Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Andrzej Duda.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:02, 22 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Łapiński: Prezydent zauważył, że nie dochowano pewnej prawidłowości legislacyjnej
Łapiński: Prezydent zauważył, że nie dochowano pewnej prawidłowości legislacyjnej

Dzisiaj, 22 lipca (11:12)

"Prezydent jako prawnik zauważył i stwierdził to jasno, że podczas prac nad ustawą w Sejmie, w jakiś sposób trochę z winy posłów nie dochowano pewnej prawidłowości legislacyjnej"- powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. "Tyle i aż tyle" - dodał. Senat przyjął bez poprawek ustawę o Sądzie Najwyższym. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzeja Dudy. Na jego decyzję czekają już dwie inne ustawy dotyczące sądownictwa: nowela ustawy o KRS oraz nowela Prawa o ustroju sądów powszechnych.
Senat przyjął bez poprawek ustawę o Sądzie Najwyższym
/Tomasz Gzell /PAP


Krzysztof Łapiński, rzecznik Andrzeja Dudy oświadczył dziś przed południem, że "prezydent zauważył, że podczas prac nad ustawą w Sejmie nie dochowano pewnej prawidłowości legislacyjnej".

Dopytywany przez dziennikarzy, czy to oznacza, że prezydent zawetuje ustawę, Łapiński powiedział: Prezydent będzie brał właśnie to też pod uwagę przy podejmowaniu swojej decyzji. Przypomniał, że w poniedziałek Andrzej Duda spotka się z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf.

O godz. 1.57 w nocy z piątku na sobotę, Senat przyjął bez poprawek ustawę o Sądzie Najwyższym. Wcześniej odrzucił wniosek PO o odrzucenie ustawy w całości. Za przyjęciem ustawy bez poprawek głosowało 55 senatorów, 23 było przeciw, a 2 wstrzymało się. Od głosu wstrzymali się dwaj senatorowie PiS - Jarosław Obremski i Aleksander Bobko. Senatorowie PO przyjęli wyniki głosowania okrzykami "Wolne sądy" i podniesieniem kartek z tym tekstem.

Zebrani pod Senatem przyjęli wyniki głosowania gwizdami i okrzykami: "Hańba", "Targowica", "Zamach stanu".

Zgodnie z ustawą, którą Sejm uchwalił w czwartek, utworzone mają być m.in. trzy nowe Izby SN, w tym Izba Dyscyplinarna; zmienić ma się tryb powoływania sędziów SN, a wszyscy obecni sędziowie SN mogą zostać przeniesieni w stan spoczynku. Opozycja, według której ustawa jest niekonstytucyjna, apeluje o weto prezydenta.

(j.)

RMF FM/PAP

...

Bystrzak! Zauwazyl! W koncu ,,naukowiec"... Dwudziestu kopie bezbronna ofiare a Duda. Widze pewne nieprawidlowosci... Buty maja nieprawidlowo podkute...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:11, 23 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Prezydent Duda spotka się z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa
Prezydent Duda spotka się z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa

Dzisiaj, 23 lipca (11:31)

Prezydent Andrzej Duda spotka się w poniedziałek z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim. Tego dnia prezydent ma też zaplanowane rozmowy z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf.
Protest "Wolne Sądy - łańcuch światła" na wrocławskim Rynku
/Maciej Kulczyński /PAP


Prezydencki minister Krzysztof Szczerski zaznaczył, prezydent odpowiedział na chęć rozmowy wyrażoną przez szefa KRS, ponieważ "jest otwarty na dyskusję merytoryczną na temat reformy sądownictwa".

Celem poniedziałkowych spotkań - dodał prezydencki minister - jest umożliwienie wszystkim stronom przedstawienia swoich argumentów w tej sprawie.

Według rzecznika prasowego KRS sędziego Waldemara Żurka sędzia Zawistowski został zaproszony na spotkanie w Pałacu Prezydenckim na godz. 12. Rzecznik zapowiedział, że o godz. 14 lub nieco później w siedzibie Krajowej Rady Sadownictwa odbędzie się konferencja prasowa po tym spotkaniu.

W piątek informowano, że w poniedziałek o godz. 11. odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Prośbę o spotkanie wystosowała do prezydenta w piątek pierwsza prezes SN. Zaapelowała też "o podjęcie spokojnej oraz merytorycznej dyskusji nad kształtem wymiaru sprawiedliwości w Polsce".

W liście, opublikowanym wtedy na stronach Sądu Najwyższego, Gersdorf zwróciła się do Dudy: "proszę o poszanowanie urzędu, jaki jeszcze pełnię". "Te dramatyczne słowa kieruję do Pana w niemniej dramatycznej chwili dla historii Polski" - napisała.

W ocenie pierwszej prezes Sądu Najwyższego, zaproponowane zmiany w sądownictwie - oczekujące na podpis prezydenta zmiany ustaw o sądach powszechnych i Krajowej Radzie Sądownictwa oraz nowa ustawa o SN są jednoznacznie sprzeczne z wolą narodu, wyrażoną w konstytucji doprowadzą do zerwania ciągłości władzy państwowej, w tym władzy sądowniczej. Uchwalenie ustawy o SN odbyło się przy protestach opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej. Wywołało to demonstracje na ulicach wielu miast, w Warszawie pikietowano m.in. Pałac Prezydencki. Apelowano do prezydenta, by zawetował trzy ustawy: o KRS, ustroju sądów powszechnych, ustawę o SN.

...

Takie konszachty z ubekami?!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:53, 24 Lip 2017    Temat postu:

Prezydent Andrzej Duda wygłosi specjalne oświadczenie

Dzisiaj, 24 lipca (06:07)
Aktualizacja: Dzisiaj, 24 lipca (08:36)

O godz. 10 prezydent Andrzej Duda wygłosi oświadczenie w sprawie ustaw reformujących sądownictwo, w tym ustawy o Sądzie Najwyższym - poinformował jego rzecznik Krzysztof Łapiński. Także dzisiaj prezydent spotka się z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf, a następnie z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim. Celem spotkań - jak informuje prezydencki minister Krzysztof Szczerski - jest umożliwienie wszystkim stronom przedstawienia swoich argumentów w sprawie zmian w sądownictwie.

Prezydent Andrzej Duda /Jacek Turczyk /PAP
REKLAMA




TUTAJ ZNAJDZIESZ OŚWIADCZENIE PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY >>>

W poniedziałek o godz. 11 odbędzie się spotkanie prezydenta Dudy z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Prośbę o spotkanie wystosowała do prezydenta w piątek pierwsza prezes SN. Zaapelowała też "o podjęcie spokojnej oraz merytorycznej dyskusji nad kształtem wymiaru sprawiedliwości.

Na godz. 12 do Pałacu Prezydenckiego został zaproszony przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Dariusz Zawistowski.

W nocy z piątku na sobotę Senat przyjął bez poprawek ustawę o Sądzie Najwyższym. Zgodnie z ustawą, którą Sejm uchwalił w czwartek, utworzone mają być m.in. trzy nowe Izby SN, w tym Izba Dyscyplinarna; zmienić ma się tryb powoływania sędziów SN, a wszyscy obecni sędziowie SN mogą zostać przeniesieni w stan spoczynku.

Opozycja, według której ustawa jest niekonstytucyjna, apeluje o weto prezydenta do ustawy o SN. Opozycja, a także protestujący od kilku dni w wielu miastach, domagają się także weta prezydenta do dwóch innych ustaw, które czekają na jego decyzję - noweli ustawy o KRS oraz ustawy o ustroju sądów powszechnych.
Jakie opcje ma prezydent ws. zmian w sądownictwie?

Dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda wskazuje, że prezydenta ma 4 opcje w sprawie ustaw reformujących sądownictwo.

Po pierwsze, Andrzej Duda może podpisać trzy ustawy o sądownictwie. Wtedy jednak można się spodziewać ostrej reakcji ulicy i nasilenia protestów. Pamiętajmy też, że parlament zmodyfikował poprawki zgłaszane przez prezydenta, więc byłby to dla głowy państwa cios wizerunkowy.

Andrzej Duda może także odesłać ustawy do TK, ale wtedy pozbawi się wolnej woli. Jeżeli Trybunał uzna, że ustawy są zgodne z konstytucją, to prezydent będzie zmuszony podpisać nowe prawo.

Kolejna opcja to weto, co oznaczałoby konflikt z PiS.

Prezydent może też zawetować sądowe ustawy i zgłosić własne projekty, kompromisowe, i zorganizować konsultacje. Wtedy stałby się arbitrem w sporze. O tych opcjach Andrzej Duda będzie dziś rozmawiał z szefami Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.
Kolejny dzień protestów

Bunt jest naszym obowiązkiem" - skandowano podczas niedzielnej demonstracji na Pl. Krasińskich w Warszawie. Weto pokaże, że prezydent RP nie jest zakładnikiem swojej partii i prezesa Kaczyńskiego - mówił na proteście w Legnicy szef PO Grzegorz Schetyna. Manifestowano też m.in. w Szczecinie, Białymstoku, Lublinie, Gdańsku i Suwałkach.

"Chcemy weta", "wolne sądy", "wolne media", "bunt jest naszym obowiązkiem" - skandowali w niedzielę wieczorem na Pl. Krasińskich w Warszawie przeciwnicy reform w sądownictwie.
Warszawa: Kolejny dzień protestów przeciwko zmianom w sądownictwie (8 zdjęć)





+ 4

Uczestnicy zebrali się w tym samym miejscu - obok gmachu Sądu Najwyższego - i w tym samym czasie, co w sobotę. W niedzielę było ich kilka tysięcy, nieco mniej niż dzień wcześniej.

Zgromadzeni przynieśli flagi narodowe i unijne, a także świeczki. Prowadzący czytali m.in. artykuły konstytucji dotyczące sądownictwa.

W Legnicy w proteście przeciwko reformom sądownictwa uczestniczyło kilkaset osób, wśród nich lider PO. Prezydenckie weto dla trzech ustaw zmieniających wymiar sprawiedliwości w Polsce zbuduje przestrzeń do rozmowy i pokaże, że prezydent RP nie jest zakładnikiem swojej partii i prezesa Kaczyńskiego - przekonywał Grzegorz Schetyna.

Gdy Schetyna uczestniczył w manifestacji w Legnicy, przed jego domem we Wrocławiu zgromadziła się grupa kilkudziesięciu osób opowiadających się za przyjętymi przez parlament reformami sądownictwa. Zgromadzeni podkreślali, że ich zgromadzenie jest wyrazem niezgody dla formy protestu, jaki miał miejsce w sobotę wieczorem przed domem Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie.

Kilkaset osób przyszło wieczorem na Plac Litewski w centrum Lublina. Trzymali biało-czerwone flagi i transparenty z napisami m.in.: "Nowa świecka tradycja: wyprowadzamy świece na spacery", "Dobra zmiana jest załgana!", "Wolne sądy!".
Łączymy się w łańcuchu świateł wolności - mówił szef lubelskiego KOD Krzysztof Kamiński.
Lech Wałęsa: Jestem, i kiedy będzie najciężej, będę szedł jako pierwszy, chroniąc was

Podczas manifestacji przed Sądem Okręgowym w Gdańsku przemawiał były prezydent Lech Wałęsa. Apelował, by nie pozwolić na "zniszczenie w Polsce trójpodziału władzy".

Zdaniem b. prezydenta, dzisiaj "doszli do rządzenia ludzie, którzy byli w opozycji do nas i do mnie". Po drodze w 1992 r. próbowali też przejąć władzę za rządów Olszewskiego - tylko ja wtedy byłem mocny i roztrzaskałem ich pomysły - oświadczył.

Dalej mówił: "Ja głęboko wierzę, będę zawsze z wami - nie będę wam pomagał, nie mieszam się do waszej walki - ale jestem w dyspozycji i zawsze możecie na mnie liczyć dlatego, że to był cel mojej 50-letniej walki. Obrońcie to, a wtedy Polska będzie piękna, przyjemna i (...) tego wam życzę".

A kiedykolwiek mnie tu już nie będzie, bo pamiętajcie, że to jednak 75 lat, teraz doszła mi jeszcze jedna, następna choroba, zapomniałem jak to się nazywa... Jak? Ścięgno Achillesa... takie dziwne nazwy... i w związku z tym mogę być wyłączony, ale zawsze pamiętajcie, że jestem, i kiedy będzie najciężej, będę szedł jako pierwszy, chroniąc was - przemawiał Wałęsa.

W manifestacji przed gdańskim sądem wzięło udział kilka tysięcy osób.

Na manifestacji w Suwałkach przemawiał b. prezydent Bronisław Komorowski. O wolność, o demokrację polską, upominają się już nie tylko 'stare solidaruchy', ale upominają się ci, którzy w wolnej Polsce wyrośli, tak jak i moje dzieci i moje wnuki, które są tutaj dzisiaj razem z nami. I cieszę się z tego, że nawet w czasie wakacyjnym, bo pewnie tak to zostało wymyślone gdzieś w kuluarach polskiego parlamentu czy na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, że właśnie w czasie wakacji, kiedy wielu ludzi chce myśleć o przyjemnościach, chce myśleć tylko i wyłącznie o żaglówce, może o skuterze wodnym, niektórzy myślą, jak ostatnie zdjęcia pokazują - wtedy właśnie przez zaskoczenie wprowadza się tak głębokie zmiany - mówił.

Dodał m.in, że "wszędzie - w Polsce i na świecie, w każdej miejscowości, nie tylko w każdym wielkim mieście, także w małych miastach, w każdym powiecie, w każdej gminie są ludzie skłonni do tego, aby władzę uzyskiwaną wykorzystać przeciwko innym".
Tłum szczecinian zgromadził się wieczorem na pl. Solidarności, gdzie skandował: "Nie ma zgody na PiS-u metody", "PiS się kończy", "Nie pomogą ci kordony, kiedy naród jest wkurzony".

Każdy człowiek ma w życiu taki dzień, kiedy musi podjąć decyzję, z którą będzie żył do końca życia. I przed taką decyzją stoi prezydent Duda. Jeżeli chce być prezydentem, prawdziwym mężem stanu, chce móc patrzeć w oczy swojej rodzinie, przyjaciołom i wszystkim Polakom, to musi podjąć decyzję. Trzy razy weto - mówił do zgromadzonych poseł PO Bartosz Arłukowicz. Demonstranci zaśpiewali "Mury" Jacka Kaczmarskiego oraz "Przeżyj to sam" grupy Lombard, a następnie przeszli pod budynek sądu rejonowego, gdzie zostawili lampki i świeczki.

(ph)
RMF FM/PAP

...

Moze juz nie. Nie bede sluchal waszy oj rędzi...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:13, 24 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Przewodniczący KRS będzie prosił prezydenta o zwołanie ponadpartyjnego spotkania

Przewodniczący KRS będzie prosił prezydenta o zwołanie ponadpartyjnego spotkania

Dzisiaj, 24 lipca (09:00)

​Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa będzie prosił prezydenta o zwołanie ponadpartyjnego okrągłego stołu w sprawie reformy sądownictwa i apelował o zawetowanie ustawy o Sądzie Najwyższym - dowiedział się reporter RMF FM. O godz. 11 prezydent spotka się z I prezes SN Małgorzatą Gersdorf, a potem z Dariuszem Zawistowskim, szefem KRS.

Dariusz Zawistowski /Paweł Supernak /PAP/EPA
REKLAMA


Oba spotkania potrwają kilkadziesiąt minut. Będzie to rozmowa, bo - jak ustalił dziennikarz RMF FM Patryk Michalski - przewodniczący KRS nie przygotował żadnego oficjalnego pisma. Zamierza przekonywać prezydenta, że podpisanie ustawy o Sądzie Najwyższym oznacza koniec niezależności SN.

Stanowisko Dariusza Zawistowskiego i Małgorzaty Gersdorf jest jasne - ich zdaniem jedynym działaniem zgodnym z obowiązującą konstytucją jest weto. Jak ustalił nieoficjalnie nasz reporter, o godz. 15 w Sądzie Najwyższym planowana jest wspólna konferencja I prezes SN i przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa. To na niej opowiedzą o efektach spotkania z Andrzejem Dudą.

(az)
Patryk Michalski

...

Pozory dialogu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:05, 24 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Pierwsza reakcja prof. Gersdorf po spotkaniu z prezydentem
Pierwsza reakcja prof. Gersdorf po spotkaniu z prezydentem

Dzisiaj, 24 lipca (13:09)

"Oddajemy się do intelektualnej dyspozycji pana prezydenta" - zadeklarowała po spotkaniu z Andrzejem Dudą I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf. Jednocześnie podziękowała prezydentowi za to, że złożył weto.
Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf
/Paweł Supernak /PAP

Wcześniej w poniedziałek prezydent poinformował, że zdecydował o zawetowaniu dwóch ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim trwało niespełna godzinę.

Wyraziłam panu prezydentowi podziękowanie za to, że przyjął nas, a także za to, co zadecydował godzinę przed tym spotkaniem, że złoży weto - powiedziała dziennikarzom po spotkaniu Gersdorf.

Natomiast, co do dalszych prac nad ustawą o SN zadeklarowaliśmy, że udajemy się do dyspozycji intelektualnej i możemy współpracować przy tworzeniu tej ustawy. Natomiast jak to będzie wyglądało dalej, to pan prezydent jeszcze nie zadeklarował tego - powiedziała I prezes SN.

Bardzo była przyjazna atmosfera w czasie tego spotkania, także jesteśmy bardzo zadowoleni - dodała.

O godz. 15 w Sądzie Najwyższym odbędzie się konferencja prasowa Gersdorf i przewodniczącego KRS Dariusza Zawistowskiego.

Nowela ustawy o KRS przewiduje m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Zgodnie z nowelizacją ich następców wybrałby Sejm, dzisiaj wybierają ich środowiska sędziowskie. Nowa ustawa o SN przewiduje m.in. przeniesienie sędziów w stan spoczynku.

...

Wycofali tylko dwa punkty. Reszta syfu zostaje!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:36, 24 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Prezydent powoła specjalny zespół ekspertów? "Oceniamy ten pomysł bardzo dobrze"
Prezydent powoła specjalny zespół ekspertów? "Oceniamy ten pomysł bardzo dobrze"

Dzisiaj, 24 lipca (13:31)

"​Prezydent w pełni dostrzega problem, aby zmiany w przepisach o KRS i SN były zgodne z konstytucją" - powiedział przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Dariusz Zawistowski po poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.
Dariusz Zawistowski
/Paweł Supernak /PAP


Zawistowski poinformował, że prezydent Duda ma wolę powołania "zespołu złożonego z ekspertów i prawników, który będzie pracował nad projektem ustawy, który zapowiedział". Oceniamy ten pomysł bardzo dobrze - podkreślił przewodniczący KRS i zapewnił, że w sprawie tej jest wola współpracy ze strony sędziów.

Wcześniej - w poniedziałek po godz. 10. - prezydent poinformował, że zdecydował o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Prezydent podpisze natomiast nowelizację Prawa o ustroju sądów powszechnych. Prezydent zapowiedział też przygotowanie projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

Zawistowski dodał, że prezydent nie złożył "żadnych konkretnych deklaracji, kto będzie wchodził w skład tego zespołu, bo będzie się nad tym oczywiście zastanawiał". My zadeklarowaliśmy chęć współpracy i pan prezydent oświadczył, że nie wyklucza, że poprosi kogoś spośród członków KRS do udziału w pracach tego zespołu - zaznaczył Zawistowski.

Zrozumiałem, że nastawienie pana prezydenta jest takie, że istnieje potrzeba zmiany przepisów o KRS i przepisów o SN, ale pan prezydent w pełni dostrzega problem, aby te zmiany były zgodne z konstytucją - powiedział przewodniczący KRS.

...

I tam lipa. Zespolow to on ma na pęczki... I co z tego?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:27, 24 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Politolog w RMF FM: Prezydent stanął po stronie swojego sumienia
Politolog w RMF FM: Prezydent stanął po stronie swojego sumienia

Dzisiaj, 24 lipca (15:00)

"Czasami w polityce trzeba stanąć po stronie swojego sumienia, nawet wbrew własnemu obozowi politycznemu" - mówi w RMF FM doktor habilitowany Sławomir Sowiński z Instytutu Politologii UKSW. Jego zdaniem tak właśnie zrobił prezydent, wetując przygotowane przez Prawo i Sprawiedliwość ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.
Politolog w RMF FM: Prezydent stanął po stronie swojego sumienia
/Karolina Bereza, RMF FM

Stając przed bardzo poważnym dylematem politycznym, prezydent wybrał ostatecznie głos swojego sumienia. Poczuł, że moment jest szczególny - powiedziałbym etyczny - i że każdy musi stanąć właśnie po stronie swojego sumienia - mówi politolog. Jak dodaje - warto dostrzec, że swoim ruchem Andrzej Duda wyszedł poza kategorię rachuby politycznej.

Gdyby natomiast decyzję prezydenta rozpatrywać jedynie na poziomie konfliktu politycznego, to - jak mówi gość Marcina Zaborskiego - "być może prezydent uznał, że jeśli ma mieć jakiekolwiek szanse na reelekcję, to jest to moment, kiedy trzeba budować samodzielnie swój obóz polityczny i samodzielnie zabiegać o wyborców". Jak mówi doktor Sowiński - być może Andrzej Duda dostrzegł, że zwlekanie dłużej z tą decyzją, po prostu przekreślałoby być może szansę na jego ponowny wybór.

Co ruch prezydenta oznacza dla Prawa i Sprawiedliwości? W jakiej sytuacji jest dzisiaj opozycja? Między innymi o tym więcej w rozmowie Marcina Zaborskiego ze Sławomirem Sowińskim.
Marcin Zaborski

...

I tam sumienie. Nie pieprzcie. Przy mordowaniu dzieci nie mial sumienia a jakas tam ustawka go wstrzasnela SmileSmileSmile Nie. Po prostu to zaczelo byc smieszne jak sprawdzali co wlasciwie uchwalili zatem uradzili zeby zawetowac i pokazac ,,niezaleznosc" Dudy. Glupie przepisy staly sie smieszne.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 9:06, 25 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Prezydent podpisał nowelizację Prawa o ustroju sądów powszechnych
Prezydent podpisał nowelizację Prawa o ustroju sądów powszechnych

22 minuty temu
Aktualizacja: 2 minuty temu

Prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją Prawa o ustroju sądów powszechnych – taką informację o poranku przekazał zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha. Wczoraj prezyent zawetował dwie ustawy: o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.
Prezydent Andrzej Duda
/Paweł Supernak /PAP


Wejście w życie ustawy o ustroju sądów powszechnych oznacza, że minister sprawiedliwości przez pół roku będzie miał wolną rękę przy wymianie prezesów i wiceprezesów sądów. Nie będzie musiał tłumaczyć, dlaczego decyduje się na zmianę. Później będzie mógł również odwoływać szefów sądów powszechnych. Za "uporczywe niewywiązywanie się z obowiązków służbowych" albo za "niską efektywność organizacji pracy".

Ustawa, którą prezydent podpisał, wprowadza zasadę losowego przydziału spraw poszczególnym sędziom. Minister sprawiedliwości przekonuje, że to uniemożliwi manipulowanie składami sędziowskimi. Tyle że krytycy ustawy widzą w niej furtkę, za pomocą której można ominąć to rozwiązanie.

Dlatego gdy Sejm pracował nad ustawą o ustroju sądów powszechnych, padały zarzuty, że w kilku miejscach jest ona na bakier z konstytucją. Politycy opozycji, wspierani przez wielu prawników, mówili, że te rozwiązania pomogą PiS-owi przejąć kontrolę nad sądami.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda ogłosił, że zdecydował się zawetować dwie z trzech ustaw autorstwa Prawa i Sprawiedliwości wprowadzających zmiany w sądownictwie: o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział również, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy przedstawi własne propozycje ustaw reformujących system sądownictwa. Władze Prawa i Sprawiedliwości wprost przyznają, że decyzja prezydenta była zaskoczeniem i ciosem w partię rządzącą.

...

To jest nielegalne i poniesiesz kare. Ta ustawka byla robiona identycznie jak te dwie i jest takim samym gwaltem na procesie ustawodawczym. Kretactwa nic ci nie pomoga...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:40, 25 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Nowe ustawy o SN i KRS powstaną m.in. w konsultacji z Ministerstwem Sprawiedliwości
Nowe ustawy o SN i KRS powstaną m.in. w konsultacji z Ministerstwem Sprawiedliwości

Dzisiaj, 25 lipca (10:07)

​Nowe ustawy o Sądzie Najwyższy i Krajowej Radzie Sądownictwa powstaną m.in. w konsultacji z Ministerstwem Sprawiedliwości. Jak ustalił nasz dziennikarz, projekty mogą być przygotowane w oparciu o ustawy, które prezydent wczoraj zawetował.
Siedziba Sądu Najwyższego w Warszawie
/Marcin Obara /PAP


Według wiceszefa Kancelarii Prezydenta, w pracach nad ustawami uczestniczyć będą przede wszystkim prawnicy skupieni wokół Andrzeja Dudy, a więc pracownicy Biura Prawa i Ustroju, Andrzej Dera i Paweł Mucha. W tej sprawie odbędą się też konsultacje z prezydenckimi doradcami.

Szerzej ustalenia mają być konsultowane z właściwym w tej sprawie Ministerstwem Sprawiedliwości, samym Sądem Najwyższym i Krajową Radą Sądownictwa, a także - jak deklaruje Mucha - z ugrupowaniami parlamentarnymi i "środowiskami prawniczymi".

Tryb tej pracy nie jest przesądzony. Konsultacje mogą się odbywać już na etapie tworzenia założeń do tekstu.
Oba projekty mają być gotowe za dwa miesiące

Zawetowane wczoraj ustawy mogą być punktem odniesienia dla tworzenia ich nowych wersji - tak jest np. z kwestią odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Według prezydenta wymagają one jednak zmian w kwestii obywatelskiego udziału w wymiarze sprawiedliwości. Według deklaracji prezydenta kancelaria chce tego terminu dotrzymać - oba projekty mają być gotowe za dwa miesiące.

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałkowe przedpołudnie ogłosił, że zawetuje dwie z trzech ustaw wprowadzających zmiany w sądownictwie. Chodzi o reformę Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.

Dzisiaj prezydent podpisał trzecią ustawę - o ustroju sądów powszechnych. Daje ona ministrowi sprawiedliwości znaczny wpływ na funkcjonowanie sądów.

Andrzej Duda zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy przedstawi własne propozycje ustaw reformujących system sądownictwa.

(az)
Tomasz Skory

...

Jak mowilem. Duda dostal sygnal ze moze zawetowac od prezesa inaczej nic by nie zrobil. Jest zrownany z poziomem gnoju i jak łajno zawsze sie zachowywal. A ze poslowie PiS sa zaskoczeni? A od kiedy to prezes sie przed nimi tlumaczy? Nic nowego. Doslownie zawsze gdy napiecie siega szczytu prezes tak robi. Coz za nowosc?
Poza tym ustawka byla debilna co pokazala sprzecznosc wewnetrzna.. I CO NAJWAZNIEJSZE! SUNDAŻE ZACZEŁY SPADADŹ A jak mowi miszcz Yoda czyli Ja Smile:


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 13:20, 26 Lip 2017    Temat postu:

Łapiński kontra Jaki. Zaczęło się od "nie wypada, by wiceministrowie pouczali prezydenta"

Dzisiaj, 26 lipca (10:14)

"Nie wypada, żeby wiceministrowie pouczali prezydenta" – stwierdził Krzysztof Łapiński odnosząc się do wypowiedzi wiceministrów sprawiedliwości komentujących prezydenckie weto ws. ustaw o SN i KRS. Wczoraj Patryk Jaki mówił, że „jest zaskoczony wetem, a zmiany w wymiarze sprawiedliwości trzeba przeprowadzać szybko i zdecydowanie”. Po dzisiejszej uwadze rzecznika prezydenta, Jaki natychmiast zareagował na Twitterze. "Partnerem do dyskusji dla mnie nie będą ludzie od PR-u" – napisał.
Na zdjęciu Krzysztof Łapiński i Patryk Jaki
/Jacek Turczyk/Tomasz Gzell /PAP


Partnerem do dyskusji dla mnie nie będą ludzie od "PR-u". Bo oni nigdy nie rozumieją dlaczego trzeba robić "niePRowe" reformy państwa - napisał w mediach społecznościowych wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

W ten sposób zareagował na wypowiedź rzecznika prezydenta. Nie wypada, żeby wiceministrowie pouczali prezydenta czy mówili to w takich słowach - powiedział Krzysztof Łapiński w TVN24.

Wiceministrowie sprawiedliwości i zarazem politycy Solidarnej Polski - Patryk Jaki i Michał Wójcik - skrytykowali we wtorek decyzję o podwójnym wecie prezydenta w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.
"Prezydent złamał publicznie złożoną obietnicę"

Jaki powiedział, że jest bardzo zawiedziony decyzją prezydenta. Nie tak się z nim umawiałem jako jego wyborca - podkreślił. W rozmowie z naszym dziennikarzem przyznał, że jest zaskoczony wetem. Jestem zwolennikiem tego, że zmiany w wymiarze sprawiedliwości trzeba przeprowadzać szybko i zdecydowanie - powiedział wiceminister sprawiedliwości. Jednocześnie zaznaczył, że teraz to prezydent przejmuje odpowiedzialność za reformę wymiaru sprawiedliwości.
Jaki: Odpowiedzialność za reformę wymiaru sprawiedliwości w rękach prezydenta

W podobny sposób wypowiadał się także Michał Wójcik. Wg niego prezydent, wetując ustawy, złamał publicznie złożoną obietnicę. Bardzo ubolewam, że prezydent podjął taką decyzję - podkreślił w TVN24. To jest dziwna decyzja. Nie ukrywam, że pan prezydent miał różne możliwości.
"Zwycięstwo wyborcze Dudy otworzyło drogę PiS do zwycięstwa"

Dziś do tych słów odniósł się prezydencki rzecznik. Mam nadzieję, że rozemocjonowani politycy trochę ostudzą swoje emocje, ostudzą ton swoich wypowiedzi - powiedział w TVN24 Krzysztof Łapiński. Mam też nadzieję, że politycy Solidarnej Polski nie będą ponownie rozbijać Zjednoczonej Prawicy, bo to nie jest dobry czas, żeby takie działania przeprowadzać, obecny rząd cieszy się niewielką większością w parlamencie, więc nie można ryzykować tego, żeby w jakikolwiek sposób utracił większość i to jest czas na ochłodzenie emocji - mówił.

Ja mogę panu Jakiemu powiedzieć jedno: zwycięstwo wyborcze Andrzeja Dudy otworzyło drogę Prawu i Sprawiedliwości do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych i też dzięki zwycięstwu Andrzeja Dudy pan wiceminister Jaki jest dzisiaj wiceministrem - dodał rzecznik prezydenta. Według niego, bez tego zwycięstwa Jaki byłby poza parlamentem albo siedział w ławach opozycji.

Dodał, że "nie jest stosowne, żeby wiceministrowie wypowiadali się w takim tonie do prezydenta". Jeśli któryś z wiceministrów osiągnie taki wynik wyborczy jak prezydent, czyli zdobędzie ponad 8,5 miliona głosów wyborców, to wtedy będą partnerami do dyskusji z prezydentem - powiedział Łapiński.

Solidarna Polska wraz z Prawem i Sprawiedliwością oraz Polską Razem wchodzi w skład rządzącej Zjednoczonej Prawicy. Liderem Solidarnej Polski jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

(j.)

RMF FM/PAP

...

PiS to zbiorowisko roznych klik walczacych o korzysci. Ot zwykla mafia...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:27, 29 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Gowin skomentował weto prezydenta. "Spodziewałem się tej decyzji"
Gowin skomentował weto prezydenta. "Spodziewałem się tej decyzji"

Dzisiaj, 29 lipca (15:06)

​Wszyscy, łącznie z prezydentem, ubolewamy z powodu spowolnienia prac nad reformą wymiaru sprawiedliwości - powiedział w Kielcach wicepremier Jarosław Gowin, komentując weto prezydenta Andrzeja Dudy wobec ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Podczas sobotniej konferencji prasowej w Kielcach Gowin przyznał, że prezydenckie weto wobec ustaw o SN i KRS nie było dla niego zaskoczeniem.
Jarosław Gowin
/Paweł Supernak /PAP


Spodziewałem się tej decyzji. Przestrzegałem moich kolegów z koalicji rządowej, że pan prezydent nie będzie mógł złożyć podpisu pod ustawą zawierającą poważne wady. Natomiast wszyscy łącznie z prezydentem ubolewamy z powodu spowolnienia prac nad reformą wymiaru sprawiedliwości - zapewnił wicepremier.

Gowin dodał, że wszyscy politycy w obozie Zjednoczonej Prawicy będą "bardzo solidarnie działać na rzecz tego, aby ta reforma została przeprowadzona jak najszybciej i jak najgłębiej". Musi być tylko dobrze przygotowana. Punktem wyjścia będzie projekt, który ma przedstawić jesienią prezydent Duda - zauważył.

Mam nadzieję, że pan prezydent będzie konsultował treść tych reform, tych ustaw z zapleczem parlamentarnym, którego kiedyś był kandydatem w wyborach prezydenckich - odparł lider partii Razem pytany o to, co będzie jeśli prezydencki projekt nie zyska uznania w szeregach partii rządzącej.

Będzie na pewno też konsultował (prezydent Duda - PAP) to także z przedstawicielami partii opozycyjnych. Mam nadzieję, że te konsultacje zarówno formalne, jak i nieformalne - bo w polityce ważne są też rozmowy, które się toczą z dala od mikrofonów, od kamer telewizyjnych - przyniosą efekt. Mam nadzieję, że doprowadzą one do znalezienia rozwiązań, za którymi większość parlamentarna podniesie rękę - dodał Gowin.

(ph)

...

Wszystko co mowi Gowin to klamstwo. Jest przeciwny wszystkim pisoskim awanturom od poczatku. Klamie tylko dlatego zeby byc na liscie wyborczej. Podejrzewam ze tak ma 90 % poslow PiS te pozostale 10 % nie wykazuje zadnej aktywnosci mozgu. Po co cytowac klamstwa? Gowin to obecnie zombi... Sam sie do tego stanu doprowadzil...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:36, 10 Sie 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Stanowczy komunikat BBN ws. zmian w wojsku. "Prezydent oczekuje szybkiego zakończenia prac"
Stanowczy komunikat BBN ws. zmian w wojsku. "Prezydent oczekuje szybkiego zakończenia prac"

Dzisiaj, 10 sierpnia (17:17)

Prezydent Andrzej Duda oczekuje szybkiego zakończenia prac nad projektem reformy systemu dowodzenia i kierowania siłami zbrojnymi - podało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Według Biura do 10 sierpnia szef MON Antoni Macierewicz przedstawił prezydentowi 14 wniosków ws. nominacji generalskich.
Andrzej Duda
/Paweł Supernak /PAP


Reforma jest wspólnym postulatem prezydenta Andrzeja Dudy oraz obecnego rządu - podkreśliło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Według niego intencją prezydenta jest, by "zmiany te realizowane były w ramach racjonalnego procesu uzgodnień".

Reforma jest wspólnym postulatem prezydenta Andrzeja Dudy oraz obecnego rządu - podkreśliło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Według niego intencją prezydenta jest, by "zmiany te realizowane były w ramach racjonalnego procesu uzgodnień".

Biuro przypomniało, że swoje rekomendacje w tym zakresie prezydent przedstawił 12 kwietnia br. podczas odprawy kadry kierowniczej MON i Sił Zbrojnych RP. Zostały one również omówione podczas zainicjowanych przez prezydenta roboczych konsultacji między BBN a MON; w ich trakcie BBN przedstawiło własne propozycje zmian, pod koniec czerwca przesłało uwagi do przygotowanego przez MON projektu ustawy - podkreśliło BBN w komunikacie. Reforma dowodzenia - zaznaczono - została uznana przez Andrzeja Dudę za jeden z głównych priorytetów rozwoju sił zbrojnych.

Biuro poinformowało także, że do 10 sierpnia br. minister obrony Antoni Macierewicz przedstawił prezydentowi 14 wniosków w sprawie awansów oficerów Sił Zbrojnych RP na pierwszy i kolejne stopnie generalskie. Przypomniało, że prezydent odłożył decyzję o ich rozpatrzeniu w związku z trwającymi uzgodnieniami dotyczącymi reformy systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi.

Uroczystość wręczenia nominacji generalskich oraz admiralskich miała się odbyć 15 sierpnia w czasie Święta Wojska Polskiego.

W komunikacie BBN przypomniało, że od początku kadencji prezydent awansował 26 oficerów na pierwszy i kolejne stopnie generalskie oraz mianował nowych oficerów na wszystkie najwyższe stanowiska w siłach zbrojnych: szefa Sztabu Generalnego, dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych, dowódcy operacyjnego rodzajów sił zbrojnych oraz dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej; prezydent wskazał także kandydata do objęcia stanowiska naczelnego dowódcy sił zbrojnych na czas wojny.

We wtorek - w dniu, w którym BBN poinformowało, że 15 sierpnia nie będzie wręczenia nominacji generalskich - MON oświadczyło, że nowa kadra dowódcza jest warunkiem zmian dostosowujących wojsko do nowych wyzwań. W komunikacie resortu obrony zaznaczono także, że projekt przywrócenia jednolitego systemu dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP został wypracowany w ramach Strategicznego Przeglądu Obronnego, a wyniki zostały przekazane BBN.

...

Tak przypomne zapomniana sprawe. OFICEROWIE SA OD DOWODZENIA WOJSKIEM A NIE OD OBSLUGI SWIROW UZNAJACYCH SIE ZA NAPOLEONOW!

Maja miec kompetencje MILITARNE a nie lizusowskie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:44, 15 Sie 2017    Temat postu:

70. urodziny Haliny Łabonarskiej. Prezydent: Scena stanowi dla Pani przestrzeń poszukiwania wartości

Dzisiaj, 15 sierpnia (11:25)

Prezydent Andrzej Duda złożył aktorce Halinie Łabonarskiej życzenia z okazji 70. urodzin. "To doskonała okazja, by przypomnieć Pani wspaniałe kreacje teatralne, filmowe i telewizyjne, które niemal od pół wieku wzbogacają polską kulturę" - napisał Andrzej Duda.
Halina Łabonarska
/Rafał Guz /PAP


Jak zaznaczył prezydent, na szczególne docenienie zasługują osiągnięcia sceniczne jubilatki. "Tworzy Pani integralny związek z graną przez siebie postacią, zachowując jednocześnie nieodzowny dla trwania teatru kontakt z widzem. To bezcenna umiejętność, wyróżniająca największych artystów. Scena stanowi dla Pani przestrzeń poszukiwania wartości, miejsce głębokiej refleksji, gdzie przekazywane są najistotniejsze prawdy o duchowości człowieka" - napisał. W jego ocenie, dopełnieniem "tego portretu" aktorki są znakomite role filmowe i telewizyjne, w których zachowała "troskę o każdy szczegół aktorskiej interpretacji".

"Wzorem takiej właśnie filozofii tworzenia postaci pozostanie z pewnością rola Anki Malewskiej w "Aktorach prowincjonalnych", ale charakterystyczna dla Pani aktorstwa szczerość emocji obecna jest w każdej kreowanej postaci" - zauważył Duda. Jego zdaniem, wszechstronne dokonania artystyczne aktorki "wzbudzają zasłużony podziw i uznanie wśród publiczności oraz krytyków", czego wyrazem są liczne wyróżnienia, w tym prestiżowa Nagroda im. Ireny Solskiej, przyznawana za twórczość wywierającą znaczący wpływ na rozkwit sztuki aktorskiej.

"Określa Panią poczucie szczególnej misji aktora jako orędownika i obrońcy fundamentalnych wartości, o które z pełną konsekwencją potrafi Pani upomnieć się również w codziennym życiu. To niezwykle cenne świadectwo, za które z całego serca Pani dziękuję" - podkreślił prezydent, życząc jubilatce dobrego zdrowia oraz udanej realizacji dalszych planów i zamierzeń artystycznych.

Halina Łabonarska urodziła się 15 sierpnia 1947 r. w Gdańsku. Jest aktorką przede wszystkim teatralną. Debiutowała na scenie Teatru Nowego w Łodzi (1969), a następnie związała się z zespołem Izabelli Cywińskiej, z którym występowała w teatrach w Kaliszu i Poznaniu. W tym okresie stworzyła wiele ról pierwszoplanowych, które przyniosły jej uznanie, zostały zauważone przez krytykę oraz przyczyniły się do uformowania jej dojrzałego aktorskiego stylu.

...

Udziela sie u Rydzyka mowiac krotko. Aktorzy jak generalowie tez sa swoi i nie swoi. To jest patolgia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:52, 25 Sie 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Władysław Frasyniuk skomentował inicjatywę prezydenta ws. konstytucji
Władysław Frasyniuk skomentował inicjatywę prezydenta ws. konstytucji

Dzisiaj, 25 sierpnia (16:40)

​To dobrze, że prezydent Andrzej Duda zaczyna debatę na temat konstytucji, ale wolałbym, żeby rozpoczął debatę od rozmów z szefami partii politycznych, a dopiero potem, żeby była debata społeczna - powiedział były działacz opozycyjny Władysław Frasyniuk.
Władysław Frasyniuk
/Adam Warżawa /PAP

Prezydent Duda w piątek w czasie konferencji "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit?" organizowanej przez "Solidarność" w Sali BHP Stoczni Gdańskiej zainaugurował kampanię konsultacyjną, która ma poprzedzić referendum na temat konstytucji.

Prezydent powiedział, że w konstytucji bardzo nieprecyzyjny jest podział kompetencji, jakie przysługują poszczególnym władzom. Jak dodał, chciałby, aby referendum ws. konstytucji odbyło się w przyszłym roku 11 listopada lub trwało dwa dni: 10 i 11 listopada.

To dobrze, że prezydent Andrzej Duda zaczyna debatę na temat konstytucji, rozumiem że był zaproszony przez +Solidarność+, aczkolwiek wolałbym, żeby (prezydent) rozpoczął tę debatę od (rozmów) z szefami partii politycznych, a później żeby była debata społecznym - powiedział Frasyniuk w piątek dziennikarzom.

Proszony o komentarz do hasła, pod którym odbyła się gdańska konferencja, "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit?", Frasyniuk powiedział: "Nie może być to konstytucja dla dzisiejszej rządzącej elity, bo przecież elitą są dzisiaj ci, którzy sprawują władzę. Elitą dzisiaj jest Prawo i Sprawiedliwość i rząd pani premier plus prezydent państwa. Zgadzam się, że konstytucja powinna służyć obywatelom, a nie służyć jednej partii, z czym mamy w tej chwili do czynienia".

...

Kaczyzm nie jest wstanie sensownie napisac ustawy a co dopiero konstytucje. Paragraf 13 bedzie mowil cos odwrotnie niz 26... Znamy to. Ta gadka to sciema...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:47, 03 Wrz 2017    Temat postu:

Duda: Ideały "Solidarności" są ciągle aktualne i inspirujące

Dzisiaj, 3 września (14:25)

Ideały "Solidarności” są ciągle aktualne i inspirujące - napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników uroczystości 37. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. Wskazał, że solidarnościowe przesłanie powinniśmy traktować jako etos założycielski i fundament wolnej Polski.

...

Oczywiscie ze sa aktualne. W Polsce nie bylo przeciez demontazu komuny tylko transformacja w nową jego forme. A obecna komunistyczna wuadza przywraca nawet stara forme komuny sprzed 89. Pod klamliwymi haslami.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 7:22, 06 Wrz 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Krzysztof Łapiński: Prezydentowi dobrze się współpracuje z rządem
Krzysztof Łapiński: Prezydentowi dobrze się współpracuje z rządem

Wczoraj, 5 września (18:32)

"Nie będziemy komentować spekulacji medialnych" - w ten sposób rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński odmawia udzielenia informacji w sprawie tego, czy Andrzej Duda zażądał dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza.
Prezydent RP Andrzej Duda
/Grzegorz Momot /PAP


Krzysztof Łapińskim był pytany przez dziennikarzy o relacje na linii Pałac Prezydencki - Ministerstwo Obrony Narodowej w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Gdy dziennikarze zapytali rzecznika o to, czy to prawda, że prezydent omawiał kwestie dymisji szefa MON z premier Beatą Szydło, ten odpowiedział: Pan prezydent nie omawiał ich (zmian w rządzie - red.) z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

Tak samo Krzysztof Łapiński kluczył pytany o to, czy prezydentowi dobrze pracuje się z ministrem Macierewiczem. Prezydentowi dobrze się współpracuje z rządem - oświadczył.

Jedyne co Krzysztof Łapiński potwierdził to fakt, że prezydent wciąż nie zatwierdził nominacji generalskich zgłaszanych przez Antoniego Macierewicza.

(j.)


Krzysztof Berenda

...

Kto mowi o rzadzie? Chodzi o Macierewicza. Smile A jak ,,rzadowi" wspolpracuje sie z Macierewiczem? Tak samo jak prezydentowi...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:36, 06 Wrz 2017    Temat postu:

Karczewski: Gdybym był szefem Łapińskiego, zwolniłbym go. Premier: Nie komentuję

Dzisiaj, 6 września (09:05)
Aktualizacja: Dzisiaj, 6 września (13:39)

"Gdybym był szefem rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego, zwolniłbym go" - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował słowa Łapińskiego dotyczące wpływu premier Beaty Szydło na skład rządu. Dziś głos w tej sprawie zabrał też sam zainteresowany. "Moim zwierzchnikiem jest prezydent Andrzej Duda" - podkreślił rzecznik prezydenta. Z kolei premier Beata Szydło pytana o wymianę zdań między marszałkiem a rzecznikiem powiedziała: Pan prezydent podejmuje decyzję wobec swoich pracowników, tak samo jak ja podejmuję decyzję wobec moich współpracowników, i nie będę absolutnie komentować słów pana rzecznika prezydenta".
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas Forum w Krynicy
/Darek Delmanowicz /PAP

"Słowa @kplapinski o wpływie PBS na skład rządu świadczą o braku kompetencji albo złym wychowaniu. Gdybym był jego szefem zwolniłbym go" - napisał w środę na Twitterze marszałek Senatu.

Krzysztof Łapiński był we wtorek pytany przez dziennikarzy o doniesienia medialne, że prezydent Andrzej Duda zażądał od premier Beaty Szydło dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza. Jeśli prezydent miałby oczekiwania co do zmian w składzie Rady Ministrów, to na pewno by je wyraził prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu; nie mam informacji, by takie propozycje formułował - powiedział.

Zgodnie z konstytucją, prezydent dokonuje zmian w rządzie na wniosek prezesa Rady Ministrów - podkreślił Krzysztof Łapiński. Jednocześnie dodał, że prezydentowi dobrze współpracuje się z rządem, bo utworzyła go formacja polityczna, z której sam się wywodzi.

W środę w TVP Info marszałek Senatu ocenił, że jest to "wyskok pana rzecznika pana prezydenta".

Świadczy to albo o nieznajomości przepisów, niekompetencji, albo po prostu o złym wychowaniu. Ja gdybym był szefem pana rzecznika zwolniłbym go z pracy. (...) Przecież wie, jakie są uwarunkowania prawne i z kim pan prezydent rozmawiałby, z kim będzie rozmawiał, jeśli będzie chciał na ten temat rozmawiać. (...) Ja osobiście gdybym miał takiego rzecznika to bym zmienił rzecznika - powiedział Stanisław Karczewski.

Marszałek pytany, czy jego zdaniem była to inicjatywa samego rzecznika, czy inicjatywą "oddolną, odgórną, odśrodkową, boczną" ocenił, że konsekwencje takiej wypowiedzi powinien ponieść rzecznik pana prezydenta.
Łapiński: Moim zwierzchnikiem jest prezydent Andrzej Duda

Moim zwierzchnikiem jest prezydent Andrzej Duda, to on decyduje o obsadzie stanowisk w Kancelarii Prezydenta - w ten sposób prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński skomentował wypowiedź marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Jak podkreślił, jego zadaniem jest "przekazywać decyzje i stanowiska prezydenta Andrzeja Dudy".
Premier: Prezydent podejmuje decyzje wobec swoich pracowników

Pan prezydent podejmuje decyzję wobec swoich pracowników - powiedziała w środę w Krynicy premier Beata Szydło pytana, czy Andrzej Duda powinien odwołać swojego rzecznika po jego wypowiedzi dotyczącej obsadzania stanowisk w rządzie.

Szefowa rządu dopytywana, czy jej relacje z prezydentem ostatnio nie "ochłodziły się" odpowiedziała: "Nie odczuwam chłodu".


(ug)
RMF FM/PAP

...

Co ja bym zrobil z Karczewskim? U panie! Menda to niebywała. Wykarczować chwasta!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:08, 08 Wrz 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Najważniejsze spotkanie od wyborów. Prezes Kaczyński jedzie do prezydenta Dudy
Najważniejsze spotkanie od wyborów. Prezes Kaczyński jedzie do prezydenta Dudy

Dzisiaj, 8 września (14:00)

​Próba złagodzenia kryzysu na linii rząd-prezydent - to cel dzisiejszego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM, do rozmowy w cztery oczy dojdzie po południu w Kancelarii Prezydenta. Przed nim, w siedzibie partii rządzącej na Nowogrodzkiej, spotkali się najważniejsi politycy PiS: Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, wicepremier Mateusz Morawiecki oraz wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.
Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda
/Leszek Szymański /PAP


Z informacji reportera RMF FM Patryka Michalskiego wynika, że o spotkanie zabiegał zarówno prezes PiS, jak i prezydent. Kaczyński uznał, że sytuacja jest na tyle poważna, że bez spotkania i ustalenia planu działania na najbliższe tygodnie, może dojść do trwałego rozłamu w relacjach rząd-prezydent i w tzw. "biało-czerwonej drużynie". Ale też sam Andrzej Duda chce się spotkać po raz pierwszy w sytuacji, kiedy tak wyraźnie zabiega o niezależność.

Pewne jest, że to Jarosław Kaczyński będzie musiał przyjechać do prezydenta. Jak ustalił nasz dziennikarz, zarówno prezes PiS jak i prezydent będą twardo negocjowali w sprawie dalszych prac nad reformą wymiaru sprawiedliwości, a także zdecydują, że w najbliższym czasie obie strony zrezygnują z zaostrzania kursu i wzajemnych uszczypliwości.

Rozmówcy RMF FM, politycy partii rządzącej, podkreślają, że dzisiejsze spotkanie to jedno z najważniejszych od wygranych przez PiS wyborów.

(az)
Patryk Michalski

...

Juz nie Duda jezdzi po nocy do prezesa a na odwrot. Mozna wreszcie powiedziec ze ,,polityka wstaje z kolan i panstwo przestaje istniec tylko teoretycznie".


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:19, 08 Wrz 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Zakończyło się spotkanie prezydenta Dudy z prezesem PiS. Rozmawiali 2,5 godziny
Zakończyło się spotkanie prezydenta Dudy z prezesem PiS. Rozmawiali 2,5 godziny

19 minut temu

Prawie 2,5 godziny trwało spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Lider PiS opuścił Belweder ok. godz. 20:20. Kilka minut później do podstawionego samochodu wsiadł prezydent.

Wcześniej w piątek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa partii, z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło, wicepremier Mateusza Morawieckiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, a także wicemarszałków Sejmu: Ryszard Terleckiego (szef klubu PiS) oraz Joachima Brudzińskiego.
Zobacz również:

Najważniejsze spotkanie od wyborów. Prezes Kaczyński jedzie do prezydenta Dudy

O spotkanie prezydenta z prezesem PiS dziennikarze pytali marszałka Senatu. Dopytywany, czy będzie to "pojednawcze spotkanie", marszałek ocenił, że wszystkie rozmowy między prezesem PiS a prezydentem były bardzo dobre. Jestem przekonany, że również ta rozmowa będzie bardzo dobra - mówił Karczewski.

(az)

...

Wreszcie normalnie nie po nocy. BO PREZES MUSI! Nie po jego idzie to znaczy normalnie. Prezes wymaga dyscyplinowania go wtedy zaczyna sie normalnie. To nie jest czlowiek do rzadzenia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:58, 09 Wrz 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Spotkanie Duda - Kaczyński. Łapiński: Prezydent jest zwolennikiem prawdziwej reformy sądownictwa
Spotkanie Duda - Kaczyński. Łapiński: Prezydent jest zwolennikiem prawdziwej reformy sądownictwa

Wczoraj, 8 września (20:36)
Aktualizacja: Wczoraj, 8 września (22:0Cool

Prawie 2,5 godziny trwało spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Lider PiS opuścił Belweder ok. godz. 20:20. Kilka minut później do podstawionego samochodu wsiadł prezydent.
Jarosław Kaczyński opuszcza Belweder
/Tomasz Gzell /PAP

Wcześniej w piątek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa partii, z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło, wicepremiera Mateusza Morawieckiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, a także wicemarszałków Sejmu: Ryszard Terleckiego (szef klubu PiS) oraz Joachima Brudzińskiego.

Rozmowa dotyczyła ustaw sądowniczych, których propozycje ma złożyć pan prezydent, i ustalenia drogi aby te ustawy zostały uchwalone i naprawiały polskie sądownictwo - powiedziała PAP rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Dodała, że rozmowa przebiegała w bardzo dobrej atmosferze.

Wieczorem krótkie podsumowanie rozmowy pojawiło się również na oficjalnym twitterowym profilu Kancelarii Prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda zadeklarował w rozmowie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, że jest zwolennikiem prawdziwej reformy sądownictwa i liczy, że jego projekty ws. SN i KRS będą poparte w Sejmie - powiedział dziennikarzom rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Rzecznik prezydenta nie chciał mówić o szczegółach zapisów projektów. Spytany, czy prezydent przedstawił je prezesowi PiS, Łapiński odpowiedział, że nie. Według niego, "deadline" na przedstawienie tych projektów to 24 września. Do tego czasu na pewno te ustawy zostaną zakończone - oświadczył.

Zobacz również:

Najważniejsze spotkanie od wyborów. Prezes Kaczyński jedzie do prezydenta Dudy

Prezydent pod koniec lipca ogłosił decyzje o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym oraz nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Jak mówił, kierował się poczuciem odpowiedzialności za polskie państwo. Zapowiedział też przygotowanie własnych projektów, które następnie przedstawi Sejmowi. Jak powiedział w czwartek prezydencki minister Andrzej Dera projekty są kończone.

(az/mn)

...

Reforma moze byc tylko prawdziwa. ,,Nieprawdziwej" logika nieprzewiduje. Po prostu kaczyzm klamie nazywajac skok na sądy ,,reforma". Juz Miller ,,reformowal" media lub czasopisma w ten sposob.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:57, 13 Wrz 2017    Temat postu:

Lubnauer: Prezydent chciał przepisać zawetowane ustawy, tylko w miejsce Ziobry wpisać Dudę

Dzisiaj, 13 września (18:02)
Aktualizacja: 51 minut temu

"Nie spodziewałam się cudów, więc nie jestem rozczarowana, ale mimo wszystko z niepokojem patrzę w przyszłość" - mówiła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej, pytana w Popołudniowej rozmowie w RMF FM o spotkanie przedstawicieli tej partii z Andrzejem Dudą ws. ustaw sądowych. "Rzeczywiście było to trochę spotkanie rytualne, natomiast my postanowiliśmy nie wejść w tę konwencję i postanowiliśmy jednak odpytać pana prezydenta. Chcieliśmy się dokładnie dowiedzieć, jakie projekty ustaw szykuje. (…) (Prezydent) nie pokazał projektów ustaw, ale odpowiadał nam na szereg pytań. Na część pytań odpowiedział: 'wiem, ale nie powiem'. (…) Pytaliśmy np. o wiek emerytalny, który przewidział dla sędziów (…): na moje konkretne pytanie, czy ma to być różny wiek dla kobiet i mężczyzn, powiedział: 'przeczytają państwo w projekcie'. Podobna była odpowiedź na pytanie, czy będą dwie izby, czy jedna, w KRS-ie: tu otrzymaliśmy odpowiedź, że są dwie wersje" - relacjonowała. "Gdybym miała to podsumować: prezydent chciał przepisać tamte ustawy, tylko w miejsce ministra Ziobry wpisać prezydenta Andrzeja Dudę" - skomentowała Lubnauer.

...

NAPRAWDE? CHCIAL PRZEPISAC TE BZDURY? NIE UMIE NIC LEPSZEGO WYSMAŻYĆ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 8:55, 18 Wrz 2017    Temat postu:

Jaki ma "pewne obawy" ws. prezydenckich projektów dot. sądownictwa

Dzisiaj, 18 września (06:35)

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” przyznał, że ma "pewne obawy" co do prezydenckich projektów dotyczących wymiaru sprawiedliwości, "patrząc na to, jakich pan prezydent wybrał sobie doradców".

...

Bo moze beda mialy jakis sens? To rzeczywiscie tragedia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 5:13, 22 Wrz 2017    Temat postu:

Bliski współpracownik prezydenta prof. Michał Królikowski na celowniku prokuratury

Wczoraj, 21 września (21:00)
Aktualizacja: Wczoraj, 21 września (21:36)

Bliski współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy, autor prezydenckich ustaw reformujących sądownictwo znalazł na celowniku prokuratury – dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM. Jak udało się nam ustalić, białostocka prokuratura rozpoczęła szczegółowe badanie powiązań finansowych profesora Michała Królikowskiego ze spółką paliwową, która pojawiła się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT. Działania te rozpoczęły się, gdy w mediach pojawiała się informacja, że to właśnie mecenas Królikowski pracuje dla prezydenta przy przygotowywaniu ustaw reformujących sądownictwo.

Michał Królikowski w Sejmie (zdj. arch.) /Paweł Supernak /PAP
REKLAMA


Jak udało się ustalić naszym dziennikarzom, w jednym z wątków związanych z wyłudzaniem podatku VAT w obrocie paliwami w zainteresowaniu prokuratury pojawiała się spółka, której pełnomocnikiem jest były wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski. Śledztwo dot. na działalności, w której państwo mogło stracić blisko 700 mln złotych. Zarzuty w tej sprawie postawiono już 15 osobom.

Kilkanaście dni temu, kiedy okazało się, że Michał Królikowski pracuje nad ustawami prezydenckimi, nagle śledczy z Białegostoku intensywnie zaczęli badać zupełnie inny wątek tej sprawy - dotyczący powiązań finansowych firmy paliwowej z profesorem Królikowskim.

Z naszych ustaleń wynika, że szef firmy, w której imieniu działał mecenas Królikowski, wpłacił na konto kancelarii znaczną kwotę - jako tak zwany adwokacki depozyt i wynagrodzenie za usługi. Z tych pieniędzy na polecenie klienta prawnik dokonał trzech przelewów na wskazane konta. Takie działanie wynikało z umowy między kancelarią a firmą.

Jak dowiedzieliśmy się od naszego informatora, kiedy Królikowski zorientował się, że pieniądze mogą pochodzić z przestępstwa, błyskawicznie zablokował konto i poinformował organy ścigania, że ma taki depozyt.

Wtedy prokuratura zażądała od Michała Królikowskiego szczegółowych informacji, między innymi na temat przepływów pieniędzy z depozytu. Chciała też poznać szczegółowe dane klienta kancelarii. Mecenas, zasłaniając się tajemnicą adwokacką, odmówił. Przekonał jednak swojego klienta, żeby zrobił to osobiście.
Królikowski może nawet usłyszeć zarzuty



Reporterzy śledczy RMF FM ustalili, że prokuratura dysponuje informacjami o transakcjach, a pieniądze znajdujące się na koncie zostały zabezpieczone w tym tygodniu. Klient Królikowskiego wciąż jest tylko świadkiem w całym śledztwie. Został przesłuchany w związku z depozytem i przelewami. Z naszych informacji wynika, że był pytany o rolę Królikowskiego w całej sprawie. Adwokat wyłączył się z tych czynności.

Niewykluczone, że prof. Królikowski może nawet usłyszeć zarzuty. Wszystko to na kilka dni przed ogłoszeniem przez prezydenta szczegółów nowych ustaw, nad którymi pracował właśnie Królikowski.

Prof. Michał Królikowski będzie gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM. Zapraszamy o godz. 8:02!
Marek Balawajder
Krzysztof Zasada

...

WIDZICIE JAK TO MA DZIALAC? Partia uznaje ze stoicie jej na drodze i prokuratura sie za was bierze. Sluzba wiezienna. A US ,,oczyszcza" wam konto. Super prawda?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 9:01, 22 Wrz 2017    Temat postu:

Dziś spotkanie prezydenta z prezesem PiS

Dzisiaj, 22 września (09:16)
Aktualizacja: 19 minut temu

Jeszcze dziś ma dojść do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim - dowiedział się dziennikarz RMF FM Robert Mazurek. Prezydent wraca z Nowego Jorku ok. godz. 13 i tuż po tym jest umówiony na spotkanie z szefem Prawa i Sprawiedliwości.
Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński
/Tomasz Gzell /PAP


Spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS rozpocznie się dziś o godzinie 16. Jak ustalił nasz dziennikarz Tomasz Skory, do rozmowy prezydenta z Jarosławem Kaczyńskim ma dojść - podobnie jak kilka tygodni temu - w Belwederze. Informację RMF FM potwierdziła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

W rozmowie z PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział, że spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim było umówione jeszcze przed wylotem prezydenta do Nowego Jorku i nie ma związku z “najnowszymi publikacjami mediów".

Choć nie wiadomo, o czym dokładnie będą rozmawiali politycy, to bardzo możliwe, że w dyskusji pojawi się sprawa bliskiego współpracownika Andrzeja Dudy Michała Królikowskiego.
Bliski współpracownik prezydenta prof. Michał Królikowski na celowniku prokuratury

Wczoraj dziennikarze RMF FM ujawnili, że autor prezydenckich ustaw reformujących sądownictwo znalazł się na celowniku prokuratury. Chodzi o finansowe powiązania profesora ze spółką paliwową, która pojawiła się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT.

Z naszych informacji wynika, że białostoccy śledczy intensywnie zaczęli działać, gdy w mediach pojawiała się informacja, że to właśnie mecenas Królikowski pracuje dla prezydenta przy przygotowywaniu ustaw reformujących sądownictwo. [O SPRAWIE SZCZEGÓŁOWO PISZEMY TUTAJ>>>]

Dzisiaj w Porannej rozmowie w RMF FM Królikowski powiedział, że w całej sprawie jest prawdopodobnie pionkiem, a zabieg ma służyć zdyskredytowaniu prezydenta i przygotowywanych przez niego ustaw.

Celem tej akcji jest to, żeby zdyskredytować go jako osobę, która przedstawi wiarygodną reformę wymiaru sprawiedliwości - mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem. Jestem przekonany, że to nie ja jestem celem tej całej sprawy - dodał.
"Przygotowałem swoją żonę i dzieci na to, że mogę być zatrzymany"
/Karolina Bereza, RMF FM

Jak zaznaczył, że rozmawiał o sprawie z prezydentem Andrzejem Dudą. Poinformowałem prezydenta, że może być sformułowany zarzut, że współpracuję z mafią paliwową. (...) Prezydent uznał, że należy walczyć, ponieważ nie chodzi o realny zarzut wobec mnie, ale jest to atak na niego. (...) Uznał, że jest to sprawa polityczna, (...) że są to źli ludzie, z którymi trzeba walczyć - mówił w rozmowie z naszym dziennikarzem prof. Michał Królikowski.

Według Królikowskiego bardzo prawdopodobne, że minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro idzie na wojnę z prezydentem Andrzejem Dudą.
"Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że prokurator generalny idzie na wojnę z prezydentem"
/Karolina Bereza, RMF FM

...

I tak oto widzicie jak zlo wyrzadzone wraca. Pamietaj o Kaminskim! Ulaskawiles bandziora to teraz jego ,,metodologia" zostanie zastosowana do twoich ludzi. NA RAZIE! Sam tego chciales Grzegorzu Dyndało. Dudało. Uzywanie sluzb do tepienia konkurencji roskfita takze dzieki Dudzie. Oczywiscie zadne zaskoczenie. Tyle juz o tym pisalem ze tak bedzie. Nie jestem zaskoczony ,,rozwojem" sytuacji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:18, 22 Wrz 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Łapiński: Prezydent nie odcina się od Królikowskiego. Nie zaprzeczamy, że doradzał
Łapiński: Prezydent nie odcina się od Królikowskiego. Nie zaprzeczamy, że doradzał

Dzisiaj, 22 września (09:59)

​Andrzej Duda za Michałem Królikowskim. "Prezydent w żaden sposób nie odcina się od profesora. Nie zaprzeczamy, że mu doradzał" - mówi RMF FM rzecznik Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński.
Krzysztof Łapiński
/Kamil Młodawski /RMF FM

Wczoraj dziennikarze RMF FM ujawnili, że autor prezydenckich ustaw reformujących sądownictwo znalazł się na celowniku prokuratury. Chodzi o finansowe powiązania profesora ze spółką paliwową, która pojawiła się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT.

Z naszych informacji wynika, że białostoccy śledczy intensywnie zaczęli działać, gdy w mediach pojawiała się informacja, że to właśnie mecenas Królikowski pracuje dla prezydenta przy przygotowywaniu ustaw reformujących sądownictwo. [O SPRAWIE SZCZEGÓŁOWO PISZEMY TUTAJ>>>]

Dziś do sprawy w Porannej rozmowie w RMF FM odniósł się prof. Michał Królikowski. Stwierdził m.in., że jest tylko pionkiem, a celem prokuratury jest prezydent.

Jestem przekonany, że to nie ja jestem celem tej całej sprawy. Myślę, że jestem pionkiem, to że pionka można przewrócić, to jest jasne. Natomiast celem tego całego zabiegu jest - według mojej oceny - pan prezydent - stwierdził prof. Królikowski. Cały ten zabieg służy temu, żeby zdyskredytować autorytet pana prezydenta i jakość przygotowywanych przez niego ustaw (...) Bezwzględnie nie chodzi o mnie - zaznaczył.

"Prezydent uznał, że to sprawa polityczna, że są źli ludzie, z którymi trzeba walczyć"
/Michał Dukaczewski, RMF FM

Krzysztof Łapiński, rzecznik Andrzeja Dudy, nie chciał komentować słów Michała Królikowskiego podkreślał jednak, że sprawa może mieć wymiar polityczny.

Ja mam tylko nadzieję, że prokuratura nie będzie używała swoich kompetencji czy swoich możliwości do jakiś kwestii politycznych i ta sprawa zostanie szybko wyjaśniona - powiedział Łapiński.
Bliski współpracownik prezydenta prof. Michał Królikowski na celowniku prokuratury

Rzecznik dziwi się także, że wyciekają materiały ze śledztwa i to w momencie, gdy mają zostać ogłoszone prezydenckie projekty ustaw. Andrzej Duda miał świadomość, że Michał Królikowski jako adwokat reprezentował różne strony, w tym takie, które mają problemy z prawem dodaje rzecznik.

Prezydenckie projekty maja zostać ogłoszone w poniedziałek. Dziś z kolei ma spotkać się prezydent Andrzej Duda z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Możliwe, że będą rozmawiali o sprawie Królikowskiego.
"Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że prokurator generalny idzie na wojnę z prezydentem"
/Karolina Bereza, RMF FM

(az)
Grzegorz Kwolek

...

Uderzaja w niego aby uderzyc w Dudę oczywiscie. Ciekawe kiedy uslyszymy...

CBA aresztowalo Andrzeja D. W zwiazku z tym Prezes Kaczyński powolal zarzad komisaryczny...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:44, 22 Wrz 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Spotkanie na szczycie w Belwederze. Jarosław Kaczyński rozmawiał z Andrzejem Dudą
Spotkanie na szczycie w Belwederze. Jarosław Kaczyński rozmawiał z Andrzejem Dudą

Dzisiaj, 22 września (16:12)
Aktualizacja: Dzisiaj, 22 września (18:12)

W Belwederze odbyło się spotkanie na szczycie. Prezydent rozmawiał z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. "Prezes Kaczyński przedstawił Andrzejowi Dudzie pewne postulaty PiS dot. ustaw o sądownictwie; prezydent pochyli się nad nimi, będzie analizował te postulaty" - powiedział po spotkaniu rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
Kolumna z samochodem prezydenta Andrzeja Dudy (C) dojeżdża do Belwederu
/Marcin Obara /PAP

Spotkanie prezydenta z prezesem PiS trwało 1 godzinę 20 minut. Ani jeden, ani drugi polityk na razie nie ujawnili, o czym rozmawiali. Głos w sprawie zabrał rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.On zapewnia, że po weekendzie prezydent przedstawi propozycje ustaw reformujących sądownictwo. Jarosław Kaczyński miał dziś przedstawić Andrzejowi Dudzie postulaty PiS dotyczące ustaw. Teraz zajmą się nimi prezydenccy prawnicy.

Nie sądzę, żeby tu były jakieś zmiany, dlatego mówię, że to najbardziej prawdopodobny termin na te chwilę. Tego terminu się trzymamy, w poniedziałek chcemy tę ustawy przedstawić - mówi Łapiński.

Jak długo potrwa analiza prawników? Prawnicy nie będą mieli za bardzo wolnej soboty i niedzieli, pewnie będą to analizować - zapewnia.

Czy w czasie spotkania pojawił się temat prof. Królikowskiego? Nic o tym nie wiem, by ten temat był poruszany - odpowiada Łapiński w rozmowie z RMF FM.

Przypomnijmy, że profesor Michał Królikowski zajmuje się w Kancelarii Prezydenta przygotowywaniem zapowiadanych przez Andrzeja Dudę ustaw dotyczących reformy sądownictwa. Ale jak ujawniliśmy, trafił na celownik białostockiej prokuratury. TUTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Rozmowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą był dobra i rzeczowa. Droga do porozumienia jest otwarta - podkreśliła z kolei rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek po piątkowym spotkaniu obu polityków. Pytana w TVP Info, czego dotyczyła rozmowa odparła, że poruszano tylko temat reformy sądownictwa. Jak dodała mówiono o propozycjach, "które w jakiś sposób już pojawiły się w przestrzeni medialnej". Dalej cierpliwie czekamy na propozycje pana prezydenta. Słyszymy, że mają być przedstawione w poniedziałek i mamy nadzieję, że wspólnie reformę wymiaru sprawiedliwości gruntownie przeprowadzimy - powiedziała rzeczniczka PiS.

24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy. Projekty mają być przedstawione 25 października.

...

Jak to o czym?
Duda: Czy moge dostac gwarancje bezpieczenstwa?
Prezio; Zapomnij.
Mafia niekiedy wybacza. Prezes nigdy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 4:02, 23 Wrz 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Mucha: Królikowski nie wypowiada się w imieniu kancelarii prezydenta
Mucha: Królikowski nie wypowiada się w imieniu kancelarii prezydenta

Wczoraj, 22 września (16:39)

Upublicznienie projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa prawdopodobnie nastąpi w poniedziałek – poinformował wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha. Dodał, że prezydent Andrzej Duda chce aby "reformy naprawy wymiaru sprawiedliwości były zgodne z interesem publicznym". Podkreślił też, że wypowiedzi pracującego przy projektach ustaw prof. Michała Królikowskiego "nie są wypowiedziami w imieniu kancelarii prezydenta, bo profesor nie jest doradcą prezydenta i nie jest instytucjonalnie związany z kancelarią prezydenta".
Paweł Mucha
/md /Archiwum RMF FM


W najbliższych dniach można spodziewać się upublicznienia projektów ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Jeżeli chodzi o upublicznienie, jest wysoce prawdopodobne, że może mieć miejsce w poniedziałek - powiedział Mucha podczas konferencji prasowej w Szczecinie. Zastrzegł przy tym, że "o decyzjach ostatecznych będziemy mogli mówić wtedy, kiedy prezydent te sprawy przesądzi".

Niewątpliwe jest, że ustawy, które zostały przygotowane pod kierownictwem zespołu prowadzonego przez Annę Surówkę-Pasek, przez zespół biura prawa i ustroju (...), odpowiadają na rzeczywistą potrzebę naprawy i reformy wymiaru sprawiedliwości. Jednocześnie odpowiadają także na potrzebę zapewnienia tej reformy w formule zgodnej z obowiązującą Konstytucją z 1997 r., ale także wyrażenia określonych zmian prawa jako zmian wyrażonych jako rzetelnej legislacji - podkreślał Paweł Mucha.

Wiceszef kancelarii prezydenta został też zapytany przez dziennikarzy o sprawę prof. Michała Królikowskiego, który bierze udział w pracach nad projektami ustaw o SN i KRS.

Prezydent ze spokojem podchodzi do tych informacji, które pojawiły się w opinii publicznej. Niewątpliwie te sprawy wymagają wyjaśnienia. Wyjaśnienia wymagają także informacje, które były podawane przez profesora Królikowskiego - odpowiedział Mucha. Dodał, że prezydent "skupia się przede wszystkim na tym, aby dokonać reformy naprawy wymiaru sprawiedliwości zgodnie z interesem publicznym".

Reporterzy śledczy RMF FM ujawnili, że mec. Królikowski, b. wiceminister sprawiedliwości w rządach PO-PSL, obecnie współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy, który bierze udział w pracach nad ustawami o KRS i SN, znalazł się "na celowniku prokuratury".

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski poinformował, że białostocka prokuratura od października 2015 r. prowadzi śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej, która miała - poprzez niezapłacenie podatków - doprowadzić do wyłudzenia co najmniej 700 mln zł na szkodę Skarbu Państwa. W toku postępowania - jak mówił - ustalono, że na rachunki kilku adwokatów przelano środki pochodzące z działań przestępczych.

Mec. Królikowski, który dotychczas nie przewijał się w tym śledztwie, sam - według szefa PK - zadzwonił do CBA i podał, że na jego konto jeden z członków grupy przestępczej, jego klient, przelał ok. 1 mln zł. Święczkowski mówił ponadto w piątek, że w toku działań śledczych ustalono, że Królikowski część tych środków, które miały być depozytem adwokackim, mógł przekazać na swoje cele prywatne.

(mn)

...

Takie oswiadczenie to nic nie mowi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 5:37, 23 Wrz 2017    Temat postu:

Mularczyk: Ziobro idzie na wojnę z Dudą? "Nie sądzę. Prof. Królikowski próbuje szukać sobie alibi"

Wczoraj, 22 września (18:00)
Aktualizacja: Wczoraj, 22 września (18:33)

„Prof. Królikowski ze względu na swoją działalność zawodową znalazł się w sytuacji niekomfortowej. Odnoszę wrażenie, że próbuje wciągać w to prezydenta Dudę, czy też szukać sobie alibi” – mówi Arkadiusz Mularczyk, gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM.

...

Winny ten profesor... Kopanie lezacego jest super. Pokazuje to rozmiary syfu jakim jest Ziobro i spolka. Mieli szanse gdy wyszli z sekty ale gdy wrocili to tak jakby zaczeli jesc z powrotem to co wydalili. A gdy szatan wraca do czlowieka z ktorego wyszedl JEGO UCZYNKI SA JESZCZE GORSZE! Takie sa zasady...
I widzimy ze sa kompletnym syfem. Jak poparli mordowanie chorych dzieci to co im tam wsadzenie niewinnego doroslego...
Tutaj was szatan przygotowuje na antychrysta. Taki bedzie. Niby super hasla a podlosc za podloscia. Jesli to wam sie podoba to pojdziecie za antychrystem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 8:43, 23 Wrz 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Kaczyński po spotkaniu z Dudą: Droga do porozumienia jest otwarta. Jeszcze nie finiszujemy
Kaczyński po spotkaniu z Dudą: Droga do porozumienia jest otwarta. Jeszcze nie finiszujemy

Wczoraj, 22 września (21:2Cool

Droga do porozumienia jest otwarta, nie wydaje się, żeby była specjalnie trudna do przebycia - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński odnosząc się do swojego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Dotyczyło ono ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.
Jarosław Kaczyński opuszcza Belweder
/Marcin Obara /PAP


Sądzę, że po prostu prędzej czy później - mam nadzieję, że szybko - dojdziemy do porozumienia - ocenił prezes PiS pytany w TVP Info o swoje spotkanie z prezydentem i złożone przez niego propozycje dotyczące nowych projektów zawetowanych przez prezydenta ustaw.

Droga do porozumienia jest otwarta i nie wydaje się, żeby była to droga jakaś szczególnie trudna do przebycia - podkreślił Kaczyński. Dopytywany, na jakim etapie jest to porozumienie - czy już na finiszu odparł: "jeszcze nie finiszujemy".

Finiszować będziemy, kiedy będziemy to uchwalać, natomiast jestem pełen optymizmu - zaznaczył lider PiS.

Piątkowe spotkanie prezydenta z liderem PiS, które odbyło się w Belwederze trwało ok. 1,5 godziny. Było to już drugie spotkanie Dudy i Kaczyńskiego dotyczące reformy sądownictwa, pierwsze odbyło się na początku września. W poniedziałek Andrzej Duda ma przedstawić swoje projekty ustaw o SN i KRS.

Według rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego piątkowe spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim odbyło się w cztery oczy. Jak dodał prezes PiS przedstawił na piśmie postulaty dotyczące ustaw o SN i KRS.

24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy. Projekty mają być przedstawione 25 września.

(mn)

...

Prezes zmaga sie bohatersko... z problemami ktore wytworzyl... Pradziwy hiros.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 136577
Przeczytał: 56 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 11:41, 23 Wrz 2017    Temat postu:

RMF 24
Opinie
Gość Krzysztofa Ziemca
Stanisław Karczewski: Wypowiedzi prof. Królikowskiego? Wolałbym, żeby był bardziej powściągliwy
Stanisław Karczewski: Wypowiedzi prof. Królikowskiego? Wolałbym, żeby był bardziej powściągliwy

Dzisiaj, 23 września (08:30)
Aktualizacja: Dzisiaj, 23 września (09:3Cool

"Dziwiłem się pewnym wypowiedziom prof. Królikowskiego. To będzie sprawa, która będzie wyjaśniana. Postępowanie nie jest związane z doradzaniem pana profesora panu prezydentowi. Każdy z nas jest równy wobec prawa. Mówienie o tym że zostanie aresztowany? Wolałbym, żeby był bardziej powściągliwy"- tak gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM marszałek Senatu Stanisław Karczewski komentuje wczorajsze oświadczenie Michała Królikowskiego.

...

Powinien powsciagliwie dac sie zamknac. Oczywiscie nie ma sie co zastanawiwc nad ohydnym belkotem kolejnego pisoskiego lumpa. Jednak wnioskuje ze partyjne chamstwo szczerze Dude nienawidzi. I raduje sie ze sie za niego biora.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 8 z 14

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy