 2012    Temat postu:

Ukraina: prokuratura gotowa oskarżyć Tymoszenko o udział w zabójstwie

Ukra­iń­ska pro­ku­ra­tu­ra jest go­to­wa wy­su­nąć wobec byłej pre­mier Julii Ty­mo­szen­ko oskar­że­nie o udział w za­bój­stwie w la­tach 90. par­la­men­ta­rzy­sty i biz­nes­me­na z Do­niec­ka Je­whe­na Szczer­ba­nia - oświad­czył za­stęp­ca pro­ku­ra­to­ra ge­ne­ral­ne­go Rinat Ku­zmin.

- Mamy wy­star­cza­ją­ce do­wo­dy, które po­twier­dza­ją za­an­ga­żo­wa­nie Ty­mo­szen­ko w to za­bój­stwo i mamy za­miar przed­sta­wić jej oskar­że­nie. Je­dy­ną prze­szko­dą jest jej dłu­go­trwa­ła cho­ro­ba, która nie po­zwa­la nam na pro­wa­dze­nie czyn­no­ści śled­czych - po­wie­dział Ku­zmin w opu­bli­ko­wa­nym w po­nie­dzia­łek wy­wia­dzie dla dzien­ni­ka "Kom­mier­sant-Ukra­ina".

- Po­sia­da­my do­wo­dy po­twier­dza­ją­ce, że Ty­mo­szen­ko była za­in­te­re­so­wa­na usu­nię­ciem Szczer­ba­nia. Mamy do­wo­dy prze­le­wów pie­nięż­nych, do­ko­ny­wa­nych z kon­tro­lo­wa­nych przez nią kont. Ist­nie­ją ze­zna­nia świad­ków, któ­rzy twier­dzą, że to ona or­ga­ni­zo­wa­ła i fi­nan­so­wa­ła za­bój­stwa. Mamy oświad­cze­nie Ru­sła­na Szczer­ba­nia (syna par­la­men­ta­rzy­sty), który wprost na­zy­wa ją winną śmier­ci jego ojca - po­wtó­rzył Ku­zmin.

W ub. ty­go­dniu także pre­zy­dent Ukra­iny Wik­tor Ja­nu­ko­wycz do­pu­ścił, iż jego prze­ciw­nicz­ka po­li­tycz­na, wię­zio­na obec­nie Ty­mo­szen­ko mogła być za­an­ga­żo­wa­na w zle­ce­nie za­bój­stwa Szczer­ba­nia.

- Wszyst­ko, co do­ty­czy Ty­mo­szen­ko, ta hi­sto­ria, trwa dzie­się­cio­le­cia. Te prze­stęp­stwa, któ­rych do­pusz­cza­li się fi­gu­ran­ci róż­nych spraw kar­nych, były do­ko­ny­wa­ne z udzia­łem Ty­mo­szen­ko. Dla świa­ta nie jest to ta­jem­ni­cą. Wszyst­ko to było. W tym także za­bój­stwo Szczer­ba­nia - oświad­czył pre­zy­dent w wy­wia­dzie dla agen­cji Blo­om­berg.

Zda­niem Pro­ku­ra­tu­ry Ge­ne­ral­nej Ukra­iny Julia Ty­mo­szen­ko miała opła­cić za­bój­stwo Szczer­ba­nia wraz z byłym pre­mie­rem Paw­łem Ła­za­ren­ką. Ten ostat­ni od­sia­du­je karę dzie­wię­ciu lat wię­zie­nia w Ka­li­for­nii za wy­mu­sze­nia i ko­rup­cję.

Szczer­bań zo­stał za­strze­lo­ny w 1996 roku na lot­ni­sku w Do­niec­ku; wraz z nim zgi­nę­li jego żona i przy­pad­ko­wa osoba. Par­la­men­ta­rzy­sta miał ogra­ni­czać wpły­wy han­dlu­ją­cej m.​in. gazem kor­po­ra­cji Jed­no­li­te Sys­te­my Ener­ge­tycz­ne Ukra­iny (JSEU). Firmą tą, która była kon­tro­lo­wa­na przez Ła­za­ren­kę w la­tach 90., kie­ro­wa­ła Ty­mo­szen­ko.

W ubie­głym roku Julia Ty­mo­szen­ko zo­sta­ła ska­za­na na sie­dem lat wię­zie­nia za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu przez jej rząd kon­trak­tów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku. Opo­zy­cjo­nist­ka twier­dzi, że za jej pro­ce­sem i wy­ro­kiem stoi pre­zy­dent Ja­nu­ko­wycz, który chce wy­ru­go­wać ją z po­li­ty­ki. Ty­mo­szen­ko była naj­waż­niej­szą kon­ku­rent­ką obec­ne­go szefa pań­stwa w wy­bo­rach pre­zy­denc­kich na po­cząt­ku 2010 roku.

M.​in. ze wzglę­du na spra­wę Ty­mo­szen­ko UE wstrzy­ma­ła pod­pi­sa­nie umowy sto­wa­rzy­sze­nio­wej UE-Ukra­ina. Unia jest zda­nia, że opo­zy­cyj­na po­li­tyk padła ofia­rą wy­biór­cze­go sto­so­wa­nia prawa na Ukra­inie.

>>>>

Taka prokuratura to ja moze oskarzyc nawet o udzial w holokauscie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:17, 24 Cze 2012    Temat postu:

Kwaśniewski i Cox przyjechali na widzenie z Tymoszenko.

Były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Pat Cox przyjechali do szpitala w Charkowie na widzenie ze skazaną na siedem lat więzienia byłą premier Ukrainy Julią Tymoszenko.

Kwaśniewski i Cox są specjalnymi wysłannikami Parlamentu Europejskiego (PE), którzy mają monitorować postępowania sądowe dotyczące Tymoszenko. Ich spotkanie z byłą premier odbywa się w szpitalu, gdzie jest leczona opozycyjna ukraińska polityk cierpiąca na przewlekłe schorzenia kręgosłupa.

We wtorek emisariusze PE będą najprawdopodobniej obecni w Sądzie Najwyższym w Kijowie, gdzie ma być rozpatrywana skarga kasacyjna w sprawie wyroku byłej premier Ukrainy.

W ramach swej misji Kwaśniewski i Cox odwiedzili Ukrainę po raz pierwszy 11 czerwca. Po spotkaniach z prezydentem Wiktorem Janukowyczem i premierem Mykołą Azarowem były polski prezydent mówił, że rozwiązanie problemu Tymoszenko będzie trudne. - To będzie wymagać cierpliwych prac i bardzo wielu rozmów - mówił Kwaśniewski polskim dziennikarzom.

Były prezydent podkreślał, że celem jego misji jest szukanie rozwiązań, które pozwolą zachować dotychczasowy dorobek Ukrainy na jej drodze do integracji europejskiej. Chodzi m.in. o parafowaną, jednak wciąż nie podpisaną umowę stowarzyszeniową Ukraina-UE.

- Jesteśmy w kluczowym momencie, w którym to, co się wydarzyło dobre, zostanie zmarnowane, jeśli nie znajdziemy jakichś inicjatyw politycznych, które pozwolą nam wyjść z tej ślepej uliczki - zaznaczył.

Tymoszenko, która jest dziś w opozycji, została skazana w zeszłym roku na siedem lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 roku; Tymoszenko stała wtedy na czele rządu.

>>>>

Jakie wnioski ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:51, 24 Cze 2012    Temat postu:

Tymoszenko nie zostanie przywieziona na proces.

Służba Więzienna (SW) Ukrainy poinformowała, że była premier Julia Tymoszenko nie zostanie przywieziona na poniedziałkową rozprawę w sądzie w Charkowie, gdzie występuje ona jako oskarżona o machinacje finansowe z lat 90., gdy kierowała firmą handlującą gazem.

Wcześniej obrona opozycyjnej polityk utrzymywała, iż Tymoszenko może zostać przetransportowana na rozprawę siłą. Mówił o tym adwokat i deputowany parlamentarnego Bloku Julii Tymoszenko Serhij Własenko.

W opublikowanym w niedzielę komunikacie SW podkreśliła, że Tymoszenko nie weźmie udziału w swym kolejnym procesie, ze względu na zalecenia niemieckich lekarzy, którzy leczą ją na przewlekłe schorzenie kręgosłupa. "Niemieccy lekarze wydali opinię, w której radzą, by nie przewozić Tymoszenko, żeby nie zaszkodzić leczeniu" - czytamy w oświadczeniu SW.

Julia Tymoszenko odsiaduje obecnie wyrok siedmiu lat więzienia za nadużycia, których dopuściła się podczas zawierania umów gazowych z Rosją w 2009 roku, kiedy stała na czele rządu.

Wyrok wywołał niezadowolenie na Zachodzie, który uważa, że była premier została ukarana za podjęcie decyzji politycznej. Tymoszenko i jej zwolennicy twierdzą, że za śledztwami wokół Tymoszenko stoi prezydent Wiktor Janukowycz. Więziona dziś opozycjonistka była jego największą konkurentką w wyborach prezydenckich w 2010 roku.

W procesie w sprawie firmy Jednolite Systemy Energetyczne Ukrainy (JSEU) prokuratura zarzuca Tymoszenko "organizowanie uchylania się od spłaty podatków na ogólną sumę przekraczającą 4,7 mln hrywien (ok. 1,95 mln złotych), kradzież oraz próbę kradzieży środków budżetowych drogą wyłudzenia ponad 25 mln hrywien (ok. 10,4 mln złotych) w ramach zwrotu podatku VAT, fałszowanie dokumentów służbowych, a także uchylanie się od spłaty 681 tys. hrywien (ok. 283 tys. złotych) podatku dochodowego".

Niedawno zastępca prokuratora generalnego Rinat Kuzmin oświadczył, iż gotowe są kolejne oskarżenia wobec Tymoszenko. Tym razem władze zamierzają zarzucić jej udział w zabójstwie w latach 90. parlamentarzysty i biznesmena Jewhena Szczerbania.

Szczerbań został zastrzelony w 1996 roku na lotnisku w Doniecku; wraz z nim zginęli jego żona i przypadkowa osoba. Według prokuratury parlamentarzysta miał ograniczać wpływy w Donbasie korporacji JSEU, którą kierowała latach 90. Tymoszenko.

>>>>

Dobrze wiemy co chca zrobic ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:46, 25 Cze 2012    Temat postu:

Proces Tymoszenko odroczony do 10 lipca

Do 10 lipca od­ro­czył w po­nie­dzia­łek sąd re­jo­no­wy w Char­ko­wie pro­ces byłej pre­mier Ukra­iny Julii Ty­mo­szen­ko, która ska­za­na w ubie­głym roku na sie­dem lat wię­zie­nia za nad­uży­cie wła­dzy oskar­żo­na jest obec­nie o mal­wer­sa­cje fi­nan­so­we z lat 90.

Sąd pod­jął de­cy­zję o od­ro­cze­niu na wnio­sek oskar­że­nia, które do­ma­ga­ło się eks­per­ty­zy me­dycz­nej, ma­ją­cej usta­lić, czy cier­pią­ca na scho­rze­nie krę­go­słu­pa Ty­mo­szen­ko rze­czy­wi­ście nie może uczest­ni­czyć w pro­ce­sie.

W związ­ku z pro­ble­ma­mi zdro­wot­ny­mi i zgod­nie z za­le­ce­nia­mi le­ka­rzy byłej pre­mier nie było w po­nie­dzia­łek na sali są­do­wej.

Przy­by­li tu na­to­miast wy­słan­ni­cy Par­la­men­tu Eu­ro­pej­skie­go (PE) na Ukra­inę, były pre­zy­dent RP Alek­san­der Kwa­śniew­ski i były prze­wod­ni­czą­cy PE Pat Cox, któ­rzy mo­ni­to­ru­ją po­stę­po­wa­nia są­do­we wobec Ty­mo­szen­ko.

Przed wej­ściem do sądu Kwa­śniew­ski i Cox roz­ma­wia­li przez chwi­lę ze zgro­ma­dzo­ny­mi zwo­len­ni­ka­mi opo­zy­cyj­nej po­li­tyk. Emi­sa­riu­sze PE od­mó­wi­li jed­nak roz­mo­wy z dzien­ni­ka­rza­mi i stwier­dzi­li, że nie będą udzie­lać ko­men­ta­rzy aż do za­koń­cze­nia pro­ce­su - po­da­ła agen­cja In­ter­fax-Ukra­ina.

W nie­dzie­lę były pol­ski pre­zy­dent i były szef PE spę­dzi­li ponad 3,5 go­dzi­ny w char­kow­skim szpi­ta­lu, gdzie Ty­mo­szen­ko prze­cho­dzi ku­ra­cję. Po opusz­cze­niu szpi­ta­la także nie udzie­li­li pra­sie żad­nej wy­po­wie­dzi.

We wzno­wio­nym w po­nie­dzia­łek pro­ce­sie Ty­mo­szen­ko oskar­żo­na jest o mal­wer­sa­cje z lat 90., gdy kie­ro­wa­ła firmą Jed­no­li­te Sys­te­my Ener­ge­tycz­ne Ukra­iny (JSEU), która han­dlo­wa­ła m.​in. gazem.

Pro­ku­ra­tu­ra za­rzu­ca Ty­mo­szen­ko - or­ga­ni­zo­wa­nie uchy­la­nia się od spła­ty po­dat­ków na ogól­ną sumę prze­kra­cza­ją­cą 4,7 mln hry­wien (ok. 1,95 mln zło­tych), kra­dzież oraz próbę kra­dzie­ży środ­ków bu­dże­to­wych drogą wy­łu­dze­nia ponad 25 mln hry­wien (ok. 10,4 mln zło­tych) w ra­mach zwro­tu po­dat­ku VAT, fał­szo­wa­nie do­ku­men­tów służ­bo­wych, a także uchy­la­nie się od spła­ty 681 tys. hry­wien (ok. 283 tys. zło­tych) po­dat­ku do­cho­do­we­go -.

Nie­daw­no za­stęp­ca pro­ku­ra­to­ra ge­ne­ral­ne­go Rinat Ku­zmin oświad­czył, iż go­to­we są ko­lej­ne oskar­że­nia wobec Ty­mo­szen­ko. Tym razem wła­dze za­mie­rza­ją za­rzu­cić jej udział w za­bój­stwie w Do­niec­ku w la­tach 90. par­la­men­ta­rzy­sty i biz­nes­me­na Je­whe­na Szczer­ba­nia. We­dług pro­ku­ra­tu­ry par­la­men­ta­rzy­sta miał ogra­ni­czać wpły­wy w Don­ba­sie kor­po­ra­cji JSEU.

W ze­szłym roku była pre­mier zo­sta­ła ska­za­na na sie­dem lat wię­zie­nia za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku, kiedy stała na czele rządu ukra­iń­skie­go.

>>>>

Teraz rozciagaj cyrk ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:44, 26 Cze 2012    Temat postu:

Ukraina: odroczono rozpatrzenie kasacji w sprawie Tymoszenko

Sąd Naj­wyż­szy Ukra­iny od­ro­czył do 12 lipca roz­pa­trze­nie skar­gi ka­sa­cyj­nej w spra­wie byłej pre­mier Julii Ty­mo­szen­ko ska­za­nej na sie­dem lat wię­zie­nia za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku. Ty­mo­szen­ko stała wtedy na czele rządu.

SN przy­chy­lił się do wnio­sku oskar­że­nia o prze­pro­wa­dze­nie eks­per­ty­zy me­dycz­nej, która po­zwo­li stwier­dzić, czy uskar­ża­ją­ca się na bóle krę­go­słu­pa Ty­mo­szen­ko może uczest­ni­czyć w roz­pra­wie. Oskar­żo­na, która znaj­du­je się obec­nie w szpi­ta­lu w Char­ko­wie, nie zo­sta­ła przy­wie­zio­na do sądu.

Po­sie­dze­nie SN ob­ser­wo­wa­li były pre­zy­dent RP Alek­san­der Kwa­śniew­ski i były prze­wod­ni­czą­cy Par­la­men­tu Eu­ro­pej­skie­go (PE) Pat Cox, któ­rzy jako spe­cjal­ni wy­słan­ni­cy PE mo­ni­to­ru­ją po­stę­po­wa­nia są­do­we do­ty­czą­ce opo­zy­cjo­nist­ki.

W roz­mo­wie z pol­ski­mi dzien­ni­ka­rza­mi Kwa­śniew­ski od­mó­wił ja­kich­kol­wiek ko­men­ta­rzy przed za­koń­cze­niem pro­ce­su ka­sa­cyj­ne­go. Po­in­for­mo­wał je­dy­nie, że w nie­dzie­lę wraz z Cok­sem od­wie­dził Ty­mo­szen­ko w szpi­ta­lu, gdzie prze­cho­dzi ona le­cze­nie pod nad­zo­rem le­ka­rzy z Nie­miec.

- Ona jest w tej chwi­li le­czo­na. Roz­ma­wia­li­śmy z nie­miec­ki­mi le­ka­rza­mi, któ­rzy twier­dzą, że to le­cze­nie musi być kon­ty­nu­owa­ne, na­to­miast w sen­sie in­te­lek­tu­al­nym zna­leź­li­śmy ją w świet­nej for­mie; bar­dzo zde­ter­mi­no­wa­ną i bar­dzo pre­cy­zyj­ną w wy­po­wie­dziach - po­wie­dział Kwa­śniew­ski.

Ty­mo­szen­ko usły­sza­ła wyrok sied­miu lat wię­zie­nia w ze­szłym roku. Była pre­mier twier­dzi, że jej ska­za­nie in­spi­ro­wał pre­zy­dent Ukra­iny Wik­tor Ja­nu­ko­wycz, z któ­rym bez po­wo­dze­nia wal­czy­ła o naj­wyż­sze sta­no­wi­sko w pań­stwie w 2010 roku.

We­dług Unii Eu­ro­pej­skiej spra­wa Ty­mo­szen­ko ma pod­ło­że po­li­tycz­ne, a wła­dze w Ki­jo­wie wy­biór­czo sto­su­ją prawo w pro­ce­sach byłej pre­mier i kilku jej współ­pra­cow­ni­ków. Bruk­se­la chce, by Ty­mo­szen­ko i inni wię­zie­ni po­li­ty­cy ukra­iń­skiej opo­zy­cji mogli wziąć udział w za­pla­no­wa­nych na ko­niec paź­dzier­ni­ka wy­bo­rach par­la­men­tar­nych.

Ty­mo­szen­ko jest też oskar­żo­na o nad­uży­cia, któ­rych miała się do­pu­ścić w la­tach 90. XX wieku, gdy kie­ro­wa­ła han­dlu­ją­cą gazem firmą Jed­no­li­te Sys­te­my Ener­ge­tycz­ne Ukra­iny (JSEU). Pro­ces w tej spra­wie od­by­wa się w są­dzie re­jo­no­wym w Char­ko­wie i zo­stał już po raz drugi odło­żo­ny. Ko­lej­na roz­pra­wa od­bę­dzie się 10 lipca, gdyż - po­dob­nie jak w przy­pad­ku roz­pra­wy ka­sa­cyj­nej - pro­ku­ra­tu­ra za­żą­da­ła eks­per­ty­zy na temat stanu zdro­wia oskar­żo­nej.

Ukra­iń­ska pro­ku­ra­tu­ra twier­dzi po­nad­to, iż go­to­wa jest oskar­żyć opo­zy­cyj­ną po­li­tyk o zle­ce­nie w la­tach 90. za­bój­stwa par­la­men­ta­rzy­sty i biz­nes­me­na Je­whe­na Szczer­ba­nia. We­dług pro­ku­ra­tu­ry par­la­men­ta­rzy­sta miał ogra­ni­czać wpły­wy na­le­żą­cej m.​in. do Ty­mo­szen­ko kor­po­ra­cji JSEU.

>>>>

Znowu przedluzaja . Chyba jest rozkaz aby przeciagnac poza mistrzostwa ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:53, 27 Cze 2012    Temat postu:

Juszczenko wraca do polityki

Wik­tor Jusz­czen­ko wraca do po­li­ty­ki. Były pre­zy­dent Ukra­iny w za­pla­no­wa­nych na je­sień wy­bo­rach par­la­men­tar­nych ma za­miar wpro­wa­dzić do Rady Naj­wyż­szej nową siłę po­li­tycz­ną i jest prze­ko­na­ny, że prze­kro­czy ona obo­wią­zu­ją­cy 5-pro­cen­to­wy próg wy­bor­czy.

- Moim celem jest po­wo­ła­nie (...) par­tii pa­trio­tycz­nej - oświad­czył Jusz­czen­ko na kon­fe­ren­cji pra­so­wej w Ki­jo­wie. Po­in­for­mo­wał, że osta­tecz­ny kształt no­we­go ugru­po­wa­nia zo­sta­nie ogło­szo­ny 7 lipca.

Jusz­czen­ko ujaw­nił także, iż do jego ini­cja­ty­wy przy­łą­czy­ło się ponad 30 przed­sta­wi­cie­li róż­nych or­ga­ni­za­cji. Jest tam m.​in. nie­obec­na w son­da­żach Ukra­iń­ska Par­tia Lu­do­wa, Kon­gres Ukra­iń­skich Na­cjo­na­li­stów oraz ruchy spo­łecz­ne takie jak "Pro­swi­ta", czy Sto­wa­rzy­sze­nie Więź­niów Po­li­tycz­nych i Re­pre­sjo­no­wa­nych.

Były pre­zy­dent oce­nił, że obec­ne wy­da­rze­nia w jego kraju świad­czą, iż Ukra­ina może prze­kształ­cić się w "Bia­ło­ruś numer 2".- Na półkę odło­żo­no (pa­ra­fo­wa­ną, lecz nie­pod­pi­sa­ną) umowę sto­wa­rzy­sze­nio­wą Ukra­ina-UE. Za­mro­żo­no roz­mo­wy o ruchu bez­wi­zo­wym i mo­der­ni­za­cji sys­te­mu ga­zo­cią­gów. Je­stem prze­ko­na­ny, że taka po­li­ty­ka nie od­po­wia­da na­szym in­te­re­som na­ro­do­wym - pod­kre­ślił.

Jusz­czen­ko stoi dziś na czele roz­pa­da­ją­cej się i to­ną­cej w dłu­gach par­tii Nasza Ukra­ina, która ma tak ni­skie po­par­cie, że nie jest nawet wy­mie­nia­na w son­da­żach przed­wy­bor­czych. Kiedy Jusz­czen­ko nie zgo­dził się na wej­ście Na­szej Ukra­iny do tzw. Ko­mi­te­tu Zjed­no­czo­nej Opo­zy­cji, ugru­po­wa­nie to opu­ści­li nawet naj­bar­dziej wier­ni mu do nie­daw­na współ­pra­cow­ni­cy, tacy jak były szef Służ­by Bez­pie­czeń­stwa Ukra­iny Wa­łen­tyn Na­ły­waj­czen­ko.

Jusz­czen­ko nie chce współ­pra­co­wać z Ko­mi­te­tem ze wzglę­du na do­mi­nu­ją­cą rolę, jaką od­gry­wa w nim Blok byłej pre­mier Julii Ty­mo­szen­ko, jego so­jusz­nicz­ki z cza­sów po­ma­rań­czo­wej re­wo­lu­cji w 2004 r., którą były pre­zy­dent od lat trak­tu­je jak swego naj­więk­sze­go wroga.

Jusz­czen­ko, który do­szedł do wła­dzy wła­śnie dzię­ki tej re­wo­lu­cji oraz po­par­ciu Ty­mo­szen­ko, obar­cza­ny jest winą za roz­bi­cie obozu ugru­po­wań pro­za­chod­nich i oskar­ża­ny o do­pro­wa­dze­nie do wła­dzy obec­ne­go pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza. W wy­bo­rach pre­zy­denc­kich 2010 r., gdy Ja­nu­ko­wycz wal­czył o naj­wyż­sze sta­no­wi­sko w pań­stwie z Julią Ty­mo­szen­ko Jusz­czen­ko ape­lo­wał, by Ukra­iń­cy nie po­pie­ra­li ani jed­nej, ani dru­giej kan­dy­da­tu­ry.

Gdy w ubie­głym roku Ty­mo­szen­ko zo­sta­ła oskar­żo­na o nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu w 2009 r. umów ga­zo­wych z Rosją Jusz­czen­ko był świad­kiem w jej pro­ce­sie. Oświad­czył wów­czas, że pod­pi­su­jąc te kon­trak­ty Ty­mo­szen­ko dzia­ła­ła z po­bu­dek po­li­tycz­nych i za­su­ge­ro­wał, iż była pre­mier sama za­pro­po­no­wa­ła Ro­sja­nom wyż­szą staw­kę za gaz dla Ukra­iny, li­cząc na po­par­cie Mo­skwy dla swej kan­dy­da­tu­ry w wy­bo­rach pre­zy­denc­kich na Ukra­inie na po­cząt­ku 2010 r.

W paź­dzier­ni­ku Ty­mo­szen­ko zo­sta­ła ska­za­na na sie­dem lat wię­zie­nia i od­sia­du­je swój wyrok w żeń­skiej ko­lo­nii kar­nej w Char­ko­wie.

>>>>

Radze uczyc sie na bledach . I przypominam ze celem nie jest przesiadywanie na stolku tylko zbawienie duszy po smierci ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:03, 28 Cze 2012    Temat postu:

Łukaszenka wybiera się na mecz finałowy Euro 2012....

Aleksander Łukaszenka wybiera się na niedzielny mecz finałowy Euro 2012 w Kijowie. Poinformował o tym białoruski ambasador na Ukrainie Walancin Wialiczka. Zapowiedź wzbudziła od razu spore kontrowersje. - Polskie oraz ukraińskie władze powinny przekazać prezydentowi Białorusi Aleksandrowi Łukaszence, że jest persona non grata - uważa lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

- W wypadku braku solidarności ukraińskiego współorganizatora w tej sprawie - ani prezydent Komorowski, ani nikt z władz polskich nie powinien oficjalnie reprezentować Polski na meczu finałowym i uroczystości zakończenia mistrzostw w Kijowie - uważa Jurek.

Jego zdaniem, polskie władze nie mogą uczestniczyć "w publicznej aprobacie dla antypolskiej polityki Łukaszenki i przechodzić do porządku dziennego nad represjami wobec polskich działaczy".

Walancin Wialiczka powiedział też, że białoruski prezydent chce także spotkać się z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem, z którym ma rozmawiać o współpracy dwustronnej.

Na finał piłkarskich mistrzostw Europy wybiera się także prezydent Bronisław Komorowski.

Uczestnictwa w zakończeniu mistrzostw w Kijowie nie wyklucza kanclerz Niemiec Angela Merkel - pod warunkiem, że reprezentacja Niemiec dotrze do finału. Merkel wyraziła taką wolę po ćwierćfinałowym meczu Niemiec z Grecją w Gdańsku, kiedy to odwiedziła piłkarzy w szatni.

Do tej pory czołowi niemieccy politycy unikali wizyt na rozgrywanych przez drużynę trenera Joachima Loewa meczach na Ukrainie w proteście przeciw potraktowaniu przez władze w Kijowie skazanej na siedem lat więzienia byłej premier i liderki opozycji Julii Tymoszenko.

????

Jakto ,,wybiera sie'' ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:54, 29 Cze 2012    Temat postu:

Julia Tymoszenko nie zgodziła się na ekspertyzę stanu zdrowia.

Julia Tymoszenko nie zgodziła się na ekspertyzę jej stanu zdrowia. Decyzję o jej przeprowadzeniu podjął charkowski sąd po tym, jak była premier Ukrainy odmówiła udziału w rozprawie, twierdząc, że może to pogorszyć jej samopoczucie i zniwelować efekty leczenia choroby kręgosłupa.

Adwokat Julii Tymoszenko Serhij Własenko powiedział, że taka ekspertyza jest niezgodna z prawem bowiem ukraińska konstytucja zabrania przymusowego leczenia. Była premier odmówiła zatem zgody na takie badanie.

W poniedziałek charkowski sąd odłożył do 10 lipca posiedzenie w sprawie firmy Zjednoczone Systemy Energetyczne, którą w latach 90. kierowała Julia Tymoszenko. Sąd liczy, że do tego czasu zostanie przeprowadzona ekspertyza stanu zdrowia oskarżonej. O zrobienie takich badań wnioskowali prokuratorzy, którzy nie chcą, aby proces sądowy był prowadzony bez udziału Julii Tymoszenko. Ich zdaniem, ekspertyza powinna ostatecznie wyjaśnić, czy była premier może być doprowadzana do sądu, czy nie.

Takie same argumenty prokuratorzy postawili w czasie rozprawy kasacyjnej, która odbyła się dzień później, we wtorek, w Kijowie. Tu z kolei ogłoszono przerwę do 12 lipca także licząc na to, że do tego czasu Julia Tymoszenko zostanie zbadana. W stolicy rozpatrywana ma być kasacja wyroku skazującego ją na 7 lat więzienia za naruszenia proceduralne w czasie podpisywania umów gazowych z Rosją w 2009 roku.

Adwokaci twierdzą, że władze celowo opóźniają procedury sądowe, aby uniemożliwić obronie złożenie wniosku do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Jest to możliwe dopiero po przejściu wszystkich instancji na Ukrainie.

>>>

Istotnie podejrzane ekspertyzy ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:09, 30 Cze 2012    Temat postu:

Obrońcy praw człowieka nie chcą Łukaszenki na Euro 2012.

Ukraińscy obrońcy praw człowieka przekonują, że prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz powinien wycofać zaproszenie na mecz finałowy Euro 2012 dla Aleksandra Łukaszenki. Prezydent Białorusi zapowiedział swój przyjazd w niedzielę do Kijowa. - Jeśli Łukaszenka przyjedzie, to na znak protestu nie powinni przyjeżdżać zachodni przywódcy - apelują obrońcy praw człowieka.

Według ukraińskich obrońców praw człowieka, prezydenci, dyplomaci i przedstawiciele międzynarodowych organizacji powinni zwrócić się do Wiktora Janukowycza z prośbą o odwołanie zaproszenia dla Aleksandra Łukaszenki. Sami także skierowali taki apel do ukraińskiego prezydenta. Jeżeli jednak on tego nie zrobi, wtedy zachodni przywódcy powinni zrezygnować z wizyty na stadionie. Miałby to być znak solidarności z Białorusinami i przejaw walki o prawa człowieka.

Dotąd na meczach turnieju na Ukrainie nie pojawił się żaden znaczący europejski polityk. Jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2012 wielu z nich mówiło o bojkocie turnieju ze względu na prześladowania opozycji, a przede wszystkim byłej premier Julii Tymoszenko. W czasie trwania mistrzostw sprawa przycichła.

Na razie swoją obecność na trybunach stadionu Olimpijskiego w Kijowie zapowiedzieli prezydenci Polski Bronisław Komorowski, Gruzji Micheil Saakaszwili, Włoch Giorgio Napolitano oraz premierzy tego ostatniego kraju i Hiszpanii: Mario Monti i Mariano Rajoy. Na stadionie będzie też hiszpański następca tronu książę Asturii Filip.

O wizycie prezydenta Bronisława Komorowskiego na Ukrainie na zakończenie Euro 2012 było wiadomo od dawna. Polska jest bowiem współorganizatorem Mistrzostw wraz z Ukrainą.

>>>>

Akurat Janukowycz jest nie lepszy ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136800
Przeczytał: 68 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:34, 04 Lip 2012    Temat postu:

Starcia między milicją a opozycją w Kijowie

W Kijowie doszło do starć między milicją a opozycją, protestującą przeciwko zmianom w polityce językowej, która rozszerza status języka rosyjskiego na Ukrainie. Zwolennicy opozycji rzucali w milicjantów butelkami z wodą i skandowali "Precz z bandą!". Siły specjalne użyły gazu łzawiącego. W zamieszkach poszkodowany został słynny bokser Witalij Kliczko, który stoi na czele współpracującej z opozycją partii UDAR.

Witalij Kliczko dla WP.PL: Ukraina nie przetrwa bez Polski

W wyniku zamieszek rozbito okna przy wejściu do Ukraińskiego Domu w centrum stolicy. Prezydent Wiktor Janukowycz miał tam przeprowadzić doroczną konferencję prasową, jednak kilkanaście minut przed jej początkiem poinformowano, że konferencja została przeniesiona na inny czas.

Siły specjalne próbowały wyprzeć zwolenników opozycji spod Ukraińskiego Domu. Rozpylono tam gaz łzawiący, a w tłumie widać było ludzi z zakrwawionymi twarzami. Na miejsce przyjechały karetki pogotowia. W zamieszkach poszkodowany został m.in. słynny bokser Witalij Kliczko, który stoi na czele współpracującej z opozycją partii UDAR. Karetka zabrała także głodującego od wtorku przed Ukraińskim Domem dziennikarza Serhija Rachmanina, który według mediów doznał ataku serca. Wraz z Rachmaninem w proteście głodowym uczestniczy pięcioro deputowanych.

Tuż przed południem milicyjne oddziały specjalne Berkut zaczęły wycofywać się z okolic Ukraińskiego Domu, a prezydent Janukowycz zaprosił do siebie przedstawicieli ugrupowań rządzących i opozycji. Ci ostatni odpowiedzieli, że zgodzą się na to spotkanie pod warunkiem, że będzie ono w całości transmitowane w telewizji.

Zdaniem opozycji przegłosowany z inicjatywy prezydenckiej Partii Regionów dokument nadaje preferencje językowi rosyjskiemu i jest pierwszym krokiem do zrównania jego statusu z językiem ukraińskim, będącym obecnie jedynym językiem państwowym.

Opozycja twierdzi, że głosowanie nad ustawą zostało sfałszowane, gdyż tego punktu nie było w porządku obrad. Podczas głosowania w sali obrad Rady Najwyższej Ukrainy nie było także jej przewodniczącego Wołodymyra Łytwyna, który twierdzi, iż został w tym czasie wezwany do administracji prezydenckiej.

- Zostałem oszukany. Oszukany został cały naród ukraiński - oświadczył Łytwyn, informując parlamentarzystów, że podaje się do dymisji. W tym samym czasie dymisję złożył także jego zastępca Mykoła Tomenko.

- Moje dalsze przebywanie w takim prezydium Rady Najwyższej jest bezzasadne i niemożliwe. (...)Jeśli chcemy bronić naszych interesów narodowych i języka ojczystego, to nie można podpisywać ustawy, którą uchwalono z naruszeniem konstytucji i regulaminu parlamentu - powiedział Tomenko.

Ustawa o podstawach polityki językowej daje preferencje językowi rosyjskiemu we wschodniej części kraju. Gdyby dokument ten wszedł w życie, to w regionach, gdzie istnieją duże skupiska mniejszości narodowych (ponad 10 proc. miejscowej ludności), dopuszcza się używanie w życiu publicznym języka tych mniejszości.

Na mocy nowej ustawy język rosyjski byłby regionalnym językiem w 13 z 27 regionów Ukrainy, w tym w Kijowie i Sewastopolu. Krymsko-tatarski (krymski) stałby się regionalnym językiem na Krymie, węgierski - w regionie zakarpackim, a rumuński - w obwodzie czerniowieckim.

>>>>

Znowu ostro !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 10 z 17

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy