Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Dziennikarz krytykował organy bezpieczeństwa i zniknął !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:48, 09 Kwi 2012    Temat postu:

Rosja grozi Ukrainie zamknięciem granicy

Szef Rospotrebnadzoru (Rosyjska Federalna Służba Nadzoru w Sferze Obrony Praw Konsumenta i Dobrobytu - red.) Giennadij Oniszczenko ostrzegł, że Rosja może zamknąć granicę z Ukrainą, jeśli nie zostanie rozwiązany problem wysokiej zachorowalności na cholerę w tym kraju – podaje tsn.ua.

- Jeśli będzie to samo, co w zeszłym roku z cholerą w Mariupolu (miasto we wschodniej części Ukrainy - red.), to po prostu zamkniemy granicę – powiedział Oniszczenko. Dodał, że obecnie trwają prace lekarzy sanitarnych z Ukrainy i Rosji nad tym, by adekwatnie reagować na ewentualny nagły wzrost zagrożenia cholerą. Oniszczenko wyraził nadzieję, że Ukraina rozumie wagę tego problemu, szczególnie w kontekście zbliżającego się lata, kiedy wielu Rosjan spędza wakacje na Krymie. Podobne pretensje Oniszczenko wysuwał wobec Ukrainy na początku tego roku. Wówczas niepokoiło go, że cholera na Ukrainie może wymknąć się spod kontroli po reformie ukaińskiej służby epidemiologicznej.

Oniszczenko dodał, że "Rosja nie będzie wpuszczać turystów na Ukrainę, jeśli powtórzy się epidemia cholery". W 2011 roku doszło do niej w obwodzie donieckim, lecz wtedy Rosja, dzięki skoordynowanym działaniom przeprowadzonym we współpracy z ukraińskimi władzami, nie zamknęła granicy dla ludzi i towarów.

>>>>

Widzimy ze Wolodii woda uderzyla do glowy . Putinizacja na wszystkich odcinkach . Koniec bedzie zalosny ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:48, 12 Kwi 2012    Temat postu:

Ukraina: pięć lat więzienia dla kolejnego członka rządu Tymoszenko

Wyrok pię­ciu lat wię­zie­nia za prze­stęp­stwa go­spo­dar­cze usły­szał dziś Wa­łe­rij Iwasz­czen­ko, wi­ce­mi­ni­ster obro­ny w rzą­dzie ska­za­nej wcze­śniej za nad­uży­cia byłej pre­mier Ukra­iny Julii Ty­mo­szen­ko.

Zgod­nie z de­cy­zją sądu w Ki­jo­wie Iwasz­czen­ko zo­stał skie­ro­wa­ny do ko­lo­nii kar­nej sta­jąc się trze­cim wy­so­kiej rangi byłym pod­wład­nym Ty­mo­szen­ko, któ­re­go wtrą­co­no za kraty za pre­zy­den­tu­ry Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza. Iwasz­czen­ko był oskar­żo­ny o nie­zgod­ne z pra­wem wy­da­nie ze­zwo­le­nia na wy­prze­daż ma­jąt­ku upa­da­ją­cej stocz­ni woj­sko­wej. Prócz kary po­zba­wie­nia wol­no­ści sąd ode­brał mu tytuł urzęd­ni­ka pań­stwo­we­go, oraz za­ka­zał zaj­mo­wa­nia sta­no­wisk pań­stwo­wych na okres trzech lat.

W ubie­głym ty­go­dniu sąd w Ki­jo­wie ska­zał na trzy lata wię­zie­nia mi­ni­stra ochro­ny śro­do­wi­ska w rzą­dzie Ty­mo­szen­ko Hry­ho­ri­ja Fi­lip­czu­ka. W lutym na czte­ry lata po­zba­wie­nia wol­no­ści ska­za­no by­łe­go szefa MSW Ju­ri­ja Łu­cen­kę. Sta­nął on przed sądem m.​in. za to, że jako mi­ni­ster bez­praw­nie przy­znał swemu kie­row­cy do­da­tek eme­ry­tal­ny w wy­so­ko­ści 40 tys. hry­wien (ok. 16 tys. zło­tych).

Sama Ty­mo­szen­ko usły­sza­ła wyrok jako pierw­sza w paź­dzier­ni­ku ubie­głe­go roku. Sąd uznał ją za winną nad­użyć, ja­kich jej rząd miał do­pu­ścić się przy za­wie­ra­niu umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku. Była pre­mier zo­sta­ła ska­za­na na sie­dem lat po­zba­wie­nia wol­no­ści. Opo­zy­cja twier­dzi, że wy­ro­ki na Ty­mo­szen­ko i człon­ków jej ekipy to wyraz walki po­li­tycz­nej, którą toczy ekipa Ja­nu­ko­wy­cza. O po­li­tycz­nym wy­mia­rze ich spraw mówi także Unia Eu­ro­pej­ska, która za­rzu­ca w związ­ku z tym wła­dzom w Ki­jo­wie wy­biór­cze sto­so­wa­nie prawa.

>>>>

I znow to samo ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:19, 13 Kwi 2012    Temat postu:

Niemcy: przedstawiciel władz domaga się należytego leczenia Tymoszenko

Pełnomocnik rządu Niemiec ds. praw człowieka Markus Loening zaapelował dziś do ukraińskich władz, by zapewniły odbywającej karę więzienia byłej premier Julii Tymoszenko odpowiednią kurację w związku ze stanem jej kręgosłupa.

51-letnia Tymoszenko odbywa karę siedmiu lat wiezienia za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 r. Była premier jest przekonana, że wyrok wydano z motywów politycznych. Tymoszenko skarży się na swe zdrowie. Niemieccy lekarze, którzy zbadali ją w zeszłym miesiącu, stwierdzili, że cierpi ona na silne bóle kręgosłupa i wymaga leczenia w specjalistycznej klinice.

Markus Loening powiedział dziś w Kijowie dziennikarzom, że ukraińskie władze muszą zagwarantować to, że "ludzie, którzy są chorzy, a znajdują się w więzieniu, będą mieć zapewnione najlepsze możliwe leczenie".

Tymoszenko rozważa obecnie propozycję władz, aby poddała się stosownej kuracji w szpitalu w Charkowie.

Obrońca Tymoszenko Serhij Własenko powiedział wczoraj, że jego klientka nie zmieniła zdania na temat leczenia i ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie, kierując się rekomendacją niemieckich lekarzy. Własenko skomentował w ten sposób oświadczenie Prokuratury Generalnej Ukrainy, która poinformowała, że Tymoszenko już się zgodziła na leczenie w charkowskim szpitalu.

Obrońca byłej premier wyraził też zdumienie, że oświadczenie o leczeniu Tymoszenko wydała Prokuratura Generalna, a nie służba penitencjarna lub resort ochrony zdrowia.

Z powodu sprawy Tymoszenko, skazanej na siedem lat, znacznemu ochłodzeniu uległy stosunki między Ukrainą a Unią Europejską. Wyrok na byłą premier Bruksela uznała za dowód wybiórczego stosowania prawa.

Premier Litwy Andrius Kubilius powiedział dziś przebywającemu w Wilnie premierowi Ukrainy Mykole Azarowowi, że skazanie Tymoszenko jest "przeszkodą" dla aspiracji Ukrainy na drodze do Unii. Tymczasem Azarow oświadczył, że Julia Tymoszenko najpierw musi uznać swą winę, zanim zostanie rozważone "prawne rozwiązanie" w jej sprawie, która ciąży na stosunkach Kijowa z Zachodem.

- Najpierw powinna (Tymoszenko) uznać swą winę wobec narodu ukraińskiego, bo stoimy przed poważnymi problemami i każdy obywatel ukraiński musi płacić ze swej kieszeni za jej (Tymoszenko) nielegalne czyny - powiedział premier Azarow. - Kiedy wyrazi skruchę, uzna swą winę, wiele spraw da się rozwiązać. Takie przyznanie się do winy otworzy drogę do rozwiązań prawnych - dodał Azarow. Ale jednocześnie odrzucił możliwość przebaczenia opozycjonistce, podkreślając, że "ani rząd ani prezydent nie mogą podjąć decyzji w jej sprawie, która może być przedmiotem jedynie decyzji sądu".

>>>>

Nawet Hitlera w wiezieniu nalezalo by leczyc uczciwie a co dopiero Tymoszenko . Widzimy przy okazji tamtejsze wieziennicwo . Totalne sowieckie zbydlęcenie ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:07, 14 Kwi 2012    Temat postu:

Lekarze: nie można sądzić Tymoszenko w tym stanie.

Lekarze z niemieckiej kliniki Charite orzekli, że stan zdrowia byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, która obecnie przebywa w więzieniu i uskarża się na silne bóle kręgosłupa, nie pozwala jej na udział w kolejnych procesach sądowych.

- Z medycznego punktu widzenia jej udział w procesie sądowym jest niewskazany" - oświadczył szef kliniki, profesor Karl-Max Einhaeupl, po zbadaniu Tymoszenko w żeńskiej kolonii karnej w Charkowie/

Pytany, czy Tymoszenko może uzyskać fachową pomoc we wskazanym przez władze ukraińskie szpitalu kolejowym w Charkowie, Einhaeupl odpowiedział: To dobry szpital, ale przewiezienie do niego Tymoszenko nie oznacza, że wyzdrowieje.

Pbrońca byłej premier Serhij Własenko powiedział, że jego klientka podejmie ostateczną decyzję w sprawie kuracji w charkowskim szpitalu, kierując się rekomendacją niemieckich lekarzy. Własenko skomentował w ten sposób oświadczenie Prokuratury Generalnej Ukrainy, która poinformowała, że Tymoszenko już zgodziła się na leczenie w szpitalu kolejowym.

51-letnia Tymoszenko odbywa karę siedmiu lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 r. Była premier, najważniejsza przeciwniczka prezydenta Wiktora Janukowycza, jest przekonana, że wyrok wydano z motywów politycznych.

Sprawa Tymoszenko doprowadziła do znacznego ochłodzenia stosunków między Ukrainą a Unią Europejską. Bruksela uznała wyrok na byłą premier za dowód wybiórczego stosowania prawa.

O uwolnienie Tymoszenko apelowało w styczniu Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy (ZPRE). Wezwało ono władze ukraińskie do wprowadzenia zmian, które przystosowałyby ukraińskie prawo do standardów Rady Europy oraz pozwoliły oczyścić z zarzutów przedstawicieli poprzedniej ekipy rządowej, skazanych na więzienie i sądzonych za rzekome malwersacje finansowe. Tymoszenko została skazana z artykułu, który zachował się w ukraińskim kodeksie karnym jeszcze z czasów ZSRR.

Choć ZPRE ostrzegło władze w Kijowie, że w razie niewypełnienia tych zaleceń Ukraina może liczyć się z sankcjami, na razie ekipa prezydenta Janukowycza nie zareagowała na te ostrzeżenia.

19 kwietnia w Charkowie rozpocznie się kolejny proces Tymoszenko, po którym może ona spędzić w więzieniu ogółem nawet 12 lat. Proces ten dotyczy machinacji finansowych firmy Jednolite Systemy Energetyczne Ukrainy (JSEU), którą była premier kierowała w latach 90. Firma ta handlowała m.in. gazem.

Na początku kwietnia ukraińska prokuratura otrzymała także dokumenty mogące świadczyć, że Tymoszenko zleciła w latach 90. głośne zabójstwo, którego ofiarą padł parlamentarzysta i biznesmen z Doniecka Jewhen Szczerbań.

Opozycyjna partia Batkiwszczyna, którą Tymoszenko kieruje zza krat, oświadczyła, że oskarżenia te są wymierzoną w przeciwników politycznych "brudną, niemoralną i bezpodstawną kampanią", za którą stoi wywodzący się także z Doniecka prezydent Janukowycz.

>>>>

To oczywiste . Chorych sie leczy a nie sadzi ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:14, 14 Kwi 2012    Temat postu:

Ukraińskie eleganckie taksówki na Euro były tylko na pokaz.

Eleganckie nowe taksówki, które zobaczyli we Lwowie prezydenci UEFA i Ukrainy, okazały się jedynie fikcją na pokaz. Maszyny zostały zaparkowane przed lotniskiem tylko po to, aby mogli je obejrzeć Michel Platini i Wiktor Janukowycz uroczyście otwierający nowy terminal portu lotniczego.

Tuż przed uroczystością dziennikarze zobaczyli sześć nowych, pomalowanych na żółto i niebiesko taksówek, które zajechały przed nowy terminal. Wszystkie miały łotewskie numery rejestracyjne, które kierowcy w pośpiechu zdejmowali. Nie znali oni także ukraińskiego, tylko rosyjski.

Na bocznych drzwiach znalazł się adres internetowy taksi.ua i numer telefonu. Taka strona nie została nawet zarejestrowana, a telefon nie odpowiada.

Dzień po otwarciu taksówki wróciły na Łotwę. Przedstawiciele lotniska twierdzą, że chcieli pokazać wzór tego, jak mają wyglądać tego typu samochody. Niedługo odbędzie się konkurs, w wyniku którego zostanie wyłoniony oficjalny taksówkowy operator portu lotniczego.

Obecnie taksówki we Lwowie rzadko przypominają europejskie. Często są to stare, radzieckie samochody. Większość z nich nie ma liczników. Cenę ustala się z kierowcą przed rozpoczęciem kursu.

>>>>

No i prosze ! Nie ma to jak radzieckie metody !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:07, 17 Kwi 2012    Temat postu:

Ukraińskie media: Janukowycz napisze książkę o pomarańczowej rewolucji

Pre­zy­dent Ukra­iny Wik­tor Ja­nu­ko­wycz za­mie­rza na­pi­sać książ­kę o po­ma­rań­czo­wej re­wo­lu­cji 2004 roku, gdy po pro­te­stach prze­ciw­ko fał­szer­stwom wy­bor­czym nie udało mu się zająć naj­wyż­sze­go sta­no­wi­ska w pań­stwie - pisze we wto­rek dzien­nik "Sie­god­nia".

O li­te­rac­kich pla­nach Ja­nu­ko­wy­cza po­in­for­mo­wa­ło wy­daw­nic­two "Nowyj Mir" z ro­dzin­ne­go mia­sta pre­zy­den­ta, Do­niec­ka. Stało się to po skan­da­lu, który wy­buchł, gdy kilka dni wcze­śniej w de­kla­ra­cji ma­jąt­ko­wej Ja­nu­ko­wy­cza dzien­ni­ka­rze wy­kry­li, że otrzy­mał on ho­no­ra­rium o rów­no­war­to­ści 2 mln do­la­rów za prawa au­tor­skie do dzieł, które wy­szły, bądź wyjdą spod jego pióra. "Ja­nu­ko­wycz jest jed­nym z naj­le­piej opła­ca­nych pi­sa­rzy w świe­cie", "Ho­no­ra­rium Ja­nu­ko­wy­cza jest wyż­sze od ho­no­ra­riów (pre­zy­den­ta USA Ba­rac­ka) Obamy i au­to­rów be­st­sel­le­rów" - ko­men­tu­ją do­nie­sie­nia o wy­na­gro­dze­niu pre­zy­den­ta ukra­iń­skie media.

- Nie wiem, jakie po­win­ny być na­kła­dy, by takie ho­no­ra­rium było uza­sad­nio­ne eko­no­micz­nie. Dla ukra­iń­skie­go rynku jest to spra­wa bez pre­ce­den­su. Naj­więk­sze ho­no­ra­ria, które uzy­sku­ją ukra­iń­scy au­to­rzy pod­ręcz­ni­ków, wy­no­szą 20-30 ty­się­cy hry­wien (7,9-11,9 tys. zło­tych) - po­wie­dział ga­ze­cie "Sie­god­nia" szef Ukra­iń­skie­go Sto­wa­rzy­sze­nia Wy­daw­ców Ksią­żek, Ołek­sandr Afo­nin.

W od­po­wie­dzi na falę kry­ty­ki i żar­tów, które po­ja­wi­ły się w in­ter­ne­cie po wia­do­mo­ści o wy­so­ko­ści ho­no­ra­rium Ja­nu­ko­wy­cza, w nie­dzie­lę pre­zy­dent po­in­for­mo­wał, że za­ro­bio­ne pie­nią­dze prze­ka­że na cele cha­ry­ta­tyw­ne. "Wy­na­gro­dze­nie, które otrzy­ma­łem w tym roku za wy­da­nie nie­któ­rych moich ksią­żek, skie­ru­ję na pomoc dla ubo­gich, cho­rych, a przede wszyst­kim dla dzie­ci" - oświad­czył. Nie­bo­tycz­nie wy­so­kie ho­no­ra­rium Ja­nu­ko­wy­cza nie jest jego pierw­szym po­tknię­ciem w spra­wach do­ty­czą­cych li­te­ra­tu­ry. W ubie­głym roku ga­ze­ta in­ter­ne­to­wa "Ukra­in­ska Praw­da", ana­li­zu­jąc pod­pi­sa­ną imie­niem i na­zwi­skiem pre­zy­den­ta książ­kę "Op­por­tu­ni­ty Ukra­ine" (Ukra­ina - kraj moż­li­wo­ści), zna­la­zła w niej całe frag­men­ty prze­pi­sa­ne z prac in­nych au­to­rów. W wy­ni­ku tego śledz­twa wy­da­na w Au­strii książ­ka nigdy nie tra­fi­ła do księ­garń.

>>>>

To bedzie hit ! I co sie dowiemy ? Ze to spisek CIA ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:05, 18 Kwi 2012    Temat postu:

Julia Tymoszenko jest zbyt chora, żeby uczestniczyć we własnym procesie.

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko odmówiła udziału w rozpoczynającym się procesie sądowym, w którym występuje jako podejrzana o machinacje finansowe w kierowanej przez nią w latach 90. firmie Jednolite Systemy Energetyczne Ukrainy (JSEU).

Tymoszenko nie będzie uczestniczyć w procesie, gdyż nie pozwala jej na to zły stan zdrowia - podała ukraińska służba penitencjarna, która opublikowała podpisane przez opozycjonistkę oświadczenie w tej sprawie. Tymoszenko od wielu miesięcy uskarża się na bóle kręgosłupa.

Wcześniej Iwan Perwuszkin, naczelnik żeńskiej kolonii karnej w Charkowie, gdzie Tymoszenko odbywa wyrok siedmiu lar więzienia, oświadczył, że nie otrzymał żadnych dokumentów nakazujących władzom więziennym dostarczenie byłej premier do sądu. Informację, że Tymoszenko nie będzie na rozprawie, potwierdził również jej obrońca Serhij Własenko.

Kontrowersyjny proces

Kolejny proces Tymoszenko rusza w sądzie rejonowym w Charkowie. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), która prowadziła śledztwo na temat machinacji finansowych handlującej gazem firmy JSEU, zarzuca byłej premier popełnienie przestępstw, po udowodnieniu których może ona spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Jest to m.in. "organizowanie uchylania się od spłaty podatków na ogólną sumę przekraczającą 4,7 mln hrywien (ok. 1,95 mln złotych), kradzież oraz próba kradzieży środków budżetowych drogą wyłudzenia ponad 25 mln hrywien (ok. 10,4 mln złotych) z podatku VAT, fałszowanie dokumentów służbowych, a także uchylanie się od spłaty 681 tys. hrywien (ok. 283 tys. złotych) podatku dochodowego".

Zły stan zdrowia Tymoszenko

W ubiegłym tygodniu Tymoszenko po raz kolejny została przebadana przez lekarzy z niemieckiej kliniki Charite, którzy orzekli, że stan jej zdrowia nie pozwala na udział w procesach sądowych, i powtórzyli, że wymaga ona leczenia w specjalistycznym szpitalu.

51-letnia Tymoszenko odbywa karę więzienia za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 r. Była premier, najważniejsza przeciwniczka prezydenta Wiktora Janukowycza, jest przekonana, że wyrok wydano z motywów politycznych.

Sprawa Tymoszenko doprowadziła do znacznego ochłodzenia stosunków między Ukrainą a Unią Europejską. Bruksela uznała wyrok na byłą premier za dowód wybiórczego stosowania prawa.

>>>>

To oczywiste .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:18, 19 Kwi 2012    Temat postu:

Ukraina: ruszył kolejny proces Julii Tymoszenko

W Charkowie, na wschodzie Ukrainy, rozpoczął się dziś kolejny proces byłej premier Julii Tymoszenko. Opozycjonistka, która już odbywa wyrok siedmiu lat więzienia, sądzona jest teraz za machinacje finansowe z lat 90., gdy kierowała firmą handlującą gazem.

Jeśli wina Tymoszenko zostanie udowodniona, może ona spędzić za kratkami nawet 12 lat. Obrońcy i zwolennicy byłej premier uważają, że jej sprawa ma wymiar polityczny, a celem jest zamknięcie ust głównej przeciwniczce prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza. Tymoszenko nie bierze udziału w rozprawie, gdyż jak oświadczyła wczoraj nie pozwala jej na to stan zdrowia. Była premier od miesięcy uskarża się na silne bóle kręgosłupa, a w sądzie reprezentowana jest przez obrońców, wśród których jest jej córka Jewhenija.

- Julia Tymoszenko oskarżona jest o oszukiwanie i okradanie narodu ukraińskiego. Nikt nie stoi ponad prawem bez względu na to, jakie stanowiska zajmował - oświadczył na początku procesu prokurator Wiktor Łobacz.

- Prokurator pozwala sobie na przekręcanie faktów i wyrażanie ocen politycznych - odparł na to jeden z adwokatów byłej premier, Serhij Własenko.

O polityczne umotywowanie procesu Tymoszenko oskarżył władze Ukrainy obecny w Charkowie ambasador Francji ds. praw człowieka Francois Zimeray. - To, co zobaczyłem, to absurd. Polityczna motywacja oskarżenia nie wywołuje wątpliwości - powiedział w sądzie dziennikarzom.

Prokuratura twierdzi, że Tymoszenko ponosi odpowiedzialność za przestępstwa finansowe dokonane przez firmę Jednolite Systemy Energetyczne Ukrainy (JSEU), na czele której stała w latach 1995-97.

Jest to m.in. "organizowanie uchylania się od spłaty podatków na ogólną sumę przekraczającą 4,7 mln hrywien (ok. 1,95 mln złotych), kradzież oraz próba kradzieży środków budżetowych drogą wyłudzenia ponad 25 mln hrywien (ok. 10,4 mln złotych) w ramach zwrotu podatku VAT, fałszowanie dokumentów służbowych, a także uchylanie się od spłaty 681 tys. hrywien (ok. 283 tys. złotych) podatku dochodowego".

W ubiegłym tygodniu Tymoszenko po raz kolejny została przebadana przez lekarzy z niemieckiej kliniki Charite, którzy orzekli, że stan jej zdrowia nie pozwala na udział w procesach sądowych, i powtórzyli, że wymaga ona leczenia w specjalistycznym szpitalu. Obecnie 51-letnia Tymoszenko odbywa karę siedmiu lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 roku.

>>>>

Kolejny ponury cyrk ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:55, 19 Kwi 2012    Temat postu:

Ukraina: Reżim utrudnia dostęp do Tymoszenko

Am­ba­sa­dor Fran­cji ds. praw czło­wie­ka Fran­co­is Zi­me­ray po­now­nie nie do­stał zgody na wi­dze­nie z prze­by­wa­ją­cą w wię­zie­niu byłą pre­mier Ukra­iny Julią Ty­mo­szen­ko . Służ­by wię­zien­ne wy­ja­śni­ły, że rzecz­nik nie ma wy­ma­ga­nych ze­zwo­leń.

Próbę spo­tka­nia się z opo­zy­cjo­nist­ką Zi­me­ray pod­jął po raz drugi. Po raz pierw­szy wi­dze­nia z Ty­mo­szen­ko od­mó­wio­no mu w stycz­niu. Za­miast roz­mo­wy z byłą pre­mier fran­cu­skie­mu obroń­cy praw czło­wie­ka zor­ga­ni­zo­wa­no spo­tka­nie z kie­row­nic­twem żeń­skiej ko­lo­nii kar­nej w Char­ko­wie, gdzie Ty­mo­szen­ko jest wię­zio­na. Fran­cu­zo­wi wy­ja­śnio­no, że o po­zwo­le­nie na wi­dze­nie po­wi­nien ubie­gać się w są­dzie i że o swych za­mia­rach po­wi­nien po­wia­do­mić ukra­iń­ski MSZ.

W czwar­tek w Char­ko­wie roz­po­czął się ko­lej­ny pro­ces Ty­mo­szen­ko, która od­by­wa już karę sied­miu lat wię­zie­nia za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 r., gdy stała na czele rządu. Tym razem była pre­mier oskar­żo­na jest o ma­chi­na­cje fi­nan­so­we z lat 90., gdy kie­ro­wa­ła firmą han­dlu­ją­cą gazem.

Zi­me­ray, który był obec­ny na roz­pra­wie, oce­nił w roz­mo­wie z dzien­ni­ka­rza­mi, że spra­wa Ty­mo­szen­ko ma wy­miar po­li­tycz­ny. - To, co zo­ba­czy­łem, to ab­surd. Po­li­tycz­na mo­ty­wa­cja oskar­że­nia nie budzi wąt­pli­wo­ści - oświad­czył. Je­dy­nym za­gra­nicz­nym po­li­ty­kiem, któ­re­mu ukra­iń­skie wła­dze ze­zwo­li­ły do­tych­czas na od­wie­dze­nie Ty­mo­szen­ko w ko­lo­nii kar­nej w Char­ko­wie, jest pol­ski eu­ro­po­seł Paweł Kowal, który wi­dział się z nią na po­cząt­ku kwiet­nia.

>>>>

Po radziecku..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:46, 21 Kwi 2012    Temat postu:

Ukraina: Tymoszenko przewieziona do szpitala

Odbywająca karę siedmiu lat więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko nieoczekiwanie została przewieziona w nocy z piątku na sobotę z kolonii karnej do szpitala w Charkowie. Jej partia podejrzewa, że zrobiono to pod przymusem.

W szpitalu Tymoszenko ma przejść kurację związaną z silnymi bólami kręgosłupa, na które uskarża się od wielu miesięcy. Choć ukraińska służba penitencjarna poinformowała, że Tymoszenko wydała ustną zgodę na leczenie, kierowana przez opozycjonistkę partia Batkiwszczyna (Ojczyzna) podejrzewa, że byłą premier przetransportowano do szpitala pod przymusem.

"Dlaczego do przewiezienia doszło w nocy, zgodnie z najlepszymi tradycjami totalitaryzmu? Dlaczego w ogóle do tego doszło, jeśli według zaleceń międzynarodowej grupy lekarzy Julia Tymoszenko powinna być leczona w specjalistycznym szpitalu, a nie w klinice o profilu ogólnym?" - głosi oświadczenie Batkiwszczyny, która zażądała, by do Tymoszenko natychmiast dopuszczono jej obrońców.

Charkowski portal internetowy "Glavnoe" podał, że przewiezienie Tymoszenko do szpitala przypominało operację specjalną. Do żeńskiej kolonii karnej, gdzie więziona jest była premier, przyjechały po nią dwie karetki, eskortowane przez cztery samochody milicyjne. Pojazdy milicji dyżurowały także w tym czasie na ulicy przed więzieniem.

51-letnia Tymoszenko odbywa karę siedmiu lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 roku. Była premier utrzymuje, że jej sprawa inspirowana jest przez prezydenta Wiktora Janukowycza, z którym bez sukcesu konkurowała w wyborach prezydenckich na początku 2010 r.

W czwartek w Charkowie rozpoczął się kolejny proces byłej premier, w którym występuje ona jako oskarżona o machinacje finansowe z lat 90., gdy kierowała firmą handlującą gazem. Jeśli jej wina zostanie udowodniona, Tymoszenko może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Z powodu sprawy Tymoszenko znacznemu ochłodzeniu uległy stosunki między Ukrainą a Unią Europejską. Wyrok na byłą premier Bruksela uznała za dowód wybiórczego stosowania prawa.

>>>>

Tak . To nie zarty !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:39, 22 Kwi 2012    Temat postu:

Tymoszenko wróciła ze szpitala do więzienia

Odbywająca karę siedmiu lat więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, którą w nocy z piątku na sobotę nieoczekiwanie przewieziono do szpitala, w niedzielę równie nieoczekiwanie została przetransportowana z powrotem do żeńskiej kolonii karnej w Charkowie.

Władze, które dzień wcześniej twierdziły, że Tymoszenko wydała ustną zgodę na leczenie, w niedzielę przyznały, iż była premier nie chce poddać się kuracji szpitalnej. - Ku naszemu ogromnemu rozczarowaniu, odrzucając nasze propozycje, Julia Wołodymyriwna (Tymoszenko) odmówiła leczenia, w związku z czym nie mieliśmy możliwości jego kontynuacji. Nie są to usługi hotelowe. W szpitalu powinno się przechodzić leczenie - oświadczyła wiceminister zdrowia Raisa Mojsejenko.

W sobotę, po przetransportowaniu Tymoszenko do szpitala, jej partia Batkiwszyna (Ojczyzna) podejrzewała, że zrobiono to pod przymusem. Partia oświadczyła, że byłą premier wywieziono z więzienia w nocy, "zgodnie z najlepszymi tradycjami totalitaryzmu".

Tymoszenko od miesięcy narzeka na silne bóle kręgosłupa, które nie pozwalają jej samodzielnie się poruszać. Niemieccy lekarze, którzy ją badali, orzekli, że opozycjonistka musi być leczona w specjalistycznej klinice i że nie może ona uczestniczyć w procesie sądowym.

51-letnia Tymoszenko usłyszała wyrok siedmiu lat więzienia w październiku. Ukarano ją za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 roku. Była premier jest przekonana, że działania wokół niej inspiruje prezydent Wiktor Janukowycz, z którym przegrała wyścig o prezydenturę na początku 2010 r.

W czwartek w Charkowie rozpoczął się kolejny proces byłej premier, w którym występuje ona jako oskarżona o machinacje finansowe z lat 90., gdy kierowała firmą handlującą gazem. Jeśli jej wina zostanie udowodniona, Tymoszenko może zostać skazana nawet na 12 lat.

Jesienią na Ukrainie odbędą się wybory parlamentarne. Tymoszenko, jako osoba karana, nie może wysuwać w nich swojej kandydatury.

>>>>

I tak ja przezrzucaja w te i wewte...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:59, 23 Kwi 2012    Temat postu:

Ukraina: opozycyjne partie łączą się przed wyborami parlamentarnymi

Dwie naj­wy­żej no­to­wa­ne w son­da­żach opo­zy­cyj­ne par­tie Ukra­iny, Bat­kiwsz­czy­na (Oj­czy­zna) byłej pre­mier Julii Ty­mo­szen­ko i Front Zmian by­łe­go prze­wod­ni­czą­ce­go par­la­men­tu Ar­se­ni­ja Ja­ce­niu­ka, wspól­nie wy­star­tu­ją w za­pla­no­wa­nych na je­sień wy­bo­rach par­la­men­tar­nych.

De­cy­zję tę ogło­si­li dziś w Ki­jo­wie wi­ce­prze­wod­ni­czą­cy Bat­kiwsz­czy­ny Ołek­sandr Tur­czy­now i Ar­se­nij Ja­ce­niuk. Swój pod­pis pod "De­kla­ra­cją Jed­no­ści" dwóch ugru­po­wań zło­ży­ła także znaj­du­ją­ca się w wię­zie­niu Ty­mo­szen­ko. - In­for­mu­je­my o na­szym zjed­no­cze­niu, by wspól­nie iść do zwy­cię­stwa w wy­bo­rach i od­no­wić na Ukra­inie de­mo­kra­cję i spra­wie­dli­wość - oświad­czył na kon­fe­ren­cji pra­so­wej Tur­czy­now. - To, że pod umową wid­nie­je pod­pis Ty­mo­szen­ko, jest bar­dzo ważne. Wie­cie pań­stwo, że nasze sto­sun­ki nie za­wsze były łatwe, ale prze­szli­śmy ten etap na rzecz przy­szło­ści kraju - dodał Ja­ce­niuk.

W związ­ku z tym, że zmie­nio­na w grud­niu przez par­la­ment or­dy­na­cja wy­bor­cza nie do­pusz­cza do udzia­łu w wy­bo­rach blo­ków po­li­tycz­nych, przed­sta­wi­cie­le Fron­tu Zmian będą kan­dy­do­wa­li z listy Bat­kiwsz­czy­ny.

Na wspól­nej li­ście znaj­dą się także mniej­sze ugru­po­wa­nia: kie­ro­wa­ny przez by­łe­go szefa MSZ Bo­ry­sa Ta­ra­siu­ka Lu­do­wy Ruch Ukra­iny, Lu­do­wa Sa­mo­obro­na znaj­du­ją­ce­go się w wię­zie­niu by­łę­go szefa MSW Ju­ri­ja Łu­cen­ki, par­tia Za Ukra­inę oraz Par­tia Re­for­my i Po­rzą­dek.

Na dzi­siej­szej kon­fe­ren­cji do współ­pra­cy za­pro­szo­no rów­nież inne opo­zy­cyj­ne siły po­li­tycz­ne, w tym par­tię Udar (Cios) zna­ne­go bok­se­ra Wi­ta­li­ja Klicz­ki. Ten ostat­ni nie pod­jął jesz­cze de­cy­zji w spra­wie zjed­no­cze­nia. Ja­ce­niuk za­de­kla­ro­wał jed­nak, że Klicz­ko może li­czyć na po­par­cie opo­zy­cji w wy­bo­rach mera Ki­jo­wa, które mogą odbyć się w naj­bliż­szych mie­sią­cach.

Pracą szta­bu po­łą­czo­nych w po­nie­dzia­łek ugru­po­wań po­kie­ru­je Tur­czy­now. Pierw­sze miej­sca na li­stach wy­bor­czych zaj­mie Ty­mo­szen­ko oraz Ja­ce­niuk, choć była pre­mier, jako osoba ska­za­na pra­wo­moc­nym wy­ro­kiem są­do­wym, nie ma prawa kan­dy­do­wa­nia ani w wy­bo­rach par­la­men­tar­nych, ani pre­zy­denc­kich.

Zgod­nie z wy­ni­ka­mi badań so­cjo­lo­gicz­nych z po­cząt­ku marca rzą­dzą­ca obec­nie na Ukra­inie pre­zy­denc­ka Par­tia Re­gio­nów może li­czyć w wy­bo­rach par­la­men­tar­nych na 18,2 proc. gło­sów. Zdo­mi­no­wa­ny przez Bat­kiwsz­czy­nę Blok Julii Ty­mo­szen­ko cie­szy się po­par­ciem 19,6 proc. wy­bor­ców.

Ko­men­tu­jąc wów­czas te wy­ni­ki eks­per­ci wska­zy­wa­li, że jeśli ugru­po­wa­nie byłej pre­mier stwo­rzy­ło­by ko­ali­cję z in­ny­mi for­ma­cja­mi opo­zy­cyj­ny­mi, m.​in. z Fron­tem Zmian (11,2 proc. po­par­cia) i Uda­rem Klicz­ki (6,5 proc.) Par­tia Re­gio­nów nie by­ła­by w sta­nie utrzy­mać wła­dzy. We­dług son­da­żu ko­mu­ni­ści mogą li­czyć w wy­bo­rach na 7 proc. gło­sów.

Była pre­mier Ty­mo­szen­ko w paź­dzier­ni­ku 2011 roku zo­sta­ła ska­za­na na sie­dem lat wię­zie­nia za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu przez jej rząd umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku. Opo­zy­cjo­nist­ka jest prze­ko­na­na, że wyrok in­spi­ro­wał pre­zy­dent Wik­tor Ja­nu­ko­wycz, który chce wy­ru­go­wać ją z po­li­ty­ki. Ska­za­nie Ty­mo­szen­ko kry­ty­ko­wa­ne jest na Za­cho­dzie, m.​in. przez Unię Eu­ro­pej­ską. Zgod­nie ze sta­no­wi­skiem Bruk­se­li Ty­mo­szen­ko zo­sta­ła ska­za­na za pod­ję­cie de­cy­zji po­li­tycz­nej. W marcu unij­ny ko­mi­sarz ds. roz­sze­rze­nia i po­li­ty­ki są­siedz­kiej Szte­fan Fuele oświad­czył, że ocena je­sien­nych wy­bo­rów par­la­men­tar­nych na Ukra­inie bę­dzie za­le­ża­ła od tego, czy zo­sta­ną do nich do­pusz­cze­ni przed­sta­wi­cie­le opo­zy­cji, w tym Ty­mo­szen­ko i ska­za­ny na czte­ry lata wię­zie­nia były szef MSW, Łu­cen­ko.

>>>>

Slusznie brawo !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:09, 24 Kwi 2012    Temat postu:

Mąż Tymoszenko do Obamy, Putina i Merkel: nie pozwólcie jej zabić

Nie po­zwól­cie zabić mojej żony - z takim ape­lem zwró­cił się do pre­zy­den­ta USA Ba­rac­ka Obamy, pre­zy­den­ta elek­ta Rosji Wła­di­mi­ra Pu­ti­na i kanc­lerz Nie­miec An­ge­li Mer­kel Ołek­sandr Ty­mo­szen­ko, mąż ska­za­nej na sie­dem lat wię­zie­nia byłej pre­mier Ukra­iny.

O dą­że­nie do zgła­dze­nia opo­zy­cjo­nist­ki jej mał­żo­nek oskar­żył ekipę pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza i za­żą­dał wpro­wa­dze­nia sank­cji wobec niego i pra­cu­ją­cych z nim urzęd­ni­ków. Nie po­zwa­la­jąc na le­cze­nie Julii Ty­mo­szen­ko, któ­re­go wy­ma­ga ona w związ­ku z sil­ny­mi bó­la­mi krę­go­słu­pa, wła­dze pod­da­ją ją tor­tu­rom - wy­ja­śnił Ołek­sandr Ty­mo­szen­ko w opu­bli­ko­wa­nym w po­nie­dzia­łek li­ście. Wśród jego ad­re­sa­tów jest także prze­wod­ni­czą­cy Par­la­men­tu Eu­ro­pej­skie­go Mar­tin Schulz i se­kre­tarz ge­ne­ral­ny ONZ Ban Ki Mun.

"To, co dzie­je się wokół Julii Ty­mo­szen­ko, jest próbą jej zgła­dze­nia, za­bój­stwa, które wła­dze pla­nu­ją od sa­me­go po­cząt­ku jej prze­śla­do­wa­nia" - czy­ta­my.

Ołek­sandr Ty­mo­szen­ko pod­kre­ślił, że re­pre­sje sto­so­wa­ne wobec jego mał­żon­ki to próba od­cią­gnię­cia uwagi od kry­zy­su, który ogar­nął ukra­iń­skie pań­stwo.

"Reżim Ja­nu­ko­wy­cza nę­ka­ny jest przez we­wnętrz­ne sprzecz­no­ści oraz walkę mię­dzy róż­ny­mi gru­pa­mi wpły­wów. Od­czu­wal­ne jest zu­bo­że­nie spo­łe­czeń­stwa, wi­docz­ny spa­dek pro­duk­cji prze­my­sło­wej i rol­ni­czej. Kłam­stwo prze­ni­ka wszyst­kie dzia­ła­nia władz od dołu do góry" - na­pi­sał.

Apel męża Ty­mo­szen­ko zwią­za­ny jest m.​in. z nie­ocze­ki­wa­nym prze­trans­por­to­wa­niem jej do szpi­ta­la w nocy z piąt­ku na so­bo­tę. Choć wła­dze twier­dzi­ły, że Ty­mo­szen­ko wy­da­ła ustną zgodę na le­cze­nie, w nie­dzie­lę przy­zna­ły, iż była pre­mier nie chce pod­dać się ku­ra­cji szpi­tal­nej, i od­wio­zły ją z po­wro­tem do wię­zie­nia.

Kie­ro­wa­na przez Ty­mo­szen­ko zza krat par­tia Bat­kiwsz­czy­na (Oj­czy­zna) oświad­czy­ła, że jej przy­wód­czy­ni tra­fi­ła do szpi­ta­la pod przy­mu­sem.

Ty­mo­szen­ko od mie­się­cy na­rze­ka na bóle krę­go­słu­pa, które nie po­zwa­la­ją jej sa­mo­dziel­nie się po­ru­szać. Nie­miec­cy le­ka­rze, któ­rzy ją ba­da­li, orze­kli, że opo­zy­cjo­nist­ka musi być le­czo­na w spe­cja­li­stycz­nej kli­ni­ce i że nie może uczest­ni­czyć w pro­ce­sie są­do­wym.

51-let­nia Ty­mo­szen­ko usły­sza­ła wyrok sied­miu lat wię­zie­nia w paź­dzier­ni­ku. Uka­ra­no ją za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku. Była pre­mier jest prze­ko­na­na, że dzia­ła­nia wokół niej in­spi­ru­je pre­zy­dent Ja­nu­ko­wycz, z któ­rym prze­gra­ła wy­ścig o pre­zy­den­tu­rę na po­cząt­ku 2010 r.

W mi­nio­ny czwar­tek w Char­ko­wie roz­po­czął się ko­lej­ny pro­ces byłej pre­mier, w któ­rym wy­stę­pu­je ona jako oskar­żo­na o ma­chi­na­cje fi­nan­so­we z lat 90., gdy kie­ro­wa­ła firmą han­dlu­ją­cą gazem. Jeśli jej wina zo­sta­nie udo­wod­nio­na, Ty­mo­szen­ko może zo­stać ska­za­na nawet na 12 lat.

W paź­dzier­ni­ku na Ukra­inie od­bę­dą się wy­bo­ry par­la­men­tar­ne. Zgod­nie z pra­wem Ty­mo­szen­ko, jako osoba ka­ra­na, nie może wy­su­nąć w nich swo­jej kan­dy­da­tu­ry.

Ołak­sandr Ty­mo­szen­ko prze­by­wa obec­nie w Cze­chach. W stycz­niu uzy­skał tam azyl.

>>>>>

No tak tylko czy Wolodia to odpowiedni adresat aby ratowac zycie ? Raczej aby niszczyc .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:38, 24 Kwi 2012    Temat postu:

Ukraina: rozpoczął się kolejny proces byłego szefa MSW Łucenki

W są­dzie re­jo­no­wym dziel­ni­cy Pe­czersk w Ki­jo­wie roz­po­czął się pro­ces ska­za­ne­go już na czte­ry lata wię­zie­nia by­łe­go szefa MSW Ukra­iny i bo­ha­te­ra po­ma­rań­czo­wej re­wo­lu­cji 2004 r. Ju­ri­ja Łu­cen­ki.

Wyrok na opo­zy­cjo­ni­stę, który jest za­cie­kłym prze­ciw­ni­kiem pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza, wy­da­no w lutym. Łu­cen­ko zo­stał ska­za­ny za sprze­nie­wie­rze­nie pie­nię­dzy pań­stwo­wych. Przy­znał m.​in. swemu kie­row­cy do­da­tek eme­ry­tal­ny o rów­no­war­to­ści 16 ty­się­cy zło­tych. Nowy pro­ces Łu­cen­ki do­ty­czy fi­gu­ran­tów śledz­twa w spra­wie wy­ja­śnie­nia próby otru­cia by­łe­go pre­zy­den­ta Wik­to­ra Jusz­czen­ki, do któ­rej do­szło pod­czas pre­zy­denc­kiej kam­pa­nii wy­bor­czej w 2004 r. Jusz­czen­ko starł się w niej z Ja­nu­ko­wy­czem.

Oskar­że­nie za­rzu­ca dziś Łu­cen­ce, że kie­ru­jąc MSW z po­mi­nię­ciem prawa wydał zgodę na śle­dze­nie kie­row­cy i ochro­nia­rza by­łe­go wi­ce­sze­fa Służ­by Bez­pie­czeń­stwa Ukra­iny (SBU) Wo­ło­dy­my­ra Sa­ciu­ka. To wła­śnie on był go­spo­da­rzem przy­ję­cia, na któ­rym miało dojść do próby otru­cia Jusz­czen­ki.

Po ko­la­cji, którą Sa­ciuk wydał we wrze­śniu 2004 r. na swo­jej daczy, Jusz­czen­ko za­czął na­rze­kać na złe sa­mo­po­czu­cie.

Au­striac­cy le­ka­rze orze­kli póź­niej, że po­gor­sze­nie stanu jego zdro­wia było spo­wo­do­wa­ne za­tru­ciem diok­sy­na­mi, czyli sil­nie tok­sycz­ny­mi związ­ka­mi che­micz­ny­mi o dzia­ła­niu ra­ko­twór­czym. Ślady ich dzia­ła­nia wi­docz­ne są na twa­rzy Jusz­czen­ki do dziś. To­czą­ce się od kilku lat śledz­two nie usta­li­ło, kto stoi za próbą jego otru­cia.

W 2006 r. ukra­iń­ska prasa pi­sa­ła, po­wo­łu­jąc się na źró­dła mi­li­cyj­ne, że diok­sy­ny mógł podać Jusz­czen­ce ochro­niarz Sa­ciu­ka. Pod­czas pa­mięt­ne­go przy­ję­cia na daczy swego szefa miał on nad­zo­ro­wać pracę kel­ne­rów oraz spraw­dzać ser­wo­wa­ne go­ściom po­tra­wy. Obec­nie czło­wiek ten naj­praw­do­po­dob­niej ukry­wa się za gra­ni­cą. Sam Sa­ciuk wy­je­chał z Ukra­iny do Rosji w roku 2005, uchy­la­jąc się od śledz­twa w spra­wie nad­użyć służ­bo­wych po­peł­nio­nych w cza­sie, gdy pra­co­wał w SBU. W la­tach 2005-2007 ukra­iń­skie wła­dze ści­ga­ły go li­stem goń­czym. Z po­szu­ki­wań zre­zy­gno­wa­no, gdy z Mo­skwy na­de­szła wia­do­mość, że otrzy­mał on ro­syj­skie oby­wa­tel­stwo. Sa­ciuk wró­cił na Ukra­inę latem 2011 r., ponad rok po ob­ję­ciu pre­zy­den­tu­ry przez Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza.

>>>>

Kolejne represje !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:23, 24 Kwi 2012    Temat postu:

Ukraina: Tymoszenko prowadzi głodówkę

Była pre­mier Ukra­iny Julia Ty­mo­szen­ko pro­wa­dzi od 20 kwiet­nia strajk gło­do­wy - po­in­for­mo­wał we wto­rek dzien­ni­ka­rzy jej ad­wo­kat Ser­hij Wła­sen­ko. Taką in­for­ma­cję po­twier­dził w roz­mo­wie z One­tem eu­ro­po­seł Paweł Kowal, który za­zna­czył jed­nak, że z wszel­ki­mi ko­men­ta­rza­mi trze­ba się wstrzy­mać do chwi­li, kiedy po­zna­my wię­cej szcze­gó­łów spra­wy. - Nie wia­do­mo czy to jest zwią­za­ne z prze­nie­sie­niem Ty­mo­szen­ko do kli­ni­ki w Char­ko­wie czy z czymś innym. Prze­dłu­ża­ją­cy się prze­bieg tej spra­wy bę­dzie na­si­lał taką ten­den­cję i takie kroki mogą po­ja­wiać się czę­ściej - stwier­dził po­li­tyk, który kil­ka­na­ście dni temu od­wie­dził b. pre­mier w ko­lo­nii kar­nej w Char­ko­wie.

Kowal za­po­wie­dział też, że jutro spo­tka się z am­ba­sa­do­rem Unii Eu­ro­pej­skiej przy Ukra­inie i po raz ko­lej­ny po­ru­szy spra­wę Julii Ty­mo­szen­ko. Wła­sen­ko po­wią­zał roz­po­czę­cie przez byłą pre­mier gło­dów­ki z jej piąt­ko­wym przy­mu­so­wym prze­wie­zie­niem do szpi­ta­la przez funk­cjo­na­riu­szy wię­zien­nych. Ty­mo­szen­ko od wielu ty­go­dni skar­ży się na bóle krę­go­słu­pa, ale nie wy­ra­zi­ła zgody na pobyt w ukra­iń­skim szpi­ta­lu. Nie­miec­cy le­ka­rze, któ­rzy ją ba­da­li, orze­kli, że opo­zy­cjo­nist­ka musi być le­czo­na w spe­cja­li­stycz­nej kli­ni­ce.

Jak re­la­cjo­no­wał Wła­sen­ko, 20 kwiet­nia trzech pra­cow­ni­ków wię­zie­nia we­szło do celi, gdzie znaj­du­je się Ty­mo­szen­ko i za­czę­li zrzu­cać ją z łóżka, a na­stęp­nie była pre­mier zo­sta­ła ude­rzo­na kil­ka­krot­nie w brzuch do utra­ty świa­do­mo­ści. Od­zy­ska­ła ją do­pie­ro w szpi­ta­lu. - Na rę­kach (Ty­mo­szen­ko) ma si­nia­ki a na brzu­chu wiel­ki krwiak, który wciąż widać, choć mi­nę­ły już czte­ry dni - po­wie­dział Wła­sen­ko. Dodał, że jest to re­zul­tat prze­wo­że­nia byłej pre­mier do szpi­ta­la. We­dług ad­wo­ka­ta z tego po­wo­du przez dwa dni nie mógł on skon­tak­to­wać się ze swoją klient­ką.

Wła­sen­ko za­zna­czył, że swoją gło­dów­ką Ty­mo­szen­ko chce za­pro­te­sto­wać prze­ciw­ko temu, co dzie­je się na Ukra­inie i co dzie­je się z nią w wię­zie­niu.

Służ­ba wię­zien­na Ukra­iny za­prze­czy­ła, ja­ko­by użyto siły przy prze­wo­że­niu Ty­mo­szen­ko do szpi­ta­la. - To nie miało miej­sca. Trans­por­to­wa­li ją pra­cow­ni­cy po­go­to­wia ra­tun­ko­we­go, a nasi funk­cjo­na­riu­sze tylko asy­sto­wa­li. Prze­no­szo­no ją na rę­kach tylko tam, gdzie nie mogła iść, po scho­dach - po­wie­dział dzien­ni­ka­rzom za­stęp­ca szefa ko­lo­nii kar­nej w Char­ko­wie Ihor Koł­pasz­czy­kow.

Przed­sta­wi­ciel władz wię­zien­nych nie po­twier­dził, ani nie za­prze­czył in­for­ma­cjom, że Ty­mo­szen­ko roz­po­czę­ła strajk gło­do­wy.

51-let­nia Ty­mo­szen­ko usły­sza­ła wyrok sied­miu lat wię­zie­nia w paź­dzier­ni­ku 2011 roku. Uka­ra­no ją za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku. Była pre­mier jest prze­ko­na­na, że dzia­ła­nia wokół niej in­spi­ru­je pre­zy­dent Wik­tor Ja­nu­ko­wycz, z któ­rym prze­gra­ła wy­ścig o pre­zy­den­tu­rę na po­cząt­ku 2010 roku.

W ubie­gły czwar­tek w Char­ko­wie roz­po­czął się ko­lej­ny pro­ces byłej pre­mier, w któ­rym wy­stę­pu­je ona jako oskar­żo­na o ma­chi­na­cje fi­nan­so­we z lat 90., gdy kie­ro­wa­ła firmą han­dlu­ją­cą gazem. Jeśli jej wina zo­sta­nie udo­wod­nio­na, Ty­mo­szen­ko może zo­stać ska­za­na nawet na 12 lat.

Je­sie­nią na Ukra­inie od­bę­dą się wy­bo­ry par­la­men­tar­ne. Ty­mo­szen­ko, jako osoba ka­ra­na, nie może wy­su­wać w nich swo­jej kan­dy­da­tu­ry.

>>>>

Niestety glodowki zrobily kariere ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:07, 24 Kwi 2012    Temat postu:

Oświadczenie Tymoszenko. Zastosowano wobec niej przemoc?

Była pre­mier Ukra­iny Julia Ty­mo­szen­ko, która - jak prze­ka­za­ła jej obro­na - od 20 kwiet­nia pro­wa­dzi w wię­zie­niu strajk gło­do­wy, oskar­ży­ła wła­dze pe­ni­ten­cjar­ne o za­sto­so­wa­nie wobec niej prze­mo­cy fi­zycz­nej. W swoim li­ście Ty­mo­szen­ko pi­sa­ła m.​in. o "bólu i roz­pa­czy", który to­wa­rzy­szył jej w wię­zie­niu.

Ty­mo­szen­ko oświad­czy­ła, że zo­sta­ła ude­rzo­na przez jed­ne­go ze straż­ni­ków, któ­rzy w nocy z so­bo­tę na nie­dzie­lę bez słowa wy­ja­śnie­nia prze­wieź­li ją z żeń­skiej ko­lo­nii kar­nej w Char­ko­wie do miej­sco­we­go szpi­ta­la ko­le­jo­we­go. Była pre­mier na­pi­sa­ła o tym w li­ście, który opu­bli­ko­wa­no na stro­nie in­ter­ne­to­wej jej par­tii Bat­kiwsz­czy­na (Oj­czy­zna). Opo­zy­cjo­nist­ka, która cier­pi na cho­ro­bę krę­go­słu­pa re­la­cjo­nu­je w nim, że tra­fi­ła do szpi­ta­la, choć nie wy­ra­ża­ła na to zgody. Twier­dzi, że z celi zo­sta­ła wy­cią­gnię­ta siłą przez trzech po­tęż­nie zbu­do­wa­nych męż­czyzn, któ­rzy na­rzu­ci­li na nią prze­ście­ra­dło.

"Z bólu i roz­pa­czy za­czę­łam się bro­nić, tak jak po­tra­fi­łam, i przez prze­ście­ra­dło otrzy­ma­łam silny cios pię­ścią w brzuch; skuto mi ręce i nogi, pod­nie­sio­no i po­wle­czo­no w prze­ście­ra­dle na dwór. My­śla­łam już, że to ostat­nie chwi­le mego życia" - czy­ta­my w li­ście.

Ty­mo­szen­ko oświad­czy­ła, że roz­po­czę­ła gło­dów­kę, by zwró­cić uwagę świa­ta na to, co dzie­je się dziś na Ukra­inie.

"Pro­ble­mem nie jest los obec­nych ukra­iń­skich więź­niów po­li­tycz­nych (...). Pro­blem po­le­ga na zro­zu­mie­niu, że pre­zy­dent Ukra­iny (Wik­tor Ja­nu­ko­wycz) kon­se­kwent­nie bu­du­je w wiel­kim pań­stwie eu­ro­pej­skim o na­zwie Ukra­ina obóz kon­cen­tra­cyj­ny prze­mo­cy i bez­pra­wia" - na­pi­sa­ła.

"Na­le­ży przy­jąć do wia­do­mo­ści tę tra­gicz­ną sy­tu­ację i po­wstrzy­mać ją przy uży­ciu wszel­kich ukra­iń­skich i mię­dzy­na­ro­do­wych środ­ków i wpły­wów. Nie mo­że­my tra­cić czasu, gdyż bę­dzie­my mieli do czy­nie­nia z Libią lub Syrią w Eu­ro­pie Środ­ko­wej i bę­dzie już za późno na ga­sze­nie po­ża­ru" - pod­kre­śli­ła Ty­mo­szen­ko.

O tym, że była pre­mier pro­wa­dzi gło­dów­kę po­in­for­mo­wał jej ad­wo­kat Ser­hij Wła­sen­ko, roz­ma­wia­jąc z dzien­ni­ka­rza­mi przed bu­dyn­kiem ko­lo­nii kar­nej w Char­ko­wie, gdzie Ty­mo­szen­ko od­by­wa karę sied­miu lat wię­zie­nia.

Wła­sen­ko także po­wią­zał roz­po­czę­cie przez byłą pre­mier gło­dów­ki z jej piąt­ko­wym przy­mu­so­wym prze­wie­zie­niem do szpi­ta­la przez funk­cjo­na­riu­szy wię­zien­nych. Ty­mo­szen­ko od wielu ty­go­dni skar­ży się na silne bóle krę­go­słu­pa, ale nie zgo­dzi­ła się na pobyt w ukra­iń­skim szpi­ta­lu. Nie­miec­cy le­ka­rze, któ­rzy ją ba­da­li, orze­kli, że opo­zy­cjo­nist­ka musi być le­czo­na w spe­cja­li­stycz­nej kli­ni­ce.

- Na rę­kach (Ty­mo­szen­ko) ma si­nia­ki, a na brzu­chu wiel­ki krwiak, który wciąż widać, choć mi­nę­ły już czte­ry dni - po­wie­dział Wła­sen­ko. Dodał, że jest to re­zul­tat prze­wo­że­nia byłej pre­mier do szpi­ta­la. We­dług ad­wo­ka­ta z tego po­wo­du przez dwa dni nie mógł on skon­tak­to­wać się ze swoją klient­ką.

Służ­ba wię­zien­na Ukra­iny za­prze­czy­ła, ja­ko­by użyto siły przy prze­wo­że­niu Ty­mo­szen­ko do szpi­ta­la. - To nie miało miej­sca. Trans­por­to­wa­li ją pra­cow­ni­cy po­go­to­wia ra­tun­ko­we­go, a nasi funk­cjo­na­riu­sze tylko asy­sto­wa­li. Prze­no­szo­no ją na rę­kach tylko tam, gdzie nie mogła iść, po scho­dach - po­wie­dział dzien­ni­ka­rzom za­stęp­ca szefa ko­lo­nii kar­nej w Char­ko­wie Ihor Koł­pasz­czy­kow.

Przed­sta­wi­ciel władz wię­zien­nych nie po­twier­dził in­for­ma­cji, że Ty­mo­szen­ko roz­po­czę­ła strajk gło­do­wy, ale jej nie za­prze­czył.

51-let­nia Ty­mo­szen­ko usły­sza­ła wyrok sied­miu lat wię­zie­nia w paź­dzier­ni­ku 2011 roku. Uka­ra­no ją za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku. Była pre­mier jest prze­ko­na­na, że dzia­ła­nia wokół niej in­spi­ru­je pre­zy­dent Ja­nu­ko­wycz, z któ­rym prze­gra­ła wy­ścig o pre­zy­den­tu­rę na po­cząt­ku 2010 roku.

W ubie­gły czwar­tek w Char­ko­wie roz­po­czął się ko­lej­ny pro­ces byłej pre­mier, w któ­rym wy­stę­pu­je ona jako oskar­żo­na o ma­chi­na­cje fi­nan­so­we z lat 90., gdy kie­ro­wa­ła firmą han­dlu­ją­cą gazem. Jeśli jej wina zo­sta­nie udo­wod­nio­na, Ty­mo­szen­ko może zo­stać ska­za­na nawet na 12 lat.

Je­sie­nią na Ukra­inie od­bę­dą się wy­bo­ry par­la­men­tar­ne. Ty­mo­szen­ko, jako osoba ka­ra­na, nie może w nich kan­dy­do­wać.

>>>>

Faktycznie przekraczaj rozmiary chamstwa i nawet zemsty . To sowieckie zbydlecenie ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:57, 25 Kwi 2012    Temat postu:

Niepokój świata ws. Tymoszenko. Reakcja Rosji

Niem­cy i Fran­cja wy­ra­zi­ły za­nie­po­ko­je­nie sta­nem zdro­wia byłej pre­mier Ukra­iny Julii Ty­mo­szen­ko, która pro­wa­dzi w wię­zie­niu gło­dów­kę w pro­te­ście prze­ciw­ko "re­pre­sjom po­li­tycz­nym". Rosja liczy, że Kijów za­gwa­ran­tu­je Ty­mo­szen­ko jej prawa.

Szef nie­miec­kiej dy­plo­ma­cji Guido We­ster­wel­le wy­ra­ził we wto­rek "głę­bo­kie za­nie­po­ko­je­nie" sta­nem zdro­wia Ty­mo­szen­ko i jej gło­dów­ką, o któ­rej po­wia­do­mi­ła. "W dal­szym ciągu na­ci­ska­my na wła­dze ukra­iń­skie, aby pani Ty­mo­szen­ko za­pew­nio­no wła­ści­wą opie­kę me­dycz­ną" - głosi oświad­cze­nie mi­ni­stra.

Ber­lin, jak pisze AFP, za­bie­gał w ostat­nich ty­go­dniach o to, by skar­żą­ca się na pro­ble­my z krę­go­słu­pem Ty­mo­szen­ko była le­czo­na ber­liń­skiej kli­ni­ce.

Zda­niem fran­cu­skie­go MSZ ukra­iń­ski wy­miar spra­wie­dli­wo­ści roz­pa­tru­je spra­wę byłej pre­mier kie­ru­jąc się mo­ty­wa­mi po­li­tycz­ny­mi. Taką opi­nię wy­ra­ził we wto­rek rzecz­nik MSZ Fran­cji Ber­nard Va­le­ro. Po­wie­dział, że Paryż nie­po­koi się sta­nem zdro­wia Ty­mo­szen­ko. Przy­po­mniał też, że w ubie­głym ty­go­dniu am­ba­sa­dor Fran­cji ds. praw czło­wie­ka Fran­co­is Zi­me­ray po­now­nie nie do­stał zgody na wi­dze­nie z prze­by­wa­ją­cą w wię­zie­niu byłą pre­mier Ukra­iny. Służ­by wię­zien­ne wy­ja­śni­ły, że rzecz­nik nie ma wy­ma­ga­nych ze­zwo­leń.

Na temat Ty­mo­szen­ko wy­po­wie­dzia­ło się też we wto­rek ro­syj­skie MSZ. Oświad­czy­ło, że Mo­skwa liczy na pod­ję­cie przez wła­dze Ukra­iny nie­zbęd­nych dzia­łań w celu peł­ne­go za­gwa­ran­to­wa­nia Ty­mo­szen­ko przy­słu­gu­ją­cych jej praw.

"W Mo­skwie z za­nie­po­ko­je­niem przy­ję­to do­nie­sie­nia me­diów o po­gor­sze­niu się stanu zdro­wia od­by­wa­ją­cej karę wię­zie­nia byłej pre­mier Ukra­iny Julii Ty­mo­szen­ko, która wy­ma­ga pil­nej po­mo­cy me­dycz­nej" - po­in­for­mo­wa­no w MSZ.

Ad­wo­kat od­by­wa­ją­cej karę sied­miu lat wie­zie­nia Ty­mo­szen­ko po­wie­dział, że pro­wa­dzi ona od 20 kwiet­nia strajk gło­do­wy. Ty­mo­szen­ko oskar­ży­ła wła­dze pe­ni­ten­cjar­ne o za­sto­so­wa­nie wobec niej prze­mo­cy fi­zycz­nej przy prze­wo­że­niu jej - wbrew jej woli - do szpi­ta­la.

Oświad­czy­ła, że roz­po­czę­ła gło­dów­kę, by zwró­cić uwagę świa­ta na to, co dzie­je się dziś na Ukra­inie. Służ­ba wię­zien­na Ukra­iny za­prze­czy­ła, ja­ko­by użyto siły wobec Ty­mo­szen­ko.

51-let­nia Ty­mo­szen­ko od­by­wa karę sied­miu lat wię­zie­nia za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku. Była pre­mier utrzy­mu­je, że jej spra­wa in­spi­ro­wa­na jest przez pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza, z któ­rym bez suk­ce­su kon­ku­ro­wa­ła w wy­bo­rach pre­zy­denc­kich na po­cząt­ku 2010 r. W czwar­tek w Char­ko­wie roz­po­czął się ko­lej­ny pro­ces byłej pre­mier, w któ­rym wy­stę­pu­je ona jako oskar­żo­na o ma­chi­na­cje fi­nan­so­we z lat 90., gdy kie­ro­wa­ła firmą han­dlu­ją­cą gazem. Jeśli jej wina zo­sta­nie udo­wod­nio­na, Ty­mo­szen­ko może spę­dzić w wię­zie­niu nawet 12 lat.

>>>>

Oczywiscie to skandal !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:03, 25 Kwi 2012    Temat postu:

Rząd Niemiec: pobicie Tymoszenko "nie do przyjęcia"

Nie­miec­ki rząd wy­ra­ził głę­bo­kie za­nie­po­ko­je­nie do­nie­sie­nia­mi o uży­ciu siły wobec znaj­du­ją­cej się w wię­zie­niu byłej pre­mier Julii Ty­mo­szen­ko. Zda­niem rzecz­ni­ka rządu Stef­fe­na Se­iber­ta po­stę­po­wa­nie władz ukra­iń­skich jest "nie do przy­ję­cia".

- Je­że­li te do­nie­sie­nia są praw­dzi­we, to po­stę­po­wa­nie ukra­iń­skich władz wię­zien­nych jest nie do przy­ję­cia oraz cał­ko­wi­cie nie­współ­mier­ne - po­wie­dział Se­ibert dzien­ni­ka­rzom w Ber­li­nie. Skry­ty­ko­wał po­li­ty­kę rządu w Ki­jo­wie wobec Ty­mo­szen­ko i in­nych opo­zy­cjo­ni­stów jako "nie­moż­li­wą do po­go­dze­nia z eu­ro­pej­ski­mi war­to­ścia­mi. Strajk gło­do­wy może mieć "ol­brzy­mi wpływ" na zdro­wie 51-let­niej Ty­mo­szen­ko. - To dla­te­go ze­zwo­le­nie na od­po­wied­nią opie­kę me­dycz­ną jest obec­nie waż­niej­sze niż kie­dy­kol­wiek w prze­szło­ści - wy­ja­śnił rzecz­nik. - Nie­miec­ka ofer­ta (le­cze­nia cho­rej w szpi­ta­lu w Niem­czech - red.) jest nadal ak­tu­al­na - dodał Se­ibert.

Jak wy­ja­śnił rzecz­nik, kanc­lerz An­ge­la Mer­kel nie za­pla­no­wa­ła jesz­cze wy­jaz­dów na mecze pod­czas or­ga­ni­zo­wa­nych w Pol­sce i na Ukra­inie Mi­strzostw Eu­ro­py w piłce noż­nej EU­RO­2012.

We wto­rek obro­na Ty­mo­szen­ko po­in­for­mo­wa­ła, że opo­zy­cjo­nist­ka od 20 kwiet­nia pro­wa­dzi w wię­zie­niu strajk gło­do­wy. Jest to pro­test prze­ciw­ko za­sto­so­wa­niu wobec niej prze­mo­cy. Ty­mo­szen­ko opu­bli­ko­wa­ła na­stęp­nie list, w któ­rym oświad­czy­ła, że zo­sta­ła ude­rzo­na przez jed­ne­go ze straż­ni­ków, któ­rzy w nocy z piąt­ku na so­bo­tę bez słowa wy­ja­śnie­nia prze­wieź­li ją z żeń­skiej ko­lo­nii kar­nej w Char­ko­wie do miej­sco­we­go szpi­ta­la ko­le­jo­we­go.

Nie­miec­ki mi­ni­ster spraw we­wnętrz­nych Hans-Pe­ter Frie­drich wy­po­wie­dział się tym­cza­sem prze­ciw­ko boj­ko­to­wi EURO 2012. - Nie gro­ził­bym boj­ko­tem - po­wie­dział po­li­tyk ba­war­skiej CSU. We­dług niego po­mysł boj­ko­tu nie jest zgod­ny z tym, co jest celem spor­tu - in­te­gra­cją na­ro­dów i uczci­wą kon­ku­ren­cją wśród mło­dzie­ży. Ukra­ina jest współ­or­ga­ni­za­to­rem roz­po­czy­na­ją­cych się 8 czerw­ca w War­sza­wie Mi­strzostw Eu­ro­py w piłce noż­nej.

>>>>

Tak jest potepiamy pobicia !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:25, 25 Kwi 2012    Temat postu:

Rzeczniczka praw człowieka: na ciele Tymoszenko są sińce

Na ciele byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, która oskarżyła władze więzienne o pobicie, widoczne są sińce - oświadczyła na konferencji prasowej w Kijowie ukraińska rzeczniczka praw człowieka Nina Karpaczowa.

Według Karpaczowej ślady zastosowania wobec Tymoszenko przemocy fizycznej widział przedstawiciel rzeczniczki, który spotkał się z opozycjonistką w żeńskiej kolonii karnej w Charkowie, gdzie odbywa ona wyrok siedmiu lat więzienia.

- Tymoszenko w obecności naczelnika kolonii wydała przedstawicielowi rzecznika praw człowieka zgodę na zewnętrzne oględziny swych obrażeń. W trakcie oględzin widział on sińce na przedramieniu i w okolicach łokcia prawej ręki, oraz znacznych rozmiarów siniec po prawej części brzucha w okolicach pachwiny - powiedziała Karpaczowa.

Rzeczniczka zażądała od prokuratora generalnego wszczęcia śledztwa w sprawie incydentu z Tymoszenko, oraz ukarania osób, które dopuściły się przemocy wobec byłej premier.

Tymoszenko oświadczyła, że w nocy z piątku na sobotę została pobita przez strażników więziennych, którzy bez jej zgody transportowali ją do szpitala w Charkowie. Była premier poinformowała, że konwojenci, którzy przyszli po nią do celi, bez żadnych wyjaśnień narzucili na nią prześcieradło, po czym "wywlekli na dwór".

Opozycjonistka wyjaśniła, że zaczęła się bronić, gdyż nie wiedziała, jakie zamiary mają strażnicy. "Myślałam już, że to ostatnie chwile mego życia" - napisała Tymoszenko w liście, opublikowanym na stronie jej partii Batkiwszczyna.

Była premier Ukrainy trafiła do więzienia po wydanym w październiku 2011 roku wyroku siedmiu lat pozbawienia wolności, na które została skazana za nadużycia przy zawieraniu przez jej rząd umów gazowych z Rosją w 2009 roku.

Tymoszenko jest przekonana, że jej sprawa jest zemstą polityczną prezydenta Wiktora Janukowycza, z którym przegrała wybory prezydenckie w 2010 r. W tych samych kategoriach była premier traktuje swój kolejny proces, który rozpoczął się niedawno w sądzie w Charkowie. Opozycjonistka jest w nim oskarżona o machinacje finansowe w firmie, którą kierowała w latach 90.

>>>>

Czyli jawne bestialstwo !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:46, 26 Kwi 2012    Temat postu:

Janukowycz nie komentuje zagranicznych reakcji na pobicie Tymoszenko

Pre­zy­dent Ukra­iny Wik­tor Ja­nu­ko­wycz nie ze­chciał sko­men­to­wać dziś re­ak­cji wspól­no­ty mię­dzy­na­ro­do­wej na do­nie­sie­nia o po­bi­ciu znaj­du­ją­cej się w wię­zie­niu jego prze­ciw­nicz­ki po­li­tycz­nej, byłej pre­mier Julii Ty­mo­szen­ko.

Ja­nu­ko­wycz oświad­czył je­dy­nie, że ofi­cjal­ne sta­no­wi­sko Ukra­iny zo­sta­nie ogło­szo­ne po za­koń­cze­niu śledz­twa pro­ku­ra­tu­ry, która zaj­mu­je się in­cy­den­tem z opo­zy­cjo­nist­ką. - Po­le­ci­łem Pro­ku­ra­tu­rze Ge­ne­ral­nej Ukra­iny prze­pro­wa­dze­nie do­cho­dze­nia w tej spra­wie. Od­po­wiedź uzy­ska­my w naj­bliż­szym cza­sie - po­wie­dział pre­zy­dent dzien­ni­ka­rzom.

Julia Ty­mo­szen­ko, kon­ku­rent­ka Ja­nu­ko­wy­cza w wy­bo­rach pre­zy­denc­kich w 2010 r., od­by­wa obec­nie wyrok sied­miu lat wię­zie­nia w żeń­skiej ko­lo­nii kar­nej w Char­ko­wie. Zo­sta­ła ska­za­na w paź­dzier­ni­ku za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu przez jej rząd nie­ko­rzyst­nych dla Ukra­iny umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 r.

Przed­wczo­raj obro­na byłej pre­mier po­in­for­mo­wa­ła, że w wię­zie­niu ogło­si­ła ona strajk gło­do­wy. Ty­mo­szen­ko oświad­czy­ła na­stęp­nie, że zo­sta­ła po­bi­ta przez straż­ni­ków, któ­rzy w mi­nio­ny week­end siłą wy­wieź­li ją z ko­lo­nii kar­nej do szpi­ta­la.

Wczo­raj in­for­ma­cje Ty­mo­szen­ko o po­bi­ciu po­twier­dzi­ła ukra­iń­ska rzecz­nicz­ka praw czło­wie­ka Nina Kar­pa­czo­wa. Oświad­czy­ła ona na kon­fe­ren­cji pra­so­wej, że na ciele opo­zy­cjo­nist­ki wi­docz­ne są sińce.

Jesz­cze przed­wczo­raj, gdy po­in­for­mo­wa­no o gło­dów­ce Ty­mo­szen­ko, za­nie­po­ko­je­nie sta­nem jej zdro­wia wy­ra­zi­ły Niem­cy, Fran­cja i Rosja.

Wczo­raj nie­miec­ki dzien­nik "Su­ed­deut­sche Ze­itung" do­niósł, że na znak pro­te­stu prze­ciw­ko po­stę­po­wa­niu ukra­iń­skich władz wobec byłej pre­mier swój udział w spo­tka­niu pre­zy­den­tów w Jał­cie od­wo­łał pre­zy­dent Nie­miec Jo­achim Gauck.

Dziś w spra­wie Ty­mo­szen­ko wy­po­wie­dzia­ła się sze­fo­wa unij­nej dy­plo­ma­cji Ca­the­ri­ne Ash­ton. We­zwa­ła ona wła­dze ukra­iń­skie do "peł­ne­go po­sza­no­wa­nia prawa Julii Ty­mo­szen­ko do od­po­wied­niej opie­ki me­dycz­nej we wła­ści­wej in­sty­tu­cji".

W wy­da­nym ko­mu­ni­ka­cie Ash­ton "przy­po­mnia­ła o zo­bo­wią­za­niach Ukra­iny do bez­zwłocz­ne­go i bez­stron­ne­go zba­da­nia wszel­kich skarg do­ty­czą­cych tor­tur i in­nych form okrut­ne­go, nie­ludz­kie­go lub po­ni­ża­ją­ce­go trak­to­wa­nia". Sze­fo­wa dy­plo­ma­cji UE wy­ra­zi­ła też za­nie­po­ko­je­nie de­cy­zją byłej pre­mier o "roz­po­czę­ciu straj­ku gło­do­we­go w celu zwró­ce­nia uwagi mię­dzy­na­ro­do­wej spo­łecz­no­ści na sy­tu­ację na Ukra­inie". Ash­ton zwró­ci­ła się też do ukra­iń­skich władz, by - "jako znak po­li­tycz­nej woli wy­ja­śnie­nia sy­tu­acji" - ze­zwo­li­ły am­ba­sa­do­ro­wi UE na od­wie­dze­nie Ty­mo­szen­ko w wię­zie­niu. Przed­sta­wi­cie­lo­wi UE mie­li­by to­wa­rzy­szyć nie­za­leż­ni spe­cja­li­ści z dzie­dzi­ny me­dy­cy­ny. We­dług ko­mu­ni­ka­tu, am­ba­sa­dor UE zo­stał po­in­stru­owa­ny, by "przy naj­bliż­szej spo­sob­no­ści" udał się do Char­ko­wa, gdzie w żeń­skiej ko­lo­nii kar­nej prze­by­wa Ty­mo­szen­ko. Była pre­mier uskar­ża się na pro­ble­my z krę­go­słu­pem.

>>>>>

A co ma komentowac ? Wszystko nadzwyczaj jasne !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:52, 26 Kwi 2012    Temat postu:

Ukraina: z siedziby rządu zginęły cenne obrazy, zastąpiono je podróbkami

Ukra­iń­ska mi­li­cja po­szu­ku­je zło­dziei war­to­ścio­wych ob­ra­zów, które wy­nie­sio­no z jed­ne­go z naj­le­piej strze­żo­nych miejsc w kraju - sie­dzi­by rządu w Ki­jo­wie. Eks­per­ty­za wy­ka­za­ła, że ory­gi­na­ły dzieł wy­po­ży­czo­nych rzą­do­wi przez mu­zeum za­stą­pio­no pod­rób­ka­mi.

Cho­dzi o ob­ra­zy zna­ne­go w b. ZSRR im­pre­sjo­ni­sty My­ko­ły Hłusz­czen­ki. We­dług me­diów ich łącz­na war­tość może wy­no­sić pra­wie 150 ty­się­cy do­la­rów. Dwa na­ma­lo­wa­ne przez Hłusz­czen­kę pej­za­że tra­fi­ły do sie­dzi­by rządu Ukra­iny w sierp­niu 2001 r. Od tego czasu pre­mie­ra­mi Ukra­iny dwu­krot­nie byli obec­ny pre­zy­dent Wik­tor Ja­nu­ko­wycz oraz od­sia­du­ją­ca dziś karę sied­miu lat wię­zie­nia Julia Ty­mo­szen­ko.

Mi­li­cja wsz­czę­ła śledz­two w tej spra­wie w środę. Tego sa­me­go dnia mi­ni­ster­stwo kul­tu­ry Ukra­iny po­in­for­mo­wa­ło, że we­dług oceny eks­per­tów znaj­du­ją­ce się w bu­dyn­ku Rady Mi­ni­strów ob­ra­zy są pod­rób­ka­mi wy­ko­na­ny­mi od pię­ciu do dzie­się­ciu lat temu.

W la­tach 2002-2005 na czele rządu stał Wik­tor Ja­nu­ko­wycz. Po nim na kilka mie­się­cy sta­no­wi­sko to ob­ję­ła Julia Ty­mo­szen­ko. Na­stęp­nie do sierp­nia 2006 r. rzą­dem Ukra­iny kie­ro­wał Jurij Je­cha­nu­row.

Potem do wła­dzy po­wró­cił Ja­nu­ko­wycz; był pre­mie­rem do końca 2007 r., a po nim, do marca 2010 - Ty­mo­szen­ko.

Uro­dzo­ny w 1901 r. na Ukra­inie My­ko­ła Hłusz­czen­ko, znany także jako Ni­ko­łaj bądź Mi­ko­łaj Głusz­czen­ko, jak na­sto­la­tek wal­czył prze­ciw­ko bol­sze­wi­kom w sze­re­gach an­ty­ko­mu­ni­stycz­nej armii An­to­na De­ni­ki­na. Wraz z nią zbiegł do Pol­ski, a na­stęp­nie tra­fił do Nie­miec, gdzie stu­dio­wał sztu­ki pięk­ne i utrzy­my­wał sze­ro­kie kon­tak­ty z ukra­iń­ską emi­gra­cją. Gdy w la­tach 20. ubie­głe­go wieku zwró­cił się do władz ZSRR z proś­bą o po­zwo­le­nie na po­wrót na Ukra­inę, za­pro­po­no­wa­no mu współ­pra­cę z so­wiec­kim wy­wia­dem. W 1940 r., gdy dzia­łał pod agen­tu­ral­nym pseu­do­ni­mem "Ja­re­ma", prze­ka­zał Mo­skwie in­for­ma­cję o przy­go­to­wa­niach Nie­miec do wojny z ZSRR.

>>>>

Takie rzeczy sie dzieja gdy tymczasem bija Julie ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:23, 26 Kwi 2012    Temat postu:

Niemcy: prezydent potwierdza, że nie pojedzie na Ukrainę

Pre­zy­dent Nie­miec Jo­achim Gauck nie weź­mie udzia­łu w pla­no­wa­nym na po­ło­wę maja spo­tka­niu pre­zy­den­tów kra­jów środ­ko­wo­eu­ro­pej­skich w Jał­cie na Ukra­inie - po­twier­dził dziś jego rzecz­nik An­dre­as Schul­ze.

De­cy­zję, o któ­rej po­in­for­mo­wał wczo­raj wie­czo­rem dzien­nik "Su­ed­deut­sche Ze­itung", uzna­no za znak pro­te­stu pro­te­stu prze­ciw­ko po­stę­po­wa­niu ukra­iń­skich władz wobec byłej pre­mier Julii Ty­mo­szen­ko. - Sy­gnał, który wy­sy­ła pre­zy­dent, jest bar­dzo jasny - oce­nił dziś peł­no­moc­nik nie­miec­kie­go MSZ ds. praw czło­wie­ka Mar­kus Lo­ening w roz­mo­wie z te­le­wi­zją n-tv.

Jak za­zna­cza­ją nie­miec­kie media, nie­zwy­kle rzad­ko zda­rza­ło się, by pre­zy­den­ci RFN od­wo­ły­wa­li za­gra­nicz­ne wi­zy­ty; ostat­ni raz uczy­nił to w 2011 r. ów­cze­sny pre­zy­dent Chri­stian Wulff, który nie po­je­chał do Bah­raj­nu na znak pro­te­stu prze­ciw­ko uży­ciu siły wobec de­mon­stran­tów w tym kraju.

We­dług rzecz­ni­ka urzę­du pre­zy­denc­kie­go Gauck uzgod­nił swoją de­cy­zję z nie­miec­kim rzą­dem, który wczo­raj wy­ra­ził głę­bo­kie za­nie­po­ko­je­nie do­nie­sie­nia­mi o uży­ciu siły wobec znaj­du­ją­cej się w wię­zie­niu byłej pre­mier Ukra­iny. Rzecz­nik rząd Stef­fen Se­ibert oświad­czył, że po­stę­po­wa­nie władz ukra­iń­skich jest "nie do przy­ję­cia".

Nie­miec­cy po­li­ty­cy są zgod­ni, że boj­kot zbli­ża­ją­cych się pił­kar­skich mi­strzostw Eu­ro­py EU­RO-2012, któ­rych współ­go­spo­da­rza­mi są Pol­ska i Ukra­ina, byłby złym po­my­słem. - Dys­ku­to­wa­nie o boj­ko­cie jest błę­dem - oce­nił Lo­ening. - Uwa­żam, że wię­cej osią­gnie­my, gdy świat bę­dzie mógł zaj­rzeć za ku­li­sy na Ukra­inie -.

We­dług "Su­ed­deut­sche Ze­itung" roz­wa­ża­na jest pro­po­zy­cja, by w przy­pad­ku wy­jaz­du na mecze tur­nie­jo­we na Ukra­inę kanc­lerz, pre­zy­dent i mi­ni­stro­wie ogra­ni­czy­li do mi­ni­mum swoje kon­tak­ty z wła­dza­mi tego kraju.

Rząd w Ber­li­nie nadal stara się o to, by rząd w Ki­jo­wie umoż­li­wił le­cze­nie cier­pią­cej na bóle krę­go­słu­pa Julii Ty­mo­szen­ko w Niem­czech.

51-let­nia Ty­mo­szen­ko od­by­wa karę sied­miu lat wię­zie­nia za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku. Była pre­mier, naj­waż­niej­sza prze­ciw­nicz­ka pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza, jest prze­ko­na­na, że wyrok wy­da­no z mo­ty­wów po­li­tycz­nych. Nie­daw­no w Char­ko­wie roz­po­czął się ko­lej­ny pro­ces Ty­mo­szen­ko, po któ­rym może ona spę­dzić w wię­zie­niu ogó­łem nawet 12 lat. Pro­ces ten do­ty­czy ma­chi­na­cji fi­nan­so­wych firmy Jed­no­li­te Sys­te­my Ener­ge­tycz­ne Ukra­iny (JSEU), którą była pre­mier kie­ro­wa­ła w la­tach 90. Firma ta han­dlo­wa­ła m.​in. gazem.

>>>>

Sluszna decyzja . Co by nie mowic jednak poziom moralny polityki Niemiec tym samym sie podniosl z poziomu kloaki za Schroedera ...
To cieszy ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:05, 27 Kwi 2012    Temat postu:

Rosja: Tymoszenko pilnie potrzebuje pomocy medycznej

Rosja za­ape­lo­wa­ła dziś do władz w Ki­jo­wie o hu­ma­ni­tar­ny sto­su­nek do byłej pre­mier Ukra­iny Julii Ty­mo­szen­ko, która - jak oświad­czo­no - pil­nie wy­ma­ga po­mo­cy me­dycz­nej. Rzecz­nik MSZ Rosji pod­kre­ślił, że Mo­skwa śle­dzi to, co się dzie­je wokół Ty­mo­szen­ko.

- Mamy na­dzie­ję, że wła­dze Ukra­iny po­dej­mą wszel­kie nie­zbęd­ne kroki dla po­sza­no­wa­nia przy­słu­gu­ją­cych jej praw, że prze­ja­wią hu­ma­ni­ta­ryzm i znaj­dą spo­so­by na­le­ży­te­go i nie­kom­pli­ku­ją­ce­go po­li­ty­ki we­wnętrz­nej ure­gu­lo­wa­nia po­wsta­łej sy­tu­acji - pod­kre­ślił Alek­sandr Łu­ka­sze­wicz. Od­by­wa­ją­ca karę wię­zie­nia Ty­mo­szen­ko, która cier­pi na scho­rze­nie krę­go­słu­pa, roz­po­czę­ła 20 kwiet­nia gło­dów­kę, kry­ty­ku­jąc "re­pre­sje po­li­tycz­ne" na Ukra­inie i twier­dząc, że padła ofia­rą prze­mo­cy pod­czas prze­wo­że­nia jej w ubie­głym ty­go­dniu - wbrew jej woli - do szpi­ta­la.

"Głę­bo­kie za­nie­po­ko­je­nie" spra­wą Ty­mo­szen­ko wy­ra­zi­ła w czwar­tek Unia Eu­ro­pej­ska, a pre­zy­dent Nie­miec Jo­achim Gauck po­twier­dził tego dnia, że nie weź­mie udzia­łu w pla­no­wa­nym na po­ło­wę maja spo­tka­niu pre­zy­den­tów kra­jów środ­ko­wo­eu­ro­pej­skich w Jał­cie, na ukra­iń­skim Kry­mie; uzna­no to za znak pro­te­stu prze­ciw­ko po­stę­po­wa­niu władz Ukra­iny wobec byłej pre­mier.

51-let­nia Ty­mo­szen­ko od­by­wa karę sied­miu lat wię­zie­nia za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku. Była pre­mier, naj­waż­niej­sza prze­ciw­nicz­ka pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza, jest prze­ko­na­na, że wyrok wy­da­no z mo­ty­wów po­li­tycz­nych.

Nie­daw­no w Char­ko­wie roz­po­czął się ko­lej­ny pro­ces Ty­mo­szen­ko, po któ­rym może ona spę­dzić w wię­zie­niu ogó­łem nawet 12 lat. Pro­ces ten do­ty­czy ma­chi­na­cji fi­nan­so­wych firmy Jed­no­li­te Sys­te­my Ener­ge­tycz­ne Ukra­iny (JSEU), którą była pre­mier kie­ro­wa­ła w la­tach 90. Firma ta han­dlo­wa­ła m.​in. gazem.

>>>>

Radzieccy dali glos .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:08, 27 Kwi 2012    Temat postu:

Lekarze z Charite apelują o leczenie Tymoszenko za granicą

Szef ber­liń­skiej kli­ni­ki uni­wer­sy­tec­kiej Cha­ri­te Karl Max Ein­ha­eupl scep­tycz­nie pod­cho­dzi do moż­li­wo­ści sku­tecz­ne­go le­cze­nia Julii Ty­mo­szen­ko na Ukra­inie. Za­ape­lo­wał do ukra­iń­skie­go pre­zy­den­ta o umoż­li­wie­nie byłej pre­mier wy­jaz­du za gra­ni­cę.

Ein­ha­eupl pod­kre­ślił, że Cha­ri­te jest go­to­wa zająć się le­cze­niem Ty­mo­szen­ko. Była pre­mier Ukra­iny, od­by­wa­ją­ca karę sied­miu lat wię­zie­nia za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku, cier­pi na scho­rze­nie krę­go­słu­pa i pro­wa­dzi gło­dów­kę. Jest prze­ko­na­na, że wyrok na nią wy­da­no z mo­ty­wów po­li­tycz­nych. Le­ka­rze z Cha­ri­te chcą jesz­cze raz oce­nić stan zdro­wia Ty­mo­szen­ko - po­wie­dział szef kli­ni­ki, po­da­jąc jako powód roz­po­czę­cie w ze­szłym ty­go­dniu straj­ku gło­do­we­go przez byłą pre­mier. Nie­miec­cy me­dy­cy ba­da­li już opo­zy­cjo­nist­kę, zanim roz­po­czę­ła strajk gło­do­wy, po tym, gdy użyto wobec niej siły pod­czas przy­mu­so­we­go prze­wo­że­nia do szpi­ta­la w Char­ko­wie.

Ein­ha­eupl zwró­cił uwagę, że Ty­mo­szen­ko od­ma­wia pod­da­nia się le­cze­niu na Ukra­inie, "po­nie­waż nie ma za­ufa­nia do ukra­iń­skie­go sys­te­mu opie­ki me­dycz­nej".

- Ape­lu­ję do ukra­iń­skie­go pre­zy­den­ta (Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza), aby kie­ru­jąc się war­to­ścia­mi hu­ma­ni­tar­ny­mi po­zwo­lił jej wy­je­chać za gra­ni­cę, do Eu­ro­py, na le­cze­nie - po­wie­dział szef Cha­ri­te. Pod­kre­ślił, że wy­jąt­ko­wo scep­tycz­nie pod­cho­dzi do le­cze­nia Ty­mo­szen­ko na Ukra­inie "nawet z udzia­łem dwóch, czy trzech nie­miec­kich le­ka­rzy". Ty­mo­szen­ko była głów­ną ry­wal­ką Ja­nu­ko­wy­cza pod­czas wy­bo­rów pre­zy­denc­kich na Ukra­inie w 2010 roku.

>>>>

Kolejny apel ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:40, 27 Kwi 2012    Temat postu:

Ukraińska opozycja obawia się wprowadzenia "stanu wyjątkowego".

W Kijowie w trybie pilnym zwołano obrady parlamentu w związku z serią czterech wybuchów, które raniły 29 osób w Dniepropietrowsku, na wschodzie Ukrainy. Minister sprawiedliwości oświadczył, że nie ma podstaw do wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Obawę, że wydarzenia w Dniepropietrowsku mogły być inspirowane przez władze, które dążą do ograniczenia aktywności przeciwników prezydenta Wiktora Janukowycza, wyraził opozycyjny wiceprzewodniczący Rady Najwyższej (parlamentu) Mykoła Tomenko.

Według Tomenki, deputowanego Bloku byłej premier Julii Tymoszenko, do wprowadzenia stanu wyjątkowego może nakłaniać prezydenta jego otoczenie. - Jeśli w kraju panuje wyjątkowa sytuacja, to należy zminimalizować prawa i wolności obywateli, w związku z czym prezydent może na jakiś czas wprowadzić stan wyjątkowy. Przecież jako gwarant konstytucji prezydent powinien na to wszystko zareagować - powiedział opozycjonista.

Spekulacje te uciął ukraiński minister sprawiedliwości Ołeksandr Ławrynowycz. - Nie ma żadnych podstaw, by mówić o wprowadzeniu stanu wyjątkowego - oświadczył w rozmowie z dziennikarzami.

Przedstawiciele opozycji oskarżyli jednocześnie rządzącą większość, która zdominowana jest przez prezydencką Partię Regionów, że wykorzystuje ona zamachy w Dniepropietrowsku, by doprowadzić do wznowienia pracy parlamentu.

Trybuny Rady Najwyższej okupowane

Od wtorku trybunę Rady Najwyższej Ukrainy przez 24 godziny na dobę okupują deputowani opozycyjni, którzy domagają się od władz wyjaśnień w sprawie pobicia w więzieniu odbywającej karę siedmiu lat pozbawienia wolności byłej premier Tymoszenko.

Obrona byłej premier poinformowała we wtorek, że 20 kwietnia ogłosiła ona w więzieniu strajk głodowy. Sama Tymoszenko oświadczyła następnie, że została pobita przez strażników, którzy w nocy z 20 na 21 kwietnia siłą wywieźli ją z kolonii karnej do szpitala. W piątek ukraińskie media opublikowały zdjęcia byłej premier, na ciele której widnieją sińce.

W wyniku wybuchów, do których doszło w Dniepropietrowsku w piątek około południa, rany odniosło 29 osób, w tym dziewięcioro dzieci. Eksplozje nastąpiły jedna po drugiej w krótkich odstępach czasu w popularnych częściach miasta. Prokuratura potraktowała te wydarzenia jako akt terroryzmu, a prezydent Janukowycz zapowiedział, że sprawcy ataków spotkają się z "adekwatną odpowiedzią" władz.

????

Czyli ze co ? To prowokacja wladz ? Jak na Bialorusi ? A zwlaszcza wysadzanie blokow w Moskwie przez KGB przed wyborami ? Faktycznie wyglada IDENTYCZNIE!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:49, 27 Kwi 2012    Temat postu:

Niemcy: prasa chwali Gaucka za odwołanie wizyty na Ukrainie

Piąt­ko­wa nie­miec­ka prasa uzna­je za słusz­ną de­cy­zję pre­zy­den­ta RFN Jo­achi­ma Gauc­ka o od­wo­ła­niu wi­zy­ty na Ukra­inie na znak pro­te­stu prze­ciw­ko po­stę­po­wa­niu władz tego kraju wobec byłej pre­mier Julii Ty­mo­szen­ko.

Ko­men­ta­to­rzy wy­klu­cza­ją jed­nak boj­kot fi­na­łów mi­strzostw Eu­ro­py w piłce noż­nej, które od­bę­dą się w Pol­sce i na Ukra­inie. Ga­ze­ty omó­wi­ła w czwar­tek agen­cja dpa. "To wła­ści­wy sy­gnał, cho­ciaż pod­ję­ta z takim wy­prze­dze­niem de­cy­zja o anu­lo­wa­niu wi­zy­ty jest fak­tem nie­co­dzien­nym" - pisze wy­da­wa­ny w Lip­sku dzien­nik "Le­ip­zi­ger Ze­itung".

Spo­tka­nie pre­zy­den­tów kra­jów środ­ko­wo­eu­ro­pej­skich w po­ło­wie maja w Jał­cie by­ło­by dla ukra­iń­skie­go pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza oka­zją do zdo­by­wa­nia po­pu­lar­no­ści, któ­rej ze wzglę­du na pro­wa­dzo­ną przez niego "kam­pa­nię w celu uni­ce­stwie­nie opo­zy­cji" nie po­wi­nien otrzy­mać. Na­wią­zu­jąc do roz­po­czy­na­ją­ce­go się 8 czerw­ca tur­nie­ju fi­na­ło­we­go Euro 2012, ko­men­ta­tor od­rzu­ca moż­li­wość zboj­ko­to­wa­nia mi­strzostw. "Boj­kot ni­ko­mu nie po­mo­że" - czy­ta­my. Na­le­ży jed­nak zre­zy­gno­wać ze wszyst­kie­go, co mo­gło­by pomóc Ja­nu­ko­wy­czo­wi w po­ka­za­niu się jako "mąż stanu na skalę eu­ro­pej­ską".

Ko­loń­ski dzien­nik "Ge­ne­ral-An­ze­iger" wzywa Ja­nu­ko­wy­cza, by "jak naj­szyb­ciej zde­cy­do­wał, czy bę­dzie nadal sto­so­wał wobec Ty­mo­szen­ko swoje bru­tal­ne me­to­dy". Który eu­ro­pej­ski po­li­tyk ze­chce po­ka­zać się pu­blicz­nie z pre­zy­den­tem, który na­ka­zu­je znę­ca­nie się nad po­li­tycz­ny­mi prze­ciw­ni­ka­mi? - pyta ko­men­ta­tor. Jego zda­niem pre­zy­dent Ukra­iny może spę­dzić Euro 2012 w sa­mot­no­ści - bez za­gra­nicz­nych gości.

Rów­nież mo­na­chij­ska ga­ze­ta "Su­ed­deut­sche Ze­itung" uzna­ła po­stę­po­wa­nie Gauc­ka za słusz­ne. Dzię­ki temu ge­sto­wi ukra­iń­skie wła­dze nie będą mogły wma­wiać wła­snym oby­wa­te­lom, że Za­chód ak­cep­tu­je ich dzia­ła­nia - wy­ja­śnia ko­men­ta­tor. Nie­miec­cy po­li­ty­cy po­win­ni rów­nież w cza­sie Euro 2012 po­wstrzy­mać się od po­dró­ży na Ukra­inę. To byłby mocny sy­gnał, że można w tym kraju grać w piłkę nożną a rów­no­cze­śnie ze­psuć Ja­nu­ko­wy­czo­wi za­pla­no­wa­ny pokaz.

To tak, jakby nie­miec­cy so­cjal­de­mo­kra­ci po swoim zwy­cię­stwie za­cią­gnę­li An­ge­lę Mer­kel do sądu a na­stęp­nie za­mknę­li ją w obo­zie kar­nym - pisze "Ma­er­ki­sche Ode­rze­itung", chwa­ląc Gauc­ka za de­cy­zję. "Czy Kijów ustą­pi?" - za­sta­na­wia się ko­men­ta­tor. Jego zda­niem od­osob­nio­ny gest Gauc­ka to za mało, by zmie­nić sy­tu­ację, jed­nak w cza­sie Euro 2012 wła­dze Ukra­iny będą z pew­no­ścią chcia­ły za wszel­ką cenę unik­nąć ne­ga­tyw­nych ty­tu­łów w za­gra­nicz­nej pra­sie.

Ber­liń­ska ga­ze­ta "Der Ta­ges­spie­gel" na­po­mi­na eu­ro­pej­skich po­li­ty­ków, by uni­ka­li "fa­tal­ne­go wra­że­nia", że cho­dzi im je­dy­nie o Ty­mo­szen­ko. Nigdy nie była ona li tylko "świe­tla­ną bo­jow­nicz­ką o wol­ność", co su­ge­ru­ją jej zwo­len­ni­cy. Zda­niem ko­men­ta­to­ra celem Za­cho­du po­win­ny być pra­wo­rząd­ność, uczci­we wy­bo­ry, wol­ność prasy i moż­li­wość dzia­ła­nia dla opo­zy­cji. "Boj­kot byłby złą od­po­wie­dzią" - oce­nia "Der Ta­ges­spie­gel". Jed­nak trud­no sobie wy­obra­zić, aby kanc­lerz An­ge­la Mer­kel za­sia­dła obok Ja­nu­ko­wy­cza na try­bu­nie ho­no­ro­wej w Char­ko­wie - za­uwa­ża ko­men­ta­tor. 51-let­nia Ty­mo­szen­ko od­by­wa w Char­ko­wie karę sied­miu lat wię­zie­nia za nad­uży­cia przy za­wie­ra­niu umów ga­zo­wych z Rosją w 2009 roku. Była pre­mier, ry­wal­ka pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza pod­czas wy­bo­rów pre­zy­denc­kich na Ukra­inie w 2010 roku, jest prze­ko­na­na, że wyrok wy­da­no z mo­ty­wów po­li­tycz­nych.

>>>>

Tak jest to sluszne postepowanie !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:59, 27 Kwi 2012    Temat postu:

Julia Tymoszenko została pobita? Ujawniono zdjęcia

Por­tal "Ukra­iń­ska Praw­da" opu­bli­ko­wał zdję­cia śla­dów do­mnie­ma­ne­go po­bi­cia Julii Ty­mo­szen­ko. Miało do niego dojść w nocy z piąt­ku na so­bo­tę, gdy ska­za­na była prze­wo­żo­na z wię­zie­nia do szpi­ta­la. Zdję­cia wy­ko­na­no w środę, a zatem pięć dni po in­cy­den­cie.

Widać na nich 2-3-cen­ty­me­tro­wy si­niak na lewej ręce, o wiele moc­niej stłu­czo­ny ło­kieć, a także po­tęż­ny si­niak wiel­ko­ści dłoni w oko­li­cach pod­brzu­sza. Ukra­iń­ska rzecz­nicz­ka praw czło­wie­ka Nina Kar­pa­czo­wa, któ­rej pod­wład­ny wy­ko­nał fo­to­gra­fie, prze­ka­za­ła je unij­nym dy­plo­ma­tom w cza­sie spo­tka­nia w Ki­jo­wie. Bie­gli le­ka­rze są­do­wi, któ­rych wnio­ski opu­bli­ko­wa­ła "Ukra­iń­ska Praw­da", uzna­li, że si­nia­ki mogą być wy­ni­kiem ude­rzeń twar­dy­mi przed­mio­ta­mi. Jeden z nich mógł po­wstać, gdy Julię Ty­mo­szen­ko mocno chwy­co­no za rękę.

Wi­ce­mi­ni­ster zdro­wia Ra­ji­sa Moj­sie­jen­ko twier­dzi, że była pre­mier jest w do­brej for­mie, ale nie chce, aby ba­da­li ją le­ka­rze. Jest to ta sama urzęd­nicz­ka, która ty­dzień temu za­pew­nia­ła, że w cza­sie prze­wo­że­nia Julii Ty­mo­szen­ko do szpi­ta­la z wię­zie­nia nie do­szło do żad­nych in­cy­den­tów, a chora sama zgo­dzi­ła się na le­cze­nie.

Do­pie­ro póź­niej jeden z przed­sta­wi­cie­li Służ­by Wię­zien­nej po­in­for­mo­wał, że była pre­mier nie chcia­ła pójść do ka­ret­ki wobec tego za­sto­so­wa­no - jak to okre­ślił "fi­zycz­ny wpływ" i za­nie­sio­no ją do sa­mo­cho­du. Za­prze­czył jed­nak, aby ska­za­na była bita, jak sama twier­dzi.

>>>>

Oto zdejecia ( Kopali ją po brzuchu ??? ):






Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:08, 28 Kwi 2012    Temat postu:

Szef niemieckiej opozycji wezwał do bojkotu Euro 2012 na Ukrainie

Szef największej niemieckiej partii opozycyjnej, SPD, Sigmar Gabriel wezwał wszystkich polityków w swoim kraju do bojkotu piłkarskich mistrzostw Europy 2012 na Ukrainie.

- Politycy muszą uważać, gdyż mogą stać się klakierami reżimu. Będą być może siedzieli na stadionach obok dyrektorów więzień i pracowników tajnej policji - powiedział Gabriel w wywiadzie dla gazety "Bild am Sonntag", dodając: "W razie wątpliwości nie powinno się jechać (na Ukrainę)". Szef SPD wyraził ponadto swoje wątpliwości co do dalszego rozwoju stosunków Unii Europejskiej z Ukrainą. - Dopóki na Ukrainie trzyma się ludzi z powodów politycznych w więzieniach, tak długo nie można utrzymywać normalnych stosunków z tym krajem. W tych warunkach nie można ratyfikować umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z UE - wyjaśnił Gabriel.

>>>>

SPD to ma duzo za uszami zwlaszcza w Rosji z Putinem .. Zobaczymy jak nowe przywodztwo sie spisze w tej partii ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:13, 28 Kwi 2012    Temat postu:

Ukraina: proces Tymoszenko będzie kontynuowany w maju

Na 21 maja wyznaczył sąd rejonowy w Charkowie rozprawę byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, która - skazana już na siedem lat więzienia - oskarżona jest tym razem o machinacje finansowe z lat 90., gdy kierowała firmą handlującą gazem.

Jeśli jej wina zostanie udowodniona, Tymoszenko może zostać skazana nawet na 12 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o przeniesieniu rozprawy Tymoszenko w związku ze złym stanem jej zdrowia. Była premier od miesięcy uskarża się na silne bóle kręgosłupa, które nie pozwalają jej chodzić.

Prokuratura twierdzi, że Tymoszenko ponosi odpowiedzialność za przestępstwa finansowe popełnione przez firmę Jednolite Systemy Energetyczne Ukrainy (JSEU), na której czele stała w latach 1995-97.

Jest to m.in. "organizowanie uchylania się od spłaty podatków na ogólną sumę przekraczającą 4,7 mln hrywien (ok. 1,95 mln złotych), kradzież oraz próba kradzieży środków budżetowych drogą wyłudzenia ponad 25 mln hrywien (ok. 10,4 mln złotych) w ramach zwrotu podatku VAT, fałszowanie dokumentów służbowych, a także uchylanie się od spłaty 681 tys. hrywien (ok. 283 tys. złotych) podatku dochodowego".

Niedawno Tymoszenko po raz kolejny została przebadana przez lekarzy z niemieckiej kliniki Charite, którzy orzekli, że stan jej zdrowia nie pozwala na udział w procesach sądowych, i powtórzyli, że wymaga ona leczenia w specjalistycznym szpitalu.

Obecnie 51-letnia Tymoszenko odbywa karę siedmiu lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 roku. Była premier odsiaduje swój wyrok w żeńskiej kolonii karnej w Charkowie. W ubiegły wtorek Tymoszenko ogłosiła w więzieniu strajk głodowy. Jak oświadczyła, została pobita przez strażników, którzy w nocy z 20 na 21 kwietnia siłą wywieźli ją z więzienia do szpitala. W piątek ukraińskie media opublikowały zdjęcia byłej premier, na której ciele widnieją sińce.

>>>>

Dlaszy ponury ciag ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:49, 28 Kwi 2012    Temat postu:

"Sueddeutsche Zeitung": Zachód powinien stabilizować Ukrainę

Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" uważa, że piątkowe zamachy bombowe w Dniepropietrowsku nie miały związku z politycznym konfliktem na Ukrainie. Gazeta apeluje do Zachodu, aby stabilizował demokrację na Ukrainie.

W komentarzu, opublikowanym w sobotnim wydaniu największej opiniotwórczej niemieckiej gazety, jego autor zwraca uwagę na fakt, że sześć tygodni przed rozpoczęciem turnieju Euro 2012 z Ukrainy, współgospodarza piłkarskich mistrzostw Europy, dochodzą niepokojące sygnały - najważniejszy polityk opozycji Julia Tymoszenko w wyniku politycznego wyroku przebywa w więzieniu. "Niemiecki prezydent Joachim Gauck na znak protestu przeciwko kierującemu się chęcią zemsty wymiarowi sprawiedliwości odwołał spotkanie ze swoim ukraińskim kolegą" - czytamy w "SZ". Do tego dochodzi seria eksplozji w czwartym co do wielkości mieście Ukrainy.

Komentator przyznaje, że w "pierwszym momencie przerażenia" można było myśleć o związkach pomiędzy tym terrorystycznym zamachem a konfliktem w ukraińskiej polityce wewnętrznej. Po zastanowieniu dochodzimy jednak do wniosku, że "takie spekulacje prowadzą donikąd". Dniepropietrowsk jest co prawda miastem rodzinnym Tymoszenko, ale na tym wyczerpują się powiązania. "Gdyby zamachowcy chcieli uderzyć w rząd, celowaliby w polityków lub instytucje" - twierdzi "SZ".

Zdaniem komentatora, niezależnie od tego, kto stał za tym zamachem, przeprowadzonym w porze obiadowej w centrum miasta, jego celem było zastraszenie mieszkańców i wywołanie wśród nich poczucia niepewności. Chcieli zdestabilizować ukraińskie państwo i ukraińskie społeczeństwo. "Na tym nie mogło zależeć żadnej z obu zwaśnionych stron konfliktu" - ocenia dziennik.

Jak podkreśla gazeta, Zachód powinien po tych wydarzeniach uświadomić sobie, że Ukraina jest młodym państwem, które może pochwalić się dopiero 20-letnia tradycją. Pod wieloma względami walczy jeszcze o swoją tożsamość i swoje miejsce w Europie. "Wszystkie dyplomatyczne poczynania, także związane z turniejem Euro 2012, powinny służyć jednemu celowi: stabilizacji kraju" - czytamy w konkluzji. W wyniku czterech wybuchów, do których doszło w piątek w Dniepropietrowsku na wschodzie Ukrainy, rany odniosło 30 osób.

>>>>

Tak Ukrainie trzeba pomagac . Inaczej niz Syrii ale pomagac ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 8 z 17

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy