Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Bestialska agresja komuchów na pokojową Koreę!!!!!!!!!!!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:18, 25 Sty 2013    Temat postu:

Korea Płn. grozi wojną Korei Płd., jeśli ta wprowadzi sankcje ONZ

Korea Płn. za­gro­zi­ła, że za­ata­ku­je Koreę Płd., jeśli ta wpro­wa­dzi za­ostrzo­ne sank­cje, które RB ONZ uchwa­li­ła wobec re­żi­mu w Phe­nia­nie. Chiny z kolei ostrze­gły, że mogą zmniej­szyć swoją pomoc dla Korei Płn., jeśli prze­pro­wa­dzi ona ko­lej­ną próbę ato­mo­wą.

"Te sank­cje ozna­cza­ją de­kla­ra­cję wojny" - ogło­sił Ko­mi­tet na rzecz po­ko­jo­we­go zjed­no­cze­nia Korei. Pią­tek jest trze­cim dniem z rzędu, w któ­rym Phe­nian grozi od­we­tem za sank­cje. Jak oce­nia agen­cja Reu­te­ra, Korea Płn. używa naj­ostrzej­sze­go ję­zy­ka od kiedy pod ko­niec 2011 roku wła­dzę po zmar­łym ojcu prze­jął Kim Dzong Un.

"Jeśli zdraj­cy z ma­rio­net­ko­we­go re­żi­mu Korei Po­łu­dnio­wej będą bez­po­śred­nio za­an­ga­żo­wa­ni w tzw. sank­cje ONZ, doj­dzie do po­waż­ne­go fi­zycz­ne­go od­we­tu" - ostrzegł Ko­mi­tet w ko­mu­ni­ka­cie opu­bli­ko­wa­nym przez ofi­cjal­ną agen­cję KCNA.

Phe­nian ogło­sił w tym ty­go­dniu, że od­rzu­ca ja­kie­kol­wiek roz­mo­wy na temat za­koń­cze­nia swo­je­go pro­gra­mu nu­kle­ar­ne­go. Po­in­for­mo­wał też, że pla­nu­je prze­pro­wa­dzić trze­cią próbę nu­kle­ar­ną oraz dal­sze testy z ra­kie­ta­mi da­le­kie­go za­się­gu.

We wto­rek Rada Bez­pie­czeń­stwa ONZ uchwa­li­ła jed­no­myśl­nie re­zo­lu­cję nr 2087, po­tę­pia­ją­cą wy­strze­le­nie w grud­niu 2012 r. pół­noc­no­ko­re­ań­skiej ra­kie­ty ba­li­stycz­nej, która wy­nio­sła na or­bi­tę oko­ło­ziem­ską sztucz­ne­go sa­te­li­tę. Re­zo­lu­cja nie wpro­wa­dzi­ła no­wych sank­cji wobec Korei Pół­noc­nej, ale za­ostrzy­ła te już obo­wią­zu­ją­ce, m.​in. wobec kilku pół­noc­no­ko­re­ań­skich przed­się­biorstw uczest­ni­czą­cych w pro­gra­mie ra­kie­to­wym i nu­kle­ar­nym.

Za re­zo­lu­cją gło­so­wa­ły nawet Chiny, które z re­gu­ły sprze­ci­wia­ją się wszel­kim mię­dzy­na­ro­do­wym po­su­nię­ciom prze­ciw Korei Pół­noc­nej.

Z kolei w czwar­tek USA wpro­wa­dzi­ły sank­cje go­spo­dar­cze wy­mie­rzo­ne w dwóch przed­sta­wi­cie­li pół­noc­no­ko­re­ań­skie­go banku i firmy han­dlo­wej z Hong­kon­gu, którą Wa­szyng­ton oskar­żył o to, że po­ma­ga Phe­nia­no­wi w roz­prze­strze­nia­niu broni ją­dro­wej.

Korea Płd. za­po­wie­dzia­ła, że spraw­dza, czy ist­nie­ją do­dat­ko­we sank­cje, które mo­gła­by wdro­żyć razem z USA. Po­in­for­mo­wa­ła jed­nak, że naj­waż­niej­sze obec­nie jest prze­strze­ga­nie re­zo­lu­cji Rady Bez­pie­czeń­stwa ONZ.

W czwar­tek pół­noc­no­ko­re­ań­ska Ko­mi­sja Obro­ny Na­ro­do­wej po­in­for­mo­wa­ła, że Phe­nian pla­nu­je prze­pro­wa­dze­nie swej trze­ciej próby nu­kle­ar­nej oraz dal­sze testy z ra­kie­ta­mi da­le­kie­go za­się­gu. W ko­mu­ni­ka­cie pod­kre­ślo­no, że Korea Pół­noc­na "nie ukry­wa", iż za­po­wie­dzia­ne próby będą wy­mie­rzo­ne prze­ciw­ko Sta­nom Zjed­no­czo­nym, które okre­ślo­no jako "wro­gie pań­stwo".

Za­nie­po­ko­je­nie tymi ko­men­ta­rza­mi wy­ra­ził mi­ni­ster obro­ny USA, Leon Pa­net­ta. - Je­ste­śmy bar­dzo za­nie­po­ko­je­ni cią­głym pro­wo­ka­cyj­nym za­cho­wa­niem Korei Pół­noc­nej - po­wie­dział i pod­kre­ślił, że Wa­szyng­ton jest "w pełni przy­go­to­wa­ny na to, by po­ra­dzić sobie z ja­ką­kol­wiek pro­wo­ka­cją tego kraju". - Mam jed­nak na­dzie­ję, że Korea Pół­noc­na stwier­dzi, iż le­piej jest po­zo­stać człon­kiem mię­dzy­na­ro­do­wej ro­dzi­ny - dodał.

Chiny, je­dy­ny po­waż­ny so­jusz­nik dy­plo­ma­tycz­ny i go­spo­dar­czy Phe­nia­nu, we­zwał do po­wścią­gli­wo­ści. Jed­nak piąt­ko­wy ar­ty­kuł re­dak­cyj­ny, który uka­zał się w rzą­do­wym dzien­ni­ku "Glo­bal Times" ujaw­nia roz­draż­nie­nie Pe­ki­nu. Za­gro­żo­no w nim zmniej­sze­niem po­mo­cy dla Phe­nia­nu. "Wy­da­je się, że Korea Pół­noc­na nie do­ce­nia wy­sił­ków Chin" - na­pi­sa­no. "Jeśli Korea Pół­noc­na prze­pro­wa­dzi nowe testy ją­dro­we, Chiny nie za­wa­ha­ją się zmniej­szyć swo­jej po­mo­cy" dla re­żi­mu Kim Dzong Una.

"Po­zwól­cie Korei Pół­noc­nej na iry­ta­cję. Chiny chcą sta­bil­ne­go Pół­wy­spu (Ko­re­ań­skie­go), ale jeśli doj­dzie tam do kło­po­tów, nie bę­dzie to ko­niec świa­ta. Na tym po­win­no opie­rać się sta­no­wi­sko Chin" - do­da­no w ar­ty­ku­le.

Phe­nian twier­dzi, że próba ra­kie­to­wa z 12 grud­nia 2012 roku miała cha­rak­ter po­ko­jo­wy, ale USA i inne pań­stwa uwa­ża­ją, że był to w isto­cie za­ka­mu­flo­wa­ny test z bro­nią ra­kie­to­wą da­le­kie­go za­się­gu.

Korea Pół­noc­na prze­pro­wa­dzi­ła do­tych­czas dwa testy nu­kle­ar­ne - w 2006 i 2009 roku.

>>>>

Skoro groza to trzeba to zrobic !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:49, 04 Lut 2013    Temat postu:

USA i Korea Płd. rozpoczęły manewry u wybrzeży Płw. Koreańskiego

USA i Korea Płd. rozpoczęły wspólne manewry morskie mające odstraszyć Koreę Płn. Jak podało ministerstwo obrony w Seulu, w ćwiczenia u wschodnich wybrzeży kraju obejmują m.in. obronę antyrakietową i zwalczanie okrętów podwodnych.

W trzydniowych manewrach oprócz południowokoreańskich okrętów biorą udział amerykańskie jednostki: atomowy okręt podwodny USS San Francisco oraz krążownik rakietowy USS Shiloh, wyposażony w system ostrzegania i kierowania ogniem Aegis.

Ćwiczenia odbywają się w niezwykle napiętej sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Korea Płd. i USA podejrzewają, że Phenian w każdej chwili może spełnić swoje groźby przeprowadzenia kolejnej próby z bronią atomową.

W styczniu ten komunistyczny kraj zapowiedział przeprowadzenie nowych prób atomowych i rakietowych w proteście przeciwko rozszerzeniu międzynarodowych sankcji. Decyzję taką Rada Bezpieczeństwa ONZ podjęła w odpowiedzi na wystrzelenie przez Koreę Płn. rakiety balistycznej, która wyniosła na orbitę okołoziemską satelitę. Państwa zachodnie skrytykowały to jako próbę rakiety balistycznej dalekiego zasięgu. W latach 2006 i 2009 Phenian przeprowadził testy atomowe.

Jak podkreślają wojskowi, manewry morskie Korei Płd. i USA były zaplanowane już od dawna. Mają przygotować siły obu państw do sprawniejszej odpowiedzi na północnokoreańskie prowokacje.

W Korei Płd. stacjonuje ponad 28 tys. amerykańskich żołnierzy. Oba państwa koreańskie są formalnie w stanie wojny, gdyż trwający w latach 1950-53 konflikt zbrojny między nimi zakończył się tylko rozejmem.

>>>>

Popieram ! Z komuna trzeba ostro !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:35, 16 Lip 2013    Temat postu:

Korea Południowa oskarża Północ o cyberataki na strony mediów i rządu

Korea Północna stoi za cyberatakami przeprowadzonymi na strony internetowe prezydent i premiera Korei Południowej oraz tamtejszych mediów w czerwcu w rocznicę wybuchu wojny koreańskiej - wynika z ustaleń rządowej grupy ekspertów.

Ataki przeprowadzone 25 czerwca na 69 stron internetowych i serwerów należących do rządu i prywatnych firm.

Eksperci zbadali informacje, które udało im się odzyskać ze zniszczonych przez hakerów twardych dysków. Ataki były planowane od miesięcy, a w celu poznania słabych punktów w systemie bezpieczeństwa ich autorzy zhakowali południowokoreańskie portale do wymiany plików - ustalono. Hakerzy próbowali zmylić śledczych, używając logo międzynarodowej grupy hakerskiej znanej pod nazwą Anonymous.

Hakerzy próbowali ukraść dane osobowe z zaatakowanych stron, ale nie wiadomo, kiedy miało to miejsce. Południowokoreańskie media podawały, że ze stron kancelarii pani prezydent i rządzącej partii skradziono wówczas dane milionów osób.

Odkryto również, że kody zastosowane w czerwcowych atakach są podobne do tych, których użyto do przeprowadzenia poważniejszych ataków 20 marca; doszło wówczas do wyłączenia dziesiątek tysięcy stron internetowych południowokoreańskich mediów i banków.

W czerwcu firmy zajmujące się bezpieczeństwem internetowym poinformowały, że osoby odpowiedzialne za marcowe ataki usiłowały wykraść tajemnice wojskowe sił zbrojnych Korei Płd. i USA. Nie wskazano Korei Płn. jako winowajcy.

>>>

Komunistyczne bandziory w kolo tylko knuja agresje .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:54, 17 Lut 2014    Temat postu:

Korea Południowa: deputowany skazany na więzienie za działalność wywrotową

Na 12 lat więzienia skazał sąd w Korei Południowej deputowanego parlamentu za spiskowanie w celu obalenia rządu w razie wojny z Północą - podała agencja Yonhap.

Li Seok Ki, polityk Zjednoczonej Partii Postępowej (UPP), spiskował z członkami tajnej organizacji w celu obalenia rządu przez ataki na krajową infrastrukturę - uznał sąd okręgowy w Suwon, w północno-zachodniej części kraju. Oskarżenie domagało się 20 lat więzienia.

52-letni deputowany będzie też pozbawiony prawa do głosowania i innych praw obywatelskich; odzyska je dopiero po upływie 10 lat od zakończenia kary więzienia.

Ze zgromadzonych dowodów wynika, że Li w tajemnicy kontaktował się z ok. 130 członkami podziemnej Organizacji Rewolucyjnej w maju ub. roku. Na spotkaniach omawiano plany wysadzenia w powietrze kluczowych obiektów, m.in. linii kolejowych.

Polityk utrzymuje, że dowody w sprawie zostały sfabrykowane przez południowokoreańskie służby wywiadowcze.

Zarzut działalności wywrotowej jest rzadko stawiany w Korei Południowej, szczególnie wobec deputowanego Zgromadzenia Narodowego - zauważa japońska agencja prasowa Kyodo.

Rząd w Seulu skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zdelegalizowanie UPP, co jest w tym kraju posunięciem bezprecedensowym. Decyzja jeszcze nie zapadła.

...

Komuna to agenci . Nic nowego . Nie sadze aby to bylo zmontowane choc nie znam sprawy ale Korea to kraj wysokich standardow i jak slyszycie to pierwszy raz . Czyli musza miec mocne dowody . Jesli nie to sprawa szybko wyjdzie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:20, 10 Paź 2014    Temat postu:

Wymiana ognia między państwami koreańskimi


Działacze organizacji obywatelskich wysłali na Północ 10 balonów - PAP

Do wymiany ognia doszło między państwami koreańskimi, kiedy Korea Północna zestrzeliła południowokoreański balon z mate­riałami propagandowymi - poinformowała agencja Yonhap.

Resort obrony Korei Południowej zaznaczył, że ze strony północ­nokoreańskiej padły strzały karabinowe, a nie artyleryjskie, jak wynikało z pierwszych doniesień. Strona południowokoreańska odpowiedziała ogniem.

Według agencji Yonhap balon został zestrzelony w pobliżu połu­dniowokoreańskiego miasta Jeonczeon (Yeoncheon) przy linii de­markacyjnej i nie wiadomo na razie, czy po stronie południowo­koreańskiej są jakieś ofiary i zniszczenia.

Południowokoreańscy aktywiści często wykorzystują balony do dostarczania ulotek propagandowych przez linię demarkacyjną. Władze komunistycznej Korei Płn. powtórzyły w czwartek pona­wiane wielokrotnie ostrzeżenia, że kolejne akcje ulotkowe będą traktowały jako akt wojny.

Associated Press zwraca uwagę, że akcja musiała szczególnie ziry­tować stronę północnokoreańską, ponieważ przypadła w 69. rocznicę utworzenia rządzącej tam Partii Pracy Korei.

Działacze południowokoreańskich organizacji obywatelskich wy­słali tego dnia na Północ 10 balonów z 20 tys. ulotek, tysiącem jed­nodolarowych banknotów, 400 płytami DVD i 300 pamięciami USB z materiałami propagandowymi.

...

Komunistyczne potwory nie mlga usiedziec spokojnie zeby kogos nie zamordowac ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:03, 19 Paź 2014    Temat postu:

Yonhap: wymiana ognia na granicy koreańskiej

Na silnie strzeżonej granicy między Koreą Północną a Koreą Połu­dniową doszło do wymiany ognia - poinformowała południowo­koreańska agencja prasowa Yonhap, na którą powołuje się agen­cja AFP. Według Associated Press na razie nie ma doniesień o ofiarach.

Do wymiany ognia doszło dziś ok. godziny 17:40 czasu lokalnego, po tym jak patrol graniczny Korei Południowej oddał w powie­trze strzały ostrzegawcze dla zbliżającego się do linii demarkacyj­nej oddziału wojskowego reżimu Kim Dzong Una. Linia ta dzieli półwysep na dwie części.

Agencja Associated Press pisze, że do linii demarkacyjnej w obrę­bie strefy zdemilitaryzowanej zbliżyło się około dziesięciu żołnie­rzy armii Korei Płn. Agencja dodała, że na razie nie ma żadnych doniesień o ofiarach

- Najpierw padły słowne ostrzeżenia przez głośnik, następnie strzały ostrzegawcze - powiedział urzędnik ministerstwa obrony Korei Południowej.

- Wtedy Koreańczycy z Północy otworzyli ogień do naszych żoł­nierzy. Musieliśmy odpowiedzieć - stwierdził dodając, że wymia­na trwała nie dłużej niż 10 minut.

Ostatnio do wymiany ognia między państwami koreańskimi do­szło 10 października, kiedy Korea Płn. zestrzeliła południowoko­reański balon z materiałami propagandowymi. Południowokore­ańscy aktywiści często wykorzystują balony do dostarczania ulo­tek propagandowych przez linię demarkacyjną. Władze komuni­stycznej Korei Płn. powtórzyły ponawiane wielokrotnie ostrzeże­nia, że kolejne akcje ulotkowe będą traktowały jako akt wojny.

Oba państwa koreańskie pozostają formalnie w stanie wojny, a dzieląca je linia demarkacyjna należy do najsilniej ufortyfikowa­nych na świecie. Wojna koreańska (1950-53) zakończyła się bo­wiem jedynie rozejmem. Dotychczas nie zawarto układu pokojo­wego.

...

Kanibale z Fenianu szaleja .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:57, 19 Gru 2014    Temat postu:

Korea Płd: rozwiązano partię, której zarzucano związki z Koreą Płn.

W Korei Południowej sąd nakazał rozwiązanie Zjednoczonej Partii Postępowej.

Południowokoreański sąd konstytucyjny nakazał rozwiązanie małej lewicowej partii politycznej, której zarzucano propółnocnokoreańskie sympatie. Przeciwnicy krytykują orzeczenie jako ograniczenie swobody wypowiedzi.

W listopadzie 2013 roku ministerstwo sprawiedliwości zwróciło się do sądu o rozwiązanie Zjednoczonej Partii Postępowej (UPP), zarzucając ugrupowaniu odwoływanie się do północnokoreańskiego reżimu i stwarzanie zagrożenia dla południowokoreańskiej liberalnej demokracji. Z wnioskiem wystąpiono dwa miesiące po aresztowaniu kluczowych członków UPP pod zarzutem udziału w propółnocnokoreańskim spisku mającym na celu wywołanie powstania i obalenie rządu Korei Południowej w razie wojny na Półwyspie Koreańskim.

Partia powstała pod koniec 2011 roku z połączenia mniejszych ugrupowań. Ma pięciu deputowanych, z których wszyscy - jak orzekł sąd - mają zostać pozbawieni mandatów.

Członkowie partii utrzymywali, że zależy im tylko na pojednaniu z Koreą Północną. Oskarżają służby wywiadowcze swojego kraju o sfabrykowanie zarzutów rebelii, aby odwrócić uwagę od pojawiających się w tym czasie głosów krytyki, że to agenci przyczynili się do zwycięstwa kandydatki rządzącej partii Park Geun Hie w wyborach prezydenckich pod koniec 2012 roku.

To pierwszy przypadek, by sąd konstytucyjny postanowił o rozwiązaniu partii politycznej od utworzenia tej instytucji pod koniec lat 80., aby zagwarantować lepszą ochronę praw publicznych, po latach dyktatury wojskowej.

...

Nie mozna tolerowac agentow bestialskich rezimow .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:14, 22 Gru 2014    Temat postu:

Korea Płd.: zhakowano systemy komputerowe operatora elektrowni jądrowych
Systemy komputerowe operatora elektrowni jądrowych w Korei Południowej zostały zhakowane, ale wykradzione informacje nie mają dużego znaczenia. Nie ma też zagrożenia dla bezpieczeństwa instalacji jądrowych, w tym 23 reaktorów atomowych.

Do ataków, o których poinformowały władze w Seulu, doszło w czasie, gdy rosną obawy, iż Korea Północna może przeprowadzać cyberataki na południowokoreańskie cele przemysłowe w związku z oskarżeniami Waszyngtonu wobec Pjongjangu, że stoi on za akcją hakerów przeciwko wytwórni filmowej Sony Pictures. Agencja Reutera przypomina, że Korea Południowa formalnie jest w stanie wojny ze swym północnym sąsiadem.

Południowokoreańskie ministerstwo energetyki poinformowało, że jest przekonane, iż elektrownie jądrowe są w stanie zablokować próby infiltracji ze strony hakerów, które mogłyby zagrozić reaktorom. - Sądzimy, że sam system kontroli jest zaprojektowany w taki sposób, który sprawia, że nie ma takiego ryzyka - powiedział wiceminister energetyki Czung Jang Ho.

Przedstawiciel operatora elektrowni jądrowych Korea Hydro and Nuclear Power Co Ltd (KHNP), będącego spółką zależną państwowej firmy Korea Electric Power Corp, powiedział agencji Reutera, że wydaje się, iż za atakiem hakerskim stoją "elementy, które chcą wywołać niepokoje społeczne". "Jest całkowicie niemożliwe, by haker mógł wyłączyć elektrownie jądrowe, atakując je, gdyż system monitorowania i kontroli jest całkowicie niezależny i zamknięty" - zaznaczył.

Ani wiceminister Czung, ani przedstawiciel KHNP nie wspomnieli o Korei Północnej. Nie byli też w stanie zweryfikować wpisów umieszczonych na Twitterze, których autor przyznał się do ataków i zażądał wyłączenia do czwartku trzech reaktorów jądrowych starszej generacji.

Użytkownik ten, który twierdzi, że jest przywódcą mającej siedzibę na Hawajach grupy sprzeciwiającej się energii atomowej, zagroził, iż jeśli reaktory nie zostaną wyłączone, to umieści w sieci kolejne dokumenty wykradzione operatorowi. Prokuratura w Seulu prowadzi śledztwo w sprawie wycieku danych z KHNP, w tym projektów niektórych reaktorów jądrowych, kosztów zużycia energii elektrycznej i szacunków dotyczących narażenia na promieniowanie.

Południowokoreańscy śledczy ustalili, że IP komputera, z którego w sieci opublikowano wykradzione dokumenty, należy do internauty z południa kraju. Twierdzi on jednak, że nie ma nic wspólnego z atakiem i utrzymuje, że jego numer IP został przechwycony.

...

Debile wysadza kraj ! Trzeba uderzyc i zlikwidowac ten burdel bo malpy z brzytwami zrobia katastrofe .


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 17:15, 22 Gru 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:20, 23 Gru 2014    Temat postu:

Korea Płd.: kolejny wyciek danych z elektrowni jądrowej

Ministerstwo energetyki Korei Południowej uspokaja, że nie ma możliwości zdalnego ataku na elektrownie

Kolejne dane dotyczące południowokoreańskich elektrowni jądrowych wyciekły do internetu. Około godziny 15 czasu lokalnego na jednym z portali społecznościowych haker opublikował pliki, które mogą zawierać plany elektrowni jądrowych.

To już piąty wyciek danych, wykradzionych przez hakerów z systemów komputerowych operatora południowokoreańskich elektrowni jądrowych. Na razie trwa ustalanie, na ile informacje zawarte w opublikowanych dziś plikach zagrażają bezpieczeństwu elektrowni. Osoba, która dokonała włamania na serwery, ponownie zażądała wyłączenia reaktorów nuklearnych w dwóch elektrowniach - Gori i Wolosong.

Południowokoreańska prezydent Park Geun Hie określiła wyciek danych jako poważną sytuację. Ministerstwo energetyki Korei Południowej uspokaja, że nie ma możliwości zdalnego ataku na elektrownie, które działają w systemach zamkniętych. Do wycieku danych doszło jednak w momencie, kiedy Korea Północna jest oskarżana o cyberatak na japoński koncern Sony Pictures. Południowokoreańscy śledczy ustalili, że IP komputera, z którego wysłano groźby, należy do użytkownika z południa kraju. Internauta twierdzi jednak, że sam padł ofiarą przestępstwa, gdyż ktoś włamał się do jego komputera.

!!!

Co to ma znaczyc ? Te psychole nie maja prawa tknac atomu ! Trzeba im przywalic aby im sie odechcialo !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:05, 24 Gru 2014    Temat postu:

Zaniepokojenie u granic Korei Północnej. Wykryto hakerskie "odciski palców"

Hakerki ataka na elektrownie atomowe. Na obecnym etapie śledztwa wykryto hakerskie "odciski palców", ślady działań niemal identycznych z niedawnym zamachem na Sony czy z próbą zaatakowania południowokoreańskich banków, jaka miała miejsce w ubiegłym roku.

Mamy do czynienia z pewnym wzorcem działań, który się powtarza – hakerom w jakiś sposób udaje się uzyskać elektroniczne "klucze", dzięki nim przekroczyć barierę antywirusową typu "firewall" i uzyskać dostęp do utajnionych danych – w przypadku elektrowni były to szczegółowe plany budowy, skopiowane i umieszczone na portalu często odwiedzanym przez hakerów.

...

To oni . Dobrze wiemy kto za tym stoi .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:13, 17 Mar 2015    Temat postu:

Korea Płd.: Pjongjang odpowiedzialny za atak hakerski na firmę atomową

Korea Północna odpowiada za ataki hakerskie przeprowadzone w grudniu ubiegłego roku na przedsiębiorstwo Korea Hydro and Nuclear Power Co., operatora reaktorów nuklearnych w Korei Południowej - oświadczyła we wtorek prokuratura generalna w Seulu.

- Złośliwe kody zastosowane w hakerskich atakach na operatora były identyczne pod względem budowy i działania co tzw. kimsuky, zastosowane przez północnokoreańskich hakerów" w ramach kampanii ataków przeprowadzanych na różne instytucje w Korei Płd. - poinformowano w komunikacie.

Prokuratura podała, że ataków na administratora 23 reaktorów w Korei Płd. dokonano w dniach 9-12 grudnia 2014 r. za pośrednictwem blisko 6 tys. zawierających złośliwe kody wiadomości phishingowych do ponad 3,5 tys. pracowników przedsiębiorstwa.

Z pomocą Chin władze w Seulu prześledziły adresy internetowe, z których przeprowadzono ataki, do miasta położonego na północnym wschodzie Chin przy granicy z Koreą Płn.

W grudniu Korea Hydro and Nuclear Power Co podała, że jej systemy komputerowe zostały zaatakowane, ale nie ukradziono danych o krytycznym znaczeniu. W tamtym czasie haker domagał się zamknięcia trzech reaktorów, w razie niespełnienia jego warunków grożąc na Twitterze "zniszczeniami".

W ubiegłym tygodniu opublikowano w tym serwisie więcej dokumentów, które najprawdopodobniej zostały ukradzione w grudniu, wraz z podanym przez hakera kontaktowym adresem e-mail. Twierdził, że od innych krajów dostał już propozycje kupienia wykradzionych informacji.

Do ataku w grudniu doszło na krótko po tym, jak USA oskarżyły Pjongjang o dokonanie poważnego cyberataku na wytwórnię filmową Sony Pictures i zapowiedziały stosowną odpowiedź.

...

Dzikie malpy majstruja przy atomie ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:58, 27 Mar 2015    Temat postu:

Korea Płd. domaga się uwolnienia zatrzymanych przez Pjongjang mężczyzn

Korea Płd. zaapelowała dziś do władz Korei Płn. o natychmiastowe uwolnienie jej dwóch obywateli, którzy zostali zatrzymani przez komunistyczny reżim pod zarzutem szpiegostwa. Seul podkreślił, że oskarżenia wobec mężczyzn są całkowicie bezpodstawne.

- Bardzo ubolewamy, że Północ tak bezpodstawnie ich oskarżyła. Zdecydowanie apelujemy o ich szybkie wypuszczenie - podkreśliło południowokoreańskie ministerstwo ds. zjednoczenia narodowego, które odpowiada za kontakty z Pjongjangiem.

O zatrzymaniu dwóch osób pod zarzutem szpiegostwa poinformowała w czwartek północnokoreańska agencja KCNA. W relacji pokazano dwóch mężczyzn, których przedstawiono jako Kim Kuk Gi i Choe Chun Gil. Zdaniem Pjongjangu mieli oni pracować dla południowokoreańskiego wywiadu i działali z chińskiego przygranicznego miasta Dandong. Za łapówki otrzymywane od Seulu podjęli się szpiegowania Korei Północnej - dodano.

"Brali gorliwie udział w kampanii oszczerstw przeciwko Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej (KRLD) prowadzonej przez imperialistów z USA i ich grupę marionetek w celu zablokowania KRLD na scenie międzynarodowej" - podkreślała agencja KCNA.

Jeden z mężczyzn został oskarżony o kierowanie w Chinach "podziemnym kościołem" i nielegalne rozpowszechnianie zagranicznych informacji za pomocą nośników danych USB i kart pamięci SD.

W Dandong mieszka wielu Chińczyków koreańskiego pochodzenia, którzy prowadzą interesy zarówno z Seulem jak i Pjongjangiem. Miasto stanowi też ważny szlak na drodze misjonarzy z Zachodu do Korei Północnej.

...

System sowiecki nie potrafi funkcjonowac bez agresji . Tak juz ma .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:27, 12 Lip 2015    Temat postu:

Północnokoreańscy żołnierze wtargnęli do strefy zdemilitaryzowanej

Żołnierze z Korei Północnej i Południowej - AFP

Południowokoreańscy żołnierze oddali strzały ostrzegawcze w kierunku północnokoreańskich wojskowych, którzy weszli do strefy zdemilitaryzowanej. Około dziesięciu Koreańczyków z północy wycofało się ze strefy buforowej bez odpowiadania ogniem. Do incydentu doszło w niedzielę rano. Było to pierwsze tego typu zdarzenie w tym roku.

Państwa koreańskie pozostają formalnie w stanie wojny. Konflikt z lat 1950 - 1953 został bowiem zakończony jedynie rozejmem. Linię frontu uznano za granicę. Państwa koreańskie oddziela strefa zdemilitaryzowana, która wbrew swej nazwie jest jednym z najbardziej zmilitaryzowanych miejsc na świecie.

...

To szambo trzeba zlikwidować.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:05, 10 Sie 2015    Temat postu:

Korea Południowa wznowiła propagandę z głośników na granicy z Koreą Północną

Dwóch żołnierzy ranionych podczas eksplozji min na granicy Korei Płd. i Korei Płn. - PAP

Korea Płd. wznowiła dzisiaj po 11 latach nadawanie propagandowych informacji z głośników na granicy z Koreą Płn. w odwecie za niedawne podłożenie min w strefie zdemilitaryzowanej między państwami koreańskimi. Raniły one dwóch żołnierzy Korei Płd.

- Nasza armia postanowiła przywrócić operacje propagandowe przez głośniki wzdłuż granicy - oświadczył rzecznik południowokoreańskiego ministerstwa obrony, dodając, że ma płynąć z nich krytyka prowokacyjnego rozmieszczenia min przeciwpiechotnych przez Koreę Płn.
REKLAMA


Według władz Korei Południowej 4 sierpnia trzy miny eksplodowały, raniąc dwóch żołnierzy w czasie rutynowego patrolu. Jeden z nich stracił obie nogi, a drugi - jedną. Seul sądzi, iż północnokoreańscy żołnierze potajemnie przekroczyli granicę i podłożyli miny między 23 lipca a 3 sierpnia.

Rozdzielająca obie Koree strefa zdemilitaryzowana ma ok. 4 km szerokości. Po obu jej stronach skoncentrowano w sumie setki tysięcy żołnierzy i ciężkie uzbrojenie. Jest ona nadzorowana wspólnie przez żołnierzy ONZ i Koreę Płn, a Korea Płd. patroluje południową część strefy.

Oba państwa koreańskie pozostają formalnie w stanie wojny, a dzieląca je linia demarkacyjna należy do najsilniej ufortyfikowanych na świecie. Wojna koreańska (1950-1953) zakończyła się bowiem jedynie rozejmem. Dotychczas nie zawarto układu pokojowego.

Według agencji AP w strefie zdemilitaryzowanej może znajdować się ponad milion min; co jakiś czas kilka porwanych zostaje przez wezbraną rzekę i spływa do Korei Płd. Agencja dodaje, że przekroczenie granicy i podłożenie min przez północnokoreańskich żołnierzy jest zdarzeniem wysoce nietypowym.

Nadawanie na pełny regulator propagandy z głośników wzdłuż granicy z Koreą Południową, a także audycji radiowych oraz rozrzucanie ulotek trwało latami do 2004 roku, kiedy doszło do zmniejszenia napięć między obu krajami z inicjatywy prezydenta Korei Płd. Kim De Dzunga.

W 2010 roku Korea Płd. wznowiła nadawanie przez radio i przywróciła na granicy głośniki po zatonięciu swego okrętu i śmierci 46 żołnierzy. Za zatonięcie okrętu obwiniono Koreę Płn. Korea Płd. jednak nie zaczęła wówczas nadawania przez głośniki.

..

To forma agresji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:15, 10 Sie 2015    Temat postu:

Korea Południowa oskarżyła Koreę Północną o podłożenie min i grozi odwetem

Korea Północna została oskarżona przez władzę Seulu o podłożenie min - istock

Korea Płd. zagroziła ostrymi krokami odwetowymi Korei Płn., którą władze w Seulu oskarżyły o podłożenie min kilka dni temu w strefie zdemilitaryzowanej między państwami koreańskimi. Rannych zostało dwóch południowokoreańskich żołnierzy.

Według władz Korei Południowej 4 sierpnia trzy miny eksplodowały, raniąc dwóch żołnierzy w czasie rutynowego patrolu. Jeden z nich stracił obie nogi, a drugi - jedną.
REKLAMA


- Jesteśmy przekonani, że były to północnokoreańskie miny przeciwpiechotne podłożone z zamiarem zabicia (żołnierzy) przez naszych wrogów, którzy potajemnie przedostali się przez granicę wojskową - powiedział rzecznik resortu obrony w Seulu.

Przewodniczący południowokoreańskiego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów generał Ku Hong Mo oświadczył, że Seul "zdecydowanie potępia ten tchórzliwy czyn, który byłby nie do pomyślenia w przypadku normalnego wojska". Ocenił, że jest to naruszenie rozejmu po wojnie koreańskiej.

Wysokie rangą południowokoreańskie źródło wojskowe powiedziało dziennikarzom, że Seul sądzi, iż północnokoreańscy żołnierze potajemnie przekroczyli granicę i podłożyli miny między 23 lipca a 3 sierpnia.

Nie sprecyzowano, jakie kroki może podjąć Seul wobec Pjongjangu w związku z tym incydentem. Specjalista ds. północnokoreańskich w Międzynarodowej Grupie Kryzysowej (International Crisis Group) w Seulu Dan Pinkston ocenił, że "trudno powiedzieć, co realnie może zrobić Korea Południowa" w tej sytuacji.

Rozdzielająca obie Koree strefa zdemilitaryzowana ma ok. 4 km szerokości. Po obu stronach strefy skoncentrowano w sumie setki tysięcy żołnierzy i ciężkie uzbrojenie.

Oba państwa koreańskie pozostają formalnie w stanie wojny, a dzieląca je linia demarkacyjna należy do najsilniej ufortyfikowanych na świecie. Wojna koreańska (1950-1953) zakończyła się bowiem jedynie rozejmem. Dotychczas nie zawarto układu pokojowego.

...

Trzeba z dziadostwem zrobic porzadek!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:51, 16 Sie 2015    Temat postu:

Masowe protesty w Korei Południowej. Palono portrety Kim Dzong Una


Południowokoreańscy weterani podpalili banery przedstawiające portrety Kim Dzong Una oraz poprzednich przywódców Korei Północnej - Kim Ir Sena i Kim Dzong Una. Protępiono tym samym ataki min przeciwpiechotnych w punkcie kontroli wojskowej w pobliżu stredy zdemilitaryzowanej dzieląca obie Koree.

8Zobacz zdjęcia




Stan pełnej gotowości wprowadzono w zachodniej części granicy oddzielającej obydwa państwa koreańskie. Korea Południowa przygotowuje się na ewentualność kolejnych prowokacji z Północy. W ubiegłym tygodniu na granicy eksplodowały miny, raniąc południowokoreańskich żołnierzy.

Zdaniem władz w Seulu, miny zostały podłożone po południowokoreańskiej stronie przez żołnierzy z Północy. W odwecie na granicy włączono głośniki, z których na Północ emitowane są informacje demaskujące północnokoreański reżim. Korea Południowa przygotowuje się jednak także na ewentualność kolejnych prowokacji. Wcześniej, Korea Północna groziła atakiem na zainstalowaną infrastrukturę z nagłośnieniem.

W pełnej gotowości jest też rozmieszczona na granicy z Północą południowokoreańska artyleria. Jak do tej pory, Pjongjang nie odpowiedział na zarzuty Seulu, dotyczące incydentu na granicy. Do tego typu sytuacji w ostatnich latach nie dochodziło jednak często. Według śledczych żołnierze z Północy musieli przedostać się na Południe i podłożyć miny w pobliżu miejsc południowokoreańskich patroli.

..

Ohydna zbrodnia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:50, 20 Sie 2015    Temat postu:

Wymiana ognia na granicy między państwami koreańskimi

Wymiana ognia na granicy między państwami koreańskimi - AFP

Wojska Korei Płn. ostrzelały siły Korei Płd. w zachodniej części granicy - podała południowokoreańska agencja Yonhap. Z Północy padły strzały w kierunku głośników propagandowych po drugiej stronie granicy; Południe odpowiedziało ogniem.

Według południowokoreańskiej telewizji państwowej KBS News, powołującej się na przedstawiciela armii, siły Korei Północnej otworzyły ogień około godziny 16 czasu lokalnego (godz. 9 w Polsce) w zachodniej części granicy. Nie poinformowano, z jakiej broni dokonano ostrzału.
REKLAMA


Korea Południowa odpowiedziała ogniem artyleryjskim - poinformowało ministerstwo obrony tego kraju. W związku z atakiem w Seulu zwołano nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Kilka dni temu Pjongjang zagroził zmasowanym uderzeniem na Południe, o ile władze w Seulu nie zaprzestaną emisji nagrań propagandowych.

Korea Południowa rozpoczęła nadawanie z potężnych głośników propagandowych treści na początku tygodnia. MON w Seulu poinformowało wówczas, że to właśnie Pjongjang odpowiedzialny jest za podłożenie po południowokoreańskiej stronie granicy min, które raniły żołnierzy tego kraju. Północ odrzuciła te oskarżenia i zażądała wyłączenia głośników. Zagroziła też użyciem siły.

Od poniedziałku Korea Południowa i Stany Zjednoczone prowadzą wspólne manewry na Półwyspie Koreańskim. Korea Północna zazwyczaj uznaje tego typu ćwiczenia za zagrożenie dla własnej suwerenności.

Napięcie między sąsiadami rośnie

Napięcie na linii Pjongjang-Seul rośnie m.in. z powodu rozpoczętych w poniedziałek wspólnych manewrów, w których bierze udział kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy południowokoreańskich i amerykańskich.

Ponadto władze Korei Południowej oskarżają swego północnego sąsiada o podłożenie min, które eksplodowały 4 sierpnia, raniąc dwóch żołnierzy w czasie rutynowego patrolu. Jeden z nich stracił obie nogi, a drugi - jedną. Seul sądzi, iż północnokoreańscy żołnierze potajemnie przekroczyli granicę i podłożyli miny między 23 lipca a 3 sierpnia. Kilka dni później Korea Południowa wznowiła po 11 latach nadawanie propagandowych informacji z głośników na granicy.

W sobotę Korea Północna zażądała od władz w Seulu, by zaprzestały tych działań i zagroziła "wypowiedzeniem wojny", jeśli tak się nie stanie.

Rozdzielająca obie Koree strefa zdemilitaryzowana ma ok. 4 km szerokości. Po obu jej stronach skoncentrowano w sumie setki tysięcy żołnierzy i ciężkie uzbrojenie. Jest ona nadzorowana wspólnie przez żołnierzy ONZ i Koreę Północną, a Korea Południowa patroluje południową część strefy.

Oba państwa koreańskie pozostają formalnie w stanie wojny, a dzieląca je linia demarkacyjna należy do najsilniej ufortyfikowanych na świecie. Wojna koreańska (1950-1953) zakończyła się bowiem jedynie rozejmem. Dotychczas nie zawarto układu pokojowego.

Nadawanie na pełny regulator propagandy z głośników wzdłuż granicy z Koreą Południową, a także audycji radiowych oraz rozrzucanie ulotek trwało latami do 2004 roku, kiedy doszło do zmniejszenia napięć między obu krajami z inicjatywy prezydenta Korei Płd. Kim De Dzunga.

...

Malpoludy Kima szaleja.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 135916
Przeczytał: 62 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 11:48, 20 Gru 2016    Temat postu:

Komandosi Kim Dzong Una. Siły specjalne Korei Północnej uczą się, jak zabić przywódców Korei Południowej
Adam Parfieniuk
19 grudnia 2016, 13:16
Kim Dzong Un kładzie duży nacisk na rozwój sił specjalnych - wynika z raportu Koreańskiego Instytutu Analiz Obronnych (KIDA). Północ inwestuje w szkolenie, sprzęt i formowanie oddziałów komandosów, którzy są w stanie przeprowadzać misje dywersyjne na terenie sąsiada.



Siły zbrojne Korei Północnej kojarzą się przede wszystkim z masową armią wyposażoną w przestarzały sprzęt oraz z programem rozwoju technologii rakietowych i nuklearnych. Jednak południowokoreański think tank ocenia, że zupełnie niedocenioną formacją są siły specjalne, które, jak się okazuje, stoją na wysokim poziomie.

Batalion straceńców

KIDA ustaliło, że Kim ma do dyspozycji batalion komandosów (ok. 500 żołnierzy), którzy są szkoleni specjalnie pod kątem szturmu na Błękitny Dom - siedzibę prezydentów Korei Południowej. Komandosi są przyuczani do misji, których celem jest eliminacja sąsiedniej głowy państwa oraz członków rządu. Przy czym żołnierze ćwiczą ze świadomością, że może to być ich jedyna i zarazem ostatnia misja, z której nigdy nie wrócą.


4 listopada Kim Dzong Un odbył nawet gospodarczą wizytę w siedzibie tej jednostki, a w ubiegłym tygodniu Komandosi wzięli udział w symulowanym ataku na Błękitny Dom, o czym informowały światowe media.

Atak na Błękitny Dom

Korea Północna naprawdę przykłada się do ćwiczeń desantu na siedzibę prezydencką w Seulu. W tym celu Północ zbudowała repliki budynków, zajmowanych przez głowę państwa. To właśnie na terenie takiej placówki ćwiczył północnokoreański batalion, nazwany przez zachodnie media "ekipą zabójców".


Szturm, w otoczeniu generałów, z oddali przez lornetkę obserwował Kim Dzong Un. Akcja zakończyła się spaleniem ćwiczeniowej infrastruktury. Reżimowa agencja informowała, że lider był zadowolony. - Brawo, oddziały wroga nie będą miały miejsca żeby się schować, a co dopiero odpowiedzieć - cytowano przywódcę. Kim rozkazał oddziałowi, aby ten pozostał gotowy do "odważnych akcji bojowych" w "południowej części Korei".

Północnokoreański "atak" na Błękitny Dom zbiegł się z polityczną aferą w Korei Południowej, gdzie w atmosferze skandalu stanowisko prezydenta zwalnia Park Geun Hie, odsunięta przez parlament w ramach procedury impeachmentu. Komentatorzy oceniali, że nie zbieżność nie była przypadkowa.



Kim pod lupą


W Seulu trwa obecnie proces uważnej oceny aktualnych możliwości piechoty, artylerii, lotnictwa, marynarki wojennej oraz właśnie sił specjalnych Korei Północnej. Efekty tego audytu mają być tajne, a opracowanie otrzyma wyłącznie ministerstwo obrony oraz szefowie sztabów.

Od 2000 roku z Północy na Południe zbiegło 294 żołnierzy i to właśnie oni są głównym źródłem informacji na temat faktycznego stanu wojsk Kimów. W gronie tych uciekinierów jest około 30 oficerów wysokiej rangi, którzy mieli dostęp do szczególnie wrażliwych obszarów. Ich wiedza jest dziś podstawą oceny potencjału północnokoreańskich sił zbrojnych.

Oficerowie oferują na tyle unikalne informacje, że na wgląd do powstającego właśnie raportu mocno liczy Japonia, która w listopadzie podpisała z Koreą Południową porozumienie o wymianie informacji wojskowych.

Spojrzenie z USA

Południowokoreańskie opracowanie będzie prawdopodobniej najpełniejszym zestawieniem militarnej wiedzy na temat Pjongjangu. W lutym Pentagon przedstawił swój raport. Amerykańskie informacje, oprócz tradycyjnego nacisku na programy nuklearne i rakietowe, zwracały uwagę właśnie na sił specjalne.

Departament obrony USA twierdził, że komandosi z Północy "należą do najlepiej przeszkolonych, dobrze wyposażonych, najlepiej odżywionych i wysoce zmotywowanych" sił, jakie do dyspozycji ma Kim Dzong Un.

Po przeanalizowaniu struktury wojsk specjalnych Amerykanie doszli do wniosku, że są one nie tylko stworzone z myślą o ofensywnych operacjach tuż za północnokoreańską granicą, ale także do prowadzenia defensywy na własnym terenie.

Powrót do przeszłości

Ponowne inwestycje Kim Dzong Una w siły specjalne są swego rodzaju przywołaniem historii sprzed kilku dekad. Już jego dziadek, Kim Dzong Il, nie tylko kładł nacisk na szkolenia komandosów, ale nawet korzystał z tych oddziałów w praktyce.

W styczniu 1968 roku oddział 31 wybranych żołnierzy sił specjalnych przeprowadził szturm na Błękitny Dom w Seulu. Akcja zakończyła się fiaskiem, 29 komandosów zginęło, jeden zdołał uciec do domu, a jeden został schwytany. Ich misją było zapicie prezydenta Parka Chung Hee (ojca ustępującej prezydent Park).

Przygotowania trwały dwa lata i bardzo przypominały ostatnie ćwiczenia na makiecie Błękitnego Domów. Prawie 50 lat temu północnokoreańscy komandosi też uczyli się na odtworzonej w pełnej skali prezydenckiej posiadłości. Na ich szkolenie składał się katorżniczy trening, między innymi długodystansowy bieg po trudnym terenie z prędkością 13 km/h i obciążeniem w postaci 30-kilogramowego plecaka. Komandosi zostali jednak wykryci, a większość z nich zginęła w wymianie ognia z żołnierzami Południa i USA.

Co ciekawe, trzy miesiące później Południe stworzyło własne samobójcze komando, składające się z dokładnie takie samej liczby osób. Misja rewanżowa nigdy jednak nie doszła do skutku. I oby tym razem też nie było takiej potrzeby.

...

Tacy sa sowieci.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy